Uit het U/ervikse Detergents R. I Landbouwers, Groothandel in Verfwaren BOEZINGE ZONNEBEKE DIKKEBUS LANGEMARK BRIELEN GELUWE KEMMEL DRANOUTER VOOR UW VERPAKKING gebruikt OUDE GAZETTEN MESEN WIJTSCHATE LOKER VLAMERTINGE Het A.C.W. en de Chr. Mutualiteit in feest te Geiuwe WERVIK SCHUIF ZANDVOORDE (leper) KOOPT LOTJES 25.000 Frank prijzen. KRUISEKE (Wervik) W. VANDENBUSSCHE-VAN SPEYBROECK De Haernestraat 26, I E P E R Tel. 908 ELVERDINGE NIEUWKERKE MOORSLEDE WOONHUIS GEBRUIKT (IET Voor liet REINIGEN ONTSMETTEN OOK VOOR DL AFWAS EN DE WAS. Wordt geleverd in poedervorm. Dépot bij de Firma O. VEREECKE-DE BRABANDERE Kauwekynstraat 1, tel. 401, I E P E R «HET.' WEKELIJKS NIEUWS» Zaterdag 11 Juli 19oa. Biz. 6. Z'T "^"OHOTE Klokwljding Hot schoon drlegelut van Zuld- sciiote. dat sedert 22 Oogst 1924 over Zuldschote en ommeland zo helder en trouw had weergalmd, en voor de laatste maal op Pasen 1944 had weer klonken. was geschonden door het wegnemen v>n de grote en middel- klOit. hoopten de Zuid- tehotenaren da» hun driege'.ui weder om zou ln oréo komen toen de belde l lokken in November 1945 uit Duits land teruggebracht er feestelijk wer den ingeha 'ld in Zuldschote op Zon - dag 18 No/ember 1945. Waar zovele klokken voor goed waren achterge bleven of verminkt en geschonden werden teruggeschonken, war ,n onze klokken uiterlijk gaaf er goed be waard tot ons al'er vreugde. Helaas, nadat de klokken weerom ln de toren Wf.r-fn. opgc'-angen. kon men vanaf de ee v-te klokketónen horen dat de midde klok geen behoorlijk geluld in«" gaf; zij was gebarsten, alhoe wel bij het eerste zicht niets te be speuren vlei; zij zott dus moeten her goten worden. Na 8 j. afwachting en werking staat de nieuwe St-Jozefsklok gelevrd dooi de bekende klokkengieterij Miehlels uit Doornik, nu eerst in de kerk, wachtende op de plechtige wijding, die zal gedaan worden op Zondag 12 Juli te 14.30 u. door Z, E. Heer Deken van Poperinge, als afgevaardigde van Mgr de Bisschop, gezien die klok be stemd Is voor geconsacreerde kerk. In Zuidschote heeft niemand sedert mensengeheugenis dergelijke wijding beleefd en zal het wellicht nog ooit beleven. Ongetwijfeld, groot zal dan ook de belangstelling zijn in deze parochiale gebeurtenis. De bevlag- Ring der huizen op Lizerne en Dorp plaats zal de eerste welkomgroet zijn aan Z. E. H. Deken Geldcf uit Pope ringe. Laureaten. Onze dorpsgenoot Willy Lecluse heeft zijn eindexamen afgelegd in veeartsenij. Michel Debackere slaagde eveneens in zijn vierde jaar veeartsenij. Pascal Tytgat doorstond de tweede proef in geneeskunde. Aan allen proficiat! V.B.J.B. Op het .gewestelijk zomerfeest te Wijtscbate Zondag jl„ behaalde onze afdeling op 17 mededingende afde lingen, twee eerste prijzen. De eerste om het grootste aantal uniformen, en de andere eerste prijs door Juffr. GodelieJve Provoost in de koers met hindernissen. Proficiat! B.J.B. Onze plaatselijke ruiters zijn ver wacht op het ruitersfeest te Lange- mark op Zondag 12 Juli, 's namid dags. Prijsuitdeling. Aan de kinders onzer Vrije Lagere- en Bewaarscholen op Woensdagna middag. 15 uliJ, te 3 u. Dit gaat ge paard met enige zang-, toneel- en speelnummertjes der kinders. Bene vens de ouders der kleinen, worden vele dorpsgenoten verwacht in de parochiale feestzaal. Werk van de Akker. De leden-deelnemers aan de prijs kamp van Kermiszondag 26 Juli, zijn vriendelijk verzocht, zonder uitstel, tan te geven wat zij willen exposeren en welke plaats zij nodig hebben, Reis naar de Ardennen. Het A.C.W. en Ziekenbond beleg gen een reis op Dinsdag 21 Juli. De inschrijving (120 fr. leden en 150 fr. niet-leden) sluiten Zondag 12 dezer ter Onderpastorij. Klnemayertoning. Op Zondag 12 Juli, te 19.30 u„ in de parochiale feestzaal, vertoning van de film Mijn hart roept U met Danielle Darrieux, Jean Kiepura en Lucien Barroux. Burgerstand. Geboorten. Rony Lewyllie, z. v. Georges en Rachel Èveraert, v. Pas- sendale. Roland Decroix, z. v. Je rome en Agnes Declercq. Anna Baelen, d. v. André en Agnes Bou- ckaert. Huwelijksbeloften. Jacques Ghvs, v. Doornik, met Allee Vuyl- stèke. v. Zonnebeke. Henrl Ver- straete, v. Langemark, met Juliana Lorson,. v. Zonnebeke. Overlijden. Henri Kesteloot, wed. Lydie Claerebout. Raadszitting. De raad kwam bijeen onder voor zitterschap van Burgemeester A. Vp.nwalleghem. 1. - Goedkeuring dossier verbete- ringswerken Frezenbergstraat, Grote Molenstraat en Kortrijkslraat. Goed gekeurd. 2. - Gemeenterekening 1952 Kas 1.788.000 fr. Goedgekeurd met ont houding van Verfaillie G., daar hij verleden jaar niet zetelde. 3. - Rekening 1952 C.O.O Kas 181.460 fr. Goedgekeurd. 4. - Aanvaarding ontslag Mestdagh Gerard als lid der C.O.O. en aanne ming plaatsvervangend lid. Goedge keurd nieuw lid. Gat Maurice. 5. - Grondvergunning gemeente kerkhof' Vandevivere-Serroen. Goed gekeurd. 6. - Wijziging tgrmljn aangevraag de lening. Goedgekeurd. 7. - Aanvraag toelage Werk van de AkkerVoor het jaar 1953 ont vangt deze vereniging 2.000 fr. in plaats van 1.000 fr. met het doel spe ciale hulp te verlenen tot inrichten van prijskampen. 8. - Bekleding muren soldatenkel- der. Een commissie werd samenge steld om de mogelijkheid, de muren van de kelder te bekleden, te onder zoeken. 9. - Vernieuwing zinken dak en herstelling plafond achterkeuken postgebouw. Goedgekeurd mits plaat selijke prijsafgifte. Gesloten zitting. Uitslag Golfbiljart. Vriendenmatch bij Peene Valère: 1. Peene Frans; 2. Cornyn Jean; 3. Arys, Brussel. Harde kamp tussen 1 en 2. Dhr Arys, kampioen aldaar, speciaal van Brussel gekomen heeft revanche aangevraagd en bekomen. We verwit tigen op tijd. Eerlijk en Recht Angoulème, 12 duiven: 1. Verheerst A.: 2. Talpe O.; 3. Dewitte H.; 4. Talpe O.; 5. Ghekiere G.; 6. Sioen J.; 7. Engels C.; 8. en 9. Pattyn A.; 10. Dedeurwaerder M. Breteuil, 71 oude duiven: 1. De- jonghe A.; 2. Verfaille L.; 3. Ferrest J.; 4. Vansteelandt H.: 4. Decoster B.; 6. Verfaille L.; 7. .Beernaert M.; 8. Dewitte H.; 9. Noyez R.; 10. De- witte H. 129 jonge duiven: 1. Mailiard L,; 2. Ferrest J.: 3. Vuylsteke L.; 4. Le- roy G.; 5. Verfaille L.; 6. Dejonghe Vintevogel P.; 10. Noyez M.; 11. De- gryse H. Ai-ras, 84 duiven: 1. Bourgeois M.: 2. Noyen Gebr.; 3. Beernaert M.; 4. Ostyn H.: 5. Dierinck M.; 6. Leroy G.; 7. Dierinck M.; 8. Beernaert M.; 9. Decloedt O.; 10. Defever M. Zondag a. s. Arras en Creil oude en jongen. Burgerstand Juni 1953. Geboorten. Vangheluwe Frank, z. v. Gabriel en Marichal Marcella. Vermeulen Rosa, d. v. Jerome en Claerhout Cyrilla. Gadeyne Gil bert, z. v. Gerard en Vaneygen Go- delieve. Huwelijk. Verschaeve Valerius, metaalbewerker, v. Kortemark, met Piccavet Plorine, fabriekwerkster. Overlijdens. Teetaert Margue rite. 43.,j., edhtg. Dubaere Victor, Spriet Leonie, 74 j„ echtg. Raaribour Alois. Bussohaert Gerard, 46 J., echtg. Vancleemput Julie. Duivennieinvs. Duivenvluchten bij Agnes Theirsen. Arras - 147 oude duiven: 1., 2. en 3. Deraeve H., Poperinge; 4. Vermecrsch A.; 5. Vanrobaeys M., yiamertlngo; 6. Peiren Camiel, N.C.: 7. Polley Camiel; 8. Lowagie Andfé; 9. Struyve C., Vla- mertinge; 10. Soenen Ceiest. Arras - 107 jonge duiven: 1. Vanen geland t M.; 2. en' 3. Delboo M.4. Struyve C., Vlamertinge; 5. Vandamme Cam.: 6. Huyghe Maurits, Vlamertinge; 7. Fottillius Telesph., Vlamertinge; 8. Myngheèr Al., Lo: 9. Soenen Célest; 10. Vandamme Camiel. Wiclernieuws. Daniël Carpentier werd Zondag II. prachtig spurtwinnaar te Zonnebeke en behaalde meteen zijn zesde over winning. Maandag werd hij derde te Poperinge. Zijn broer Maurits sukkelde in dezelfde koers met zijn pedaal en werd er negende. Met de muziekmaatschappij naar Holland op 21 Juli. Nog slechts enkele plaatsen zijn be schikbaar op de tweede autobus. Al de muzikanten, leden der muziek maatschappij, die wensen de reis gra tis mee te maken moeten zich laten inschrijven ten laatste op Zondag 12 Juli. Voor de muzikanten die zich niet laten inschrijven zal geen plaats voor behouden worden op de bus en wordt hun plaats dus ter beschikking der sympathisanten gesteld, dit om reden der ruime belangstelling voor deze reis. Deelnemingsprijs voor de nlet-mu- zlfcanten: 90 fr. Reisweg: Gent, Terneuzen, Breskens, Vlissingen. Middelburg, Arnemuiden, Breskens, Het Zoute, Knokke, Brugge, met bezoek aan de verlichte stad. Vertrek te 6.45 u. Inschrijvingen bij Denis Allewaert, de bestuursleden of de leden-muzi kanten. Ruiterstornooi. Op Zondag 12 Juli heeft er te Lan gemark een groot gewestelijk Ruiters tornooi B.J.B. plaats op het terrein van Maurice Desmet. Blkschotestraat. De dressuurwedstrijden vangen aan 's voormiddags te 9 u. De officiële opening van het tornooi te 2 u. 's na middags. Staan op het programma: dressuur, voltige, sensatie, springconcours. Het wordt iets uit het bovenste ridderlijke sport moet hier tegenwoor- schof. Iedereen die houd van schone dig zijn. 114 ruiters zonden reeds hun inschrijving. Bij onze vinkeniers. Op het kampioenschap van West- vlaanderen, dat Zondag 11. te Veurne betwist werd, behaalde Pleters Marcel uit Langemark met zijn vogel Lorrl le eerste prijs (712 liedjes). HIJ werd er kampioen voor 1953 uitgeroepen en mocht er een prachtige wimpel en bloemen in ontvangst nemen. Hartelijk proficiat. Burgerstand. Geboorten. Freddy Cappelaere. Henri Ryckebasoh. Huwelijk. Horb. Louwyck en Morisse. Op Donderdag 16 Juli a.s. wordt een bedevaart ingericht naar heit genadeoord te Lisieux. Zomerkermisprogramma. Zondag 19 Juli. Te 9.30 u.: Vin- kenzetting voor alle liefhebbers in 't gewoon lokaal. - Te 16 u.: Wandel concert door de Muziekmaatschappij. - Te 17 u.: Hondenkoers voor alle liefhebbers; 200 fr. prijzen en inleg. Maandag 20 Juli. Te 9 u.: Plechtig Jaargetijde voor de overleden paro chianen. - Te 10 u.: Vinkenzetting voor alle inwoners, in 't lokaal. - Te 14 u.: Ballonwedstrijd voor alle school gaande kinderen. - Te 16 en 19 u.: Prijskampen op de golfbiljart. - Te 19 u.: Op het terrein van de Gemeen telijke Jongensschool, zeer boeiend Tussen tweevurenspel betwist tus sen de oud-leerlingen der school en dë 'huidige Teerlingen, versterkt met de onderwijzers. Dinsdag 21 JuliNationaal Feest. Duivenvlucht op Breteuil voor alle liefhebbers uit de omtrek Syndikaat, voor oude en jonge duiven bij L. De- quidt. Inkorving de Maandag. - Velo- koers voor onderbeginnelingen; 1.000 fr. prijzen en premiën. Inschrijving- te 15 u. in Het Hof van Commerce bij G. Louwyck. Aankomst bij O. De- berdt. Prijsdeling bij Wed. J. De- weerdt. - Te 17 u.: Prijskamp op bil jart. - Te 19 u.: Vogelpik. Pri.isuitdeling. De jaarlijkse prijsuitdeling- onzer scholen heeft plaats in de Patronaat- zaal op Woensdag 15 Juli a.s., in de namiddag. Burgerstand. Geboorte. Anna Lazen. d. v. Da niel en Marie-Thérése Thibaut. Huwelijksbelofte. Verstraete Re- në. met Bpuckaert Margriet, v. Ge- luveld. Overlijden. Philomène Den- turok, 72 j„ ongeh. Zomerfeest. Zondag 12 Juli. gewestelijk zomer feest van de V.B.J.B. groen Menen. De Meisjes van de V.B.J.B. komen naar Geiuwe. Benevens de plechtig heden in de kerk is er een open luchtfeest op het St-Jozefsspeeloleih. Iedereen wordt er verwacht. Kaar ten bij de ingang van het plein aan 10 frank. Bij onze renners. Deze week kwamen 2 bloemtuilen naar Geiuwe. Eerst en vooral werd onze sympathieke nieuwe renner P. Mahieü overwinnaar bij de liefheb bers te Avelgem. en dit na slechts 14 dagen als renner begonnen te zijn. Gans de koers was hij aan do leiding en klopte drie medevluchters na een formidabele spurt. De tweede bloemtuil werd veroverd door onderbeginneling Louis Brulez, op de wijk 'Molenhoek te Gsluwe. Vandenbussohe werd er vierde en Joël Oplinus 14«. Te Dikkebus reden Dorme vierde en Durnez vijfde. Een prachtige week dus voor onze ren- I ners. I Burgerstand 1" Halfjaar 1933. Geboorten. Onraet Johan, z. v. Gerard en Lanoye Maria. Heugen Agnes, d. v. Henri en Barbez Gode- lieve. Matton Nicole, d. v. Leon en Carton Godelleve. Verkruysse Ro ger. z. v. Camiel »n Fayeulle Berna- dette. Gryson Freddy, z, v. Maurice en Stamper Maria. Stamper Eddy, z. v Michel en Knockaert Denlse. Boxoen Johan. z. v. Robert en Six Simonne. -Hossey Mart.ine, d. v. Albert en Timperman Anna. Huwelijken. Carton Henri, brou wersgast, v. Dikkebus. en Lemahieu Maria, z. b., v. Voormezele. Van gheluwe Roger, beroepsmilitair, v. Dikkebus, en Brion Germaine. z. b., v. Reningelst. Debaene Gerard, handelsreiziger, v. Westouter. en Tim- permah Simonne, dienstmeid, v. Dik kebus. Goudeseune Jacques, vee koopman, v. Dikkebus, en Del'porte Andrea, z. b., v. Loker. Fernagut Gerard, landbouwer, v. Vlamertinge, en Verclyte Alice, landbouwster, v. Dikkebus. Vanbeselaere Roger, landbouwhelper, v. Dikkebus. en Van- depitts Maria, landbouwhclpster, v Poperinge. Philippe Raphael, pas teibakker. v. Dikkebus, en Leeman Lvdia, z. b„ v. Antwerpen. Ges- quiere Marcel, wasserij-uitbater, v. Dikkebus. en Malisse Rachel, z. b., v. Vlamertinge. Overlijdens. Dury Henri. 85 J., wed. v. Spykerelle Emma, echtg. v. Verbrigghe Eugenie. Hommer Ma deleine. 35 j„ echtg. v. Va.nden.ber- ghe Michel. Vandenameele Hélène, 77 j„ wed. v. Deconinck Jules en Mi- chiels Emiel. Boudry Gabrielle. 31 ,1.. echtg. v. Maricou Daniël. Mar- tain Maria, 70 j., echtg. v. Knockaert Cyriel. Ver Eist Emma, 76 J„ wed. v. Desmarets Gustaaf. Stamper Eddy. 1 d., z. v. Michel en Knockaert Denise. Burgerstand maand Juli. Geboorte: Coolzaet Frans, z. v. Ca miel en Capoen Madeleine. Huwelijksbelofte. Deforohe Ge rard, landbouwer, v. Reningelst, en Va.ndeoutte Mariette, landbouwster, v. Dikkebus. Overlijden. Grimmonpré Jeremi, 79 j., wed. v. Grossey Marie. Uitslagen prijskaartingen. Bij Alleweireld Remi: 1. Vandelanotte P. - Vandelanotte M. 2. Haezebrouck G. - Samijn Alb, 3. Desodt Oh. - Carrein Cam. 4. Cuvelier Jer. - Cardinael Cam, 5. Cuvelier Jules - Timperman Rog. 6. Bolle André - Vanbeselaere Maur. Bij Wed. Vancauwenberghe: 1. Cuvelier M. - Vanderhaeghe Ger. Descamps Ger. - Verdonck Alb. 3. Depoorter Rob. - Ooghe Gaston 4. Capoen Remi - Timperman Jules. Bij D'Hellem Achiel: 1. Timperman J. - Timperman Remi 2. Depoorter Rob. - Delplace J. 3. Pauwels Jul. - Vandamme André. 4. Noyelle M. - Bafcop René 5. Van Cayzeele M. - Huys Fern. 6. Vandelanotte P. - Vandelanotte M. Bij de Kon. Fanfare Be Vijverzonen. Naar Wijtschate. Zondag 12 Juli trekt onze Koninklijke Fanfare naar Wijtschate, waar ze in de namiddag deelneemt aan de opluistering van het verbroederingsfeest. Uitstap naar Oostende. De Vij verzonen reizen naar Oostende op Zondag 9 Oogst, waar ze hun deelna me toezegden aan het muziekfestival. Het uur van vertrek is vastgesteld te 8.30 u. met aankomst rond 10 u. Wie verlangt de reis mee te maken schrijve in bij Meester Deconinck. De reiskosten bedragen 50 fr. Een nieuwe knape. Ter gelegen heid van de kermisfeestelijkheden werd uitgezien naar een nieuwe kna pe. die aangenomen werd in de per soon van Debyser Julien. We hopen voor de nieuweling in 't vak dat hij ook binnen 25 jaar moge vereremerkt worden om zijn trouwe dienst. Allé Julien, goeie moed! Burgerstand. Geboorte. Willemijns Nicole, d. v. Robert en Backeland Martha. Huwelijksbelofte. Wybo Gerard, mijnwerker, v. Kemmel, en Claeys Rachel, fabriekwerkster, v. leper. Sport. In het kampioenschap'van België moest A. Vandevoorde opgeven door tegenslag. Te Lombardsijde behaal de hij een mooie derde plaats in de kriteriumproef en te Loker veroverde, hij de gele trui na een mooie vierde plaats. Uitstap. Door het plaatselijk bestuur van het Christen Werkersverbond wordt een mooie reis ingericht op 9 Oogst in Noord-Frankrijk naar Vimy, Duin- kerke en langs De Panne (Meli) te rug. De kostprijs is slechts 65 frank en men kan zich laten inschrijven bij de leden van het bestuur. Midden stan dsf eest. Het belooft iets prachtig te wor den. Talrijike muziekkorpsen, waar onder Vlamertinge, Houthulst, Kem mel zullen het feest klank bij zet ten. Men spreekt van uitgevoerde dansen, attracties, cinema, verlich ting van het kasteel, enz... Jubileum. Woensdag jl. vierde de plaatselijke Boerinnengilde haar 25-jarig bestaan. Het begon met een Plechtige Mis voor haar leden, waarna gezamenlijk ontbijt. 's Namiddags Plechtig Lof en feestivergadering in de zaal Casino, met spreekbeurten, reidansen, rhyth- mische oefeningen, moederhulde en groepsfoto. Meer daarover voor vol gende week. Huivcnnicuws. Uitslag Arras: 1. Homey 2. Caene- peel; 3. Idem.; 4. Vaneockhout: 5. De- vloo: 6. Caenepoel; 7. Devloo; 8. Huy ghe: 9, Vaneeckhout R.; 10. Vaneeck- hout R. Uitslag Creil: i. Leniere; 2. Leroy; 3. Supply; 4. Homey; 5. Deyloo: 6. Leroy; 7. Fremeaux; 8. Idem.: 9. Homey. Voetbalwedstrijd. Dranouter Westnieuwkerke. In het begin werd eerder gezapig ge speeld tot aan min. 25 de thuisploeg de scoor opende. Met dit punt wissel den de kansen, zodat onze doelverde- diger zeer veel gevaarlijke standjes moest opknappen. Daarna wist Dra nouter zich te herpakken en doelde opnieuw aan min. 32. Na de poos was er eerder gelijk op gaand spel, maar van doelen was er geen spraak meer, zodat Dranouter met een mooie 2-0 zege naar de kleed kamers mocht gaan. AUTO IN DE GRACHT TUSSEN OOSTNIEUWKERKE EN ROESELARE Per grotere hoeveelheid aan speciale prijzen te verkrijgen ter Drukkerij van ons blad. Burgerstand. Geboorten. Bernard Gryson, z. v. Julien en Andrea Padou. Freddy Plamont, z. v. Jeroom en Jeannine Hossez. Allerlei. De bestuursvergadering van de Christelijke Vrouwenbond werd door onvoorziene omstandigheden ver schoven tot toekomende week. Alle schikkingen betreffende de naailessen en kooklessen, zullen bin nen kort bekend gemaakt worden. Indien iemand verneemt dat er ergens een zieke is, hij weze zo vriendelijk te zijn. de Pastoor van de parochie te verwittigen. Bulvennleuws «liand in lland». Creil, 105 duiven: 1. en 2. M. Du- jardin; 3. A. Lahaye: 4. H. Hessei; 5. A. Deify: 8. A. Tyck; 7. R. De- bruyne; 8. R. Fonteyne: 9. M. Van- belleghem; 10. J. Blondeel. Dourdan, 55 jonge duiven: 1. A. Maerten: 2. V. Eggermont: 3. G. Brion: 4. O. Bondue: 5. V. Egger mont; 6. L. Laevens; 7. Fr, Wer- brouck: 8. J. Dlerynckx; 9. A. Maer- tens; 10. A. Allays. F.en beeld van de op de betonnen paal geknelde wagen. Motor en stuur stonden tegen het voorkussen geduwd... en toch kwam de ge leider, mits enkele kneuzingen er heelhuids vanaf. Maandag 6 Juli jl., rond 18 uur, geraakte, omwille van de glibberig heid der baan, de auto van dhr Oscar Popelier, aannemer uit Eer- negem, die de baan aldaar aange legd had, in de gracht tussen Oost- nieuwkerke en Roeselare. Het moet aan een tamelijk ho ge snelheid gebeurd zijn dat de ge leider de aldaar voor handen lig gende bocht uiterst rechts moet genomen hebben cm zo met een minimum van links zwenken de verder liggende bocht te nemen om rechtdoor te kunnen rijden. Zijn berekening is hem echter slecht uitgevallen. Te veel naar tbc. haakte hij met zijn ïvcr htsrwieï asn een telefóon- waavtcbijnlijk dit gewaar overgetrokken zonder rekening te houden met de glibberigtieid van de baan. Hij kantelde en botste zo met geweld tegen een betonnen elec- triciteitspaal die midden in de auto kwam te staan. Gans de motor met stuur werd in kabine gedrukt en hoe die mens daar heelhuids uitgeraakt is, blijft' voor ons die weinige stonden na het gebeurde, daar toevallig' voorbijkwamen, een wonder. Gekwetst aan handen en hoofd, kroop hij er uit, wel wat groggyvan de slag, maar toch flink te been. Een geneesheer uit Roeselare werd opgebeld en in een aan de overkant gelegen huis, be kwam hij de eerste verzorging'. De motor en voorkant van de Citroen wui'Clwde. heelt, lui dan naai' links.waren totaal vermeld. Burgerstand. Huwelijk. Careye Valère, v. West outer, en D'Holne Irène. Grote- kermis. Zaterdag 11 Juli: De kermis wordt ingezet met klokkengeluid en kanongebulder. Te 21.45 u.: De nieuwe openbare verlichting en illu minatie treedt in werking. Zondag 12 Juli: Grote kermis- vlucht voor duiven uit Creil. Prijs- smijting der Javelotsvrlenden, 600 fr. prijzen. Te 15 u.: Schieting op de liggende pers. Te 16 u.: Kunst concert op de kiosk door het befaam de accordeonorkest Ghybe's Gilde uit Poperinge. Te 17.30 u.: Ver broederingsfeest met de muziekmaat schappijen van Kemmel en Dikke bus. Te 18 u.: Concert op de kiosk. Maandag 13 Juli: Te 10 u.: Plechtig Jaargetijde voor de overle den parochianen. Te 11 u.: Con cert door het muziek van Wijtschate. Te 15 u.: Grote velokoers voor liefhebbers B.W.B., 6.500 fr. prijzen en premiën. Dinsdag 14 Juli: Officiële hul diging vail Z. E. Moeder van het Hospice. Te 10 u.: Plechtige Ju- bllémis met Les petits chanteurs a Ia croix de bols» (50 zangers in koorkledljOntvangst op het stad huis. Te 16 u.: Baanbolling op de Oosttaverne. Woensdag 15 Juli: Grote ker- misvlucht uit Arras. Te 9 u.: Plechtige prijsuitdeling voor de kin deren van de meisjes- en knechten- school. Toespraak door Z.E.H. Deken Verhaeghe uit leper. Te 15 ui: Ballonwedstrijd voor kinderen. Te 18 u.: Loslaten der ballonnetjes. Donderdag 16 Juli: Te 10 u.: Jaargetijde voor de overleden solda ten. Te 18 u.: Boiling voor oud- strijdersbond, 500 fr. prijzen. Te 22 u.: Prachtig vuurwerk. Vrijdag 17 Juli: Bolling. Zaterdag 18 Juli: Te 19 u.: Uitstap door de plaatselijke muziek maatschappij. Volksspelen voor de leden. Te 21 u.: Volksbal. Duivennieuws. Prijsvlucht uit Angoulème. - 127 duiven. - 1. Dereuinaux C., Neer- Waasten; 2. Claeys Eru., Geiuwe; 3. Lottegier R.: 4. Molein G., leper: 5. Maerten Alf.; 6. Ally J., Wulvergem; 7. en 9. Liglez H., Zandvoorde; 8. Van desompel G., Le Bizet; 10. Bintein M. Prijsvlucht uit Breteuil. - 221 dui ven. - 1. Pyck Arth., Voormezele; 2., 3. en 7. Castel J.; 4. Schreel J.; 5. Hessei H.; 8. Roelens L.; 9. Delaeye Alb., Me- sen; 10. Eggermont V. Prijsvlucht uit Arras. - 124 jonge duiven. - 1., 8. en 10. Alleman G.; 2. Houdendycke M., Mesen; 3.. 4, 5, en 9. Debeuf Leon; 6. Blondeel J.; 7. Maer ten Alf. B.J.B.-Zomerfeest. Zondag 5 Juli, reeds vroeg in de morgen kwamen de B. J. B. - meisjes aan, en verzamelden in de knechten- school. Fris, in hun blauwe unifor men, stapten zij zingend naar de kerk. Na de wijding van de plaatse lijke vlag, zongen ze een prachtige hoogmis. Het B.J.B.-bestuur werd daarna op het stadhuis ontvangen. Na het Plechtig Lof trokken de B.J.B. in optocht naar de hoeve van de Hr Jules Vanhoutte. Te midden van een prachtig ver sierde weide ving het zomerfeest aan. Het was een onvergetelijk schouwspel. Ruim 200 B.J.B.-meisjes namen er aan deel. Wie deze prestatie met aandacht heeft gevolgd, moet aangevoeld heb ben wat men kan bekomen mits ge bed, idealen, werklust, opofferings geest, taaie volharding, overwinnen van menselijk opzicht. Sterre-Kermis. Op Zondag 19 Juli, Sterre-kermis. Kerkelijk nieuws. Zondag 12 Juli: te 8.30 u„ gez. Mis. voor Madeleine Monsy, hulsvr. v. Con stant Barthier. Zondag 19 Juli: te 7 u., gez. Mis voor Madeleine Monsy, vanwege de dragers. Allerlei nieuws. Dinsdag trok de Boerenbond op uitstap. Te 6.30 u. startten ze en stop ten eerst te Gent om een verfrissing te nemen. Rond 10 u. kwamen ze aan de werkhuizen van de General Mo tors». Onder bevoegde leiding werden ze de fabriek rondgeleid, waar ze de auto's stuk per stuk zagen uit de bak pakken en aan de lopende band heel het vervaardigen konden bijwonen, totdat hij af was. Bij het afscheid ne men reden luist twee nieuwe wagens naar de proefbaan ,om de vuurdoop te ondergaan. Nog een bezoek aan de splinternieuwe werkhuizen aan de Luchtbalte Merksem, een foto van de groep, een filmvoorstelling en een uitleg over de nieuwe werkhuizen (op echt Amerikaanse leest geschoeid) en we dankten de heren, die ons zo be reidwillig te woord hadden gestaan, 't Was intussen noen geworden en in de St-Antonius parochiezaal werd de knapzak duchtig aangesproken. Te 13.30 u. stonden we reeds aan de Bloemmolens van de Belgische Boe renbond. Een foto gemaakt van de groep en ledereen kreeg zijn stofjas. Heel de groep werd meer dan één uur rondgeleid en we hadden nog maar een goed derde van de inrichting gezien. Om het nuttige bij het aangename te paren, deden ze nog een rondvaart op de Schelde met de Flandiaboot en een bezoek aan de Dierentuin, want alwie Antwerpen bezoekt, moet de Zoo gezien hebben. Uiterst voldaan van de reis reden ze te 8 u. door de voertul- gentunnel. Niemand heeft het zich be klaagd. Woensdag hield de Boerinnenbond haar jaarlijkse feestvergadering. Te 7 u., H. Mis ter ere van de H. Gode lleve. Een 50-tal gildezusters waren er aanwezig én verenigden zich dan rond de geurende koffietafel. Het koeke- brood was uiterst wel gelukt, 't Was een echt kermis-Woensdagbrood. On dertussen werd de uitstap naar Wal- hceren besproken voor toekomende week Donderdag. In de namiddag te 2.30 u. kwamen ze wederom bijeen voor de belangrijke voordracht: «De stenen maken een huis, het hart bouwt de thuisDe Jeugdleden hadden voor een flink ontspanningsprogramma ge zorgd en het bestuur voor de tombola.. De boeren hadden de Dinsdag hun uit stap, maar de boerinnen de Woensdag- hun dag en... het vooruitzicht van hun prachtige uitstap naar Walcheren. De Donderdag bracht ons liet kriterium van Westvlaanderen voor Liefhebbers B.W.B. Voor de volgende week zi.in geen koersen voorzien. Ze zullen ledereen laten uitblazen van zijn kermis. Duiven Uit Breteuil: t. Deceuninck M.; 2. Huyghe M.: 3. Timperman R.: 4. en 5. Vandelanote L.; 6. Depover G.: 7. Pluyn H.; 8. Mouton J.: 9. Deceu ninck M.; 10. Crick A. Jongen: 1. Patou J.; 2. Huyghe M.; 3. Declercq G.; 4. Van Engelandt M.; 5. Struyve C.; 6. en 7. Vangrysperre R.; 8. Storme A.; 9. Timperman L.; 10. Rommens G. Zondag a.s. prijsvlucht uit St De- nis. zesde lcamploenvlucht, alsook uit Breteuil voor Jongen. Vi nken. Uitslag der vinkenzetting van Zon dag 5 Juli, 73 vogels: 1. Dewaohter C. W. Ellas 520 2. Deman F. Bouri 490 3. Hauspie J. Abel 4. Depreeuw V. Aiiberic 447 5. Bondue K. Ekster 440 6. Norreel A. «Rabbi» 432 7. Dewulf C. Boy 423 8. Norreel A. Bertjc 402 9. Ghesquiere S. 390 10. Vandromme P. «Baeil» 389 Stand van het kampioenschap, na 5 wedstrijden: 1. Dewulf C. Boy 2. Bouttery J. Aohiel 3. Bondue K. Ekster 4. Buytaert M. Tempice 5. Depreeuw V. Alberic 6. Logie J. Doris 7. Debruyne G. Blomme ,8. Leroy J. Caput 9. Deprince J. Blncana 10. Gaullez G. Carlos Ln 1 Na zijn 12° plaats te Vic-hte hoopte Thuur en zijn talrijke supporters op een sportieve weewraak m de Zuid- Westvlaamse Bergen te Poperinge. Jammer genoeg werd hij door wiel- breuk uitgeschakeld op een tiental kilometer van de aankomst. Eenmaal do morele inzinking te boven zal Thuur weer de forme van het voor seizoen te pakken hebben. Wat wij hem van harte wensen. Verdienstelijke leden gehuldigd. Prachtige nieuwe vlag ingehuldigd. r Boven: De gevierde Jubilarissen die ter gelegenheid der Jubelviering van het 65-jarig bestaan der Christelijke Ziekenkas De Gheluwsehe Gemeenzaamheid» te Geiuwe wérden gehuldigd, nl. de sympathieke Hr Burgemeester Achiei Flamant en de HH. Vandamme Remi, Rozé Pol, Decorte Albert en Demcy Gustaaf, allen bestuursleden bij de Jubilerende Ziekenkas.Onder: De prachtige nieuwe vlag van het A.C.W. te Geiuwe, die verleden Zondag met veel luister werd ingehuldigd, omringd door het flink bestuur en enkele leden, waar onder wij herkennen dhr Pol Rozé, voorzitter; dhr Roelens Henri, se cretaris-schatbewaarder; de sympathieke Hr Burgemeester Achiel Fla mant, cn dhr Camiel Vanoorden, vaandeldrager. Verleden Zondag 5 Juli, was betten. Daar werd een grote feestver- Algemeen Christen- Werkersver- boud te Geiuwe in grote feeststem ming ter gelegenheid der inhuldi ging van haar nieuw vaandel. Te 9.30 uur vergaderden al de leden van het A.C.W. in het lokaal De WerkerskringStoetsgewijze, met de prachtige nieuwe vlag vooraan, ging men naar de kerk. waar het nieuw vaandel door Z. E. H. Pas toor Bollaert werd ingewijd. Daar na volgde om 10 uur een Plechtige H. Dankmis voor de afgestorven en levende leden van het Christen Werkersverbond. Tijdens deze H. Mis hield Z. E. H. Verbeke, arron- dissemeïitsproost van het A.C.W., een prachtig en indrukwekkend ge legenheidssermoen. Na het H. Mis offer werd het Te Deum gezon gen. Na de kerkelijke plechtigheid ging men in stoet naar het ge meentehuis, waar de plechtige ont vangst plaats had. Het was dhr Burgemeester Achiel Flamant, be stuurslid van het A.C.W., die het welkomwoord toesprak en hulde bracht aan het feestvierende Chris ten Werkersverbond. De erewijn werd daarop aan al de aanwezigen aangeboden. Na de plechtigheid op het gemeentehuis, keerde men te rug naar het lokaal. Daar werd deze feestviering besloten met een groot banket voor de leden en ge nodigden van het feestvierende Christen Werkersverbond. In de namiddag vierde de bloei ende Christelijke Ziekenkas De Gheluwsehe Gemeenzaamheid met veel luister haar 65-jarig bestaan, 's Namiddags had ter dezer gele genheid een grootse optocht plaats door de bijzonderste straten der gemeente. Verschillende afdelingen en afgevaardigden uit het arron dissement namen aan deze mani festatie deel. De optocht nam een einde aan «De Werkerskring», lo kaal der Christelijke Mutualitei- gadering en huideviering in open lucht gehouden. Dhr Henri Roelens, plaatselijk secretaris der jubilerende Zieken kas, verwelkomde de talrijke aan wezigen en bracht verslag uit over de werking der jubilerende Ghe luwsehe Gemeenzaamheid sedert haar bestaan. Daarna bracht dhr Albert Van Eyghen, arrondisse mentssecretaris der Christelijke Mutualiteiten, hulde aan de pio niers van de Christelijke Ziekenkas te Geiuwe, nl. dhr Burgemeester Achiel Flamant en de HH. Van damme Remi, Rozé Pol, Decorte Albert en Demey Gustaaf, allen bestuursleden der jubilerende Zie kenkas. Na deze hulde werden de gevierde Jubilarissen door lieftal lige meisjes in de bloemen gezet. Daarop volgde de toespraak door dhr Van Geel, afgevaardigde van de Landsbond der Christelijke Mu tualiteiten. De feestrede werd dan gehouden door dhr Senator Robert De Man, voorzitter van het A.C.W. Tijdens zijn spreekbeurt bracht dhr Senator eveneens een welverdiende hulde aan de koene pioniers en gevierden van de Ziekenkas te Ge- luwe. Om deze feestvergadering te beëindigen, dankte Z. E. H. D'Hey- gere. proost, allen die medegewerkt hadden tpt het welslagen van dit Jubelfeest. Deze grootse Jubelviering werd besloten met een ballonwedstrijd voor de kinderen, waarna voor het lokaal De Werkerskringeen prachtig concert werd gegeven door de Katholieke Harmonie Onder Ons van Wervik en Ste Cecilia van Geiuwe. 's Avonds had in De Werkerskring» een grote prijskamp plaats op de golfbiljart en teer- lingbfik voor al de leden die deel genomen hadden aan de optocht. Aan de gevierden bieden wij onze hartelijke gelukwensen. BURGERSTAND Geboorten. Clicque Claudine, d. v. Noël en van Decorte Noella. Louage Karine, d. v. Michel en Vantomme Monique. Carlu Eliane, d. v. Kaéuiel en Descamps Madeleine. Carnel Jacky, z. v. Raymond en Goudeseune Rosette. Overlijden. Derveaux René, 82 j., wed. Brantegem Clementine. Huwelijken. Debusschere Al- bert, handelaar, te Gullegem, en Corselis Gilberte. huishoudster, te Wervik. Corselis Gerard, hande laar, en Bonduelle Marie-Claire, huishoudster, b. te Wervik. Des camps Lucien, timmerman, en Van- dewinckele Denise. z. b., b. te Wer vik. Cannlere Jacques, bediende, en Hooghe Anna, fabriekwerkster, b. te Wervik. Huwelijksafkondigingen. Coe- ne Omer, fabriekwerker, en Deron- ne Marguerite, fabriekwerkster, b. te Wervik. Bossuyt Leon, wever, en Logghe Gerarda, fabriekwerk- ster, b. te Wervik. Lefebvre Hen ri, bediende, te Wervik. en D'haene Irène, regentes, te Wevelgem. Vanderhaeghe Marcel, bakker, te Menen, en Sarrazin Lucienne, weefster, te Wervik. APOTHEKERSDIENST Zondag 12 Juli. Wacht van 12 tot 19 Juli: dhr Demaziere Leon, Nieuwstraat. ELECTRICITEITSDIENST Week van 11 tot 18 Juli. Dhr Koopman Pierre, Gasstraat 3. - Tel. Komen 53. GESTICHT DER ZUSTERS VAN LIEFDE Koeistraat 26, Wervik. Op Zaterdag 11 Juli, van 14 tot 19 uur en op Zondag 12 Juli, van 9 tot 12 en van 14 tot 18.30 uur, tentoonstelling der werken van de leerlingen, uitgevoerd in beroeps-, lagere- en bewaarschool, Op Zondag, te 16.30 u., turnpro- gramrna door de leezdingen van de beroepsschool. Te' 18.30 u.. prachtig concert door de Symphonie van Wervik in de galerij van de beroepsschool. na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U Dewijst er ons een dienst mee. Dank. PLECHTIGE EREMIS TE BESELARE Op de foto de JonggéwiJde midden familie en sympathisanten. Verleden Zondag was Beselare op zijn best. Onder een stralende zon wapperden aan alle gevels de vlag gen en het volk stroomde ter kerke voor de Hoogmis. Men hoorde te recht zeggen: «Gans Beselare is op de been Enkele minuten voor 10 uur trok de geestelijke stoet van uit de pas torij midden een haag schoolkinde ren naar de kerk, waar na het Vent CreatorEerw. Pa ter Gerard Huy- ghebaert zijn eerste H. Mis opdroeg voor ouders, familieleden en alle dorpsgenoten. Ons zangkoor gaf op meesterlijke wijze een meerstem mige .mis ten gehore, terwijl een Pa- Ier van Don Bosco in zijn getegen- heidssermoen een treffende uiteen zetting gaf over de waardigheid en de taak van de Priester; Aan de offerande, waarbij, gedach tenissen werden uitgereikt, .scheen geen einde te komen. Alle families hebben zeker hierin aan Eerw. Pa ter I-Iuyghebaert hun schoonste be wijs van eerbetuiging en waarde ring willen geven door met hem het H. "Misoffer te willen opdragen tot zegen van zijn Priesterloopbaan. Na het Te Deum weerklonk een matfatlg gelsgenheidszang. Onder 'ge leid» van Z. H. Pastoor en gevolgd door alle familieleden werd de nieu we Priester door de plaatselijke mu ziekmaatschappij in stoet gebracht naar het gemeentehuis waar de bur gerlijke overheid hen ontving. In zijn toespraak wees de Hr Bur gemeester op het feit dat niemand zich nog' de vorige Eremis te Bese lare herinnert, dat het wel een ge denkwaardige gebeurtenis is een der onzen tot het altaar des Heren te aren aantreden. Tevens bracht hij hulde aan de voorbeeldige en werk zame familie Huyghebaert die de roeping van hun kind hebben welen te steunen. Tot slot wenste de Bur gervader aan de nieuwe Priester een lang en vooral een vruchtbaar apos tolaat. Leerlingen der Gemeenteschool, waar E. Pater ook school liep. brach ten hem in een paar gedichten hun hulde waarna E, H. Huyghebaert al len dankte die hem dit onverwacht maar heerlijk feest hauden voorbe reid. Ook op de Molenhoek was er feest, daar hadden de bewoners een mooie poort opgetrokken met een rijk ver sierde haag die ten huize gelelde en. die zeker niet moest onderdoen voor de versiering in de kerk en aan het gemeentehuis. Aan de feesttafel werd het woord gevoerd door Z. E. H. Pastoor, de Eerw. Pater Overste van Don Bosco en Z. E. H. Dewaele, gewezen On derpastoor. Allen brachten hulde aan Priester en aan zijn voorbeel dige ouders die hun jongen hebben geleid naar de hoogste trede van het altaar, terwijl ook de stille maar ijverige werkkracht van Gerard werd onderlijnd. 's Avonds besloot dit feest, dat lang in het geheugen der familie Huyghebaert zal blijven met een uit nodiging voor de bewoners van de Molenhoek. Nu mogen wij gerust zeggen: «Het beste wat we hebben is op de Molenhoek. Aan de nieuwe Priester en zijn fa milie biedt ook «Het Wekelijks Nieuws zijn beste wensen voor een vruchtbaar apostolaat ons volk en ons land ten bate en God ter ere. FAMILIEZOKG Op Zondag 12 Juli, worden aan de kerkdeur kentekens verkocht en giften aanvaard ten voordele van Familiezorg. We bevelen U ten zeerste aan dit bij uitstek sociaal werk, dat zich ten dienste stelt van alle moeders die een tijdelijke hulp nodig heb ben. De uitstekende verdiensten van dit werk zijn thans te Wer vik reeds bij ondervinding reeds genoeg bekend, om van iedereen een milde gift temogen verwachten. DAVIDSFONDS Opstelprijskanipen. De uitslagen zijn bekend. Voor Wervik kwamen volgende laureaten uit de kamp: in de Jongensschool Goos Frans, bij de Grauwe Zusters Ma.hieu Francine, bij de Zusters van Liefde Dumont Nicole. De prijskamp voor het gewest leper keilde als laureaat onze stadsgenoot Goos Frans. Na verscheidene jaren slechts figuranten te zijn geweest in de opstelprijskampen, verheugen wij er ons op dit jaar weer een laureaat onder onze leden te kennen. Daar-, naast behaalde Mahieu Francine de derde prijs in 't' gewest. Een hartelijk proficiat aan de laureaten en aan alle mededingers en hun ouders die wij verwachten op de prijsdeling die doorgaat op Za terdag 11 Juli e. k. te 8 u. 's avonds in St Pol tijdens een gezellig samen zijn. Daar vinden de Katholieke Vla mingen mekaar terug. Het programma vermeldt als ga.« van deze avond, Mej. Theresla V; Marcke, voordrachtkunstenares, or lijst met samenzang van alle an wezigen en uitvoering van enk; lustige deuntjes en uitvoering v: lustige deuntjes en de prljsüitri king van de laureaten der opst< prijskampen. Een jeugdig prograr ma, uitgevoerd door do jeugd van li Davidsfonds. Al wie zioh Katholiek noemt i Vlaams voelt zal de datum v; 11 Juli niet laten voorbijgaan zo: der feest te vieren, die dag nem, wij te baat om eensgezind te ve broederen. Uitnodiging. Zaterdag 11 Juli, te 7 uur, Soler nele Msl aangevraagd door het D vidsfonds ter ere van de II. Lutga dis, Patrones van Vlaanderen. Alle leden worden er verwacht. DUIVENUITSLAGEN van Zondag 5 Juli 1953. Mij De ToekomstDulvenstra 35. Wervik, bij Camiel Bouclmert. BRETEUIL. - 345 oude duiven: Bonny Joseph: 2. Bonduelle Danli 3. Feys Jules; 4. Simoens Camille; Provoost Arthur; 6. Debruyne Gasto 7. Desreumaux Gerard: 8. Vanheul Verbeke; 9. Vanheule Oscar; 10. D rynck Theo. BRETEUIL. - 313 jonge duiven: Pector André; 2. Vervaeeke-Breine; Decherf Omer; 4. Verbrugghe Mlch< 5. Verhaeghe Camille: 6. Debruyi André; 7. Vansuyt Julien; 8. Peet André; 9. en 10. Desmarets Alb. en DOURDAN. - 127 duiven: 1. Broi ckaert Valere; 2. Kerckhof Marcel; Vanliee Gerard; 4. Brouckaert Valer 5. Galloo Leon: 6. en 7. Devreke Denis; 8. en 9. Desmarets Alb. en C 10. Vandevondele Roger. ARRAS. - 127 duiven: 1. en 2. Ve scheure Gerard; 3. Depuydt Alber 4. Staessen Frederic; 5. Koopman Pie re; 6. Verscheure Gerard; 7. Colombi Joseph; 8. Oris Pierre; 9. Leyn Ai toon; 10. Beaumon Albert. van de Grote Arrondisse- mentele Tombola van de Vrije Weefschool Sint Hilarius Wervik. 1' Prijs: een bromfiets; ver der fietsen, enz. Trekking op 15 Oogst 1953. Prijs per lot: 5 fr. Dank aan alle weldoeners. Tentoonstelllii: Zondag 12 Juli, van na de eerst mis tot 's avonds zeven uur, is er de Meisjesschool tentoonstelling va de werken der leerlingen. Ongetwijfeld zal deze evenveel be langstelling kennen als andere Jare: Ridder in de Kroonorde me Zwaarden. Bij K. B. van 22 Mei 1953 is Ju les Deroo-Decroix, voor zijn trow dienst als soldaat in de oorlo 1914-18, benoemd tot Ridder in tl Kroonorde met Zwaarden. Om beste gelukwensen. Oogstkerini; De Jaarlijkse kermis te Kruisel: komt op de eerste Zondag va: Oogst. Benevens andere aantrekkr iij'kheden, is er op Kermismaanda 's namiddags te 3 uur een koers voe nieuwelingen B.W.B.met vijf ronde over de aantrekkelijke omloop va Kruiseke, Geiuwe, Wervik. Kruiseke Vlaamse Kermi Tegen begin Oogst zuilen de ver grotingswerken aan de kerk omtrer voltooid zijn. Een enige gelegenhe: om te dier gelegenheid een Vlaams Kermis te geven. Is een Vlaamse Kermis te Kruis eke altijd een succes, deze op Zot dag .9 en O. L. Vrouw Hemelvaar 15 Oogst zal een buitengewoon sue ces zijn. Ondertussen, om de vergrotingf werken aan de kerk te helpen bekos tigen, koopt loten voor de grol tombola, onder de vorm van steer tjes voor de kerk, aan 5 fr. Ve' en schone prijzen, waaronder ec' radio, een plc-upp, enz. Kleuren - vernissen - verfborstels - sponsen - zeemvellen - Aquella - Rutex - onderhoudsproducten - alle schilderbeno- digdheden, enz., enz. (bc-1.199) V. W. in feest. Burgerstand Juni 1953. Geboorten. Ludo Sonnevllle, z. v. Roland en Maria Blanckaert. Andrea Ghemar. d. v. Hector on Alida Delobel. Brigitla Bertier, d. v. Ge rard en gimöilne Gotelaere. Huwelijken. Oscar De Cat, v. Elyerdinge, en Godelieve Veyer, v. Watou. Camiel De Smedt, v. El- verdinge. en Hilda Doise, v. Loker. - Robert Van Walleghem. v. Pervijze, en Yvonne Lampaert. v. Elverdinge. Overlijdens. Henri Dedrie. 78 J.. wed. Sylvie Bondue. Julia Robyu, 49 j., echtg. Prosper Fertin. Kermis ij itslug. Trabolling bij André Cornette: 1. Coene Richard. Schoreel Cyriel en Delfoucq Jozef; 2. Vanoverberghe Jules, Maricau Julien en Vanwon- terghem Julien; 3. Cornette André, Bertier André en Brion Jerome; 4. Bsokaert Omer. Lobedeye Julien en Beekman Theófiel: 5. Soenen Célest. Derycke Camiel en Cambier René. lüj het v.c.w. Zondag 12 Juli is de laatste Zon- Op Zondag 12 Juli a. s. hebben We dag om zioh te laten inschrijven bij de viering van het 25-jarig bestaan Roger Marico of Vandenberghe Ho- van het Christelijk Werkersverbond. «oré, voor de familiale uitstap op waar we ter gelegenheid van deze Zondag 2 Oogst naar de Oostvlaamse dag de wijding hebben van onze bergstreek. Haast U dus... en U komt nieuwe vlag. We doen een dringende oproep aan al onze leden en vrienden opdat ze op deze dag geestdriftig zouden mee vieren. Feestprogramma Te 9.30 u.: H. Mis met sermoen ter intentie voor onze overleden leden. Te 3 u.: Lof met vlaggewijding. Daarna optocht doorZandvoorde- dorp. Vervolgens feestvergadering met feestrede van R. Deman, Oud-Mi nister en Arr. Voorzitter A.C.W. Vereremerking van enkele leden. De Harmonie Onder Onsvan Wervik luistert het feest op en zorgt voor een verdere aangename avond. nog net op tijd! liui'gerstand maand 311111 1953. Geboorten. Tnnghe Jean-Pierre, z. v. Albert en Six A'bertine. Van- ackcr Christine, d. v. Albert en Car nel Marie-Louise. Huwelijksbelofte. Bryxls Albert en Ryon Marie-José. Huwelijken. Vandenberghe Ra phael en Carnel Agnes. Becuwe Lu cien en Bril Germaine. Overlijdens. Vanraes Charles, 75 j„ echtg. v. Bonduelle Marguerite. Samyn Silvie, 79 j„ wed. Gesquiere Cyrille. Raepsaet Justine, 74 J„ wed. Lemahieu CamilUe, Portrie Louis, 81 J., wed. v. Bacquaert Marie. lïurgerstan Geboorten. Demeyere Rudy, z. Camiel en Blomme Godelieve. - Six Ctoristien. cl. v. Maurits en Van- denbroucke Josma. Huwelijksbelofte. Vanlialst O riel, met Berghman Maria. Geslaagd in Kantonnaal Examr: Kynds André, Jonokheere Br nard, Beernaert Frans, Samoy Ma cel, Vandamme Lionel. Vin®' Noël, Zutlerman Luc. Vandeveli Roger, Cools Marc, Cnockaert Fran Aan allen hartelijk proficiat. Plechtige prijsuit(lell|i Vrijdag 10 Juli, te 16 uur, in Patronage, prijsuitdeling der G' meentelijke Jongensschool. Oude en oversten worden vriendelijk ui genodigd. Woensdag 15 Juli, plechtige prij uticleltng in de Aangenomen Mei Jesschool, zaPvl Klooster O. L. V ui Bunderen. Tombola Drogenbroodhoe'' Winnende nummers: 1450 645 588 253 1679 533 18', 1704 1923 393 856 1875 212 18! 154 2 8 5 6 3 7 208 818 165 18: 228 1842 1864 886 723 640 8' 1994 14-54 1880 1524 1766 385 3: 1907 665 1840 1743 1914 Wielernieuvt Rondelé was Maandag te Viert weer de grote uitblinker, ontsnapt nam 500 meter, doch werd dor bandbreuk uitgeschakeld. Sleuw was eveneens aan de si» te Viohte en werd er 14", 11a ever eens zioh goed onderscheiden t hebben. Doortocht kon- Dinsdag 14 Juli komt de koer voor liefhebbers, de 12° proef van hr Westvlaams Kriterium, tienman voorbij te Moorslede, dit ln de Breul- straat en Paterlievenstraat. Studie van de Notaris MAERE te Esen. UIT DE HAND TE KOOP Zeer schoon en welgelegen met 6 aren 50 centiaren te STADEN, Bergstraat. (35451. en van liet MELKMA'i. j 1 AAL. Melkmachines, ontromers, karn, kruiken, emmers, enz...

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 6