iORTHHU Grote Handelsfoor 1 imim yf 60r- 'fttep gom oltas HET KAN U TOT 4,5 ANTWERPSCHE HYPOTHEEKKAS pott oodsoi/eqpeq i&vm tl venzoügde pmypbomu i tm- bladzuóem c houtvrijmpkz il vooz 1 io zwart satu r.Go Gom /mi nut potlood var i*et8we ibeimxn z/r.qoustn in wol a wob, f €cpeq taille rvylonveporec/king r Lacaf U rsïef meer beet nemen! VOOR UW VERPAKKING OUDE GAZETTEN RADIO KORTRIJK Rrijskamp van Rood Ras van Westvlaanderen te Veurne Gemeente Zonnebeke I algemene INKOMPRIJS: 5 FRANK. j Om ZWAAR GRAAfol esi STEVIG STRO UiERWie, An RCNNFNDOO? &OUT gpHUA/END PEROCL P^/V/^£NTA2- namaar TWFF.ulguq.ig votiv^ Rood «k f% v '-l(.EP£l£ HET WEKELIJKS NTEUWS Zaterdag 20 Aug. 1953. Biz. 8. BOEZINGE Voetbalnieuws. Sassp. Boezinge 3 2 I Woesten Eindelijk na drie wedstrijden, mo gen wij ons verheugen in een over winning. Kat twee r«6erv„n namen wij het op tegen WooGjn. Het was verdeeld spel niet wederzijdse aanvallen. Onze oranjehemden doelden het eerst op hoek-w-hop, doch enkele minuten la ter koo Woesten gelijk stellen, dit op misverstand onzer verdediging. De rust kwam met 1-1 stand. Na de koffie was het nogmaals zelf de «petbeeld. Woesten nam voor sprong «n dan moesten wij wachten tot zes minuten voor het einde om de overwlrnl g »t te leggen, daar onze linksbuiten in twee minuten tijd tweemaal de keeper verschalkte Hooit' overwinning Jongens, en doet so 'cort. /•ondag speten wij onze laatste vriendenwedstrijd en dit tegen Brle- ïcn op eigen terrein. Begin te 16 UIK. Onz» reserven gaan op reis naar Staden. Vertrek aan het lokaal te 13 uur. Vlaamse Kermis. Zondag 30 dezer gaat ln de Jon gensschool een praohtige Vlaamse Kermis door ten vorrdete der Missiën en behoeftigen «vr gemeente. Ope ning te 14 u. Allerhande prijskampen en vermakelijkheden, cinema, buf fet, enz. zijn voorzien. Aangenaam verzet voor ledereen en... 't is voor een goed werk. Xngangsprijs 5 fr. met lot van de grote ^omtoola. Wie zou er daar willen te kort zijn? BIKSCHOTE Kermlsprogranima. Zondag 30 Oogst. - Koers voor Nieuwelingen B.W.B, 2.500 fr. prijzen en premiën. Maandag 31 Oogst. - Te 9 u., plech tig jaargetijde voor de overleden pa rochianen. - Te 16 u.. allerlei volks spelen in de Zuidsohotestraat. Woensdag 2 Sept. - Te 18 u„ prijs- kaartlng. Donderdag 3 Sept. - Te 9 u„ plech tig jaargetijde voor de gesneuvelde soldaten en burgerlijke slachtoffers van de oorlog. - 's Namiddags koers voor Liefhebbers B.W3. 5.000 fr. prijzen en premiën. Zondag 6 Sept. - Wijk 't Smlske. - Alleidiande volksspelen. Een kampioene. We vernemen uit goede bron dat onze dorpsgenoot Stroobant Michel zeer meldenswaardige uitslagen heeft bekomen met een duivin. Ziehier het palmares: Als jong in 1951 werd het viermaal op Dourdail en éénmaal op Chartres ingekorfd. Telkens prijs. Als jaarling: Juni .1952: Brlve-re- gionaal (Vlamertinge), 13» prijs. Provinciaal (Kortrljk), 8" prijs. Nationaal (België), 314» prijs. Juni 1952: Angoulème-regionaal (Vlamertinge). 15» prijs. Provin ciaal (Kortrljk), 1» prijs met 13 mi nuten vooruit. Als tweejarige ia 1953: Mei: Tours (leper), 2» prijs. Tours (Kortrljk), 3» prijs. Tours Provinciaal, 4° prijs. Juli: Angoulème (Jonkershove), 1» prijs met 34 minuten vooruit. An goulème, 1» prijs met 52' vooruit. Angoulème, Jonkershove, 1» prijs. - 3, 4 en 6 prijs met jaarlingen. Oogst: Brive (Vlamertinge), 2» prijs. Brive (Kortrljk)1» prijs. Brive (Provinciaal), 15» prijs. Na tionaal (2700 duiven), 47» prijs. LANGEMARK Jeugdtornooi. Op Zondag 6 September, te 16 u„ op het plein van Maurice Desmedt, Bikschotestraat, heeft er een prach tig jeugdtornooi plaats waarin vol gende groepen zullen wedijveren om de lauweren te bemachtigen: B.J.B., K.A.J. en K.S.A. Het programma ziet er uit als volgt: 1. - Lopen: a) Snelheid: 60 m. voor Kadetten; 80 m. voor Scholieren: 100 m. voor Juniors. Telkens 12 deelnemers (2x6). De eerste drie van belde koersen lo pen ln finale. b) Afstand: 300 m. voor Kadetten; 400 m. voor Scholieren; 600 m. voor Juniors. Telkens 6 deelnemers. c) Estafette: 4x60 m. voor Kadet ten; 4x80 m. voor Scholieren; 4x80 m. voor Juniors. Telkens 12 deelne mers. d) Marathon: 1.000 m. voor allen. Aantal deelnemers onbepaald. e) Koers met hindernissen: 300 m. voor allen (12 deelnemers). Vertrek om de minuut. f) Vlaggekoers: voor allen (6 deel nemers aan de start.) 2. - Springen: Hoogspringen: voor Kad. Schol, en Juniors. Telkens 12 deelnemers met 2 kansen. Koordtrekken: voor allen. 8 deelne mers uit Iedere groep, Driemaal trek ken: B.J.B.-K-A.J.; K.A.J.-K.SA..; K.S.A.-B.J.B. Ondertussen jongensspelen en rei dansen. Alle liefhebbers van gezonde sport en aangename ontspanning zullen er prijs op stellen dit Jeugdtornooi te gaan medeleven. -Jubilarissen. Bij de EE. ZZ. Apostolinnen vierde men het Jubelfeest van Z. E. Moeder Adelaide. Sedert 1919 verblijft zij in het klooster te Langemark. De ge vierde Zuster heeft reeds 53 jaren kloosterleven achter de rug, waarvan 50 jaar in het onderwijs. Wij wensen haar van harte profi ciat! ZITDAG van de Heer Honoré MOEYAERT, op Zondag 30 en Maandag 31 Aug., 's voormiddags van 9 tot 12 uur. Boezingestraat 31, Langemark. Belastingrsaangif ten, pensioenen, debloccage, enz.) Ver- mid geldverlies door tijdig om raad te komen. (c-4201) MOORSLEDE Burgerstand. Geboorten. WyfMs Anna. d. v. Emiel en Dorme Godelieve. Luc Baelen, z. v. Joseph en Pitteljon Godelieve. Overlijdens. Verhellen Marie, d. v. Frederic en Dejonghe Cle- mence. Belprez Henri, echtg. Bonquet Cecile. Huwelijksafkondigingen. Bau- wens André, met D'Halluin Rosan- ne. Compernolle André met Ver mots Hedwtge. Vangheluwe Ro bert met Joye Marguerite. Roger Mestdagh met Vanclenbulcke Erna. Van-acker Andre met Vantomme Mareella. Depraetere Roger met Verschaeve Mareella. Wydaeghe Valeer met Lievens Godelieve. Plechtige Ercmis. Maandag 31 Augustus, in de H. Kl. Theresiakerk van Slijps- kapelle (Moorslede), te 10 uur, zal E. H. Antoon Verborgh zijn plech tige Eremis opdragen. Aan de gelukkige ouders en fa milie onze beste gelukwensen. Lichte brand. Donderdag brak brand uit bij Daniel Verhaeghe, Slijpstraat, dit door de Butagas die vuur vatte, ge- lukkiglijk kon alles spoedig over meesterd worden en is de schade dan ook niet te zwaar. S. V. Moorslede 34 Lendelede F.C. (Na extra-times) Voor deze wedstrijd bestond gro te belangstelling. Achterspeler Le- cluyse, stopper Deceuninck en Mare Verduyn dienden vervangen te worden, en dit was natuurlijk een zware handicap. Toch kwamen er nog extra-times bij te pas, wat voor de S. V.-spelers zeker een flink resultaat mag genoemd wor den. tegen een ploeg met al oudere spelers, uit alle clubs, want wat op viel, is dat slechte één enkel speler uit Lendelede de kleuren verdedigt. Wat een verschil bij S. V. die het houdt bij eigen spelers-. De bezoekers die het eerst ten aanval waren, bekwamen na 13 mi nuten spel strafschop, door Misplon gered. Aan min. 18 gaf Debrouwer een te korte pas naar Misplon en Lendelede doelde, 0-1. Aan min. 26 bekwam S. V. strafschop, en Mo dest Lecluyse doelde onhoudbaar, 1-1. Doch even voor de rust werd een zenuwachtige Misplon opnieuw verschalkt, 1-2. In de tweede helft zou aan min. 55 Modest Lecluyse, puik op dreef, de scoor weer op 2-2 brengen. S. V. bleef aandringen en de bezoekers kenden geluk. Misplon werd ook duchtig onder vuur genomen. Aan min. 80 bekwam Lendelede een nieuwe strafschop, en deze maal doelde Nolf. Moorslede drong nu heftig aan en aan min. 87, op al gemene aanval, verschalkte Gilbert Verduyn Declercq, en de ploegen stonden gelijk, 3-3. Zo kwam het einde van deze kamp. Nu moesten twee extra-times betwist worden. Aan min. 100 op vrijschop geno men door Declercq, ontstond een geharrewar en Declercq kon herne men, en meteen het doeltje der victorie lukken, al zouden de be zoekers op het einde reuzegeluk kennen als een schot van Verholle op de paal te pletter vloog, en even later als de doelman geklopt was, een achterspeler nog de bal er uit kon trappen. Zo kwam het einde van deze kamp, met een nederlaag van S. V., die stellig met een vol ledige ploeg, de bezoekers een af getekende nederlaag zou hebben toegediend. Zondag nu komt de jongste kam- pioenenploeg van R. C. Bissegem op bezoek, aanvang te 15 uur op terrein S. V. We verwachten stellig een nette zege van Rood-Geel. Wielèrnieuws. Rondelé werd te Izenberge 12", na er een prachtkoers gereden te hebben. Te Duinbergen werd Flo- rent eervol vijfde. Sieuw staakte de strijd te Izen berge en te Duinkerke eveneens, wegens val. Brion werd te Merkem tiende. In liet Ouderlingen gesticht. Zondag 11., 23 Aug., vierde Z. E. Moeder Maria-Blondina haar vijftig ste jaar kloosterleven. Zij trad in het klooster van St Jozef te leper en verblijft sedert 1946 ln het ouder- Ungengesticht te Langemark, waar zij liefdevol onze ouderlingen bijstaat in hun laatste levensjaren. De eer waarde jubilarlsse kan terugblikken op een rijkgevuld leven van opoffe ring en dienende_liefde.. Ook liaar zeggen wij hartelijk pro ficiat! LAAT UW GELD NIET RENTELOOS LIGGEN... opbrengen, indien het ge plaatst wordt bij de de bijzonderste privaatspaarbas van België (Private onderneming beheerd door het K.B. van 15 December 1934) Beheerde Kapitalen: Meer dan 2 milliard frank. VERTEGENWOORDIGERS Beseiare: M. Emlel Cardoen Bilcschote: Mej. Fernanda Pattyn Boezinge: M. I. Govaert Briele.n: M. G. Beele-Verdonck Dikkebus: M. Arthur Laperre Elverdinge: M. Germain Ollevier Geluwe.- M. Jos. Vanrljckegem Geluveld: Mevr. M. D'haene-Gruwez Houtem-lcper: M. Adolphe Six leperM. Robert Van den Bogaerde Kemmel: Mevr. G. Derathé-Debaene Komen: Mej. Gisèle Houpe. Langemark: Mevr. V. Peene-Callens Leisele: M. Camille Dezttlie. Mesen: M. Frans Thevelln Noordschote: u. Michel Butaye Oostvleteren: Mej. Maria Smis Mevr. R. Smii-Butaya Poelkapeue: M. Maurice Gheysens Poperinge: M. Delaleau, Vlaming straat, 33 Proven: M. R. Muyssen-Pareyn Reninge: Mevr. A. Vannleuwenhuyse- Devlsch Reningeist: M. Orlgène Camerlynck Roesbrugge-Haringe: M. B. De Puydt St-Jan-Iep.: Mevr. G. Leleia-Debaillle Stavele: M. Jozef Cornells Vlamertinge: Mej. C. Van Elslande Watou: Mevr. Camlel Vaadonberghe- Vandevelde Wervlk: M. Karei Boone Westouter: M. Reml Dele note Westrozebeke: M. Hubert Cappelle Westvletercn: Mej. Maria Ackerman Wijtsohate: M. Cyrlel Maerten Woesten: M. Henrl Gouwy Zandvoorde: Mevr. O. Phlllps-Van- denbroucke Zillebeke: M. Antoon Bellebuyck ZonnebekeUl. André Van Walleghem Leningen op Eigendommen (c-1662) POELKAPELLE Burgerstand. Geboorte. Claeys Anhe-Marie, d. v. Maurice en Delie Marle. Overlijdens. Pauwelijn Maria, 88 j., ongeh. Vanoverschelde Achlel, 61 j. Staelens Prosper, 63 j. Wiel rijden. Zondag laatst reed André Noyelle te Bonheiden er zijn laatste koers voor het wereldkampioenschap, maar was er ongelukkig daar hij tweemaal plat viel. Hij plaatste zloh nog ze ventiende. Woensdag laatst vertrok André per flets en vol moed naar Brussel om dan zijn reis voort te zetten per trein naar Lugano. Mocht hij gespaard blij ven van ongelukken, clan mogen, wij veel van hem verwachten. ZONNEBEKE Burgerstand. Geboorten, Noël Lemaire, z. v. Germain en Alice Saelen, v. Passen- dale. Marc Delva, z. v. Jozef en Maria Wollaert, v. St Juliaan. Ed- gard Dewulf. z. v. Jerome en Made leine Verguldezoone, v. Zonnebeke. Ingrid Van-doorne. d. v. Roger en Cecile Sesler, v. Dadizele. Huwelijksbeloften. Raymond Vulsteke, v. Zonnebeke, en Maria Verhaeghe, v. Beseiare. Gerard Devogél en Yolande Loncke, b. v. Zonnebeke, Overlijden. Annie Dekein. d. v. Gerard en Angêle Vandenbussche. Vinger gebroken. Zondag jl., gedurende het uitvoe ren van spelen op de scoutvergade ring, brak assistent Karei Vandoolae- ghe zijn linkerringvinger. Werk van de Akker. Op Zondag en Maandag 6 en 7 Sep tember e.k. gaat de tentoonstelling door van groenten, bloemen en fruit, ln de St-Lucassohool. Daar de me dewerking van talrijke liefhebbers gewenst is, worden deze verzocht pro ducten van alle aard tegen ten laat ste Zondag 30 dezer aan te bieden op het secretariaat, Ieperstraat 72. Bij S. C. Zondag jl. behaalden onze S. C.- ers een 4-9 zege tegen en te Beseiare. Zondag e.k. laatste vriendenmatch die het speelseizoen voorafgaat: Zon- nebefce-Passendale. In 't vervolg zullen we naar alle waarschijnlijkheid de matchen niet meer kunnen aankondigen onder de rubriek onzer gemeente daar er dit jaar ook voor de lagere afdelingen geen speelkalender werd uitgegeven. Wie nochtans de matchen voor de komende Zondag wil kennen kan dit vinden onder de sportrubrieken. Supporters, voor dit, seizoen kun nen we nieuwe hoop opdoen om onze ploeg te zien herrijzen uit haar ne telige toestand van verleden jaar. Het bestuur heeft nl. gezorgd voor enkele knappe elementen. GELUWE Burgerstand. Geboorten. Christina Schoute ten, d. v. André en Marie-Thérèse Fieuws. Johanna Claeys, d. v. Nes tor en Maria Vawhauwaert. Gu- lielma Vanrobaeys, d. v. Piet.er en Martha Staessens. Frederik Nuyt- ten, z. v. André en Yvonne Lantolne. Fabiana Demeulemeester, d. v. Jan en Giliberte Gillie. Huwelijksbeloften. Vervaeke Eric, v. Menen, en Brulez Dtna, v. Geluwe. Lefetovre Noël, v. Geluwe, en Cael Rosa, v. Wervlk. Herre- man Daniël, v. Geluwe, en Dervaux Marie-Antoinette, v. Risquons-Tout. Wieirijrten. Onze liefhebber Pierre Mahieu was verleden Zondag van de partij ln de twee rittenkoers te Poperinge. In de koers tegen het uurwerk behaalde hij een mooie zesde plaats, 's Namiddags wist hij cl tiende plaats te bemach tigen. Praohtige uitslagen voorwaar. Voetbal. De tweede oefenmatch tegen Heule werd een 2-1 overwinning voor onze Sportkrlngers. Verscheidene onzer spelers tonen zich reeds ingespeeld en dat belooft voor Zondag a.s., want dan krijgen wij als laatste oefenga lop de wedstrijd tegen de II» Pro- vlncialers uit Komen die op bezoek komen. Een spannende wedstrijd ln het verschiet. Dc voltallige ploeg waarmede wij het kampioenschap zullen ingaan, wordt voor Zondag in lijn gebracht, nl.: Dierynck A.: van- neste G. en Demeulenaere J.; Blon- deel M., Vanysacker L en Mahieu M.; Vervaeke J„ Ackou A.. Verhaeghe J„ Forez M. en Verbeke W. Dc aftrap wordt «egaven t« 15 u. Mó? AUGRif/ MOPFK.FA/ f stof jac (juspdj H <MMt9e<L'^(Le'L^ r.6o T.70 reo tmo 7<v» Hlmsohrufboek 200 ^ADziJPENf^r- Srepp pap/er. J ■ERRTë UWAUTBÓ vood scHpiPreN Cf/WALS"/c/RlDI AMC -PAUULN MOEDER-OVERSTE VAN O. L. VR. TEN BUNDERE TE ZONNEBEKE OP RUST GEGAAN ST-JAN (leper) Vermaarde Noveen ter ere van de H. Bartholomeus. Van over oude tijden wordt de H. Bartholomeus, apostel, op Hoge Zieken, aangeroepen tegen distel, eczema, zweren en allerlei velziek- ten. De noveen begint op Maan dag 24 Augustus, zijn feestdag. Elke dag te 7.30 uur Mis. Op Zondag 30 Aug., Kermis, zijn de Missen te 7.30 u. en te 10 u. Te 3 uur Vespers en Lof. Maandag 31 Aug., te 9 uur, Jaar getijde voor de overleden Parochia nen. Dinsdag 1 Sept., te 9 uur, Jaar mis voor de Gesneuvelde Soldaten. Dagelijks, het jaar door, kan men komen dienen en zich laten inschrijven in dé Broederschap. NIEUWKERKE Hoerengilde. Op Zondag 6 September, te II u., vergadering der leden van de Boeren- gilde, in het lokaal Café des Alliés» te Nieuwkerke, bij. dhr J. Covemae- cker. Dhr De Jaegher zal een spreekbeurt houden over Belastingsaangiften door de landbouwers». Gezien de be langrijkheid, van de voordracht wor den al de landbouwers van de ge meenten Nieuwkerke, Dranouter en Wulvergem verwacht. Ook niet-leden zijn uiterst welkom. Sportnieuws. Zondag 30 Augustus, té 14..30 u„ grote koers voor Liefhebbers B.W.B. Prijs Lactano120 Km. 6.000 fr. prijzen en 'talrijke premiën. De om loop is het wereldkampioenschap waard. Sportmannen wij geven ren- dez-vous op Zondag 30 Augustus en komt allen naar Luganoin het klein te Nieuwkerke. KOOPT GEEN: Double voor goud, Gekleurd blik voor zilver, Een soort koperen blinkdoos voor een gouden uurwerk aan allerhande oneerlijke rondlopers. Wendt U bij de gevestigde juweliers-uurwerkmakers der streek. Zodoende krijgt U waar voor geld en de enige ECHTE waarborg voor uw aankopen. (C-4200) BESELARE Duivensport. Do vluchten die sedert veertien dagen stil liggen ten gevolge van de stakingen in Frankrijk, zullen ver moedelijk deze week kunnen herno men worden. Een open koer. De Geluwestraat kon men in het verleden vergelijken aan de achter- koer van onze dorpskom. Geen straat was zo dicht bij de kerk en markt plaats gelegen en toch kon ze niet gezien worden, ze zat weggeborgen achter een eerder slordige haag en de bewoners deden meer dan eens hun beklag over het zicht dat hen werd ontnomen. Eindelijk is daar een zeer grote verbetering op kcwnst. De haag is reeds verdwenen, wat de straat reeds heel wat luchtiger heeft gemaakt en naar wij vernemen en reeds konclen zien, zal een hoek van het kerkplein verdwijnen en plaats maken voor een prachtige baan die in de eerste weken zal geasphalteerd worden. Ook voor het verkeer dar, uit de Geluwestraat komt zal dit een zeer goede verbetering zijn. Verder zullen nog werken uitgevoerd wor den tussen de Geluwestraat een De Kwakkelen op de baan naar de Oosthoek. Tn <Ie Meisjesschool. Ook in de Meisjesschool werden ge durende bet verlof belangrijke ver- beteringswerken uitgevoerd. De muur van de schoolkoer die dreigde in te vallen werd ombouwd in een prach tig afdak waar men op een moderne manier de fietsen der kinderen zal kunnen plaatsen zonder deze tegen elkaar te moeten werpen. WljTSCHATE Een uitvinding voor de landbouwers. Dhr Fernand Splnnewijn, landbou wer. Galgestraat 3. te Wljtschate, heeft een toestel uitgevonden dat het landbouwerswerk veel zal verlichten. Hij plaatst dit zelfgemaakte tuig op zijn tractor. Dan kan hij de zakken aardappelen van de grond optillen tot op een hoogte die hij verkiest, zelfs tot 1,75 m. Hij kan dus heel alleen een voer aardappelen laden zonder zich te moeten afsleuren om de zakken op te heffen. Het toestel kost slechts 100 fr. Op Maandag 31 Augustus en Dinsdag 1 September zal hij een demonstratie geven op zijn veld telkens 's avonds te 7 uur. Het toestel han natuurlijk ook die nen om zakken graan, voeders of meststoffen op te tillen. RECORD IN ENGELSE AUTOMOBIELFABRIEKEN De vereniging van automobielfa- brtkanten en handelaars meldt dat de Britse fabrieken gedurende de maan Juli, alle auto-productiere cords hebben geslagen. De Engelse industrie brengt gédurende de ar beidsuren vijf auto's per minuut voort. De gemiddelde wekelijkse productie bedraagt 13200 voertui gen. VLAMERTINGE Sportkring. Deze wedstrijd aan de kust bevre digde ons vooral omdat wij er onze jongens doelpunten hebben zien ma ken, iets waarin ze verleden jaar nog- door Vandemaele G. (3), Hof M. (2) en Allaeys W. Aan de rust en met windvoordeel al faalden. Ze werdén aangetekend was cle stand 1-2, waar De Panne merkelijk onder lag. Tegen wind wist Sportkring de teugels ln handen te houden en aldus eer. prachtige zege in de wacht te slepen. Zondag a.s. krijgen wij op de Pa- them cle returnmatch teven De Pan ne. Alle supporters zullen er aan houden deze match bij te wonen vooral om de nieuwe spelers aan de slag te zien. Duiven. Cormeilles. - 1. Declercq G.: 2. Clauw A.; 3. Desrumeaux J.; 4. en 5. Senrame R.; 6. Santy G.; 7. Vanda-m- me C.; 8. Prinzie R.; 9. Prlnzle Rog.; 10. Pottllllus T. Quiévrain. - 1. en 2. Pottllllus T.: 3. Devos J.; 4. en 5, Dehaese J.; 6. Devos J.; 7. Pottillius; 8. Dehaese J.; 9. Carpentier L.; 10. Van Engelaiidt. Cormeilles. - oude. - 1. Van Enee- landt M.: 2. Huyghebaert W.; 3. De- ryeke M.; 4. Stroobant M.; 5. Santy G.; 6. Vanrobaeys M.; 7. Stroobant M.; 8. Huyglie V.; 9. Dérycke M. Zondag a.s. prijsvlucht uit Bourges met de Westvlaamse vereniging, als ook eerste kampioenvlucht met .ion gen uit Breteuil. Inschrijving: 50 fr. per drie duiven. Prijskamp uit Arras oude en jongen dooreen. Een aardig huisje... De prijskamp voor opschik van de volkswoningen gaat dus naar alle waarschijnlijkheid door in de tweede helft van de maand October (hoppe- streek). Al diegenen die belang stel len ln deze nuttige opvoedkundige prijskamp gelieven zich te laten In schrijven tegen 1 September. Wil hopen dat er veel gezinnen zullen meedoen en zijn er van over tuigd dat velen eer zullen halen van hun werk. Want het gaat er om ter schoonst, om ter gezelligst, om ter smaakvolst en gerlevlgst wonen met eenvoudige middelen. Eielser under auto. De 16-jarige Aernoudt Hugo, wo nende Poperlngestraat 31, te Vlamer tinge werd Woensdag,midag rond- 13.30 u. rechtover zijn woning door een auto gegrepen die uit de rich ting Poperinge kwam. Aernoudt wil de per flets de baan oversteken en was liet uitzicht belemmerd door een autobus die voor hem reëel. De jon geling liep gelukkig slechts lichte kwetsuren op. DIKKEBUS Auto ln de gracht. In de nacht van Donderdag 20 op Vrijdag 21 dezer, omstreeks midder nacht. kwam zekere Leaucour Jules, handelsreiziger, wonende te Lauwe, met zijn Volkswagen, van Loker Ieperwaarts gereden. Aan de kleine bocht ln de Ieper straat alhier, meende de voerder waarschijnlijk d.eze bocht niet te kunnen nemen en remde met het noodlottig gevolg dat de wagen slipte en aan de linkerzijde van de rijweg ln de gracht terechtkwam bij de weide Goudeseune. De schade aan de wagen was zeer aanzienlijk. Door de politie werd on middellijk cle nodige vaststelling ge daan. Kloosterleven. We komen te vernemen dat Eerw. Zuster Marie-Laurence vaarwel zegt aan het onderwijs na 36 Jaar het beste gegeven te hebben ter opvoe ding der jeugd. We wensen de Eerw. Zuster nog een lang en vruchtbaar kloosterleven. Urbanisatie. Na vele jaren halsbrekende toeren verricht te hebben ln onze Vijver straat ls men ertoe gekomen deze straat een gans ander uitzicht te geven. Met een velotoaantje langs beide zijden van een effen baanvak evenaart de Vijverstraat thans de mooie straten van een stad. Een hul- clewoord om deze verwezenlijking. Daarmee lijkt cle Kerkstraat een tweede kalvarle. 't Ware zeker min der levensgevaarlijk voor onze kerk gangers moest binnen korte tijd overgegaan worden tot het herbanen van deze weg, We hopen dit voor velen. Sport. Michel Vèrcruysse wist zich te Po peringe in de tijdrit, eervol twaalfde te klasseren, de 32 Km. afleggend in 5.T08", t.t.z. 2 minuten meer dan de winnaar. Na deze krachtenslopende tijdrit wist hij zich cie 16» plaats toe te eigenen tijdens de laatste proef van het kriterium gebruikt Per grotere hoeveelheid aan speciale prijzen te verkrijgen ter drukkerij van liet blad. LOKER Kerknieuws. Zondag 30 Aug.: te 7 u„ gez. mis voor Henrl Dekeuwer (fondatie). Vrijdag 4 Sept.: 1» Vrijdag. - te 7 u„ gez. mis ter ere van het H. Hart. Algemene Communie voor cle 1" Vrij- dagbond. Zaterdag 5 Sept.: 1" Zaterdag. - te 7 u„ gez mis ter ere van O. L. Vrouw. Zondag 6 Sept.: te 7 u., gez. mis voor Remi Woussen en overleden ouders. Dinsdagavond, te 7.30 li., in plaats van Maandagavondvergadering' voor de ijveraarsters van de 1" Vrijdag- bond. Sport. Heden Zondag, te 14.50 u., te 15.50 u. en te 16.50 u., komt een koers voor Liefhebbers B.W.B. door onze gemeente gereden, komende uit de richting Klijtte en rijdende naar Dranouter. Paardensport Reeds van de Zondagmorgen vroeg waren de inrichters drük ln de weer. want niets mocht aan het toeval overgelaten worden. Met de middag- echter werd het voor hen een drei gende donkere hemel. En uur voor cle muziekmaatschappijen van Dra nouter, Loker en Vlamertinge hun Intrede op liet koersplein deden, be gon het te regenen. Voor niets, al hun werk en hoop! Neen! De opkomst was wel mi niem, maar het aantal en de waar de der paarden stonden borg voor het peil der koersen: lievig betwiste clrafkoersen een uiterst mooie en snelle vluchtkoers om dan niet te ge wagen van kleine Bobby en kleine Richard en van de andere succeskoer- sen der paarden uit de streek. Ondanks het gure kille weder keer den alle aanwezigen tevreden huis waarts en hopen dat het sportcomi- telt van Loker om die tegenslag niet ontmoedigd zal zijn. Niet in de be- gindaac! maar in de daad van het volhouden schuilt de beloning. De uitslagen: 1» Koers: 1. Stouy; 2. Elsle; 3. Cal vados. 2» Koers: 1. Don Quichotte; 2. Victote; 3. Comedie. 3" Koers: 1. Alglon; 2. Aanval; 3. Elona. 4» Koers: 1. Stony; 2. Elsie; 3. Su sanna. 5° Koers: 1. Don Quichotte; 2. Vlchte; 3. Erie D. 6» Koers: 1. Van Butsele; 2. Van Butsele; 3. Lemahieu. 7° Koers: 1. Deschodt; 2. Vantom me; 3. Clinckemaillie. 8» Koers: 1. Dochy; 2. Deconinck; 3. Lemahieu. En last -but not least Cle uitslag van dc rit der «Richards»: I. Bobby; 2. Bell». KEMMEL .Scholen. Op Dinsdag a.s. heropening der beide scholen met mis ter ere van de H. Geest voor het welzijn van leer lingen en leerkrachten. Ongeval. Bij het dorsen ter hofstede van A. D'Hulster, kreeg de machine-uitbater O. Dambre een slag van de grote riem waardoor hij cle voorarm gebroken werd en een grote hersenschudding opliep. In bewusteloze toestand werd hij naar het O. L. Vrouw Hospitaal te leper gevoerd ter verpleging. Kermispro;gramma 1953. Zondag 6 September: Speciale dui venvlucht uit Breteuil. - Te 14.30 u., schieting aau de gaaipers. - Te 16 u., muziekfestival met deelname der mu ziekmaatschappijen van Dikkebus, Dranouter, westouter, Wijtscliate en Kemmel. Maandag 7 September: te 10 u„ plechtig jaargetijde voor de overle den parochianen. - Te 15 u., prach tige ballonwedstrijd met 1.000 fr. prijzen. - Te 15 u„ op de Dries, boi ling door de la,deler, voor de vrouwen. - Te 18 iu.'. baanbolllng ter herberg «De Nieuwe Klokke 500 fr. prijzen. Woensdag 8 September: te 14 u., sdliietlng aan de gaalpers voor de gildeleden. - Te 19 u., bolling op de Kemmelberg. Donderdag 10 September: te 16 u„ handboogsciileting aan cle liggende wip. - Te 18 u., bolling voor de man nen, door de ladder. - Te 20 u„ mu ziek en volksbal. - Tc 21 u., prachtig vuurwerk. Ballomvedsl rijd. Gezien liet succes op alle gebied van verleden jaar. gaat do tweede wedstrijd door. Slechts 200 ballons zijn beschikbaar. Op voorhand be spreken bij Fi. Cnockaert of Mcjester Vei-mes, tegen 5 fr. BRIELEN Heropening der scholen. In tegenstelling met sommige ge ruchten worden de lessen hervat 'op Maandag 14 September a.s. Voetbal. Sport betwist Zondag a.s. een vriendenwedstrijd op het terrein van Sassport Boezinge. Dit is de laatste oefsnpartlj voor het aanvangen cler kampioenschappen die op 6 Septem ber a.s. beginnen. Aftrap to 16 u. Supporters komt uw Jongens aan moedigen. Dank zij de onbaatzuchtige ijver der bestuursleden is ons plein bijna in orcle. Het omvat ongeveer dezelfde afmetingen als het terrein van C. S. leper, t.t.z. 110 m. lengte en 60 m. breedte. Het bestuur herinnert nogmaals de spelers er aan dat de oefeningen doorgaan elke Dinsdag en Donderdag- telkens te 18 u. Slechts door regel matig oefenen zullen we er ln slagen eervol figuur te slaan in onze afde ling. Vanaf deze week zijn bij volgende bestuursleden en spelers steurikaar ten te bekomen: Vanhecke M.. Van dermeersch G., Snick A., Dcweerdt O., Louwyck M„ Deweerdt D., Devloo A„ Boullet M. en Lepla P. Prijzen: erellÖKaarten: 100 fr.: lid- kaarten: 50 fr.; steun kaarten: 25 fr DADIZELE Internationaal Muziektornooi. Onze Koninklijke Fanfare Rid der Ja.ns' Zonenneemt deel aan het Internationaal Muziekconcours van Nederland, dat doorgaat in de stad Enschede, op Zaterdag' en Zondag 29 en 30 Augustus. Dit concours gaat door onder de auspiciën der Nederlandse Federa tie voor Harmonie- en Fanfare gezelschappen (Beschermheer Z. K. Hoogheid Prins Bernard). 22 maat schappijen nemen er aan deel, nl 17 Nederlandse gezelschappen, 2 uit het Groot Hertogdom Luxem burg-, 2 uit Duitsland en 1 uit Bel gië, onze Koninkl. Fanfare Rid der Jans' Zonen Zondagmorgen te 3 uur vertrek ken de twee bussen voor de lange reis naar het verre Enschede. In de namiddag moet onze fan fare 2 stukken spelen, nl. Ouver ture Iceculairevan Gilson, en Symfonische Schetsvan Bau- dein. Wanneer onze fanfare slaagt,, dan moet ze 's Zondags uitkomen in finale, met het machtig stuk van Gilson: Binche 's Avonds moet onze fanfare voor het Enschedese publiek een concert geven, om dan eindelijk in de nacht de terugreis aan te vangen. Wij wensen onze Koninklijke Fanfare Ridder Jans' Zonen een schitterend resultaat en een mooie reis Voetbal. De tweede match van het seizoen wa3 een flinke zege voor de Een- drachters, die in het veld kwamen tegen s. V. Rumbeke, en die liet haalden met 5-X. Enkele dagen geleden ging Eerw. Moeder Norbcrtinc, in do wereld Mejufler Hardeman Rachel, over ste van het klooster O. L. Vrouw ten Bunderen te Zonnebeke, op rust naar het moederklooster te Moors lede. Eerw. Moeder Norbertine werd geboren tc Westouter op 17 Februa ri 1867. In 't klooster getreden in 1892, werd ze geprofest in 1894. Na de oorlog 1914-1918 werd ze aange duid als opvolgster van Eerw. Moe der Ursula als overste van het klooster te Zonnebeke. Toen Moe der Norbertine te Zonnebeke aan kwam in 1923, bestond het klooster uit een houten barak nabij de sta tie. In 't, jaar 1924 was het heden daags klooster voltooid en kon Moeder Norbertine met haar Zus ters de gebouwen in gebruik nemen. Sinds dit ogenblik hebben vele inwoners en inwoonsters hun eerste onderricht gekregen in dc school van 't klooster. Dit door toedoen der Zusters onder verantwoorde lijke leiding van Moeder Norber tine. Door haar toedoen vinden thans veel moeders een goede hulp en toevlucht in het goed ingerichte moederhuis. Door haar toedoen hebben veel ouden van dagen hun laatste levensdagen kommerloos en in rust kunnen doorbrengen. Velen zijn er gekomen, velen zijn er ge gaan! Dit alles deed Moeder Nor bertine uit liefde tot God en tot haar evennaaste. Thans is Moeder Norbertine op rust gegaan. Een welverdiende rust! We wensen haar nog vele ja ren toe en in naam der Inwoners van Zonnebeke danken we haar voor 't goede dat ze er mocht ver wezenlijken. De zware taak van overste berust thans op de schouders van Moeder Maria-Henrica, in de wereld Mej. Maria Verbeure. Vermelden we hier terloops nog dat de nieuwe kloosterïïnge-overste de dochter is van dhr Henri Ver beure, aannemer, die het klooster van Moorslede en Zonnebeke bouwde. WEEK VAN 30 AUGUSTUS TOT EN MET 5 SEPTEMBER 1953 ZONDAG 30 AUGUSTUS 10.05: Concert door de orkest- en koorvereniging Peter Benoltkrlng uit Izegem, o.l.v. Herman Roelstraete, met medewerking van Marie-Chris- tine Papegnies, sopraan, en Jozef Demeersseman, bas-bariton. 11.00: Boekenschouw. 11.10: Zondagmor gen zonder zorgen. 11.30: Uitge steld relais uit de Melite Aöln- kerke-De Panne. MAANDAG 31 AUGUSTUS 12.00: Het Westvlaams Harmonika- kwartet. 12.30: Nieuwe plaatjes. 13.00: Nieuwsberichten. 13.15: Klavierconcerto nr 17 In G groot. K. V. 453. W. A. Mozart. 13.45: Wereldschlagers DINSDAG 1 SEPTEMBER 16.30 :Het ensemble Marcel Dumou- lin. 17.00: In ons operettentheater. 17.30: Kinderuurtje. 18.15: Kees Brug zingt. 18.30: Dr J. Demey over De Vlaamse Waarzeggerij in de Middeleeuwen». 18.40: Uit on ze Westvlaamse muziekschat. 19.00: Nieuwsberichten. 19.20: Wielersportpraatje. WOENSDAG 2 SEPTEMBER 19.30: De muzikale snoepdoos. 20.00: Uitgesteld relais uit de Kur saal te Oostende. 21.00: Zo is Westvlaanderen. Hier in het Westen. De legende van Pitgam door An dré Demedts. Vraag en wederwoord. Gesprek met de Westvlaamse letter kundige Marcel Matthys. 22.00: Zie vervolg hiernevens CW* Op Donderdag 10 September a.s. richt het Landbouwcomice Veurnt, te Veurne, een dubbele veeprijs kamp in. Beide prijskampen be ginnen te 9.30 uur. De eerste prijskamp is deze van onze stamboekdieren, die moest doorgaan op 28 Mei 11., maar door mond- en klauwzeer onder 't vet. verschoven werd. Deze jaarlijkst gewestelijke stamboekveedemon- stratie, die om de twes jaar te Veurne of te Lo gehouden wordt, kent telkenmaal een groot aantal deelnemers en kijklustigen. Dit jaar echtèr, te oordelen naai de inschrijvingen die dagelijks ot ons Secretariaat toekomen, schijnt de belangstelling der deelnemers veel groter te zijn dan vorige ja ren. In 1953 zal de veeprijskamp te Veurne gekenmerkt worden door een nieuwigheid. Voor de eerste maal in onze gewesten, wordt door het Landbouwcomice, in samen werking met het Veekweeksyndi caat, een prijskamp ingericht voor ROOD MESTVEE. Deze prijskamp is toegankelijk voor alle bezitters van Rood Mestvee uit onze pro vincie. Een speciale jury zal deze dieren beoordelen. De dieren van de mestveeprljs- kamp dienen, bij wijze van proef in 4 reeksen voorgesteld te worden: 1.-VAARZEN (2-4-6 tanden) geen dikbillen; OSSEN (2-4-6 tanden) geer dikbillen; VAARZEN (2-4-6 tanden) dikbillen; 4.- OSSEN (2-4 6 tanden) dik billen. Bij inschrijving, die wij vóór 31 Aug. verwachten, dienen de aangevers de reeks te vermelden waarin zij het dier wensen aan de Heren der Jury voor te stellen. Be Juryleden zullen alle dikbillen uil de eerste en tweede reeks naar de derde en vierde reeks verzenden Op ons programma hebben wij een aantal prijzen per reeks be paald dat kan gewijzigd worden volgens het getal deelnemers. Ge beurlijk wordt er een ereprijs gegeven aan de verdienstelijkst? Vaars en Os in deze laatste prijs kamp. Stamboekkwekers en mestvee houders, stelt uw dieren tentoon op onze prijskamp. 2.- 3.- Beroemde komponleten. Frederic Ohopin. DONDERDAG 3 SEPTEMBER 16.30: Derde bedrijf uit Carmen Georges Bizet. 17.10: De vrolijke golf. 17.45: Klavierrecital door Ce cile Van Neste. 18.10: Hllde Gue- den zingt operetten-aria's. 18.20: Tocatalen fuga in d klein. J. S. Bacb. 18.30: Sociaal-economische pro blemen ln Westvlaanderen. «Dt Werkloosheid in Westvlaanderen-. door J. Declercq. directeur van hei gewestelijk bureau voor arbeidsbe middeling te Kortrljk. 18.40: het orkest Harry Collins en de tenor Du- san Georgevic. 19.00: Nieuwsbe richten. 19.20: Duivensportpraatje VRIJDAG 4 SEPTEMBER 10.03: Lichte Inzet. 10.20: Sep tet opus 20 ln Es groot. Ludwig von Beethoven. -11.00: Ons radiozieken bezoek. 11.30: Ons refreintjesal bum. ZATERDAG E SEPTEMBER 16.30: Ons verzoekplatenprogram- ma. 17.45: Ons wekelijks opera concert. 18.30: Mariahalfuurtjc 19.00: Nieuwsberichten. 19.15: Met de micro door Westvlaanderen. IN DE PATRONACEZAAL I EN AANPALENDE GEBOUWEN J Prachtige standen wat betreft electriciteit, radio's, j velo's, bromfietsen, meubels, kleding, huisversiering, enz., enz. Ingangskaart geeft recht op de tombola ten bedrage van 2500 fr. prijzen. I De winnende nummers zullen ln «Het Wekelijks Nieuws» verschijnen. (c-4152) I PLECHTIGE INHULDIGING VAN HET NIEUW BAANVAK DADIZELE-LEDEGEM EN DE NIEUWE KAPEi VAN O. L. VROUW VAN DE DAD1ZELEH0EK Boven: dhr Vandorpe Camiel, burgemeester van Dadizele, knipt liet symbolisch lint door en verklaart de nieuwe baan Dadizcle-Lcdegcm als officieel geopend. Verder bemerken wij de gemeentelijke overlieden van Dadizele en Lcdegem, waaronder wij herkennen dhr Pierre Dc- nolf, burgemeester van Ledegem, en de HH. Fatou Petrus, Debeuf Jerome, Neir.vnck Adolf en Dccoene Michel, schepenen van beide gemeenten. Onder: dhr Pierre Denolf, burgemeester van Lede gem, opent het baanvak Klephoek-Dadizelchoek. Rechts: df prachtige nieuwe O. L. Vrouwkapel op de Dadizclehpek. Vooraan bemerken wij Z. E. II. Deprinee, onderpastoor te Lcdegem, die deze nieuwe kapel inwijdde, tijdens zijn toespraak tot de talrijke aan wezigen. Verleden Zondagnamiddag 23 Augustus was het voor de gemeen ten Dadizele en Ledegem een gro te feestdag ter gelegenheid van de officiële inhuldiging van de nieu we baan Dadizele-Ledegem en de Klephoek-Dadizelehoek, alsook tor gelegenheid van de plechtige in wijding van dc prachtige nieuwe kapel van O. L. Vrouw op de Da- dizelehoek. Het gemeentebestuur en talrijke inwoners van beide ge meenten waren op deze grootse plechtigheid aanwezig. Te dezer gelegenheid werd een prachtige stoet gevormd waaraan de mu ziekmaatschappijen Ste Cecilia» van Ledegem en De Ridder Jans zonen van Dadizele hun mede werking verleenden. Nadat de nieuwe baan Dadizele- Ledegem door de heer Vandorpe Camiel, burgemeester van Dadize le, werd ingehuldigd, ging men stoetsgewijze naar Ledegem, waai de heer Pierre Denolf, burgemec.» tor dezer gemeente, het, symbolise! lint doorknipte en de nieuwe bas: Klephoek-Dadizelehoek als inge huidigd verklaarde. In stoet keer de men dan terug naar de Dadize^ lehoek. Daar had de inhuldigin' en inwijding plaats van de prac! tige nieuwe O. L. Vrouwkapel e1 het O. L. Vrouwbeeld, door Z.E.H Deprince, onderpastoor te Lede gem. Na de inwijding hield Z.E.H Deprince een korte maar indruk wekkende toespraak tot de talri: ke aanwezigen. Daarop werd no- het woord gevoerd door de lieer Jules Nuytten, ere-voorzit.ter van het inrichtend feestcomiteit, als ook door de heer Vandorpe Ca miel, burgemeester van Dadizele. Deze plechtigheid werd besloten door prachtige muziekultvoerin gen, gegeven door de deelnemend muziekmaatschappijen van dit feest. WWWS#WWWWWWVWWVWWVVWWVVWVIMMMMi)j te oogsten geve men van 300 tof 400 kg. CHLOORPOTAS 40 of 800 tot 1.000 kg. POTASZOUT 17% per Ha, (4143.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 6