Straks staan de Wereldkampioenschappen op de weg voor de deur -USD Indevuyst had tegenslag en... TAILLIEU weer in de leiderstrui Reningelst Boezinge Veurne De Ronde van Frankrijk-rem^ te Hoorsled Met onze Rennen doorheen onze gouu Aangekondigde Proeven 1 Voor wanneer de selectie Wie heeft er wel kans SIGARETTEN Taslüeu, de beste man uit de boers, won verdiend onze 13® Proe# te Westrozebeke Messelis en Daniel Denys grote uitblinkers ROBERG CENTRAL'S LAGER DE BANK VAN ROESELARE L CAMERL YNCK'S KOFFIES Aangekondigde Koersen Beroepsrenners D. Declerck, Onafhankelijken Liefhebbers Nieuwelingen TELEVISIEPOST Zondag 26 Juli DEVOS DEWANCKEL SLAAPKAMER MONCAREY Donderdag 30 Juli THOiAS DROOGTURBINE F. VAN RENTERGHEM WASMACHINE STEVENS DINSDAG 28 JULI 1953 Van Vaerenberi Belgisch kamplo der indé's Woensdag 29 Juli SCHUIF Naast de Belgen zullen ootc de HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 25 Juli 1953. Bla. 8, Reeds verleden week werden de Belgische deelnemers aan de piste- wereldkampioenschappen aangeduid. Zoals leder jaar heelt men ge wacht tot na de Ronde van Frank rijk om de deelnemers aan de kampioenschappen op de weg te selectionneren. Tot na de Ronde van Frankrijk? Wij vragen ons af waarom dit wel nodig is. Zover staan wij nu reeds dat men zonder bezwaren kan ge tuigen dat geen enkele deelnemer aan de grote Ronde waardig kan worden geacht tot deelname aan de kampioenschappen. Close mis schien? We weten maar al te wel dat de flinke Waal wel veel ronde- aanleg heeft, maar zeker niet de man is voor een koers In lijn, die toch het wereldkampioenschap is. De anderen werden reeds in zware ritten gewogen en te licht be vonden. Waarom dan gewacht? Of ver kiest men alweer de selectie tot het laatste uit te stippen om aldus de renners te verplichten zich tegen die datum te blijven inspannen. Of is men te Brussel van oordeel dat een wereldkampioenschap helemaal feen voorbereiding vergt? Wij spre- en niet eens van de deelnemers aan het liefhebberskampioenschap. Voor hen hoeft toch niet gewacht tot de Ronde ten einde Is. Of is men een weinig bang van de kar wei, want kritiek zal er wel ten allen kante oprijzen, te meer dat men dit jaar niet over «vaste» renners beschikt. Laten wij eventjes troepenschouw doen. Nemen wij eerst en vooral de liefhebbers. Als men hier van vaste namen kan spreken, dan zijn dit ongetwijfeld Van Looy en Vannit- sen, wiens deelname quasi vast schijnt te staan, tenzij men van oordeel moest zijn dat hun onder linge rivaliteit van al te grote kwa de invloed op hun prestatie zal zijn. Nemen wij echter hun kan didatuur aan en met ons zal er wel niemand enige opwerpingen tegen hun deelname maken. Er blijven dan echter nog vier te begeven plaatsen open, waarvoor heel wat kandidaten zullen in lijn treden. Onder die kandidaten treffen wij heel zeker enkele Westvlamingen. Wij citeren de namen van Buddy en Lucien Demunster, Gerard In devuyst, Deblaere, Vanbossel, Tail lieu, Truye en Vandevoorde. Moge lijks ook Dré Noyelle, zo hij zijn jongste prestatie te Beitem gele verd kan bevestigen en bestendigen. Als wij een schifting onder deze kandidaten willen doen, dan be houden wij Deblaere en Indevuyst als de renners die momenteel het meest in forme steken. De Beitem- naar blonk dit seizoen reeds in alle zware wegkoersen uit en veroverde reeds een respectabel aantal pal men. wijl de neo-Ieperling in de jongste weken een desdanige for me tentoon spreidt, dat hij werke lijk niemand hoeft te vrezen. Westvlaanderen heeft dus kan didaten genoeg, blijft thans te zien of er voor de Noordzeegouw een plaatsje zal beschikbaar zijn. Wij zijn het historietjevan Florent Rondelé en Maurits Blomme nog niet vergeten. Enfin laten wij ho pen, al zien wij niet goed ln hoe Gerard Indevuyst, die niet waar dig werd geacht om naar d» Bel gische kampioenschappen te gaan, kans zal krijgen om naar het we reldkampioenschap te gaan. Ten ware dat de B.W.B.-leiding van Westvlaanderen de kans zou grij pen om een onrechtvaardigheid recht te zetten. Bij de beroepsrenners is er dit jaar geen enkele kandidaat die zich opdringt. Tot nog toe hadden wij ieder jaar Rik Van Steenber gen die als vaste man stond opge schreven en hadden wij steeds een Stan Ockers die gerodeerd uit de Ronde kwam en zekere aanspraken kon doen gelden. Rik zoekt mo menteel vergeefs achter de forme en verklaarde ten andere zelf zich gsen kandidaat te zullen stellen. Met Stan is het een ander paar mouwen. Ook hij meent zioh in ze ker opzichten door de B.W.B. te kort gedaan en het is best moge lijk dat hij als vergelding een plaatsje krijgt in de selectie voor het wereldkampioenschap. Blijven dan nog vijf plaatsen open. Logischer wijze komt er een toe aan de nationale kampioen Wies Van Steenkiste. Wij wisten echter reeds eerder dat nationale kampioenen werden thuis gelaten. Wij denken maar aan een Petrus Vaii Theemse bijvoorbeeld, maar wij hopen dat de Lauwenaar het niét zo ongelukkig treffe en zijn kans krijgj'G. Dan hebben wij natuurlijk nog altijd Briek Schatte, die weer zeer DE RONDE VAN BELCIE VOOR ONAFHANKELIJKEN van 7 tot 15 Oogst. De laatste ronde is deze der on- afhankelijken. Zij krijgt haar be slag van 5 tot 15 Augustus, zijnde acht ritten en een rustdag en wordt begiftigd met niet min dan 252.000 fr. prijzen. Net als de voorgaande Jaren wordt de ronde volgens het ploe- genstelsel verreden, ploegen die door de rijwielfirma's onderge bracht zijn. Men mag zich dus weer aan een bittere strijd ver wachten, te meer dat de verdeling der prijzen er op gericht is om de strijdlust aan te wakkeren. Zo is er een dagelijkse premie van 1000 fr. voor de leider van de rang schikking en zijn er 3..000 voor het ploegenklassement per rit. Het wordt dus een schone ron de, daar is geen twijfel aan, maar wij kunnen het wel jammer vin den dat Westvlaanderen helemaal niet wordt aangedaan. Wij weten wel dat Les Sports het inrich tend blad, een Waalse uitgave is, maar Westvlaanderen behoort toch ook bij België. En aangezien het sen Ronde van België... knap rijdt, al kan hij geen zege- bioemen veroveren. Bnek is in een wereldkampioenschap altijd op zijn best en nu vooral dat de omloop vrij zwaar schijnt te zijn, zou hij nog altijd kans hebben. Ja, Briek Schotte moet nog altijd heel wat verdedigers hebben als het er op aankomt geselectionneerd te wor den. De sympathieke Kortrijkzaan zou het beslist verdienen nog een maal zijn kans te krijgen. Ockers, Van Steenkiste, Schotte. Dit maakt één Antwerpnaar en twee Westvlamingen, wat natuur lijk een grote handicap betekent voor de andere Westvlamingen die menen enige kans te hebben. Wij denken hier vooral aan Florent Rondelé, Roger Desmedt, Valeer Ollivier en Germain Derycke. Ron delé en Derycke boekten schitte rende uitslagen in de loop van het seizoen en bestendigen hun forme; Roger Desmedt is beter dan hij ooit te voren geweest is en spurt ten dage als de beste; Valeer Olli vier ten slotte rijdt weer op zijn best en heeft als spurter, op Van Steenbergen na, zijn gelijke niet in het land. Ais men meent dat een wereldkampioenschap nooit in de spurt beslecht wordt, dan denke men maar aan Luxemburg verle den jaar. Met een dergelijk koers verloop moet de Rodenbacher een beste kans maken. En buiten onze provincie? Wei nig zich opdringende namen, ten zij misschien Jan Devalck. Nest Sterckx laat in de jongste tijd maar weinig van zich horen, anders had hij zeker een kans. Anderen die zich opdringen, zijn de jongeren Buyst en Bral, die beiden zeer rap zijn in de spurt en er een flinke forme op na houden, maar zij moe ten nog bewijzen tegen de grote afstand en het zwaar werk be stand te zijn. Dan hebben wij natuurlijk nog altijd die kwestie dat er best een Waal bij hoort, maar in de persoon van Close zou dit vraagstuk een oplossing vinden. Wat denkt U van een ploeg: Ockers, Close, Schotte, Van Steen kiste, Rondelé, Devalck? Of liever laat Close er uit en neemt er Ger main Derycke bij. JODEC. HET WEKELI VERTEGENWOORDIGERS VOOR DE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN OP PISTE AANGEDUID In de loop van de voorbije week werden de nationale vertegenwoor digers voor de wereldkampioen schappen op piste aangeduid. Heel veel belangstelling gaat er naar deze selectie niet uit. Slechts van één renner kan men werkelijk het beste verwachten, nl. van Dolf Verschueren en men weet reeds bij voorbaat dat hij er bij is.. Bij de beroepsrenners, zowel als bij de liefhebbers kregen wij dan ook de verwachte namen vooropge steld, al is het opvallend dat wij bij de snelheid liefhebbers Van- nitsen niet weervinden, hij die toch tweede werd in de nationale kampioenschappen. De waarheid is echter dat de Limburger feeste lijk voor de eer bedankte. De vertegenwoordigers voor de wereldkampioenschappen op de weg zullen eerst na de Ronde van Frankrijk aangeduid worden. Deze selectie zal heel wat meer stof doen opjagen. Werden aangeduid: Beroepsrenners. SNELHEID: Emlle Gosselin, Ray mond Pauwels, J. Verbruggen. Invallers; Nihant, Gilbert Van de Wiele en Jan Buelens. ACHTERVOLGING: Glorleux Ra phael en Jos. De Beuckelaer. Invallers: Rik Jochums en Frans Gielen. HALVE FOND: Dolf Verschueren, Willy Michaux en Osc. Goethals. Invallers: André Leliaert en L. Destobbeletre. Liefhebbers. SNELHEID: Jos. De Backer, Pier re Gosselin en Stef. Martens. Invallers: Aug. Peeters en Fer- nand Maertens. ACHTERVOLGING: Paul Depae- pe, Robert Raymond. Invallers: Roger Baetslé en Ro ger Verplaetse. De renners op de weg zullen, ln verband met de Ronde van Frank rijk, slechts aangeduid worden na afloop van deze. BELGA de sigaret van DE SPORTMAN verleent traditiegetrouw zijn flinke medewerking Taillleu had ons voor de koers verklaard: Deze avond is de gele trui weer de mijneSton den wij tegenover die bewering eerder sceptisch, dan zeggen die woorden echter boekdelen van het zelfvertrouwen van de Menc- naar. De leiderstrui aan Taillieu, maar dan zou hij eerst over het lijk moeten passeren van Gerard Indevuyst, die in de laatste we ken juist blijk had gegeven van een daverende forme. Zou me dat een strijd worden! Het is Juist niets geweest. Een verraderlijk keitje sloeg Inde vuyst al vrij spoedig in de ach tergrond en waar men er voor aan natuurlijk niet op sliep, was er van bijkomen natuurlijk geen sprake meer. Jammer voor de sterke Indevuyst, en jammer ook voor ons die niets van het be loofde festijn kregen. De leider van een dag werd dus niet op zijn waarde geslagen, maar an derzijds moeten wij toch beken nen dat Taillieu werkelijk de sterkste was uit het ganse lot. Hij was het immers die in de al lerlaatste ronde de vluchters De- nys - Messelis ging kortwieken op een ogenblik dat wij meenden dat aan een van die twee de zege niet meer kon ontsnappen, in tien kilometer zette hij een bijna ho peloze situatie recht. Ook hij was het die in de allerlaatste kilome ters voor de nodige afscheiding zorgde en het was alweer hij die op onweerstaanbare wijze de eindspurt won. Wij zegden het reeds hoger dat Indevuyst plat reed. Het was het meest sensationele feit van de koers. We waren nog maar pas vertrokken om zes ronden van 20 km. af te leggen of wij hadden reeds twee pech vogels: de Kortrijk zaan Vanneste en de gele truidra ger. Onmiddellijk ging men voor aan wat rapper rijden en Espeel, Maes, Dutry, Clinckemaillie en D, Pattyn verloren voeling. Tot ont snappingen kwam het voorlopig niet. maar in het zicht van het spandoek ging Aloïs Gryson aan de haal, kwestie van de premie. De tweede ronde wat fataal voor Maurits Verbeke en voor Victor Lucien. Beide mochten een and-er bandje leggen en zo kwam het dat wij daarop Indevuyst en Victor te- samen kregen. Een flinke tandem, die onmiddellijk verwoed jacht maakte op de groep. Die uitloper van Gryson had echter heel wat gevolg-en. Er werd een aardig stuk je gereden en de groep viel ln vier, vijf brokken. In al dat geweld knaagde het achtervolgend duo slechts luttele seconden achter stand af. Dichter dan 1.40 minuut zouden ze evenwel niet komen en de ontmoedigde Indevuyst verkoos dan. ook maar huiswaarts te keren. DE BIEREN VAN DE SPORTMAN! CENTRALE BROUWERIJ IEPER Eist ze overal! BE1TEMNAAR DEBLAERE WINNAAR TE ROESELARE Inmiddels noteerden wij een paar andere pechvogels en heel wat gelasten, zodat wij halfweg koers nog enkel 16 renners samen op- kop kregen. Minne verloor voe ling en de slanke Men-enaar Bae- len had pech. De 14 leiders, Roels, Bryon, Delannoye, Vandevoorde, Taillieu, Nolf, de Oostvlaming Van Vynckt, Messelis, Pattyn E., De- leers-nyder, Gryson Aloïs, Denys en Brulé. DE VEILIGSTE GELDBELEGGING Het Is bij het Inzetten van de vijfde ronde dat wij de tweede spannende phase kregen. Wie er aan de basis lag, valt natuurlijk licht te raden: Dré Messelis, de sterke Ledegemse temporijder, wie men het niet aanzag dat hij daags voordien een 38 km. lange tijdrit gewonnen had. Messelis spurtte weg zoals wij dit van hem gewoon zijn: met een slag was er een ga ping van vijftig meter, maar de lepe Daniel Denys had het goede wiel te pakken. Die vijftig meter waren er alras honderd, en een ki lometer verder twee honderd. Wij en velen met ons meenden dat het pielt beslecht was, temeer dat bij net ingaan der laatste ronde hun voorsprong bijna een volle minuut bedroeg. De jacht op de ontsnapten had inmiddels reeds slachtoffers gemaakt. De fel geblokte Roels was d<e eerste die voeling verloor. Van Vynckt, Bryon en Baelen, die te voren mooi was bijgekomen, waren de volgenden. SPANNEN OVERAL DE KROON! Primaproducten aan schappelijke prijzen Eist de producten CAMERL YNCK De knappe Beitemse liefhebber Adhemar Deblaere wist te Roesclare een verdiende zege te boeken. Op de fotode winnaar midden zijn supporters. 26/7: Roeselare-Aat-Roesclare. - 205 Km. - 30.000 fr. - Aanzet te 12.30 u. 27/7: Westrozebeke. - 160 Kin. - 25.000 fr. - Aanzet te 13.30 u. 29/7: Moorsele. - 154 Km. - 2-5.000 fr. - Aanzet te 14.45 u. 30/7: Ninove. - 175 Km. - 30.000 fr. - Aanzet te 14 li. WIELERBAAN TE MOEN De Prijzen: 1. 12.500 fr. prijzen per rit hetzij 8 x 12.500 fr. is 2. Eindrangschikking 3. Dagelijkse premie voor de leider, 1000 fr., hetzij 8 x 1000 fr. is 4. Ploegenklassement: 3000 frank per rit, of 8x3000 5. Eindklassement ploegen- rangschikking 6. Bergcriterium, totaal aan premiën 50.000 100.000 50.000 8.000 24.000 20.000 Totaal: fr. 252.000 De Ritten: 1-Rit - 7/8: Brussel (Woluwe)-Charleroi. 2-Rit - 8/8: Charleroi-Leuze. 3-Rit - 9/8: Leuze-Gent. 4" Rit - 10/8: Gent-Tienen. 5- Rit - 11/8: Tienen-Remouchamps. - 12/8: Rustdag te Remouchamps. 6- Rit - 13/8: Remouchamps-Seillea. 7- Rit - 14/8: Seilles-Couvain. 8-Rit - 15/8: Couvin-Alsemberg:. Zondag werd op de wielerbaan te Moen een 75 km. ploegkoers betwist, waarin de ploeg uit de streek J. Planckaert (Otegem) - W. Truye (Zwevegem) iedereen te sterk bleek. AANWINSTEN EN OVERGANGEN IN WESTVLAANDEREN Club Roeselare, dat het den kelijk zonder Mestiaen zal moeten stellen, versterkt de voorhoede met mldvoor Devos van St Elools Winkel. Hij zal op een der hoeken opgesteld worden. S. V. Veurne schafte zich spe ler Baert van Club Roeselare aan. De oud-Rodenbachtstopper is be slist een flinke aanwinst in de Veurnese verdediging. S. V. Weveigem schafte zich de trainersdionsten aan van D'Hoo- ghe, uit Kortrijk. Van Renter- gem, die er zes jaar oefende, zal thans te Deerlijk aan het werk gesteld worden. Club Brugge schafte zich de diensten aan van Nelis (Dender- monde) en Verstraete (Sporting Menen). Achteraf bleek de Me nenaar echter niet gezind om te Brugge te gaan spelen. Cercle Brugge ging bij Beer schot om versterking en vond die in Vanassen. Anderzijds werd Pil- laert (vroeger van E. Wervik) aan S. C. Menen afgestaan. Zoals vroeger reeds bekend gemaakt, zal Fille Vancoillie van S. K. Roeselare, volgend seizoen bij S. K. Vlamertlnge optreden. Isl Deboi, die vorig seizoen van Cercle leper naar S. K. Roe selare overging, werd dit jaar aan geworven door White Star lener. ex-kampioen der Nieu welingen van Frankrijk, verongelukt. UIT IEPER AFKOMSTIG In de Noord-Franse gemeente Erquinghen-Lys had ter gelegen heid der kermis een wegwedstrijd plaats. Op ongeveer 400 meter van de aankomstlijn wilde de jonge Daniël Declerck, gewezen nieuwe lingenkampioen van Frankrijk, z'n positie kiezen om het peleton ln de spurt te verslaan. Toen hij zich losrukte van de groep, daagde uit tegenovergestelde richting een zware vrachtwagen op, toebeho- I rende aan het Huis Vancostenoble, I uit Nieppe, gevoerd door Robert Pruvost, uit Fives. Declerck beuk-1 te met volle geweld tegen de voor- linker slijkweerder van de camion om dan met het hoofd tegen de wagen zelf terecht te komen. De dood was ogenblikkelijk en de 16- jarige wielrenner werd met een open schedelbreuk opgenomen. Daniël Declerck was een grote belofte en vóór een paar weken lag hij te St Jan-bij-leper ln een nieuwelingenkoere aan de slag waar hij trouwens, na val, nog een ereplaats veroverde. Zijn familie is uit leper afkom stig. Op de Kalfvaart en in de Diksmuidestraat wonen thans nog familieleden, nl. Tresy en Rycke- linuk. 27/7: Denderbelle. - 135 Km. fr. - Aanzet te 14 u. 30/7: Moeski oen. - 150 Km. fr. - Aanzet te 13.30 u. 12.500 12.500 5.000 fr. 7.000 fr. 6.000 fr. 28/7: 29/7: 25/7: Moorsele. - 130 Km. - Aanzet te 15.15 u. 26/7: Boezinge. - 110 Km. - Aanzet te 15 u. Ettelgem. - 110 Km. - Aanzet te 14.30 u. Reningelst. - 118 Km. - 10.000 fr. - Aanzet te 15 u. - Tirlt. - 310 Km. - 5.000 fr. - Aanzet te 16 u. 27/7: Izegem. - 125 Km. - 7.000 fr. - Aanzet te 15 u. - Tielt. - 110 Km. - 5.000 fr. - Aanzet te 15.30 u. - Veurne. - 128 Km. - 5.000 fr. - Aanzet te 15 u. Veurne. - 120 Km. - 5.000 fr. - Aanzet te 15 u. Veurne. - 120 Km. - 7.000 fr. - Aanzet te 15 u. 30/7: Boezinge. - 116 Km. - 5,000 fr. - Aanzet te 15 u. 25/7: .Menen. - 72 Km. - 2.500 fr. - Aanzet te 16 u. 26/7: Deerlijk. - 78 Km. - 3.000 fr. - Aanzet te 15.30 u. Izegem (Bosmolens). - 75 Km. - 4,000 fr. - Aanzet te 16 u. Meulebeke (Bt Antonius). - 73 Km. - 2.500 fr. - Aanzet te 16 u. Roeselare. - 80 Km - 5.000 fr. - Aanzet te 14 u. 27/7: Boezinge. - 70 Km, - 2.500 fr. - Aanzet te 15 u. Deerlijk. - 78 Km. - Aanzet te 15.30 u. Geluvelil. - 72 Km. - 2.500 fr. - Aanzet te 16 u. Moorsele. - 80 Km. - 2.500 fr. - - Aanzet te 16.30 u. 30/7: Reningelst. - 70 Km. - 2.500 fr. - Aanzet te 16 u. Veurne. - 70 Km. - 2.500 fr. - - Aanzet te lö u. Die laatste ronde! Ze was m-ool en vervoerend en toonde ons een bittere achtervolging tussen de zich wanhopig werende Messelis - Denys en het viertal Taillieu, Van devoorde, E. Pattyn en Deboodt. De anderen waren losgereden onder de druk van het hoge tempo dat Tail lieu er op nahield. Het was voor al in deze phase dat wij opnieuw de sprankelende forme van Taillieu ten aanschouwe kregen. Het lag er vingerdik op dat hij te Westroze beke niet alleen de gele trui, maar ook nog de eindzege wilde verove ren, Voor ons stond het onmiddel lijk vast dat de achtervolgers het pleit zouden winnen en zo kwam het dat wij aan het Houthulstbos, op tien kilometer van de eindmeet, zes man samen kregen. Het zou dus tot een eindspurt komen, maar dan een eindspurt met drie. Tail lieu en de nimmer afgevende Mes selis rukten zolang tot ze ten slotte weggeraakten. In hun zog trokken ze evenwel dg renner mede die hen wellicht de baas zou worden: Ber- ten Vandevoorde. Er werd nog duchtig gevlamd in de allerlaatste honderden meters en ln de lange spurt was het een beste Taillieu die het afgetekend haalde op zijn gezellen. 1* Prijs: BARGO waarde 15.000 fr. grootsten te worden opgenomen Zijn dag komt echter en staat heel wat dichter dan wij misschien wel menen. Van Daniel Denys bevesti gen wij wat wij er verleden week van schreven: hij betert met de dag. Dat men hem in het oog houde. Wij kunnen niet eindigen zon der de flinke inrichters een profi ciat toe te wensen. Om hun goede organisatie werden zij met een flinke koers en veel belangstelling beloond. Niet iedereen heeft dat genoegen. DE UITSLAG 1. Taillieu Lucien, Menen, de 120 km. in 3 u. 17 min.; 2. Vandevoorde Albert, Kemmel, op 1 lengte; 3. Messelis André, Ledegem; 4. Ed. Pattyn, leper, op 100 meter; 5. De nys Daniël, Zarren, op 35 sec.; 6. Deboodt Michel, Poelkapelle; 7. Werner Nolf, Moorsele, op 55 sec.; 8. Gryson Aloïs, Beselare; 9. De lannoye Daniel, De Panne; 10. De- leersnyder; 11. Brulé Palmer, Bei tem, op 1.15 min.; 12. Bryon An dré, Beselare, op 2.35 min.; 13. Ro land Baelen, Menen; 14. Roels Her man, Aartrijke; 15. Van Vynckt, Landegem; 16. Depypere Palmer, Izegem (ver.); 17. Dhulster, Tielt; 18. Gouwy Gilbert, Westrozebeke; 19. Knockaert Lucien, Houthulst; 20. Dutry en Clinckemaillie, Sta- den. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 14. 15. 16. 17. 18. 21. KLASSEMENT NA DE 13' PROEF Taillieu Lucien Vandevoorde Albert Indevuyst Gerard Messelis André Delannoye Daniel Knockaert Lueicn Nolf Werner Deboodt Michel Denys Daniel Noyelle André Muylle René Rebry Gaston en Deblaere Adhémar Gryson Aloïs Vanbossel Cyriel Meulemcester Georges Taecke Karei Ghisquière Raf., Brouwers Leon en Planckaert Jozef Bryon André en Brulé Palmer 147 136 133 104 86 72 66 65 53 51 41 39 38 34 29 27 26 22 BIJ DB PROFS Bral cis rapsta ta Qlatal. D» Oostvlaming Bral houdt ar momenteel een schitterende forme op na en veroorlooft zich op tijd en stond de weelde een hele boel rappe spurters ln de sprint te klop pen. Te Gistel was dit alweer het geval, maar aan Rik Denijs had hij een kwaaie dobber. In de Go- dellevestede kwam het alweer tot een massaspurt, nadat het tot de gebruikelijke schermutselingen was gekomen. Braeokeveldt nipt geklopt te Temee. Enkele Westvlamingen trokken Vrijdag naar Temse en het scheel de geen haar of het werd een Westvlaamse zege met Omer Brae- ckeveldt die enkel door Leon Buyst werd geklopt. Zeven renners ont snapten voor half-koers en wer den niet meer vervoegd. Aldus kregen de werkers voor eens loon naar behoren. Men lette eens speciaal op Brae- ckeveldt. HIJ ls ongetwijfeld de meest regelmatige van al onze ren ners, ook al heeft hij meer dan last om eens aan de zege te ge raken. Aan mooie ereplaatsen ont breekt het hem echter niet. Roger Desmedt primus te Oedelem. De wedstrijd te Oedelem zag 'n waarlijk indrukwekkende koers van Juli en Pascal en Antoon De- keyzer, die tot 8 minuten voor sprong namen. Eerstgenoemde wierp er op het laatst nog zijn gezel los, maar werd ln de kleine ronden voor het einde vervoegd door Vandaele, Braeckeveldt, Van- decasteele, Debaere, Vandervoor- den, Neyt, Jonckheere, Devos en Delanthouwer. In extremis kwa men Van Kerckhoven, Lameire en Roger Desmedt bljgespurt en laatstgenoemde klopte zeer nipt de aalvlugge Debaere ln de spurt. Werkelijk knap werk van de ouwe maar nog niet versleten Waregem- naar. Nevens hem vernoemden wij hierboven meteen de meest ver dienstelijke renners uit de koers Julien Pascal, de beste van allen, werd echter niet beloond. Valeer Ollivier weer op zijn rapst. Brussel-Izegem kende een mooi sportlef sukses en een mooi ver loop. Er was echter een tegenzij de, nl. een slecht eind weg die heel wat kanshebbers de wapens uit de hand sloeg. Thuur Cleene- werek ln den beginne en nader hand Roger Desmedt waren de besten, maar beide werden door pech verslagen. Ten slotte boden acht man zich aan ln de spurt en Valeer Ollivier behaalde zijn we kelijkse zege met een paar leng ten vóór zijn tegenstrevers. De- cock, Degraevelyn, Braeckeveldt en Rondelé. Vier renners die ten dage knap rijden en maar zelden uit de prijzen zijn. BIJ DE ONAFHANKELIJKEN De sterke Beckaert. Te Bergen was de Waal Gulde- mont de geweldigste. Meer dan 100 km. lang reed hij op kop maar werd ten slotte vervoegd door de Westvlamingen Malfait en Be ckaert. De Wevelgemnaar toonde zich op het einde weer eens op zijn best en liet zijn belde gezel len in de steek om flink afge scheiden te zegevieren. Beckaert, taal en sterk, onder lijnde hiermede eens te meer dat hij een onzer sterkste indé's ge worden is. BIJ Dl LIIFHIBtlo, En daar Is Vanbotwi, Zes renner» beheerstjn J», te Lefflnge: Vanbosul, meester, Knockaert, Denijs, j, la en Ghyllebert en tsn ilott, het de sterk» Eernegimnu» zijn gezellen ln d» spurt kijken gaf. Deze koers ondii eens te meer ds verbetering'' Daniël Denijs en ook dew Ghyllebert, wijl de twssde van Knockaert ook niet rond), tekenls ls. Eindelijk weer Raf. Ghljqm Raf. Ghlsqulëre maakt» »i; fa lnzinkingsperlodt door, a leperllng maar met modi» een behoorlijke uitslag meer raakt». Zondag ging hij de i, bloemen stekken te Polling en ook al was hst lot deeliu, eerder klein en weinig homog, zijn zege zegt toch Iets. Kr]] wij binst het selzoenelnde te» sterke Raf. van verleden ju, zien? L. Demunster alleen te Kortrijk, Kortrijk kreeg Zondag m»t deelnemers een flink sukstii» vens ook een hardbetwiiti strijd. Ondermeer viel er het j presteren op van debutant Dt| se, die zich ln het hoog gealitj naar behoren verdedigde, «y(| de puike kondltle van Nol! Gryson. Lucien Demunter i echter alleman de baai et ten slotte afgescheiden te «in ren, daar waar Nolf slch toonde dan Dhondt, Sabbe, D<- se, Decocker, Verhelle, Grysot Callewaert. Taillleu klopte de leperllng! Te leper konden de locale n ners zich duchtig onderscMj Pattyn, Indevuyst, Ghisquière Desmedt eindigden op mooi» pi sen, maaar voor de hoolte, werden zij na een min bost wedstrijd door Taillleu en h devoorde geklopt. De Mimi» smaakte weeral eens het getut zijn sterke rivaal te mogen 4 ren. Voor wanneer de weerwrui Eindelijk eens Ghyllebert Wij hebben Ghyllebert git als een onzer beste Uefhebbr maar sedert zijn ooldatenperlol sukkelde hij meer dan wel jt was. In de laatste weken ra echter beterschap te bespeurem te Ichtegem klopte de Vladilon de rappe Salembler, Beke en Ir lemeester ln de spurt. Is dlli eerste van een nieuwe reeks? Leenknecht klopte Viotoor Luoltn, Voor eigen volk wilde Vldi Lucien zijn op punt komende!: me onderlijnen en hij zorgdi t dan ook voor een allerbeste pj tatie. Het scheelde geen hui hij stekte de bloemen mede. (fe snapt met Deblaere, Den* Vanrijssel, Leenknecht en Vei ke werd hij echter door 1« knecht in de spurt geklopt I belet echter niet dat Victoort cien de grote forme nabij li. FORD de mooiste sportieve klasse wagen bij uitstek. GARAGE Frenchlaan - IEPER Die eindspurt was een bewijs dat Taillieu werkelijk de beste man uit koers was geweest. Hiermede zul len wij zelfs niet eens tekort doen aan de prestatie van Messelis. die nog altijd op reuzeforme drijft en alleen wat spurt mist om iedere week meer dan een koers te win nen. Hiermede zullen wij niet te kort doen aan Vandevoorde, die een paar weken geleden toch een stuk je sterker was dan heden ten dage, maar te Westrozebeke eens te meer beroep deed op zijn ingeboren sluwheid en taaiheid. Dat hij door een Taillieu in forme werd geklopt, is niets eens een oneer en het had den echte kampioenen moeten zijn die de Menenaar van de bloemen hadden afgehouden. Nevens de drie eersten vermelden we onmiddellijk het trio Pattyn - Denys - Deboodt. De zenuwachtig rijzige leperllng reed zijn beate koers die we van hem reeds zagen. Misschien iets minder sterk, maar even bedrijvig als de anderen, ver raste hij ons door zijn hardheid en zijn koersdoorzicht. Deboodt, een blok graniet, grof en sterk. Een sterke renner die echter al te veel tegenslagen op zijn weg vond om reeds in de categorie van de aller- Het zou natuurlijk Reningelst niet zijn, moesten ze daar niet uit komen met een buitengewone koers. Buitengewoon inderdaad want hun wedstrijd wordt begiftigd met niet min dan 10.000 fr. prijzen en 4.000 frank aan premiën. waaronder een bergpremie van 1.000 fr. De af stand ls daarbij niet buitengewoon groot, maar de omloop waarborgt vooraf reeds een mooie wedstrijd. Toch jammer dat een dergelijke koers de concurrentie moet dragen van drie andere wedstrijden: Ettel gem, Tielt en het nabije Boezinge. Het ware zeker meer dan spijtig moesten de inrichters inzake deel name bedrogen uitkomen. TECHNISCHE GEGEVENS Bergpremie; Er valt mooi geld té verdienen; de Rodeberg wordt en kel éénmaal beklommen en het huls Volchima Deken Degryse- laan 32, te Kortrijk, schenkt een prachtige premie van 1.000* fr. Andere: Het huis Camerlynck- Fiey, Ieperstraat te Reningelst, schenkt een polshorloge, waarde 740 fr. te betwisten in drie klasse mentspurten in de Iepsrstraat. Prijzsrbedrag: 10.000 fr. Pre miën: 4.000 frank. Afstand: 120 krn. Wegwijzer: Reningelst - Pcperin- ge - Vlamertinge - Reningelst (2 maal). Reningelst - Hoekjes - Westouter - Reningelst (3 maal). Reningelst - Klijtte - Rode- en Zwarteberg - Westouter - Sulfer- berg - Hoekjes - Reningelst (1 m.) Inschrijving bij A. Benoot. Aanzet te 15 uur. Prijsdeling bij Floris Fiey. 2* Prijs: waarde 7.600 fr., geschonken door MEUBELINDUSTRIE POPERINGE Net als de voorgaande jaren krij gen de Sasspurtersvan Boe zinge, met hun liefhebberskoers geen tegenstrevende koersen ln Westvlaanderen. Daar er eveneens geen zijn ln Oostvlaanderen mogen wij ons weer aan een massa ren ners en aan een flink stel Ocst- vlamlngen verwachten. Het belooft dus. De koers zelf wordt over de gewone omloop van andere jaren verreden. De mooie omloop waar borgt een sportief verloop. TECHNISCHE GEGEVENS Prijzenbedrag: 5.000 fr. Afstand: 120 km. goede baan. Wegwijzer: Boezinge - Elverdln- ge - Brielen - leper - Boezinge (1 maal). Boezinge - Lizerne - Btk- schote - Langemark - Boezinge (8 maal). Inschrijving: ln «De Brug» bij A, Verhaeck. Aanzat te 15 u. bij D. Decoene. Prijsdeling in «De Vuurlinie», bij E. Cnockaert. SELECTIEPROEF VOOR HET WERELDKAMPIOENSCHAP LIEFHEBBERS TE WEVELCEM 4° Prijs: (waarde 5.200 fr.) geschonken door Noordstraat - KORTRIJK 3" Prijs: HOOVER 5.200 fr. 800 fr. 6.000 fr„ geschonken door Fa IEPER - POPERINGE Geen vierde nationale tüi naar Westvlaanderen Het Belg. WegkamplotJió der onafhankelijken heelt om ij gebracht wat wij er redp» ze als Westvlamingen vfytirn verwachten. Slechte één woordiger in de eerste twlfci Vanhoutte, die op de 7' plaats digde. Verder in de uitslag vk wij Noël Malfait, Callebout, een hele tijd in de aanval en aan de basis lag van de sende ontsnapping, Van Si hove, Devoghel en Devoid:" dient evenwel gezegd dat de Westvlamingen een beetjf de nek zat. Willy Jacob viel na 15 km. uit wegens zadelbre Callebout reed plat toen hij in gunstige positie lag; D(' werd in een valpartij betrok; Devoldere en Beckaert wfi door een lekke band achter: slagen, wijl Dré Blomme, vlaams kampioen, ziek aan der verscheen en de nodige krat: miste om de zware wedstrijd oen goed einde te brengen, A» zijds was Decraeye niet va: partij daar hij de stap nat' beroepsrenners had gezet, In dergelijke omstandi# waren onze kansen natuurlijki wat verminderd. De wedstrijd kende een fel verloop met eert groepering rond km 160 e» beslissende wending door 0 baut. uitgelokt. Een zestal konden nog vervoegen, maa' was de Brabander Van Vat bergh die ten slotte alleen voorop blijven en mooi DE UITSLAG: 1. G. VAN VAERENBERGI1: 262 km. in 7 u. 33 min. 2. J. Vandenbranden, op S 3. Fr. Schoubben, op 1 rola- 4. Ger. Deborre; 5. JaakSc' ben; 6. Yvo Molenaers; 7,0 Houüe; 8. Rog. Vcrmaelen;9 Grondelaers; 10. Petr. Lowif Alb. Christiaens; 12. Fr, Va ren; 13. Rog. Wyckstandt; H Henssen; 15. Louis Deboea* Gilb. Balais; 17. John Ceule1 op 2 min.; 18. Jos Styncn, op 2 mlnJ'j 19. J. Van Gompel, op 3 V 20. L. Brusen, op 3 min, - 21. Van Belle Jan; 22, V' laers Paul; 23. Medaets Os' Verbelen; 25. Vlaeyen Ai#,, Bronkart; 27. Jos. Wijn», J»1* Marcel, op 5 min.; 29. Malfait Noël, op 6 mi";. 30. Callebaut; 31. Op 't -v: Gustave; 32. Wuestenberght, Donders Jef; 34. Mistlaeni Massenhove; 36. De Vogel® J/ 37. Devoldere, op 10 min.; caemer. igBL Gerard Indevuyst vloerde zijn medevluchters: Lucien Victor en Jos. Planckaert, afgetekend in de spurt. Rechts: de winnaar met zijn gelukkig vrouwtje na de ware in deze zware wedstrijd. Deze koers geldt tevens als derde van de driedaagse voor liefhebbers te Veurne gehouden. Dat, en het feit dat op zelfde dag anders geen koersen in de provincie doorgaan, verzekert reeds bij voorbaat een flink lot deelnemers, te meer dat er 7.000 fr. aan prijzen te verdie nen vallen, benevens 1.000 fr. pre miën. Dit jaar hebben de inrichters hun weg-wijzer veranderd en krijgen wij niet anders dan prachtige ba nen, zodat een regelmatig verloop bij voorbaat gewaarborgd ls, TECHNISCHE GEGEVENS Prijzenbedrag: 7.000 fr. Pre miën: 1.000 frank. Afstand: 120 km. goede banen. Wegwijzer; Veurne - Wulpen - Veume. Inschrijving vanaf 14 u., bij Van- grysperre, Pannestraat. Vertrek te 15 u. ln de Pannestr, Aankomst: Statieplaats. Al de grote wielervedetten aan de start. Met de medewerking van Het Wekelijks Nieuws Droogturbines Thomas, Honig's Deegwaren. na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst «r ons een dienst mee. Dank. Dit jaar krijgen onze Vlaamse sportmannen een buitenkansje. Pas twee dagen na het eindigen der Ronde zullen we al wat naam en faam heeft in de wielerwereld, kun nen komen bezien te Moorslede, de bakermat der wielersport. Opdat alle sportmannen deze grote vedetten zouden kunnen be wonderen, vangt de meeting aan te 17 uur. Naast de volledige Belgische ploeg met Close, Impanls, Couvreur, Van Genechten, Van Geneugden, De smet, Adriaenssens, enz., zijn ook de beste Belgische renners van de partij als Ollivier, Rondelé, Cleene- werek, de hoop uit het Westen Willy Jacob, en onze Belgische vaandeldragers: Rik Van Steenber gen en Stan Ockers. beste Italianen en Fratitfjjs; van de partij zijn .Dus «L11 tali, Astrua, Bobet, Gemini8^ Waarlijk, Stadion St K f spaart zich noch moeite ten om deze maal V sportmannen onmiddellijk .V Ronde een spectakel te dat in de laatste tijd 'n ren niet meer plaats von O^het programma 'CjJ 1) Groot Criterium -j,»». Prijs Ronde van FrankrU alle vedetten. 2) Grote ploegkoers a* sterke ploegen. 3) Omnium Belglë-Ï^folt rijk. (Van Steenbergen »f" zullen de Belgische K]eU |dlgen, A j«rj« 4) Uitdaging: ■gen «miskenden». Ln panis en Van Geneu? e#/ n cl„LeA eUZ1s8 Waarlijk een ri dat beslist de grote ken naar Moorslede, te u{K{. de prijzen in ieders zijn. Voor de werkloZeP minderde prijzen.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 8