Wies Vansteenkiste Het Kampioenschap van Westvlaanderen, een zware krachtslopende wedstrijd hë Lombardsijde Loker MIKRANIA is een groot kampioen Machtige Indevuyst gaf de rappe bazen spurtles in onze Zesde Proef te Dikkebus 70km. lange solovlucht bracht aan een meer dan verdienstelijke zege in onze Negende Proef te Zillebeke-Hoge «b-r Het Nationaal Wegkampioen- schap voor Liefhebbers n. Bescheiden Korte reportage bij de meestgeliefde inwoner van Lauwe SIGARETTEN FORD DEVOS DEWANCKEL TELEVISIEPOST DE BANK VAN ROESELARE TaiSlieu nam weerwraak in de spurt Maar Berlen Vandevoorde,een knap en overtuigend Gouwkampioen GOLF-B3LJART VALCKE ROBERG CENTRAL'S LAGER B E R E N SCHUIF Kuwrne Sport kampioen HOOVER WASMACHINE STEVENS SLAAPKAMER MONCAREY CAMERLYNCK'S KOFFIES THOMAS DROOGTURBINE F. VAN RENTERGHEM tyevctè 4$MitW? Dinsdag 7 Juli Donderdag 9 Juli Stort 70 fr. Een MIKRANIA stilt ogenblikkelijk de hevigste pijn! Op Zondag 5 Juli, fe Deerlijk HIST WBxmjarsa I* LEU WB >-• bttrtK IT Toil IMS. HET WEKEL BELG A de sigaret van DE SPORTMAN verleent traditiegetrouw flinke medewerking zijn Een zicht uit de huldiging van Wies Vansteenkiste te Lauwe. Na de ontvangst ten gemeentehuize op de pui van het gemeentehuis. V.l.n.r.: dhr Cousynne, Burgemeester; Mevr. Vansteenkiste; de gevierde ren ner met de driekleurige trui aan, en Z. E. H. Pastoor Delputte. NOG MAAR AAN HET BEGIN VAN ZIJN KENNERSLOOPBAAN Ook al staat Wies Van Steenkis te reeds sinds 1946 in de wielerbe- weging en is hij reeds aan zijn derde beroepsrennersjaar, toch kun nen wij gerust verklaren dat hij op 25-jarige ouderdom (geboren op 7 Mei 1928) nog het schoonste en langste tijdperk voor zich liggen heeft. Vijf en twintig jaar! De ouder dom waarop de jeugd reeds voor meer gedegenheid heeft plaats ge maakt; de ouderdom waarop een renner eerst in zijn volle macht gaat openbloeien; de ouderdom waarop de meeste renners nog hun loopbaan te maken hebben. Wies Van Steenkiste staat reeds heel hoog op de ladder van de wieier- glorie en zowel in het binnen- als in het buitenland haalde hij reeds réjn faam en waardering. Hij moet niet meer aan zijn huis opbouwen, rakel en alleen hoeft hij het op te knappen en schoner en glansrijker te maken. EEN BESCHEIDEN JONGEN Lauwe droeg nog de sporen van de huldiging die Donderdagavond aan de nieuwe kampioen van Bel gië was gebracht geworden, wan neer wij Vrijdagmorgen, ln der haast Café De Sterrebinnen wipten om een paar minuten met Van Steenkiste te praten. Die hul de, die was werkelijk iets enigs ge weest, want, men spreekt van even tjes 6 k 7.000 aanwezigen. Moet de Wies populair zijn. zeg! Mevrouw Van Steenkiste stond reeds druk pinten te tappen, want het spreekt vanzelf dat Iedere saortman te Lauwe nooit De Ster- re» voorbijkomt, zonder even bin nen te wippen. Wies zelf was een boodschap vaan doen en stond ons bij zijn thuiskomen minzaam te woord. Wij kennen hem reeds van vroeger, van ten tijde dat hij als liefheb her onze banen afrotste en het valt ons op dat hij nog steeds dezelfde bescheiden, minzame jongen ls ge- Weven. Als groot mens heeft hij het succes en de eerbetuigingen pink weten te dragen. En dat, dat is Iets dat sympathiek aandoet en f'at Iaat hopen dat hij voort als in het verleden zal blijven wat hij was: de nederige stille volksjongen, f'ie zichzelf opwerkt tot grote da den. Zulks ls voor een sportman heel wat beter dan Franse groot sprakerigheid en opgeschroefde hooghartigheid. ZIJN LOOPBAAN Wij willen de lezer niet vervelen met een saaie opsomming van uit dagen en ereplaatsen, maar willen ons liever bepalen tot de voornaam st prestaties uit het zevenjarig resteren, dat Van Steenkiste reeds achter de rug heeft. Het was in 1946 dat de huidige nationale kampioen zijn eerste fhreden zette in de wielersport. Het begon, o zo bescheiden, bij de onderbeginnelingen, maar dra bleek liet dat de Keulenaar heel wat in rijn mars had. Zoals in de meeste "evallen waren vader en moeder met dit optreden van hun spruit niet gediend en de fiets verhuisde meerdere malen naar de zolder vooraleer Wies hen kon overtuigen. Hij reed 5 maal als eerste over de meet en startte het jaar daarop bij i'e Nieuwelingen B.W.B. Hier had hij zich spoedig aangepast en eer loet seizoen ten einde was had hij 0 boukee's meegeschaafd, o. m. in bet kampioenschap van Westvlaan deren te Ledegem. Ieder jaar een trap hoger was zijn leuze en in 1948 nam hij zijn vergunning voor Liefhebber. Ook bier stond hij zijn man, maar zijn gebrek aan spurt hield hem van de rtrste plaatsen weg. Hij won slechts een koers, maar het was er r'an ook een van formaat, nl. de zware omloop van Vlaanderen in twee ritten te Bellegem. Die zege deed hem de overtuiging bij dat hij vooral in rittenkoersen zijn man zou staan en reeds in 1949, nog steeds als liefhebber, zou hij er zich op toeleggen en won o.in. de eerste rit van de Ronde van België. 1950. - Als Onafhankelijke won hij een rit van de omnium van de weg te Namen, een rit van de Ron de van België en de koers te Oude naarde. Zo heel veel was dit wei niet maar het seizoen harl hem de overtuiging bijgebracht dat hij in f'e hoogste klasse zijn man zou staan. Het verloop van het seizoen zou de bevestiging brengen van die overtuiging. Hij won de eerste rit an de Ronde van Luxemburg en klasseerde zich zesde in de eind klassering nadat hij door een val in de laatste rit voor de eerste plaats was uitgeschakeld geworden. Verder betwistte hij de Ronde van België en de Omloop van de Dau- phiné. Hier eindigde hij op de achtste plaats en zijn prestatie had dergelijke inslag gemaakt dat hij verkozen werd voor de Ronde van Frankrijk. IN DE TOUR Ieder renner die de kans krijgt om naar de Tour te gaan, grijpt deze met beide handen mede. De Heulenaar was er van overtuigd dat hij er een goede prestatie ging leveren en verscheen in een bui tengewone konditie aan de start Een volle week reed hij als de bes te en stond aan de voet van de Py reneeën flink geklasseerd. Toen gebeurde het: hij die zo flink de bergen en de cols was opgeklau terd in de Dauphiné, kon geen voet mede, verachterde en werd voor de rest tot knechtendienst aangewe zen. Van Steenkiste volbracht deze taak op een werkelijk gedevoueer- de en schitterende wijze, maar ein digde aldus de ronde op een voor hem weinig eervolle plaats. De reden van die inzinking? Te veel gereden voor de Tour, bekent Wies zelf en hij voegt er bij: Clee- newerck mag er misschien dank baar om zijn dat hij dit jaar niet mee mag, want ook hij heeft te veel gereden. En hij voegt er over tuigend bijtoekomend jaar krijgt Thuur beslist zijn kans. 1952 kwam en Wies won de eer ste rit van de Omloop van Lorei- nen en de tweede en vierde rit van de Omloop van het Westen, om er als vierde ln de eindklassering te eindigen. DE RONDE VAN ITALIË Kennersogen hadden de kunde en de aanleg van Van Steenkiste naar waarde weten te schatten en het was helemaal geen toeval dat hij in het spoor van Van Steen bergen en Ockers verzeilde en als knecht ln de grote Internationale koersen een flinke bete broods ln hun dienst verdiende. Het was ook ln deze omstandigheden dat hij dit jaar de Ronde van Italië be twistte. Hij onderscheidde zich er niet, maar daarom was hij er niet heengegaan Uit deze Ronde van Italië draagt hij een bijzondere herinnering me de van de voorlaatste rit met de beruchte Stilvio, 2780 m. hoog. De ze Stilvio is heel wat zwaarder dan de lastigste Col uit de Ronde van Frankrijk. Zestig kilometer aan een stuk moet er geklommen worden, vooraleer men aan de eigenlijke col komt. Het helllngspercentage ls er buitengewoon groot en met zijn 48 bochten, waar iedere maal de nog af te leggen afstand staat aan geduid, met zijn ruwe weg en zijn woeste omgeving, is die Stilvio on menselijk hard. Iets om nooit te vergeten, zegt Wies, en nochtans, hij was niet aan zijn proefstuk in zake bergen. KAMPIOEN Goed gerodeerd kwam hij uit de ze ronde, vast overtuigd zich in het nationaal kampioenschap met zijn bergachtig; en zwaar parcours te onderscheiden. De lezer weet op welke wijze Van Steenkiste zich in de driekleurige trui werkte en hij zelf geeft weinig uitleg over de wijze waarop het koerseinde 'ver liep. Ik reed goed, zegt Wies, en ik eindigde buitengewoon fris. Nu, om het even, wij kregen een waardige kampioen en met ons zullen alle rechtgeaarde sportmannen zich verheugen dat ditmaal de zege ging naar een jongere, naar een renner die op tijd de atmosfeer van de kermiskoersen weet te ont vluchten om zich op een hoger plan te bewegen. Dit kampioenschap was voor hem een beloning voor dit hoger stre ven, een vrucht van inspanningen en opofferingen. Hij ware er thans wel mede. EN NU Nu natuurlijk een beetje profite ren van de gunstige gevolgen van deze tltelzege, is zi.in recht en zijn plicht, want de strijd voor het be staan kan soms hard zijn en de mooie gelegenheden doen zich niet altijd voor. Als we spreken van de Ronde van Duitsland, zegt hij niet for meel neen, maar er zijn slechts vijf plaatsen en zoveel kandidaten. De Ronde van het Westen, waarin hij zich vroeger onderscheidde en die zeer goed in zijn kraampast, blijft op hem een aantrekkings kracht uitoefenen. Denkelijk zal hij er ook dit jaar naartoe trekken. De grote afstand had heel wat renners afgeschrikt maar daarom kregen de inrichters dan ook een lot deelnemers uit het puikste van wat Westvlaanderen bieden kan. De koers zelf bood twee hoogte punten: de vierde en de vijfde ronde met de vlucht van tien ren ners die nooit meer zouden ver voegd worden en ten slotte de eind spurt, die de vele aanwezige sport mannen letterlijk begeesterde. Dat er ondertussen een paar matte ronden tussenkwamen, werd door deze twee hoogtepunten uitgewist. De koers zelf is in korte woor den te beschrijven. Aanvankelijk bleef het bij hoog temporijden en een paar sprongetjes van Knockaert en Messelis, wijl ook af en toe Muylle en Delannoye eens schuch ter de neus aan het venster sta ken. Met 142 km. voor de boeg, waagde men echter nog niets. Er hing echter sensatie in de lucht toen in de vijfde ronde tien. renners op de vlucht sloegen en ln een ommedraai een brede kloof tussen hen en hun achtervolgers lieten. Onder deze tien zaten er heel wat bekende namen: Inde vuyst, Deboodt, Talllieu, Muylle, Knockaert, Vandevoorde, Beke, De lannoye, Meulemeester en Messelis. Dit tiental sloeg dus dapper de handen in elkaar en de rest van de renners zaten algauw 30 secon den en meer. Hieronder telden wij o. m.: Dré Noyelle, Vanbossel, Brion, Rebry, Verplaetse, Denys Daniel, Monchy, Vancolllle en Nolf. Aanvankelijk werd hier de kat uit de boom gekeken en juist voor het te laat was kwam er reactie van Vanbossel en Verplaetse die hun maats in de steek lieten en ln een korte maar. sublieme inspanning de 10 kopmannen gingen vervoegen. En de rest van het peloton? Dat werd letterlijk naar huis gere den». Dré Noyelle gaf op, Rebry, Philips, Nolf en nog anderen ga ven de pijp aan Maarten, zodat wij na de zesde ronde maar 19 ren ners in koers meer hadden. Denys Daniel, Brulé, Gryson Alois en Monchy waren de enigen die het hoofd recht hielden, maar ook zij berustten ln hun lot. Die twaalf zouden dan maar on der elkaar koers houden, maar spijts pogingen van Taillieu-Van- bossel, spijts Messelis keer op keer wegsprong, spijts Vandevoorde, wer kelijk in een goede dag, door zijn menigvuldige demarrages de groep deed rekken, er was niemand die weggeraakte. In laatste instantie zou Muylle het nog beproeven, maar ook hij kreeg geen respijt. Zo kwamen wij aan de spurt. Neen, die spurt, die vergeten wij niet zo licht meer. HIJ werd van op 1 kilometer van het spandoek aan getrokken door Beke, die aldus meende zijn heil te moeten zoeken. Het bekwam hem echter slecht, vermits hij als twaalfde op de twaalf zou toekomen. Het was Ber- ten Vandevoorde die het felst had gereageerd samen met Vanbossel. Ogenschijnlijk waren dit, samen met Talllieu, de gevaarlijkste man nen en het was dan ook snee aan snee dat ze de laatste 100 meter aanvingen. Wanneer de Kemmel- naar reeds de band naar de bloe men reikte, kwam echter plots een groene trui tussen Vanbossel en Vandevoorde ln,uitgeschoten. Het slot was adembenemend, maar het was ten slotte de oersterke Inde vuyst die nipt en op de meet de man van de Polka kwam vloeren. de mooiste sportieve klasse wagen bij uitstek. GARAGE Frenchlaan - IEPER DE UITSLAG 1. Indevuyst Gerard (leper), de 140 km. in 3 u. 45 min.; 2. Vandevoorde Albert (Kemmel) op 15 cm.; 3. Vanbossel Cyriel (Eemegem) op 1 lengte 4. Delannoye Daniël (De Panne); 5. Verplaetse Roger (Maldegem) 6. Talllieu Lucien (Menen); 7. De boodt Michel (Poelkapelle)8. Knockaert Lucien (Houthulst); 9. Messelis André (Ledegem); 10. Muylle René (Bredene); 11. Meu lemeester Georges (Koekelare) 12. Beke Roger (Torhout)13. De nijs Daniël (Zarren) op 8 min.; 14. Monchy Julien (Roeselare)15. Gryson Aloïs (Beselare)16. Brulé Palmer (Beitem); 17. Rommelaere (Eernegem) op 1 ronde; 18. Ver- cruysse Michel (Dikkebus); 19. Desmedt Gilbert (leper). 1* Prijs; BARCO waarde 15.000 fr. EEN PAAR BESCHOUWINGEN Het ls nu de tweede maal in een paar weken tljds dat Indevuyst in de spurt zijn meesterschap toont. Waar gaan we naartoe, een nlet- spurter die de spurtersbazen regel matig ln doeken doet. Tja, met forme en macht kan men alles, daarvoor zijn er niet eens mirakels nodig. Momenteel rijdt de Ieperllng op zijn sterkst en zijn Ronde van Limburg heeft hem he lemaal k point gezet. De wijze ech ter waarop hij de spurt won, zal evenwel niet nalaten indruk te ver wekken. Op 50 meter van de meet zat hij nog, schier ingesloten, in zesde stelling. Dan, plots een gaat je en roef. Poeske Scherens in zijn beste tijd. kon puntje zuigen. Inde este tijd, kon aan die finish een Levuyst moet met rijn huidige konditie regelmatig rijm koers win nen. Het komt ons voor dat hij in ons krfterium een mooie kans maakt, ook al heeft hij aan Tall lieu en Vandevoorde een harde dobber. Talllieu ls de grote geslagene van de dag te Dikkebus. Hij verliest vijf en vier punten van zijn voor sprong op zijn onmiddellijke te genstrevers en hoewel dat nog niet dodelijk is, betekent dit toch al Iets. Op ons liet hii de indruk dat hij niet zo sneed als in zijn vorige koersen. Misschien, en te hopen voor hem, blijft dit echter maar bij een Indruk en kan hij morgen reeds zijn weerwraak nemen. De besten? WIJ vernoemen ze graag in één blok, de twaalf man nen die samen zaten, maar met een klein, klein tipje voorsprong aan Vandevoorde die schier voor eigen publiek reed en toch zo graag gewonnen had. Bij de ongelukkigen moeten wij Edgard Pattyn speciaal vermelden, vermits hij door een va! uitgescha keld werd. Min erg was het voor Orabbe. spijts hij evenwel door breuk tot opgave werd gedwongen. Mogelijks dat er nog een paar an deren tegenslag Inroepen, vermits men niet alles kan zien en niet overal tegelijk kan zijn. DE VEILIGSTE GELDBELEGGING Messelis Westvlaanderen was geworden in een 150 km. lange wedstrijd, reed hij opmerkelijk goed en ware er voor de spurt voor de tweede plaats nog niets gezegd geweest. Die spurt beslechtte Taillieu nu afgetekend ln zijn voordeel, ook al noemden zijn tegenstrevers nu nog Inde vuyst en Mans. Laatstgenoemde die verleden week te Rollegem- Kapelle de bloemen der zege stek te, ls een heel flink renner en niet te onderschatten spurter. De verliezers van de wedstrijd zijn natuurlijk Vandevoorde en met hem Knockaert, Rebry en Nolf, die thans omzeggens door Messelis in gelopen worden, zodat de strijd voor de vierde, vijfde en zesde plaats voort zijn gang gaat. Twee die ons aangenaam verrast hebben, dat zijn de belde Gryson's. André speelt nog tot in Augustus soldaat, maar leverde een beste wedstrijd, spijts hij op het laatst met krampen zat geplaagd. De in spanning na zijn val te leper, was ook zo groot geweest. Dit alles be let echter niet dat er veel beter schap te noteren valt. Dré wordt spoedig weer de oude. Zijn naamgenoot Aloïs brengt momenteel de grootste verrassin gen. Te Zillebeke-Hoge mocht hij gerust zijn voet naast de besten zetten. Hij was daarbij bij iedere ontsnapping mede, maar zag onge lukkig genoeg zijn tube leeglopen toen de spurt Ingezet werd. Aloïs jongen, doe zo voort, al was uw opgang stil en. traag, ge komt er zeker. Wij wensen het U van harte. Sergeant Velenpint, de huidige sportonderofficier van het vlieg- plein te Wevelgem, was er met vijf van zijn mannen. Dat ze van hem houden is zonneklaar, want ze zijn hem heel wat verschuldigd. Meer dian dit vroeger het geval was, kunnen zij de baan op en de re sultaten zijn dan ook bij enkele onder hen merkbaar. Wij bedoelen: Mans, Kerckhove Norbert jam mer dat hij door bandbreuk ach teruit werd geworpen, want hij kan nog zijn woordje meepraten in de spurt en Drë Gryson, Van- damme en Werner Vandewalle zijn nog zo ver niet gerodeerd, miaar ook bij hen is er beterschap te bespeu ren. Wat er ook van zij, de «straal jagers» van Wevelgem stonden flink hun man. Wij hopen hen nog dikwijls in onze koersen te mogen aantreffen. Wij mogen zeker niet eindigen zonder de Sint Pietersvrienden met in het bijzonder Emiel Van- hove, duivel-doet-al, geluk te wen sen om hun degelijke organisatie en om hun prachtige wedstrijd. Door hun patroon werden zij op zijn naamfeest eens speciaal be dacht met een prima-warm Weer tje, dat alleen de renners in de nek zat, maar waarvoor de herber giers den Here bijzonder dankbaar waren. li.'fifó Bertje Vandevoorde uit Kemmel (de derde gerangschikte In ons Krl terium «Het Wekelijks Nieuws»-Belga-Barco), gekiekt na zijn over tuigende zege ln het Kampioenschap van Westvlaanderen voor Lief hebbers te Roeselare. Fier draagt hij de Kampioenentrui van West vlaanderen en zoeven kreeg hij van dhr Georges Vandekerckhove, B.W.B.-Afgevaardigde Generaal, de bloemtuil in handen. De proeven van Dikkebus en Zillebeke - Hoge hebben geen verandering kunnen brengen aan de klassering voor de prachtige golf - biljart Valcke, waarin Talllieu meer dan ooit afgetekend aan de leiding staat met acht punten tegen een voor Vandevoorde. Dit onderlijnt eens te meer de prachtige conditie van Tail lieu, die reeds meer dan twee maanden vooraan staat en nog lange niet de indruk laat te zullen begeven. Heeft hij de meeste troeven in handen, gewonnen is hij nochtans niet. Een tegenslag en het kan volstaan om een ander renner voorop te bren gen. Dat is de onzekerheid van de wielersport. Dré Messelis, de zeer verdienstelijke overwinnaar van onze proef te Zillebeke-Hoge, zag er na zijn 70 km. solo-vlucht nog uiterst fris uit. DE VAN DE SPORTMAN! CENTRALE BROUWERIJ IEPER Eist ze overal! na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. Zondag Jl. ha.d te Kuurne de ofFfclëlc huldiging plaats van hrf elftal van Kiirrne Sport, dat met brio de Kampioenstitel veroverde in II' Provinciaal Reeks C. Op de foto zien we de Kampioene nploeg van Kuurne met bestuursleden en het Gemeentebestuur, na jde plechtige «ttiïftjftgst lm AtniSfittWhui» De grote concurrentie en de ge weldige zonnebrand ten spijt, kre gen wij 25 flinke renners aan de start te Zillebeke-Hoge. Niets liet vermoeden dat het tot een onge nadige strijd zou komen en dat de renners van de beginne af voor een dergelijk spannen koersverloop zouden zorgen. We waren maar pas vertrokken, of Knockaert, Vermeulen en Gry son Aloïs trokken er vandoor. In de klimop te Beselare werd dit 3- tal evenwel tot de orde geroepen, maar onmiddellijk kregen wij vier anderen voorop: Taillieu, Gryson André en Aloïs, en Messelis. Reac tie komt er niet in de groep en waar bij de leiders iedereen flink zijn streng trekt, noteren wij hen weldra met een halve minuut voorsprong. Reacties van Gilbert Desmedt, Expeel en Ghisqudère brengen niets op en te Zillebeke- Hoge hebben de vier kopmannen reeds 1.25 min. Tijdens de beklim ming van de Beselareberg trekt Gerard Indevuyst alles aan flarden, Vandewalle en Lamote begeven, Expeel en Vandamme verliezen voeling. Ook Nolf lost en wat ver der doen Pattyn en Brulé hetzelf de. Als wij vervolgens ook nog De lannoye en Knockaert kwijtspelen, krijgen we volgende stand: op kop de vier leiders; op 1.20 min., Vandevoorde, Indevuyst, Mans, De boodt, Kerckhove Norbert en Re bry. Achter dit zestal vormt zich een groepje van zeven renners. Deze reactie heeft de kopmannen veld doen verliezen en als wij de tweede ronde achter de rug heb ben, zien wij hoe Messelis plots wegwipt, terwijl zijn drie gezellen zich recht zetten en op de groep wachten. Niemand kon op dat ogenblik ook maar vermoeden dat dit het begin zou zijn van een vlucht naar de zege. Gaston Rebry rijdt plat bij het Ingaan van de derde ronde en de anderen wachten er natuurlijk niet A a ivtr a i i lir Vwiuvitorfc 3» Prijs: 5.200 fr. 800 fr. 6.000 fr., geschonken door Fa IEPER - POPERINGE Messelis binnen schot, maar deze is werkelijk bewonderenswaardig en te leper telt hij 1 minuut boni. Daar komt Dré Gryson ten val, I maar in een nijdige jacht kan hij weer vervoegen. Op 2 minuten volgen Brulé en D. Pattyn, terwijl de anderen reeds heel wat achter stel tellen en afgescheiden voorbij komen. Nu gaan wij de vier kleine ron den in en vallen er nog 40 km. af te leggen. Op kop draaft Messelis, werkelijk onvermoeibaar, met meer dan 1 minuut voorsprong en wach ten wij nog steeds tevergeefs op de ernstige reactie. De hitte is echter drukkend en de meeste ren ners hebben hun bekamste. De Le- degemnaax verhoogt nog steeds zijn voorsprong, terwijl bij de kopgroep Deboodt plat rijdt. Ook een jongen die goed rijdt, maar zelden geluk heeft. Het ziet er naar uit of het pleit beslecht ls. Een korte reactie van Mans en Gryson Aloïs kan niet beletten dat Messelis reeds bij de 2 minuten heeft en ln de laatste ronde zijn het er bijna drie ge worden. Op dit ogenblik vallen Kerckhove en Vandevoorde plat en gaan de poppen natuurlijk aan l.et dansen. Aloïs Gryson alweer hij zet de tegenactie in en de anderen laten zich niet pramen. De vluchter ls evenwel voor goed buiten schot en het ls met meer dan 2 minuten voorsprong, dat hij fel toegejuicht over de eindmeet kwam. Het was werkelijk de zege van de sterkste. DE UITSLAG 1. MESSELIS ANDRE, Ledegem, de 120 km. in 3.04 uur; 2. Talllieu Luc„ Menen, op 2'05"; 3. Indevuyst Gerard, leper; 4. Mans Jules, Vliegplein Wevel gem; 5. Gryson André, Geluveld; 6. Gryson Aloïs, Beselare, op 30 m.; 7. Vandevoorde Albert, Kemmel, op 3.15 min.; 8. Kerckhove Norbert, Meulebeke, op 3'40"; 9. Deboodt Michel, Poelkapelle, op 6'20"; 10. Delannoye Daniel, De Panne; 11. Vandamme André, Ledegem; 12. Brulé Frans, Beitem; 13. Expeel, op ÏO'IO"; 14. Pattyn Daniël, Zand voorde; 15. Desmedt Gilbert, leper; 16. Clinckemaillie Roger, Staden. KLASSEMENT NA DE 9' PROEF 1. Taillieu Lucien 108 2. Indevuyst Gerard 99 3. Vandevoorde Alb. 97 4. Delannoye Daniel 67 5. Knockaert Lucien 55 6. Messelis André 53 7. Nolf Werner 48 8. Deboodt Michel 46 9. Muylle René 41 10. Rebry Gaston 39 11. Noyelle André 37 12. Vanbossel Cyriel 28 13. Taecke Karei 27 14. Ghisquiere Raf. en Brouwers Leon 26 16. Gryson Aloïs en Verplaetse Roger 21 18. Bryon André 18 19. Brulé Frans 17 20. Peeters Leon en Deblaere Adhémar 16 De Heer Vandekerckhove, Secre taris - Generaal der Westvlaamse provincie, die zich naar de Roden- bachstede had begeven, om eigen handig de laureaat ln de overwin ningstrui te kunnen steken, zal zich wellicht nimmer op een meer spontane wijze tot dit gebaar heb ben geleend. Vandevoorde, de overwinnaar van deze door de warmte en het groot aantal kilometers bepaald lastige wedstrijd, ls inderdaad niet alleen een Uiterst faire en sportieve kam per, maar de harmonisch gebouwde Kemmelnaar kan ook nog wel een stukje fietsen... In dit kampioenschap waar de Ijverige Francois Planoke 40 flinke deelnemers mocht begroeten, be wees de Kemmelnaar uit het goede hout gesneden te zijn. Vandevoor de was inderdaad een der bewer kers van het verrassend-vroege offensief, welke nog ln de départ zelf werd ontketend en dat niet enkel de volledige teloorgang werd van tal van gereputeerde krachten, maar ook voor gevolg kreeg, dat uit deze onverwachte koersfase, achteraf de uiteindelijke beslissing werd geboren. Dat Vandevoorde zich ook hier geenszins onbetuigd liet, valt niet moeilijk om raden. Alle bultige Roeselaarse kasseistenen ten spijt, sloeg de toekomstige overwinnaar er op 35 km. van de meet zo ge- duchtig op los, dat slechts twee man van het aohtkoppig groepje welke een eerste maal de Menen steenweg bereikten, het goede wiel wisten te snappen. Dat noch Muylle noch Armand Desmet in de spurt tegen Vandevoorde een kans kre gen, bleek ten slotte logisch, ver mits de Kemmelse knaap tijdens de laatste zegerush ook het meeste werk had verricht. 2" Prijs: waarde 7.600 fr., geschonken door I MEUBELINDUSTRIE I POPERINGE SPANNEN OVERAL DE KROON! Primaproducten aan schappelijke prijzen Eist de producten CAMERLYNCK ENKELE BESCHOUWINGEN Op Zillebeke-Hoge zijn er twee overwinnaars geworden. De groot ste, dat was natuurlijk Dré Messe lis, die voor een schitterend ver toon zorgde en meteen bewezen heeft dat hij een onzer beste lief hebbers van het ogenblik is. Dré Messelis: de jongen die al de koer sen waarin hij start, leven en kleur bijbrengt; de jongen die zonder veel lawaai of bluf zijn wegen gaat; de renner die over enorme trein- lopersgaven beschikt en een merk waardig tljdrijder moet zijn; de renner aan wie wij zijn voor- sprongzege en met ons alle aan wezigen, van harte hebben gegund. De tweede overwinnaar, al wer den het geen bloemen, was Tail lieu, die een puntje Inwon op In devuyst en zes op Vandevoorde, en aldus zijn verlies van Dikkebus weer goed maakte. Er dient echter onmiddellijk bijgevoegd dat de Kemmelnaar helemaal niet op zijn waarde werd geslagen, want spijts hij daags voordien kampioen van r 4" Prijs: (waarde 5.200 fr.) geschonken door Noordstraat - KORTRIJK De Wielerclub «De Zeekust» no digt de renners van ons kriterium uit naar hun mooie liefhebbers- koers. Het is niet de eerste maal dat wij er naartoe trokken, want voor twee jaar kregen wij er een fel betwiste wedstrijd waaruit ten slotte de Bruggeling Roosenboom als overwinnaar trad. Ook dit jaar mogen wij een goede deelname verwachten. De wegen zijn er bui tengewoon goed en er zijn heel wat premiën te winnen. TECHNISCHE GEGEVENS Afstand: 120 km. Prijzenbedrag: 5.000 fr. - Beker aan de overwinnaar. Inschrijving tot 14.30 u. in De Wedergeboorte Vertrek te 15 u. Na een dag rust krijgen wij op nieuw rendez-vous, thans te Loker aan de voet van de Rodeberg. Hier zijn het de Dalspurtersdie de renners een mooie koers aanbieden en ben tweemaal over de Rode- en Zwartenberg zenden. Wij moeten zeggen dat men moeilijk een se- lecter parcours kon uitstippelen, zodat het sportlef sukses reeds vooraf gekend is. Daarbij zijn er die dag geen concurrerende wed strijden in de gouw, al zal de lief- hebberskoers van daags voordien te leper, wel enkele renners weer houden. Toch krijgen de Dal- spurters» er meer dan genoeg. TECHNISCHE INLICHTINGEN Afstand: 120 km. Wegwijzer: Loker - Rodeberg - Westouter - Reningelst - Hoekjes - De Klijtte - Kemmel - Nieuw- kerke - Dranouter - Loker (twee maal) Loker - De Klijtte - Kem mel - Nieuwkerke - Dranouter - Loker (viermaal). Prijzenbedrag: 5.500 fr. prijzen, talrijke premiën en bergpremie. Inschrijving bij Gevaert Jules, Dranouterstraat. AMMMÉ iA Van de overigen verdienden naast de eervol presterende Muylle en Desmet, ook Adhemar Deblaere en Monchy, een flinke vermelding. Deblaere wegens een come-back, al hoewel hij wat laat werd onderno men toch genoegzaam de grote mogelijkhedenvan de knaan uit Beitem onderlijnde. AFTEKENING VAN «DE EERSTE MINUUT» Nauwelijks een paar honderd me ter ver, of daar zat het spel i-eeds op de wagen. Op demarrage van Desmet en Stofferis slaagden twaalf renners er in, zich vóór Sleyhaege van het peloton los te rukken. De- smet, Stofferis, Vandevoorde, Mon chy, Verlinde, Victor Lucien, Van- neste, Muylle, Crabbe, Ghisquiere, Vantieghem en Indevuyst, sloegen seffens de handen in elkaar zodat ait groepje te Westrozebeke reeds 45 sec. voorop lag. Dit twaalftal, waaruit achtereen volgens wegens pech, Verlinde, Ghisquière verdwenen en Indevuyst en Van Tieghem, wegens ongeoor loofde bevoorrading door de koers- leider verplicht waren om af te stapnen, zou stelselmatig op het hoofdpeloton uitlopen, zodat de voorsprong aan de voet van de Westvlaamse bergen, weldra 3 mi nuten bedroeg. In de grote groep poogde André Noyelle nochtans door veelvuldige tegenaanvallen de tij te doen ke ren, doch telkens de Olympische kampioen de neus aan het venster vertoonde, kreeg hij een kluwen mededingers aan het wiel, die et natuurlijk vertikten ernstig over te nemen. op postcheckrekening 47.63.60 van Het Wekelijks Nieüws Poperinge, en U ontvangt ons blad tot einde 1953. MONCHY MET DE EERSTEN ROESELAREWAARTS. SPECTACULAIRE TEGENSTOOT VAN ADHEMAR DEBLAERE. Rodenberg, Zwartenberg en de heuvelachtige streek langs Westou ter - Loker, werden ln behoorlijke samenhang door het inmiddels tot acht man herleide commando- groepje overwonnen, welke thans ln gestrekte vlucht door de Halle stede stormden. Ook Monchy trok goed rijn plan bij de vluchters en Het vooralsnog een uitstekende Indruk; inmiddels kon de ln puike konditie verkeren- Beitemnaar Adhemar Deblaere, na enkele tevergeefse pogingen, rijn gezellen in de steek laten om gans alleen aan een ongelijke maar ver beten poursulte, welke ten slotte toch zijn vruchten zou opleveren, te beginnen. Te Roeselare zelf, waar de ont snapten juist op het vastgestelde uur werden gekontroleerd, volgde Deblaere reeds op 2 m. 40 sec., ter wijl achter hem de grote groep in stukken en brokken werd getrok ken, en zoveel eenheden verloor, dat er weldra nog moeilijk van een pe loton sprake kon zijn. Ook Noyelle, Truye, Sinnaeve en Van BosseX zouden zich nog ln laatste Instantie van alles wat er nog van deze groep overbleef, weten los te rukken, maar deze afscheiding kon uiteraard wei nig aarde aan de dijk brengen, daar Noyelle weldra opgaf en de overige drie, blijkbaar reeds him beste poeder hadden verschoten. DE BESLISSING VIEL IN DE TWEEDE KLEINE RONDE Nadat Victoor Lucien, de enige renner welke daags voordien had gereden en te Roeselare opnieuw van de partij bleek, door band breuk werd geremd en eveneens de strijd staakte, werd het overblij vende zevental door een krachtige uitloper van Vandevoorde, op de onhebbelijke Roeselaarse kasseiste nen, totaal uit z'n voegen gerukt. Armand Desmet en Muylle hadden echter dadelijk het gevaar ingezien, hechten in een minimum tijd hun wagen aan deze van de Kemmelse. knaap en gedrieën stevenden ze de tweede kleine ronde ln. Dat het vrij rap ging hoeft wel niet eens te worden onderstreept, want tussen Hooglede en Sleihaege ging de snel heidsmeter nooit onder de 45 per uur. In soortgelijke omstandighe den verloren Monchy, Vanneste, Crabbe en Stofferis spoedig heel wat veld. Vanneste poogde te red den wat nog te redden viel, ont liep zijn drie voornoemde gezellen, maar verloor gestadig terrein op Vandevoorde, Muylle en Desmet, die bij de inzet van de laatste klei ne ronde 2 min. 30 sec. hadden op laatstgenoemde en 3 min. 25 sec. op Monchy en Co. Op 4 min. 10 sec. volgde Deblaere, die onverpoosd bleef voorthamerc :i en gedurende de laatste ronde zijn remonte be kroond zag door het inlopen en... voorbijsteken van Monchy - Van neste - Stofferis. Intussen vochten Vandevoorde, Muylle en Desmet voor de trui in een ultieme spurt, die afgetekend door Vandevoorde werd op zak ge stoken. DE UITSLAG 1. Vandevoorde Albert, de 153 km. in 4 u. 19 min.; 2. Muylle René, op 4 lengten; 3. Desmet Armand, op 20 meter; 4. Deblaere Adh., op 3'45"; 5. Vanneste, op 4*15"; 6. Monchy Julien, op 4'30"; 7. Stofferis N., op 4'45"; 8. Crabbe R.; 9. Van Bossel Cyriel, op 14'; 10. Truye Willy; 11. Seynaeve; 12. Demeulemeester; 13. Vercruysse; 14. Verhelle Roger; 15 Sabbe Hector; 16. Rosselle R.; 17. Hoorelbeke; 18. Desloover J.; 19. Deceuninck R. Een halve eeuw reeds ALGEMEEN gebruikt tegen HOOFD- en ZENUWPIJNEN - SLAPELOOSHEID - KOORTS - GRIEP en SPIERPIJN. MIKRANIA SCHAADT DE GEZONDHEID NIET I n alle Apotheken 30 fr. (2228) Toekomende Zondag wordt op Westvlaamse bodem het wegkam- pioenschap van België voor Lief hebbers betwist over een afstand van 189 km. Niet nan dan 130 ren ners werden hiervoor weerhouden, waaronder 20 Westvlamingen. Het wordt zonder twijfel een zwaar kampioenschap. Het moet ons van het hart dat wij een der gelijke afstand al te lang vinden voor Liefhebbers, temeer dat hen nog driemaal de Kwaremont en de Kruisberg onder de voeten wordt geschoven. Een 100 km. hadden ze ker meer dan volstaan. Een kam- 'ioenschap ls er Immers om de •este renner naar voor te brengen, en niet om jongens van 18-19 jaar te breken, Wie heeft de meeste kansen? Ongetwijfeld zullen Rik Van Looy en Vannitsen de meeste kansen gegund worden, en zullen mannen als Vanoauter, Van Aerde, Wartel, Srnets, e.a. vele aanhangers tellen. Wij echter, wij stellen natuurlijk het meest vertrouwen ln onze gouw genoten, Truye, de beide Demun- ster's, Vandevoorde, Taillieu, De blaere, Vanbossel, e.a. hebben on getwijfeld hun kans nevens gelijk wie en alleen het feit dat ze ln eigen gouw uitkomen, zal voor hen hela uriJ&ktil zün. Al wat mari* liefhebber is, zal immers naaf Deerlijk willen trekken, zodat de Westvlamingen er alleen een beetje voor eigen volk zullen uitkomen. Als wij echter het meest ver trouwen stellen in Deblaere, Tail lieu, Truye, Vandevoorde en Van bossel, dan is dit omdat zij in de jongste weken het meest blijk heb ban gegeven van grote forme. Aan hen van Looy en zijn maats van antwoord te dienen. Hieronder de namen der twintig Westvlamingen die voor het kam pioenschap weerhouden werden: Deblaere Adhemar (Beitem) Demunster Lucien (Waregem) Desmedt Romadn Hebb Jacques (Brugge) Lucien Vlotor (Oekene) Noyelle André (Poelkapelle) Seynaeve Marcel (Eernegem) Taillieu Lucien (Menen) Vanbossel Cyriel (Eernegem) Vandevoorde Albert (Kemmel) Demunster Buddy (Waregem) Desmedt Armand (Waregem) Ghyllebert Michel (Vladslo) Lapauw Michel (Rollegem-Kap.) Muylle René (Bredene) Salembier Wilfried (Oedelgem) Stofferis Norbert (Kanegerrt Truye Willy (Zw°vegem) Vanvoile André (Brugge) YAuU&tói&m Nocbert (H&reiovU)

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 11