Raf Ghisquière, winnaar van de koers in lijn, Te Lugano starten de onzen niet kansloos Met onze Rennen doorheen onze gouw Taillieu, de slokop Vooral de Liefhebbers dragen onze hoop Over de Wereldkampioenschap pen op de weg en de selectie schitterend eindwinncicar van ons Kriterium, won op onweerstaanbare wijze de Tijdrit de sterkste man van de dag Laatste dag bracht nog felle strijd voor de ereplaatsen Van Vliet, Morettini, Patterson en Messina, eerste regenboogtruien DOLF VERSCHVEREN KOFFIES FORD De Café-spelen Valcke HOOVER WASMACHINE STEVENS Afhletlek SLAAPKAMER DE BAN SC VAN ROESELARE De Tool dies' Cijfers ICoerswitsSagen Beroepsrenners kl :j a. mm-. 19. w», Aangekondigd koersen «HET WEKELIJKS NIEUWSZaterdag 29 Aug. 1053. Het Is nu eenmaal zo dat de grote belangstelling Inzake wereld- kampioarjdnappen bij ons uitgaat naar de baan. Het 1« met een on gemeen verlangen dat de grote aportmassa uitziet naar de presta ties van diegenen, die onder de ve len werden uitverkoren om de eer van het land hoog te houden tegen over de allerbesten uit alle landen. Het wereldkampioenschap op de weg brengt daarom nog niet altijd de beste renner op de voorgrond, het is een koers net als een andere met de wisselvalligheden aan iedere wegwedstrijd verbonden. Feitelijk ligt er niets onlogisch dat de titel van wereldkampioen wordt uitge reikt na één wedstrijd, daar waar de logica zoekt naar een formule die meer voldoening zou moeten schenken: een reeks koersen over telkens een verschillend parcours, waaruit dan de beste onder de bes ten tot winnaar zou worden uitge roepen. Het is echter nu eenmaal zo aangenomen en te Lugano krij gen wij dan ook Zaterdag over 180 km. en Zondag over 270 km., het wereldkampioenschap op de weg voor liefhebbers en beroepsrenners. Alvorens echter tot de bespreking van de omloop en een kleine pro- nostiek over te gaan, willen wij even terugkomen op de selectie zelf. Zoals wij het verleden week reeds zegden, kunnen beide ploe gen wel met zorg zijn uitgekozen, de algehele voldoening wegdragen kunnen ze echter niet. Daar heb ben wij bijvoorbeeld het geval Ron- delé. Net als zes jaren geleden, werd de Moorsledenaar over het hoofd gezien en werd hij achteruit gezet tegenover een Close en een Brankart bijvoorbeeld. Eerstge noemde reed wel een mooie ronde van Frankrijk, maar dat moet toch geen voldoende reden zijn om naar Lugano te worden gestuurd. Bran kart kan nu nog een onzer beste jongeren zijn, tot op heden moet hij nog steeds bewijzen onder de acht besten te zijn opgeklommen Tegenover hen kan Rondelé uit pakken met een eerste plaats in de Ronde van België, veroverd met de macht tegen een combine van tientallen renners k propos, en werd beloofd dat er een onderzoek zou worden, ingesteld en dat er niet zou gerust worden voor de schul digen waren gekend en gestraft; hoe ver staat het er mee? daar bij klasseerde hij zich tweede in het kampioenschap, van België, en sindsdien, steeds in het vooruitzicht van Lugano, liet hij menig contract vallen om de zware wedstrijden te gaan opzoeken. Spijts dit alles kregen Close en Brankart de voorkeur. Men zal zeg gen, waarom juist die twee Walen geslachtofferd. Och ja, omdat ze nu eenmaal het minst adelbrieven kunnen voorleggen, al heeft Van Geneugden bijv. niéts die hem bo ven een Rondelé moet doen verkie zen, tenzij een tweede plaats in de Drie Zustersteden die als sdftings- proef gold, maar waarin Rondelé door pech werd geremd. Als die ene proef als basis heeft gediend, dan moeten wij zeggen dat aan Rondelé een zeker onrecht werd aangedaan. Of mocht er bij Schotte en Derij- cke geen derde Westvlaming meer j? Wij la' aanduiding van de Kampioen van bij Wij laten daarbil nog de niet- aanduiding van de België onbesproken. HET PARCOURS Hierbij drukken wij een beschrij vende omloop af van het wegkam- pioensohap te Lugano, die tamelijk duidelijk is. Het laagste punt is ge legen aan de vertrek- en aankomst- lijn, nl. 274 meter hoven de zee spiegel. Onmiddellijk dient er lichtjes geklommen om aan kilo meter 6 het hoogste punt te be reiken, 390 meter. Dit maakt een hoogteverschil van 116 meter. Volgt daarop een lange afzink tot aan het einde van de 15 km. lange ron de. De liefhebbers krijgen deze 12 maal, de beroepsrenners 18 maal onder de voeten geschoven. Zonder van een bergachtig parcours te kunnen gewagen, moeten wij toch zeggen dat de omloop heel wat las tiger zal zijn dan deze van verle den jaar te Luxemburg. Twaalf of achttienmaal een helling van 4 km. ongeveer, zal uiteindelijk toch in de benen wegen, zodat het waar schijnlijk niet tot massaspurten zal komen, zoals dit verleden jaar het geval was. Enkele korte bochten zullen er het hunne toe bijbrengen om een uiteindelijke afscheiding te bekomen. WIE HAALT HET 7 Een pronostiek is steeds een ge waagd iets, en zeker is dit het ge val wanneer het een wereldkam pioenschap betreft. Men herinnere zich de zegepralen van Knecht en van Muller in de laatste jaren, om te zien dat ook hier de verrassingen niet uitgesloten zijn. Zeker is het dat Italië. Frankrijk en vooral Nederland sterke ploegen in lijn brengen. Coppi, Bobet, Var- najo, Wagtmans e.a., moeten zeker tot de allergrootste kanshebbers gerekend worden en daar zijn dan nog de Duitsers, die reeds verleden jaar de verrassing brachten en ook thans niet mogen over het hoofd gezien worden. En een Kubler en een Schaer zijn zeker niet bij voor baat geslagen. Bij de onzen rekenen wij vooral op de onverwoestbaarheid van een Schotte, steeds groot in grote om standigheden, en op de leepheid van Ockers. Min kansen hunnen wij aan Brankart en Close, al weet men met laatstgenoemde nooit al les. Van Geneugden en Schils ste ken in forme, dat is zeker. Of dit te Lugano voldoende zal zijn is iets anders, vermits daar de afstand en zwaarte van het parcours hun woordje zullen meespreken. Blijven dan nog Derijcke en Debaere, die zeker onze twee grootste vraagte kens zijn. De Beilegemnaar had een schitterend voorseizoen maar liet naderhand min van zich horen, terwijl Debaere eerst na de periode der klassiekers zijn hoogste forme bereikten. Beiden hebben klasse en een goede spurt, twee wapens waar mede men zich in elke koers goed kan verdedigen. Een pronostiek? Coppi, Bobet, Varnajo, Wagtmans, Schaer, Schot te en Derijcke dragen onze grootste voorkeur weg. Ogenschijnlijk heb ben Coppi en Bobet de grootste kansen. Men lette echter op voor Varnajo. Van de onzen verwachten wij het beste. Bij de liefhebbers kennen wij heei wat min deelnemers. Ons 6-tal ziet er ongemeen sterk uit, zodat wij met reden op een zegepraal der onzen mogen rekenen. De Ita lianen beschikken echter eveneens over een keurkorps van jonge ren ners, en van de Nederlanders kre gen wij in de jongste jaren telkens een of meer verrassingen. In Van Looy hebben wij echter een prima- troef; Dré Noyelle, als hij in een goede dag is, kan gemakkelijk de besten baas; Van Menen, Vannit- sen, Van Aerde en vooral Van Cau- ter zijn niet alleen stuk voor stuk beste jongeren, maar daarbij ga ven ze in de jongste dagen nog blijk van een flinke forme. WIJ besluiten. Bij de liefhebbers hebben wij een beste kans en bij de beroepsrenners zijn wij niet bij voorbaat geslagen. Wij rekenen oo één titel, en hopen op twee. Of zijn wij al te optimistisch? ilET WEKELJ LUC1EN TAILLIEU BIJ DE BEROEPSRENNERS Pascal primus op Antwerpse bodem. Te Duffel kwamen heel wat W.- vlamingen, aan de start, het Jongste week-end waxen immers geen koer sen ln onze gouw. Het werd noch min noch meer, een volledige Weet- "s vijf v aan onze tpouw- Pasoal vermits van de 1» Prijs: TELEVISIEPOST BARGO waarde 15.000 fr. DE TIJDRIT Het bedrijvige feestcomiteit van de Casselstraat te Poperinge, onder leiding van de gekende sportman dhr Vermeulen Gerard, had het aangedurfd voor het eerst in de Westhoek met een tijdrit uit te pakken. Spijts in laatste instantie veranderingen aan de wegwijzer dienden aangebracht te worden, werd het gedurfd initiatief een vol ledig succes, waarvoor de wakkere inrichters zeker hartelijk dienen gelukgewenst te worden In deze hulde betrekken we graag de wie lerclubs van Westouter en Renin- gelst, die voor een degelijke orga nisatie op het grondgebied dezer beide gemeenten zorgden. Het sportief succes was al even groot. Honderden toeschouwers ver drongen zich reeds aan de vertrek lijn toen de eerste van de 29 Inge schreven renners de baan werd op gestuurd door de sympathieke He ren Sportafgevaardigden Delboo en Devriendt. Spijts er een lichte bries stak en het parcours niet van de gemakkelijkste was, werden er wer kelijk flinke tijden genoteerd. Mi chel Vercruysse uit Reningelst was de eerste die voor de verrassing zorgde. De tweede zeer goede pres tatie kwam vanwege Lucien Vic- toor. Met 52'34" hield de Oekenaar lange tijd de leiding. Ten slotte deed Pierre Mahieu uit Geluwe er 9 seconden min over, aldus zijn treinloperseigenschappen onderlij nend. Mahieu zou evenwel niet lang op kop blijven, want toen Raf Ghisquière op de aankomstlijn toe vloog, was het eenieder duidelijk dat de in form stekende ieperling een verbluffende prestatie had ver richt. Boven: Raf Ghisquière zorgde reeds voor een daverende prestatie in de tijdrit en won op onweerstaanbare wijze de koers in lijn. HIJ was de grote man van de dag. Onder: Lucien Taillieu kreeg de pracht- beker Het Wekelijks NieuwsZijn zege in het kriterium onder schreef hij door een unieke prestatie in de tijdrit. Rechts: Dré Mes- selis, die schitterend tweede werd van het kriterium. CAMERLYNCK'S SPANNEN OVERAL DE KROON! Primaproducten aan schappelijke prijzen Eist de producten CAMERLYNCK de mooiste sportieve klasse wagen bij uitstek. GARAGE DEVOS DEWANCKEL Frenchlaan - IEPER ROBERG CENTRAL'S LAGER DE BIEREN VAN DE SPORTMAN! CENTRALE BROUWERIJ IEPER Eist ze overal! SIGARETTEN BELGA de sigaret van DE SPORTMAN verleent traditiegetrouw flinke medewerking zijn DE KOERS IN LIJN Dezelfde vertrekkers als in de Vijftien jaar geleden werd Van Vliet een eerste maal wereldkam pioen in zuivere snelheid. Te Zu rich reed hij zich Zondag opnieuw in de regenboogtrui. Gemakkelijk is het voor onze Noorderbuur niet gegaan, vermits hij eerst door de herkansing in de finale geraakte samen met de Engelsman Harris, groot favoriet, en de veropenbaring Sacchi, die de halve beslissingen hadden gewonnen. Die Sacchi had zich in de zif tingsreeksen zo aangesteld dat Hands in de finale slechts oog voor de Italiaan had. Van Vliet maakte er gebruik van om plots te demar reren en afgetekend te zegevieren. Het Wilhelmus speelde voor de eer ste maal. Dat onze sprinters er nooit bij te pas kwamen hoeft niet eens gezegd. Bij de liefhebbers droegen Debakker en Gosselin heel wrat meer hoop, vooral eerstgenoem de. Beiden werden echter in de kwartfinales reeds gezift en zelfs in de herkansing zagen ze geen kans zich te kwalifieren. Ten slotte ge raakten de Italianen Morettini en Pinarello en de Duitser Potzerhei- mer in finale en het was de eerste Italiaan die het haalde na een lan ge spurt. De achtervolging der liefhebbers zou ons geen verrassingen brengen. Baetsié en De Paepe werden reeds in de ziftingsreeksen te zwak be vonden net ten andere als wereld kampioen Piet Van Heusden, de Fransman Vitré, de Nederlander de Groot en de Italianen Campana en Messina blijven het langst in koers, maar het waren de Italianen die onder eikaar de finale betwistten. Messina, reeds wereldkampioen in 1949, liet zijn landgenoot geen ehijn van kans. BIJ de achtervolging beroepsren ners zou Glorieux de rol van out sider vervullen. Althans volgens het algemeen gedacht. Hij werd er ech ter door de machtige Fransman Hassenforder ln zijn reeks uitgere den. Debeuckflaer kreeg geen kans om zich te verdedigen. Hij reed nl. tweemaal plat en werd volgens de (dwaze) reglementen uit dien hoof de uitgesloten. Eens te meer was de Oerlikon-piste ons niet gunstig'. De halve finales gaver) aanleiding tot mooie strijd. De Deen Nielsen won met miniem verschil van Has senforder, terwijl Patterson eerst naar het einde toe de geweldig van stapel gelopen zijnde Bevilacqua wist te overmeesteren. In de finale startte Patterson heel wat beter. Na 12 ronden maakte Nielsen even wel gelijk. De Australiër nam dan weer voordeel, maar opnieuw kwam de Deen terug. In de laatste ronden sprak evenwel de klas en Patterson won ten slotte nog afgescheiden. wereldkampioen bij de stayers Nadat Verschuwen en de Frans man Quegnet de ziftingsreeksen hadden gewonnen en Michaux in herkansing zich wist te klasseren, kwamen volgende stayers in finale: de Duitser Schorn, de Fransen Le moine en Quegnet, de Zwitser Bes- son, de Italiaan Martino en de Belgen Michaux en Verschueren. Verschueren was als algemeen favoriet met Quegnet als outsider. Onze landgenoot vertrok in laat ste positie en rukt spoedig op naar de tweede plaats om aan km. 20 ook Schorn van de leiding te ver dringen. Op dat ogenblik waren enkel hij met Lemoine en Quegnet meer in strijd voor de zege. Met voor zich de oude Lemoine en ach ter zich de .jonge Quegnet, kreeg Dolf het vrij lastig en hij moest dan ook regelmatig aanvallen af slaan. Onze landgenoot reed ech ter opperbest en spijts de combine der twee Fransen won hij ten slot te met 70 meter voorsprong op Quegnet, Lemoine was derde, de Duitser Schorn vierde, JVIartlno vijfde, Michaux zesde en Besson zevende. Het Belgisch Volkslied speelde voor de eerste maal. Het grof geschut startte echter op het laatst. Hebb kende 'n mooie finish, maar kon toch Ghisquière niet te na komen. Seynaeve lukte een zeer goede tijd. maar Daniel Denys bracht het er nog heel wat beter vanaf en klasseerde zich on middellijk achter Ghisquière. Van- devoorde boekte een bevredigende uitslag, maar Georges Meulemees- ter deed hem van verre de baard af: 51'48". Elf seconden meer dan Ghisquière, werkelijk schitterend, vanwege de teruggetrokken Koeke- larenaar. Met spanning werd thans ge wacht op de komst van Gerard In- devuyst. Het bleek echter alras dat de neo-Ieperling verre beneden de verwachting zou blijven. Moreel ge troffen door zijn niet aanduiding voor Lugano, en nimmer het ge paste verzet vindend voor deze tijd rit, boekte hij een uitslag hem on waardig: 54'47". Als voorlaatste man startte Dré Messelis. Zonder over zijn beste conditie te beschikken, was de Le degemnaar vast besloten een flinke inspanning te doen. Met 52'06" klasseerde hij zich dan ook derde na Ghisquière en Meulemeester. Rest thans nog alleen Lucien Tail lieu, die als leider het laatst van allen was vertrokken. Toen hij zich in een werkelijk indrukwekkende stijl een minuut na Messelis aan bood, leed het geen twijfel of we kregen met de Menenaar ook de beste tijd van de dag. Taillieu won inderdaad in de zeer merkwaardige tijd van 51'08", te Heule schonken prachtige GOLFBILJART als premie. een DE UITSLAG 1. TAILLIEU LUCIEN m. 51 wei'. 08 2. Ghisquière Raf. 51 37 3. Meulemeester Ge-orges 51 48 4. Messelis André 52 06 5. Denys Daniel 52 10 6. Mahieu Pierre 52 25 7. Victoor Lucien 52 34 8. Hebb Jacques 52 47 9. Seynaeve Jacques 52 49 10. Vandevoorde Albert 52 55 12. Vercruysse Michel 53 08 13. Nolf Werner 53 16 14. Deboodt Michel 53 18 15. Gryson Alois 53 24 16. Gryson André 53 38 17. Delannoye Daniel 53 48 18. Brulez Frans 54 04 19. Decocker Noël 54 20 20. Deconinck 54 30 21. Indevuyst Gerard 54 37 22. Pattyn Daniel 55 58 23. Vandendriessche 56 44 24. Expeel André 56 46 25. Roels Herman 57 09 26. Desmedt Gilbert 57 45 27. Desmedt Norbert 1 00 21 morgen werden de baan opgestuurd. Waar men zich na de felle inspan ning van de voormiddag aan een eerder kalm koersverloop mocht verwachten, dan bleek vanaan het vertreksein, dat dit niet het geval zou zijn. Dré Messelis zorgde onmiddellijk voor een uit loper, waarbij Norbert Desmedt en Roels moesten lossen. Messelis werd vervoegd maar Brulez, die een zeer opvallende koers zou leveren, nam zijn plaats als ruziestoker over, zodat het werkelijk nooit tot een luwen van de strijd kwam. In al dat geweld waren er een paar pechvogels waaronder Gilbert De smedt, Deboodt en Lucien Victoor. Laatstgenoemde zou zelf herstel len en enig van moed bijna gans de koers alleen jagen. De Oekenaar betwistte hier zijn laatste koers bi.i de liefhebbers en wilde dan ook van deze wedstrijd een laatste en deugddoende oefengalop maken, al eer reeds deze week bij de beroeps renners uit te komen. We wensen de sympathieke Lucien inmiddels het beste in de hoogste categorie. Een nieuwe uitloper van Messelis, Taillieu en Gryson Alois had ze ker ogenblik heel wat kans op sla gen, te meer dat deze drie mannen versterking kregen vanwege .Jaak Hebb en Meulemeester. In de groep werd echter niet geslapen en onder impuls van een wakende Ghisquiè re en Delannoye Mep het toch al weer samen. Dit was natuurlijk niet naar de zin van Dré Messelis De Ledegem- naar scheen werkelijk onvermoei baar en in één ronde tijd nam hij tot 45 seconden voorsprong op Raf Ghisquière en Decocker. die het eerst reageerden en tot omtrent 1 minuut op de groep. Inmiddels kregen wij een bandlveuk van In- devuyst, die thans flink aan hét jagen was en in de Torhouthaar Beke de geschikte maat vond. Wijl vooraan Dré Messelis zijn voor sprong met hand en tand verdedig de, zorgden Indevuyst-Beke voor de nodige spanning achteraan, want dit flink duo, waarin wij een heel andere Indevuyst aantroffen dan in de voormiddag', naderde stilaan maar zeker op de groep en zou dan ook in de loop van de zesde ronde, juist toen Messelis werd ingelopen, opnieuw aansluiting vinden. Alles viel dus' te herdoen en het was opnieuw Brulez die herrie zaaide en de boel op stelten zette. Pierre Mahieu en Messelis werden echter bereid gevonden om de handschoenen op te rapen en zo kwam het dat aan de vluchteling niet veel respijt werd gegund. Ook wanneer in de zevende ronde Nolf en Seynaeve zich een 300-tal meter voorsprong wisten te verschaffen, kregen wij nog geen definitieve wending, maar in de voorlaatste ronde kregen wij dan toch de af scheiding, die van beslissende aard zou zijn. Seynaeve draafde alleen voorop, gevolgd door Beke, Inde vuyst, Nolf, Delannoye en Ghis quière. Vandevoorde had een paar honderd meter goed te maken, wat verder volgden Denys en Messelis. Daarop volgde de rest van wat eens de grote groep was geweest, achter nagezet door Taillieu, die blijkbaar niet helemaal in zijn nopjes was. Met deze stand gingen wij de laatste ronde in. Heel, veel veran dering zou er niet meer komen, tenzij dat Daniel Denys aansluiting met de eersten zou vinden, wijl Messelis meer en meer afzakte en Taillieu in de laatste kilometers nog naar de achtste plaats wist op te rukken. Met zeven trokken ze dus naar de eindmeet. Raf Ghis quière, die heel de dag blijk had ge geven van een sprankelende forme, liet zich door niemand verrassen, zette zich van zeer ver op kop en won mooi en verdiend, wijl zijn stadsgenoot Indevuyst zich mooi tweede klasseerde. 4" Prijs: THOMAS DROOGTURBINE (waarde 5.200 fr.) geschonken door F. VAN RENTERGHEM Noordstraat - KOETRIJK Lucien Taillieu heeft zijn ganse seizoen, al zijn koersen en al zijn eigenschappen afgestemd, op ons regelmatigheidskriterium. Hij deed er de grootste inspanningen voor en legde zich er voor de grootste opofferingen op. Om dit alles werd hij dan ook op schitterende wijze beloond. Hij won immers niet al leen acht koersen op de XI die er te betwisten vielen, maar werd om zijn eerste plaats in het algemeen klassement beloond met het radio televisietoestel r Barco ter waar de van meer dan 15.000 fr. Daarbij legde hij tevens beslag op de golfbiljart die door het huis der Caféspelen Valcke, te Heule, werd uitgeschreven aam de renner die het meest de gele leiderstrui zou hebben gedragen. Het televisietoestel en de golfbil jart Valcke alleen, vertegenwoor digen reeds een waarde van 21.000 frank. Voorwaar de beloftevolle Tail lieu was dit seizoen de grote slokop. ners nipt Vlaamse zeg», ren zee «exste plaatsen genoten toekwamen. Jullen ontsnapte er met Dlele Vandecas- teele en de rappe Bekegemnaar haalde zijn zoveelste zege in de spurt. Meteen noemden wij de twee verdlenstelijksten van de koers, maar we moeten zeker wij zen op de degelijke oondltie van Rik Denys, die er vierde eindigde voor Pleters en Salembier. De Emelgemnaar kan maar zijn koers niet winnen, maar is nooit van de ereplaatsen weg te slaan. Te Zin- gem zou hij nL opnieuw derde wor den, thans geklopt door Desmedt R. en Wambeke. Braeckeveldt opnieuw aan de eer. Na zijn mooie zege te Izenberge verleden Donderdag, was het alweer met voorsprong dat Braeckeveldt te Eeklo een ganse bende achter zich liet. Meteen behaalde hij zijn vijfde zege en met wat spurt had den het er gemakkelijk reeds 20 kunnen zijn. Braeckeveldt ia ter dage zonder twijfel onze sterkste beroepsrenner. Hadden de sterksten ook niet te Lugano moeten zitten? René Mertens onderlijnde alweer zijn spurtersgaven voor de tweede plaats, wijl er na hem vier ren- gelijk werden geplaatst, zo ging het er aan toe. Nr acht voor Roger Desmedt. Het oude Smetje van Waregem houdt niet op zijn aanhangers het ene plezier na het andere te doen. Geen week gaat er voorbij of hij krijgt een nieuwe palm aan zijn reeds flink behangen bloem enkoord. Te Zingem waar crosser Van der Melrsch de profs uitnodigde schoot 'hij alweer de oppergaai voor een in form komende wambeke en een regelmatige Denys. Met OlUvier 5', Jonckheere, 6', Degraeveleyn 9" en Blomme 12*. werd het ook daar een volledige Westvlaamse zege. Eindelijk Miele Vanderveken. De Diksmuldenaar heeft lang moeten wachten eer hij dit jaar zijn edndschot kon plaatsen. Reeds heel het seizoen rijdt hij niet slecht, maar tussen dit en ae zege is er nog een hemelsbreed verschil. Miele kon maar aan geen boekée geraken. Eindelijk is het dan toch gelukt, en wel te Dulnkerke ln het zwaar stadscriterium. Een groot getal knappe We6tvlamingen gin gen er de Fransen tarten. Onder de grote uitblinkers zijn vast en zeker Thuur Cleenewerck en Ron delé te vermelden. Bij de andere uitblinkers dienen echter Joye, De- voghel Gerard, Callebout en De graeveleyn hun plaats te krijgen, net als Dré Verfaillie, die op dit lastig parcours helemaal in zijn nopjes was. Gelukkig evenwel dat Vanderveken er was, om de enige gevaarlijke Fransman, Mar» van de zege weg te houden, BIJ DE ONAFHANKELIJK Tam, op de plank nracfoFU iri r. Flink debuut van Karei Tae.i Weinia werk op de plank? indés. De mooiste prestatie week van een zijde verwachtten. •»- Karei TjJ; r& fïlf. foo* mv deze niet die bij de liefhebbers dit jaar J, tot recht kwam, ging in de c; koers te Vilvoorde de vijfde w,;: weghalen, en deed er meteen veelbelovend debuut. Dré Bk,' behaalde er de tiende plaats, C' van onze andere vertegenwoordig viel er bitter weinig op te me|; BIJ DE LIEFHEBBERS Roger Leenknecht puik wW te Eiuelgem. Emelgem kreeg een zeer l. tal vertrekkers en een flink twiste wedstrijd, waarin teil jg de besten aan het langste j» trokken. De slanke Leenknecht KooJakamp werd er primus voor L heel stel flinke He lembiex, Stofferis, DegTyse en andere Hei is misschien een om te wijzen op de flinke I seizoenhelft van Salembier die t'; de drie eerste plaateen niet weg te krijgen ls en op - maat van Armand 3" Prijs: 5.200 fr. 800 fr. 6.000 fr.. geschonken door Fa IEPER - POPERINGE DE EINDSTAND 1. TAILLIEU Lucien 2. Messelis André 3. Vandevoorde Albert 4. Indevuyst Gerard 5. Delannoye Daniel 6. Nolf Werner Denijs Daniel 8. Knockaert Lucien 9. Deboodt Miehei 10. Ghisquière Raf. 11. Gryson Alois 12. Rcbry Gaston 13. Brulez Palmer 14. Desmedt Gilbert 259 211 170 1G5 119 115 115 103 95 84 57 39 30 12 WIE WON ER DE PROEVEN? L. Merkem: VANDEVOORDE Albert Becrst: TAILLIEU Lucien Niemvkerkc: NOYELLE André Weriik: TAILLIEU Lucien Kortrijk-PoDeringe: TAILLIEU Lo: INDEVUYST Gerard Koksijde: VANBOSSEL Cyriel Dikkebus: INDEVUYST Gerard ZiHebeke-Hoge; MESSELIS André Lombardsijde: MESSELIS André Loker: PLANCKAERT Joseph Beitem: NOYELLE André Westrozebeke: TAILLIEU Lucien Reningelst: PLANCKAERT Joseph Veurne: TAILLIEU Lucien Bpezinge: INDEVUYST Gerard Lendelede: TAILLIEU L. ZarrenTAILLIEU L. Moorslede: TRUYE Willy Poperinge: Tijdrit: TAILLIEU Lucien In lijn: GISQUIERE Raf. GERARD INDEVUYST NAM WEERWRAAK... OP ZICHZELF Het was ogenschijnlijk dezelfde Indevuyst die wij aan de start van de tijdrit kregen als deze welke wij slechts spurt mist om een der mussen te zijn. Kerckhove nogmaals aas de Te Merkem-Hoekje kon Norit Kerckhove eens te meer bé% dat hij werkelijk uit prima fc is gesneden. Zijn grootste teje' strever was ex de Bredenaar Mr üie wij ln de jongste weken' aj in de koersen aantroffen en it: kelljk enkele weken om een oir dere reden niet meer moet i aangetreden. Die tweede pis laat echter het beste hopen de eerstkomende koersen. OÜt de uitblinkers citeren wij gmj: plaatselijke renner Barbier, dier: talrijke aanhangers niet chelde, Raf Glilsqulèr» de man van het seizoen-elidi! De maand Augustus schil Raf Ghisquière een schil opsluit van het seizoen te tli brengen. De voorbije maanden ren de Ieperling verre van gig; Hij sukkelde met het een et 1 ander en de uitslagen waren s venant. Momenteel hoeft hij K: ter niemand te vrezen en de slagen laten dan ook niet op fc wachten. Zondag klasseerde t zich tweede in de tijdrit te ringe, won er 's namiddags dl in lijn op sprekende wijze e Dinsdag te Helkijn de beste vlaamse liefhebbers van het* geven. Samen met de sterke Pk ckaert beheerste hij er het to einde en sloeg ten slotte zijn p op sprekende wijze. Truye, Aims Desmedt en de veelbelovende) Jonckheere, alsmede Brulez, er de andere uitblinkers. VLAANDEREN KLOPT LUXEMBURG TE OOSTENDE 110 m. borden: 1. GUTTHffi" 16" 5; 2. Haas (L,), IS' 3. Vanderllnden (VI.), 17" 6; U te (VI.). Kogelstoten 1. KREMER li (L.), zovele koersen wisten betwisten: de 12,90 m.; 2. Vanülerendonck IB DE UITSLAG 1. RAF GHISQUIERE, leper, dc 100 km. in 2 u. 45 min.; 2. Indevuyst Gerard, leper, op 1 1.; 3. Nolf Werner, Moorsele; 4. De lannoye Daniel, De Panne; 5. Beke Roger, Torhout; 6. Seynaeve Mar cel, Ichtegem; 7. Denys Daniel, Zarren; 8. Taillieu Lucien, Menen, op 30 sec.; 9. Brulez Frans, Beitem, op 47 sec.; 10. Mahieu Pierre. Gelu we; 11. Gryson Alois. Beselare; 12. Vandevoorde Albert, Kemmel, op 1'05"; 13. Messelis André Ledegem, op 1 '55": 14. Decocker Noël. Heule; 15, Gryson André, Geluveld; 16, Vercruysse Michel, Dikkebus; 17. Pattyn Daniel, Zandvoorde; 18. Lu cien Victoor, Oekene; 19. Expeel André, Dadizele; 20. Vandendries- sche Louis. 2» Prijs: waarde 7.600 fr., geschonken door MEUBELINDUSTRIE MONCAREY POPERINGE DE VEILIGSTE GELDBELEGGING Stand op Stand aan Startorde Zwarteberg Rozenliil Aankomst Vercruysse Michel32.10 43.55 53.08 Desmedt Norbert35.10 48.20 l.op.21 Vandendriesscho L34.21 46.53 56.44 Beke Rogerderailleurbreuk Victor Lucien 31.20 43.53 52.34 RoeLs Herman 33.50 47.29 57.09 Deconinck Daniel32.15 45.31 54.36 Pattyn Daniel33.05 46.39 55.58 Expeel André32.35 47.01. 56.46 Desmedt Gilbert34.00 48.09 57.45 Brulez Frans32.02 45.23 54.04 Decocker Noël31.27 44.31 54.20 Gryson Aloïs31.57 43.27 53.24 Mahieu Pierre31.01 43.13 52.25 Ghisquière Raf30.02 42.42 51.37 D.boodt Michel31.47 43.55 53.18 Denijs Daniel30.12 43.08 52.10 Seynaeve Marcel30.37 43.31 52.49 Knockaert Lucien31.06 43.52 53.00 Nolf Werner31.21 44.02 53.16 Delannoye Daniel31.32 44.11 53.48 Gryson André 31.29 44.03 53.24 Indevuyst Gerard32.11 44.59 54.37 Hebb Jaak31.36 43.52 52.47 Vandevoorde Albert31.31 43.38 52.55 Meulemeester Georges 30.46 42.57 51.48 Messelis André31.28 43.23 52 06 Taillieu Lucien30.37 42.42 51.08 BUFFEL: 1. Pascal Jullen: 2. Van- decasteele; 3. Buysse; .4, Denys; 5. Pleters; 6. Salembier; 7. Depoorter; 8. Buyl; 9. Detoal; 10. Lameire; 11. Oreel; 12. Baeyens; 13. Nolf; 15. W. Geers, Vermeersch Geo. ZIXGEM: 1. Desmedt Roger; 2. Wambeke; 3. Denys; 4. A. Rijckaert; 5. Olllvier; 6. Jonckheere; 7. Demul- der; 8. Degraeveleyn; 10. Keteleer; 12. Blomme; 14. Jos. Lefevere. Ill IXKURK 10: 1. Vanderveken Em.: 2. Marcellak; 3. Degraeveleyn; 4. Cleenewerck; 5. Rondelé; 6. Joye; 7. Callebaut; 8. Splcarolen; 9. Verfail lie: 10. Devoghel; 14. Vuylstekc; 17. Verbeke Roger. EEKLO.' 1. Braeckeveldt A.; 2. Mer tens; 3. Buyst, Pleters, Brusselmans, Vandewlele; 7. Rycknert M.: 8. Mol- Un; 13. L. Victor; 14. Gelijk; een ganse groep. w.o. Rondelé, Joye, De- vos. Desmedt G., Mommerency O. Onafhankelijken RREEXBONCK: 1. Braem René; 2. Hlnsen; 3. Severeyns; 4. Stijnen; 5. Taecke K.; 6, Verhelen; 7. Pansaer; 8. Larove; 10. Blomme André. WAASMUNSTER: 1. Blomme An dré; 2. Botrémans; 3. Coppesmette; 4. Braem; 5. Dhondt; 10. Malfait; 15. Taecke K.; 17. Vanhoutte. Liefhebbers EMELGEM: 1. Leenknecht Roger; 2. Salembier; 3. Stofferis; 4. Desmedt A.; 5. Degryse; 6. Demunster; 7. Truye; 8. Seynaeve; 9. Deblauwe; 10. Vanneste; 11. Parmentier; 12. Sabbe. MERKEM: 1. Kerckhove Norbert; 2. Muylle R.; 3. Peeters; 4. Decuype- re; 5. Vermelren; 6. Rommelaere; 7. Dejonckheere; 8. Degraeve; 9. Bar bier; 10. Bryon; 11. Crabbe; 12. De- groote. HEI,KMX: 1. Ghisquière Raf.; 2. Planckaert Jozef: 3. Truye; 4. A. De smedt: 5. Dejonckheere; 6. Stofferis; 7. Brulez; 8. Roosetooom; 9. Kerkhove; 10. Leenknecht; 11. B. Demunster; 12. Parmentier; 13. Sabbe. levenslustige, niet te storen Pallie ter, die steeds met een ongeschokt vertrouwen in iedere koers aanzet. Omdat hij weet dat hij sterk is en iedereen meester kan. Wie hem be ter kent, kon echter wel merken dat het uiterlijke slechts schijn was. Indevuyst was opgewreten door de zenuwen en het was niet zonder enige vrees dat hij in het zadel kroop. Zijn niet-aanduiding voor Lugano had immers dat oer sterke hart getroffen. De wereld kampioenschappen, waarvoor hij zoveel had opgeofferd, waren hem ontvloden. Die uit zijn evenwicht gehaalde Indevuyst reed een arch'i-slechte tijdrit. Hij die onder de grote fa vorieten moest worden gerekend, eindigde op een voor hem bescha mende 21°" plaats. Dit was voor hem de kaakslag welke hij nodig had om uit zijn teneergeslagen toestand te worden opgewekt. In de namiddag was het een andere, een geprikkelde Inde vuyst, die aan de start kwam, vast besloten de voorbije dagen te verge ten en opnieuw de toekomst in te blikken. Indevuyst viel plat op een ogen blik dat vooraan Messelis zijn dui vels ontbond. Geen geschikt mo ment alleszins. Desondanks kwam de Ieperling in een machtige ach tervolging langzaam maar zeker op het peloton terug met de Torhout- naar Beke in het wiel. Toen hij aansluiting kreeg stond het voor ons vast dat de zege aan de baas van de Petit Café maar moeilijk zou ontsnappen. Dit gebeurde dan toch, maar daarvoor was er een schitterende en aalvlugge Ghisquiè re vandoen. Die tweede plaats van Indevuyst was echter meer. dan een ereplaats, het was een overwinning' op hemzelf. M 12.54 m.: 8. Pigeon (L.), 11,11: 4. De Jonghe (VI.), 10.87 m. Hoogspringen: 1. HERS8ENS 1,85 m.: 2. Depauw (VI,), 1,75 3. Schulte (L.1,65 m.; 4. Plxliufl 100 m. vlak: 1. VERdRUYSSSd 11" 1/10; 2. Flddes (VI,), 11" t 3. Putz (L.), 11" 8/10; 4. Blau 400 in.: 1. HONET (VI.), 51" 2. Demuynck (VI.). 25" 8/10; I. tlaan (L.l, 54" 7/10: 4. Haas (I ROO m.1. MULLER (L.l. ïl 2/10: 2. Demuynck (Vl.),i'»"J«, 3. Cauwels (VI.), l' 59" 5/10; 4. W (Lux.). 1.500 m.: 1. HERMAN (71.), 4' 8/10; 2. Verheuen (VI.), 4' 14" 01 3. Men dels (L.). Speerwerpen: 1. KREMB lit 53 m.; 2. Friederich (L.) 3. Coeck (VI.1, 46.85 m.; 4, W men (VI.), 45,54 m. 100 ni.: 1. VERCRUYSSE (VI.), 23" 3/10; 2. Vercniyss! (VI.), 23" 3/10: 3. Blau (L,), 4. Gutencauf YL.), Polslokspi'ingen: 1. CORN1L p 3.49 m.: 2. Knopper (L.), 3,00 4. Degrootc (VI.1, 3 m. 500 m.: 1. DEWEER (VI,), 10' 4/10: 2. Frieden (L.l 15' 20" j' 3. Tombeur (VI.), 15' 24" Niedercorn CL.). Verspringen: 1. HANNER 6.74 m.; 2. Vanommeslage (Vl.l, m.: 3. Putz (L.l. 0,31 m.; 4. VS» men (VI.). 6,16 m. Schijf werpen 1. VANDI0 DONCK 4VI.)39,45 m.; 2. KB (L.l. 36,74 m.; 3 35.62 m. l x 400 in. aflossing: 1, VIA1/ R.EN (Dekeersgieter, Pauwels muynck, Hanet), 3' 29" 6/10;! xemburg (Muller. Ohaute, Bas» Faath.13' 38" 1/10. 4 x 100 nl. aflossing: 1. VLA,/ REN (Vercruysse J. en E., Ge! prez, Fidde). 43" 8 10: 2. LuxeaHI i Karnmer, Knepper, Utcli, KreSf 45" 4/10. Algemene rangschikking; 1VLAANDEREN", 88 p.; 2, Llfl burg, 67 p. Moto-Cross - Mei ZONDAG 30 AUGUSTUS, TE 15 UUR op het Dekanaal Speel- en Sportplein, Sabbestraat (centrum der stad, op 10 min. der Franse grens) INGERICHT DOOR MOTO-AUTO CLUB MENEN. Deelname der beste regionale en Belgische renners, Technische leiding van oud-Belgisch kampioen snelheid MEERSMAN, 2° prijs kampioenschap van Europa. 0 Nieuwelingen VEURNE: 1. Beckaert; 2. Crabeels; 3. Bossuyt; 4. Verweirder; 5. Devos; 6. Vanrljssel; 7. Lefevere; 8. Baets; 9. Ide. WEVELGEM: 1. Dequesne A.; 2. Remmerle; 3. Gyselinck; 4. Vervae- cke; 5. Vandamme; 6. Catteau; 7. Corselis; 8. Dheygihere. VOÖRMI/ZELE1. Vancleemputten K.; 2. Degraeve; 3. Vantihuyne; 4. Delchaimbre; 5. Levecque; 6. Geir- naert; 7. Delaere; 8. Indevuyst. LAXGEMARK: 1. Vankemmel; 2. Lamaive: 3. Monchy; 4. Renard; 5. Carpentler; 6. Devos; 7. Decroclc; 8. Claeys; 9. Logle; 10. Pierpont. KEIEM: 1. Bossuyt Carlos; 2. Ver- haeghe; 3. Boudt; 4. Crabeels; 5. Swaenepoel; 6. Schmidt; 7. Devos; 8. De knappe onafhankelijke Jozef Parmentier uit Ledegem, trad in het huwelijk met Mej. Elisa Van- doornee. Het jong paartje werd ge kiekt bij het verlaten van de kerk. - Waregem, - 70 km. - 2.500 fr. - Aanzet te 16 uur. 1-9: Kscn. - 80 km. - 2.500 fr. - Aanzet te 15 uur. - Stasegem. - 70 km. - 2,500 fr. - Aanzet te 10.30 uur. 2-9: Roeselare, - 75 km. - 2.500 fr. Aanzet te 15 uur. Beroepsrenners 29-8: Jabbeke. - 170 km. - Aanzet te 14 uur. 2-9; Waregem. - 162 km. - Aanzet te 14 uur. 3-9: Kortemark. - 170 kin- fr. - Aanzet te 14.00 'fe; 4-9: Roeselare, - 155 km. - Aanzet te 14 uur. Liefhebbers e oj 29-8: Mooskroen. 110 km- - Aanzet te 15 uur- 30-8; Nleuwkei'ke. - 120 kj1;,,,,. fr. - Aanzet t-e 14.30 - Zwevegem (TenipleiBrl;,; km. - 5.000 fr. - Beg"1, 1-9: Lendelede. - 120 km- fr. - Aanzet te 14.30 j - Roeselare. - 130 km- - Aanzet te 14.30 nu'- 3-9: Jabbeke, - Roeselare. - 130 km- - Aanzet te 14.30 Ut'- Nieuwelingen 30-8: Anzegein, - Bik,scholc. - 75 km- - Aanzet te 15 uur- - Marke. - 65 km. - - Aanzet te 14 uur, .-«(k - Pitten). - 70 km. - Aanzet te 15.10 uur F 31-8: leper. - 72 kul - 2' Aanzet te 14.00 uur- jjf- - Kortemark. - 70 km- - Aanzet te 16 uur «jir - Kort rijk. - 70 km. - Aanzet te 16 uur- jjO - Lendelede. - 80 km. - Aanzet te 16 uur. «jo - Plttem. - 70 km. Aanzet te 1510 uur- TW1 21e vervolg vorig'

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 8