PLAATSEN it£T OP MOERD TEGELIJK ZIJN AM PEN fiebiu* u DIT IS DE RAAD VAN wa rou bank van de société générale de belgique oostvleteren woesten boezinge dikkebus vlamertinge loker KOMEN MEUBELFABRIEK Toonvensters: Ste-KATHELIJNESTRAAT, 27bis en 31, BRUGGE Expositiezalen en Werkhuizen: ZONNEKE MEERS, 1-3-5 - BRUGGE - Tel. 328.62 Onze meubels en zetels zijn mooi van vorm en sterk van maaksel. Het gebruikte materiaal is gezond, en gepast aangewend. Alles wordt in onze eigen werkhuizen door gespecialiseerde vakmannen gemaakt Bezoek zonder verbintenis onze tentoonstellingszalen. Oppervlakte: 3.260 m2. DE GROOTSTE KEUS van SLAAPKAMERS, EETKAMERS, STUDIEKAMERS, ZETELS en BUREELMEUBELEN Ia, rst lage prijzen. Groot gemak van betaling (24 maanden) LEVERING FRANCO GANS BELGIE DOOR (ac-2514) SCHUIF Inwoner uit Geluwe op slag gedood te Wevelgern ROESBRUGGE RENINGELST WESTOUTER ELVERDINGE ZONNEBEKE BRIELEN BESELARE HOUTEM (leper) ZILLEBEKE WAASTEN MESEN WIJTSCHATE WERVIK LANDBOUWERS- TABAKPLANTERS! KRUISEKE (Wervik) KEMMEL GELUWE TABAKKOORDEN Corderie A. CATRY Nieuwestraat - 75 WERVIK eendr. wervik DAAROM ZEGGEN WIJ U i LaTt' NU reeds uw waterleiding plaatsen en wiiSfrt niet tot wij overlast'zijn door de vele aanvragen.» SPECIALISTEN OP GEBIED VAN WATERLEIDINGEN CENTRALE VERWARMING SANITAIRE INSTALLATIE Dxifelkerkestr. 65 - Vlamlngstr. 7 POPERINGE - Telef. 203. BCweekkalverkorrels HANEKOP voor hun kalveren betekenen: Uitstekende groei, Kloeke benen en gezondheid. Aan bet einde van de 3" maand wordt overgegaan naar VeefokbSekjes HANEKOP een ander extra voeder en ook niet duur! n.V. HANEKOP Veldstraat, 79 ROESELARE Tel. 376 - 1047. De vergrofingswerken aan de kerk te Wervik (Krulseke) «HET WEKET/r.TKS NTEUWS Eaterda'- 16 Mel 1953. Biz 4 Burgerstand April 1953. Geboorte. Vandenabeele Jacques, v. Daniel en Herle Maria. Huwelijken. Defief Octave v. Qulnchy, en Heyman Coleta, v. Wa- tou. Maes Daniël, v. Roesbrugge, en De Molder Maria, v. Watou. Secelle Roger, v. Poperlnge, en Luys- sen Antoinette, v. Watou. Brys- baert Oamlel en Veyer Madeleine, b, v. Watou. Trénet Nerée, v. Set- ques, en Bordeyne Slmona, v. Watou. Overlljdens. Brysbaert Albert, 34 J., echtg v. Tlteca Genevlève. Santy Lucia, 73 j., wed. v. Vanden- ameele Camlel Poetbal. Niet afgehaalde loten: 285 248 233 310 202 314 134 325 103 168 K.A.V.-Bedevaart. Proficiat, Watou I Leden en nlet-leden waren er op uitgenodigd. De Ijverige Proost wilde het doordrijven: op O. H. Hemelvaart gaan onze vrouwen op bedevaart naar een Lourdeskapel. Iets nieuws I Zou 't lukken? Het werd een onverwacht succesl Schoolmeisjes voorop, trok een lange processie, waarin moeders met hun allerkleinsten ln de klnder- voiture, zingend en biddend naar de Lieve Vrouwekapel (Quagebeur). Het heeft deugd gedaan! 't Is daarom ook Meimaand. Wanneer de volgende keer? Het Kantooi van Oostvleteren wordt met 1 Mei overgebracht naar de Kasteelstraat Nr 53 (vroeger Nr 32). De Hr Michel DECROCK, afge vaardigde, zal als voorheen ten dienste staan van de cliënten. De burelen zijn toegankelijk alle dagen van 9 tot 12.30 u. De Za terdag tot 12 u. (c-2185) Burgerstand. Geboorte. Leurldan Roeland, z. V. Herman en Plaetevoet Lutgarde. Nieuwe Koning. Maandagavond was het Koning- sehietlng voor de leden van de plaat selijke schuttersgilde Sint Joris Het was de Jongeheer Ghllain Ar- naert die, na een paar uur harde kamp, de koningsvogel wist neer te halen. Hartelijk proficiat aan de jonge koning en aangezien de kei- zerschleting dit Jaar in Oostvleteren gehouden wordt, kan hij het dit Jaar misschien tot keizer brengen. Duivennieuws. Creil; 106 duton: 1. Ryon Louis, Oostvleteren: 2. Neudt Georges, Pol- ïinkhove; 3. Mestdagh Louis, Pol- llnfchove; 4. Van Eegroo Gaston, Lo; 5. Masson Raymond, Oostvleteren; 6. Neudt Georges; 7. Lagrou Jaak, Woesten; 8. Lazeure TJrbain, Woes- ten; 9. Ryon Louis; 10. en 11. Mas son Raymond. Bedevaart naar Oostakker. Vergeet niet ln te schrijven vóór Zondag 17 Mei, voor de bedevaart naar Oostakker van Dinsdag 26 Mei. G.ko Duivensport, De Frontduif bij A. Coppenolle. Uitslag prijsvlucht uit Breteull van Zondag 10 Mei: 1. Moerman An dré. Woesten; 2. Crick August, Woes ten: 3. Derijcke Maurice, Elverdinge; 4. en 5. Maerten Jules, Woesten; 6, Mahleu Camlel, Woesten; 7. en 8. Coppenolle Marcel, Woesten; 9. Col- paert Omer, Elverdinge; 10. Moer man André. Zondag 17 Mei: prljsvluoht-, als- Dourdan (Is kampioenvlucht), als ook prljsvluoht uit Arras. Bedevaart. Bedevaart naar O. L. Vrouw te Oostakker en de H. Rlta te Gent, op Vrijdag 22 Mei. Vertrek met autocar aan de pastorij, te 5.45 uur. H. Mis met Communiegelegenheid te Oost akker te 8 uur: 's namiddags in hei ligdom H. Rita: bijzondere oefenin gen. Klnemavertoning. Morgen Zondag 17 Mei, te 19.30 u. to de parochiale feestzaalDe schoonste Jaren van ons leven», met Myrna Loy, Frederic March, enz. De enige, film die te Brussel op het fes tival twee grote prijzen behaalde. LAngemark Nog goed verlopen. Dinsdagnamiddag, bij het verlaten der school, zag de kleine Monique Degraeve, 2 Jaar oud, aan de overzijde der straat haar moeder staan, die haar van school kwam afhalen. Spontaan en onbewust van het gevaar, verliet de kleine plotse ling de rang der schoolkinderen en liep haar móeder tegemoet. Op het zelfde ogenblik kwam een zware vrachtwagen aangereden, waartegen het meisje aanbotste, zodat het met geweld ten gronde werd geworpen. Gelukkig liep het kindje geen merk baar letsel op, maar een geweldige ontroering had alle omstaanders en vooral de moeder, die dit onder haar ogen zag gebeuren, aangegrepen. SLnksen-kcrmis (Boezlngestraat). - Inhuldiging der Langemarkse reuzen Pauwel en Rosalie. Op Zondag 24 en Maandag 25 Mei, leeft heel de Boezingestraat en aan- lalende straten, eli met hen heel de ;emeerite, ln volle feeststemming. eze dagen is het namelijk Boezinge straat of in de volksmond Ko perstraat-kermis. Dat het elk Jaar steeds crescendo gaat met deze ker mis is voornamelijk te danken aan de eensgezindheid onder de inwo ners en de durf der inrichters. Maar dit Jaar wordt het weer iets heel speciaals dit bewijst het hiernavol gende kermls-programma. Zondag 24 Mei. Te 15 u.: Groot se Inhuldiging en doopplechtigheid der nieuwe Langemarkse reuzen Pau wel en Rosalie, met medewerking der plaatselijke muziekmaatschappij, de reuzen Grhnmert en Freida uit Moorslede en twee nieuwe groepen: de Reuzengroep en Indianenparade. Maandag 25 Mei. Te 16 u.: 1° Grote koers voor Nieuwelingen B.W. B.; 2.500 fr. prijzen en talrijke pre- mlën. Afstand 60 km. op zeer goede baan. Inschrijving bij A. Vanderper; vertrek bij Pleters M.; aankomst aan 't Hoekje; prijsdeling bij Verkinde ren J. Duivenvlucht". Grote kermisvlucht uit Arras. bij Gerard Millervllle. Inkorvlng Dinsdag 26 Mei, tot 16 uur stipt. Uitslag der vtokenzetting van 10 Mei, 'e namiddags, bij Pieters Marcel. - 47 vogels. 1. Galli: Staelens Marcel. 347 1.; 2. Aperut: Vermeersch Camlel. 333 1.; 3. vansteenbergen: Compernolle Ca mlel, 318 1.; 4. Daniel: Vergote Da niel, 309 1.; 5, Bob: Vangraefschepi Maurits, 301 1.; 6. Cecile: Loncki Maurits, 267 1.; 7. Elie: Dejonghe Stanislas, 261 1.; 8. Maurits: Baugois Henrl, 231 1.; 9. Coppl: Demev Mau rits, 208 1.; 10. Suzanne: Mahleu Georges, 196 1. Burgerstand. Huwelijk. Femagut Gerard, landbouwer v. VIAmertlnge, met Ver- clyte Allee, landbouwster v. Dikke- bus. Plechtige Communie. Zondag 17 Mei, ls er op onze pa rochie Plechtige Communie. De dag orde ziet er als volgt uit: Te 6.45 u.:» Inhaling der plechtige communikanten. - Te 7 u.: gezongen mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der plechtige communikan ten en hun ouders. - Te 10 u.: Plechtige Hoogmis voor de parochia nen. - Te 14.30 u.: Plechtig Lof: toewijding aan O, L. Vrouw en ver nieuwing der doopbeloften. Lijst der plechtige communikan ten. Jongens: Bailleul Gilbert, Capoen Jozef, Capoen Wtlfried. Du- anortier Jacques, Monkerhey Jozef, Vandamme Robert en Verkruysse Raphael Meisjes: Adriaen Jenny, Detoouck Maria, Denuwelaere Astrid, Devos Mia, Dumortler Jacqueline, Pittil'lioen Britta, Tiperman Lucien- ne en Van Weehaeghe Marle-Jeanne. Bij Sportkring. St Eloois Winkel 2 3 S. K. Vlamert. Ter gelegenheid van de kermis heb ben onze Jongens gezorgd voor een eervolle overwinning op het niet te onderschatten ploegje van St Eloois, dat op de Pothem een zeer sterke in druk nagelaten had. Niettegenstaan de D. Vandromtne diende vervangen, vormde onze ploeg een goede verde diging en een gevaarlijke voorlijn, dlè mits een betere balcontrole een paar doelpunten meer zou aange bracht hebbeu. Het werd een span nende wedstrijd op een klein terrein, waar de thuisspelers immer gevaar lijk zijn. Dat moest de White Star leper tot zijn schade ondervinden. Aan min. 25 wisten de lokalen het openlngspunt te. netten, om aan de 37» min. te zien gelijk stellen door W. Allgeys. Aan min. 40 gaf J. Vandrom- me opnieuw voorsprong aan zijn ploeg om aldus de rust te bereiken. Aan min 24 zou Vandemaele op persoonlijke doorbraak de stand tot 1-3 opdrijven, terwijl een vijftal mi nuten later de eindstand zou bereikt worden. Zondag a.s. krijgen wij op de Po them de kapitale match tegen Me nen. Brandhoek-kermis. I Zondag a.ster gelegenheid van Brandhoek-kermis, grote velokoers voor Nieuwelingen B.W.B., ingericht door Het Vliegende Wiel Vertrek te 15.30 u. bij H. Cleenewerck. In de WandelingInschrijving bil H. Maricou, «In de Ast». Afstand 70 Km. Aankomst bij C. Haezebrouck, In het Witte Paard Uitbetaling bij Neten van de Katte, In de Strooien Hen Deze koers wordt opgeluisterd door de muziekmaatschappij Do Vlaam se Vrienden Vlnkenzetting. Zondag: 1. Carlo: Bokaert, leper; 2. Eddy: Catteeuw; 3. Sarra: De- conlnck; 4. Ellas: Dewachter; 5. Baert: Vandromme; 6. Brlek: Delfor- trle; 7. Tino: Catteeuw; 8. Tarzan: Deleu; 9. Boy: Dewulf; 10. Erna: Bal- laert; 11. Tempico: Buytaert; 12. Ra- bi: Norreel; 13. Aohlel: Bouttery; 14. Blomme: Logle; 15. Barco: Roose. Maandag: 1. Dora: Logle J.; 2. Achlel: Bouttery; 3. Boy: Dewulf; 4. Binkana: Deprlnce; 5. Caput: Leroy J.; 6. Tempico: Buytaert; 7. Ekster: Bondue; 8. Blomme: Debruyne; 9. Alberic: Depreeuw; 10. Charles: Cau- llez G.; 11. Coppl: Vanlede. Prljskaarting. Kampioenschap van Vlamertlnge, ingericht door Meester Dedrle: 1. Barbery R. en Denelre O.; 2. Vanhove P. en Dedrle G.; 3. Moyaert O. en Plaket M.; 4. Bouton J. en Haeze- brouok J.; 5. Maricou H. en Berla- i mont J.; 6. Lignel O. en Louwyck M.; 7. Vandenbroucke E. en Deberdt. Benevens de 1.075 fr., die werden uitbetaald, werden nog 12 prijzen verloot, waarvan een portefeuille nog af te halen bij de Inrichter. Duivenuitslagen. Uit Dourdan: 1. Woussen R.; 2. en 5. Huyghe M.; 4. en 5. Defever G.; 6. en 7. Derdaele; 8. Beheyt G.; 9. Dejaegher A.; 10. Pafou J. Uit Breteull: 1. Vancompernolle; 3. Mouton J.; 3. Heyte R.; 4. Van compernolle; 5. Mouton J.; 6. Huy ghe M.; 7. Mouton J.; 8. Lletaert P.; 9. Huyghe M.; 10. Debrabander A. Zondag a.s.: bondsvlucht uit Crell met bons, alsook uit Arras. Kerkelijk nieuws. Zondag 17 Mei. Te 7 u.: Gez. mis voor Marcel Heurbaey, vanwege de kerkfabriek. Te 17 u.: plechtig lof gezongen door de Congreganisten van Belle en omstreken als opsluit van hun bedevaart naar O. L. Vrouw van de Rode Berg. Dinsdag 19 Mei. Te 7 u.: Gez. mis voor Achlel Pillaert. Zondag 24 Mei. Hoogdag van Pinksteren en plechtigheid der Ere- Communle. Te 6.45 u. worden de ere-communlcanten uit 't klooster gehaald onder 't zingen van het Veni Creator. Te 7 u.: Gez. mis tot wel- zijn van de ere-communlcanten. Te 14.30 u.: plechtige vespers, vernieu wing van de doopbeloften; lof. Met Pinksteren begin ook onze gro te missie. Tot de Donderdag heeft de. missie van de kinderen plaats. Iedereen die door Lokeren komt, kan het ook bemerken dat de missie ln aantocht is, want overal aan ieder venster hangen de affiches. Nieuws jes. Na de verscheidene koersen, die door onze gemeente trokken en wat volk op de been brachten, ls er een week stilstand Ingetreden,. De gewone, moto-cross, op O. L. H. Hemelvaart had dit Jaar geen - plaats maar er wordt een auto-race voorzien. Dat zal ook nog wat volk Oi&Qtrskksn Op Loicer hadden we benevens de grote heerlijkheden van Loker en Ca- neghem, nog de kleinere heerlijkheden van Ronsefael, van de Scherpenberg en de Galoye en van de Monteberg. De heren van Ronsefael waren: 1. - De familie Cousyn vanaf 1522 tot 1602. 2. - De familie van Waterleet vanaf 1602 tot 1647, wanneer ze langs de vrouwelijke stam overgaat. 3. - Aan de familie de la Tour tot 1759 wanneer Jan-Baptlsta Carton uit Meessen herkend wordt als fede rale erfgenaam en dan nog wordt op gevolgd door Pillp de Salm Klrburg en door Gaspar Van Overloop. De heren van de Scherpenberg en de Galoye waren: 1. - De familie de Tollenaere vanaf 1541 tot 1667. 2. - De familie d'Enghienvanaf 1667 tot 1718 wanneer het kleine leen ln trwee verdeeld wordt om in 1783 nog eens verdeeld te worden en in ande re hand-en over te gaan, De heren van de Monteberg veran derden omzeggens bij de dood van ieder heer. Vanaf 1617 tot 1803 vinden we 8 verschillende families als heer van de Monteberg. Burgerstand. Geboorten. Monique Hullaert, d. v. Oscar en Demeulenaere Emilienne, Houtemstraat. Patric Ferla, z. v. René en Beesmans Martha, Oude Plaats 24, Neder-Waasten. José d'Ennetières, z. v. Michel en Derij- ckere Esthel, Vredestraat 5. Da nielle Bonte, d. V. Roland en Berde Emllle, Waastenstr. 24. Collie Du bois, d. v. Henri en Hemmerich Fran- cine, Orléansstr. 1. Christan Ber nard, z. v. André en Delrue Suzanne, Nieuwstr. 4, Waasten. Hervé Bon te, z. v. Henri en Leferme M.-M., Drie Eiken. Overlljdens. Richard Verlcye, 80 j„ eahtg. v. Knockaert O., Ten Brielenstraat 4A. Félicie Desma- drll, 62 j., wed. v. Deneulin Alphonse, Grote Straat, Ten Brlelen. M.-L. Vanderbeken, 89 J., wed. v. Lesage C„ Invalidenstraat 6. Collie Emlle, 43 J„ echtg. v. Boutten Madeleine, Tuinstraat, Ten Brlelen, Huwelijken. Deleye Eric, metser, v. Ten Brlelen. en M.-L. Wellecan, z. b„ v. Ten Brlelen. J.-M. Plancke, centraal agent, Komen (Fr.), en M.-J. Vanhollebeke, fabriekwerkster, v. Ko men. Wielrijder door auto gevat. Dhr De Ceuninck, student, wo nende Driehoekstraat te Komen, kwam per rijwiel de Grote Plaats op gereden, toen hij gevat werd door een auto, gevoerd door dhr Rodolphe Berghe, aannemer, wonende Waas- tenstraa-t te Komen. De wielrijder werd door ooggetuigen opgenomen en naar de woning zijner zusters, wonende in de Faubourgstraat over gebracht. Een ontboden geneesheer diende hem de nodige zorgen toe en stelde verwondingen vast aan de bet- do benen. De politie opende een onderzoek. Kristen Ziekenbond. WIJ houden er aan de ouders te verwittigen dat de inschrijvingen voor de 10 dagen vacantie voor hun kinderen zo spoedig mogelijk moet gedaan worden. De Inschrijvingen worden aanvaard tot 1-6-1953 tegen 95 fr. voor het eer ste kind en 50 fr. voor het tweede en volgende. Ter inlichting melden wij dat volgende vacantie-oorden be schikbaar zijn. Meisjes: Aan zee: Wendulne. Ardennen: Guirsel Aarlen) Jongens: Aan zee: De Panne. Ardennen: Hr Aglmont (boven 10 Jaren). Kempen: Ravels (van 7 tot 10 Jaren). Wacht niet tot morgen gezien maar 60 plaatsen beschikbaar zijn. na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. Te Wevelgern, op het gehucht Wezelhoek langs de staatsbaan Menen-Kortrijk, deed zich Woens dagavond rond 6.30 uur, een ver schrikkelijk verkeersongeval voor. De 40-jarlge M. Beerlandt uit Geluwe, wilde per fiets de baan oversteken, toen hij plots gegrepen werd door de auto van dhr R. B. uit Brugge. In allerijl werd de zwaar ge kwetste wielrijder in een nabijge legen schuur binnen gedragen. De beste zorgen konden evenwel geen hulp brengen, want de ongelukki ge overleed na een tiental minuten aan de gevolgen van een schedel breuk. De politie van Wevelgern stelde het onderzoek in en verwittigde het Parket te Kortrijk. dat even latei- ter plaatse kwam, Filmleiding. CINg GOUDEN AREND: APRÈS MINUIT». - Leiding niet opge geven. Val. De genaamde R. C„ deed met de flets zo een erge val, dat zij een ga pende wonde aan de kniepan opliep. Doktershulp bleek nodig te zijn. Auto ln de gracht. Een veehandelaar uit Kortrijk reed per auto langs de baan Remngelst- Loker. Even voorbij het huis bewoond door Wed. H. Rosseel gekomen, brak op een gegeven ogenblik het stuur met het gevolg dat hij in de gracht terecht kwam. De bestuurder kwam er met de schrik vanaf. Duivennieuws. «De Bergduif - Uitslag Breteull: 1. Bervoet Kamlel; 2. Idem; 3. Tail lleu Achlel; 4. Touquet Cyr.; 5. Six R.; 6. Taillleu Ach.; 7. Mylle Gebr.; 8. Idem: 9. Versavel K.; 10. Harde man M. Zondag prijsvüucht uit Breteull en Dourdan. Rcnnersnieuws. Iedereen was er mee akkoord dat R. Carton (Dorp) de laatste tijden flink reed. Roger achtte zijn tijd ge komen om Nieuweling B.W.B. te wor den. Te Zonnebeke debuteerde hij. Hij klasseerde zich mooi achtste, al hoewel wij en veel anderen hem zes de gaven. R. Carton (Ouderdom) klasseerde zich zesde te Zonnebeke. Rennersnleuws. Onze lokale renner Maurits Mal- falt heeft de laatste tijd veel on- kans. Nu, te Boezinge, viel hij ln de vierde ronde plat. Jammer voor Mau rits. Werk van de Akker. Op Zondag 17 Mei a.s. gaat er te 15 u. ln het gewoon lokaal, bij Jullen Depootter, een algemene vergadering door waartoe alle leden dringend worden uitgenodigd. Op het program ma: 1. Spreekbeurt; 2. Tombola. Bij de Hoerengilde. Op Zondag 17 Mei a.s. gaat er te 11 u. ln het gewoon lokaal bij Cé- lest Soenen een algemene vergade ring door waartoe alle leden drin gend worden uitgenodigd. Op het programma: spreekbeurt door Meester Platteau uit Bikschote over Insecten- bestrljding ln de landbouw. Wij vernemen deze week een zeer belangrijk nieuws voor onze leden! De dienst voor toezicht van de Bel gische Boerenbond deelde immers mede dat vanaf 1 Mei 11. de zitdagen van de Heren Opzieners te leper voortaan wekelijks zullen doorgaan ln plaats van op de eerste en de der de Zaterdag van de maand. Deze zit dagen gaan door ln het hotel Het Zweerd Grote Morkt, te leper van 9.30 u. tot 13 u. Leden, maakt ge bruik van uw Udkaart en biedt, U op deze zitdagen aan Indien U inlich tingen betreffende uw bedrijf nodig hebt. Bedevaart. Op Dinsdag 26 Mei gaat de jaar lijkse bedevaart der dekenij Poperln ge door naar O. L. Vrouw van Oost- akker. Een speciale trein zal uit leper vertrekken rond 7.40 u. Prijs: 70 fr. Inschrijvingen: voor 18 Mei. Burgerstand. Geboorten. Nora Roelens, d. v. Antoon en Rita Stemmber. Ro land Deleye, z. v. Emiel en Josepha Vanneste. Huwelijksbeloften. Espeel Geor ges, v. Zonnebeke, met Simonne Goe- maere, v. Geluwe. Marcel Lebout- te, v. Geluveld, met Denise Deraedt, v. Zonnebeke. Raphaël Vanden- berghe, v. Zonnebeke, met Agnes Camel, v. Westnieuwkerke. Bij Eerlijk en Recht Uitslag prljsvluoht uit Crell van Zondag 10 Mei; 135 duiven: 1. en 2. Dejonghe A.: 3. Vansteelandt H.; 4. Decommer G.; 5. Eggermont C.; 6. Vansteelandt H.; 7. Hoflack R.; 8. Deceunlnck H.; 9. Verschaeve K.; 10. Eggermont C. Uitslag prljsvluoht uit Arras; 89 duiven: 1. Lammens H.; 2. Dejonghe A.; 3. Vansteelandt H.; 4. Dewitte H.: 5. Deman W.; 6. Beernaert M.; 7. Noyen R.; 8. Deman W.; 9. Dornez M.; 10. Callewaert M. Zondag 17 Mei: prijsvlucht uit Dourdan. Uitslag prljskaarting. 1. J. Verbrugge en G. Mahieu; 2. M. Hoflack en W. Hoflack; 3. G. Bryon en J. Bouckaert; 4. M. Hoflack en G. Pype; 5. C. Sohepens en M. Noyez. Statiekermis. Zondag a.s. heeft de Statiekermis plaats. Naast de talrijke ontspannin gen in de verscheidene herbergen, stippen we volgende punten aan. Zaterdagavond, als inzet, prijs kamp op golfbiljart. - Zondag, koers voor onderbeglnnellngen; 1.500 fr. prijzen. Inschrijving bij L. Fierens. S. V. Moorslede 7—2 Brlelen Sp. Voor Sport werd het de zoveelste nederlaag van het seizoen. De gast heren verkeerden in een off-day en zo is het te verklaren dat het spel peil niet al te hoog stond. Sport acteerde met windvoordeel, doch had onmiddellijk met pech af te rekenen wanneer onze back het leder met de hand controleerde. De strafsohop werd omgezet: 1-0. Even later ge raakte Moorslede aan een goedkoop doelpunt, als de felle wind de bal buiten het bereik, van onze goedop- gestelde portier in het net deed af wijken. Mare Verduyn bracht na soloren de stand op 3-0. Deman mil derde op geharrewar de achterstand, 3-1. Juist voor de rust troffen de gastheren voor de vierde maal roos, 4-1. Na de koffie genoot S. V. windvoor deel. Ononderbroken bestormden ze onze speelhelft, doch lieten zich keer op, keer in de buitenspelval lok ken. Op algemene tegenaanval lukte Guido Merlevede, die een voortref felijke partij speelde, een tweede te- genpunt, 4-2. Het spel vlotte beter bij Sport. Onze verdediging echter kwam de lokalen ter hulp om de score te verhogen, zodat Moorslede uiteindelijk een verdiende, maar te zware 7-2 zege ln de wacht sleepte. Vergeleken bij de match tegen de leiders, hadden we deze keer een zeer productieve aanvalslijn te be kampen. Burgerstand April. Geboorte. Saelen Vera, d. v. Ju les en Clicque Isabella. Huwelijken. Soete André en Py pe Godelleve. Verbrogh Gustaaf en Pluvier Marcella. Larnout Ger main en Durnez Henrlette. Van- lerberghe Carnille en Maes Leona. Overlljdens. Nuitten René, wed. v. Delanghe Zoë. Dubois Adrlana, echtg. v.'Everaerd Henri. Ugille Ri chard, wed. v. Decroix Nathalla. H. Missie. De H. Zending kende een buiten gewoon prachtig verloop. Nog nooit heeft men zulke talrijke opkomst ge zien, maar ook de predlcatle en orga nisatie was uitstekend. Wie zal ooit de Marla-hulde, de ziekendag, de hul de aan de arbeid, de werkelijk luis terrijke kaarskensprocessle en de slotplechtigheld vergeten. Allen zijn het eens: dat hebben wij nog nooit meegemaakt. Niet alleen de Paters, maar ook gans de bevolking haalt eer en lof van haar werk en mede werking aan de H. Missie. Duivensport. Uitslag Ai-ras: 1. Saelen J.; 2. Eve- raerd H.; 3. Dejonghe P.; 4. Berteloot A.; 5. en 6. Dewanokel J,: 7. Depla C.; 8. Bekaert G.; 9. Everaerd H.; 10. Vandamme C. Kristen Ziekenbond. Wij houden er aan de ouders te verwittigen dat~ de inschrijvingen j voor de 10 dagen vacantie voor hun kinderen zo spoedig mogelijk moet gedaan worden. De inschrijvingen worden aanvaard tot 1-6-1953 tegen 95 fr. voor het eer ste kind en 50 fr. voor het tweede en volgende. Ter inlichting melden wij dat volgende vacantie-oorden be schikbaar zijn. Meisjes: Aan zee: Wendulne. Ardennen: Guirsel (Aarlen) Jongens: Aan zee: De Panne. Ardennen: Heer Agimont (boven 10 Jaren). Kempen: Ravels (van 7 tot 10 jaren). Wacht niet tot morgen gezien maar 60 plaatsen beschikbaar zijn. Burgerstand April 'S3. Huwelijken. Carton Maurice, landbouwer, v. Zandvoorde, en Pro voost Irêne, z. b., v. Zillebeke. Taillleu Romain, kleermaker, v. Be- selare, en Wullepit Maria, z. b„ v. Zillebeke. Leterme Arthur, kleer maker, v. leper, en Garrein Agnes, v. Zillebeke. Kristen Ziekenbond. Wij houden er aan de ouders te verwittigen, dat de inschrijvingen voor de 10 dagen vacantie voor hun kinderen zo spoedig mogeiljk moet gedaan worden. De inschrijvingen worden aanvaard tot 1-6-1953 tegen 95 fr. voor het eer ste kind en 50 fr. voor het tweede en volgende. Ter inlichting melden w-lj dat volgende vacantie-oorden be schikbaar 'zijn. Meisjes: Aan zee: Wendulne. Ardennen: Guirsel (Aarlen) Jongens: Aan zee: De Panne. Ardennen: Heer Aglmont (boven 10 jaren). Kempen: Ra/vels (van 7 tot 10 Jaren). Wacht niet tot morgen gezien maar 60 plaatsen beschikbaar zijn. Burgerstand. Huwelijk. Elie Van Coppenolle en Gilberte Menu, b. v. Mesen. Geboorte. Bernard Decroix, z. v. Jeroom en Aimée Van der Beken. Overlljdens. Angèle Poitlé, 78 J., eohtg. v. Achllle Crespel, Eugène Pacquet, 78 j., echtg. v. Alphonsine Bouchaert. De nieuwe openbare verlichting. Op de Marktplaats zijn een achttal nieuwe fluorescente lampen geplaatst. Langs de steenweg op Armentières en naar leper werden eveneens een vier tal nieuwe lampen aangebracht. In dien de nieuwe verlichting voldoe ning schenkt worden ook op andere wijken de oude lampen vervangen. Het H. Vormsel. Naar we vernemen zal Mgr de Bis schop van Brugge het H. Vormsel te Mesen toec/enen op Donderdag 11 Juni. De plechtigheid begint te 2.30 uur in de kerk. Hij zal eveneens de moeders met hun kinderen zegenen en een kanselrede houden. Burgerstand. Huwelijksbelofte. Neyrinck An dré, v. Wijtschate, en Depuydt Léa, v. Voormezele. De Lustige Bolders Uitslag der maandelijkse bolling der maatschappij De Lustige Bol ders van 't Oud Wijtschate. 1" Prijs: Allewaert J., Laplace E., Vandecaveye A. - 2° Prijs: Berghe R., Alleman G., Roelens L. - 3» Prijs: Grumonprez L., Gouwy J., R. Caignte. - 4" Prils: Blondeel J., Car- dinael V., Rassalle P. Javelotsvrlenden. Prljssmijtlng van 10 Mei: 1. Bouten Michel; 2. Gouwy Jullen; 3. Herman Michel; 4. Bouten Abel; 5. Vanthorre Maurice. Zuidcrbond. Uitslag prijsvlucht uit Crell van 10 Mei; 220 duiven: 1. Bondue Om.; 2. Delaey Albert, Mesen; 3. Desmyter Valere; 4. Lernout Valere, Voorme zele; 5. Delaey Albert, Mesen; 6. Wer- brouck Frans, Hollebeke; 7. Blondeel Jerome; 8. Castel Jullen; 9. Fonteyne René; 10. Bondue Omer: 11. en 12. Laevens Leopold; 13. Lernout Valere, Voormezele; 14. en 15. Bondue Omer. BURGERSTAND Geboorten. Mahieu Willy, z. v, Joseph en Callens Elodie. Dur nez Jacqueline, d. v. Maurice en Kesteloot Madeleine. Leroy Fred dy, z. v. Jules en Dorme Elza. Deleu Luc, z. v. André en Delan noo Solange, Vandamme Chris tine en Mia, d. v. Marcel en Wyc- kaert Simonne. Robert Joëlle, d. v. Paul en Tulbax Esther. Huwelijksafkondigingen. Gry- son Jean, monteerder, Komen, en De Geutere Monique, fabriekwerk- ster, Wervik. Neyrinck Michel, metserdiener, en Verhaeghe Geor gette, spoelster, b. v. Wervik. Vanrobayes Remi, fabriekwerker, cn Theuwen Adriana, huishoudster, b. v. Wervik. Vanthuyne Roger, brouwersgast, en Leroy Alice, scheerster, b. v. Wervik. APOTHEKER VAN DIENST Van de wacht voor de week van 17 tot 24 Mei 1953: Heer Renard, Ooievaarstraat. RUZIE ONDER KLEURLINGEN Cirkus Dejonghe had zijn ten ten te Wervik opgeslagen. Bij deze bevond zich een troep artisten, al len kleurlingen uit Parijs, welke optraden als Negerkunstenaars Na de vertoning van 7 Mei jl., omstreeks 24 uur, ontstond ruzie tussen de leider van de groep, Ma- denge Harry, en een zijner artis ten, Dieye Mamadou, wegens het werkcontract van deze laatste. Tijdens deze ruzie, die van langs om heviger werd, trok Dieye M. zijn zakmes en bracht Madenge H. een messteek toe in het gelaat. Deze laatste bloedde hevig en werd onmiddellijk door Dr Mahieu verzorgd. De dader kon kort nadien door de politie aangehouden worden. ELECTRICITEITSDIENST Week v. 16 tot 23 Mei 1953: Heer Koopman Pierre, Gasstraat, tele foon Komen 53. SYMPHONISCH CONCERT Op Zondag 17 Mei 1953, te 18 u., wordt door de stedelijke sympho- nie «Kunst voor Alles», onder leiding van Heer Albert Dereuck, een symphonisch concert aangebo den ten bate van de Grote Har monie in de zaal van 't Kapit telToegang: 20 fr. LOURDESBEDEVAARTEN 19 Juni tot 27 Juni; 24 Juli tot 31 Juli; 29 Juli tot 6 Augustus. Voor inlichtingen en Inschrijvingen zich wenden bij E. H. Aekerman, 14, Magdalenastraat, Wervik. OUDSTRIJDERSNIEUWS Afgezwaaiden van het bezettings leger, de oude garde staat paraat om uw belangen te verdedigen. Sluit allen aan bij de Natio nale Unie van de Oudgedienden der Bezettingslegers». Benevens belangrijke voordelen, zljt u gerechtigd aan het Rijnkruis, periode 1918-1929, en het Bezet- tingskruis voor de Jongeren vanaf 1944. Nadere Inlichtingen bij J. Valcke, Leiestraat 24, Wervik. Plechtige Communie. Zondag 17 Mei doen hier negen Jongens en vijf meisjes hun plechti ge communie. Te 7 u. H. Communie. Te 9.30 u. plechtige Hoogmis met de tweestemmige mis van Perosl. Te 15 uur hernieuwing der Doopbeloften. Noveen en Processie ter ere van de H. Rita. In het drukbezochte oord van de H. Rita, Krulseke-Wervlk, begint de noveen dit jaar op het fee6t van de H. Rlta, op 22 Mei. Iedere weekdag mis te 7 en te 8 uur, het lof te 16 u. De Zondagen te 7 u. H. Mis, te 9.30 u. Hoogmis. Op Sinksen-Zondag is de processie te 14.30 u. Men kan zich laten Inschrijven ln de Confrérie van de H. Rlta, beelden, boeken, medailles, gewijde olie aan schaffen en de schone relikwie ver eren. Burgerstand. Huwelijk. Gevaert Juul met Verlioye Georgette. Dulvenrubriek. Uitslag prljsvluoht uit Breteull; 110 duiven. Snelheid 1116 m.: 1., 2. en 3. Deceunlnck Marcel; 4. Debruy ne R.; 5. Dochy Cyrille; 6. Vanzele Jean; 7. Maerten Jules; 8. Verhoest Frans; 9. Debeuf Alfons; 10. Van zele Jean. Toerisme. De V.V.V. De Wesbvlaamse Ber gen houdt op Zaterdag 16 Mei, haar algemene vergadering te West- outer, in de Zwaan »-zaal, te 15 u. Dagorde: Jaarverslag 1952; werking voor 1953; bestuur; allerlei medede lingen. Alle leden op post! Burgerstand. Geboorten. Jeanne Vandepoele, d. v. Camlel en Simonne Verhaeghe. Veronica Ollevler, d. V. Gerard en Madeleine D'Herck. Huwelijken. Deruyter Antoon met Decroix Denise. Stevens Mar cel met Deruyter Bertha. Roman André met Deruyter Simonne. Malfalt Michel met Vanlangendonck Marle-Loulse. Huwelijksbeloften. Crepel André met Holvoet Cecilia. Delporte Ger main, Dadizele, met Deleu Jeannette. Aoke André, Moorsele, met Couc- kuyt Denise. Debus Maurice, Kortrijk, met Wyffels Julia. Overlijden. Isidoor Nolf, 84 J., echtg. v. Phllomene Vancraeyllnghe. WIJkfeest. Zondag a.s. is liet feest op de wijk Rozenhoek en Koelenfoerg. Te 15.30 u. is er een koers voor Nieuwelingen B.W.B.65 km. en 2.500 fr. prijzen. Vertrek aan Koe- lentoergaankomst aan De Ga- paard De Maandag zijn allerlei feestelijk heden voorzien. Voor uw wendt U naar het oud gekend HUIS Telefoon Komen 104. Specialiteit van tabakkoorden 1» kwaliteit, genadige prijzen. Alsook alle soort koorden: I hopkoorden in bollen en ge sneden (Franse) - koordeelen - koeibanden - leverbanden - teugels, enz. (c-1297) DAVIDSFONDS Een eerste zending boeken kon reeds bedeeld worden aan de leden inteke naars van het eerste uur. Omstreeks Juni volgt een tweede aflevering. Zonder enige vooringenomenheid mag gezegd dat geen enkele boeken- reeks aan dergelijke prijs dezelfde der gelijke werken kan afleveren, ln zo'n stijlvolle uitvoering. Vele luxe-edities kunnen niet wed- IJveren met de gebonden boeken van het Davldsfonds. Liefhebbers van het mooie boek, neemt een bandje van het Davldsfonds ter hand en U zljt overtuigd. Langs deze weg danken wij alle le den die hun lidmaatschap spontaan hebben hernieuwd en heten de nleuw- aangeslotenen hartelijk welkom. Het Davldsfonds leeft! De bedenkers, en dat zijn er slechts twee, kunnen hun vergissing nog her stellen, met spoedig tn te tekenen. Het ls er de tijd niet naar nu te be danken ln een katholieke kulturele afdeling. En van nu af gaan wij op zoek naar een degelijk Wlnterpro- gramroa, maar het eerste vooruitzicht HONDENCLUB «DE VERDEDIGER» Uitslag tombola 2052 1755 1911 2793 2084 2251 2412 1303 2718 1670 2842 2885 5810 5807 2547 5831 1258 1403 1068 1438 De prijzen dienen afgehaald ln het lokaal A la Cour de Bruxelles ti Steenakker, Wervik. Kampioen der wedstrijd; Henrl D«. wilde, van Wervik, met zijn honj Yerta, Duitse herder, die 244 punten op 360 behaalde. DUIVENNIEUWS Uitslagen van Zondag 10 Mei bij «De ToekomstWervik BRETEUIL, 442 duiven: 1. Bonduel' le Daniel; 2. Lefebvre Gustaaf; 3. G, Vandenbraembussche: 4. Morlsse Ge rard; 5. Vandenbraembussche Gerard 6. Deemarets A. en G.; 7. Deneut Ar- sêne; 8. Brouckaert Camlel; 9. André Vlenne, Komen; 10. Bonduelle Mare DUORDAN, 30 duiven: 1. Dejonghe Omer; 2. Ravaut Albert; 3. Logle Ro land: 4. Dervaux Fr. ARRAS, 147 duiven: 1. Deneudt Ar. sène; 2. Depuydt Albert; 3. Bonduel le Luclen; 4. Vanwlldermeersch Mar. cel; 5. Deneut Jules; 6. Bonnier E.; 7. Verscheure Gerard; 8. Vanwllder meersch Marcel; 9. Descamps Luclen; 10. Desoete René. E. Wervik 2 2 F. C. Torhout. Eendracht deed het deze keer toch wat beter dan vorige Zondag tegen de hekkensluiters uit Ingelmunster. Toch was Torhout ln de eerste hel ft de beste én leidde aan de rust met 0-2 Na de rust was het Wervik die het hoge woord voerde en tweemaal kon doelen zodat een puntje thuis gehou den werd. Dit puntje ls er meer dan nodig en als Eendracht niet uit I» Prov, wil vliegen moeten se kost wat kost de twee laatste wedstrijden winnen te gen W. 8. Lauwe en Dar. Blankenbcr- ge, de volgende Zondagen. Het beste voor Eendrachtl FILMLEIDING CINE OLYMPIA (15-16-17/6): «HET LEGIOEN DER VEE- DOEMDEN psychologische oor- logsfllm met Richard Basehart et Holdegarde Knef. - Voor volw, De Amerikanen zoeken ln de krijgs gevangenenkampen vrijwilligers om achter de Duitse lijnen geparachu teerd te worden en Inlichtingen ore te maken. De fllm volgt twee van de ze: Rudolf die het doet om de voor delen, Karl die het doet uit overtui ging, daar hij meent dat zijn land door de Nazl-Ielders verraden wordt. Onder geleide van een Ameri kaans luitenant vervullen zij een op dracht maar laten er het leven bij. Karl offert zelfs zichzelf op om de Amerikaan te helpen ontsnappen, Aangrijpende atmosfeer ln het ineenstortend Duitsland. Treffend? actuële psychologische conflicten. Beste vertolkers. Film van zeer goe de kunstwaarde. (18/5); ONDERZEE-COM- MANDO'S oorlogsfilm met Ri chard Widmarck. - Voor allen. Een Jong luitenant krijgt het bevel over een troep die allerlei gevaarlijke zendingen moet uitvoeren. Daar hl] de plaats Inneemt van een graagge- zien officier, zijn de manschappen ln de beginne eerder wrokkig gestemd, maar dank zij een heldendaad wint hij hun achting. Goede oorlogsfilm met zeer Inte ressant documentair gedeelte. Goe. de vertolkers. ls een feestelijke 11 Jull-vlerlng. (C-226Ï) HONDERD resultaten van tevreden kliënten getuigen dat de (c-2522) Op de baan Ieper- Wervik ligt de parochie Kruiseke-WerVik, ze telt een goed duizend zielen; ze werd tot parochie in gericht op 7 Maart 1932. De bestaande kerk werd als hulpkerk ge bouwd van Wervik, thans vijf en twintig jaar ge leden, immers de bewo ners lagen minstens één uur afgelegen van alle andere parochiekerken werd gebouwd op plan nen van Bouwmeester Bosschaert van Wervik. TE KLEIN Wie enigszins ver trouwd is met het ker kelijk leven van Kruis- eke, weet dat die kerk te klein is geworden. Weinig Zondagen gaan voorbij of mensen moe ten rechtstaan, en dan is de middengang van de kerk zeker geen me ter meer breed, zodat met veel geduld te com munie of ten offer moet gegaan. Sinds lang werd uitge zien naar vergroting en Zo zal er de vergrote kerk van Krulseke uitzien. Het middendeel staat er: dan eindelijk zijn de de twee kruAsbeuken en de toren zijn thans ln opbouw. vergrotingswerken aan- «fcS gevangen, immers na goedkeuring, Geen parochiekerk, die zich eer- Op 22 Mei a.s. begint er dê u werd op 7 Januari aan de Gebroe- biedigt, zonder toren. Er staat in- veen ter ere van de H. Rita, P'" ders M. R. Desombere, van Me- derdaad een nietig torentje boven veen die hier druk gevolgd wroj nen, bevel gegeven tot aanvang het koor. op Sinksen-Zondagnamiddag W\ van de werken. Maar thans zal aan de Ingang de processie ter ere van de Hf vn.„ffa-..i/«L, van de kerk, aan de linkerzijde, lige Rita haar omgang, met rt< TWEE KRUISBEUKEN EN een toren rijzen, 21 meter hoog volgende bedevaarders Medal»' EEN TOREN tot aan de voet van het kruis. Op beelden, boeken, gewijde olie «F On 2 Febr 1953 werd de eerste 24 APri' 1953 werd de eerste steen nen er verkregen worden, en W' steen geleed voor de vererotings- SeleSd- Daar de kerk van Kruiseke laat er zich inschrijven in dt WIE HELPT7 Wie helpen wil die noodzak'''' ko verruimingswerken van eon P' rochiekerk te bekostigen; wie helpen wil uit dank ot meester W. Nolf, van Torhout. Twee kruisbeuken worden aan- omtrek de plaats aanduiden waar gebouwd, zodat de kerk thans Kruiseke ligt. een kruiskerk worden zal, en een BEDEVAARTPLAATS ruimte zal winnen van juist hon- VAN DE H. RITA derd vierkante meter. De twee kruisbeuken rijzen thans op in Immers te Kruiseke wordt de hulp en troost het heiligdom gothische stijl, licht en rijzig, en H. Rita zeer vereerd; dagolijks de H. Rita te versieren, <r. geven niet enkel een beter uitzicht komen er bedevaarders om door kan zijn gift sturen of r langs buiten, maar vooral zal ook haar tussenkomst gunsten te be- schrijven op postchecknui»' het uitzicht langs binnen veel rui- komen of haar te bedanken om 1620.33 - E. H. Grymonprtk mer en breder worden. bekomen gunsten. toor, KfUifleKe-WervlK h

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 4