&i blAUW Onverhoopt succes van het Provinciaal Ruiterstornooi te Izegem U0RTRUU ?S0 Westvlaamse Wedstrijd voor Beeldhouwkunst Schooltas Grote Drcaf- en VlucSifkoersen Stort SS fr. De loners van cl© grensarbeiders In aanwezigheid van Z. Exc. Mgr De Smedt, Bisschop van Brugge Wijfjarig bestaan van de rijvereniging Sf Tillo te Gzegem IJ0PPI ^lli^lIliif?^lg!IIIS!8SBB3IEi2l9IGB891IIIIIg|II8lllllllIIIII8IBIIIBillilllh ZWEETVOETEN VERGEN VIERAX ''lülllllllüllllllüllllülllililllllllilllllllllilllllllllllillllillllllli1 PaQ££pPOl J***?- pSNN£NPOO£. ui #o£,T VEND VBi{SEL Stofjaq (jwdJ ■tj Stfiliu'uiPBp 33 CHi, /j jj* HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 22 AuSf. 1953. BlZ. 8. BOEZINCE Oproep. Zondag 23 Oogst zal de 26" Ijzer bedevaart plaats hebben naar de graven onzer IJzerhelden, met een H. Mis te 11 uur, op het puin van de vernielde toren. Oudstrijders 1914-18, gij vooral wordt er verwacht, Het zal her inneringen opwekken van voor bij na veertig jaar. Het zal u verheu gen, bij het zien van de koene jeugd: de strijders 1940-44, al de verenigingen van jongens en meis jes en al wat Vlaams voelt. Ja, de snode aanslag op de IJzer- .oren heeft velen wakker geschud. De IJzertoren stond boven de gra ven van jongens die hun leven heb ben gegeven voor de vrijheid van hun vaderland. Met de IJzertoren werden ook de graven geschonden. Daarom, al wie kan, naar de Ijzer bedevaart. Kinema vertoning. Heden Zondag 23 Oogst, te 19.30 uur, in de Parochiale Feestzaal: Wereldnieuws, bijfilmen en een Tarzanfilm: «De Woeste Storm loop». Johnny Weismuller in een van zijn meest uitdagende avon turen, tegen leeuwen, panters en reuzenspinnen, in het tropisch oer woud: vechtend ter bescherming van Amazone-schoonheden, tegen la wilde dieren en bandieten. Fancy-Fair. Zondag 30 Oogst zal er In de Jongensschool, Brugstr., een Fancy- Pair met allerhande aantrekkelijk heden ingericht worden, soort VI. Kermis ten voordele van de Mis sies. Ter dezer gelegenheid zal E. P. Örevits, Soheutist, aanwezig zijn. In 1934 naar Ohina vertrok ken, werd hij door de Jappen naar een concentratiekamp gezonden, al waar hij 2,5 jaar verbleef: en na de bevrijding door de Commu nisten voor 2 jaar in het gevang gestopt, om nu onlangs buiten het 'and gezet te worden. Voetbalnieuws. Zaterdag en Zondag zijn onze jon gens naar Elverdlnge getrokken ten einde een bekertornooi te betwisten. Zaterdag hebben zij het opgenomen tegen Elverdlnge. Het was een span nende wedstrijd, die moest beslist worden met de hoekschoppen, die in ons voordeel waren. Zondag hebben wij dan de finaal gespeeld tegen Brielen Sport. De uit slag (1-5) is niet de weergave van het spel, want onkans viel ons te beurt. Nog een paar vriendenwedstrijden en onze jongens zullen paraat en met kloeke moed de competitie ingaan. Onze reserven speelden Zaterdag te Vlamertinge een vriendenwedstrijd en moesten slechts met 2-1 onderdoen na vanaf de tiende minuut met 10 man te hebben gespeeld. Morgen Zondag te 16 u. krijgen wij het bezoek van het te duchten Woes- ten. LANCEMARK Plechtige Eremis. Zondag 9 Oogst, was Langemark volop in feest. Immers, een harer edelste zonen, nl. Eerw. Pater Em. Declerck, Missionaris van Scheut, droeg op deze dag zijn plechtige Eremis op in de kerk van zijn ge boortedorp. Sinds verscheidene dagen waren de studenten en enkele gediensti ge helpsters druk in de weer om te poetsen en te versieren. Geen moei te werd gespaard om dit feest zo veel mogelijk luister bij te zetten. Begunstigd door een prachtig «onneweertje. werd te 9.45 u. de nieuwgewijde priester en zijn acht bare familie aan hun woonhuis af gehaald door de geestelijke en bur gerlijke overheid, alsook door een vertegenwoordiging van alle plaat selijke Chr. Organisaties, en stoets gewijze naar de kerk geleid, waai de nieuwe priester zijn plechtige Eremis zou opdragen. In enkele ogenblikken liep de kerk bomvol. Gedurende de H. Mis liet het knapenkoor onder leiding van Z. E. H. Vandeweghe, onder pastoor, zijn zilveren stemmetjes door de kerk weergalmen. Door het St-Pauluskoor werd onder leiding van Paul Werbrouck, koster, de tweestemmige Mis van Perosi, op kunstvolle wijze uitgevoerd. Een prachtige kanselrede werd gehou den door Z. E. P. Joos, Scheutist. Na de H. Mis werd door de Heer Frans Top, namens de studenten en oud-studenten, een schitterende huldebrief voorgelezen. Diep ontroerd mocht de gevierde nu vanwege menige organisatie, prachtige bloemen in ontvangst ne men. Hierna richtte onze nieuwe pries ter-missionaris een woord van in nige dank tot zijn vrienden studen ten en oud-studenten en tot allen die meehielpen om deze prachtige hulde op touw te zetten. In zijn dank werd eveneens de ganse Lan- gemarkse bevolking, waartussen hij geboren werd en opgroeide, betrok ken. Gedurende zijn dankwoord kwam nog even zijn luimig karak ter tot uiting, maar tevens de diepe ernst waarmee hij zi.in hoge roe ping opvat. Vervolgens schonk hij aan alle omstanders zijn priester zegen. Met muziek voorop, onder het spelen van een opwekkende mars, en voorafgegaan door alle paro- ?hiale organisaties, werd E. Pater Erniel Declerck terug naar de ouderlijke woning geleid. Op Zondag 16 Augustus werd door de studentenafdeling van de nieuw opgerichte St-Jansgilde een prachtig geslaagd toneelfeest: gege ven ter ere van E. P. Declerck. We bieden onze nieuwe priester missionaris en zijn achtbare moe der onze innige gelukwensen, en aan Eerw. Pater Emiel .Declerck vruchtbaar apostolaat. Zo zendt Vlaanderen zijn zonen uit. Voetbalnieuws. F. C. Langemark 3 3 Brielen Sport In een rrlendenwedstrijcl hadden wij tegen Brielen te kampen. Onze versge- horen ploeg verdedigde zich hardnek kig. Zij schoten herhaalde malen op het doel van Brielen, doch konden niet doelen. Brielen wist aan de min. 15, 30 cn 40 drie doelpunten aan te tekenen. Nu kwam de rustpoos en bij de koffie werd er stil beraadslaagd en met kloe ke moed trokken onze jongens naar het terrein. F. C. Langemark viel on middellijk aan en zie aan min. 12 wist onze jonge kapitein Bouckenooghe G. zijn eerste doelpunt aan te tekenen. Opgezweept door de talrijke suppor ters uit Langemark, ontketenden zij een echt offnslef. Brielen scheen hier door verrast en aan min. 21 kregen wij strafschop. Bouckenooghe schoot bin nen. Even later wist Frans Grillet aan min. 36 de keeper te verschalken en ons derde doelpunt werd aangetekend. Onze Jongens 'hebben een prachtige wedstrijd geleverd niettegenstaande wij een gekwetste speler hadden. S. K. Elverdiiige 2 3 F. C. Langemark Deze vriendenwedstrijd verliep hier ion volle in ons voordeel. Boucken ooghe Georges wist reeds aan min. 4 de bal in de netten te jagen. Kort daarop, aan min. 8 deed Elverdlnge het ons na. Daarop wist Frans Grillet aan min. 35 de keeper te verschalken en tekende ons tweede doelpunt aan. De rustpoos trad ln en na de koffie was het Elverdlnge die eerst doelde. De stand was gelijk. Daniel Allewaert wist 4 minuten voor het elhde de zege af te dwingen. Alle spelers verdienen even veel lof. Doe zo voort. Jongens. BESELARE Voetbalnieuws. Met hot oog op het komend kam pioenschap werd verleden week de oefening bij Eendracht F. C. Beselare hernomen en dit onder leiding van monlteur Oswald Vandeweghe. Inzake transferts werd alleenlijk Maurice Gry- son van S. C. Menen aangekocht. Dit Jaar zal de verjonging bij Eendracht totaal doorgevoerd worden en daar wij een paar eminente Jonge krachten te rug hebben welke afzwaaiden, beno vens de terugkeer van Oswald en Hil- lewaere, staan we optimistisch gezind voor dc komende kompetitie. Op Zondag a.s.. 23 Oogst, spelen we een vrlendeumatchaan huis tegen S. C. Zomiebeke, en op 30 Oogst heb ben we een match te Menen tegen de reserven van Sporting. Gezien de be langrijkheid dit seizoen der kompetitie verhopen we dat Eendracht wel ln de drie eersten zal eindigen. Daarom jon gens, komt allen naar de trainingen de. VVoeasdagavoxKl eo ZqpdagvoeijslsltlMf. VOORMEZELE Kermlsprogramma 1953. Zaterdag 22 Augustus. Volksbal in open ludht, tussen de Kasteelwal en de Neerplaats. Zondag 23 Augustus. Prijsvludht uit Crell, bij J. Lelong; vooruit 200 tr. prijzen en een beker voor de parochianen. - Te 16 u.: Grote velo- koers voor renners onder de 20 jaar; 1.200 fr. prijzen, beker en talrijke premiën. - Te 14 u.: Prijsschleting aan de pers, bij Leroy M., Schut tershof Maandag 24 Augustus. Te 20.30 u.: Grote prijskaartlng. Beide dagen: 's avonds groot hal. Dinsdag 25 Augustus. Te 17 u.: Prijsschleting aan de pers voor de parochianen, bij Leroy M. Donderdag 27 Augustus. Te 19 u.: Ballonwedstrijd voor alle kinde ren onder de 15 jaar. - 's Avonds: Prijskaartlng, bal en tombola. Kalle: Coolsaet Camllle, Dikkebus. Beker gewonnen door Denut Felix uit Poperlnge. Zuiderbond. Prijsvlucht uit Dourdan. - 165 dui ven: 1. en 6. Bondue O.; 2. Gouwy M.; 3. Sohoolaert L.; 4. en 9. Desmyter V.; 5. Bintein M.; 7. Desodt M.; 8. Laevens L.; 10. Dierynck J. Prijsvlucht uit Dourdan. - 166 jon ge duiven. - 1. Gouwy M.; 2. Deleu O.; 3. en 6. Maerten A.; 4. en 5. Bondue O.; 7. Llppinols W.; 8. Dierynck J.; 9. en 10. Bintein M. Prijsvlucht uit Crell. - 147 jonge dui ven. - 1. Debeuf L.; 2. Ligneel G.; 3. en 10. Cardinael V.; 4. Debeuf L.; 5. Cas- tel J.: 6. Laevens L.; 7. Dclfly A.; 8. Blondeel J.; 8. Deblander R. Prijsvlucht uit Crell. - 122 oude dui ven. - 1„ 3, 6 en 8. Hessel H.; 2'. en 4. Laevens L.; 5. Delfly A.; 7. Dierynck J.; 9. Blondeel J. GEMEENTE LOKER ZONDAG 23 AUGUSTUS 1953, te 15 UUR Plein De HoekjesIepersteenweg. 11.000 FRANK PRIJZEN Reeds vast een 35-tal paarden met vermaarde naam in geschreven. Tussenin muziekopvoering door de Fanfares van Dranouter, Loker en Vlamertinge. Tot slot een sensationele Liefhebbersdrafkoers. Bezoek die dag de Westvlaamse Bergen! Aan de glooiing van de Scherpenberg wordt het een echt Vlaams gezellig samenzijn! (c-3900) MOORSLEDE Plechtige Eremis. Maandag 31 Augustus, in de H. KI. Theresiakerk van Slijps- kapelle (Moorslede), te 10 uur, zal E. H. Antoon Verborgh zijn plecn- tige Eremis opdragen. Het ge- legenheidssermoen zal gepredikt worden door Z. E. H. Debruyne. Principaal van St-Vincentiuscollege te leper. Aan de gelukkige ouders en fa milie onze beste gelukwensen. Voetbal. S. V. Moorslede 3 1 S. V. Blankent. Deze eerste wedstrijd voor do beker van België kende een bevredigende op komst. Beide ploegen traden met twee in vallers in het gelid. Volgende S. V.-ploeg trad ln het veld: Misplon; Debrouwer V., Lecluyse; Debrouwer G., Deceuninck, Carrein; Soenen, Verduyn G.; Dejonchkere, Le cluyse M, en Verholle. De bezoekers liepen vlug van stapel, met zeer mooi samenspel. S. V. werkte met vlugge uitvallen en de jonge voorhoede gaf de bezoekende verdediging de handen vol. Aan de 18° min. kanjerde Soenen op de lat. Pas één minuut later, op een snelle aanval, werd Misplon gevloerd van dichtbij, met een onhoudbare schuiver. Moorslede was nu meer ten aanval, en toch zou het duren tot enkele mi nuten vóór de rust voraleer Dejonch kere zich van zijn stopper ontmaak te, een pasje gaf aan Gilbert Verduyn, die de bezoekende portier geen kans liet; 1-1. Een speler van Blankenberge, die een spierscheuring opliep, verliet nu het veld. Na de koffie was Moorslede onmid dellijk in de aanval. Op vrijschop stuurde Carrein op het doel, de be zoekende verdediging aarzelde even, en Dejonchkere was de doelman te vlug af; 2-1. Dc bezoekers begonnen ruw te spe len. Een kogel van Lecluyse werd in hoekschop verwerkt, en even later miste Verholle een enige kans. Aan de 73° min. rende Soenen langs zijn lijn, zijn puike voorzet kwam bij Dejonchkere, die voor het doel scho telde, en Verholle had slechts de bal in het net te duwen; 3-1. De bezoekers ontketenden nu nog een geweldig offensief, maar Misplon waakte. Blankenberge legde zich ten slotte bij de nederlaag neer en met Moor slede in de aanval kwam het einde van deze wedstrijd, verdiend gewon nen door S. V. tegen een knappe te genstrever. Zondag komt nu onze oude oefen- meester Declercq met Lendelede naar Moorslede, voor de tweede match van de Beker van België. Al zal S. V. de diensten moeten mis sen van Lecluyse, Deceuninck en Ver duyn, toch geloven we in een nipt succes van rood-geel. BRIELEN Sportnieuws. Eindelijk tocli krijgen we weerom iets over de Brlelense voetbalclub te horen. Tijdens de deugddoende rustperiode werd het bestuur weer zichzelf en een nieuw terrein was spoedig gevonden. I Het behoort toe aan de Heer A. Lagrou j en is gelegen achter zijn eigendom, I dichtbij leper-Hoekje. De huurder, de Heer Vanderhaeghe vilt leper, stond ons zeer bereidwillig een deel van zijn reusachtige welde af. Wat het spelersmateriaal aangaat: A. Vanoverberghe kwam terug van Sassport Boezinge. Verder werd bij on ze geburen uit de Hallestede niet vruchteloos aangeklopt. Dequidt Wal ter bekwam voor een seizoen zijn transfert vanwege White Star, terwijl Deruyter Cyriel, Deplancke Gustaa'f, Decrock Robert, Rouserez Robert en Devriendt Marcel ons door K.V.C.S. voor één jaar afgestaan werden. Van het verafgelegen F. C. Beringen bekwa men we de overgang van de piepjonge doch niettemin zeer degelijke midvoor Hubert Wilms. Sport kan zich daarbij verheugen in het heroptreden van en kele oudgedienden, terwijl kapitein Devloo er nog een jaartje bijdoet. Met; de hoogdag werd Sport hals over kop in het nieuw seizoen gestort. Op het bekeftornooi te Elverdlnge kon F. C. Woesten niet optreden, zodat wij op het onverwachts terug de shoes moesten aanbinden. Op 1.5 Augustus kwamen we uit te gen de nieuweling der reeks. F. C. Lan gemark. Onze jongens spanden zich van meet af aan in om met forse trap pen en nauwkeurige passen mooi voet bal te vertonen. Aan de rust was de stand 3-0 in ons voordeel, wat genoeg het Brielens overwicht verklaarde. Na de koffie gaven onze Jongens te kenen van vermoeienis, we werden ge leidelijk op onze beurt door onze ver der getrainde tegenstanders overspeeld. Onze verdediging verdedigde zich tot het uiterste, doch moest lijdzaam toe zien hoe onze voorsprong slonk. Tegen het einde wezen de bordjes 3-3. Sport won uiteindelijk met het meeste aan tal hoekschoppon. 's Anderendaags kregen we de finale te betwisten tegen onze Noorderburen, Sassport Boezinge. Gedurende de gan se wedstrijd werden onze tegenstan ders in alle lijnen overklast. Onze stoere verdediging stuurde voortdurend ten aanval en met de 5-1 cijfers werd afgefloten en de beker ingepalmd. Dit eerste optreden laat ons het beste verhopen voor de toekomst. WljTSCHATE Uitslag1 van de Ballonwedstrijd. 1. Taffin André (Kemmelstr.), Asbach (Duitsland); 2. Gouwy Gabrielle, Bonn; 3. Gouwy Ga- brielle, Bonn; 4. Verkindt Dany, Meckenheim; 5. Depoorter Jon- ny, Munstereifel6. Taf fijn Paula, Henrei-Chapelle; 7. Da vid Jeannine, Aubel; 8. Debruy ne Nicole, Aubel; 9. Laplace Odette, Vliermaal; 10. Laplace Daniël, id.; 11. Laplace Noël, id.: 12. Laplace Odette, id.; 13. André D'Hoine, Gelinde; 14. Taffin Jo- han, Borgworm; 15. Spinnewijn Nelly, Borloo; 16. Brion Majrda, Hakendover; 17. Gouwy Michel, Pietrain; 18. Deconinck Alex, Geldenaken; 19. Ballieu Omer, Wuustwezel; 20. Bryon Willy, Leuven; 21. Laplace Noël, Neer- ijse: 22. Laplace Daniël, id.; 23. Laplace Odette, id.; 24. Pil- laert André, Tervuren: 25. Her- map Nicole. Terhulpen; 26. Croès Marcel, Beersel; 27. De- jonghe Magde, Lot; 28. Sami.in Lucienne, St-Pieters-Leeuw; 29. Deprince Joseline. St-Martens-Bo- degem; 30. Maselis Jacques, Oudenaken. Prijzen af te halen Zondag 23 Augustus 1953. na de Hoogmis, bij dhr A. Defoort, schoolhoofd. J avelotsvrien den Prijssmljtlng van 9 Oost 1953: 1. D. Gouwy; 2. Vanneste G.; 3. Cardinael Victor; 4. Gouwy J.; 5. Hessel A.; 6. Bintein J.; 7. Laplace J. Uitslag schieting van 16 Oogst bij Desmei; André: Top: Coolsaet Camllle, Dikkebus; Zijde: Gouwy Baptist, leper, Willem Teil; Zijde: Vandelanoote R.. Akelei Kallo: ïlvtens c.. HoUebeke; KRUISEKE (Wervik) De grote Vlaamse Kermis. De Vlaamse Kermis van Kruis- eke kende dit jaar een onverwacht to___o buitengewoon succes; wat een volk, len ook de meeste putten gevuid wor- LOKER Kerknieuws. Zondag 23 Aug.: te 7 u., gez. Mis voor Charles Liefooghe en overleden hulsvrouw. Woensdag 26 Aug.: te 7.30 u., gez. Mis voor Maria Heyte en overleden fa milie. Zondag 30 Aug.: te 7 u., gez. Mis voor Henri Dekeuwcr (fondatie). Generale berechting: Maandag op de Plaats vóór de Mis van 7 u. Dinsdag op de bulten, na de mis van 6 u. Men gelieve de namen aan te geven ln de sacristij of de pastorij. Paardenkoersen. Morgen Zondag, 23 Oogst, krijgen we dus bij de Hoekjes de reeds lang verwachte paardenkoersen. Verleden jaar was het reeds een suc ces, maar dit jaar hebben de inrich ters het niet gehouden bij 10.000 fr. prijzen, maar 11.000 fr. niet alleen dralkoersen, ook vluchtkoersen en ver schillende liefhebberskoersen staan op het programma vermeld. Loker is wel klein, maar zoals de kleinsten de nljdigsten zijn, zo willen de Lokernaars niet onderdoen voor na burige gemeenten. Daarom, beant woordt welwillend het initiatief der inrichters, woont onze paardenkoersen bij en nog mooie Zondagen zijn in het verschiet. Sportnieuws. Zondag 30 dezer komt de koers voor Liefhebbers B.W.B. driemaal door onze gemeente gereden. De renners komen uit de richting. De Klijtte en rijden naar Dranouter, Nieuwkerke. We kun nen ieder maal één uur verpozen want ze schikken rond 14.50 tl., 15,50 u. en 16.50 u. voorbij te rijden. Wegennieuws. Do banen werden hersteld. De groot ste putten zijn verdwenen. De vraag bleef: En de baan naar Kemmel? Toe lagen werden gevraagd en geweigerd. De gemeente wilde het op zich nemen en een lening aangaan. Iedereen had hoop dat het zou lukken toen op ze kere morgen een brief toekwam dat de lening niet werd toegestaan. Nu zul- wat een. nering, wat een geparkeer de auto's, vooral op Zondag 9 Oogst. Zoals anders, was zij weer de aantrek van de omtrek en de ver lichte toren en vergrootte kerk had den veel beziens en iedereen sprak er zijn tevredenheid over uit. Een hartelijk woord van dank aan opbouwers en personeel van de Vlaamse Kermis, aan de drie or kesten: «Het Tokkelenensemble van Brugge; bet Klein Orkest en «Optimist», van Wervik, die cr het leven in hielden, aan de vele bezoekers en milde gevers, voor de opbouw van de kerk. Winnende nummers: 0022 0131 0207 0231 0232 0261 0383 0385 0475 0488 0552 0556 0604 0Ö21 0701 1076 1150 1202 1290 1312 1417 1455 1526 1619 1644 1750 1771 1776 1800 1833 1939 1948 1999 2014 2020 2154 2173 2257 2355 2427 2438 2577 2608 2741 2801 2964 2975 3003 3047 3077 3093 3130 3348 3495 3501 3657 3673 3705 3747 3771 3929 3968 4116 4141 4228 4380 4398 4508 4615 4672 4756 4808 4872 4907 5130 5289 5301 5364 5562 5564 5689 5736 5805 5818 5827 5850 5873 5S81 6038 6090 6154 6196 6204 6214 6386 6509 6573 6586 6633 Omslagen: 653 380 412 449 188 614 540 329 285 De prijzen kunnen afgehaald woi'den in de pastorij. Winnaars van de prijskamp in het Karabijnschieten: Roger Logie, eerste prijs met beker; Emiel Mas- schelein; Antoon Vamobaeys; Em. Masschelein; Antoon Vanrobaeys; Maria Vanrobaeys; Mevr. Roger Logie. Opgelet. Op Woensdagavond, 26 Oogst, vergadering voor al het personeel van de Vlaamse Kermis, te 8 uur in de zaal van de Jongens school. ST-jAN (leper) Vermaarde Noveen ter ere van de H. Bartholomeus. Van over oude tijden wordt de H. Bartholomeus, apostel, op Hoge Zieken, aangeroepen tegen distel, eczema, zweren en allerlei velziek- ten. De noveen begint op Maan dag 24 Augustus, zijn feestdag. Elke dag te 7.30 uur Mis. Op Zondag 30 Aug., Kermis, zijn de Missen te 7.30 u. en te 10 u. Te 3 uur Vespers en Lof. Maandag 31 Aug., t.e 9 uur, Jaar getijde voor de overleden Parochia nen. Dinsdag 1 Sept., te 9 uur, Jaar mis voor de Gesneuvelde Soldaten. Dagelijks, het jaar door, kan men komen dienen en zich laten inschrijven in de Broederschap. den om de baan toch wat op te knap pen. Uit goede bron werd vernomen dat het gemeentebestuur alles in het werk had gesteld en veel invloedrijke mannen had aangesproken en hoopte het plan te zien gelukken, maar geen steun van hogerhand! op postcheekrekening 47.63.60 van Het Wekelijks Nieuws Poperinge, en U ontvangt ons blad tot einde 1953. VLAMERTINGE Sportkring. W. S. Lauwe 4 IS. K. Vlamertinge Voor een eerste wedstrijd dit seizoen moeten wij eerlijk bekennen dat onze jongens het niet zo slecht gedaan heb ben. Temeer dat ze het te doen hadden tegen ex-provincialers en het ploeg- verband bij onze ploeg, door het in lijn stellen van verschillende nieuwe elementen eerder zoek was. Wanneer de stand aan de rust 2-1 was, dan was dat geenszins de weer gave van het spel, want gedurende de eerste speelhelft waren het de Sport- kringers die hun spel opdrongen. Noch tans waren het de lokalen die aan min. 17 de stand openden om deze enkele minuten later langs J. Vandromme op 1-1 te zien brengen. Even voor de rust bracht Lauwe de bordjes op 2-1. Na de rust echter waren de rood- witten de mindere en wanneer aan min. 20 en 38 de stand tot 4-1 opge dreven werd, dan is dat vooral te wij ten aan een tekort aan uithoudings vermogen en dus aan training. Een uitspraak doen over oude of nieuwe spelers ware al te voorbarig, daar wij nog liever een paar wedstrij den afwachten. Zondag spelen wij een vriendenmatch tegen De Panne en maken tevens van de gelegenheid gebruik om er een zee- uitstap van te maken. Vertrek te 9 u. De reserven wonnen tegen Boezinge met 2-1. Duiven. Prijsvlucht uit Cormeilles: 1. en 2. Dehaene Odiel; 3. Derycke C.; 4. Ver- hoye A.; 5. Pottillius T,; 6. Touquet M.; 7. Huyghe V.; 8. Desrumeaux J.; 9. Vankemmel G.10. Santy G. Oude: 1. en 2. Lefever A.; 3. Santy G.; 4. Van Engelandt M.: 5. Stroobant M.; 6. Van Engelandt M.; 7. Bossaert E.; 8. Huyghe M.; 9. Verhoye A.; 10. Hoflack G. Zondag prijsvlucht uit Breteuil, voor jongen alleen, derby en eerste kam- pioenvlucht. Ook vlucht uit Arras voor oude en jonge duiven dooreen. Vlaamse Kermis. De muziekvereniging dankt allen die medegewerkt of gesteund hebben en nodigt de winnaars van de tombola uit zo vroeg mogelijk hun prijzen te ko men afhalen. Let goed op de kleur van de lngangskaart. Hier volgen de win nende nummers: Rozerood: nrs 81. 147 en 191 Geel: nrs 380 en 384. CELUWE Burgerstand. Geboorte. Mariette Vantom- me, d. v. Leopold en Lea Bonte. Huwelijksbelofte. Ferla Hu- bertus met Leclelr Laura v. Menen. Huwelijken. Debeuf Gustaaf met Malfait Georgette. Debruy ne Nestor met Rombauts Gabrielle. Deltour Antoon met Vanryclte- ghem Clara. Overlijdens. Palmyre Deco ninck, 64 j., ongeh. Gamble Mo- daert, 68 j., echtg. v. Rasalie Ver hulst. Fancy-Fair Geluwe. Lijst der winnende nummers van de tombola op 9 Augustus 1953: 3906 1390 2463 2768 1039 2885 3219 2378 2135 2670 2647 1855 2873 3441 1801 3612 2611 3753 1140 3483 1206 3518 1731 1243 3912 1766 1235 3650 2584 1153 1950 1945 3535 2636 2012 3709 3277 1883 2527 3455 1520 2722 3250 1355 2465 3345 2768 3637 3927 2025. De prijzen dienen afgehaald ten laatste op Maandag a.s., 24 Aug., bij Louage, Beselarestraat 52. Bokssport. Onze uitstekende liefhebber-bok ser L. Missiaen dient 1 maand te wachten van boksen, daar er een beentje gebroken is in zijn rech terpols. Wielernieuws. Liefhebber P. Mahieu zat een 14-tal dagen in het sukkelstraatje door een grote verkoudheid. Thans is hij weer fit, doch dame fort.una laat hem nu in de steek. Te Zille- beke was hij van 't begin af bij de besten, doch leed bandbrcuk en kwam slechts als 13° over de meet. De dag daarop reed hij te Lange mark en werd er met 2 bandbreu ken huiswaarts gestuurd. Voetbalnieuws. Verleden Zondag ging weer de bal aan 't rollen. Voor onze S. K. was het te Heule. Met 4 reserven behaalden we toch nog een 33 uitslag na een hardbetwiste wed strijd. Zondag komt Heule terug op bezoek. Als nieuwe gezichten bij Geluwe hebben wij speler-oefenmeester A. Ackou die door W. S. leper voor één jaar aan Geluwe werd afge staan. Dan Jantje Demeulenaere van Toek. Menen, die als back zal optreden. Vervolgens hebben wij nog een Iv. Vervaecke, Jack Ver- haeghe, Eric Deserrano, Pol De- myttenaere, Eric Terry en een jon gere uit Menen, nl. Doom, die zich reeds in vedette stelde en Sport kring Geluwe nog vele dagen kan bezorgen. Met onze wit-zwarten zal meer dienen afgerekend te worden dit seizoen. Ongelukkige val. De 52-jarige Crepeel, die als ge- buur wat hulp ging bieden bij landbouwer Demyttenaere, aan de Leiestraat, viel er door de hooidilt waarbij hij een schouderbreuk op liep. Uitbetaling in Belgische munt Het Grensarbeiderssecretariaat van het A.C.V. deelde mede: Stakingen in Frankrijk hebben voor de grensarbeiders een nieuw probleem doen ontstaan. Dit van de overzetting van hun lonen. Inder daad de grensarbeiders kregen hun lonen en gezinsvergoedingen uitbe taald via de post met een interna tionaal postmandaat. De postbe dienden in Noord-Frankrijk zijn bij de huidige stakingen betrokken en daardoor komt het dat de grens arbeiders zonder inkomen waren. Deze toestand kon niet lang blijven duren en daarom ondernam de Chr. Vakorganisatie stappen bij de be voegde Belgische instanties opdat een voorlopige regeling zou getrof fen worden. Vrijdag 1.4 Aug. kwam een akkoord tot stand tussen de Nationale Bank van België en de Banque de France, waarbij voor zien wordt dat de grensarbeiders door hun patroon in Belgische munt zullen betaald worden. Zoekt g'iets t'liuren of te Kopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat? Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine e, ZOEKER in ons tlad! KOMEN Uitslagen der Zustersschool. Voorbereidende afdeling: 1» Jaar: Delbecque Ghlslalne, Coulle Anne-Marie. 2» Jaar: Straetsaert Mariette, Collie Chrlstlane, Depaepo Mireille. 3" Jaar: MlUevllle Bernadette, Vien- ne Lonny, 4° Jaar: Boone Marie, Vandewalle Jeannine. 5° Jaar: Ballleul Nicole, Kocvocts Go- delieve. 6" Jaar: hebben het diploma van de dorde graad ontvangen: met de groot ste onderscheiding: Decrolx Bernadet- te. Bonte Madeleine; met onderschei ding: Boudry Mlcheline, Collie Ja cqueline, Vandeburie Denise, Dejon- ghe Clalre, Stroobant Claudette, Far- razljn Marle-Chrlstlne; met voldoe ning: Lemahieu Astrid, Capelle Erna, Odaert Jacqueline, Degrljse Fr., Boe- kaert Jeannine. Voorbereidend Jaar: Getuigschrift met de grootste onderscheiding: De- Jonckheere Rita; met grote onderschei ding: Plovier Claire; met onderschei ding: Breyne Monique, Deneeker Mag- da, Delaere Odette, Vandenbroucke Isa- belle, Boudln Monique; met voldoe ning: Vandecaveye Mlcheline, Vansie- legem Monique, Delbecque. 1» Middelbaar: grootste onderschei ding: Samljn Huguette, Maes Chrls tlane. Bonte Marie-José; met grote on derscheiding: Ballleul Noëlla, Carlier Thérèse, Dubois Erna, Vanrobaeys Mo nique; met onderscheiding: Sieuw Gil- berte, Vlenne Féllcienne, Vandenbrou cke Yvetto, Pauwels Georgette, Capon Franclne; met voldoening: Ketels Yvette, Huygghe Hilary, Straetsaert Jacqueline, Vermes Lucienne, Careyn Josseline. 2» Middelbaar: met de grootste on derscheiding: Hiltrop Brigitte, Robbe Lena; met grote onderscheiding: Le- saffre Thérèse, Vanhove Jacqueline; met onderscheiding: Messiaen Nicole, Berghe Cécile. Dervaux Genevieve; met voldoening: Decroix Lucettc, Mortreu Monique, Kesteloot Eliane. 3« Middelbaar: met grote onderschei ding: Van Achter Eliane, Knockaert Solange: met onderscheiding: Nicole Room, Valenduc Arlette, Hiltrop Deni se, Mahieu Monique; met voldoening: Elegante Monique. 1° Jaar Beroepsschool: met grote on derscheiding: Samijn Chrlstlane, Cap- pelle Godelleve; met onderscheiding: Vermeersch Annie, Beeuwsaert Nelly, Vandenbussche Monique, Vandenpopu- lier Norva; met voldoening: Vanneste Bernadette, Onraedt Marle-Jeanne. 2° Jaar Beroepsschool: Sectie A.: met de grootste onder scheiding: Cardinael Monique, Dolphen Marie-José; met grote ouderscheiding: Lesaffre Elisabeth, Debeuf Yvette, Van dorpe Godelleve, Delsalle M.-Th., De cottlgnies Bernadette; met onderschei ding: Nuyttin Nicole, Vandeburie An nie, Pleters Astrid; met voldoening: Roussel Agnes. Sectie B.: met de grootste onder scheiding: Clareboudt Thérèse; met grote onderscheiding: Lavens Godelle ve, Denus Godelleve, Favorel Marie- Thérèse; met onderscheiding: Verfail- 11e Monique, Isaac Rolande; met vol doening: Vandale Thérèse, Goethals Denise. 3° Beroepsjaar: hebben het getuig schrift van het derde jaar ontvangen: met gelukwensen: Francq Franclne; met de grootste onderscheiding: La vens Marie-Louise, Ameye Odette, Bos- quart Eliane; met grote onderschei ding: Vanthuyne Rosette, Clarlsse Isa- belle, Dugardin Marguerite, Pannecou- que Marie-Claire; met onderscheiding: Pannecouque Bernadette, Arnout Fran- SOise, Lenoir Henriette met voldoe ning: Debeuf Anaïse. KEMMEL Mgr De Smedt overhandigt de door hein uitgeloofde schaal aan dc overwinnaar Vandevyvere uit Westkapelle. Burgerstand. Vaiiderper André, v. Clays Margaretha, v. Huwelijk. Gent, met Kemmel. Sport. Na een 3-tal weken rust is Bertje Vandevoorde weer in de dans en behaalde te Poperinge een 5° en te Moorslede een 4* plaats. Ongeval. Lucien Raeke, keeper bij B. S Poperinge, werd een been afgeshot tijdens een wedstrijd te Diksmuide. Circus. Op Donderdag geeft liet Cirkus Selmaslechts één vertoning. HOLLEBEKE Golfbiljart, Verleden Zondag was er 'n prijs kamp op de golfbiljart in de her- 't Nieuw Hollebeke bij Be- noni Leire. De uitslag: 1. Spinnewyn M.. be ker: 2. Dierynck A.; 3. Leroy Aimé; 4. Montaine G.; 5. Leroy P.; 6. Le roy A. PöTL OODQOUEPPEP ~c/M& ia<( ALLCRtE/ MOPFICFJV Jt Wtutarf- M 'HEReULt, 60g< 10 wi 6 nijtminniii TweBmm^oiLm I 2V BLADZUpEN C MOUTVRÜPA pi LP IL POOR. S /nnEN IPU<S MI veQzouGDe hpwER.ujnG r* T.óO T.70 rso T.VO I0 IWART SATU T GO tPiPOa> afavitiUut KLWWHQÜFBOEtt Sreup PAP/er V Gom /MFTÏIwr &CPOT loop ■fppre UV/AUTB/1 2-7i Par foef 8mT lbeinu\om VOOR. SOHPlPrEN re T I/O OU 5 Ap routen 1 IN WOL L! Al A/<y /}MC NyLONVGR^repjviNG £CPER TAILLE In de weide van de Heer Naert André, gelegen langs de Ingelmun- sterse steenweg, oogstte de West vlaamse Boeren jeugd een onver hoopt sukses met hun welgeslaagd Provinciaal Ruiterstornooi. Een aangenaam zonnig weertje lokte de duizendkoppige kijklusti- gen naar dit veelbesproken tornooi die in eenieders smaak viel. In aanwezigheid van Z. H. Exc. Mgr De Smedt, Bisschop van Brugge; de Senatoren Desmedt, Fe- ryn en Emiel Allewaert, Burge meester van Izegem; dhr Scheyr- lynck, Afgevaardigde van de Minis ter v. Landbouw; dhr De Nolf, Bur gemeester van Roeselare; Weled. Heer Baron Gilles de Pélichy; dhr Bestendige Afgevaardigde Loncke, die Z, Exc. de Gouverneur verte genwoordigde; Z. E. HH. Pastoors van de drie plaatselijke parochies; dhr Constant Thys, Nationale Voor zitter van de Nationale Ruiters- bond; Z. E. H. De Mey, Geestelijk Adviseur van de Nationale Ruiters- bond en de Hr Gheysen, Diocesane Leider, kregen we stipt te 14.30 u. de indrukwekkende openingspara de, waaraan ruim 25 rijverenigin- gen deelnamen onder de leiding van de plaatselijke rijvereniging Sint Tillo. Izegem. Een 150-tal mooie paarden waren voor de tribune opgesteld; bereden door evenveel flinke boerenzonen in hun keurige uniformen en met hun bruine pot sen op. Eén voor één meldde de kommandant der onderscheidene verenigingen zich aan. Na die smaakvolle parade, het B.J.B.-gebed, de B.J.B.-groet aan de uitgevoerde nationale liederen, verwelkomde de Hr Robert Ghey sen de aanwezige kerkelijke en burgerlijke personaliteiten en dank te tevens ook de opgekomen ruim vijfduizend toeschouwers. Hierop volgden dan de uitslagen en de prijsdeling van de in de voormiddag' gehouden dressuurwed- strijden. Het kampioenenachttal voerde dan een geslaagde demon stratie uit en de ruitersvereniging St Maartens uit Otegem mocht een langdurige ovatie in ontvangst ne men. Ter gelegenheid van het Pro vinciaal Ruiterstornooi en het vijf jarig bestaan van de rijvereniging St Tillo Izegem, werden een reeks trompetten overhandigd aan de Izegemse ruiters. Na de prijsuitreiking aan de in dividuele dressuurruiters; prijs die werd uitgereikt door Z. H. Exc. Mgr De Smedt aan de Hr Vande- p vyvere Marcel uit Westkapelle, I toonde de kampioen aan de toe schouwers op welke manier hij het klaar gekregen had om 's voormid dags de titel weg te kapen. Daarna begonnen de sensatie nummers, die erg meegeleefd wer den door het publiek en soms wel- sens de lachlust opwekten, bv. bij het stoelrijden. Het voorstellen van de Gelderse hengsten viel ook in de smaak, niettegenstaande één van de drie aan het lawaai nog niet i gewend scheen. Buitengewone staaltjes van hoge j rijkunst waren ongetwijfeld de Ca- j valetti en de voltige, onderschei- delijk uitgevoerd door de rijvereni ging Wevelgem- met vijf ruiters en de rijvereniging Deerlijk en Kort- rljk. Onberispelijk werden de pyrami- donvormingen uitgevoerd door de rijvereniging Kortrijk en Westka pelle. Als slot van dit aantrekkelijk feest volgde dan hetspringcon cours, waarbij de aanwezigheid van Libor Boone uit Waregem, inter nationaal kampioen sterk geapre- cieerd werd. Dhr Boone kreeg dai: ook namens de Westvlaamse Rui- tersafdeling een geschenk om zijn prachtige prestatie die hij lever de een maand geleden te Luxem burg. De kampioen, van het sprin gen. dhr Segaert uit Kortemart werd dan ook de traditionele gulden sporen toegewezen, die hij mei zijn paard Galoway verdiend had. Hier volgen dan de uitslagen: Dressuurwedstrijd - Achttallen. Klasse Zwaar: 1. 6t Maarten, Otf- gem; 2. Mandelzonen, Wakken; 3. Leie- rulters, Wevelgem. Klasse Middel: 1. St Elool, Wat- kapelle; 2. St Elool, Deerlijk. Klasse Licht: 1. St Tillo, Izegem. Dressuurwedstrijd - Viertallen. Klasse Middel: 1. St Martlnus, Ar- dooie. Klasse Licht: 1. St Paulus, Meule- beke; 2. St Rembertus. Torbout. Individuele dressuur. Klasse Zwaar: 1. Vandevijvere Mar cel, Westkapelle; 2. Windels Mauritr, Anzegem; 3. Decock Gerry, otegem. 4. Vandevijvere Hippoliet, Westkapelle: 5. VancoUlle Camlel, Torbout; 6. Van- deputte Roger, Kortrijk. Klasse Middel: 1. Dendauw Herman. Meulebeke; 2. Claeys André, Izegem 3. Decocq Emmanuel, Otegem: 4. Bon- nez Hugo, Stavele: 5. Vandeghinste Jo zef, Deerlijk; 6. Vandesompele Danie Westkapelle; 7. Dendauw Daniël, Meu lebeke en Haussens Joris, Wevelgem Klasse Licht. 1" Ring: 1. Vaiider- haegen André, Izegem; 2. Vanden- bouwhede Julien, Deerlijk; 3. Wytc Michel, Izegem; 4. Rebry Germain Izegem: 5. Albers Norbert, Aarsele; 6 Goethals Daniël, Glts; 7. Claeys Andre, Izegem. 2° Ring: 1. Vandenbergbe Frans Kortemark; 2. Vervenne Jozef, Menen 3. Depickere Georges, Izegem; 4. De vriendt Etlenne, Menen; 5. Claeys Jozef, Izegem; 6. Brille Henri, Lauwe, 7. Vandenberghe Gabriël, Jabbeke. 3° Ring: 1. Lauwers Godfried, Ste den: 2. Rabaut Etienne, Westkapelle 3. Vancoillie Jozef, Torhout; 4. De- couttere Roger, Wevelgem; 5. Lesssr Daniël, Otegem; 6. Comyn Jozef, f»i- ken; 7. Bol Georges, Westkapelle, Stoelrijden. 1. Desrumaux Pol, Otegem; 2. Vm- desompele Jozef, Westkapelle; 3. Van- dekerekhove Norbert, Wakken: 4. Del- va Guido, Oostvletercn; 5. Nljs Ge rard, Anzegem. Aangespannen Wedstrijd. 1. Windels Maurlts, Anzegem; 2. Ty- vaert Gerry. Kortemark; 3. Vandeghln ste Jozef, Deerlijk; 4. Dendauw Da nlël, Meulebeke; 5. Albers Norbert, Aarsele. Springwedstrijden. V" Klasse. 1. Vandesompele Herman, Westkapelle, 0 f., 49 sec.; 2. Depicke re Georges, Izegem, 0 f-, 42 sec.; 3 Vande Vijvere Hippollet, Westk&pci; f.. 47 sec.; 4. Vandesompele Daniël Westkapelle, 0 f-, 49 sec. IV" Klasse: 1. Vandekerckhove Nor bert, Wakken, 0 f-, 53 sec. 6/10; 2. Comijn Godfried, Wakken, 0 f., 54 sec.. 3. Debrabaudcr Jacques, Bavikhov. 0 f., 55 see. 4. Descheemaeker Jozef Izegem, 0 f., 57 sec.; 5. Vanryckeghew Antoon, Aarsele, 0 f., 58 sec. 8/10; Tyvaert Gery. Kortemark, 3 f.. 1 min 40 sec.; 7. Biebau Marcel, Waregem 4 f., 54 sec. 2/10; 8. Dendauw Armand. Meulebeke. 4 f„ 54 sec. 3/10: 9. Du hem Norbert, Marke, 4 f., 55 sec. 4/10 III" en. II" Klasse: 1. Segaert Ro brecht, Kortemark, 0 f-, 52 sec. 2/10 2. Vandewoestljue Roger, Marke, 0 1. 53 sec. 2/10; 3. Windels Maurlts, A" zegem. 0 f„ 58 sec. 4/10; 4. Boone LI bor, Waregem, 4 f., 48 sec.; 5. Gunst Georges, Meulebeke, 4 51 sec. Patrouillespringen. 1. Waregem. 15 p.; 2. Westkapellr 14 p.; 3. Wakken; 4. Glts; 5. Mculc beke. Het anhydrisch gecataliseerd zweet opslorpend poeder Een onmisbaar en volledig product (lien doos Uost slechts 30 fr. en verhelpt U voor maanden, In alle Apotheken en Pédicures. (2946) UITSLAGEN In het raam van de culturele werking houdt de Provincie jaar lijks een prijskamp tot bevorde ring van een of andere tak der schone kunsten. Dit jaar kwam do beeldhouwkunst aan de beurt met drie verschillende prijsvra gen. Behalve de specifieke Pro vinciale Prijs voor beeldhouw kunst 1953, heeft de Provincie na melijk ook twee aanvullende prij zen uitgeloofd, lil. een voor klein beeldhouwwerk geschikt voor de huiskamer, en een voor medail lons met als thema de waterramp van 1 Februari laatstleden. Op 24- Juli 11. heeft de Besten dige Deputatie van de Provinciale Raad haar goedkeuring gehecht aan de uitspraak van de Jury. Deze laatste was samengesteld uit de Heren St.orme, voorzitter, zon der stemrecht Cantrc Duchateau, Jespers, Rotsaert en Verbanck, le den, en Michielsens, secretaris. De prijskampen gaven de vol gende uitslag; Klein Beeldhouwwerk geschikt voor de huiskamer. Ncijen mededingers. De premie van 5.000 frank werd in vijf gelijke delen toegekend aan de volgende winnaars: Bert Bynens, De Panne (Piëtafiguur). Gustaaf Oalu, Harelbeke (Torso). Jos. De Decker, Dendermonde (Westvlaamse Veulen). Gust. Fischweiler, Schaarbeek (Moeder en Kind). Paul Van Rafelgem, Brugge Uïcrra-Cotta-studie). Medaillons «Waterramp 1963» Vier mededingere. De premie van 5.000 frank weni niet toegekend. Zij werd gevoeg bij de aanmoedigingsprija voor d- prijskamp van beeldhouwkunst hierna vermeld. Provinciale Prijs voor de Beeldhouwkunst 1953 Tiuaalf mededingers. De hoofdprijs werd niet Snte graal toegekend, doch geplitst i» twee ongelijke delen: Een prijs van 10.000 fran's Roger Bonduel, Pit.tem (ijze ren kruisbeeld, getiteld Mc' God Een prijs van 7.500 frank Lucien Degheus, Popering' (twee grote figuren). Verder werden de volgends aan moedigingspremies verleend: Premie van 3.000 fr.: Michf Bollion, Lombardsijde (doedelzak speler en. andere figuurtjes). Premie van 2.500 fr.: BVdinand Vonck, Blankenberge (halfverlw ven beeldhouwwerk met vrouw lijke figuratie). Premie van 2.000 fr.: Frans \a>' der Smissen, Assebroek (speciaa voor «De Lijkbidder»). De Jury heeft de nadruk eroi gelegd dat de werken, dio aa haar oordeel onderworpen werau behoudens een paar uitzonder!' gen, niet boven de middelma staan. De prijzen en premien w den daarom toegekend aan werk van die beeldhouwers, wi) ke blijk hebben gegeven tveanver]» wil de gebaande wegen leu-

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 6