BARGO Rumbeke-Beitem GASTON REBRY, type van een bloktrein-renner, van ons verscheiden Na 20 demarages geraakte Messelis eindelijk weg en won onze 10° Proef te Lombardsijde Rik Van Looy, opnieuw Belgisch Liefhebberskampioen Met onze Renners doorheen onze gouw Waarom mochten Indevuyst, Ghisquière en Rebry niet starten in het Nationaal Kampioenschap Aangekondigde Koersen lli rojg ff; SIGARETTEN ROBERG CENTRAL'S LAGER BIEREN wmm GOLF-BILJART VALCHE DE BAMK VAN ROESELARE THOiAS DROOGTURBINE F. VAN RENTERGHEM FORD DEVOS DEWANCKEL SLAAPKAMER MONCAREY Deblaer* derde, de beste Westvlaml^ HOOVER WASMACHINE STEVENS EEN ONRECHTVAARDIGHEID ^PjioeOey Dinsdag 14 Juli CAMERLYNCK'S KOFFIES B eroepsrenners Onafhankelijken Liefhebbers Nieuwelingen Beroepsrenner» Onafhankelijken Liefhebber» Nieuwelingen De Zwemfeeste te Meeien HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 11 Juli 1983. Bla. 8. Een familiefoto van de afgestorven renner uit het jaar 1934. De kleine Jacques en Gaston zijn inmiddels hele bazen gewordeh en zetten de faam van hun vader voort in de talrijke liefhebberskoersen. Verleden, week Vrijdagmorgen verspreidde aich het ontstellend be richt dat oud-renner Gaston Rebry overleden was. Wij wisten wel dat hij in de laatste weken sukkelde aan het hart, maar die slag kwam toch zo onverwacht, dat we er even beduusd onder waren. Gaston is immers niet alleen een onzer beste oud-renners, maar daarbij ook een zeer volksgeliefd persoon, die wij nog wekelijks op onze liefhebbers- koersen mochten ontmoeten, daar waar zijn beide zonen Gaston en Jacques in het strijdperk traden. Gaston Rebry! Wat al herinne ringen voor de sportman die hem wist rijden en rotsen op onze we gen. Die naam roept met zich op andere namen die wel eens in de vergeethoek geraken en er slechts sporadisch weer uit opgehaald wor den. Wij denken aan de belde Ver- vaecke's en aan Jef Demuysere, wij denken terug aan die Ronde van Frankrijk waarin Rebry en De muysere in het Noorden de andere renners met meer dan 20 minuten vooraf gingen, maar... Magne in hun wiel meetrokken, wij denken terug aan die tijd waarin de West- vlaamse spierkracht de Ronden be heerste. En toch heeft Rebry niet als ronderenner zijn grootste naam verworven. Zijn roem en glorie oogstte hij in de Ronde van Vlaan deren, die hij eenmaal won en een paar maal óp het nippertje ver loor, en vooral in Parijs-Roubaix. Aan die boers zal zijn naam steeds verbonden blijven. In 12 jaar tljds schreef hij- driemaal zijn naam op de erelijst en vinden wij hem maar tweemaal niet in de uitslag. Wie. kan er volgende uitslagen in één en dezelfde koers wel voorleggen? 1926: derde; 1927: veertiende; 1928: vierde; 1929: vijfde; 1931: eerste; 1932: vijftiende; 1933: zevende; 1934: eerste; 1935: eerste; 1936: derde; 1938: zes en dertigste. Dat zijn nagels met koppen vooral als men weet dat de Breyer zo rap spurtte... als 'n strijkijzer, en hij al zijn uitslagen met de macht moest bijeen garen. Zijn bijzonderste jaar was onge twijfeld 1934. Hij begon met Farijs- Nizza te winnen, een koers die toen heel wat meer naam had dan nu en alle grote vedetten aan de start zag. Een drietal weken daarop ze gevierde hij in de Ronde van Vlaanderen op een wijze die alle commentaar overbodig liet en de week daarop won hij voor de twee de maal Parijs-Roubaix. Het was zijn wonderjaar en had hij over een spurt beschikt, dan zou het lijstje niet bij drie zegepralen ge bleven zijn. Een zijner mooiste overwinningen precies of de koers nog maar goed begonnen was. Op hetzelfde ogen blik kwam aan het eind van de lan ge boulevard een tweede renner opduiken. Het was Charles Pélis- sier, de volksgeliefde Parijzenaar die de tweede plaats kwam bezet ten en heel wat meer eerbetuigin gen kreeg dan de overwinnaar zelf, die niet eens voor de micro was ge komen. De Breier had op het laatst weer eens allemaal uit het wiel ge reden en had een ultieme aanval van de jongste der Pélissiers afge slagen. Maar deze die toch meende te moeten verklaren: Had het nog een paar kilometers geweest, ik had gewonnen.Franse bluf tegen over Vlaamse nederigheid. Want HET WEKEU L -Br- e; "rum 'Q - BELGA de sigaret van DE SPORTMAN verleent traditiegetrouw flinke medewerking zijn Wij kennen de Ledegemnaar Dré Messelis langer dan vandaag als de oersterke renner en de rusteloze a.anvaller, die in koers geen ver pozing noch afgeven kent. Wat hij echter te Lombardsijde presteerde, overtreft nog alles wat wij van hem te zien kregen tot op heden. Men moet weten dat Messelis aldaar zijn derde koers naeen betwistte, maar dat was voor hem hoegenaamd geen beletsel om de meest bedrijvige van het lot van 33 renners te zijn. Ze kerlijk twintig maal heeft hij ge demarreerd, negentien maal werd hij teruggehaald, maar de twintig ste keer was dan ook de goede. Op 4 km. van de meet wipte hij weg met Daniël Denys in het wiel, er was een korte aarzeling in de groep en meteen was het pleit beslecht en de overwinnaar gekend. Een foto van Gaston Rebry uit zijn goeden tijd. Wilskracht en energie spreken uit die wezentrekken. zo was Gaston Rebry, al scheerde hij ook de hoogste toppen van roem en faam, hij was en bleef de Vlaamse jongen, die een pint kon drinken en een flinke anecdote, kon vertellen. Dat is hij gebleven tot aan zijn dood, die helaas een half- mensenleven te vroeg is gekomen. Een sterk renner, een schoon mens is van ons verscheiden. Aan zijn achtbare echtgenote en aan zijn beide zonen Gaston en Jac ques bieden wij onze innige deel neming aan. Mogen zij beiden uit het voorbeeld van hun volksgelief de en wilskrachtige vader, de sterk te putten om het als mens en als renner ver te brengen. Nu hen de sterke hand van de vader en het wijze woord van de raadsman zijn ontvallen., hopen wij dat zij uit de beproeving, al is zij ook zo zwaar, de nodige levenssterkte zullen put ten. Gaston Rebry werd geboren te Rollegem-Kapelle ten jare 1905. Hij werd Maandag jl. onder grote volkstoeloop ten grave gedragen. DE VAN DE SPORTMAN! CENTRALE BROUWERIJ IEPER Eist ze overal! Niet alleen Messelis was uitblin ker van die fel betwiste en door een halve stormwind uiterst lastige koers. Neen, daar hadden wij bij voorbeeld de kleine Verlinde die drie ronden voorop lag en het beste uit zich zelf haalde om zolang mo gelijk voorop te blijven; daar had den wij Cyriel Vanbossel die tot 1.30 min. voorsprong kon nemen, dan plat viel, terug bijkwam, later opnieuw bandbreuk leed en toch nog aansluiting wist te vinden; daar hebben wij nog de Koekelare- naar Meulemeester, die op zijn beurt het sterke peloton en de strakke stormwind ging trotseren en zeer ver weggeraakte. Als hij uiteindelijk toch werd vervolgd dan heeft hij dit zeker aan het stand- De jonge Messelis uit Ledcgem, gekiekt na zijn prachtige zege op al de grote bazen uit ons kriterium. Het schijnt nu wel beslist dat de prachtige GOLF-BIL- JART VALCKE binnen een paar maanden in het café van Lucien Taillieu te Menen zal prijken. Toen Lucien te Lombard sijde met een lek bandje be deeld werd, meenden wij ten stelligste dat aan zijn leiders positie een einde zou gekomen zijn. maar de anderen haalden er nu eens niet alles uit en de Menenaar kwam zo snel terug dat hij in een ronde tijds opnieuw een positie had rechtgezet, die wij een ogen blik aatt hot wankelen dach ten. In elk geval met een voorsprong van 9 tegen 1 moet er een mirakel gebeuren opdat Taillieu nog zou kunnen ge klopt worden voor deze waar devolle premie. DE VEILIGSTE GELDBELEGGING vastig springen van Messelis te danken. Het was nu eenmaal zo dat, waar anderen wel weggera-akten, de Le degemnaar vanwege de anderen geen respijt kreeg. Men weet reeds wat voor vlees men aan hem in de kuip heeft, daar heeft zijn presta tie van Zillebeke-Hoge heel zeker veel toe bijgebracht. Dat hij toch nog weggeraakte en voorop bleef in dergelijke omstandigheden, zegt meer dan genoeg over zijn huidige forme en kunnen. Daniël Denys bezet de tweede plaats en dat doet ons niet weinig deugd. De Zarrenaar is er einde lijk bovenop gekomen na een ta melijk lange rodageperiode nadat hij van het leger afzwaaide. Vin den wij hem weldra terug, even sterk als voor zijn soldatendienst? Wij hopen het voor hem en voor zijn talrijke supporters. Een Da niël Denys op volle kracht is tot vele en mooie dingen in staat. 4" Prijs: (waarde 5.200 fr.) geschonken door Noordstraat - KORTRIJK de mooiste sportieve klasse wagen bij uitstek. GARAGE Frenchiaan - IEPER hij op zijn spurt om het pleit in zijn voordeel te beslechten? Sinds hij een paar maal de grote bazen achter zich liet, blijkt hij een beetje spurtersmanieren te hebben overgenomen. Of was het een beetje een mindere dag? Of spaarde hij zich voor de volgende dagen cm zich te leper of om zich in onze elfde proef te Loker te kunnen on derscheiden? Al kon Vandevoorde slechts één puntje afknagen van zijn achter stand op Taillieu, dan heeft hij nochtans het genoegen gesmaakt zijn sterke rivaal netjes in.de spurt te slaan. De Kemmelnaar reed een flinke wedstrijd, had met ketting defect af te rekenen en moest een drietal ronden fietsen om terug aansluiting te krijgen. Wij persoon lijk meenden hem reeds veroor deeld, maar toch vond hij middel om terug bij te komen. Die inspan ning bleek evenwel nog niet zo heel veel van zijn krachten gevergd te hebben, want in de spurt ging hij weer eens geweldig rap. Het noodlot had het nu eenmaal op de grote bazen gemunt, want ook Taillieu werd met een lek bandje bedeeld. Ook zijn achter volging was echter iets uit het bo venste schof, want in een mini mum van tijd hing' hij weer in de groep. Dat was mooi werk van onze gele-truidrager. De derde man was er natuurlijk ook bij. Indevuyst toonde zich heel wat minder agressief dan in ande re koersen, maar was er toch bij om alles te controleren. Betrouwde 2' Prijs: waarde 7.600 fr., geschonken door MEUBELINDUSTRIE POPERINGE Delannoye, Beke, Meulemeester, Vanbossel, Ghyllebert, Alois Gry son en Delrue waren de anderen die in de groep eindigden. Delan noye reed beter dan in zijn vorige wedstrijden, Knockaert deed een beter overlegde koers dan wij dit van hem gewoon zijn. Ghyllebert ging met de groep mede, maar was geen uitblinker en kan beslist heel wat beter, dan wat hij ons aan de kust te zien gaf. Het komt ons voor dat de man van Vladslo moeite heeft om zich op te werken tot het niveau dat hij vroeger reeds be reikte. Van de kleine Gryson kunnen wij niets dan goeds zeggen. Hij is niet meer te lossen, doet zijn deel werk op tijd en stond en heeft daarbij een paar goede kijkers en een klare kop staan. De kleine, olijke Beselarenaar is er veel, enorm veel op vooruit gegaan. 1« Prijs: TELEVISIEPOST waarde 15.000 fr. üe-ftata^ 3' Prijs: 5.200 fr. 800 fr. 6.000 fr. geschonken door Fa IEPER - POPERINGE 5.20G Den «Breier» In burgertenu, ten jare 1934, zijn gloriejaar. was Parijs-Belfort, een koers van ongeveer 340 km. Rebry was toen soldaat en was zonder verlof naar de Franse lichtstad vertrokken. Mogelijks dat hij slechts achteraf het belang van zijn daad onder ogen nam, in elk geval hij stond geweldig nerveus, liep weg na en kele kilometers en won zo maar liefst met 40 minuten voorsprong ©p zijn naaste tegenstrever. Die zege maakte zulke ophef, dat hij bij de terugkeer naar de kazerne in plaats van enkele dagen cachot, als gen held werd gevierd en het ganse kazernement van Wevelgem 2 da gen congé kreeg. Die zege onderlijnt maar al te goed wat een sterke vent Rebry wel was. Hij was een ongehoord treinloper, die kilometers aan een stuk aan de kop kon gaan en leder een uit het wiel kon rijden, hij was een machtmens die alléén rapper kon rijden dan een gans peloton. Hoe het komt dat hij nooit geen groot uitblinker In tijdrijden werd, is iets wat men nu nog niet be grijpen kan. Zo heel veel persoonlijke herin neringen aan Rebry hebben wij niet gehad. Wij waren in «zijn tijd te jong en eens dat wij in de dans van de sport sprongen, had hij reeds de wapens neergelegd. Wij waren maar dertien Jaar oud toen wij het geluk hadden naar de aankomst van Parijs-Roubaix te mogen gaan. Wij noteerden toen het jaar 1931 en wij herinneren het ons nog zo goed hoe wij daar de Breier als eerste de lange aan komst-boulevard zagen komen op gestormd, zo fris <d* een hoentje. Indevuyst, Gaston Rebry en Raf Ghisquière hebben geen toelating bekomen om deel te nemen aan het nationaal liefhebberskampioenschap dat Zondag te Deerlijk werd be twist. Men spreekt daar schande van en niet zonder reden. Indevuyst is zonder twijfel mo menteel onder de allersterkste lief hebbers van het ogenblik te reke nen. Zijn jongste prestaties, o. m. zijn tweede plaats in de Ronde van Limburg hebben dit genoegzaam bewezen. Gaston Rebry heeft weer om de grote forme te pakken, ten bewijze rijn twee zegepralen die hij in vier dagen tijds wist bijeen te rijden. Raf Ghisquière is nog niet de stterke Raf van vorig jaar, maar er steekt heel wat klasse in en kan iedere dag aangenaam ver rassen. Alle drie kregen zij geen kans om zich te Deerlijk met de beste Belgische liefhebbers voor de titel te meten. En dat, dat noemen wij een on rechtvaardigheid, en wij willen het bewijzen ook. Zoals de meeste sportmannen reeds weten, waren de liefhebbers verplicht deel te nemen aan twee koersen van stad tot stad dit ter voorbereiding aan het kampioen schap. Diit gold voor 21 door de B.W.B. aangeduide renners, waar van hier de namen volgen: A. Desmedt, B. Demunster, Truye, Vantieghem, Seynaeve, A. Noyelle, Hebb, Muyllc, Salembier, Taillieu, G. en J. Rebry, Indevuyst, Ghylle bert, Planckaert J., Desmet R., Verhaeghe, Vandevoorde, Verbeke Roger, Ghisquière en Lapauw. Het toeval wilde dat Kortrijk- Poperinge, een dier bepaalde koer sen. juist een proef was van ons kriterium. zodat wij goed in staat waren te zien wie er niet aan deel nam. Hier volgen de nam'en van deze die het vertrek NIET namen: Desmet Arm., Hebb, Salcmbicr, Rebry J„ Verhaeghe R., en Lapauw. Safembier. Indevuyst en Desmedt Armand hadden evenwel toelating verkregen om te Herentals aan de tijdrit deel te nemen. De tweede verplichtende koers werd gelopen te Zwevezele op Dins dag 14 Juni, de dag waarop een onzer kriteriumproeven te Lo door- ing. Wij hadden aan de B.W.B.- en niet naar het kampioenschap mogen gaan. Vandevoorde verkoos Zwevezele, net als Muylle, maar Indevuyst, Taillieu en Gaston Re bry verkozen het zekerste en start ten te Lo. De banbliksems vielen, maar... In het spcrtbulletin van 26 Juni verschenen de renners die naar het kampioenschap mochten gaan. Onder de aangeduide Westvlamin gen troffen wij tot onze grote very wondering Deblacre, Lucien De- munster, Hebb. Lapauw, Vanbos sel cn Vancoille, die niet aan Kort- rijk - Poperinge hadden deelgeno men, terwijl anderzijds Taillieu Lucien, die niet te Zwevezele had gestart, wel mocht vertrekken. Re bry Gaston, Ghisquière en Inde vuyst waren geslachtofferd ge worden. Achteraf vernamen we dat Tail- èiding Westvlaanderen geschreven Te /n6 om vrijstelling te bekomen „nc l Zaterdagavond voor de koers te LO, DE UITSLAG 1. Messelis André (Ledegem), de 120 km. in 3 u. 29 min.; 2. Denys Daniël (Zarren) op 2 lengten; 3. Vandevoorde Albert (Kemmel) op 20 sec.; 4. Taillieu Lucien (Menen) op 2 meter; 5. Indevuyst Gerard (leper); 6. Delannoye Daniël (De Panne); 7. Beke Roger (Torhout); 8. Knockaert Lucien (Houthulst) 9. Meulemeester Georges (Koekela- re); 10. Vanbossel Cyriel (Eerne- gem); 11. Ghyllebert M. (Vlads lo); 12. Gryson Alois (Beselare); 13. Delrue Georges; 14. Nolf Wer ner (Moorsele) op 2.40 min.; 15. Dejonckheere André (Oostende) 16. Pattyn Daniel (Zandvoorde); 17. Decuypere Roger (Eernegem); 18. Hosten Roger (Houthulst); 19. Dhondt René. Het lijdt geen twijfel of de lief- hebberskoers te Rumbeke-Beitem zal dit jaar opnieuw een massa renners lokken. Denk eens aan: er zijn mooie prijzen te verdienen, de koers wordt werkelijk op Ideaal mooie banen verreden en er Is geen enkele concurrerende wed strijd in de hele provincie. De Ste- Godelieveprijs gaat dan ook zon der twijfel 'n flink succes tegemoet. De afstand is wei net zodanig groot, maar de flinke helling van Moor slede naar Beitem zal er wel voor zorgen dat er afscheiding komt. Iedere sportman weet immers dat dat stuk parcours uit het wereld kampioenschap van Moorslede vrij lastig is. TECHNISCHE INLICHTINGEN Prijzenbedrag: 5.000 fr. en 1.000 fr. premiën. Afstand: 110 km. Inschrijving In de Kroonte 14 uur. Vertrek te 15 uur aan De Voer man bij Kamiel Godderis. Aankomst op de plaats. Prijsdeling ln De Witte Koe bij Roger Seys. SPANNEN OVERAL DE KROON! Primaproducten aan schappelijke prijzen Eist de producten CAMERLYNCK Het verloop van bet nationaal Uefhetoberskampioenechap kan ln enkele woorden verteld wonden. Stel je voor dat Vandendaele, Van Schil en Thlelemana al heel vroeg een sprong wagen en dat deze zo hard fietsen dat ze meer dan 40 km. vooropblllven. De groep houdt die mannen in het zicht en nadert op zeker ogenblik tot op 200 meter. Het ls op dat ogenblik dat de grote beslissing valt. Schroeders, Van Menen, Victoor Lucien, Deblaere, Van Looy en Van Looveren vallen het drietal in de nek en het voor- opllggend negental wordt nooit meer teruggezien. De weg ls echter nog lang en zwaar en op de Kwa- remont worden Thielemans, Van dendaele, Schroeders en Van Loo veren losgeworpen. Victoor Lucien zal nog naderhand begeven, wijl Van Menen door pedaalbreuk wordt losgeworpen. Het voorop blijvend drietal krijgt evenwel het gezel schap van Van Cauter, deze rukt zich ln de laatste honderd meter los met Van Looy en deze wint zijn tweede kampioenschap. Ziedaar het scenario van een wegrit die voor de meesten een drama is geworden en waarin de vier eerste plaatsen door zeer knap pe renners werden ingenomen, ook al kleeft er voor de beide eersten een reukje aan hun nrestatie. De kopgroep heeft ongetwijfeld sterk werk verricht, door 130 km. lang een sterk, zeer sterk peloton achter zich te houden. Die pluim mogen de sierlijke Van Looy, de pure liefhebber Van Schil, de sterke Deblaere, de forse Van Cauter en de ongelukkige Van Me nen alvast op h.un hoed steken. Minder opwekkend zijn die kleine gebeurtenissen die een vlek werpen od de prestatie van Van Looy en Van Cauter en waaraan wij een paar woorden willen wijden. Van Looy ls de laatste 25 km. niet meer aan de kop gekomen. Zijn vork was gebroken en hij wil de het liefst geen risico's meer lo pen. Dit wordt natuurlijk geschre ven om door de goegemeente ge slikt te worden, maar bij ons gaat dit er nog zo niet in en wij hebben eer de indruk dat de kampioen een beetje op het zweet der anderen ge teerd heeft om ten slotte als friste man te eindigen. Vorkbreuk? Die moet al heel erg zijn om het al rijdende te merken en dan zal men niet meer ln staat zijn om nog 25 km. te fietsen, gedeeltelijk over kasseien, dan zal men zekerlijk niet meer in staat zijn om voor de meet te demarreren en om een rappe Van Cauter te slaan in de spurt. Moest men het kunnen, geen enkele renner zou het durven, met een kapotte vork. Rik Van Looy kon geen kop meer doen. maar kon wel demarreren en sorinten. Neen, de Rik heeft de anderen bij de neus gehad. En de terugkeer van Van Cau ter? Jammer zeggen wij, dat ze in dergelijke omstandigheden moest gebeuren. Het peloton had op dat ogenblik omtrent 2 min. in het zicht, toen Van Cauter zijn snrong deed. Dat hij heel wat kan, is reeds lang geweten, maar het was zeker een gelukkig toeval dat hij plots midden in de beroepsrenners van Scheldewindeke verzeild ge raakte. en nog groter toeval was het dat deze er nu .iuist een flinke vaart inhielden. Van Cauter had zich maar te laten meedrijven en daar, waar de wegen zich splitsten, had hij de vier koplopers te stek ken. zodat zijn terugkeer zeer ge makkelijk en zonder al te grote in spanning was geschied. Van Looy en Van Cauter, twee sterke liefhebbers. Het is maar jammer dat hun prestatie niet he lemaal zuiver is. In dit licht beke ken is de prestatie van Deblaere en Van Schil heel wat mooier. Laatst genoemde die misschien de enige zuivere liefhebber uit den lande is, had toch zo graag de eer van een landelijke titel Ma rijn kroon k nrlll Am ~r Ott. standigheden la geklopt geworin Onze andere gouwgenoten niet wat wij er van vemeftfi al kan Truye de eer opeisen metfc het eerste groepje op amper 4J W van de overwinnaar» geëindigd t, zijn. Bi] de groep eindigde n» Henri Vanneste als veertiende, tl een mooie ultelag ls voor de Kort. rijkzaan, die pas op het allerlui ste ogenblik geselectlonneerd werd' ook Saleanbler en Victoor Loele waarbij laatstgenoemde nog op mooie prestatie kan terugblUrtir tot aan km. 150. maar dan loejc moest, en ten slotte nog Jaei Hebt die zich ln dit groot gezelschap let.' dege uit de slag trok. Van (mee dere vertegenwoordigen geen spoot DE UITSLAG 1. RIK VAN LOOT, de 183kak 4 u. 48 min.; 2. Dm. Van Cauter, op 3 3. Deblaere Ad., op 10 sec.; 4. Van Schil Louis; 5. Wartel Victor, op 45 sec.; 6. Delaet Arm.; 7. Vanderolaetsen P.; 8. Mans Juul; 9. Van Meenen René; 10. Willy Truye; 11. Pans Cowl; 12. Vander Linden Od.; 13. neste Alf., op 1 min. 30 sec.; II. Vanneste H.; 15. Desmet Rom,; II Jaak Hebb; 17. Rog. Declerck; II Van Dorpe R.; 19. De BoeckL.|3. Wouters Leon; 21. Nullens M.; 3 Salembier W.; 23. Victoor Ludti Vannitsen Willy en Schepens Jut antwoord was echter negatief. Aangemoedigd door het feit dat, de renners voor Herentals vrijstelling hadden bekomen voor de koers Kortrljk - Poperinge, schreven wij opnieuw naar Kortrijk, maar nog maals werd ons geantwoord dat niemand vrijstelling' voor de koers te Zwevezele verkreeg. Onze geklasseerde renners ston den natuurlijk voor een tweespalt: de koers te Lo laten en dus pun ten verliezen, of Zwevezele laten 14/7: Komen, 180 km., 25.000 fr., a&nset te 13.30 uur. 18/7: Gistel, 161 km, 25.000 fr„ aan zet te 14 uur. 11/7: Lutngne, 150 km., 15.000 fr., eanoet te 13.15 uur. 12/7: Boissuit, 160 km., 15.000 fr., sennet te 14 uur. 12/7: Harelbeke, 125 km., 7.000 fr., aanzat te 15 uur. 12/7: Letsele. 12/7: Oostende - Lauwe, 125 km., 8.000 fr„ aanzet te 14.30 uur. 18/7: Pittem, 110 km., 5.000 fr., aan zet, te 15.10 uur. 13/7: Wljtscha/te. 115 km., 6.500 fr„ aanzet te 15 uur. 14/7: Beitem - Rumbeke, 157 km., 6.000; fr„ aanzet te 15 uur. 12/7: Anasegem, 66 km., 2.500 fr., aanzet te 16.30 uur. 12/7: Lzegc.m. 70 kin., 2,500 fr.i aan- *»s t» .16,90 uwe. 12/7: Langemark. 70 km., 2.500 fr., aanzet te 15 uur. 12/7: Lendelede 60 km., 2.500 fr., aanzet te 16 uur. 12/7: Lombardsijde, 70 km„ 2.500 fr„ aanzet te 16 uur. 12/7: Steenkerke. 70 km., 2.500 fr., aanzet te 15 uur. 13/7: Anzegem, 66 km., 2.500 fr„ aan zet te 14.30 uur. 13/7: Izegem, 70 km., 2.500 fr„ aan zet te 17 uur. 13/7: Menen, 75 km„ 3.000 fr„ aan zet te 15.30 uur. 13/7: Poperinge, 75 km., 3.500 fr., aanzet te 16 uur. 14/7: Koekelare, 75 km., 2.500 fr„ aanzet te 15.30 uur. 14/7: Langemark-St Jultaan, 70 km., 2.500 fr., aanzet te 15 uur. 17/4: Mannekensvere, 72 km., 2.500 fr„ aanzet te 16 uur. 14/7: Menen, 75 km., 2.500 fr,, aan zet te 15 urn'. 16/7: Koekelare, 75 km.. 2.500 fr., aanzet te 15.30 uur. NIEUWELINGEN, geboren ln 1936-37 12/7: leper. 50 km., 1.500 fr., aanzet to lö uur. °Tp,.bericht was geworden dat hij vrij stelling bekwam voor Zwevezele. Aan Taillieu, Rebry, Muylle en Vandevoorde had men niets laten weten. Als wij naderhand probeer den om uitleg' te bekomen, kregen we er geen die voldoening schonk. Het stond vast': men was weerom met twee maten en gewichten te werk gegaan: de enen waren be voordeeld, de anderen waren be nadeeld geworden. Waarom dan nog van fairheid. eerlijkheid en sportiviteit praten? Wij hebben er natuurlijk niets tegen dat Taillieu, L. Demunster, Lapauw, Deblaere, Hebb en Van bossel wel mochten starten (hoe wel ze volgens de vooropgezette maatregel geen recht hadden), maar vragen ons dan af waarom Indevuyst, Rebry en Ghisquière niet mochten. Wij vragen ons af waarom Taillieu toelating verkreeg om te Lo te starten en waarom In devuyst, Rebry, Muylle, Vande voorde en Ghisquière die niet kre gen. Wij vragen ons af waarom de renners die naar Herentals trokken wel toelating daarvoor kregen en dat zelfde toelating ons voor Lo werd geweigerd. Neen, Heren der B.W.B.-leiding van Westvlaanderen, dat is niet juist, dat is niet rechtvaardig. Vandevnord?, die zijn kansen te Lo opofferde kan misschien daar door de eerste prij-s van ons cri terium verloren hebben en aldus een groot geldelijk verlies onder gaan hebben; Indevuyst. Rebry en Ghisquière konden misschien na tionaal kampioen geworden ziin. Ze kregen er de kans niet toe. Wie draagt de verantwoordelijkheid? Dat de reglementen er zijn om ivolgd te worden? Accoord, maar dan voor ledereen gelijke munt, asjeblief KLASSEMENT NA DE 10" FROEF 1. Taillieu Lucien 2. Vandevoorde Albert Indevuyst Gerard 4. Delannoye Daniel 5. Messelis André 6. Knockaert Lucien 7. Nolf Werner 8. Deboodt Michel 9. Muylle René 10. Rebry Gaston 11. Noyelle André 12. Vanbossel Cyriel 13. Taeckc Karei 14. Denys Daniël Brouwers Leon Ghisquière Kaf 26 17. Gryson Alois 25 18. Verplaetse Roger 21 19. Bryon André 18 20. Brulé Palmer 17 n p. 120 110 77 68 63 50 46 41 39 37 I 34 27 Beroepsrenners te Vichte Het spurtje dat we op de foto links zien tussen De Graevelyn, ge wonnen voor Willy Gecrs, J. Vandycke en Staf Salembier, was en- kei voor de tweede plaats... want Valeer Ollivier, die we rechts in de bloemen gezet zien, had zich er niet in gewaagd, hij had zijn streekgenoten in de steek gelaten een paar kilometer voor het ein de. Links van Valeer bemerken we de sportieve heer Burgemeester, dhr Matthys. ¥iïikesis|s©rt KAMPIOENSCHAP VAN WESTVLAANDEREN Uitslag van hot Vinkenkamploen- sohap van Westvlaanderen, gespeeld te Veurne. 114 Deelnemers. liedjes 1. Lorrl Pleters M. 712 Langemark. 2. Coppi Vanherreweghe J. 633 Desselgem. 3. Asman Bruynooghe J. 558 Roeselare. 4. Alma Debaenst M. 555 Hoogstade. 5. Disten Debergh R. 549 Lo. 6. Astrid De Baenst M. 523 Hoogstade. 7. Brutus Nuyttens H. 493 Desselgem 8. Achiel Demeyere Jer. 484 Staden. 9. Leo Meersseman N. 452 Roeselare. 10. Eric Loontjes-Degryze 450 Rumbeke. 11. Bakeland Druant A. 450 Hoogstade. 12. Jetty Cannlère J. 423 Rumbeke. 13. Ari Wulbei-t M. 423 Rulselede. 14. Pietje Withouck G. 420 Poelkapelle. 15. Aram Neut Albert 406 Adinkerke. 16. Adolf Huyghe J. 390 Alveringem. 17. Ekla Cottenler J, 384 Moen. 18. Erlek Jacques C. 382 Diksmulde. 19. «Daniël». Detrommerie J. 382 Langemark. 20. Rebry Thomas C. 376 Roeselare. Pleters Marcel uit Langemark ls dus kampioen vaai Westvlaanderen yopr toe t i&ax 105a BIJ DE BEROEPS RENNERS Bijna Gilbert Besinedt te Sclicldewlndekc. De beroepsrennerskoers ln het Oostvlaams dorpje Scheldewindeke kende een eigenaardig verloop. Drie maal geraakte een renner twoe minu ten voorop, ui. Debaere, M. Buyze en het Waaltje Leclercq, Toch kwam het nog bijna tot een massaspurt maar Vergauwen stelde ledereen ak koord met gepast weg te spurten en handig te winnen. Van de 24 ande ren spurtte de kleine Roeselarenaar PascaJl. de eerste winnaar van ons re g elm atighe ldskr 1 ter 1 um voor lief hebbers, bewees hier eens te meer zijn ware kunde en zijn grote mo gelijkheden. want om een Debaere en andere Rosseels in de spurt te vloe ren, moet men nog redelijk rap uit de voeten kunnen. BIJ DE ONAFHANKELIJKEN Weinig werk bij de Indés. Marcel Bcckaert was misschien wel de enige Westvlaming die naar het verre Charleroi was getogen om er Koersuitslagen SCHELDEWINDEKE: 1. V«rg«TO Herman; 2. Desimedt Gllb.; 8. Buyn 4. Rosseel; 5. Nolf; 6. Paacsl, t Mathys; 8. Gysellnck en Van Sm- brouók; 10. Geero, Neyt, Van Krt. hoven, Schepens. MEIXE: 1. Vandaele Leon; J,M: 3. Mathys; 4. Lamelre; 5. Van Om 6. Van As; 7. Vandewlele; 8. Si- wens; 9. Lambert; 10. Depooft* VICHTE: 1. Ollivier Valeer; J.ft graevelyn; 3. Geer»; 4. VandycSc I Salembier; 6. Mertene; 7, Mwltto cke; 8. Vanderveiken; S. Labetrr; 1) Braeckeveldt; 11. Vandewallt; II Cleenewerck; 13. Lefevre; 14. Sleuf; 15. Demulder; 10. VerfaHU»; 17, ft. man; 18. Vermeersch Geo. NEDERBRAKEL: 1, Pascal Mie 2. Debaere Karei; 8. Wamte»; I Roes eel; 5. Vanderv el de; 6, Vaalqf 7. Oreel; 8. Caupaln; 9. Verschuilt 10. Van Kerckhove; 12. Gelift: et groep renners, waaronder Stlwttu Pol Taeldeman. CHARLEROI: Déboeck Louis; I Wljokstandt; 3. Driesen; 4. Medask: 5. P. Lorwie; 6. Chrlstlaens; 7, B» wens; 8. Vanbelle; 9. Kelchtsnnia: 10. Bronseflaer; 11. Grondelasr»; II Beckaert. POELKAPELLE1. Indevuyst 0« 2. Gryson A.; 8. Messelis; 4. Piltp E.; 5. Rosselle; 6. Monchy; 7. GnM» 8. Deboodt; 9. Brulé; 10. Lsamote; li Gryson A.; 12. Pattyn D. STENE-CONTERDAM: 1. Kerekl: ve N.; 2. Beke; 3. Vertinde; 4, ft cuypere; 5. Rommelaere: 8, Dek noye; 7. Delrue; 8. Standaert; Cattoor; 10. Meuleimeester; 11, ft olerek; 12. Taeoke AVELGEM1. Mahleu P.; 3, ft ruyeke; 3. Rosseel; 4. Vsncourcelii 5. Vanschoorlsse; 6. Baert; 7, It hougstraete; 8. Casler; 9. Olivier, 1: reel; 11. Vandamme, DESSELGEM! 1. Stofferls 8,; Nolf; 3. Vranoken; 4. Vandentaw) 5. Decocker; 6. Demunster L,; 1 h- neef; 8. Benoot; 9. Messelis; IPt leersnijder; 11. Kerckhove; 12,1»?. 14. Brulé; 15. Crabbe; 18. Leenkntó IEPER: l. Stofferls Norbert; 2.8cs-| selle: 3. Deblaere; 4. Truyp; 5. hé vuys't; 6. Amelynckx; 7. Muylle; I Decocker; 9. Brulé; 10. Vanneste;'! Seynaeve: 12. Leenknecht: 13. Mor- chy; 14. L. Demunster; 15. Dhorf 16. E. Pattyn. LOMBARDSIJDE: 1. Scthalller 1' 2. Doudt; 3. Yde; 4. Vei-welrder; Ollivier; 6. Temnelaere; 7. Jacobs;ij n Oordier; 9. Portier. OOSTNIEUWKERKË: 1. Lansseti G.; 2. DegTyse W.; 3. Bossuyt; Azou; 5. Meyfroodt; 6. Verhseglu; Ronse: 8. Vansteenkiste IEPER: 1. Vankemmel J.; i kaert; 3. Cool; 4. Lannoo; 5. Yde; Desmedt; 7. Carton; 8. Vandendrl sche; 9. Devos; 10. Lenoir. POPERINGE: 1. Anno G.; 2. Dï lelne; 3. Carpentier; 4. Vanthuyö 5. Colby; 6. Platteeuw; 7. KemmeB 8. Vanhasite; 9. Durnez. SLIJPE: 1. Degrooto Edg.; 2, Bot seau; 3. Jacques; 4. Zwaenspoel; Decan; 6. Vftnbavlckhove; 7. Yde; Lamaire; 9. Boud't; 10. HouvstttóPj ARDOOIE: 1. Decetminck J. 1 Pauwels; 3. Deloof: 4. Vanpouoie; 17 cml' Geernaert: 6. Vandaele 8. Vandekerckhove. AVELGEM: 1. Demuynck; J, Of tenler; 3. Remmerle; 4. Bostoe»; Vanneste; 6. Verschelden; 7, W caneghem. DIKKEBUS: 1. Bekaert A.; 3.® zei® G.; 3. Lenoir; 4. Doom; 5. D® uez; 6. Carton: 7. Verweirder; Vankemmel; 9. Pierpont. POPERINGE: 1. Ronse M.; ®j quesne; 3. Cayzeele; 4. Bekaert Lamaire; 6. Volckaert; 7. Carton; Decrock; 9. Pierpont; 10. Logie: Vandamme; 12. Bruneel. OOSTNIEUWKEKKE: 1. Deft Gabriel; 2. Jonckheere; 3. Peté', 4. Lanssens; 5. Maddens; 6. Vert'j ghe; 7. Forment; 8. Meyfrolk}»!9' muynclk; 10. Volckaert. het sterkst zodat hij de tweede de zware 200 km. lange wegrit te be- plaats binnen schot haalde. Met twisten. Zoals altijd onderscheidde Rosseel, Nolf, zeer fel verbeterd, en j bij er zich terdege ln koers en be- Pascal op de onmiddellijke ereplaat sen was het Vlaams rennerhelr goed vertegenwoordigd. Ook Willy Geors, Braeckeveldt en Minne klasseerden zich in de groep. Valeer Ollivier met voorsprong te VicUte. Vichte kreeg nu eens een bewo gen beroepsrennerskoers en voor een maal geen massaspurt. En toch werd het een zege van een sprinter, nl. Valeer Ollivier, die op het laatst zijn vier gezellen, waarmede hij vroeg tijdig was ontsnapt, in de steek had gelaten. D® vier noemden: Degraeve- lyn, Geers, Vandycke en Salembier. Feitelijk waren ze met acht geweest maar Wambeke, Lefevre en Rondelé, de bewerker van de ontsnapping, wa ren door pech achteruitgeworpen ge worden. Ollivier won omdat hij de beste was en bewees daarbij Iets meer te kunnen dan flink te kunnen spurten. In de groep kwam het nog tot een aardig spurtje tussen tal van rappe mannen en het was René Mer- tens die Maelbrancke, Vanderveken en Labaere achter zloh hield. Brae ckeveldt, Sleuw, Pleters, Cleenewerck, Deman, Verfalllie en Geo Vermeersch behoorden allemaal tot dit peloton. Pascal rapper dan Debaere. Dinsdag kregen de Inrichters te Nederbrakel 50 renners aan de start, waaronder enkele Westvlamingen. Een er van, Julien Pascal, zou ten andere de spurt van 29 renners zeer nipt winnen voor Debaere, Wambeke en Rosseel, na een koers waarin er feitelijk niets was gebeurd, tenzij bandbreuken van Schatte en Van Kerok'hoven, die aan de renners een, mam ftctotervoiglngen haalde daarbij nog de 12" plaat Flink werk is het alleszins van de Wevelgemnaar. Bij gebrek aan koersen ln Vlaan deren trokken enkelen de grens over. Zo behaalde Van Massenhove de tweede plaats te Recqulgnies, waar Callehaut uit Le Blzet zijn vijfde koers van het seizoen betwistte en achtste werd. Maandag waren cle belde zelfden aan de trok te St Omer, samen met de Poperingenaar Willy Jacob. Ons drietal had het op te nemen tegen een echte coalitie van Parijzenaars en regionalen. Van Massenhove ein digde tooh vierde, wijl Jacob de vijfde plaats bezette, na een zeer mooie koers. De eerste plaatsen gin gen naar de beroepsrenners Sforaccbl en Looff. BIJ DE LIEFHEBBERS Waar Indevuyst niet naar het Bel gisch kampioenschap mocht, nam hl] weerwraak op zijn manier door met voorsprong te winnen te Poelkapelle, aldus eens te meer zijn kunnen on derschrijvend. Dré Gryson bewees eens te meer zijn stijgende kondltle door afgetekend tweede te worden, wijl Messelis mooi vierde werd. Van de 46 deelnemers wisten zich verder nog Deboodt. Crabbe en E. Pattyn en de nieuwbakken liefhebber La- mote zich ln vedette te stellen. Te Stene-Conterdam zegevierde de Meulebeekse soldaat Norb. Kerck hove ln de spurt na een nijdige zij aan zij met de Torhoutnaar Beke cn Vertinden. Dit drietal had de ande ren ln de steek gelaten en voor de vierde plaats was het de Eernegem- TECHNISCHE UITSLAGEN 3 x 50 m. streek kaclettell Job! (Menen): 1. Ploeg Osten, 3'14'' Ploeg Vandewatteyne, 3'23", ion m. streek kadeti en m'j Eerste reeks: 1. Moncatey WP. (Ypres S. C.) 1'40"; 2. Dhwne (D; ze) 1'48"; 3. TJoncke (Demeel Tweede reeks: 1. Dhaene 1'45"; 2. Verklnder (Menen) 3. Deruyck (Doinze) 1'56"2/10. 100 in. vrije «Hij? lieren1 loyen (Deln-ze) 1'12'T/IO; 2. (Kortrljk) 1T4"; 3. Moncare! (leper) 1'20". 50 m. vrije slug Jongens: 1 'S (Waregem) 38"9/10; 2. Geselk ly nen) 4l"4/10; 3. Donck (leper) 50 ni. vrije slag kadettelt 1. Vanhoutte (Waregem) 3®'"% V Oarrette (Kortrljk) 36"2/l0; muyt (leper) 37". 100 m. streek kadetten J1"1'.; Eerste reeks: 1. Vancoillle (*v 1'37"2/10; 2. Kindt (Waregem)1' 3. Dewaele (Deinze) 1'43"4/10. Tweede reeks: 1. Beernaert M' li nen) 1'36"1/10; 2. Declercg I" 1'37"; 3. Decuyper (Men'5 1. f>? lare) 1-47 3 x 50 m. wisselslag lieren- -,,(i Kortrljk 1'56"2/10; 2. Waregem 'S' 3. Menen 1'04"; 4. Deinze 2M' 5. leper. 3 x 50 m. streek kadetien mf 1. Ploeg Vanhauwaert 3'03'2/ Ploeg Clement 3'05". „,,|i 100 in. streek kadetten (Finale): 1. Moncarey (lepoji..» 5/10; 2. Dhaene (Deinze) 3. TJoncke (Deinze) 1'52"4/10, if Finale 100 m. streek kade','/.n- gens: 1. Beernaert M. 137'2'.b/ Vancoillle (Menen) 1'38"; 3.1"' (Roeselare) 1'38"2/10. prf' 3 x 100 m. streek dames: '-. leper 5'20"9/10; 2. Deinze n(Ii. Roeselare; 4, Waregem; 5. jr 7 v 50 m. vrije slag v(f'tf spelers: 1. Menen 5'10"; 2. 6° 5'30". f' WaterpoloMenen-Roesela"' aan de rust 2-5. naar Decuypere die zich dè ste spurter toonde. Te ver* valt het wel enigszins dat noye, de spurter vit Ve öj(

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 8