V Mevrouw U spaart geld... UmoiKKleii RAOAR f Voor U ONVERGELIJKBAAR IN KWALITEIT... Kortrijk. Tel. 251.11. SCO0PT m VERTROUWEN j WAAR? POPERSNGE Casselstraat 47 - Tel. 200. - Rechtover O. L. Vr. kerk, IWÉLQSSL WIJ BIEDEN U: If p de grootste keus r/ jrj I i de beste kwaliteit 5 1 q de laagste prijzen jj de zekerste waarborg /j®v j IEDEREEN NAAR DE MEUBELS BOONE! (3m) NUTTIGE WENKEN EN RECEPTEN ECZEEM GENEEST MITS GOEDE VERZORGING NIEUWE TAILLEURS KLASSIEK EN TOCH NIEUW ...want U koopt TEGEN DE LAAGSTE FABRIEKSPRIJS en bovendien kunt U van het voordeligste betalingssysteem genieten. GROT WOLLESTRAAT16 BRUGGE Aan kopers worden de reiskosten terugbetaald VRAAGT HET KATAL0GÖ' VERKOOPDIENSTDe ganse dag van 9 tot 19 uur. 's Zondags van 9 tot 13uil Telefoon 310.80 - - - - - zijn de gezondste en de opwekkendste dranken een champagne Produkten RADAR met Premie-Gons 20, Consciencestraat, Moderne SLAAPKAMER Kleerkast 2 m, - Toilette 1,30 m. - Bed 1,50 m. -f res sort Twee nachttafels Gra tis: 2 stoelen. Prachtige SLAAPKAMER in eik Kleerkast 2,20 m. (middendeuren m. spiegels). Bed ressort. 2 Nacht tafels. Toilette 1,30 m. met grote spiegel. Gratis:! 1 2 stoelen. i Prachtige SALON. GARNITUUR 1 Cosr-Corner 2 Grote Clubs SALON 3 stuks Canapé--bed voor 2 personen. 2 Zetels assortl in wollen épinglé. i fWWVWWWWfWVWVWWWVWWWWVWVWWWWWWWWWWWW nKj Franco thuisbestelling in gans het land. rF*GWKontant Krediet HET WEKELIJKS NIEUWS». Zaterdag 22 Aug. 1953. BlZ. 12. IK BEN VERLEDEN WEEK naar en circus geweest. U kunt dat nu oanaal vinden of niet, doch ik vind ,:en circus altijd heel interessant. Ten zit daar zo gezellig in een ron- le, te wachten op wat komen gaat. Ondertussen brengt het orkestje renesteld in een hokje boven de artisten-entrée u in de gepaste «ircus-stemming. Voor mij gaat er niets boven de clowns. Dat is voor mij het toppunt, in al dat circus- gedoe van acrobaten, dansende paarden, adembenemende trapéze- werken, duikelende artisten en charmante danseressen. De clowns vormen voor mij altijd de hoofd schotel van het programma. Hebt u al eens nagedacht over net lastige werk van die grapjas sen? Altijd moeten lachen, ook wanneer alles in hun binnenste schreit van miserie. Want ook downs zijn mensen Mensen met hun eigen gevoelens, met hun eigen miseries, met hun eigen kruis. Als wij tegenslag kennen, dan staan wij bij anderen niet te lachen en dwaas te doen, maar veeleer onze nood te klagen. De clowns komen dé piste in om te lachen, dwaas te doen, grappen te verkopen... en het oubliek buldert van de pret, klapt in de handen en zegt: «Wat een koddige vent, die clown. Moesten ze eens in die clown-ziel kunnen lezen, dan zouden ze ver ia asd staan over die schijnbare geestigheid van die mens in zijn downplunje. Nee, niks lastiger dan lachen als men verdriet heeft. Dat is voor de clown de harde wet van het leven. Daarom voel ik voor die beroeps mensen zo'n danige sympathie en vind ik het circus heel interessant. WEET U hoe ze in Rusland les geven op het College? Op een zeer eigenaardige manier, moet U weten. Kijk. zei een Russische pro fessor in Moskou tot z'n studenten, hier op m'n rechterhand zit een vlo. Als ik het dier beveel op mijn lin kerhand te springen, gehoorzaamt het. Nu trek ik het z'n poten uit en beveel het weer terug te springen. Het verroert zich niet. Hieruit trek ken wij dus de conclusie, Mijne He ren, dat een vlo DOOP wordt als men z'n POTEN uittrekt. MAAK PLEZIER MET UW KIN DEREN. Hoeveel ouders kunnen dat nog? En nochtans... het is van zeer groot belang in de verdere op gang van hun leven. Niet alleen de dingen, die we voor onze kinderen doen, maar ook de dingen, die we samen met onze kinderen doen, hebben hun bete kenis voor de opvoeding. Het is goed voor een jong mensenkind om eens iets alleen met een van zijn beide ouders te doen. Het is van groot belang voor jongens om het een of het andere werk samen met hun vader te verrichten, voor meis jes om hun moeder te helpen. Op die manier leert een jongen zich als man te gedragen en krijgt het meisje enig begrip van vrouwelijk heid. Wat het hele gezin met el kaar doet. ontwikkelt echter het solidariteitsgevoel. Een kind. dat veel met zijn ouders samen is, heeft het veilige gevoel dat hij een vaste plaats- in het ge zin inneemt. Bovendien zullen vele dingen, waaraan hij deelneemt, zijn gevoel voor verantwoordelijkheid vergroten en zijn ervaring verrij ken. terwijl de herinnering aan ge deelde genoegens later een grote rijkdom zal blijken. Jonge lieden zowel jongens als meisjes vinden het heerlijk om hun vader te vergezellen naar het terrein van zijn werk. Een klein meisje drukte het zo uit: Ik vind het fijn om naar va ders kantoor te gaan in het gebouw waar al die ramen zijn. Zo'n bezoek geeft het kind een gevoel van trots. Sommige ouders zijn bang dat ze zich voor de tafel manieren van hun kroost zullen moeten schamen wanneer ze bui tenshuis eten, maar de ervaring toont juist aan dat de kinderen zo hun slechte gewoonten op dit ge bied afleren. Naar de bioscoop gaan is ook een genoegen, dat veel kinderen met hun ouders wensen te delen. Er bleek zelfs een jeugdig persoontje te zijn dat altijd alle filmrecensies las óm te weten welke films ge schikt waren voor z'n ouders. Na tuurlijk staat boodschappen doen met vader of moeder bij de meis jes hoger aangeschreven dan bij de jongens. Sport is een essentiële factor in de ontspanning van jong en oud. Aan de top staat de water sport. In en om het huls zijn de uitverkoren genoegens: gezelschaps spelen en muziek maken, naar de radio luisteren, het gezamenlijk beoefenen van allerlei liefhebbe rijen, bij de haard zitten kletsen en, geloof het of niet, huishoudelij ke karweitjes opknappen. Gewoonlijk beschouwt men die karweitjes als een taak, die alleen op bevel of om een geldelijke be loning wordt vervuld, maar als ze gezamenlijk gedaan worden, kun nen ze heel plezierig zijn. Het is opmerkelijk dat kopjes wassen met moeder» door jongens vaker genoemd wordt dan door meisjes en dat meisjes liever dan jongens met vader het grasveld rollen In ieder geval verandert het doen samen» eerder dan 't «doen voor» een karweitje in een plezier. Er wordt ook graag gekookt. Jeugdige personen van beide ge slachten vinden de bereiding van cakes en taarten een opwindend evenement. Het werk samen met vader of moeder in de keuken, werkplaats of tuin kan voor jon gens en meisjes louter plezier zijn, maar het kan ook pure verveling- betekenen. Het geheim om een nei ging aan te wakkeren of hen, wan neer ze opgroeien, in uw belang stelling te laten delen, is dit: laat hun de gelegenheid om zelf plan nen te ontwerpen. Natuurlijk is het verstandig om hen bij het begin voor een zekere mislukking te be waren en hen niets te laten doen, waarbij ze spoedig resultaat zien. Ze kunnen nu eenmaal beter ra dijsjes kweken dan meloenen, maar hoofdzaak is dat hef kind iets meer wil zijn dan alleen maar een hulpje. Met vader en moeder zitten pra ten wordt door jongens en meisjes telkens weer gewaardeerd. De on derwerpen zijn van de meest uit eenlopende aard en variëren van de voetbalwedstrijd tot mijn pro blemen Een kind heeft over het algemeen een grote belangstelling voor ver halen over toen vader en moeder klein warenen over zijn eigen kleuterjarenDie verhalen ge ven hem een zeker gevoel van vei ligheid. Wat hij van het verleden leert, geeft hem vertrouwen in de toekomst. Het geeft hem ook enig idee van de toekomst. Als z'n ouders eens klein waren, zal hij dus zelf op een goeie dag grootzijn. Of U met de kinderen uitgaat, werkt of speelt, u zult altijd meer plezier en minder moeilijkheden hebben, wanneer u een bepaalde methode volgt. Zorgvuldig plannen maken ga randeert dat iedereen tevreden is. Er wordt bijvoorbeeld een picnic georganiseerd en als iedereen een stem in het kapittel heeft, is er een grote kans dat er dingen meegeno men worden waar iedereen van houdt. Bovendien is het plannen maken al een plezier op zichzelf. Gun de kinderen, wanneer het mogelijk is, ook een zekere mate van zelfstandigheid, niet alleen bij het ontwerpen van een plan, maar ook bij het uitvoeren daarvan. Laat hen iets bestellen, laat hen kaartjes kopen en de weg vragen. Het is leuker om een spijker in te slaan dan om een hamer aan te geven. Houd rekening met de leeftijd. Bedenk dat jonge kinderen gauw moe worden en naarmate ze ver moeider zijn, minder geneigd zijn om op te houden. Op alle gebieden van tuinieren tot tennissen zijn kinderen nog map' beginnelingen. Wanneer men v naaktheid van hen verwacht, kie_ men de zeker ste weg om hen te ontmoedigen. Het is geen gebrek aan sportiviteit om een kind te later, winnen. Pro beer ook te ontdekken waar de kinderen zin in hebben. Hoewel ze bijna alles wat ze samen met hun ouders doen, leuk vinden, zijn er toch misschien speciale avonturen, waar ze naar verlangen. Kijk waar hun belangstelling naar uitgaat en kom hun daarin tegemoet. Als elk kind iets anders wil, verdient het aanbeveling om hun methode te volgen en ieder om de beurt zijn zin te geven. Experimenteer verder met nieuwe dingen. Er is een leef tijd, waarop het kind altijd weer dezelfde dingen wil doen, maar dat is een voorbijgaande periode. Ge woonlijk is het ontvankelijk voor nieuwe gedachten en mogelijks vindt U bij die proefnemingen ook zelf een nieuw tijdverdrijf. Betrek ook de geburen bij gele genheid in een spel, dat meer spe lers behoeft dan het gezin oplevert. Vaak is het een kwestie van hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Houd uw beloften. Een reeks te leurstellingen kan het vertrouwen van een kind ernstig schokken. Een van de ondervraagde kinderen, die ik eens op een goeie dag over zijn omgeving ondervroeg, vertelde niet over de pleziertjes die hij gehad had, maar over een belofte, die zijn vader niet gehouden had. Geef het onverwachte en het ongewone een kans en oefen uw gevoel voor hu mor. Ik maak graag grapjes met vader en moeder, vei-telde me eens een jongentje. Ja., ja, maak plezier met uw kin deren, is niet iets kinderachtigs, maar iets noodzakelijks in de op voeding ervan. MAC DOODLE, een Schot en bij gevolg gierig als geen een,J leed in hoge mate aan rheumatiek. Op ze kere dag kwam hij op straat zijn huisdokter tegen. Een lumineus idee flitste hem door z'n brein. Nou kan ik, zonder te moeten betalen, misschien geholpen wor den aan m'n rheumatiek, zo dacht hij. Dokter, zo begon hij, ik heb een vriend, die rheumatisme heeft. Zijn armen kan hij met moeite be wegen en als hij zijn jas aantrekt, brult hij gewoonweg van de pijn. Wat zoudt U in zo'n geval doen? Ook brullen van de pijn, zei de dokter. Enfin, van rheumatiek gesproken, mijn broer Tist zal daar nooit last van hebben. Het is een ruwe zee bonk, die op zijn gemak dagelijks z'n borreltje pakt met als normaal gevolg dat Tist prijkt met een rooie jeneverneus. Het schijnt dat jenever de rheumatiek tegenwerkt. Verleden Zondag was Tist aan wal en bracht ie ons een bezoek. Het was een vrolijk wederzien en er werd natuurlijk een lekker wijn tje uitgeschonken. Ge moet niet vragen of hij in het midden van de belangstelling stond van onze kleu ters. Ze waren er eenvoudig niet van weg te slaan. Vooral onze Frans had hem gedurig in het oog, vooral die rooie neus van Nonkel Tist had al z'n aandacht. Zeg eens, Nonkel, riskeerde Franske, waarom ziet uw neus zo rood? Wel ventje, dat komt van de Noorderwind. Maar kleine kinderen moeten zo curieus niet zijn. Doe de glazen liever nog eens vol. Zeker, Nonkel Tist, zei Frans ke, welke Noorderwind moet ge hebben? Rooie of witte? En hiermee zeg ik Ajuus en tot volgend babbeltje. Het Manneke uit de Maan! VLAAMSE SOEP Kook alle soorten groenten waarover u beschikt in kokend water met zout: wortelen, zuring, kers, kervel, latuw en enkele aard appelen. Steek de groenten door zodra ze mals zijn. Verbeter de soep door toevoeging van een Lie- big Bouillonblokje per liter. Doe een klont boter of margarine in de soepterrine en dien op. Indien de soep te dun is, voeg er wat griesmeel aan toe en laat dit flink doorkoken. TUSSENRIB «A LA POPOTE Bestrooi de tussenrib met peper en zout, dompel ze langs beide kanten in olie. Leg de tussenrib op de rooster en bak ze langs beide zijden op flink vuur. Leg het vlees op een zeer warme schotel. Be werk een stuk boter of margarine met peterselie, een dessertlepel Oxo Bouillon, een gehakt sjalotje en het sap van een halve citroen. Bemantel de tussenrib met de saus en dien op met gefruite aardap pelen. GESLONKEN PRINSESSENBONEN Hak een ui fijn en doe hem in een pot met 100 gr. boter of mar garine. Laat hem enkele minu ten braden en voeg er 1 kgr. verse prinsessenbonen bij, vooraf schoongemaakt en gespoeld. Zout lichtjes, voeg er een weinig ge raspte muskaatnoot aan toe en laat zachtjes bezijden 't vuur sto ven. Als de boontjes gaar zijn, Zie vervolg hiernevens (pgr- VROUWENHOEKJE Wanneer men met eczeem ge plaagd zit hoeft men daarvan pre cies geen drama te maken. Doet het zich voor op een aanzienlijke oppervlakte dan is dit meest al leen te wijten aan het nalaten van tijdige verzorging. Het is veelal een klein puistje op de wang, op het voorhoofd, dat uitdroogt en afschilfert. Het is een klein ongelukje dat echter een zeer onaangename kant heeft. De puist jes zijn soms koppig en indien zij verdwijnen, komen zij vaak na zeer korte tijd weer terug. Eczeem is een ontsteking van de huid, die bijna altijd geneesbaar is, vaak chronisch en erfelijk, doch niet besmettelijk. Eczeem gaat bovendien vaak ge paard met hevige jeuk, wat veel onuitstaanbaarder is dan het es thetische aspect van de zaak. Men heeft evenwel ongelijk de naam eczeem te geven aan een De nieuwe tailleurs brengen geen opmerkelijke nieuwigheden. Het model hierboven is in zwarte tweed met een geel en grijs draadje. De rok is smal en de in de taille gekruiste vest sluit met één knoop. In de kleine recht staande kraag en de kleine om slagen der mouwen vindt men de laatste strekkingen der mode terug laat ze afdruipen, schik ze in een groentenkom, voeg er het kooknat (enkel door het vocht van de bo nen bekomen) met een koffiele- peltje Liebig Vleesextract aan toe en giet het over de prinsessenbo nen. Eindig met de gehakte peter selie. ganse reeks heel verschillende aandoeningen, die dan ook ver schillende behandelingen vereisen. Acnea, impetigo, psoriasis, pemphi gus, pityriasis, netelroos, herpès, lichen (wees maar niet bang!...) worden alle op dezelfde manier verzorgd. En daarna is men er verwonderd over dat de puistjes niet vlug genezen! Men moet dus eerst en vooral de aard van het eczeem bepalen. Wanneer de diagnose goed ge maakt is, geneest het eczeem ge woonlijk na zeer weinig tijd door een passende behandeling. Het komt er dus op aan ze goed te kiezen. Gij zult ons dus begrijpen wanneer wij u er toe aanzetten de verlichte raad in te winnen van een geneesheer, liever dan op goed geluk af zes verschillende behan delingen te proberen, terwijl juist de zevende de goede is. De oorzaken van eczeem zijn vaak van inwendige aard, doch die ziekte is soms te wijten aan het overdreven gebruik van uitdrogen de lotions. In dit geval worden zelfs personen met een vettige huid er door aangetast. Het gewoon eczeem verzorgt men door de zieke plekken drie of vier maal daags te deppen met warm water, een glas; sodaboraat, 30 gram. Het herpès, dat zich kenmerkt door het optreden van cirkelvor mige groepjes blaasjes, behandelt men door er drie dagen achtereen en éénmaal daags jodiumtinctuur over te strijken. Drie dagen later strijkt men er een laatste maal jodiumtinctuur over en over het algemeen volstaat zulks voor de genezing. Dit zijn de enige geneesmiddelen die wij u kunnen opgeven. De an dere zijn over het algemeen even eenvoudig alhoewel men in som mige gevallen tot ultra-violette- stralen zijn toevlucht neemt doch alleen de geneesheer ls be voegd om ze u voor te schrijven. Indien het eczeem enkel een lo kale ontsteking is van de opper vlakkige laag der huid, dan zal de behandeling uiterst gemakkelijk zijn. Doch andere soorten van ec zeem kunnen het gevolg zijn van een verkeerde werking van de le ver of het klierenstelsel, zodat de geneesheer u een algemeen regi me moet voorschrijven dat even gunstig zal Inwerken op uw ge zondheid als op uw schoonheid. En iedereen weet dat gezondheid en schoonheid elkander aanvullen. TANTE KOBA. De mantel in kemelhaar doet te rug zijn optreden, 't Kan moeilijk anders want dergelijke kledij is toch. non altijd even practisch en leent zich voor een groot aantal omstandigheden Toch zijn er en kele nieuwigheden: de gebreide kraagpractisch voor koude da gen en de tamelijk korte mouwen die de overslag van de handschoe nen bloot laten. Nr 13. KORTE IKITOUD Vorst Egon vonSchwartzenfels lieeji jee zonende troonopvolger Alexan- ör en de jongste, Joachim, het troe- itkind van Tante Sibylle. Een vriend an het hof, Séltman, komt zekere ag melden dat Prins Joachim, samen net zekere Prinses Lolo, de erfgename s van het goed van Graaf Falkhau- en, waarvan de enige zoon, de beste riend van Joachim, gestorven is. Vorst Egondie in zware financiële uociLi'jklieden verkeert, wenst een mo- lelijk huwelijk van Joachim met Prin ses Lolo, opdat alle bezittingen aan 'iet liof zouden komen. Prinses Lolo ivóont op het prinses enkasteelt je samen met haar oudere :a$ter Renate, door wie ze als min erwaardige wordt behandeld. Prins >achim gaat Prinses Lolo opzoeken. De prinsessen hebben slechts een >eperkt inkomen en dat gebruikt prinses Renate bijna geheel voor richzelf alleen. Prinses Lolo moet zelfs de afleggertjes van haar zus ter dragen. In bet hart van prins Joachim kwam een sterk medelijden op met de arme kleine prinses. Dat zal toch wel wat overdre ven zijn, mijnheer de hotelier. De mensen vertellen meestal meer dan zij verantwoorden kunnen», zeide hij wijfelend. De hotelier schudde het hoofd met een besliste beweging' en zich voorover buigend fluisterde hij, hoewel er geen mens anders aan wezig was: Prinses Lolo krijgt niet eens genoeg te eten.» De prins richtte zich haastig op en zijn gezicht was rood geworden van ergernis. Dat kon toch alleen maar een boosaardig kletspraatje zijn. Dan heeft men u bepaald ver keerd ingelicht, mijnheer. Daar straks heb ik prinses Lolo in het park ontmoet en ik kan u verze keren dat zij er zeer goed en op gewekt uitzag en volstrekt niet, als of het haar aan voldoende voeding ontbrak. De hotelier boog zich nog wat verder voorover en zijn oogjes schitterden veelbetekenend. Daar zit nog wat anders achter, mijnheer de baron. In vertrouwen u zult er wel geen misbruik van maken de zuster van onze por tier, vrouw Bangemann, is keuken meid op het prinsessenkasteeltje en zodoende weten we hier allerlei dingen, die andere mensen nooit vernemen. Ziet u, nu is er nog een freule Von Birkhuhn op het kas teeltje, die is hofdame en gezel schapsjuffrouw van prinses Rena te en tegelijkertijd de gouvernante van prinses Lolo. De freule en vrouw Bangemann hebben zich over het arme prinsesje erbarmd, toen zij zagen, dat prinses Renate steeds maar alles voor zichzelf in beslag' nam en haar zuster honger liet lijden. Die beiden zorgen er nu al sedert jaren in het, geheim voor dat prinses Lolo voldoende te eten krijgt en zij vertroetelen en verple gen het prinsesje zo, dat zij er nu zo goed uitziet. Ja, het is wel een zeldzame geschiedenis, mijnheer de baron». te korten schreef hij enige regels aan prinses Sibylle: Liefste, trouwste tante Sibylle, Reeds heb ik mijn noodlot gezien. Ik heb haar zelfs al ge sproken, zonder dat wij beiden er enig vermoeden van hadden wie wij waren. Tot uw geruststelling voor lopig slechts dit: Zij is bekoorlijk, verrukkelijk, en kan zeer overmoe dig en vrolijk zijn. Ik denk, dat zij er zich niet tegen verzetten zal om me te helpen om ons vorsten dommetje op z'n kop te zetten» als we haar maar eerst in Schwartzen fels hebben en het zal mij niet zwaar vallen om de wens van Zijne Hoogheid te vervullen. In elk geval ben ik druk bezig mijn hart te ver liezen aan de bekoorlijkste prinses die ik ooit gezien heb, u natuurlijk uitgezonderd. Wat is het toch goed als men een Zondagskind is. Ik kus u in liefde en vereer uw mooie handen, lieve tante, en blijf als steeds Uw getrouwe Joachim. Precies om twaalf uur door schreed prins Joachim in onberis pelijk visitetoilet de hem nu reeds bekende ingangspoort van het park en trad met rasse schreden op het kasteeltje toe. Zijn scherpe blik ontdekte, dat aan een van de vensters een gordijn een weing werd bewogen. Of mis schien het overmoedig prinsesje daarachter school en hem met haar vrolijke ogen gadesloeg? Onwille keurig strekte hij zijn gestalte nog wat krachtiger uit en het was hem 684 *an*eaame gedachte» dut aijü spiegel hem verzekerd had, d'L er zeer keurig uitzag. f Nauwelijks had hij de bel voordeur van het kasteeltje weerklinken of dadelijk werd <r gedaan. Tot hun wederkerig® i rassing stonden de' prins en «L tegenover elkander. Zij herKL, elkander dadelijk, hoewel JL Joachim nu veel deftiger P',. was en Bielke in plaats werkpak thans de hertogelijk v form of juister gezegd, livrei en zich zeer waardig daarin jK Prins Joachim begroette heni een «veelbetekenende» ban®' Bielke schaamde zich JL dat hij al weer op zo'n genial»',; wijze geld verdiende en na® verdubbelde bereidwilligheid L en overjas van de prins W 1 vangst. ,j (Wordt vervol?0 Prins Joachim had onder dit ver haal een donkerrode kleur gekre gen. Wat hij daar had vernomen, was met zoveel beslistheid meege deeld, dat hij het onmogelijk voor kletspraat kon houden. Innerlijk stond het hem tegen om dat alles aan te horen, doch gelijktijdig moest hij erkennen, dat hij zich op deze wijze het best kon oriënteren. Bovendien zou hij later wel de ge legenheid vinden om waarheid van overdrijving te scheiden. Bedaard zeide hij daarom: Die verhoudingen schijnen wei nig verkwikkelijk te zijn. Prinses Lolo is zeker wel zeer bemind bij de mensen? De hotelier knikte ijverig. «Dat zou ik denken, mijnheer de baron. Het is ook zo'n lief. vrien delijk persoontje zonder een spoor van trots of hoogmoed. Haar zuster draagt daarentegen het hoofd zo veel te hoger en wij mensen zijn slechts stof voor haar voeten. Haar hoogmoed Ls waarlijk zondig. Zij moet haar zuster bepaald haten omdat deze geen geboren vorstin doch slechts een eenvoudige freule tot moeder gehad heeft. Zij heeft geen enkel goed woord over voor het arm klein prinsesje en scheldt en vit maar steeds op haar. Als freule Von Birkhuhn er niet was, die in het geheim prinses Lolo troost want ook dat mag prin ses Renate niet weten dan zou men nog veel meer medelijden met dat arme ding moeten heb ben. Ieder arm burgermeisje heeft wel iemand, die lief en goed voor haai' is, maar die arme kleine De hotelier haalde de schouders prinses is er veel slechter aan toe veel slechter. En het ls bewon derenswaardig, dat zij dat alles zo moedig draagt. Het was nu prins Joachim zeer eigenaardig te moede. Arm prinsesje, arme kleine Lo lo, moest hij maar steeds denken. En een grote onrust beving zijn hart, die hem aanspoorde tot haar te gaan om haar te troosten en te beschermen. Haastig schoof hij zijn bord weg. Het moet allemaal overdreven zijn,zeide hij, als om zichzelf ge rust te stellen. Helaas niet, mijnheer de baron integendeel. Maar men wil zo niet alles zeggen. Ik zou u hiervan nog veel meer kunnen vertellen. Maar prins Joachim wenste nu niets meer te horen. Hij wist nu reeds genoeg om georiënteerd te zijn en voor zichzelf een oordeel te vormen. Hst is zeer goed, mijnheer, dat u niet alles vertelt. Men moet daar mede zeer voorzichtig zijn,voegde hij er glimlachend aan toe. En onder ons ik moet morgen de prinsessen gaan bezoeken en dan zal ik misschien nog wel meer met haar in aanraking komen. Mis schien kan ik mij dan zelf van de waarheid van uw woorden overtui gen. De hotelier stond daar. alsof hij in een zoutpilaar veranderd was. In 's hemelsnaam, mijnheer de baron, u zult toch geen gebruik maken van mijn mededelingen. Ik bid u duizendmaal dat niet te doen. Prins Joachim stond op. «Stelt u maar gerust. Ik zal u tiet verraden, op. Ach om mijzelf is het mij niet te doen. Maar prinses Renate mag tot geen prijs er achter komen dat freule Von Birkhuhn en me vrouw Bangemann goed voor ons prinsesje zijn.» De prins glimlachte geruststel lend. Wees maar niet bang, mijnheer. Ik zal zeer zeker niets doen of zeg gen, dat prinses Lolo kan benade len. Daar geef ik mijn woord op. De hoteleigenaar herademde. De hemel zij dank. Ik, oude praatjesmaker, zal hier echter le ring uit trekken. Men moet voor zichtig worden. Dat moet men zeker. Deze keer is het nog goed afgelopen,troost te de prins gemoedelijk de hotelier, die zich vast voornam zich nooit meer een woord over de toestanden op het prinsessenkasteeltje te zul len laten ontvallen. HOOFDSTUK VI. Zijn eerste officiële stap. In de loop van de namiddag zond prins Joachim zijn oppasser naar het kasteeltje met de aanbevelings brief van de hertog aan de prin sessen en liet vragen, wanneer hij zich zou mogen veroorloven hun zijn opwachting te komen maken. De oppasser bracht het antwoord, dat hij de volgende dag tussen twaalf en een uur verwacht werd. Met ongeduld zag hij de volgen de dag tegemoet en om zich de tijd

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 12