SIMCA Uit het U/ervikse leperse Sportkrabbels 9 Aronde» OOSTPRIESTERHULP DANKT Plechtige Eremis te leper SVIgr De Smedt op bedevaart te HolSebeke AUGUSTCB0NTE Garage G. Compernolle WERVIK GROTE MODESHOW Bwkhandel Levet Scene DRAAG ZORG VOOR UW OGEN JOSEPH MATTON Statiestraat 13 - IEPER MODE-SHOW D© Wintermodes Duitse Afvaardiging van Katholieke Actie-Leidsters bezocht ons land Vrijdag 4 September bracht een allieerde of Duitse oorlogskerk- afvaardiging leidsters van Duitse hoven zijn aangebracht. Katholieke Actiewerken een be- Vrijdag troffen wij hen aan te zoek aan Kemmel. De groep stond Kemmel, waar zij de Franse be- onder leiding van de Duitse graafplaats zouden bezoeken. De priester Dr Reiss, Jeugd- en Vluch- zelfde dag hadden zij op het Duits telingenzielezorger te Mainz. kerkhof te Langemark en op het Dit bezoek gold als een tegen- Belgisch kerkhof te Houthulst bloe- bezoek, nadat Jeugdleidsters van men neergelegd, ons land een bezoek brachten aan Met ontroering vertelde Dr Reiss de inrichtingen van Oostpriester- ons hoe hij er vooral aan gehouden hulp in Duitsland. had leper te bezoeken. Daar im- Na een bezoek aan Tongerlo, mers werd Dr Reiss, vijf jaar ge waar de bezoekers natuurlijk bij leden, door de leerlingen der H. Fa- Pater Werenfried te gast waren, milie als hun Oostpriester aan- de nieuwe Bernardus van Clair- vaard. Het waren tevens de studen- vaux, zoals Dr Reiss hem lachend ten van het College aldaar, die hem noemt, ging de reis naar Antwer- een Volkswagen schonken, pen, waar de stapelplaatsen van Een der vele wagens die Vlaan- Oostpriesterhulp, de Catacomben deren ons schonk,voegt Dr Reiss der liefde zegde Dr Rpiss, bezich- er aan toe. Wij kenden dit land tigd werden. reeds van vroeger om zijn mild- Verder ging het naar Gent, heid.aldus de Duitse priester, Brugge en de vierde dag waren de want Oostpriesterhulp kreeg hier bezoekers reeds te leper, van waar- ontzaggelijk veel, thans kennen uit Diksmuide, Nieuwpoort en al de wij nog beter de hartelijkheid zij- plaatsen bezocht werden waar ge- ner inwoners. ZONDAGSDIENST Apotheker: Heer Delbeke, Gustaaf de Stuersstraat. BURGERSTAND van 2 tot 8 September 1953 Geboorten. Fisher Martine, M. Plumerlaan, 47. Grillet Christine, Menenstr. 38. Haeyaert Diana, Vlamertinge. Desodt Chantal, Kalfvaart 43. Clays Adelheid, Kemmel. Vandenberghe Arnold, Boezinge. - Degryse Johan, Brug- zesteenweg, 19. Van Damme Er- win, Slachthuisstr. 47. Vanys- acker Christine, Bikscbote. Tee- taert Anne-Marie, Langemark. Verbeke Geert, Zandvoorde. ITil- lewaere Johan, St Jan. Vanacker Ingrid, Langemark. Ryckeboer Johan, Pollinkhove. Raeke Josia- ne, Wijtschate. Boucliaert Sonja, Rijselstraat 111. Parmentier An nie, Ploegsteert. Houthoofd Ca- rine, Langemark. Vervisch Mach- teld, Dikkebusstwg 218. Herman Ftonj', Ligy wijk 95. Missiaen Ria, Diksmuidestwg 73. Cockuyt Ivan, A.B.C.-straat 5. Bulckaen Etien- ne, Beselare. Farrow Lawrence, Wenninckstr. 5. Schaecht Sonja, Plumerlaan 107. Overlijdens. Delaplace Estella, haarkapster, 44 jechtg. v. Valère Vanelslander, v. Vlamertinge. Susanna Soenon, z. b., 47 j., wed. v. Michel Verpoucke, echtg. Cracco Joannes, v. Reninge. Quishoudt Josephus, kunstschilder, 70 j., echtg. v. Adela Cannaert, Rijselstr. 133. Huwelijksbeloften. Woussen Arthur, fabriekwerker, Bukkerstr. 53, en Noëlla Debeuf, fabriekwerk ster, v. Poelkapelle. Ostyn Leon, autogeleider, Capronstr. 44, en Lin Simonne, z. b., v. Komen. Ameel Raphaël, handelsreiziger, Menen- steenweg 217. en Gequiere Georget te, z. b„ Ste Gcdelievestr. 1. Mar cel Maes, autogeleider, v. Zarren, en tobecelaere Elisa, fabriekwerkster, Kalfvaartstr. 35. Gilbert Al- brechts-Strubbe, bakker, Elverdin- ;estraat 18, en Debergh Julia, z. b., Dikkebusstwg 58. Huwelijken. Michel Lema- hleu, beenhouwer, y. Voormezele, en Jacaueline Menu, z. b.. v. leper. André Denys, beroepsmilitair, en Paula Alleman, z. b., b. v. leper. Fernando Palmerlo. metser, v. Pe- renchies, en Callandt Yvette, naai ster, v. leper. De Raeve Oscar, postbediende, v. Herzele, en Jacque line Rappelet. z. b., v. leper. Ver- meersch Lucien, stadsbediende, en Oraye Margareta, winkeljuffer, b. v. leper. ui ui HUI ii IM IEPER: P. Bras-Deklerck, Bockhandel Levet Sconc de Stuersstraat, 4. BUREEL TE WERVIK: Roger Pector, Leiestraat 11. - Tel, Komen 491 BUREEL TE STERFGEVAL Mevrouw Arthur Soete-Ca- merlynck, zijn Echtgenote; Heer Georges Soete; Heer en Mevrouw Joseph Soete-Hoflack en kinders Jan, Paul en Marie-Rose; Heer en Mevrouw Joseph Schaut-Soete en kinders Dirk, Marc, Myriam en Luc, zijn Kinders en Kleinkinders; De Familiën Soete, Vermeersch en Camerlynck, melden U met diepe droefheid het overlijden van Heer Arthur-Cyrille Soete Echtgenoot van Mevrouw Marguerite Camerlynck geboren te Zonnebeke, de 31 October 1878 en godvruchtig in de Heer ontslapen te leper, de 9 September 1953, gesterkt door de Genademiddelen van Onze Moeder de Heilige Kerk. De Plechtige LIJKDIENST, zal plaats hebben in de Sint- Maartenskathedraal te leper, op Zaterdag 12 September '53, te 10 uur. Vergadering in de kerk. Vrienden en Kennissen, die bij vergetelheid geen rouw brief zouden zijn toegestuurd, worden vriendelijk verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien, leper, Bruggesteenweg, 57. (c-4428) FOTO GENOMEN BIJ HET VERLATEN DER SINT-NIKLAASKERK Wij bemerken er in het midden E. H. Paul Vanderghote, die zijn plechtige Eremis opdroeg, omringd door zijn Ouders, Familieleden en Vrienden. Zondagmorgen had te leper de kerk, een talrijke geestelijkheid, fa- koor onder leiding van dhr Profes- Plechtige Eremis plaats van E. H milieleden en genodigden, afgehaald sor André Moerman, voerde met Paul Vanderghote S.J., zoon van van het Gesticht der H. Familie in brio de zangen uit en het gelegen- dhr Pierre Vanderghote, hoofdgrif- de G. de Stuersstraat. Door een heidssermoen werd gehouden door fier bij de Rechtbank van Eerste feestelijk bevlagde straat trok de E. P. Luc Craeye, stads-, parochie- Aanleg. stoet naar de kerk onder het zingen en kloostergenoot. De nieuwe wijdeling werd in stoet van het Magnificat. Weldra liep de We wensen de nieuwgewijde een met het kruis voorop, gevolgd door kerk bomvol, zodat talrijke stoelen vruchtbaar apostolaat en dhr Pier de K.S.A.-vlag met afvaardiging, in de nochtans zeer ruime kerk re Vanderghote en Familie een het mannenkoor van de St-Niklaas- ontbraken. Het bovenaangehaalde hartelijk proficiat. De bezoekers hij de uitkijktoren hoven op de Kemmelberg. In het midden van de foto Dr Reiss, met naast hem E. H. Onderpastoor De Cadt uit Kemmel. IEPERSE POMPIERS EN ROOD-KRUIS DEMONSTREREN Zondag 13 dezer, te 8.30 uur, zul len de leperse pompiers, alsmede een ploeg van het Rood-Kruis, een demonstratie houden over 's Redding en eerste Verzorging Onder de aangegeven oefenin gen komen voor: blussen van een huis, redden van personen en toe dienen van eerste verzorging. K. V. C. S. IEPER I" PROVINCIAAL 8. V. Wevelgem 43 C. S. leper Na de eerste speeldag is Cercle dus aan te treffen bij de vijf clubs, die gevloerd werden. Ja, de totale buit bleef bij S. V. Wevelgem. Paars-wit trok het laken langs haar kant in nauwelijks 5 min. tijd-. Tussen de 20° en 25° min. diende keeper Fram- móut zich inderdaad niet minder dan drie keren om te draaien en met een 3O achterstand zou Cercle ge durende de rest der ontmoeting schoon te domineren hebben. Dat de Vlassers op de 20® min. met 10 In voorsprong traden, was verdiend. Tot dan toe immers waren de looa- len, snel en geestdriftig, enigszins aan bod geweest. Toen echter 2 mi nuten later de bezochten hun voor sprong verdubbelden, viel dit voor de talrijke aanwezige Cercle-mensen moeilijker te slikken. Van de ontred dering maakten de gastheren dank baar gebruik om een derde goal aan te tekenen en de partij had een be slissende wending genomen. Wel zouden de rood-witten gedurende het laatste kwartuur der initiale beurt hun wil opdringen doch tot meer dan één milderend doelpunt kwam het niet. Met een 31 achterstand en wind- voordeel konden de roodhemden aari de tweede beurt beginnen. Voortdu rend bleken Parrein en Co in het offensief. Corners werden afgedwon gen bij de vleet en ontelbare hache lijke standjes ontsponnen zich in de nabijheid van Dalewijn's kooi. De locale defensie liet zich van haar onvermurwbaarste zijde zien en de tijd vorderde zonder dat Kerrebrouck en maats beloond werden. Ja, bij een der schaarse tegenstoten der gastheren zou Frammout zich een vierde maal dienen gewonnen te ge ven. WraakroependDe Vlassers had den nu alleszins de schaapjes op het droge en dat C. S. leper op de ul tieme minuut de stand herleidde tot 42, was absoluut niet meer om ben nog te verontrusten. Keeper Dale wijn en middenvoor Foucart wonnen voor S. V. Wevelgem de match, ter wijl in de rood-witte rangen de ver dedigers individueel genomen, een goede partij leverden, doch er was geen globale hechtheid en hiervoor moeten de kant/halfs aansprakelijk worden gesteld. Doelpunten: 20" min.: Foucart (1—0). 22" min.: Delrue (20). 25" min.: Foucart (30), 40" min.: Verschaeve (31). 84" min.: Ver meersch (41), 90- min.: Ossieur (4—2). III" SPECIAAL C. S. leper 31 S. V. Wevelgem De reserven brachten het er beter vanaf. Aan de poos luidde de stand 21 en de goals werden door Cercle aangetekend door Blake E. (2) en Becuwe G. (1). ZONDAG AANSTAANDE De fanionploeg krijgt op het Au- gustinusstadion (1.5 uur) het bezoek van Aalbeke Sport. Al weer een las tige noot om te kraken. Losfeld en Cie loodsten Vanbeselaere R. en zijn mannen uit de bekercompetitie en gunden de roodjes nog geen enkel punt. We verwachten ons aan een kentering in gunstige zin. De reserven reizen naar S. V. Wa- regem (10 uur). GELUKWENSEN Onze hartelijke felicitaties aan be stuurslid Cherchye E. en zijn Vrouw die hun gezin zagen vermeerderen met een «ferme» zoon. MEDEDELINGEN Deze week worden nieuwe doorlo pende kosteloze toegangskaarten uit gereikt aan de Cercle-spelers. We houden er aan te zeggen, dat deze kaarten alleen kunnen verdiend worden op de trainingen. Pel-soncn die foto's begeren van de Viering Valère Seys kunnen deze bezichtigen en aanvragen bij dhr Janssens Joseph, K Torhoutstraat, nr 23, te leper. Verleden week zijn wij eens tot van de partij. Na een schuchtere Bikschote gereden, waar twee van poging van Gryson Alois, die trou- onze stadsgenoten om. de brokken wens eenTiinke wedstrijd pedaleer- vochten. Met een viertal renners de, en Raf Ghisquière was het Bry- was Raf Ghisquière aldaar in de on, die roet in het eten gooide en beslissende ontsnapping geraakt, zelfs tot 3 min. boni wist te nemen, maar op het laatste werd hij door Maar onder druk van Raf werd hij Michel Deboodt in de doeken ge- bijgebeend tot Ghisquière, werkelijk daan. Toch is zijn tweede plaats in een uitstekende dag, zijn gezel- meer dan verdienstelijk. Edgard len ter plaatse liet, met 1.30 min. Pattyn deed er zijn heroptreden en voorsprong zijn zege van verleden werd puik zevende. Zaterdag 11., te jaar hernieuwde en meteen nummer St-Joris-ten-Distel bleek Patten negen naar de Stuerstraat bracht, niet zoveel geluk te hebben, want Gerard Indevuyst deed er, zoals een bandbreuk stelde hem langs de gezegd, één van zijn laatste wed- graskant. strijden. Hij reed flink, maar die Zondag was het vcor de eerste tegenslag! Hij leed niet minder dan voetbaldag dood seizoen in de drie keer bandbreuk, maar wilde streek, doch Maandag konden zij van geen opgeven weten en werd op hun duivels ontbinden te Zonnebe- het laatste nog in de spurt door Da- ke. Misschien wel voor de laatste niël Pattyn gevloerd. Zo moest hij keer, want er werd daar gesproken met de twaalfde plaats vrede ne- om toekomend jaar een wedstrijd men. voor beroepsrenners te geven. Ja, Edgard Pattyn werd weer zeven dat komt ervan als onze purs en de, gevloerd door Deblaere, maar indé's de hoogste trap bereiken. Ge- Degryse en Crabbe wist hij toch rard Devoghel, Dré Noyelle en Ber- achter zich te houden. En meteen ten Vandevoorde hebben de lang is alles gezegd over onze purs, zo verwachte stap gezet. Indevuyst, heel veel zullen wij niet meer moe- Ghisquière en. Co zullen in de na- ten vertellen-, want de koersen, na bije toekomst volgen. Te Zonnebe- een laatste opflakkering, gaan uit ke nu waren er slechts 21 renners lijk een kaarsken. A.C.W.-PIONIERS NAMEN AFSCHEID In het Christen Volkshuis wer den Achiel Flamand, burgemeester te Geluwe, Emiel Ghisquière, uit Wervik, en Henri Timperman uit leper gevierd ter gelegenheid van hiun op pensioenstelling. Deze drie pioniers van het Werkersverbond namen afscheid van hun collega's en werden gehuldigd in toespraken door Proost E. H. Verbeke, Oud- Minister De Man en Volksvertegen woordiger Stubbe. gezichtskundige specialist G. de Stuersstr., 27, leper Laatste modellen Amerikaanse Brillen. - Grote keus kristallen glazen: Zeiss, Bausch en Lomb. - Gratis brillen voor Zieken bonden. EIGEN WERK. (c-3837) Mgr De Smedt, bisschop van Brugge, komt in Bedevaart naar het eeuwenoud genadeoord van O. L. Vrouw van Hollebeke en zal er in de Hoogmis van 10 uur de bedevaarders toespreken. Schikking der goddelijke diensten in de kerk, ter gelegenheid van de bedevaartdagen Zondag' 13 Sept.: Missen te 7 u„ te 8.30 u., en te 10 u. Hoogmis met sermoen door Mgr De Smedt. Te 16 u. lof en sermoen. Maandag' 14 Sept.Bedevaart van Houtem en Zillebeke. Te 7.30 u. Mis voor de bedevaarders, met ser moen. Te 8.30 u. en 9 u. Missen. Te 10 u. plechtig jaargetijde. Te 16 u. plechtig lof. Dinsdag 15 Sept.: Bedevaart van Zandvoorde en Geluveld. Te 7.30 u. Mis voor de bedevaarders met ser moen. Missen te 8.30 u. en te 9 u. Te 10 u. plechtig lof. Woensdag 16 Sept.: Bedevaart, van Voormezele en Wijtschate. Te 7.30 u. Mis voor de bedevaarders met sermoen. Te 8.30 u. Mis. Donderdag 17 Sept.: Missen te 7.30 u. en te 8 u.; 's namiddags te 17 u. kinderzegen. Iedere dag' biechtgelegenheid door vreemde biechtvader. Men kan inschrijven in cle Con frérie, achteraan in de kerk. Offer- was te verkrijgen. Waterdichte klederen voor alle doeleinden - botten, schoenen, algemeen gereedschap, enz. STOCK a L'AMERICAINE Zaal Lapiere, D'Hondtstr., IEPER (c-4310) MGR QUAEGEBEUR WIJDT NIEUWE GEBOUWEN Dinsdag waren de Zusters La- raotjes in feest. Immers de nieuwe lokalen van de Mariaschool zouden gewijd worden, 's Morgens werd een plechtige dienst gehouden in de St- Pleterskerk met sermoen door Mgr Quaegebeur, vicaris-generaal van het Bisdom. Hij wees op het flink en degelijk werk van de Eerwaarde Zusters en het nauw contact tussen school en huisgezin dat moet onder houden worden, de opvoeding van het kind ten bate. Daarna trok men in stoet langs de Rijselstraat naar de Mariaschool, waar Mgr Quaegebeur tot de plechtige wijding overging iii aanwezigheid van de Eerwaarde Zusters, Schepenen De- hem en Muiier, de kinderen en tal rijke moeders. Met een fris lied, Maria ter ere, liep deze plechtigheid ten' einde en werden de nieuwe schoollokalen voor het publiek opengesteld. Zekerheid Snelheid Comfort VOOR DE GETEISTERDEN Het Stadsbestuur van leper brengt ter kennis aan de bevolking dat een afgevaardigde van het Mi nisterie van Openbare Werken en Wederopbouw, Provinciaal Tech nisch Bureau Westvlaanderen, ten stadhuize zal zetelen op Vrijdag 18 September 1953 van 14 tot .16 u. AANRIJDING Te 20.15 u. werd door de politie vastgesteld dat de auto van Dela- plaecie Pierre, M, Haiglaan, aldaar geparkeerd in de loop van de dag, werd aangereden, waarschijnlijk door een auto van de handelaar De- clerck. Stoffelijke schade. Bruggesteenweg 119, IEPER. - Tel. 105 OFFICIËLE VERDELER: BORGWARD SIMCA GOLIATH, SINT-NIKLAASWIJK VIERT ZIJN KERMIS Kennis-Zondag Te 8 uur opent de dag met een H. Mis in de St-Niklaaskerk, opgedra gen voor de overleden inwoners der strSiEti Te io.30 u. wordt Ere-Voorzitter, dhr L. Van Alleynes, door het feest comité gehuldigd en in de bloemen gezet. Ballonwedstrijd Te 15 u. staan de kinders, bal lonnetje in de hand, te wachten op de wedstrijd met 750 fr. prijzen. Het sein!... Ballons in alle kleuren gaan de lucht in! Wat 'n vreugd! De leperse St-Michiels-Turnersclnb presteert. Aan St-Niklaaskerk is een grote estrade opgesteld, omringd door een zeer talrijk publiek. In hun mooi, blank, licht uniform, stappen de leperse turners op gecadanseerde en elegante pas. Na de veie successen van dit jaar in de vreemde, geven hun ver schillende ploegen een hoogstaand vertoon, op eigen bodem. Met af- delingswerk, vrije- en toesteloefe ningen. Oefeningen aan baar en paard, volksdansen, rhythmische oefeningen op muziek, acrobaten- reeks, enz. Hun gekende kampioe nen L. Mus, N. Dehaerne, L. Eeck- houdt, A. Coffyn en a., brengen het publiek in vervoering. Hier bewon deren we ook de lenigheid en spier kracht van de Turnmeisjes aan de toestellen. President, Heer Valère Seys, de clief Rol. Maillard, de on derchef Aimé Geudens, moniteurs en monitricen, turners en turnsters dienen gefeliciteerd. Als détail: St-Michiels Turnclub, aangesloten bij de Koninklijke Bel gische Turnbond, telt 160 leden, 130 presteren regelmatig op feesten. Mochten de leperse Sportliefheb bers aansluiten bij deze hoogstaan de Turnclub. Aan tic liggende pers. 1.000 fr. vooruit! 58 schutters mik ken en trekken, de Maandag, in de poort der Hostellerie St Nicolas. Prijs der Stuersstraat. 18 Beginnelingen B.W.B. trappen de 70 Km. af voor 2.500 fr. prijzen en premiën. 10 maal passeren ze: Malou-, Haiglaan, Brugse Steen weg, St Jan. Potyze, Grote Markt, de Stuersstraat. Supporters moedi gen aan. Volksspelen. De kermis sluit met prijskampen op goal-biljart, teerlingbak en Pin- bal. Wie zingt het mooiste lied. De regen van Zaterdag was geen kwijtschei, maar uitstel. Maandag', 'n ware zomeravond, jongens en meisjes komen samen op het zang- crochet voor 500 fr. prijzen, plus beker. Liefhebers juichen. Volks kunst sluit de kermis. ARMENTIERES WON HET BASKETTORNOOI Zondag 11., op het Esplanadeplein, waren wij getuige van de eerste ontmoeting' van de leperse dames- basketters en zij deden het verre van slecht. Wij mogen trouwens niet vergeten dat zij tegen de meer ge routineerde ploeg' van St Louis Ar- mentières uitkwamen, alhoewel wij mosten bekennen dat de Franse Mariannen niet zo hoog met hun spelpeil dienen op te lopen. Na een zenuwachtig' begin van onze dames 1 maakten de Fransen dankbaar ge bruik om heel wat doelen aan te te- l kei;i- zodat de rust, met verbazen- de -i-32 cijfers werd bereikt. Na de poos echter deed zich enerzijds de vermoeidheid voelen, terwijl de ze nuwen wat in toom werden gehou den, terwijl anderzijds de leperse heropstandlng het scoorbord gevoe lig wijzigde, zodat het einde kwam met belovende 30-39 cijfers, j De mannen deden het verre van beter, want zij moesten met 14-40 t in het zand bijten. Of de meisjes in - bun vuist gelachen hebben. Het moet echter gezegd dat B.B.C. leper niet op volle sterkte acteerde, ge- zien de afwezigheid van enkele pionnen, terwijl de pleeg trouwens 5 niet zoals gewoonlijk presteerde. Zij schoten blijkbaar oefening' te kort. Tot bij de rust kon enigszins gelij- r ke tred worden gehouden (10-12). t maar achteraf werden zij zonder commentaar ingemaakt. REINIGINGSDIENST De bevolking wordt gewaarschuwd dat zij de volledige verantwoorde lijkheid draagt voor; 1. - Het in goede staat houden van de vuilnisbakken, zodanig dat de ar beiders, belast met de dienst, zich niet kwetsen bij het afhalen van het huisvuil. 2. - D"e inhoud van de bakken, waarin geen bijtende vochten of schadelijke producten mogen ge stort worden. Proces-verbaal zal opgesteld wor den tegen de overtreders. BURGERSTAND Geboorten. Deneut Chantal, d. v. Valère en Fourmantrau Agnès. Mahieu Rik, z. v. Paul cn Segers Bernisa. Overlijden. -Castelëyn Elodie. 79 j., ongehuwd. Huwelijken. Marcel Vandér- haeghe, bakker te Menen, en Sar- rasin Lucienne, weefster te Wervik. Verschelde Rogier, telefoonar beider te Kortrijk, en Knockaert Georgette, fabriekwerkster te Wer vik. Depuydt Oscar, mekaniekev. en Gallin Simonne, meid, b. te Wervik. Braem Lcon. meubelma ker te Komen, en Billet Yvette, be diende te Wervik. Huwelijksafkondigingen. - Car ton Gentil, landb. te Zandvoorde, en Malfait Jeannine, z. b. te Wer vik. Casier Lionel, landb. te Wer vik. en Soete Maria, z. b. te Menen. Vanraes Hermine, z. b.. en Devol- der Jeanne, huisvr.. b. te Wervik. Masselein Elie, landb. te Wervik, en Deprez Anaïse, landb. te Komen. AFOTHEKERSDIENST Zondag 13 Sept.: dhr DELEU R„ Ooievaarstraat. Wacht gedurende de week van 13 tot 20 Sept.: dhr DELEU R. W. S. IEPER STAD IEPER Zaal LIDO - D'Hondtstraat DONDERDAG 17 SEPTEMBER, Ie 14 UUR. INGERICHT DOOR: Haute Couture Vogue R. MaiUiard, Maloulaan 14 - Tel. 1090; Modes: Petillion-Callens, Rijselstraat 3. - Tel. 1047. Lederwaren Artlux Boterstraat 37. Opgeluisterd door: Ensemble Albert De Hollander. Speaker: J. Vandeputte van het N. I. R. Kaarten op voorhand te bekomen bij bovenvermelde huizen. (c.I-620) DON CAMILLO en de Kleine Wereld 75 fr. 5 ZIJT ZEKER LEZER VAN: DON CAMILLO en rijn Kudde 110 fr. Voorradig bij: P. BRAS-DEKLERCK G. de Stuersstraat 4, IEPER Ons nieuw telefoonnummer 1150. White .Star leper 11 C. Tielt Een goede opkomst kenmerkte de ze inzet van deze competitiestrijd. Captain Bovy won de toss en plaat ste zijn ploeg tegen wind, waarvan Tielt dankbaar gebruik maakte om met een daverende start gedurende een tiental minuten ons kamp te bestoken. Een sterk geïnspireerd White Star-team slaagde erin het tij te doen keren. De totaal verraste F.C.-ers die met een te overdreven zelfvertrouwen in het veld kwamen gerend, dienden het initiatief aan de gesternderj over te laten. Schoten van links en rechts uit alle richtin gen afgevuurd, kenden dank zij de flinke keeping van Hermans echter geen succes zodat buiten alle ver wachtingen In de rust met blanke stand aanbrak. Na de citroentjes scheen het aan vankelijk of Tielt het laken naar zijn kant zou trekken, want na am per 2 min. spel stonden, dank zij de referee, de Tieltenaren met 1—0 aan de leiding. Doelpunt van Struy- ven die het leder ver over de cor- nerlljn was g'aan ophalen. De ge- sternden liepen nu storm. De verde diging van F. C. ging aan het rod delen. De achterspelers waren niet meer zelfzeker, zodat iedereen ervan overtuigd was dat de gelijkmaker zou komen. In het geharrewar dat heerstte voor het Tieltse doel punch- te een achterspeler een schot van Vandromme, daar waar de doelman reeds geslagen was. uit de Indies muit. Referee Delecrssnijder kende strafschop toe. Slosse klopte keihard oo doel. waar ei zo na liet leder door Hermans gestopt werd. Doch het schot was te hard en de bordjes we zen 1—1. Enkele F.C.-ers die geen vrede namen met liet besluit van de scheidsrechter gingen nu zenuwach tig acteren, zodat de wedstrijd veel van zijn waarde verloor. Wedstrijd waarin White Star veel meer ver diende dan een gelijkspel. De besten uit ons elftal waren: Degroote, Bovy, Slosse en Deboi. De ploegen: F. C. Tielt: Hermans, Sanders, Vandenberghe, Lambrecht, Verhalle, Vervaten, Carton. Struyven, Schelfhout. Hellebuyck, Verkin. W. S. loper: Verhaeghe, Alleman, Dolze, Bovy, Debruyne. Degroote, En- naert, Vandromme, Deboi, Slosse, Dewllde. III" Speciaal. Dewltte, Wallaert en Co zorgden voor een daverend debuut lil bun reeks. Het zeer ster ke home-elftal F. C. Roeselare dien de op eigen terrein het onderspit te delven tegen onze mannen die liefst mt 53 de beide nunten naar leper meebrachten ZONDAG AANSTAANDE Ons rood-witgesternd team wordt Zondag voor een zwaar probleem ge steld. Een verplaatsing' naar Zweve- gem is voorwaar geen lolletje. Doch na hetgeen wij Zondag van onze mannen te zien kregen, zijn wij er van overtuigd dat White Star meer dan een grote kans heeft om beide punten naar leper mede te brengen. SUPPORTERSCLUB W. S. IEPER DE POSTBODE Verplaatsing. Zondag a.s. rotst het eerste elftal naar Zw'evegem Sp. We rekenen op een talrijke opkomst om onze Jongens te vergezellen. Vertrek aan het lokaal De Post bode te 13.45 u. Prijs, leden: 20 fr. Niet-ledvn: 25 fr. Lidk&arten voor 't seizoen 1953-54 kunnen bekomen worden bij de be stuursleden van de Supportersclub of in het lokaal «De Eostbode», Veemarkt. 2, te'leper. Aandacht! Gedurende het sei zoen 1953-54 zal, bij ELKE VER PLAATSING, een loting gehouden worden op de autocar. Aan de hou der van het winnende nummer wordt het reisgeld van zijn verplaat sing terugbetaald (gelieve dus uw reiskaart goed te bewaren). Om van dit voordeel te kunnen génieten is het noodzakelijk dat men in het bezit is van een lidkaart 1953-54 van de Supportersclub White Sttr leper. OPTICIEN-SPECIALIST Gratis brillen voor Ziekenbonden. Enige keus van glazen. Alle nieu wigheden in Amerikaanse modellen. Aanstonds geleverd. Het enige mo dern ingericht werkhuis der streek. Gok alle UURWERKEN, (c-7701) ST-PIETERSKERK Jaarlijks octaaf ter ere van O. L. Vrouw der VII Weeën van 13 tot 20 September 1953. Sedert 1634 in St-Pieterskerk aanroepen voor kin derzegen en tegen kinderkwalen en ongeneeslijke ziekten. Orde der goddelijke diensten: In de week: HH. Missen te 6.30, 11.30 en 8 u. 's Zondags: HH. Missen te 6.30, 7.30, 8.30 en 10 u. Vespers en Lof te 15 uur. Openingssermoen onder het Lof op Zondag 13 September te 15 uur. Elke dag ommegang, na het Lof, ommegang van de kapellekens ter «e van O. L. Vrouw van de VII Weeën en Kaarskensproeessie. De Dinsdag onder het octaaf, te 18 u, plechtige kinderzegen. Dagelijks worden de sermoenen "i de H. Mis te 7 u. en in het Lof 19 u. gepredikt door Eerw. Pa- Ier De Splegeleer, redemptorist. Mochten alle inwoners van leper, Setrouw aan hun devotie tot O. L. Vrouw van de VII Weeën, de da- ?elijkse oefeningen volgen. LANDLOPER Maes Georges, ui.t Wijtschate, kwam zich zelf bij de politie aan geven omdat hij zonder middelen van bestaan verkeerde. Hij werd te Merksplas ter beschikking van de regering gesteld. WEKELIJKSE BOTER- EN VEEMARKT 5 September 1953 Er werden 606 kgr. boter aange voerd en verkocht aan 84 a 88 fr. het kilogram. 135 stuk groot vee werden ter markt gebracht. JEUGDCLUB ST-PIETERS Grote Hcrfstprijskamp. Zondag 13 September is er zoals gewoonlijk patronaat van 5 uur tot 9.30 uur. Door verplaatsing van da tum zal op deze Zondag de wedstrijd die een grote belangstelling wekt en waarvoor de inschrijvingen regelma tig toekomen, aanvangen. Deze belangstelling is niet te ver wonderen, gezien de prachtige prij zenlijst waarop, voor het ogenblik, reeds 26 prijzen (voor meer dan 500 fr.) voorzien zijn voor het alge meen klassement, plus een viertal prijzen per afzonderlijke wedstrijd (flessen wijn, enz...) Wij doen een greepje ln deze prijzenlijst en ver melden: prachtige buste van 50 cm. op 40 cm., 8 boeken, 6 flessen wijn. dozen pralinen, enz... enz... De wedstrijden zelf lopen over verschillende weken en worden be twist. de eerste week op cle golf biljart, de tweede week op de voet- balbakkeu, de derde op de ping-pong tafels, enz... Wekelijks worden de af zonderlijke prijzen toegekend en een algemeen klassement opgemaakt waaraan bovenvermelde prijzenlijst verbonden is. Inschrijvingen worden nog aan vaard tot Zondag 13 Septembei a. s. te 6 uur. Basket. Op 13 September oefenmatch op terrein Zaalhof tegen Foyer Sport Armentières te 16 uur. Daar zullen onze spelers bewijzen gereed te zijn voor de competitie welke weldra aanvangt! De supporters worden ver- waoht om onze jongens aan te moe digen! KONINKLIJKE IEPERSE SCHAAKKRING Algemene vergadering op Dinsdag 15 September, te 20.30 uur. Spelers, let op! Laatste dag der inschrijvingen voor de clubkam pioenschappen. Dagorde; 1. Inschrijving clubkampioenschap pen. 2. Samenstelling der reeksen. 3. Loting. 4. Bespreking en stemming over het voorstel Klim- en daalsysteem 5. Banket. Jaarboek. Allerlei. Beste vrienden schakers, komt zo talrijk mogelijk op. Vergeet niet uw inschrijving in te zenden voor 15 September, te 20.30 uur, of cle ln- schrijvingslijsfr te komen onderte kenen in het lokaal. Banket. Zaterdag 3 October '53. «Hotel de Haan». Bijeenkomst te 19.30 uur. Prijs 100 fr. (drank niet inbegrepen). Maak het de lokanlhou- der niet te moeilijk, Schrijf op tijd hi. EREMIS TE MOORSLEDE STAD WERVIK In de zaal 'T KAPITTEL» WOl'dt op ZONDAG 20 SEPTEMBER 'n PRACHTIGE MODE-SHOW ge houden met de beste Mannequb" en 'n flink orkest. Worden vertoond: Mantels, Tailleurs, Dag- en Cérémonieklederen van het HUIS UNIC, Duivestraat, 81 Kinderartikelen van het HUIS SELECTA, Kerkstraat; Modes van het HUIS DEWAE- LE, Vlamingstraat; alsook schoenen, juwelen ;n bloemen. (c-4356) EEN DIE VAN GELUK MAG STREKEN Te 15.20 u. reed de motor, be stuurd door Claeys Marcel, uit Meu- lebeke, langs de Menensteenweg Ieperwaarts, toen plots het stuur van zijn voertuig brak. De motor zwenkte naar links en bolde over het voetpad de inrijpoort binnen van de woning nr 126. Claeys en zijn passagier werden licht ge kwetst. Stoffelijke schade aan de opengebeukte poort. BOTSING Te 16.25 u. deed zich aan de krui sing van de Bruggesteenweg en de Kalfvaartstraat een aanrijding voor tussen de vrachtwagen, bestuurd door Vandevoorde Georges, uit Kemmel, en de personenwagen, be stuurd door Staelens José, uit Lan gemark. Stoffelijke schade. DUIVENSPORT Dui venmaatschappij De Toekomst Uitslagen der kampioenschappen 1953. Fondkampioenschap: 1. Devre- kere Denis, 6 pr., 95 punten: 2. De- baekere Gery. 6 pr., 132 punten; 3. Desmarets Gebr., 6 pr., 164, punten. Vitessekampioenschap1. Holle beke Albert, 11 pr., 499 punten; 2. Migneaux Raoul, 1.1 pr., 582 pun ten; 3. Desmarets Gebr., 10 prijzen. Kampioenschap met jongen van 1953: 1. Vanheuie Verbeke. 5 prij zen; 2. Verbrugghe Michel, 4 pv. 92 punten: 3. Verhaeghe Camiel 4 prijzen, 304 punten. Duivenmaatschappij De Volksvrienden Vlucht uit Breteuil, met 114 jon ge duiven: 1. Desmarets A.; 2. Bou- din Edm.; 3. Taillieu Jer.; 4. Eve- raert H.; 5. Vermaut Dany; 6. Bon nier Julien; 7. Vanacker Cam.; 8. Deberdt Des.; 9. Vanneste G.; '0. Verhaeghe C. Vlucht uit Breteuil rnet iCll oude duiven; 1. Pesmaxsts A.; 2. cn 3. Lobeau H.; 4. Bonnier Jul.; 5. en 6. Debruyne Gast.; 7. Van- slembrouck R.; 8. Boudin Edmond- 9. Bonduelle Dan.; 10. Vanlerber- ghe L. ELECTRICITEITSDIENST Week van 12 tot 19 Sept.: din VANDAMME, Louis Ten Brielen- laan 68, Wervik; tel. Komen 555. Op de werkdagen, na 17 uur, zich wenden: Gasstraat 3, Wervik, tel Komen 53. AUTOBUSDIENST DADIZELE-OMMEGANG Uurregeling voor Zondag r3 Sept. Maandag 14, Dinsdag 15 en Woens dag' 16 Sept. Vertrek uit Wervik (plaats)6.30 8,30, 9.30, 13.00 tl), 13.50, 14.40 (P 15.45 (1), 17.10, 18.0C (1), 19.15. Terug uit Dadizele: 8.00, 9.02 11.15, 12.02, 13.25 (D, 14.15, 15.0c (1), 16.45, 17.35 (1), 18.30 (1), 19.02 (1) Rijdt op Zondag 13 Sept. op postcheckrekenfng 47.63.60 van Het Wekelijks Nieuws Poperinge, en U ontvangt s 'ilad tot einde 1953. LEGEROEFENINGEN LANGS DE KUST

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 5