Te veel Liefhebbers- en Nieuwelingenkoersen RENE MERTENS i verdienstelijk voelde intuïtief ««het moment»» De geslaagde athletiek- meeting op Kortrijk Sport Met onze Renners doorheen onze gouw De Ronde van België voor Onafhankelijker) Van de zege van BOBET, over de machtige prestaties van de Nederlanders, naar de nederlaag van Italianen en Belgen wmnaar van een boeiend-lastige Roeselare - Aat - Roeselare, Met een beetje goede wil kan daar veel aan veranderd worden TWEEDE STER VAN ÏEPER Cfos®, Van Genechten en Desmet enige kandidaten voor 1954 Aangekondigde koersen van 7 tot 15 Oogst Stort 58 fr. Aifgo4 J'j.jjj, y, ssmogp 17-41,, mrr wekelijks eieuws f. z»«er<Hr l Any. iws. Sta. n. Het is niet 6» eerste maal dat wij hier het probleem van de koer- senverdeU-j aansnijden. Voor de beroepsrennew en de onaf h anke - lijken biedt dit probleem geen moeilijkheden, maar wat de lief hebber» en de nieuwelingen be treft, is dit heel wat anders. In het jong*te week-end konden wij al weer een vaststelling doen, die voir zichzelf spreekt. Zaterdag kregen wij een liefhebberskoers te Moorsele, Zondag waren er vier: ReningeM;. Boezinge, Tielt en Et- telgem en Maandag hadden wij er opnieuw drie: Veurne, Izcgem cn ïiel"-. Het resultaat van dergelijke teveel aan koersen was, dat geen enkPle inrichter 30 renners aan de start kreeg. Veurne kreeg er de Maandag slechts 18, wat toch te weinig is om de inrichters voor hun moeite te belonen. Wij gaan nu niet beweren dat men steeds 40 en meer renners aan het vertrek hoeft te hebben, maar 30 zou toch het minimumgetal moeten zijn. Er is natuurlijk een grote moei lijkheid: er zijn te veel koersaan- vragen, en iedere inrichter krijgt graag zijn koers toegezegd. Wij veten dit maar al te wel, maar menen toch dat daar een middel kan op gevonden worden. Een eer- 5te maatregel ware de volgende: ieder jaar moeten de koersaanvra- ren vóór 1 Februari gedaan wor den; daftrop verschijnt de kalender van de toegestane wedstrijden en meestal is deze niet overbeladen. We stellen echter vast dat ai iteraf in de loop der maanden nog heel wat koersen worden toegestaan, zodat wij ten slotte werkelijk van een «teveel» moeten spreken. Waarom tussen de aanvragen die te laat werden gedaan, geen gro tere schifting doen? Het reglement is er om geëerbiedigd te worden, de telaatkomers zullen maar zich zelf te verwijten hebben. Een tweede middel is het beper ken van het aantal koersen op de zelfde dag. Thans wordt een zekere reglementering onderhouden en is vier koersen het? maximum dat wordt toegestaan. Ware drie reeds niet meer dan voldoende? Een an der kriterium ls het volgende: dat er geen twee koersen worden toe gestaan op zelfde dag in gemeen ten die te dicht van elkaar liggen. Hoe groot die afstand juist is, we ten wij niet, maar we moesten vaststellen dat Zondag 11. liefheb- berskoersen doorgingen te Renin- gelst en te Boezinge, dat in vogel vlucht maar dertien kilometer van elkaar verwijderd ligt. Wij willen voor geen van beide inrichters m de bres springen, en stellen enkel maar vast. Hét gevolg was dat er voor 21.000 fr. prijzen in beide koersen enkel een vijftigtal vertrek kers waren. Met een beetje goede wil kunnen de verantwoordelijken dergelijke gevallen toch vermijden. Zo moei lijk is het niet. In dit verband wil len wij hier nog een suggestie naar voor brengen: dat men asjeblief de inrichters van dichtbij de grens of van aan de zee een beetje meer zou ter harte nemen. In die ge meenten moeten de renners hele maal van de zelfde kant komen. terwijl de inrichters van koersen meer in de provincie gelegen, hun deelnemers uit een volledige om trek kunnen betrekken. Dat men eenvoudig weg voor die koersen een grotere afstand late, en de zaak is opgelost. Dat men in de leidende B.W.B.- kring nu niet ga denken, dat wij eeuwig en ervig aan het vitten willen gaan. Wij zijn in ae gele id mheid veel met inrichters van koersen om te gaan en zijn dan ock goed geplaatst om de grieven van deze inrichters na te gaan. Te genover ons zullen ze nogal eens hun voldoening en spijt uitdruk ken. daar waar ze dit tegenover de B.W.B.-afgevaardigden misschien niet zullen doen. Wij zijn er trou wens gemeend van overtuigd dat dergelijke beperkingsmaatregelen, of aanpassingen als ge het zo ne men wilt, de wielersport zullen ten goede komen. Èn dat alleen is het wat wij be ogen HET WEKE TUINDAGWEEK 1953 STAD IEP BR DRIEDAAGSE VOOR LIEFHEBBERS B.W.B. 6.000 fr. prijzen per proef. 1" Proef Grote Prijs van leper, op Maandag 3 Augustus. Inschrijvingen te 14 uur In café De Wijngaard Fochlaan. Start te 15 uur aan oafé Tour de France Bruggesteenweg. Aankomst op de Colaertpl&ate. Prijsde ling Au Bien VenuStatiestraat. 125 Km. over Bruggesteenweg, S-toffelstraat, Diksmulde- straat, Grote Markt, Neermarkt, Boter-, Tempel- en Statie straten. Zes ronden Statiestraat, Fochlaan, Capronstraat, Hadghlaan, Brielen, Elverddnge, Boezinge, Diksmuidestraat, Markt, Boter-, Tempel- en Statiestraten. Een ronde Statie straat, Dikkebus, Klijtte, Kemmel, Nieuwkerke, Wulvergem, Meden, Wijtschate, St-Elooi, Rijsel-, Boter-, Tempel- en Statiestraten. 2- Proef Ereprijs Wasserij De Zon, Woensdag 5 Augustus. Inschrijving Ville de Coutrai Statiestraat. Vertrek te 15 uur, aan de Wasserij De Zon Tempelstraat. Aankomst aan het Telegraafkantoor, Statiestraat. Prijsdaling aan café «De Arend», Tempelstraat. 125 Km. over Tempelstraat, Markt, Rijselstra&t, Kemmel, Klijtte, Dikkebus, Statiestraat (5 ronden)Statiestraat. Markt, Potyze, St Jan, Bruggesteenweg, Kaai. Wegwijzer, Hadghlaan, Capronstraat, Fochlaan, Statiestraat (2 ronden). 3" Proef Ereprijs Stad leper, op Donderdag 6 Augustus. Inschrijving in café De ZonStatiestraat. Vertrek te 15 uur aan «Bascule». Aankomst en prijsuitdeling in «Hotel Casino», Statiestraat. 125 Km. over Bascule, Frenchlaan, Menenstraat, Markt, Boter-, Tempel- en Statiestraat; Statiestraat, Fochlaan, Ca pronstraat, Hadghlaan, Wegwijzer, Kaai, Bruggesteenweg, Sint Jan, Potyae, Menenpoort, Markt, Boter-, Tempel- en Statie straten (8 ronden); Statiestraat, Fochlaan, Capronstraat, Po- peringesteenweg, Vla.m«rtinge, Reningelst, Westouter, Rode en Zwarte Berg. Klijtte, Kemmel, Rijselstraat, Markt, Boter-, Tempel- en Statiestraten. Na zijn eindzege te Parijs in de ronde van Frankrijk 1953, had Loulson Bobet het meest aandacht voor zijn vrouw en dochtertje. De kleine Marysc blijkt door de ongewone drukte een weinig geïntimideerd, maar Mevrouw Bobet zal de kleine wel gerust stellen. stockt bouwden wij ook al niet te veel hoop. Maar van een Debruyne, een Van Geneugden, ook al won hij een rit, een Adriaenssens en vooral van een Impanis. hadden wij heel wat meer verwacht. Thans redde Close ons van de volledige afstraffing en wisten alleen Van Genechten en Desmet zicli als ras klimmers te ontpoppen. Deze drie zullen dan ook de enigen zijn die komend jaar nog aan een plaatsje zullen geraken. De anderen heb ben hun kans gehad en werden al te licht bevonden. Moesten wij wil len hatelijk zijn, dan zouden wij ei kunnen bijvoegen dat een zieke Cleenewerck het toch voorzeker heel wat beter zou hebben gedaan. Op dit paadje willen wij evenwel niet meer terugkeren. En nu 1954. Wij willen de selec tieheren niet hard vallen en niet gaan bekritiseren om wat voorbij is, ook niet de leiding van Silveer Maes, zoals sommige bladen menen dit te moeten doen, verre van daar. Aan de verantwoordelijken staat een zware taak te wachten, willen wij dat ons land in de toekomst weer een eerste viool gaat spelen in de Ronde. Uit de ervaring wordt evenwel het betere geboren. Laat ons hopen dat men de opgedane lessen onthoude en ten nutte ma ken. DE EINDSTANDEN 1 1. BOBET LOUISON 129 23 25 2. Malléjac Jean 129 37 43 3. Astrua Giancarlo 129 38 26 4. CLOSE ALEX 129 5. Wagtmans Wout 129 6. Schaer Frit 7. Rolland Antonin 8. Lauredi Nello 9. Geminiani Raphael 129 10. Mahé Frangois 11. Bartali Gino 12. Mirando Joseph 113. Van Est Wim 130 14. Serra José 130 15. Magni Fiorenzo 130 16. Bauvin Gilbert 130 17. Voorting Gerrit 130 07 27 18. Ernzer Marcel 130 10 06 19. Nolten Jan 130 20. Anzile Hugo 130 23. IMPANIS RAYM. 130 28. COUVREUR HIL. 130 33. V. GENECHTEN R. 130 52 34. V. GENEUGDEN M. 130 53 43. DESMET RENÉ 131 05 50 45. ADRIAENSSENS J. 131 07 23 52. DEBRUYNE ALFR. 131 26 06 DE HULDE AAN 6 ATHLETEN VAN KON. KORTRIJK SP, Met de spurtzege van Magni in het Prinsenpark is de Ronde 1953 ten einde gelopen. Het valt niet te ontkennen dat de Franse natio nale ploeg na een matig debuut als groot overwinnaar uit de strijd is getreden, niet alleen om de in dividuele zege van Louison Bobet, een zege waarop niets is af te din gen, maar tevens om de algehele prestatie van de nationale Franse ploeg die met Bobet, Rolland, Lau redi en Geminiani een onverhoopte uitslag bekwam. Men zal misschien wel willen inbrengen dat zonder die valpartijen van Koblet en Ro- bic, Bobet het heel wat lastiger zou hebben gehad, maar op de ke per beschouwd was de flegmatieke Fransman ook niet vooraf tegen die flinke rondemannen verloren. Zijn prestatie in Cap-Briangon en vooral deze in de tijdrit, geeft in derdaad heel wat stof tot naden ken. Alleenlijk kunnen wij het jammer vinden dat wij die strijd tegen Robic en Koblet hebben moeten missen. Frankrijk mag daarbij nog ju- Het algemeen verloop van Roese- lare-Aat-Roeselare of de negen de Prijs Valeer Ollivier kan worden samengevat in volgende drie phases: 1. De korte maar animerende ontsnapping van Germain Derijcke, Rosseel, Rik Denys en Decraye ge durende de afzink van de Kware- mont, na ongeveer 120 km. koers. Deze échappade gaf geruime tijd de indruk te zullen slagen, maar- werd dan, juist bij het binnenruk ken van Kortrijk, door een hard nekkig riposterende groep geannu leerd. 2. De poging van Braeckeveldt, Ollivier, Wambeke, Pascal, De rijcke onmiddellijk na de eerste doortocht van de Rodenbachstede, welke weliswaar voor gevolg kreeg dat in de groep de grote zifting werd bewerkstelligd, maar ander zijds voor dit nochtans gerepu teerd vijftal, dat de te Hulste ont snapte Frans Maes ondertussen dicht op de hielen zat, al evenmin enig resultaat opleverde. 3. De beslissende ontsnapping van Pascal-Denys, bij wie zich en kele ogenblikken nadien ook René Mertens voegde, in het lastige weg gedeelte tussen «'t Land van Be lofte» en Hooglede, op minder dan tien kilometer vóór de finish en op het moment dat Ollivier, dui delijk over z'n hoogtepunt heen, niet in staat scheen op de gepas te wijze op dit ultieme offensief te reageren. Deze drie stadia hebben ten slot te de ganse wedstrijd beheerst en leidden naar de onverwachte ont knoping van een wegrit, welke door de hevige wind, benevens het korte, maar erbarmelijk slechte in termezzo der Roeselaarse kassei stenen, die de renners letterlijk de benen afsneden, als ongemeen zwaar en lastig mocht worden be titeld. Al hetgene er voor ot' tus senin werd voorgeschoteld het pogen van Florent Rondelé gedu rende de voorlaatste kleine ronde uitgezonderd kon ofwel met het oog op eventuele premiebuit aan zien, of was alleen als een specta culaire. maar niet gemeende zet door de ondernemers bedoeld. Dat René Mertens, die zich tij dens het grootste wedstrijdgedeel- te blijkbaar opvallend kalm in de wielen had gehouden, zijn naam op het reeds flink voorkomende pal mares neerpende, zal ons niet doen besluiten dat met hem een onver dienstelijk laureaat het erelint uit de handen van Burgemeester De Nolf heeft ontvangen. Integendeel, vermits de ex-Sin- loor bewees, naast een klare en duidelijke kijk op de zaken te heb ben. nog over genoegzaam macht te beschikken om tijdens de laat ste halve ronde, suksesvol aan de allerlaatste samengebundelde krachten van ettelijke overige kanshebbers, o. a. Braeckeveldt, Rijckaert en andere Debaere's, te weerstaan. René Mertens voelde intuïtief het ogenblik aan waarop moest worden gehandeld en fietste r.ich in een oogwenk bij het 'duo Pascal-Denys, welke vanaf Gits- 1 berg met een 50-tal meter- voor sprong aan de kop reden. Een vluchtige blik op het reeds ietwat getekende wezenvan de groot ste kanshebber op de eindzege, Va leer Ollivier, dreef Mertens tot de gedachte, die hem achteraf de mooie bloemtuil en een niet min der mooie ovatie zou bezorgen. Een verrichting waarvan de schitteren de Pascal, op het laatste ongemeen sterk, en de eminente Rik Denys, gans de koers op het voorplan, achteraf zelf getuigden, dat er nu eenmaal geen maat op stond... OLLIVIER EN Co STELDEN «NIET» TELEUR... MAAR SCHITTERDEN EVENMIN Tot de meest verdienstelijken uit deze Negende Prijs Valeer Ollivier behoorden, naast de winnaar, ook Germain Derijcke, Rik Denys en Frans Maes. De wijze waarop Germain Derijcke de ontsnapping, hierboven beschre ven, leidde, vergde trouwens niet het minste kommentaar en bewees meteen dat de jongste overwinnaar van Parljs- Roubalx op tijd en stond zal gereed zijn voor Lugano. Alleen dit kunnen we er, met betrek op de prestatie van Derijcke nog aan toevoegen: Indien Germain een weinig beter zijn krach ten had weten te bedelen, hij en niemand anders de oppergaalhad kunnen afschieten. De krachten die de Bellegemnaar door allerlei roeke loze en overbodige sprongen verspeel de, wreekten zich hij het afhaspelen der beslissende koersfazc. Rik Denys en Pascal, welke heden ten dage In een onverbeterlijke kondltle steken, lagen trouwens niet ver onder bij Mertens en Derijcke, doch reden bv. veel minder Impulsief dan deze laatste. We moeten echter getuigen dat Pas cal, die gedurende de laatste kilome ters beslist het meeste werk op de schouders laadde, netjes door Denys werd ln.de luren gelegd, als wanneer deze laatste zich volledig van ieder koplopenonthield, maar In de eindspurt de niet weinig verraste Pas cal voorbijstoof... Ook Frans Macs kan bij de uitblinkers worden geciteerd De Jonge prof hield het nagenoeg 35 km. alleen tegen de resterende groep vol, streek heel wat premie- gewin op zak, maar diende gedurende de voorlaatste ronde de vlag te strij ken om naderhand totaal leeggereden nog te worden gelost. Van het stedelijk wlelervolkje, waarvan alleen Jeroom Renler. wegens ongunstige physleke kondltle, niet aan de start verscheen, klasseerde zich Gilbert Desmedt het flinkst Smetje kende noch hoogten noch laagten ln deze Roeselare-Aat-Roes,- lare, peddelde steeds flink lil de vo- renste stellingen, zonder echter het gepaste ogenblik te benutten, met het zegevierend trio mede te wippen. Flander trok ook best z'n plan, was zelfs met Marcel Rijckaert, bij de be stijging van de Kwaremont aan het commando, om slechts gedurende de voorlaatste ronde de man met de hamer» op het lijf te krijgen. René hield echter voet bij stek, loste eerst cm wat later de groep opnieuw bi het bereik te krijgen. Declerck zat eveneens met «het beestje» tijdens de kleine omlopen, terwijl Blomme te Deerlijk, aan kilometerpaal 120, we gens schouderpijnen, de strijd staak te. Joye diende op het laatste terrein prijs te geven, kon opnieuw de groep vervoegen, maar moest er ten slotte eveneen» aau gelovenOllivier, op 1 wien de hoop van meestal alle Ro- denbachers berustte, werd al te zeer door de antagonisten gemarkeerd om de beslissende slag te kunnen on dernemen. Niettemin kreeg Valeer be slist een niet te onderschatten winst kans, wanneer hij er in gelukte, sa men met Derijcke, Wambeke, Brae ckeveldt op nauwelijks 25 km. vau de eindmeet het hazenpad te kie zen. De verstandhouding bleek ech ter ten zeerste te wensen over te la ten bij deze ontsnapping, welke aldus in minder tijd dan nodig is om te beschrijven, door de overige renners werd verijdeld. Toch dient het te worden erkend, dat Ollivier ongetwij feld niet eens de kondltle, vorige week in Brussel-Izegem gedemon streerd, wist te evenaren, wat door Valeer eerlijkheidshalve werd toege geven. Al kan het aan de andere kant evenmin worden geloochend, dat een koers rijden... en winnen voor eigen publiek, wel als een der zwaarste ta ken kan worden aanzien, niettegen staande men het dikwijls op een te genovergestelde manier poogt uit te leggen. DE WIELERCLUB V. OLLIVIER MAG GEFELICITEERD OM DF, PERFECTE ORGANISATIE Van de negen Olllvlerprljzen, welke we tot hiertoe medemaakten, kan de recente wedstrijd op gebied van orga nisatie, als een der meest geslaagde der ganse reeks worden bestempeld. En de inrichting én de ordedienst, naast alles en allen welke van ver of nabij met deze negende uitgave waren betrokken, dienen werkelijk gelukgewenst om het mooie gepres teerde werk. Namen zullen we hier niet vernoemen, niet alleen omdat we ten stelligste weten dat geen enkele der talrijke medewerkers ook maar enigszins met dwarrelende wierook walmen gediend ls, maar ook wel om dat we bevreesd zijn, een der vele verdienstelijken te vergeten... In leder geval, nog eens, de Inrich ting was onberispelijk, de ordedienst eveneens en ook sportlef bekeken, zal de 26 Juli 1953 een heuglijke dag blijven ln de geschiedenis van de 'Wieler- en Supportersclub V. Ollivier. beien om de tweede plaats van een Malléjac en op het degelijk preste ren van de Bretoen Mahé, ln wien velen reeds de veropenbaring zien voor de ronde 1954. Met Mirando, Bauvin en Anzile vormt hij een zekere reserve waaruit de nationale ploeg ter jarent zeker zal putten. .De tweede ploeg die als groot winnaar uit de ronde treedt is de Nederlandse, die vrij afgetekend de landenrangschikking in de wacht sleepte. Onze Noorderburen beschikken slechts over een hand vol goede renners, maar een Van Est, eén Wagtmans, een Nolten en een Gerrit Voorting lieten zich ver re van onbetuigd en lieten niet af iedere dag eenieder te verbazen door een breidelloze aanvalsdrift en een wonderbaar recuperatievermo gen. Wagtmans veroverde door zijn ongedurigheid de zesde plaats op slechts vier minuten van de tweede en ook dit is een aanwijzing voor de toekomst. Samen met de bege nadigde klimmer Nolten vormt hij van nu af reeds de basis voor de Nederlandse Rondeploeg 1954. Er zijn winnaars en er zijn ver slagenen. De verslagenen zijn in de eerste plaats de Italianen met Bar tali op kop. De oude Gino, al moe ten wij nog steeds het hoofd bui gen voor wat hij nog voor het voetlicht brengt op dergelijke ouderdom, heeft als ronderenner afgedaan. Coppi moet toekomend jaar, uit die hoek bekeken, zeker geen concurrentie meer verwach ten. Magni is. nooit een groot ron derenner geweest en zal het ook nooit worden. Min helklinkend is de naam van Astrua, maar deze sobere kerel speelde het klaar der de te eindigen en bleef tot het einde toe de grote outsider. Had hij van den beginne op heel zijn ploeg kunnen rekenen, dan had de overwinnaar wel eens anders lianen kennen nu eenmaal maar twee namen en op het altaar van die twee werd er reeds heel wat opgeofferd. Zwitserland verloor in Koblet een vaandeldrager en vond er bij na een nieuwe In Frits Schaer. Ook deze knaap vond geen steun genoeg bij zijn makkers die nu een maal niet eens aan zijn schouders reikten. Desondanks won hij de jubileumronde vrij afgetekend met de punten. En de onzen? Als geheel heeft de ploeg noch min noch meer ont- kunnen genoemd worden. De Ita- goocheld. Als enkeling wisten al leen Close en Van Genechten be vrediging te schenken. Wij waren de eersten om de verjongingskuur toe te juichen, wij zijn ook de eer sten om de mislukking te erkennen. Men heeft veel afgegeven op de al te vergaande passiviteit der onzen. Men sleept er de leiding en het materiaal bij, maar wij moeten eerlijk bekennen dat die jongens niet beter konden. Van een Cou vreur wisten wij, dat hij het niet ciicht brengen zou. Op eeii Van der - 41 41 129 42 129 46 129 49 50 129 55 129 55 130 01 02 03 00 30 09 28 28 43 25 25 46 25 57 04 12 05 28 22 37 39 29 59 42 PLOEGENRANGSCHIKKING 1. NEDERLAND 387 42 54 2. Frankrijk 387 54 01 3. Noord-Oost-Centr. 388 06 16 4. BELGIE 388 37 51 5. Westen 388 50 45 6. Italië 388 52 29 7. Spanje 389 43 02 8. Zuid-Oosten 390 11 39 9. Ile de France 390 21 19 10. Zwitserland 390 41 39 11. Luxemburg 392 23 53 Het stadsbestuur van Kortrijk ontving Zaterdag JL de m nltumdcr. lijke athlctcn van Kon. Kortrijk Sport, die dit seizoen reeds tal van records en titels op hun naam brachten. Hier de groep athletea op de 2' rij, omringd van Stadsbestuur en clubleiders gekiekt na d« receptie op het Stadhuis. Men herkent: Roland en Jaoque» Vcr- cruysse, Carlos Germonprez, Lucien en Nor bert Demuynck Leo Vandorpe. De Zondagsmeeting van Kor tri Jï Sport kende heel wat bijval. Het hoofdnummer was natuurlijk de 100 m. vlak, waarin de locale aan gesloten lopers natuurlijk de plak zwaaiden. Germonprez toonde zich eens te meer nipt de sterkste op de Gebroeders Vercruysse, maar de ge maakte tijd was zeer flink, amper 1/10 sec. over het record van Saelens, wat eens te meer de mogelijkheden van het drietal onderlijnt. WIJ wach ten op de eerstkomende Internatio nale ontmoeting oim het record te zien vallen. In de 1.500 m. was het vooral de eindspurt van Moens die ophef maak te en in de 4.000 meter de stijl van Frans Herman, maar beiden misten werkelijk tegenstanders om het tot topprestaties te brengen. In de 800 m. zegevierde De Muynck onbedreigd ln een nochtans mooie tijd. Hier volgen dan de uitslagen: 60 meter Kadetten: 1. Sllmbroeck (O.B.) 8"1/10; 2. Van Oosthuyze (Kortr. Sp.)3. Pot (TT. St G.). 600 meter Kadetten: 1. Huys (Iep.) 1'34"; 2. Pleters (leper); 3. Bossuyt (K. Sp.); 4. Call ens (leper); 5. Ver meulen (Kortr. Sp.); 6. Van de Put te (leper). 300 meter Scholieren: 1. Verbert (Roeselare) 41"6/10; 2. Staelena (leper) 42"9/10; 3. Martin (Kortr.); 4. Plouvler (Roesel.). 600 meter Scholieren: 1. Verhenghe (O.B.) 1'29"9/10; 2. De Stoop (Kortr.) 1'32"8/10; 3. Delaere (Wareg.) l'S3". 1.000 meter Scholieren: 1. Delaere (Waregem) 2'48"; 2. Vermeulen (Kortr.) 2'50"; 3. Adams (Waregem) 2'54"6/10. 100 meter Seniors: 1. Oennonpr: (Kortr.) 10-7/10; 2. R. Vereniys Idem; 8. J. Veraruyaee (Kortrijk- 10"8/10; 4. Ouveller (Un. Bt G.) ir; 5. Clnclnate» (Un. St G.); 8. Va:. Dorpe (Kortrijk), 200 meter horden: 1. Slabben (R Brussel) 27"3/10; 2. Verbeek (Beer sohot) Idem: 3. Wezemael (Gantolsei 27"4/10; 4. Stubbe (H. Oost.) 27"5/10. 400 meter Seniors: 1. Moens (R Brussel) 60"4/10; 2. De Muynck K (Kortr.) 62"2/10; 3. Huwel (O.B 53"5/10; 4. Van Goetiham (R. Brus sel 800 meter Seniors: 1. De iluync L. (Kortr.) 1'56"; 2. Sevenants (Beer- schot) 1'59'T/IO; 3. Van Hobbel- (Aalst); 4. De Cock (Ouden.); s, TJoncke (Gantolse); 6. Van Nest: (Brugge). 1.500 meter Seniors: 1, Moeni (R. Brussel) 4'3"S/5; 2. Hanswljok (Beer schot) 4'4"2/6; 3. Dooms (Un. St G 4. Allewaert (Ouden.); 5. Van den Storme (Ouden.); 6. De Borger (Ka pellen): 7. Klndt (Roeselare). 4.000 meter Seniors: 1. H«nnaa Fr (Ouden.) 11'31 "4/5; 2. Blmon» (B»er. schot); 3. Van Caenegihem Gantolse- Herman, mislukte ln zijn reoordpo- glng. De toestand van. de plsto en het gehalte van de tegenstreven *s- ren niet van aard om het succes ran deze poging ln de hand te wertwn, Hoogspringen: 1. Friesen (Schaar beek) 1,70 m.; 3. Van Neete (B.0 1,65 m.; 3. Veroamimen (Beerschot: 1,60 m.; 4. Robbe (Houtland) 1,90 si.: 5. Haeck (Gantolse) 1,60 m. Aflossing 4 x 100 meter: KortriJ): Sport 44"5/10 (J. Vercruytee, Ger monprez, Van Dorpe, R, Vercruyeeei. WAT DE BELGEN VERDIENDEN IN DE RONDE De kassier zal aan de Belgen volgende betalingen mogen doen: 597.227 Fr. fr. 307.219 Fr. fr. 157.431 Fr. fr. .141.537 Fr.fr. 105.677 Fr. fr. 86.892 Fr. fr. 86.347 Fr. fr. 74.324 Fr. fr. 59.411 Fr. fr. 36.453 Fr. fr. Close Alex Van Geneugden Adriaenssens Couvreur Van Genechten Van der Stockt Impanis Desmet René Debruyne De Hertog Dit maakt dus een totaal van 1 millioen 652.545 Frans frank; d.i. ongeveer 233.000 Belg. fr. Let wel: dat de premiën op de rittentrajecten er niet zijn bij- gerekend. En dat de prijs van het landen- klassement gemakkelijkheidshalve verdeeld is onder de tien vertrek kende Belgen. (Dus elk 30.000 fr.). ZE SCHREVEN ONS.. B eroepsrenners 4/8: Zwevegcm. - 150 Km. - 25.000 fr. - Aanzet te 14 u. 6/8: Kortrijk. - 175 Km. - 30.000 fr. - Aanzet te 13.30 u. Liefhebbers 2/8: Ardooie. - 125 Km. - 5.000 fr. - Aanzet te 14.30 u. Besciare. - 115 Km. - 5.500 fr. - Aanzet te 15 u. - Lendelede. - 100 Km. - 5.000 fr. - Aanzet te 15 u. 3/8: Rumbeke. - 100 Km. - 5.000 fr. - Aanzet te 15.30 u. 4/8: Middelkerke. Nieuwelingen 2. 8: Vichte. - 64 Km. - 2.500 fr. - Aanzet te 16 u. Zwevezele. - 72 Km - 2.500 fr. - Aanzet te 16 u. 3 8: Ardooie. - 70 Km. - 2.500 fr. - Aanzet te 16.30 u. Zwevegcm. - 70 Km. - 2.500 fr. - Aanzet te 16 u. 6 S: Middelkerke. NIEUWELINGEN GEBOREN IN 1936-37 2/8: Lauwe. - 55 Km. - 1.500 fr. - Aanzet te 17 u. Van uit Monaco ontvingen wij van Berten Bafcop uit Kemmel een zichtkaartje waarop de ronderenners ons hun groeten overmaakten. Wie ontcijfert er de volgende handtekeningen? Sylvecr Maes, Van Geneugden, Debruyne, Couvreur, Impanis, Bartali, Desmet, Van Ge nechten, Close, Bobet, Adriaenssens, Geminiani cn Berten Bafcop. BIJ DE ONAFHANKELIJKEN De forme van Noël Malfait. De Kuurnenaar Malfait kennen wij reeds van langer dan van van daag, als een machtmens en een vechtjas van eerste kwaliteit. Tot nog toe echter misle hij een tikje bestendigheid in zijn kunnen, om tot de allerbesten van zijn kate- gorie te behoren. De jongste koer sen komen nu echter te bewijzen dat hij voor niemand de duimen meer hoeft te leggen. Zijn dubbele zege te Berchem (VI.) en te Den derbelle hijsen hem met de slag aan de top van de onafhankelijken- klasse. Te Berchem liep hij meer dan 2 minuten uit nadat hij op de Kwaremont zijn gezellen Van Schoorisse en Bouwens had ln de steek gelaten. Te Denderbelle sloeg hij Beckaert, Vanhoutte, Decor.inck en Bronselaer in de spurt. Twee koersen, twee zegepralen telkens op een andere wijze behaald. De bestendigheid van Marcel Beckaert. De Wevelgemse Pallieter kan dit iaar reeds eëii gevulde erelijst voor leggen. Het jongste week-end bracht ham ditmaal wel geen overwinningen, maar wel een vijfde plaats te Berchem, een tweede in Brussel-Ronse en een derde in Den derbelle. Hij steke zijn vinger op die beter deed. misschien Malfait niet te na gesproken. Beckaert - Malfait - Blomme, een schoon trio onafhankelijken dat onze gouw alle eer aandoet. BIJ DE LIEFHEBBERS Dcblacre primus te Moorsele. De koers te Moorsele werd be heerst door het knappe duo De blaere - Mess rijs. Te verwonderen valt dit niet want de twee gebu- ren houden er momenteel een be nijdenswaardige forme op na. De zege kon aan Deblaere in de spurt niet ontsnappen en Adhemar deed er dan ook maar eentje aan zijn reeks overwinningen biiVoor de derde plaats klopte Rosseel vijf renners in de spurt: Rosselle, Pee ters, Nolf en Vanneste moesten de duimen leggen. Twee mannen in forme: Stofïeris en Verplaelsc. Norbert Stofferis is ln de laatste dagen flink op de voorgrond getre- "ené Mertens won mooi een zware Roeselare - Aat - Roeselare. De i-crwinnaar kreeg het erelint van de stad Roeselare. Links: de hr Burgemeester De Nolf, rechts dhr Volksvertegenwoordiger Üegryse, I De laatste ronde is deze der on afhankelijken. Zij krijgt haar be slag van 5 tot 15 Augustus, zijnde acht ritten en een rustdag en wordt, begiftigd met niet min dan 252.000 fr. prijzen. Net als de voorgaande jaren wordt de ronde volgens het ploe- genstelsel verreden, ploegen die door de rijwielfirma's onderge bracht zijn. Men mag zich dus weer aan een bittere strijd ver wachten, te meer dat de verdeling der prijzen er op gericht is om de strijdlust aan te wakkeren. Zo is er een dagelijkse premie van 1000 fr. voor de leide" van de rang schikking en zijn er 3..000 voor het ploegenklassement per rit. Het wordt dus een schone ron de, daar is geen twijfel aan, maar wij kunnen het wel jammer vin den dat Westvlaanderen helemaal niet wordt aangedaan. Wij weten wel dat, Les Sports het inrich tend blad, een Waalse uitgave is, maar Westvlaanderen behoort toch ook bij België. En aangezien het een Ronde van België... De Prijzen: 1. 12 500 fr. prijzen per rit hetzij 8 x 12.500 fr. is 100.000 3. Kindrangschikking 50.000 3. Dagelijkse premie voor de leider, 1000 fr., hetzij 8 x 1000 fr. is 8.000 4. Ploegenklassement: 3000 frank per rit, of 8x3000 24.000 1 3. Eindklassement ploegen- vangsuhikking ÏU.00U I 6. Bergcriterium, totaal aan premiën 50.000 Totaal de Ritten: fr. 252.000 1" Rit - 7/8: Brussel (Woluwe)-Charleroi 2" Rit - 8/8: Charleroi-Leuze. 3' Rit - 9/8: Leuze-Gent. 4" Rit - 10/8: Gent-Tienen. 5" Rit - 11/8: Tienen-Remouchamps. - 12/8: Rustdag te Remouchamps. 6'Rit - 13/8: Remouchamps-Seilles. 7" Rit - 14/8: Seilles-Couvain. 8" Rit - 15/8: Couvin-Alscmberg. RIJWIEL IN PLASTIEK In een warenhuis te Amsterdam wordt een rijwiel tentoon gesteld, dat uitsluitend uit plastiek is ver vaardigd. Dit rijwiel is lichter dan een gewoon rijwiel en is bovendien volkomen roestvrij. op postcheckrekening 47.63.60 van «Het Wekelijks Nieuw:. l'operinsre. en U ontvangt ons liiad tot einde 1953, AVONDZWEMFEEST TE KORTRIJK Op Zaterdag 25 Juli had te 20.30 u. In het Stedelijk Zwembad een avond zwemfeest plaats. Ingericht door de KortrlJ'kse Zwenikring. De publieke opkomst was eerder middelmatig, doch de verschillende proeven, die telkens aanleiding ga ven tot een mooie strijd, werden door de aanwezigen met aandacht en geestdrift gevolgd. Ziehier trouwens de uitslagen: 100 m. borstcrawl lieren: 1. R. Verleyen (W.S.D.) 1'11"8/10 2. R. Algoed (K.Z.K.) 1'12"4/10 3. Tanghe (K.Z.K.) 4. F. Malfait (M.Z.K.) 5. Buyssohaert (K.Z.K.) 200 in streek heren: 1. I. Favere (W.Z.C.) 3'15"9/10 2. M. Claerhout (K.Z.K.) 3'16"2/10 3. C. Lepere (K.Z.K.) 4. R. Isaac (R.Z.V.) 5. A. Matthijs (W.S.D.) 100 m. streek dames: 1. Georgette Rossel (W.Z.C.) 1'37" 2. Dora Huygebaert (R.Z.V.) 1'44" 4 x 50 in. wisselslag heren: 1. K.Z.K., 2'34" 2. W.S.D., 2'40" (gediskwalificeerd) 50 in. i'llgslag lieren: 1. W. Camelbeke (M.Z.K.) 44" 2. M. Delaere (K.Z.K.) 46"3/5 100 in. streek lieren: 1. I. Favere (W.Z.C.) l'24"3/5 2. A. Van den Heede (K.Z.K.) l'35"8/5 3. R. Vercouillle (M.Z.K.) 1'37" 4. R. V. d. Berghc (W.S.D.) l'45"l/5 5. R. Provoost (R.Z.V.) 1'51" 100 m. crawl kad. jongens: 1. P. Carette (K.Z.K.) l'27"4/8 2. D. Gezelle (M.Z.K.) 5x50 in. crawl heren: 1. K.Z.K., 3'54" 2. W.S.D., 4T2" 3. R.Z.K. Het laatste nummer was een Wa- terpolomatoh tussen K.Z.K. cn Bruin vis (Holland). De match werd schit terend gewonnen door K.Z.K. met 7-4. De doelpunten: Tanghe (1-0); W. Slock (1-1); Tanghe (2-1); A. Sampon (2-2); A. Sampon (2-3): Tanghe (3-3); Lagae (4-3); Tanghe (5-3); Lagae (6-3); •den. Zijn zege te Tielt kreeg hij na tuurlijk niet op de plank, wan: mannen als Demarck, Sa.bbe, Ver hellen en Kerckhove verdedigden zdch tot het uiterste. Te Kttelgem was het Roger Ver- plaetse, die zijn vierde naeenve- gende zege wist te behalen. Hebii. Deblock, Seynaeve en andere kur- nen thans best van de schitterend- konditie van de Oosfcvlaming gele gen. Verplaetse die wij in de stee: meerdere malen aan het werkif- gen hij lagals soldaat t" Koksijde is een flink-gebom/ renner, die beslist te voigen is, Spurtzege van Crabbe te Boeanff Tegen de neo-llefhebbers Lamo: en Deblauwe kregen de overigen li- te Boezinge niet onder de mark' Die twee waren ter aankomst dfi ook met de kopgroep van zevn renners mede en werden slechts in de spurt geslagen. Remi Cr&bfc: toonde zich twee volle lengten ran per dan de anderen en stekte ver diend de zegebloemen. De dek plaats van Dré Gryson en de v veilde van Joseph Roger, beid'" soldaat, valt hier zeker te onder lijnen en zeker 'mogen Wij het knr presteren van Lapeire en Fra Brulé niet stilzwijgend laten voor bijgaan. Opnieuw Deblaere, thans te Leger' Deblaere zet maar ongestoord zijn zeg reeks verder en te Izeger was het alweer hij die de gan koers controleerde en ten slotte i' de .spurt won. Verlinde, Lapeire cr Brulé waren de uitblinkers van hr: eerste uur, maar ter aankomst 2" ten slechts Truye, Nolf. Rebry er Decockere in het wiel van de ove; winnaar. Onder de opvallende figu ren noteerden wij Gabriel Degry maar net als daagg voordien wei' hij door bandbreuk geremd. De de dat hij van pech gespaard word zal hij gevaarlijk zijn. Graag on derlijnen wij ook de terugkeer va- Gaston Rebry en de goede kond: tie van Werner Nolf. Buddy Dcmunster won te Tielt. Buddy Demunster is'nog stee. niet de grote liefhebber van verlf den jaar, al laat hij van tijd to tijd eens een flits van zijn mogi lijkheden zien. Zo te Tielt, waar h weer eens alleman te sterk was e in de laatste 10 km. een halve ïïr nuut voorsprong wist te nemen o; vijf anderen, die onder geleide va Norbert Kerckhove nochtans alle voor alles gaven. Er was evenwf niets aan te doen, Buddy was i' een beste dag. Veurne zag de zege van Vanbossf' De eerste rit der driedaagse slechts 18 renners opkomen Vr vroeg ontsnapten Vanbossel, Delru en Ongenae cn slechts Lucien Do munster zou er in slagen aanalii ting te krijgen. Dit viertal liep men dan 3 min. uit en de sterke Eer negemnaar regelde zijn gezellen k de spurt. Ongenae, die zo pas ui' de nieuwelingenrangen overkwa»' leverde hier meteen het bewijs oo! bij de liefhebbers toonaangever t' zullen worden. Ook de tweede voor Vanbossel. Vanbossel toont zich e.n werke lijk veelvraat en won Dinsdag ooi liefst de tweede koers van de drie daagse te Veurne alweer voor Lucie Demunster. Ditmaal kregen de in richters 37 renners aan de start, W een mooi getal is. Edgard Pattyn e> Salembier waren met de eerste mf do, wijl Raf Ghisquière met Pierr' Ma-hieu, Meulemeester en een drie tal anderen het tweede pelotou vormden. VOETBALTRANSFERTEN Spelers Doolaeghe en Copper: werden door W. S. leper aan S. C Zonnebeke afgestaan. Weinig transfertnieuws tot no< toe bij Kortrijk Sport. Alleen Vat; deweghe werd definitief aan W. S Desselgem afgestaan. W. S. leper schafte zich be nevens Isi Deboi ook nog insid' Vandromme van Vlamertinge aar- Club Brugge schafte zich d' diensten aan van Boone, doelwach ter van Dosko Brugge. Men meen' in deze jonge knaap een waardig' doublure voor Carels gevonden t' hebben. Ook Kortrijk Sport was na»1 een doelverdediger aan het visse|' en meent de witte merel gevonde" te hebben in de persoon van ot doel^pï m CiMöW8;

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 12