■1111» MEUCWEELDJE Feestelijke ontvangst der drie Wereldreizigers ten Stadhuize van Kortrijk laatste erichten F R IGID Al RE IJSKASTEN BATTAILLE Bedevaart naar Banneux Plechtige Inhuldi ging van de Hr Burgemeester te Vlnkem Stevens Gebroeders MENEN In ZES WEKEN geneest THEE BUYSE alle RHEUMATIEK SC BATKEK Apotheek M. BUYSE, Statiestraat, EERNEGEM Rechtbank te leper VEEKWEEKSYNDIKAAT SCHUIF Het Vissersleven te Nieuwpoert Gevraagd MESTSTOFFEN bieden 1l EEN EREREEKS IVSotorijder botst op autocamion te Roeselare Op Zondag 30 Augustus ejc. reist een Wesbvlaamse één-dag-bedevaart naar Banneux waarvan de plechtig heden zullen samenvoegen met de vijfdaagse zleikenretralte van het honderdtal Westvlaamse zieken, al daar in de Maria-Hospltalltelt on dergebracht. Afsluiting der in schrijvingen op 23 Augustus e.k. Do inschrijvingen worden aange nomen aan volgende adressen: Te Poperlnge: Juffr. A. Opsomer, Boeschepestr. 81. Te Vlamertinge: Juffr. Soetaert, Plaats. Juffr. Bouckenhove, Plaats. E. H. Dewilde, Onderpastoor, Juffr. Bouton, Brandhoek. I Te leper: Juffr. Delva, de Stuerstraat 24. I Te Zlllebeke: Juffr. Cecile Bastyn. i Mevr. Delannoo. Te Hollebeke: Mevr. Nackaert. Te Houteni: I Mevr. Decrolx-Pattyn. Te Komen: Juffr. Blanche Callle. Juffr. Amelle Polderman. E. H. Van Colllie. 1 Te Wervik: Z.E.H. Desmedt, Pastoor St Med. Z.E.H. De Vliegtoer, Pastoor Pionlerp. Z.E.H. Grymonprez, Krulsetke. I Te Veurne: Juffr. Cecile Trypsteen. Zuidstraat 16. Mevr. Th. Vandenbroucke - Dewltte, Zuidburgstraat 35. Te Dlksmulde: j Juffr. Irène Van Parijs, Esenstr. 19. Te Roeselare: Juffr. L. Bertheloot, J. Matoleustraat. Juffr. Dupon, Spanjestraat 63. Juffr. M. Peeters, Spanjestraat 117. j Jur. R. Declerck, Gravenstraat. 1 E. H. De Geeter, Onderp. St Jozef. Juffr. Suz. Carbonez, H. Verrleststr. Juffr. E. Oogtoe, Noordstraat 42. Te Kortrijk: Hr A. Peys, Kerkstraat 1. Hr A. Peys, Langesteenstraat 30. juffr. H. Maertens, WIJngaardstr. 37. 1 Hr G. Vangtoeluwe, Handboogstr. 28. i Juffr. Deleu, St-Roohuslaan 17. Juffr. J. Lybeer, Walle 9. Juffr. Van Den Bossche. Doornlkstwg. Juffr. M.-L. Wullaert, Doornlkwljk 20. i Juffr. M. Catteloln, Doornlkwljk 111. Hr A. Decock, Melweg 26. Juffr. M. Vereecke, 11 Julllaan 98. Hr. R. Terrle, Dennenlaan 24. j Hr.P. Dejongtoe, St-Denijsstraat 89. Juffr. A. van de Westelaken, Boer- - derljstraat 82. Juffr. Th. Deraeve, Guldensporenl. 18. I Hr W. Maertens, Veldstraat 147. Juffr. S. Stollsslnger, Pluimstraat 4. Juffr. E. Vandevyvere, Oudeaaarde- l steenweg 225. Hr M. Reynaert, P. Jan Davldstr. 8. Juffr. C. Janssens, S. Stevlnstraat 88. Te Heule-Watermolen: Juffr. A. Blomme, Izegemstraat 165. I Juffr. H. Deltoeke, Izegemstraat 26. Te Heule: 1 juffr. Delombaerde, Vredelaan 79. REISREGELINGEN De radiotrein vertrekt uit Kort- rijk te 6.45 u. en bereikt Kortrijk te 21.29 u. j Aansluitingen als volgt: Poperinge-Ieper. - Heenreis: Pope- j rlnge 5.08 u. - leper 5.34 u„ enz... Terugreis: Kortrijk 21.58 u. Roeselare-Kortrijk. - Heenreis: ge- wone trein Roeselare op Kortrijk te 5.57 u. - Overstappen te Kortrijk. Terugreis: per radiotrein tot Roese lare te 22.12 u. Adinkerke - Veurne - Dlksmulde - Deinze: speciale trein. - Heenreis: Adinkerke te 5.10 u. - Aankomst te Deinze te 6.55 u. - Overstappen op radiotrein. Terugreis: overstappen van radiotrein te Deinze te 20.55 u. Terug Adinkerke te 22.37 u. 24 Eiw. - 4 Vet - 24 S Zetm. BRON VAN MELK NAAST VLEESAANWINST. ONOVERTREFBAAR VOOR ALLE RUNDVEE «HET WEKELIJKS NIEUWS». Zaterdag 29 Aug. 1983. Blz. 4. Te verkrijgen bij: 01. Cuvelier, Poperlnge Joz. Top, Proven R. Decadt, Westvleteren O. De Coninck, leper Vercruysse, Reningelst M. Baute, Zonnebeke 1 (d-3710) P. Talpe, Beselare G. Slgiez, Zandvoorde T. Verhaeghe, Wervik Cordonnier, Komen Delaey, Mesen Goethals - Van Laere, Deinze. WATOU Dulvenrubrlek. Breteuil. - 1. Neudt M.; 2. Vanren- terghem M.; 3. Canele J.; 4. Neudt M.; 5. Desohrevel K.; 6. Vanacker A.; 7. Decalf Pr.; 8. Beddeleem G.; 9. Vanrenterghem M.; 10. Verheyde P. Algemene rangschikking: 1. Neudt M„ Harlnge, 698 p.; 2 Deman M., 453; 3. Maerten J., 420; 4. Corterel A., 371; 5. Gesqulere G„ 339; 6. Soen K„ 323; 7. Decolf Pr., 308; 8. Vallaey P., 299; 9. Beddeleem G„ 261; 10. Demol J„ 239; 11. Werquln J., 255; 12. Goude- seune M„ 231; 13. Busschaert O., 219; 14. Declerck H., 214; 15. Decae G., 212. Hebt U een REGENMANTEL no dig? Ga niet verder meer: op uw gemeente bij GERARD BEUN- LERMYTE hebt U van heden af een schone keus mans-, vrouwen en kinderregenmantels en cana- dlennes aan zeer voordelige prijzen. (c-4221) Plechtige Eremis. Op Zondag 30 Aug., te 10 u„ zal de jonge Priester in de parochie kerk van Watou zijn plechtige Eremis opdragen. Aan de jonge Priester en zijn achtbare Familie bieden wij onze beste gelukwensen. WOESTEN Voetbal. Sassp. Boezlnge 3 2 F. C. Woesten Zondag 11. staken we dus opnieuw van wal tegen onze buren uit Boe zlnge. Na verlies van de toss startten we tegen wind en regen ln. Na een gelijkopgaande partij, waar een ge lijk spel de weergave was geweest, wist Boezlnge aan min. 88 en 89 ver rassend te doelen en alzo de over winning te behalen. Zondag as. bekampen we B. S. Po perlnge ln eigen vesting te 16 u. Ver trek aan 't lokaal te 15 u. Iedere Donderdagavond gaat onder leiding van een bevoegd trainer oefe ning door op het terrein van P. O. Woesten. Iedereen, die lust gevoelt hieraan deel te nemen kan dit van af de ouderdom van 12 Jaar en mits zijn naam op te geven aan de club- secretaris, de Hr Camiel Mowton. RENINGELST Dulvennieuws. Cormeilles. 124 Jonge duiven. - 1. Behaeghel Jules; 2. Nouwynck Jer.; 3. Huysser R.; 4. Coopman N.; 5. Reynaert E.; 6. Mylle A.; 7. Dewulf A.; 8. Delestrez R.; 9. Dewulf A.; 10, Thevelln E. Zondag 30 Aug., tweede prijsvlucht voor het kampioenschap Jonge duiven uit Breteuil. Burgerstand. Geboorten. Rita Croquette, d. v. Marcel en Jeanne Borry. Jo hanna Chlelens, d. v. Boudewyn en Maria Dumon. Rennersnieuws. De forme van Roger Carton (Dorp) Is heden ten dage, spijtig genoeg, tot het minimum herleid. Te Voorme- zele werd hij tiende. R. Carton (Ouderdom) werd negende. Gebouwd door - GENERAL MOTORS verkocht door s. lEPER - POPERINGE KLIJTTE (Reningelst) Plechtige ontvangst. Morgen Zondag 30 dezer hebben we een plechtigheid ter gelegenheid van het bekomen van het eremetaal door Het programma omvat o.a.: Roger Jonokheere. Te 9.45 u.: op het kerkplein te de Klijtte, begroeting door de leerlingen der school. Te 10 u.: plechtige hoogmis met gelegenheidssermoen Te 11.45 u.: korte hulde aan het monument der gesneuvelden en plechtige ontvangst op het gemeen tehuis. Wij hopen dus dat alle Klijttena- ren hem hartelijk zullen toejuichen. OOK DE PIJNLIJKSTE GEVALLEN. Deze KRUIDENKUUR is verkrijgbaar: (8012) indien niet bij uw Apotheker, Oneerlijke bediende Nadat Lebbe Roger, wonende op het Guido Gezelleplein te leper, niet verschenen was op het Sociaal Bureel van de Christen Midden stand te Poperlnge, waaraan hij se dert enkele maanden verbonden was, kwam men tot de vaststelling dat hij daags voordien een belang rijke storting van geld aan een plaatselijke bankinrichting had uitgevoerd. Men veronderstelde dat hij met bedoelde som naar Frank rijk gevlucht was en Inderdaad, daar werd hij later aangehouden en aan het Belgisch Gerecht uit geleverd. Het onderzoek wees uit dat Lebbe Roger tussen 1 Mei en 11 Decem ber allerhande onregelmatigheden had gepleegd. Minstens vijf feiten van misbruik van vertrouwen, voor een totaal van 126.353 fr. Twee ge vallen van loondiefstal ten nadele van de Middenstand vap Poperinge. Eten geval van oplichting van 8.461 frank ten nadele van Vandenber- ghe Jozef en verder nog valsheid In geschriften en gebruik van valse stukken. De Heer Procureur des Konings waagt dat betichte voor een ter- itóijn van 10 jaar ter beschikking van de regering zou gesteld worden. Meester Dehaeck uit Gent tracht de verminderde verantwoordelijk heid van zijn klient te doen aan- vaarden Lebbe' wordt wegens de voor noemde aangehaalde feiten veroor deeld tot 3 jaar gevang en 2.000 fr. boete of 1 maand, met bepaling der lijfsdwang op 2 maand voor wat dé proceskosten betreft. Dit geval verwekte destijds te leper en te Poperinge heel wat ver wondering op en werd dan ook druk besproken. ROUWBEDANKING GIJVERINKHOVE. Do Familie Six-Debergh bedankt Vrienden en Kennissen voor de talrijke blijken van deelneming betuigd bij het afsterven en de lijkdienst van hun diepbetreurde Dochter, Zuster en Bloedverwante, Juffrouw NIARIA-MAGDALENA SIX. Wie bij vergetelheid geen rouw brief zou zijn toegestuurd gelieve de Familie hierover te verontschul digen. (bc-4199) Te Iron Mountain, U.S.A., ging een vliegtuig onbemand de lucht in toen de eigenaar de schroef met de hand aansloeg. Het toestel ging best de lucht in en bleef op een hoogte van 1200 meter gedurende meer dan een uur rondtoeren. Toen de benzine verbruikt was is het be houden geland op 20 Km. van de plaats van zijn opstijging. Te St Jans-Molenbeek viel een vrouw van uit een venster der twee de verdieping op de straatstenen te pletter, juist voor de voeten van haar man die op dat ogenblik huis waarts keerde. Met zeer zware kneu zingen werd de ongelukkige naar een kliniek overgebracht, Bericht tot de stierenkwekers, Er wordt tot de belanghebbende kwekers ter kennis gebracht dat er te RENINGE een bijgevoegde stierenkeuring plaats heeft op WOENSDAG 9 SEPT. A.S., te 10 uur, in de Lostraat. De kwekers die zouden willen een stier vertonen op een bijge voegde keuring, moeten daarvoor een speciaal bulletin aanvragen aan het Secretariaat der Beroeps vereniging d. Stierenhouders, Zuid straat 52, te Roeselare. Deze bulle tins moeten behoorlijk ingevuld worden en teruggezonden aan het zelfde Secretariaat, ten minste tien dagen vóór de keuring. ROESBRUGGE-HARINGE Kermisprogramma Zaterdag 5 September, aankondi ging der kermis door klokkengelui en trompetgeschal; te 20 uur, wandel - ooncert door de muziekmaatschappij. Zondag 6 September; te 14.30 u.: inhuldiging van dhr Guy Camerlynck, als burgemeester der gemeente Roes- brugge-Haringe. Grootse feeststoet door de bijzonderste straten, van Ha rlnge en Roesbrugge, opgeluisterd door de muziekmaatschappijen van Veurne, Proven en Roesbrugge-Haringe. Te 22 uur: prachtig vuurwerk op de Kaal. -7- Maandag 7 September, Haringe- straatkermis: te 10 uur plechtige kerk dienst voor de overleden parochianen. Te 11.30 u.: overhandiging van ere tekens aan oud-gedlenden veteranen van Koning Albert I. Te 16 u.: bal lonwedstrijd, 500 fr. prijzen. Te 17 u.: lepelkoers, 500 fr. prijzen. Dinsdag 8 September. Statle- straatkermis, Te 10 u.: kerkdienst voor de militaire en burgerlijke slacht offers van de belde oorlogen. Te 15.30 u.: eerste rit van de driedaagse voor nieuwelingen onder de 20 Jaar, klassementsprljs; 1.500 fr. prijzen en premlën. Te 18 u.: ringsteking voor parochia nen, 800 fr. prijzen. Woensdag 9 September, te 14 u.: grote prijskamp ln het lijnvlssen, 800 fr. prijzen. Te 16 u.: huldiging der dulvenkamploenen, feeststoet. Donderdag 10 September, Bergen- straatkermls. Te 15.30 u.: 2° rit van de driedaagse voor nieuwelingen onder de 20 Jaar, 1.500 fr. prijzen en premlën. Te 18 u.: pallngskoers, 500 fr. prij zen, Zondag 20 September, Krombeke- straat en Wayenburgkermls. Derde en laatste rit van de driedaagse voor de nieuwelingen onder de 20 Jaar, 1.500 fr. prijzen en premlën; 1.000 fr. prijzen voor het klassement. De feeststoet Ingericht ter gele genheid van de Inhuldiging van de hr G. Camerlynck als burgemeester der gemeente, omvat 35 wagens en groe pen. De volgorde van de stoet: Vorming ln de Haringestraat. Te 2.30 uur stipt wordt aangezet naar Harlnge, vandaar terug langs de Mo lenwal. Statiestraat, Bergenstraat, Be- verenkalsijde, terug naar de Markt, alwaar het déflleren voor de Overheid plaats heeft. CINÊ GOUDEN AREND: «MU ZIEK IN HET BLOED psycho logische muzikale film met Kirk Douglas. - Voor volwassenen en rijpere jeugd. Kick ls ongelukkig, maar ontdekt de wereld der muziek. Aan een neger leert hij het Instrument bespelen dat hem past, de trompet. HIJ speelt ln beroemde orkesten, maar ls enkel zichzelf als hij alleen voor zichzelf speelt en Improviseert. HIJ huwt een fantastlsoh onevenwichtige vrouw. Het wordt een mislukking daar zij Jaloers ls op zijn kunst. Hij geraakt aan la ger wal, maar na een dodelijke ziekte komt d» ommekeer en het geluk. Goede muzikale film, krachtige stijl, uitstekende vertolking. Mooie trompetsoli. Menselijke behande ling van een individueel geval. Het milieu maakt de film min geschikt voor kinderen. BEVEREN-aan-de-IJxer Op heterdaad betrapt. In de nacht van Zaterdag op Zon dag hoorde landbouwer Henri Maes, Kapeltooek een verdacht gerucht. BIJ nader onderzoek bleek dit uit het hennenhok te komen. Inderdaad trof men daar de 60-jarJge Georges De calf aan, die hennen aan het stelen was. Men liet de Inbreker zijn werkje voltooien, maar toen hij wilde ver trekken, stekte men hem bij de kraag. HIJ is aan de Rijkswacht van Roesbrugge overgeleverd, die de dief voor de onderzoeksrechter te Veurne bracht. na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. ELVERDINGE Gemeenteraad. 1. - Voorlezing en algemene goed keuring van het verslag van de voorgaande zitting. 3. - Toestaan van 3 vergunningen op het plaatselijk kerkhof, 3. - Verlenen van gunstig advies over de verkoop van bouwgrond door de plaatselijke C.O.O. aan dhr OUarlet Georges, KHjtestr., Elverdinge. 4. - Wegeniswerken: Elzendammestr. vanaf grondgebied Vlamertinge tot Foperingestr. Enkele aanne mers zullen gepolst worden om met behulp der werklozen, het werk uit te voeren. Wanneer geen enkele aannemer mocht voldoening sohenken, zal de mo gelijkheid onderzocht worden zelf materiaal aan te schaffen, om dit werk uit te voeren. 5. - Toestaan der toelage, aange vraagd door de meisjesschool tot het Inrichten van een degelijk lokaal voor kooklessen, tot een zelfde bedrag als toegestaan aan de Jongensschool voor Inrichten werklokaal. 6. - Gunstig beantwoorden van de vraag, gesteld door dhr Jozef Vermeulen, tot het toelaten op de Tuinwijk van autovoertulgen van mjnder dan 1,5 ton, daar waar vroeger alle motorvoertui gen verboden waren. Pensioen. Op Zondag 6 September a.s., gaat in het gemeentehuis, van 9.30 tot 11 uur, de maandelijkse zitdag door. Het Wlt-Gele Kruis. Zopas werd dit liefdadigheidswerk ln Elverdinge gesticht. Niet minder dan 300 huisgezinnen sloten bij dit werk aan. Nieuwe inschrijvingen worden nog steeds aanvaard bij de plaatselijke schrijfster Juffr. Paula Ollevier. Van nu af mag dus door de aangesloten gezinnen, bij ziekte of ongeluk en na eerst beroep ge daan te hebben op een dokter, ook beroep gedaan worden op de dien sten van het Wlt-Gele Kruis. Hier toe: opbellen: Elverdinge 189 of ver wittigen van de wijkjpropagandlste of plaatselijke schrijfster. BIJ de Brandweer. Op Zondag 6 September a.s., wordt door het plaatselijk poonplerskorps een reis ingericht naar de bloemen velden van Gent. Ook Lockrlstie, Ze veneken, Overmere, Wetteren en Melle zullen bezocht worden. Tevens zal van de gelegenheid gebruik ge maakt worden om te Gent een be zoek te brengen aan het Graven kasteel, aan enkele bijzondere ge- bou Vm en aan het prachtige Zuid- park met zijn feeërieke verlichting. Vertrek te 9 uur aan de kerk. - Prijs: 60 fr. Erge val. Toen de genaamde L. W„ Oude Ieperstraat, met vriendinnetjes per fiets op uitstap was ln de West vlaamse Bergen, kwam ze zo onge lukkig ten val, dat ze hierbij een beenbreuk opliep. wmfwmewwjwnaAtoiWM/w KOSMOS-REIZEN Afreis elke Zondag naar: Lourdes, 8 dag., 3.450 fr. Zwitserland, 6 dag., 3.150 fr. Parijs, 4 dag., 1.450 fr. België - Holland - Duitsland - Luxemburg, 6 dag-, 2.350 fr. Oostenrijk-Tyrool, 10 d., 3.750 fr. Hotelreservaties. Autocars voor groepen. Alle reizen per trein, boot, vliegtuig. Xnl. P. Van Bruwaene, Brugge- slraat 81, Poperinge. - Tel. 445. tWWIAWVWIVVWWAAAMWVVUUl Op Zondag 30 Augustus 1953 zal de bevolking der gemeente Vinkem op plechtige wijze haar Burgemees ter A. Rabaey inhuldigen. Een feestcomiteit werd opgericht en in samenwerking met geestelijke en burgerlijke overheid werd een pro- ;ramma uitgewerkt dat de moei- ijksten kan bevredigen. Te 10 u. in de parochiale kerk van Vinkem, plechtige dankmis met gelegenheidssermoen en offe rande. De Weled. Hr Procureur des Konings van de Rechtbank van Veurne zal hierbij tegenwoordig zijn. In de kerk is verder een voor behouden plaats voorzien voor de leden van de gemeente-, dis- en kerkraad, alsook voor de dragers van eretekens. Onmiddellijk na de H. Mis heeft een treffende hulde aan de gesneuvelden plaats. In het gemeentehuis is daarna een plechtige ontvangst, toeganke lijk voor iedereen, waar tevens de erewijn wordt aangeboden en er gelegenheid is het gulden boek te tekenen. Te 15 u. vertrekt een prachtige stoet vanaf de steenweg naar het Zwaantje, langs het Goudenhoofd naar het dorp, waar hij zal in ogenschouw genomen worden door de Heer Burgemeester en de over heidspersonen, vanaf de tribune nabij de gemeenteschool. Gezien de talrijke deelname aan de stoet van groepen en wagens allerhande, als mede van de Reuzin «Belle van Vinkemmet haar gezelschap, zal het een onvergetelijke prestatie zijn vanwege de bevolking tegen over haar overheid. Volgorde van de stoet: 1. Politie: 2. B.J.B.-Ruiters; 3. Muziekmaat schappij; 4. Oudstrijders met vlag; 5. Jongensschool; 6. Schoenmaker: 7. Bloemist (auto)8. Bond der Kroostrijke Gezinnen; 9. Kraaiers van Beauvoorde (groep); 10. Zin gende B.J.B. Meisjes; 11. Smid (wagen)12. Timmerman (wagen) 13. Boerengilde; 14. Reuzin «Belle van Vinkem (groep)15. Meisjes school; 16. Beenhouwer (groep): 17. Melkerij St Omer (auto's)18 Handel (a. Jeep; b. Auto Veevoe ders); 19. Boerinnenbonri20. Lus tige Vissers (groep); 21. Duivengil- de (wagen); 22. Schuttersgilde met vlag; Gemeenteraad, Disraad. Kerk raad, Geestelijkheid. Genodigden. BURGERSTAND van 1 tot 16 Augustus 1953 Geboorten. Vantomme Mariet ta, d. v. Leopold en Lea Bonte, v. Geluwe. Patrick Vanoverschel- de, z. v. Jules en Agnes Catry, v. Rekkem. Jean Chombeau, z. v. Louis en Henrietta Koets, v. Hale wijn. Luc Maertens, z. v. An dreas en Marguerite Degroote, v. Geluwe. Jean Lesage, z. v. Ju les en Nelly Descamps, v. Hale wijn. Dominique Crombez, z. v. Oscar en Claire Vivier, v. Hale wijn. Franqlne Loosvelt, d. v. André en Geneviève Descamps, v. Rekkem. Martine Dhu>»/etter, d. v. Jacques en Rose Deman, Moeskroenstraat. Sonnia Van- dewaetere, d. v. André en Clara Sabbe, Leopoldstraat. Berland Sieuw, z. v. Albert en Hélène Van Heule, Veurnestraat. Chantal Laevens, d. v. Pierre en Noella Vansuypeene, Werkplaatskoer. Roland Allegaert, z. v. Arthur en Lydia Defever, v. Geluwe. Ma rie Hubert, d. v. Jean en Simonne Saelens, v. Halewijn. Dirk Van den Berghe, z. v. Albert en Her mine Otté, v. Wevelgem. Car men Ollevier, d. v. Willy en Miche- line Simon, v. Halewijn. Magda Meheus, d. v. Albert en Lucienne Flamez, Dadizelestraat. André Seynaeve, z. v. Jean en Norma Seynaeve, Bruggestraat. Chris tine Schoutteten, d. v. André en Marie Fieuws, v. Geluwe. Pa trick en Eric Degezelle, z. v. Ge rard en Simonne Vanbiervliet, Bruggestraat. Rudy Catteeuw, z. v. Michel en Marie Noppe, IJzer- straat. Ghislaln Gerné, z. v. Cy- rille en Julia Gaeremyn, v. Moes- kroen. Eddy Feys, z. v. Gilbert en Beatrice Roose, St-Jansmolen- straat. Mare Vanneste, z. v. Marcel en Marie Demuynck, v. Wevelgem. Erika Delbaere, d. v. Roland en Bernadette Drouart, Hogeweg. Jenny Claeys, d. v. Nestor en Maria Vanhauwaert, v. Geluwe. Luc Berten, z. v. Roger en Agnes Parret, Volkslaan. Pierre Verschaeve, z. v. Maurice en Maria Vander Gucht, v. Rek kem. Jules Dejonghe, z. v. Jo seph en Alice Joye, Wahisstraat. Johnny Dewitte, z. v. Leon en Andrea Delvael, Ieperstraat. Christian Demeyer, z. v. Georges en Francine Vancraeynest, Kort- rijkstraat. Freddy Nuytten, z. v. De N. 728 Irma - Maurits van schipper Cloet Maurits, was op visvangst bij de Baechy-hed, waar het net haperde aan een wrak. Alles werd beproefd om het los te krijgen, maar hoe langer het duurde, hoe sterker de druk werd, totdat de kabels het niet meer konden houden en doorknak- ten. Daardoor ging het net met de visplanken, de toebehoorten en ook een groot deel der kabels ver loren. Ongeveer hetzelfde over kwam de N. 716 St Louis» van (Indien er nog wagens of groe- schipper Maurits Maes. Hij was va ham /d a Of aa4- nrillon rl a a! r\ vw r\ w pen aan de Stoet willen deelnemen dient hiervan in de eerste dagen aangifte gedaan bij M. Duron, ge meentesecretaris) Van op de tribune zal, binst het stilhouden van de stoet, de feest- aan het vissen in de kustwateren, toen zijn net ook vastsloeg aan een wrak. Ook hier sleurde het net al de toebehoorten en een deel der kabels in de zee mede. Dit is het rede gehouden worden door dé Hr derde net dat die schipper in korte - - sen°ugen woraen aoor ae nr tj.d ziet ver]oren gaarli terwijl hij voor de tweede maal gans zijn boedel mag vernieuwen. Voor deze beide ongeluksvogels betekent dit een zeer zware verliespost. Voor de kustvissers is het voor het ogenblik precies als met de hotelhouders. Door het jammer lijk ongunstig weder zien zij zo de rest van het zomerseizoen wegglip pen, doordat de garnalen even prompt hun netten ontglippen. In het begin van de week lag de gar- naalvloot zelfs drie dagen stil, daar het de moeite niet loonde de kosten van een uitvaart te doen... en dat in volle zomer!. Met de visvangers gaat het iets beter. Daar zijn de vangsten matig, terwijl de prijzen zich op een behoorlijk peil handhaven. DEFTIGE EN EERLIJKE MEID. Bij Brouwerij Vandevyver, de Stuers- straat 1, leper. (1-618) BEKWAME LOODGIETER, bij De- crock Maurits, Ieperstraat 19, Pope ringe. Onmiddellijke indiensttreding. (4221) Maurice Vandamme, Provinciaal Raadslid en zal er een aanspraak vanwege de Hr Burgemeester tot de bevolking gericht worden (uit gezonden door luidsprekers). De stoet doortrekt dan verder de Dorpskom van Wulveringem, om dan te ontbinden. Het muziek van Izenberge, dat de stoet zal opluisteren, zal na de stoet een concert geven te 20.30 u. bij J. Debrock en A. Ryckeboer en vervolgens van op de tribune. Te 18 u. worden de feestelijkhe den gevolgd door een lunch, waar aan benevens vooraanstaande per sonaliteiten en de HH. Burgemees ters der aanpalende gemeenten, ook vele dorpsgenoten zullen deel nemen. Tafelreden zullen er uitge sproken worden door Z. E. H. Pas toor, L. Dewaele, Senator Sobry, Bestendig Afgevaardigde Bossuyt, en andere. Tot slot var. deze feestelijke dag te 21 u.: een prachtig vuurwerk dat zal plaats hebben ongeveer recht over de gemeenteschool. Met aller medewerking wordt het voor Vinkem een schone deugd doende dag. ■'""'e i fckiVV V V'- fl'ïj mm -■ ONGEVAL TljDENS HET DORSEN TE ALVERINCEM OOSTVLETEREN Burgerstand. Huwelijk. Ollevier Jules, land- bouwwerkman, en Suiïys Alicia, z. b., b. v. Oostvleteren. Hallonwe<lstr],|(l. In het kader van de kermisfeesten wordt door de plaatselijke afdeling van het A.C.W. op Maandag 14 Sep tember a.s. een ballonwedstrijd in gericht. Deze prijskamp gaat door te 14 u. op de koer der Meisjesschool en is toegankelijk voor alle kinderen der gemeente tot de ouderdom van 14 jaar. Aan de schoolgaande kinderen zal gelegenheid tot inschrijving gehoden worden in de gemeentelijke onder wijsinstellingen. Voor niet-school- gaande kinderen kan er ingeschreven worden bij dhr M. Truwant,, Kre dietbank Kasteelstraat, 57 te Oost vleteren tot 10 September e.k. De inschrijving werd bepaald op 5 fr. per deelnemend kind. Aan deze prijs kamp zijn minstens 500 fr. critee» gewaarborgd. Verleden week Dinsdag, in de na middag, waren de werklieden van dorsondernemer Coopman Georges, Nieuwstraat, aan 't werk bij land bouwer Zoete Marcel, eveneens Nieuwstraat. Op een gegeven ogenblik moet door een of andere oorzaak de 33-jarige jonggezel Bailleul Geor ges, wonende Oude Fortemstraat, het evenwicht verloren hebben toen hij een bussel geperst stro naar boven droeg. De ongelukkige stortte dan ook zwaar ten gronde waar hij bewusteloos bleef liggen. In allerijl werd een Rode-Kruis- auto telefonisch opgeroepen. Zo werd het slachtoffer zo spoedig mo gelijk naar de kliniek te leper overgebracht. Aanvankelijk vreesde men voor een schedelbreuk. Toen men daags na dit jammerlijk on geval de patiënt radiografisch kon onderzoeken, bleek dit juist te zijn. Maar sindsdien mochten we toch vernemen dat zijn toestand lichte lijk verbetert. We wensen Bailleul Georges, die als een stipt en nauwgezet arbei der gekend staat, een spoedig en zo volledig mogelijk herstel toe;. avV S 'Mr, .1 Andries en Yvonne Lantoon, v. Geluwe. Arlette Deleu, d. v. Frangois en Clementine Dedecker, Gen. Lemanstraat. Lauriane Couckuyt, d. v. Camille en Flori- monde Lecat, Grondwetstraat. Linda Verhelle, d. v. Noël en Gi- sèle Mokert, v. Rekkem. Kris- tien Vandamme, d. v. Eric en Ma- rie-Rose Leplae, Harmoniestraat. Didier Driessens, z. v. Roland en Blanche Wybon, Moeskroen straat. Agnes Baert, d. v. André en Lia Samyn, Ch. Capellestraat. Christine Duthoit, d. v. Marcel en Denise Verstraete, v. Halewijn. Freddy Debrabandere, z. v. André en Marcella Vercaemer, Astridplaats. Huwelijken. Arsène Catteau, beenhouwer, en Valentine De- craene, fabriekwerkster. Roger Devulder, fabriekwerker, en Jean- nine Stragier, weefster. Noël Tomme, mekanieker, en Godelieve Huyghelier, magazijnierster. Hendrik Symkens, beroepsmili tair, en Marguerite Vanden Bus- sche, z. b. Noël Courtens, fa briekwerker, en Clemence Six, herbergierster. Georges Ferlin, mijnwerker, en Ginette Meule- meester, fabriekwerkster. Gus- taaf Vanden Driessche, garnierder, en Rosette Ide, bediende. Odiel Varrewaere, fabriekwerker, en Oi- ga Weekers, bobijnster. Rafaël Debeuf, rattacheur, en Alice Poot, strijkster. Roland Vande Wyn- ckeïe, stoelmaker, en Nelly Chris- tiaens, z. b. Henri Deduytschae- ver, vlaswerker, en Frangoise Van- de Casteele, fabriekwerkster. Roger Ghesquière, mekanieker, en Julia Vlaemynck, stopster. Ro ger Durand, goudsmid, en Mar cella Bruyneel, z. b. Roger Toe- baert, mekanieker, en Mariette Parmentier, stopster. Danny Ostyn, beroepsmilitair, en Nadia Vandamme, fabriekwerkster. Roger Brouttin, meubelmaker, en Corina Osten, spoelster. Jean Dedecker, fabriekwerker, en Lau ra Dhondt, fabriekwerkster. Marcel Vandamme. bediende, en Laurenda Ver Eecke, inpakster. Frans Geldhof, apotheker, en Ce cilia Vanden Bulcke. André Du- jardin, vervoerondernemer, en Re- née Noga, z. b. Overlijciens. Daniel Leleu, 73 j., ongeh. Achiel Decabotter, 63 j., echtg. Marie Staelens, Ko ningstraat. Evarista Lefere, 76 j., echtg. Camiel Soete, Koning straat. Marie Messelis, 67 j., echtg. Achiel Dedeurwaerder, v. Ledegem. Victor Dewitte, 56 j., echtg. Valentine Mestdagh, Guido Gezellelaan. Bernard Debaes, z. v. Rafaël en Henriette Holvoet, v. Lauwe. Leonie Bruynooghe, 84 j., wed. Camiel Debels, Moorse- lestraat. Alida Vansteenkiste, 61 j., wed. Jules Tanghe, Groene- straat. Ghislain Gernez, z. v. Cyriel en Julia Gaeremynck, v. Moeskroen. Mare Vanneste, z. v. Marcel en Maria Demuynck, v. Wevelgem. Jules Broutln, 78 j., ongeh., Kortrijkstraat. Martha Delcourt, 63 j., echtg. Ernest Pou- let, v. Steenburg. Modeste De- brouwere, 80 j., echtg. Marie Be- cqueman, Bakkersstraat. Ga- brielle Vande Kerckhove, 55 j., Buurtweg. Michèle Ledoux, 21 j., Rijselstraat. Zoé Vanwol- leghem, 79 j., echtg. Emiel Goe- maere. Eric Verfaille, 3 J., z. v. Robert en Magdalena Anthoons, Vlamingstraat. APOTHEKERSDIENST Op Zondag 30 Augustus zal de apothekersdienst worden waarge nomen door Apotheker A. Dubois, den door een andere auto. Stoffe lijke schade. MOTORFIETSER AANGEREDEN In de Bruggestraat, ter hoogte der Wahis- en Lammerstraten, kwam het Maandag 24 dezer tot een botsing tussen de motorfiet ser Wilfried Van den Bussche, uit Rumbeke, en een auto gestuurd door Adolf Lambrecht, uit Kort rijk. De motorfietser werd licht verwond. RAZZIA Een razzia werd verleden week Vrijdag door de gerechterlijke po litie ondernomen in verschillende drankhuizen der stad, waaronder in de Wahis- en Koningstraten. Verschillende vrouwen werden op geleid. RIJWIEL GESTOLEN De herbergierster der herberg «De Carabinier», gelegen in de Koningstraat, had Vrijdag 21 Aug. haar rijwiel buiten tegen haar her- berggevel geplaatst. Toen zij het rijwiel wou binnenplaatsen stelde zij vast dat het verdwenen was. BOTSING Ter hoogte van de Kerkomtrek deed zich Dinsdag 25 dezer een botsing voor tussen een autobus voor grensarbeiders vervoer van C. Deback, uit Foelkapelle, en een personenwagen gestuurd door Ani- cet Mordac, uit Rijsel. Er onstond zware stoffelijke schade. GROTE MOTOCROSS Op Zondag 30 Oogst a.s., te 15 u., wordt een grote motocross inge richt te Menen op het Dekanaal Sport- en Speelplein (St-Jorispark) der Sabbestraat, in het volle cen trum der stad. Dank zij de kra nige koersleiding van de Heer E. Meersseman, gewezen kampioen van België en 2" Prijs in het Euro pees snelheidskampioenschap 1937, komen al de beste renners van do drie provincies hier in wedstrijd en belooft de koers een tot het uiterste gespannen verloop te zul len kennen. Lieten zich thans reeds inschrij ven: Ghyssels, M. Becquaert, Hein- drick Bleyaert, Bruyneel, Decuy- pere, Desfrennes, Fifi, Dekeirs- schieter en anderen. De ingangen zijn als volgt voor zien: hoofdingang: Sabbestraat; - hulpingangen: in de Zwemkom straat en Parkstraat. Tribunen: Benediktijnervesting (achter ka pelleken). De start der eerste wedstrijden wordt gegeven te 15 u. FRANS-BELGISCHE ONTVANGST AAN TOLPOST MENEN-HALEWIJN Maandagnamiddag 24 Oogst had aan de belangrijke tolpost van Me nen-Halewijn de inhuldiging plaats van de nieuwe lokalen voor inkla ren van verschillende waren, meer bepaald van stoffen en eetwaren. Te dezer gelegenheid had een Frans-Belgische ontvangst plaats tussen de twee tolposten. Bene vens talrijke personen, zowel uit handels- als nijverheidskringen be merkte men van Belgische zijde; dhr Vermeiren, directeur der Bel gische Toldiensten, uit Gent; De- loge, controleur te Menen, en Del- huvenne. ontvanger van tolpost Menen. Van Franse zijde waren tegenwoordig; dhr Directeur der Franse Tol te Rijsel; de Ontvan ger tolpost Halewijn, en de Voor zitter van de Handelskamer van Toerkonje. Na een rondgang ln de nieuwe lokalen werd een erewijn geschonken. KLOOSTERLINGE TEN GRAVE GEDRAGEN Zaterdag 22 Oogst hadden ln de Sint-Franciskerk te Menen de be grafenisplechtigheden plaats van Eerw. Zuster Martha Deleu der Eerw. Zusters Patilinen, overleden te St Denijs. Eerw. Zuster Deleu werd gebo ren te Menen op 9 Juni 1888. Zij kwam bij de EE. ZZ. Paulinen te QtfVOLLEDm Mjsr -rZHTICU/NB. VAN ECHTE WAARBORGEN aasv BATTAILLE FRÈRES BA3ÊCIES Rijselstraat 264, Menen, tel. 497. M Oog* 1912 en ver bleef er tot in 1943 wanneer zij tot Overste werd benoemd van de in- DRIEDUBBELE GOUDEN BRUILOFT-VIERING De groepsfoto in de prachtige Gothisclie Schepenzaal. Men bemerkt omringd door het Stadsbestuur en Familieleden, de Hr Vandewiele en zijn echtgenote en de Hr Debels, die ais fotograaf fungeerde tijdens de reis. In 't midden dhr Coussens, burgemeester. Te Kortrijk wérden de drie we- reidreizigers-Kortrijkzanen, name lijk Hr en Mevr. Louis Vandewiele- Lannoo en de Hr Alfred Debels, die onlangs van hun wereldreis met de kleine zeilboot OMOO in ons land terugkwamen, officieel ten Stadhuize ontvangen in de Gothi- sche Schepenzaal. Deze receptie, die een intiem ka rakter droeg, had toch een aan zienlijke menigte gelokt die de we reldreizigers in de hall van hel; Stadhuis spontaan 'n ovatie brach ten. De koene zeevaarders warer, omringd door hun ouders en ande re familieleden. Wij bemerkten vanwege het Stadsbestuur: Hr J. Coussens, burgemeester, omringd van de HH. Schepenen Lagae, Baeckelandt en Lambrecht, alsme de stadssecretaris Caveye en Hr Robei't Vantieghem, voorzitter van de Kon. Maatschappij der Staats- gedecoreerden van Kortrijk. De overheden drukten de hand van de wereldreizigers en feliciteer den ze hartelijk. De Hr Coussens hield een zeer gemoedelijke toe spraak. waarin hii herinnerde aan de «blijde intrede» van de drie zeevaarders in de haven van Zee - brugge op 2 Oogst 11. en waar hij de zeer grote voldoening had in naam van het Stadsbestuur ze te verwelkomen bij hun landing. Hij verklaarde dat hij, alsook zijn stadsgenoten echt de wederwaar- dierheden van de grootse omreis in de beste stemming. waarmede zij hun rondvaart tot een goed einde wisten te brengen, verklaarde de Burgervader zich trots de bronzen stadsmedalje op de borst van de drie zeevaarders te spelden. De Hr Coussens de fil men bedoelend, door de Hr Debels opgenomen tijdens de rondvaart, en die wij vernamen schitterend te zijn geslaagd, drukte de hoop uit dat de Kortrijkzanen de gelegen heid zullen krijgen in woord en beeld mede te maken wat zij be leefd hebben tijdens hun odys- seum Hierna werd een prachtige bloe menkorf in vorm van een zeilboot aan Mevr. Vandewiele overhandigd namens het Stadsbestuur. Vervolgens werd de erewijn aan geboden en het Gulden Boek ge tekend. De Hr Louis Vandewiele in zijn persoonlijke naam en tevens ln naam van zijn twee reisgenoten, dankte hierop het Stadsbestuur voor de bjijken van hulde en sym pathie en gaf de verzekering dat deze recht naar het hart zijn ge gaan. De Hr Robert Vantieghem, na mens de Staatsgeclecoreerden bracht op zijn beurt hulde aan de drie vereremerkten. Ten slotte vertelde de Hr Vande wiele enkele episodes uit de twee jaar en half lange tocht. Deze ontvangst besloot hiermede hebben meegeleefd langs pers en radio. Wij allen zijn waarlijk ver stomd geweest over de durf die II alle drie hebt aan de dag gelegd. Hun moed en volharding prijzend Dinsdagavond had een intieme ontvangst plaats ten huize van de Hr Richard Debels. vader van de Hr A. Debels, van het feestcomité van de Doornikwljk, Ter gelegenheid van de jaarlijk se kermis der Moorsele- en Roze- straten vierden dit jaar drie echt paren, wonende in de Moorsele- straat, hun gouden bruiloft. Hier gaan dan de drie jubileren de paren: Een eerste; Dhr en Mevr. Julien Delmotte Vandewaele, Moorsele- straat 158. Dhr Julien Delmotte werd geboren te Menén op 5 De cember 1883. Hij ging lang te Ha lewijn werken en dan nog als stoe lenmaker gedurende 25 jaren in dezelfde onderneming. Mevr. Del motte, geboren Elodie Vandewaele, werd geboren te Halewijn op 6 Juli 1882. Zij traden in den echt te Halewijn op 28 November 1903 en hadden 6 kinderen waarvan nog 1 in leven. Deze jubilarissen tellen twee kleinkinderen. Het tweede jubilerende huisge zin is dit van dhr en Mevr. Adolf Delbaere Vanhaverbeke, Moorse- lestraat 47. Dhr Delbaere werd te Menen geboren op 20 November 1877 en werkte gedurende 27 ja ren te Halewijn in de firma Stock. Zijn echtgenote, Stephanie Vanha verbeke, werd op 20 December 1881 te Menen geboren. Zij traden in de echt te Menen op 18 April 1903. Zij kregen een dochter welke thans ln Australië woont en hen een kleinzoon schonk. Het derde huisgezin is dit van dhr en Mevr. Michel WillemsDe- grendel, Moorselestr. 45. Dhr Wil lems werd op 10 September 1882 te Menen geboren en werkte ge durende 33 jaren in de werkhui zen Vandewynckele te Halewijn en te Menen. Mevr. Willems, geboren Flavia Degrendel, werd geboren te Langemark op 6 Oktober 1882. Zij huwden te Menen op 14 Septem ber 1903. Zij kregen twee kinde ren welke overleden en tellen één kleindochter. Nadat Zaterdagavond het Stads magistraat in de nieuw-aangelegde Moorselestraat was ontvangen ge worden, werd de wijkburgorqeester aangesteld en werden de feestelijk heden geopend. Zondagmorgen werden de drie jubilerende paren in stoet en met muziek naar de dekanale St-Ve- dastuskerk gebracht alwaar een plechtige dankdienst werd gecele breerd te 9.30 uur. Te 11 uur werden de jubilaris sen, hun familie en kennissen plechtig ten stadhuize ontvangen. De drie jubilerende paren werden zetels ten geschenke aangeboden. Gedurende de namiddag werden de feestelijkheden op de wijk der Moorselestraat met volksspelen verder voortgezet. VROUW ONDER AUTO In de Bruggestraat werd Zater dag jl. de wielrijdster Maria De- vriendt, uit Moorsele, aangereden door de personenwagen gestuurd door dhr Celestus Deroo, uit Me nen. De vrouw werd licht ge kwetst en haar fiets liep scha de op. BOTSINGEN In do Kortrijkstraat greep Zaterdag 22 Aug., te 14 uur, een botsing plaats tussen de auto van dhr Roger Vandelannotte, uit We velgem, en de lichte kamion be stuurd door dhr Jules Mopcarey, uit Poperinge. Stoffelijke schade. In de Koningstraat ontstond botsing tussen de auto's, respectie velijk van Watteyne, uit. Menen, en van Vanden Abeele, insgelijks uit Menen. Stoffelijke schade. GEPARKEERDE WAGENS AANGEREDEN Ter hoogte der Marktplaats werd Maandag jl. de geparkeerde wagen van dhr Gustaaf Deschrij- vere, uit Menen, aangereden dooi de personenwagen van Abraham Borenstein, uit Brussel. Stoffelijke schade. Ter hoogte van de Kerkom trek werd de auto van Georges Creupelandt. uit Menen, aangcre- richting te St Denijs. DE NIEUWE BAAN NAAR MOESKROEN De vernieuwing der provinciale baan zal, naar verluidt, binnenkort worden aangevangen. Op 31 Oogst immers zal worden overgegaan tot de toewijzing der werken. HET GEBOUW DER FINANCIEN Naar men verneemt zullen grote onderhoudswerken van buiten- en binnenschilderen worden aangevat in het gebouw der Financiën, Wer- vikstraat. Deze werken werden toegewezen aan dhr Alois Decru, uit Dlksmulde, voor een globaal bedrag van 62.555,78 fr. ZIEKENBEDEVAART NAAR HET H. BLOED VAN VOORMEZELE op Zondag 13 September. Op Zondag 13 September wordt een bijzondere bedevaart ingericht voor de zieken van de streek. Te 2.30 u. Plechtig Lof met ser moen door Z. E. H. Cyr. Verhaeghe Deken van leper. Daarna zegening van de zieken en verering van de relikwie van het H. Bloed. Te 4 u. in de parochiezaal wor den de zieken en ouderlingen, die het begeren, ontvangen en vergast met een ontbijt en klein toneel feestje. Op Maandag 14 September, feest van de H. Kruisverheffing: te 7.30 uur, Solemnele H. Mis met plechti ge verering van het H. Bloed voor alle zieke leden van de Confrérie van 't H. Bloed. N. B. Zieken of ouderlingen die gaarne zouden vervoerd worden, mogen zich aangeven bij E. H. Pastoor van Voormezele. We vra gen ook mensen van goede wil, die met hun auto bereid zijn het ver voer van de zieken of ouderlingen te helpen doen. Voor degene die zich vooraf aangeven, zal een plaats voorbehouden worden. Slachtoffer liep schedel- en beenbreuk op. BIJ DE U.N.O. De Politieke Commissie van d< U.N.O. heeft het Amerikaans voor stel goedgekeurd, Inhoudende dat de 16 oorlogvoerende landen aan de Conferentie kunnen deelnemen zo zij het wensen. Het voorstel tot deelname van India behaalde niet het vereiste aantal stemmen, DE UITDELING VAN VOEDSEL TE BERLIJN Bij de eerste kosteloze uitdeling van voedingspakketten van uit West-Berlijn aan de Oost-Duitaen werden niet min dan 2.800.000 pak jes bedeeld. Donderdag werd een tweede kos teloze bedeling Ingezet: op die eer. ste dag werden reeds 80.000 pak ketten verstrekt. GANGSTERSTREEK Te St Tropez hebben gewapende bandieten een overval gepleegd in een hotel en zijn er aan de haal gegaan met een bult ter waarde van 110 millioen Franse frank, SPORTBERICHTEN TAILLIEU DE BESTE TE STAVELE 47 Vertrekkers. 1. TAILLIEU L., 120 km. in S U. 4 min.; 2. Beke, op 25"; 8. Vande- voorde; 4. Brulez; 5. Gryson Alois; 6. Ghisquière R., op ITO"; 7. Noli; 8. Deleersnyder; 9. Rommelaere; 10. Baelen; 11. Vanneste; 12. Pee ters; 13. Deblock; 14. Mahieu; 15- Stofféris. Huweli, meesch Woensdagavond 19 Oogst deed zich langs de Westlaan ter hoogte van het kruispunt der Ieperstraat een zeer erg verkeersongeval voor. De autocamion, toebehorende aan aannemer Berkein uit Roese lare, gevoerd door Sambaer, woon achtig ln de Stadenstraat, te Roe selare, kwam langs genoemde laan gereden. Op het ogenblik dat de voerder naar links afzwenkte om in de Ieperstraat, te rijden zag hij uit de tegenovergestelde richting een motorijder afkomen, die waar schijnlijk moet gedacht hebben dat de camion achter hem de Ieperstraat zou indraaien. Deze twijfel werd noodlottig voor de motorijder, daar de camion het verwachte matieuvre niet uitvoer de, zodat eerstgenoemde met. ge weld tegen het voorste gedeelte van het autovoertuig terecht kwam. Hij werd over zijn moto geslingerd en kwam met het hoofd op de betonbaan terecht, w«ir hij buiten kennis bleef liggen. Een bijgeroepen geneesheer stelde vast dat het slachtoffer een erge hoofd wonde vertoonde en uit de oren bloedde. Dc man werd dadelijk naar do naastbijgelegen kliniek Maria's Rustoord gebracht, waar men hem vereenzelvigde als André Cuffez van Freane s/Marne (Fr.). De ongelukkige, ilie ongeveer 30 laar oud is. had benevens 'n sche delbreuk ook een beenbreuk opge lopen. Men Jioopt zijn leven te redden. WEVELGEM Burgerstand. jksafkondigingen. Ver- Marcel, wever, Gullegem, met Le Clercq Andrea, stopster, Wevelgem. Vandewalle Roland, timmerman, Wevelgem, met Du mon Marie-Louise, helpster, G«- luveld. Dely Georges, vlaswerker, met Hei-man Maria, z. b., b. v. We velgem. Geboorten. Mourisse Greta, d. v. Omer en Develtere Gabriëlle. Lauwe. Declercq Dorothy, d. v. Georges en Deprez Johanna, Bis- segem. Vervaeke Luc, z. v. Ka- rel en Coucke Georgette, Moor sele. Overlijdens. Pottie Marie- Loiilse, 41 j., echtg. v. Carlos Le- compte, Roeselarestr. 13. Vati- denberghe Joseph, 86 j., wed. V- Hamers Marie, Nachtergaalstr. 21 Seys Maria, 67 j., wed. v. Fou- lon Godfried, Gulden Bporenstr. 3 WULPEN Nieuwe Priester- Op Maandag 24 Augustus 1953 ontving Z. E. H. Achilles Geer&r- dijn, zoon van Heer en Mevrouw J. Geerardijn-Proot, de H. Pries terwijding door de handoplegging van Z. Hoogw. Exc. Mgr Schoen- maeckers, Hulpbisschop van Me- chelen. Deze wijding vond plaats ff de Jezuïetenkerk te Leuven. Z. E. P. A. Geerardijn S. J. zijn eerste plechtige H. Mis opdra gen in de parochiekerk te Wulpen op Dinsdag 8 September, te 10.30 U- Op Zondag 13 September, te 7.3l! uur, zal hij ook een H. Mis opdra gen in de parochiekerk van Rams- kapelle bij Nieuwpoort. Niemand, noch in Wulpen, noch ln Ramskapelle, zal nalaten (W H.H. Missen bij te wonen en ee» blijk van hulde te brengen sa" Z. E. P. A. Geerardijn S. J-, ouders en familie. De alom gekende familie Geerar dijn is nog een van die bij uit zondering oude, echt cftristelllKt Vlaamse families. Zo ls een broer van Heer Juic» Missionaris in Mexico, twee zijnff zusters Missionaris in Belgisw Kongo en een zuster Missionaris in Tr.dië. zonder noir de talrijke an dere femiHeleden, die zich aan toegewijd hebben, te vernoemen.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 4