Uit het Menense Mariale Stoet te Roeselare Ut Meester- Kleermakersbond leper-Poperlnge en omstreken 800 TOT 1000 KG. SYLVINIET 17 of 300 TOT 400 KG. CHLOORPOTAS 40 HET KAN U TOT 4,5 ANTWERPSCHE HYPOTHEEKKAS MENEN HANDELSZAAK SCHUIF Op Zondag 13 September te 15 uur doet weerom zijn luisterrijke rondgang Stort 46 fr. HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 11 Sept. 1959. Bin. 0, BOEZINCE Klnderweelde. Het gezin Jos. Vandenberghe- Cajstryck werd met een 13* kindje gezegend. Allen zijn nog in leven. Boerlnnengllde. Zondag 13 September is er alge mene vergadering te 15 u. in de hof van de Pastorij Op de dagorde een voordracht over: «Moeder en zoon soldaat Cinema. Zondag 13 Sept., te 10.30 u. in de parochiezaal, vertoning van De Vervloekte Burcht». In het Klooster getreden. Op 8 September, feestdag van O. L. Vrouw Geboorte trad alhier In het klooster, MeJ, Bertha Lepla .«it Oostvleteren. Hoerengilde Maandag 14 Septvan 9 tot 16 u. houdt dhr Opzienere A. Boon zit dag bij A. Ampe voor de leden, die wensen hun inkomsten-aangifte te doen. Voetbalnieuws. S. K. El 'erdlog» 10 Sassp. Boe-zlnge Onze eerste competitiewedstrijd ls voor ons sleoht verlopen, daar onze nieuwe aanwinst stopper Preneel voor een vijftal weken ls uitgescha keld door splerscheurlng aan de knoesel. De eerste aanvallen gingen uit van de thuisploeg, doch langzaam kwamen onze Jongens onder doom. Op de 20» min. moest Preneel ge kwetst het terrein verlaten en ac teerden wij met 10 man. De rust kwam met blanke stand. Na de koffie kwamen de Sassers seffens ten aanval, en bleven gans de wedstrijd aandringen, doch von den de weg der netten niet. Op de 70" min. kon Desmet eindelijk het enige doelpunt nebten voor de thuis ploeg op misverstand. Een gelijk spel ware de Juiste weergave van het spel geweest. Zondag ontvangen wij op eigen terrein de sterke ploeg van Dadlzele. Supporters allen op post om volgen de ploeg aan te moedigen: Desaede- lare, Notredame, Dchaene, Plovler, Coffyn, Pyök, Vankelrsbllck, Meegom, Leeman, Llnclon, Indevuyst. LANGEMARK Filmleiding. (12-13/91: «DOEL ONBEKEND» oorlogsfilm, met Mark Stevens. - Voor volwassenen. Jeugdtornooi. Het was een mooi initiatief de drie verscheidene jeugdgroepen: B.J.B., K.A.J. en K.S.A., die an ders zelden gezamenlijk optreden, samen een sportfeest te laten ver zorgen. Dat om zoiets in te richten het initiatief niet volstaat, maar er tevens een flinke organisatie, die onmogelijk op enkele personen kan berusten, moet voorhanden zijn, werd Zondag il. jammer genoeg be wezen. De aanwezigen enkele ouders en sympathisanten had den vast de indruk dat nogal heel wat aan het toeval en aan de in spiratie van het ogenblik werd overgelaten. Doch was het festijn voor het oog van de toeschouwers niet zeer strelend om niet te spreken van de weinig aangepaste muzikale be geleiding... toch hebben de jeug dige inrichters, die eigenlijk niets anders op het oog hadden dan een namiddag gezonde ontspanning in wederzijdse wedijver, zich een weg weten te banen doorheen het ge wirwar op het plein, de drukte van een gevuld programma en enkele delikate betwistingen onder de ju ryleden, zodat het feest dan toch een goed einde kende en de ver rassende zege bezorgde aan de Studentengroep der K.SA. tenge volge van haar flinke prestatie in de marathon. Een heel stel prijzen werd uitgedeeld waarbij B.J.B. (2*) en K.A.J. (3®) eveneens in aan merking 'kwamen. Als ontspanningsnamiddag voor jonge lui was het geheel niet zo kwaad. Nochtans hebben, we ons een jeugdtornooi altijd anders voor gesteld. Het was dan ook een eer ste proefstuk dat allen veel ge leerd heeft. POELKAPELLE Te 16 u.: tentoonstelling en prijs kamp van groenten en fruit (in de patronaatzaal) ingericht door het Werk van de Aki-er. 1.000 fr. prij zen. - Te 17.30 u.: ringsteking op de Nieuwplaata. 800 fr. prijzen. - van af 18 u. grote prijskaartlng ln het Manillen. Dinsdag 18 September. Te 9 u., Jaargetijde voor de overleden oud- strijders. - Vanaf 14 u„ prijskamp op golf-biljart. - Te 15.30 u.: grote Prijs der nieuwe banen, voor nieu welingen B.W.B. 5.000 fr. prijzen en talrijke premiën. Inschrijving bij M. van Gheluwe. - Te 18 u. grote prijakaarting in het Manillen. - Te 21 u., prachtig vuurwerk. Donderdag 17 September. Te 15 u., koningschieting op de staan de pers bij G. Courtens. Zondag 20 September. Statie kermis. Te 16 u. koers voor onder beginnelingen onder de 18 jaar. 1.000 fr. prijzen en talrijke premiën. Inschrijving en aanzet In de Reis duif Daarna allerhande verma kelijkheden en volksspelen. Maandag 21 September. Te 15 u.: Grote Prijs der Statiewijk voor Liefhebbers B.W.B. 5.000 fr. prijzen en talrijke premiën. 110 Km.' op goede baan. Inschrijving en prijs- deling in «La Belle Vue». rOELKAPELLE-KERMIS 1953 HEROPENING VERNIEUWD CAFÉ Op ZONDAG 13 SEPT., te 3 uur, Prijskamp op 2 Golfbiljards; 500 fr. prijzen en beker. Op DINSDAG 15 SEPT., onmid dellijk na de koers, GROOT BAL. Alle spelen Uitgelezen biersoor ten. - Jute-box. - Biljard Pool- Game. Allen naar Café MUSIC-HALL bij M. Vangheluwe-Lesage Bruggestraat 16, Poelkapelle. (c-4429) BESELARE Duivensport. Arras (oude). - 1. Verbeke Omer; 2. Soetaert H.; 3. Vanbockstael A.; 4. Vandepoele P.; 5. Stratsaert G.; 6. Vandepoele F.; 7. Saelen J.; 8. Soetaert H. Arras (jongen). - 1. Degryse J.; 2. Caster O.; 3. Verbeke O.; 4. en 5. Saelen H.; 6. Casier O.; 7. Dorme G.; 8. Nyssen H. Davidsfonds. Naar wij vernemen heeft het be stuur van het Davidsfonds besloten dat op de Dinsdag van October-ker- mis het traditioneel geworden Mika- kabaret zal optreden en dat er in de loop van de wintermaanden zeker lijk drie voordrachtavonden zullen gegeven worden. De Bisschop komt. Op Donderdag 8 October zal Mgr De Smedt, onze Bisschop, zijn offi cieel bezoek brengen aan onze ge meente. Voetbalnieuws. Eendr. Bcselarc 6 OF. C. Waastcn De eerste competitiematch bracht een gans herboren Beselare in het veld. Het is lang geleden dat wij on ze jongens zo wisten spelen. Van bij de aanvang zagen we Eendracht re solu-ut ten aanval trekken. Talrijke schoten vlogen tegen de palen te pletter en Waasten, dat nochtans niet onaardig combineerde, kon aan die druk niet weerstaan en de doe len werden regelmatig aangetekend. De rust werd bereikt met 5-0 voor sprong. In de tweede helft speelde Bese- lare tegen wind, doch behield het initiatief. Nog een zesde en laatste doelpunt werd aangetekend. Waas ten trachtte tevergeefs de eer te redden. Doelpunten: Grysc-n 2, Oswald 2 en Neirynck P. 2. Zondag' a.s. gaan we op verplaat sing naar B. S. Poperinge. Mits het zelfde spel van Zondag laatst kun nen we nogmaals de twee puntjes binnenpalmen. Het vertrek is te 13.30 u. aan het lokaal. MOORSLEDE Burgerstand. Geboorten. Jacques Nelly, d. v. Jules en Gallens Rachel. Bal An- dré, z. v. Rower en Sioen Georgette. Lakiere Rina, d. v. Oswald en Mernout Andrea. Huwelijksbeloften. Deceuninck Eric en Bouckaert Maria. Bru- neel Hector en Delaere Erna. Wielernieuws. Rondelé was Zondag aan de slag te Lens en werd er prachtig vierde. Te Roeselare. na een goede koers gereden te hebben, moest Florent wegens bandbreuk de strijd staken. Sieuw werd te Roeselare veertien- DIKKEBUS Burgerstand. Overlijden. Monkerhey Frans, z. v. Maurits en Michella Veryser, 13 j. oud. Sport. Michel Vercruysse wist na band breuk nog de veertiende plaats bin nen te palmen te Bikschote. Te Zonnebeke klasseerde hij zich dertiende. Fictsdlefstal. Dury Arthur had te leper zijn flets aan de gevel van de herberg «De Teerling», in de Aardes trant, geplaatst. Toen hij de verbruikszaal verliet bemerkte liij dat zijn rij wiel verdwenen was. Gelukkig kwam hij alras terug in het bezit ervan. Aanrijding. De Heer Cyriel Vandamme, in dienst bij de Heer D. Devos, Boe- renmaalderijen, Dikkebus, werd het slachtoffer van een onvoorzichtige autogeleider. De vrachtwagen, be stuurd door bovenvermelde, die in de Diksmuidestraat te leper naar de kaai reed, werd langs achter aan gereden door een volgende vracht wagen die zijn weg vervolgde. Deze laatste bleek toe te behoren aan de S. M. Savema uit Ruddervoorde. Stoffelijke schade aan beide voer tuigen. Ongeval 's Avonds, omstreeks 21 uur, op de baan Kemmel-Nieuwkerke werd Bailleul André het slachtoffer van een onvoorzichtige autogeleider. De ongelukkige werd van de fiets geslingerd en met erge verwondin gen aan armen en benen opgeno men. De autogeleider bekommerde zich niet om zijn slachtoffer en maakte van de duisternis gebruik om te ontvluchten. De fiets van het slachtoffer werd helemaal buiten gebruik gesteld. We hopen maar dat de -omtvluch- ter spoedig rekenschap iflbge geven bij het gerecht. MESEN B.J.B. - Vtaggezwutan. Tijdens het Zomerfeest op Zon dag jl. te Torhout had een provin ciaal tornooi voor vendeliers plaats. De B.J.B. van Mesen behaalde er de eerste prijs met 80 punten en veroverde aldus de prachtige schaal, geschonken door de stad Torhout en ontving eveneens de medaille ter dezer gelegenheid geschonken door Z. Exc. Minister De Taeye. Hartelijk proficiat mannen, U waai't de jongste groep, de groot ste in getal en... de beste! In de voormiddag legde leder vendelier zijn examen af. Allen zonder uitzondering behaalden hun diploma. Dhr Albert Bossaert van Mesen, legde beslag op de vijfde plaats onder de 40 deelnemers met 81 van de punten. Beste ge lukwensen. De Negendaagse Plechtigheid ter ere van O. L. Vrouw van Mesen. De Grote Keer. Zondag 13 Sept., openingsdag van de Negendaagse plechtigheid ter ere van O. L. Vrouw van Mesen. Te 5 uur plechtig Lof, waarna de eerste dag van de ommegang of De Grote Keer Dinsdag 14 September, H. Kruis verheffing, begint de eigenlijke no veen en eindigt op 22 September. Goddelijke diensten tijdens de weekdagen: te 8 uur: H. Mis, waar na onmiddellijk De Grote Keer een boetprocessie van vijf kwart uur langs velden en weiden, die ieder jaar door talrijke gelovigen wordt gehouden. Iedere avond plechtig Lof en Grote Keer. Zondag 20 September: HH. Mis sen te 6.30 u„ 8 u. en plechtige Hoogmis met groot sermoen over O. L. Vrouw van Mesen. Maandag 21 September, te 9 u.: Plechtig Jaargetijde voor de overle den parochianen en daarna De Grote Keer Dinsdag 22 September: te 5 uur: Plechtig Lof, sluiting van de no veen. Zo U van uwe WINTERGRAANGEWASSEN HOGE OP BRENGSTEN van ZWAAR GRAAN en STEVIG STRO wenst te bekomen, geef hen dan een bemesting welke (4361) per Ha. bevat. GELUWE Burgerstand. - Geboorte. Jan Dorme, z. v. Leo de, te Kachtem werd Gabriel elfde, en Andrea Willemyn. Burgerstand. Geboorte. Pype Erna, d. v. Ge rard. en Lesage Maria, Stadenstr. 40. Overlijden. De Gryse Hector, 75 j., Stadenstr. 52. Huwelijksbelofte. Woussen Ar thur, fabriekwerker, v. leper, en De- beuf Noëlla, fabriekwerkster, v. Poelkapelle. Wielrennen. Noyelle André. onze prof, won zijn eerste koers verleden week te Roe selare. Maandag had hij bandbreuk in de tweede ronde te Kachtem en gaf op. Dinsdag laatst werd hij tweede te Izegem en klopte er een peloton van 33 renners. Deboodt Michel heeft zijn eerste koers gewonnen bij de liefhebbers te Bikschote. Voor onze twee renners zijn deze uitslagen niet zo slecht. Gevallen. Bruggeman Maria, wed. van De- piekere Gerard, deed Zondag 11. rond 19.15 u. zo een ongelukkige val te Westrozebeke en werd naar de kliniek van Maria Rustoord te Roe selare overgebracht. Wij wensen haar een spoedig herstel. Jaarlijkse kermis. Zondag 13 September. Duiven- prijsvlucht uit Arras. 5.000 fr. prij zen. - Te 14 u., grote Prijs Ieper straat, voor Liefhebbers B.W.B. 5.000 fr. prijzen en premiën. In schrijving en prijsdelina: in Het Midden der WereldAanzet aan de Kwelle. Aankomst in de Strom- beek. Maandag 14 September. Te 9 u.: jaargetijde voor de overleden parochianen. - Te 10.30 u.: specia le oefening van het brandweerkorps. - Te 14 u.: grote schieting op de liggende pers bij A. Vantyghem LAAT UW GELD NIET RENTELOOS LIGGEN... opbrengen, indien het ge plaatst wordt bij de de bijzonderste prlvaalspaarkas van België Private onderneming beheerd door het K.B. van 15 December 1934) na een goede koers gelopen te heb ben. Brion was te Zonnebeke de grote uitblinker, reed de ganse koers vooraan en nam zelfs drie minuten voorsprong, doch werd op het einde vervoegd en werd ten slotte derde. Te Bikschote en te Roeselare werd André eervol negende. Bij de jongeren werd Cnockaert schust^. Te Moorslede werd Vanderstrae- ten vierde en Vermote zevende, ter wijl Depraetere wegens bandbreuk de strijd diende te staken. Bij S. V. Moorslede. Eendr. Wervik 5—2 S. V. Moorslede Voor de verplaatsing naar Wervik diende S. V. drie titularissen te ver vangen. Zo bond volgende ploeg de strijd aan: Misplon, Lecluyse, Soe- nen, Carrein, Deceuninck, Debrou- wer G., Verholle, Lecluyse, Verduyn G., Dejonckheere en Demeyere P Ondanks tegen zon vertrekkende en tegen, wind, ging het spel goed over en weer. Beide verdedigingen kenden enkele malen geluk. Op een geharrewar voor 'het S. V.-doel bot ste de bal tegen de paal en tot een ieders verwondering wees de Heer Deltomme naar het midden van het terrein. Dit prikkelde natuurlijk wat de S. V.-spelers die hard ten aanval trokken. Ten slotte op een algemene aanval, gaf Verduyn aan Lecluyse. die op zijn beurt Verholle bediende en de scoor wees 1-1. Mis plon werd nu duchtig onder vuur genomen, door D'Halluin, Dewulf en Lapauw, doch Marcel hield zijn netten zuiver. Aan min. 47 bekwa- men de thuisspelers een nieuw ge schenk voor een lichtzinnige hands. Lapauw nam de strafschop. Misplon kon de bal nog raken, doch niet voldoende, en Wervik leidde, 2-1. In de tweede helft bood Moorsle de opnieuw harde tegenstand, maar als Dewulf van dichtbij Misplon klopte, zakte de moed in de schoe nen. De thuisploeg, die prachtig speelde, dicteerde nu vqlkomen de wet en er was een beste Misplon van doen tan er meerdere zekere doelen Uit te houden. Toch zou Wervik lang's Lapauw en Mahieu de scoor opdrijven tot 5-1, maar onmiddellijk zou Modest Lecluyse de eindcijfers op 5-2 weten te brengen en zo kwam het einde met een verdiende zege van de beste ploeg. Zondag wacht S. V. nu de gewes telijke derby tegen S. V. Moorsele. Meer dan waarschijnlijk doen ach terspeler Detorouwer en Mare Ver duyn Zondag hun heroptreden. Af trap te 15 uur op het terrein S. V. Huwelijk. Vervaecke Eric en Dina Brulez, b. v. Geluwe. Huwelijksbelofte. Hampe Pier re en Syx Irma, b. v. Geluwe. Wielrennen. Pierre Mahieu, onze knappe lief hebber, behaalde deze week reeds volgende uitslagen: Zondag achtste te Avelgem, na bandbreuk; Maan dag tweede te Zonnebeke en Dins dag negentiende in Gent-Hulste. Bij de onderbeginnelingen behaal de Knockaert in een driedaagse te Wervik de vijfde, eerste en derde plaats. Een flink debuut dus voor de zoon van oud-renner Marcel Knockaert. Verleden Maandag werd te Schaarbeek het Kampioenschap van België voor beenhouwers betwist. Het was onze Geluwenaar Stephaan Catry die zich de sterkste toonde en met de nationale driekleur omgord huiswaarts keerde. Voetbal. Het lot was ons niet gunstig ver leden Zondag. Met vier invallers diende S. C. Le Bizet, de grootste titelkandidaat, ontvangen te wor den. En dan kenden we nog heel wat tegenslag, zowel in de aanval als in de verdediging en onze por tier moest maar eventjes 6 maal omdraaien. Een 2-4 uitslag had be ter de waardeverhoudingen van bei de elftallen weergegeven. Zondag as. gaat de reis naar Waasten. Van begin af met volle overgave in de strijd en de beide puntjes komen mee naar Geluwe. HOLLEBEKE Programma van de Kermisfeesten. Beheerde Kapitalen: Meer dan 2 milliard frank. VERTEGENWOORDIGERS: Beselare: M. Emlel Cardoen Bikschote: MeJ. Fernanda Pattyn Boezinge: M. I. Govaert Brlelen: M. G. Becle-Verdonck Dikkebus: M. Arthur Laperre Elverdinge: M. Germain Ollevler Geluwe. M. Jos. Vanrljckegem Geluveld: Mevr. M. D'haene-Gruwez Houtem-leper: M. Adolphe Six leper: M. Robert Van den Bogaerde Kemmel: Mevr. G. Derathé-Debaeno Romen: MeJ. Gisèle Houpe. langemark: Mevr. V. Peene-Callens Leisele: M. Camllle Dezlllie. Mesen: M. Frans Thevelln Noordschote: M. Michel Butaye Oostvleteren: MeJ. Maria Smis Mevr. R. Smls-Butaye Poelkapelle: M. Maurice Gheysens Poperinge: M. Delaleau, Vlaming straat, 13 Proven: M. R. Muyssen-Pareyn Reninge: Mevr. A. Vannleuwcnhuyse- Devisch Reningelst: M. Orlgène Camerlynck Roesbrugge-Haringe: M. R. De Puydt St-Jan-lep.: Mevr. G. Leleu-DebalUle Stavele: M. Jozef Cornells Vlamertinge: MeJ. O. Van Elslande Watou: Mevr. Camlel Vandenberghe- Vandevelde Wervik: M. Karei Boone Westouter: M. Reml Delanote Westrozebeke: M. Hubert Cappelle Westvletercn: MeJ. Maria Ackerman Wijtschate: M. Cyriel Maerten Woesten: M. Henrl Gouwy Zandvoorde; Mevr. O. Phlllps-Vnn- denbroucke Zillebeke: M. Antoon Hellebuyck Zonnebeke M. André Van Walleghem Leningen op Eigendommen (C-1662) BRIELEN Voetbal. Voetballiefhebbers en pronostie- kers kunnen 's Zondags in het lo kaal, reeds vanaf 5.30 uur de vol ledige uitslagen bekomen van de I", II" en UI" Provinciale reeksen als ook deze van de hogere afdelingen. Met de aanstaande St Cornells- kermis aal ln het lokaal een lijst uit gehangen worden van alle steunende leden. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij alle bestuursleden en spelers. Brlelen Sport 10 B. S. Poperinge Povere uitslag voor onze ploeg, enigszins te wijten aan de factor on- kans doch in veel groter mate aan het niet geoefend zijn van onze mannen die de 90 min. nog niet kunnen doorbijten. Gedurende de eerste helft was Sport lichtjes de meerdere, maar de afwerking liet veel te wensen over. Toch kon A. Vanbecelare op gehar rewar het wlrmlngsdoel netten, 1-0. Na de koffie zagen we twee ver moeid® samenstellingen in het veld. Van mooi spel geen sprake meer. De Brielense verdediging beet duchtig van zich af om de minieme voor sprong te behouden, waarin ze na een prachtpartlj geslaagd ls. BIJ Sport viel de aanvalslijn bepaald te gen. Zondag a. s. ls onze ploeg op rust. Heropening der Scholen. De lessen worden hervat op Maan dag 11 Sept., te 8.30 uur. Het Wit-gele Kruis. Zondag IS September komt Z.E.II. Kan. O. Besien uit Brugge voor de Inrichting van het Wit-gele Kruis. Van op de preekstoel zal hij uitleg gen waarin de werking bestaat van het Wlt-gelc Kruis en welk het doel er van is, ln de eerste dagen dei- week zullen de propagandisten rond gaan ten huize, om de families op te nemen die willen voordelen genie ten van dat schoon werk. Noveen ter ere van St Cornells. Woensdag 16 Sept., feest van de H. Cornells. Sedert eeuwen wordt St Cornells hier vereerd als grote be schermer vau de kinderen en als patroon, tegen ziekten bij pluimvee en dieren. Iedere dag van de No veen is er te 7.30 uur H. Mis te zij ner eer en daarna zegening met de relikwie; te 4 u. plechtig Lof. Soniteg 20 Sept., H. Missen te 7 en 10 tl. Te 4 tl. Lof en zegening der kinderen. Donderdag 24 Sept. Te 4 u. Lof en kinderzegen voor al de kinderen van Brlelen. Sluiting Vrijdag 25 Sept., te 4 u. Zaterdag 12 Sept. kondigen de klokken de kermis aan. Kermiszondag 13 Sept. - Dui venvlucht uit Arras Inkorving op 12 Sept. in de namiddag bij de Wed. Pol Dierynck. Te 15 u.: Velokoers voor onderbeginnelingen beneden de 19 jaar niet aangesloten bij de B.W.B. Afstand: 50 km., 1.500 fr. prijzen en premiën. In schrijving bij de Wed. Forest, te 14.30 uur. Vertrek te 15 uur bij Ju les Garrein. Het versnellingsappa raat is niet toegelaten. Deze koers wordt ingericht door de locale ve- loclub De Jonge RennerTe 17 u. op de hernieuwde Dorpplaats: Prachtige concerten door de mu ziekmaatschappijen uit Komen en Houtem. Maandag 14 Sept. Te 14.30 u. bij Edg. Pieters: eerste ronde van de grote tweedaagse schieting Er zijn 10.000 fr. prijzen en prachtige beker aan de overwinnaar. Te 15 u.: Grote velokoers voor begin nelingen B.W.B., 2.500 fr. prijzen. Inschrijving vanaf 14 uur bij Cyr. Verfaillie. Vertrek bij Leon Ödent'. Te 19 u., op de Dorpplaats: prijsbolling. Inschrijving bij Wed. Forest en uitbetaling bij Jul. Gar rein. Dinsdag 15 Sept. Te 17 u.: grote boiling in de Kasteelstraat. Inschrijving en uitbetaling bij A. Leroy. Woensdag 16 Sept. Te 9 u.: prijskamp op de kleine biljart. Donderdag 17 Sent. Te 17 u.: grote boiling in de Nederwaast.en- straat. Inschrijving bij Jer. Val- lays, uitbetaling bij Henri Rey- naert. Te 21 u.: kluchtspel. Zondag 20 Sept. Te 14.30 u.: tweede van de. grote tweedaagse schieting, bij Edg. Pieters. Tc 17 u.: bolling en pintje dek. Zondag 27 Sept. Volksver maken. Zondag 4 October. Aller hande volksvermaken. ELVERDINGE Gemeenteraad. 1. Voorlezing en algemene goed keuring van het verslag van de voorgaande zitting. 2. Eeraflegging als nieuw gemeen teraadslid door dhr Prosper Fertin in vervanging van wijlen Maurits DeuiugbI 3. Lezing van de nieuwe rang schikking van de gemeenteraad. 4. Bespreking werken Elzendam- mestraat (vanaf grondgebied Vla mertinge tot aan de Poperingestr.) Aannemingsprijzen en kostprijzen materiaal werden besproken. 3 Km. weg zal hersteld worden (inbegre pen Km. der St-Pietersstraat) door aannemer Govaert, met behulp der werklozen. Naar school, Op Maandag 14 September a.s. herbeginnen de klassen in Jongens- en Meisjesschool. Voortaan zullen de klasuren de voormiddag aanvan gen te 8.30 u. en eindigen te 11.30 u. in plaats van te beginnen te 8.45 u. en te eindigen te 11.45 u. Maandag e.k., te 7.30 u., H. Geest- mis. Bij de Boerengilde. Dinsdag 11. ging ter plaatse een zitdag door voor het invullen van de belastingsformulieren ink. '52 on zer leden. De leden die tabak teel den in 1952 zullen nog wat geduld moeten hebben, daar de juiste bare- ma's voor de tabak (1952) nog niet gekend zijn. Sommige leden ontvin gen nog geen aangifteformulier. De reden hiervoor is heel waarschijn lijk omdat zij door hun gezinslast vrijkomen van belastingen en een aangifte van inkomsten dus nutte loos zou zijn. De schrijver der gilde zal dit jaar geen belastingsformülie- ren meer invullen, omdat er tegen woordig genoeg gelegenheid gebo den wordt (wekelijks te leper en te Poperinge) om dit door de Heren I Opzieners der Belg. Boerenbond te Te 20 u. laten d°en- DRANOUTER Bedevaart naar 't Kruis van de Zwarte Molen. Op Zondag 20 September gaat de Grote Jaarlijkse Bedevaart, naar het Kruis van de Zwarte Molen door, opgericht ter herdenking aan de Marteldood van 3 Priesters van Reningelst, ten jare 1568, in de geuzen-tijd. Te 14.30 uur, kort lof in de paro chiekerk, daarna bedevaart. Rond 15.30 uur, plechtigheid bij 't Kruis, met sermoen, door Eerw. Pater Paschasius, de gevierde mis sie-predikant, van onze streek. Zo als verleden jaar, zullen wederom 2 speciale autobussen ingelegd wor den, voor Wulvergem, Kemmel, De Clijtte, Loker, Reningelst en West outer. Deze bedevaart moet wederom uitgroeien tot een machtige mani festatie van getrouwheid aan ons H. Geloof, voor de mensen van deze Westhoek. Onderscheiding. We vernemen dat dhr Massche- leln Camlel benoemd werd tot Rid der in de Kroonorde met Zwaarden. Hartelijk proficiat. Rode Haan. Zondag 11., in de vroege morgen, brak brand uit bij landbouwer De- knudt Gaston. De hooi-oogst en landbouwmachines gingen in de vlammen op. Men gist naar de oorzaak. Maandag a.s. herneemt de Kleer- makersbond zijn werking. Het sei zoen 53-54 wordt ingezet met een technische voordracht gegeven door de Heer Moerenhoudt, Directeur van de Coupeschool P.A.M. te Brus sel, met als onderwerp Het ont staan van een patroon volgens de houdingHet belooft een interes sante voordracht te zullen zijn, ge zien de Heer Moerenhoudt op verre na geen onbekende is. Hij ls het in derdaad die voor enkele maanden aan een dertigtal gevestigde kleer makers-leden van de bond, een ver- volmakingscursus heeft gegeven, waarvan de deelnemers nu nog met lof spreken, en vooral er nog dage lijks het nut van ondervinden. (De ze voordracht gaat door in de Ca sino op 14 Sept., te 2 uur). Een tweede voordracht staat reeds vast op Maandag 5 October in de voormiddag. Niemand min der dan de Heer Miltenburg uit Holland komt op bezoek, met als onderwerp Het bewerken van voorpanden en rug voor dikbuik en ronde rugen als tweede deel Raglan en kimono-mouw Kleermakers, het bestaan van ons vak hangt enkel en alleen af van onze ambachtskennis. Daarom neemt de enige gelegenheid te baat die U door dé kieermakersbond ge boden wordt, gedurende de winter maanden talrijke vergaderingen en technische voordrachten te kunnen bijwonen die uw vervolmaking in het vak zullen te goede komen, en dit alles voor de spotprijs van 150 frank per jaar Voor deze prijs ontvangt U nog een maandblad dat, benevens tech nische gegevens, alles bevat wat een kleermaker moet weten op fiscaal en sociaal gebied, leerling wezen, enz... Kleermakers, die nog geen lid zijt van onze vereniging, aarzelt niet langer onze rangen te komen vervoegen. Nieuwe inschrijvingen worden aanvaard Maandag vóór de vergadering. Namens het Bestuur: De Voorzitter Poperinge: J. Dumon. De Voorzitter leper: A. Vermeersch. ZONDAGSDIENST Op Zondag 13 September zal de apothekerdlenat waargenomen wor den door dhr apotheker A. Dubois, RIJselstraat, gehucht Barakken te Menen. Tel. 497 Menen. BOTSING In de Ieperstraat, ter hoogte van de wijk Keizer Karei ontstond op Maandag 7 September een botsing tussen een autobus van de Firma Thermote uit Rumbeke, gestuurd door dhr Devoe uit Kemmel en een personenwagen, gestuurd door dhr Jules Lein, uit Geluwe. Stoffelijke schade. TONEEL Op Zondag 13 September te 17.30 uur, zal in de «aal der Gilde, Grote Markt, door de toneelkring Deugd en Vermaakde eerste abonne mentsvertoning van het nieuw to- neelselzoen worden gegeven. Het stuk Kinderen van ons Volk van Anton Coolen, zal voor het voet- licht worden gebracht, 'l RIJWIEL GESTOLEN Een inwoner uit Wervik, M... M... die naar Menen gekomen was, liet zijn rijwiel onbewaakt staan tegen de gevel van een herberg ln de Ieperstraat. Toen hij terug wou vertrekken, stelde hij vast dat zijn rijwiel verdwenen was. Klacht werd ingediend. ERNSTIGE VAL De genaamde André Comeillie, 47 jaar, wonende Sabbestraat te Menen, deed op de Grote Markt alhier een ernstige val en liep hier bij een ernstige breuk op aan de knie. Hij ontving de eerste zorgen van een geneesheer en werd vervol gens naar een kliniek overgebracht. WIJKKERMIS Van Zaterdag 12 tot Maandag 14 September inbegrepen, zal in de Bruggestraat vanaf de hoek der Wahisstraat en Sabbestraat en tot aan de beek over de IJzerweg der Bruggepoort alsmede in de Vos- kensstraat, een wijkkermis worden ingericht. BOTSING OVER TE NEMEN: Zeer winstgevende met welingericht magazijn en win kel, met zeer schone woning. Goe de ligging. Onmiddellijk beschik baar. In omgeving van Menen. Best geschikt voor tuinbouwkundige of persoon hebbende landbouwonder wijs gevolgd. - A. t. D. (4441) INWONERS UIT BRIELEN hebt gij «en aankondiging of roi lamc te plaatsen in liet Wekelijks Nieuws wendt U t ot André LEPLA, Yeurnestr. 18, EtrtesSen. die met de meeste stiptheid uw wensen zal uit voeren. n ii| i - 11'ii na. iesdngr. ons blad in de handen van een vriend of gebuur die bet nog niet heeft. U bewijst ■r «u» dienst mee. Dank. LOKER Kerknieuws. Zondag 13 Sept. 7.00: Gel. Mis, Algem. Communie H. Hartebond. 8.30: Gez. Mis voor Cyriel Leeuwerck en overl. dochter Agnes, echtg. van Firmln Wostyn. Maandag 14 Sept. 7.30: Gez. Mis ter ere van de H. Geest, bi] het heropenen der scholen. De ouders gelieven te zorgen dat hun kinders er allen tegenwoordig zijn. Woensdag 18 Sept. Feest van de H. Cornells, hier bijzonder vereerd. 7.00: Gez. Mis ter ere van de H. Cornells. Zondag 20 Sept. 7,00: Gez. Mis voor Louis Dousy, echtg. van Allee Mortren. 's Namiddags bedevaart naar de Zwarte Molen, Dranouter. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quatertemperdagen: verboden vlees te eten. Maandag 14 Sept. herbeginnen de scholen. De ouders gelieven er goed voor te zorgen dat hun kinders, zelf.s die van de bewaarschool er vanaf de eerste dag aanwezig zijn. Examen. Onze secretaris. Hr Benoit Harde man, is geslaagd ln zijn examen voor bestuurlijk recht 3» jaar, met grote onderscheiding. Onze hartelijkste gelukwensen. Uitslag van de Ballonwedstrijd Kennlsdondeidag 1953. 1. Lamêrant Michel, Granbergsdal (Zweden); 2. Pattou Godelleve, Al melo (Nederl.); 3. Pacquet Yvette, Herwen (Nederl.); 4. Verkruysse Henri, Cleve (Duitsland): 5. Vande- maele Gabriel, Esneux (Luik); 6. Knockaert Roger, Eksel (Limburg); 7. Le-noir Ginette, Beerse (id.); 3 Fiey Georges, Her; 9. Hardeman Bri gitte, Kontich: 10. Delhaye Martha, Wilrijk; 11. Arnout Christlane. Kor- tenberg; 12. Massln Robert, Terha- gen; 13. Lenoir Ginette, Grimbergen; 14. Delhaye Erie, Hamme: 15. Deceu ninck Roger, Hautmonli (Nord), Voetbalhoekje. S. K. Elverdinge 10 Boezinge Mooi weder en veel volk voor de ze eerste competitiewedstrijd, die bovendien een derby was. Gans de eerste helft golfde het spel van de ene zijde naar de andere, zonder dat er doelpunten werden aange tekend. Verscheidene staaltjes moei voetbal worden vertoond. Na de koffie komen de bezoekers op met 10 man, gezien Preneel ge kwetst werd in de eerste helft. On ze mannen nemen het initiatief in handen, maar de Sassporters ver dedigen zich moedig. Toch kan De smet Maurits het enige doelpunt der partij aantekenen en ons de overwinning bezorgen. Onze eerste 2 puntjes zijn verdiend. Zeer goede leiding. Zondag a.s. gaan we op verplaat sing naar Langemark, waar we nog iels goed te maken hebben. Ver trek te 13.30 uur. VOORMEZELE Werk van de Akker. Op Zondag 13 September 1953, grote vergadering van het Werk van de Akker bij J. Lebourg, in «De Kroon» te 11 uur stipt. De Ziekenbedevaart. De Ziekenbedevaart belooft een schone en troostvolle dag te worden voor de bedevaarders, zieken en ouderlingen. Veel zieken zijn blij, dat hun deze uitzonderlijke gele genheid aangeboden wordt om het H. Bloed van Voormezele te komen vereren en er troost en genezing af te smeken. De zieken die tijdig aangegeven werden zullen zonder fout afge haald worden. Het lof met zegening der zieken en sermoen door Z. E H. Cyr. Verhaeghe, deken van leper, te 14.30 uur. Daarna in de parochiezaal, feest je vcor de zieken die het begeren. NIEUWKERKE burgerstand Oogst '53. Geboortci: Castrique Eliahe, v. Lucie n Devroede Marie- Antoinette. /anlerberghe Jan, z. v. Joris en ..oelands Helena. Gerda Gh'ilhoert, d. v. Gerard en Devisschere Maria. Bondue Ro ger, z. z. Gaston en Yvonne De- poorter. Delporte Wilfried, z. v. Emile en Soenen Martha. Segers Nicole, d. v. Daniel en Wicke An na. Laleman Henriette, d. v. Jo seph en Devcs Maria. Debruyne Jacky, z. v. Maurits en Deleye An drea. Quaghebeur Jacques en Jacqueline, z. en d. v. Julien en Sohier Martha. Huwelijksafkondigingen. Leroy Victor met Pattyn Celina. Ugil- le Michel met Schier Marie-Loui- se. Vandooroe Joseph met Har dy Simonne. Derieuw Gilbert met Haghebaert Marie-Josée. Huwelijk. Leroy Victor met Pattyn Celina. Overlijdens. Bodein Fernan da, 73 j.. echtg. Deschildere Camil- le. Alleman Maria, 53 j.. ongeil. Rolland Cesarine, 69 j„ echtg. Turck Henri. Leplat Mathilde- KEMMEL Hulde. Aan de leerlingen, oud-leerlingen en sympathisanten, beste dank om hun milde gift. Er werd een mooie som aan zuster Andrea overhan digd. Op Zondag 20 September wordt in de meisjesschool een hul defeest gehouden dat voor iedereen toegankelijk is. Ongeval. Zondag, omstreeks 21 uur, werd aan de Polka een persoon uit Dik kebus aangereden zonder veel erg. De voerder liet evenwel de fletser in de steek. Brand. In de nacht van Maandag op Dinsdag brandde de vlasmijt van Wed. Bardez, Mariagebllk, totaal af. Aanzienlijke schade. Sport. Bertje deed te Oostende een goed debuut bij de onafhankelijken en werd er mooi 3". Te Roubaix viel hij op het einde der koers plat. Uitslag der gcvelversiering. Categorie A.: tot 3 venster, op 20 punten. 1. Haines Donald en Joseph Remi, 18 p.; 3. Joseph Mau rice, 17,5 p.; 4. Ennaert Raphaël, 16.5 p.; 5. Depuydt Omer en Jo seph Richard, Bafcop Maurice. 15,5 p.; 8. Wed. Samain en Cnockaert Marcel, 15 p.: 10. Dequirez Jules en Victoor Henri, 15 p.; 12. B-ossaert Marie en A.C.V., 14 p. Categorie B.: vier en meer ven sters. 1. Bruneel Julien, 19,5 p.; 2. Gruson André, 18,5 p.; 3. Wed. Capoen, 18 p.: 4. Grysolle Valère (Zaal), 16,5 p.; 5. Lecluyse Ev. (Pax), 15.5 p.; 6. Depuydt Marcel en Wed. Febure, 15 p.; 8. Ennaert Gaston en Hoessen Marcel, 14,5 p. De keuring werd uitgevoerd door dhr Marquant, tuinbouwconsulent uit Lendelede. Er waren 35 mede dingers. Beste dank. ZONNEBEKE Handelsfoor. Lijst der winnende nummers dei- tombola 063 436 340 1210 434 1128 981 1302 1 1366 320 47 44 1606 1402 788 187 768 921 288 397 1160 1580 877 1481 641 1096 1255 322 De prijzen kunnen afgehaald wor den bij Eric Callens, Ieperstraat 24, Zonnebeke, ten laatste tot 1 Octo ber e.k. WIJTSCHATE Uitslag flesscbietlng. Er waren 28 schutters. a) Stilhangende fles: 1. Verklndt Fernand; 2. Soenen Odlel; 3. Gru- wee Marcel; 4. Lignel Albert; 5. Eve- raert Jules; 6. Bauwen Georges; 7. Schouteten Jozef: 8. Versavel. b) Vliegende fles: 1. Everaert Ju les: 2. Soenen Odiel; 3. Schouteten Jozef; 4. Bauwen Georges; 5. Lignel Albert; 6. Mathijs Leon: 7. Hughe Marcel; 8. Gruwee Marcel. Javelotsvrlenden. Op Zondag 13 Sept., maandelijkse prijssmijting ln café Remi Sport. Cool Georges reed Zondag 11. tien de Ie Poperinge en Maandag zesde te Pervijze. DE VI FRANS-VLAAMSE CULTUURDAGEN TE WARECEM HOUTHULST Duivensport. Arras (oude duiven). - 1. en 6. Coulier Hector; 2. Vanryckegem R.; 3. Vercaemer V.; 4. Deruytter G.; 5. Timmerman A.; 7. Clauw R.; 8. Strubbe G.; 9. en 10. Vansteenkiste Alfons. Breteuil (Jongen). - 1. Vanhove Maurits; 2., 5., 7. en 9. Coulier H.; 3. Couchez Oscar; 4. Vercaemer V.; 6. Deman Walter; 8. Prinzie J.; 10. Claeys Arth. Geboorte. De flinke voetbalspeler Roger Vandewalle is vader geworden van een zoon. We wensen hem van har te proficiat met zijn aanstaande voetballist, Sportieve week. Met de aanstaande September- kermis heeft de veloclub der Woudsprintersvoor een echte sportweek gezorgd. Benevens tal van kleine koersen, die door de ne ringdoeners ingericht zijn gewor den hebben we nog op Zondag 20 September de Beroepsrennerskoers de Tiende Omloop van het Vrijbos. Vertrek op de Markt en aankomst in de Terreststraat en op Koeke- Zondag 27 September, de liefhebbers B.W.B. met aankomst in de prach tige Eugène de Grootelaan. Wlclrijden. Willey Geers werd in Antwerpen- Luik-Antwerpen puik tweede na Br. Schotte en na bandbreuk te hebben geleden. Willy, die de kilometers meester kan, zou niet misplaatst zijn moest hij aangeduid worden in Parijs-Tours en dat hopen we. Raf Jonckheere werd te Waregem zestiende. Knockaert Lucien werd te Bik- Toen een auto gevoerd door C. Delefosse uit Templeuve, de Sint- Jansmolenstraat kwam uitgereden om zich in de Rijselstraat te bege ven, kwam hij in botsing met een andere auto gestuurd door Albert Van Roembrouck uit Schaarbeek. De schok was zeer hevig en de kleine personenwagen van Delefos se werd gans buiten gebruik ge steld. Geleider Delefosse werd met ribbreuk en andere kwetsuren over het ganse lichaam opgenomen en naar de kliniek Bond Moyson te Menen overgebracht. ONDERSCHEIDING Met genoegen vernemen wij dat dhr Leon Halmes, handelaar, oud strijder van 14-18, wonende Rijsel straat 83, benoemd werd tot Rid der van de Leopold II Orde met Zwaarden. Wij bieden dhr Halmes onze hartelijke gelukwensen! VROUW VALT VAN LADDER Toen Anna Delpierre, 46 Jaar, wonende Parkstraat, Zaterdag jl. boven op een ladder de vensters van haar woning aan het reinigen was, gleed de ladder plots uit en viel de vrouw zwaar ten gronde. Zij hoefde dringend te worden overgebracht naar de kliniek De Weerdtte Menen, alwaar men een open beenbreuk en zware kwet suren aan de schouder en armen vaststelde. BOTSING Aan de Marktplaats ontstond er botsing tussen een personenwagen van dhr Scheire, wonende Rijsel straat te Menen, die van achter werd aangereden door een camion van dhr Hanssens uit Moeskroen. Stoffelijke schade. FIETSER DOOR AUTO AANGEREDEN Op de grote baan Menen - Ge luwe werd de fietser M. V. uit Ge luwe aangereden en ten gronde ge derscheiden met de Gouden Meéi' lie der Kroonorde. Dhr !w Watteeuw, die gedurende 25 S ondervoorzitter van de club was ontvin# de Zilveren Medaille Ten slotte ontving dhr Jeroom Steen' seis, die gedurende 25 jaren were- taris was van deze club, de Gouden Medaille der Leopold n Orde De Koninklijke Phllharmonlt verleende haar medewerking aan jt feestelijkheden. R. S. C. MENEN S. O. Menen Z2 Geraardaberjei Gedurende bijna gans de parti betuigden de bezoekers en in dé eerste helft zeker hun voor lijn var. een betere opstelling en balcontro le. De nieuwe locale midvoor PU- laert speelde een uitmuntende par tij en hij maakte het de bezoeken de verdediging meer dan lastig. Zo ging aan min. 15 een kegel vu. deze speler nipt boven. De bezoekende verdediging 11e: zich echter niet aan Pillaert van gen en spil Ooffé had daar een goed deel in. Nu gingen na de wi ste lokale actie de bezoekers langs het midden aan de haal en daar keeper Braems aan min. 16 gwa vin roerde op een sohop van Cap, was het openingsdoel geboren. Gf- raardsbergen bleef goed doorspeler., doch keeper Ferket was een com binatie tussen Samyn en Harzé tt rap af. Nog voor de rust zou Cap de stand verhogen aan min. 40. Na de rust zakte het spelpeil zienderogen, doch Pillaert bleef actief. Aan min. 47 ging een var, zijn schoten rakelings boven Fer ket, terwijl aan min. 61, toen kee per Ferket was gevloerd, er eer Coffé nodig was om een schot vat zelfde Pillaert op d« lijn uit le houden. De localen bekwamen m steeds meer hoekschoppen en gin gen. gedurende het laatste kwartier geestdriftig spelen. Het samenspti tussen Samyn en Harzé bracht eer gelijk spel op. Het eerste tegendoe! kwam langs Samyn op voorzet var Harzé aan min. 76 en op kopstooi van Harzé aan min. 85. S. C. Menen; Braems; Verval) en Langendonck; Soen. Verband en Duthoo; Noyez, Vande Wynckt- le, Pillaert, Samyn en Harzé, Geraardsbergen S. K.: Ferket: Vuylsteke en Bourelau: Haut, Cof fé en Van Geit; Wafraevens Andrc en Roger, Devisser, Cap, en Hem. schote vijfde en Hosten Roger werd er dertiende. I worpen door een personenwagen voetbal, gestuurd door M. D„ wonende te Verleden Zondag betwistte Woud- sport zijn eerste competitiewed strijd ts Pittem, die eindigde na een sportieve wedstrijd op een gelijk spel: 1-1. Woudsport had wederom met tegenslag af te rekenen, daar Raes Etienne zich aan de voet be zeerde en Hoorelbeke Roger even eens, zodat Houthulst de wedstrijd eindigde met negen valiede spelers. D'Hulster opende de stand aan min. 46, terwijl Pittem aan min. 83 langs Jacobs gelijk stelde, daar waar kee per Anseeuw door de zon gehinderd werd. In het geheel speelde Woud- sport stukken beter dan te Moes kroen. Voor Zondag e.k. krijgen we het bezoek van B. S. Avelgem. Menen, Ieperstraat. Als bij wonder werd de fietser niet gekwetst, doch zijn fiets werd buiten gebruik ge steld. ONDERSCHEIDINGEN Drie leden van de locale wieler club Les Amateurs Cyclistes Me- ninois de oudste wielervereniging der grensstad, werden onderschei den wegens hun toewijding voor de wielersport. Zondagmorgen werd een plechti ge ontvangst ingericht ten stad- huize te 10 uur. Dhr Maurice De- mey die gedurende talrijke jaren voorzitter was van* deze wielerver eniging en ervan gedurende 50 ja ren koersinrichter was, werd on- Zondag 13 September gaan te Waregem de VI" Frans-Vlaamse Cultuurdagen door in de feestzaal Madeleine, 54 j„ echtg. Oefent Hen- Van het H. Hartcollege, met vol- ri. Boidin Anna, 48 j., ongehuwd Tourlouse Achille, 63 j., wed. Worm Flore. Vandepoele Adonia, 74 i., wed. Laleman Camille. Bailleul Marie-Louise, 81 j„ wed. Leclercq Cyrille. Voor dc landbouwers. Voor het invullen van het be lastingsformulier mogen de land bouwers zich aanmelden bij de op ziener van de Boerenbond die bin nenkort zitdag zal houden. De le den van de boerengilde zullen per soonlijk verwittigd worden van dag, uur en plaats. Voor hen is het kosteloos. Ook niet-leden mogen gaan als ze bereid zijn zich als lid aan te geven. gend programma. Te 10 u. openingswoord door Let terkundige Demecfts en spreekbeur ten van dhr Dumoulin, toonkun stenaar, over Muziekleven in Frans-Vlaanderenen dhr Jozef Dezitter over La Flandre Mari time Te 14 u. spreekbeurten door dhr Bertram uit Rijsel over Een eeuw Vlaams leven. Het Comité Flamand de France 1853-1953 door dhr Van Mechelen over: «Wat wij, Vlamin gen, voor Frans-Vlaanderen kun nen doenen slotwoord door dhr Jan Klaas uit St Omaars, uitgever van het tijdschrift: Notre Flan dre - Eigen Heerd», De Roeselaarse Mariale Stoet, reeds wijd vermaard om de rijke en frisse kleurenschakering der kostuums, naar ontwerp van de kunstenaar Jos. Speybrouck, de oorspronkelijkheid van haar zin gende en acterende groepen, de tal rijke ongeëvenaarde praalwagens, de stijlvolle voornaamheid, de vol gehouden ernst, de vrome ingeto genheid der deelnemers, samen met de stemmig gezongen Maria- liederen, maken steeds een onweer staanbare indruk op de jaarlijks grotere schare toeschouwers. Dit jaar, wanneer het weder meevalt, zal Roeselare nogmaals getuige zijn van een grote toeloop, om deze zo prachtige processie te komen bewonderen. Tn gerieve van onze lezers geven wij hier de volgorde, en nogmaals de wegwijzer: OPENING VAN DE STOET Stedelijke ruiterij Stadsharmo- nie, vlaggen en maatschappijen. Groep 1. DE MAAGD VAN ROESELARE Roeselare, verpersoonlijkt door een jonkvrouw treedt zegevierend vooraan, fier en dankbaar om de gunst die haar door Maria te beurt viel. Een zingencfe groep vergezelt haar. Groep 2. HERAUTEN VAN O. L. VROUW Mannen te paard, in rijke blau we en witte gewaden, kondigen een koninklijk gevolg aan. Wimpels wapperen, klaroenen schetteren. Groep 3. TROUBADOURS VAN MARIA Een blok van honderd minnezan gers. Lof en eer aan Maria Ls de zin van hun lied. Met bazuinen en harpen heffen zij hun machtig lof lied aan. Muziek van het Klein Seminarie. Groep 4. MARIA AANGEKONDIGD Maria is de medeverlosseres van het mensdom. Als dusdanig werd zij: A. Door God beloofd in het Aards Paradijs. B. Voorspeld door de Profeten. C. Voorafgebeeld in Judith en Esther. Groep 5. DE ONBEVLEKTE ONTVANGENIS Een jonge maagd ln helderwit kleed, met rode mantel, omringd door roomwitte engelen met goud-' afgewerkte gewaden en gouden vleugels. Groep 6. DE GEBOORTE VAN MARIA Blauwwitte engelen dragen be hoedzaam Maria als klein wichtje. Groep 7. OPDRACHT IN DE TEMPEL Maria als klein meisje, omgeven door de Hogepriester, de H. Moeder Anna, familieleden en tempelmaag dekens. Muziek van de Gilde. Groep 8. DE VERLOVING Jozef en Maria als bruidegom en bruid, omringd door bloemenmas- tendragers als bruidsjonkers, en tempelmaagden met lampen. Groep 9. DE BOODSCHAP De boodschapscène uitgebeeld op een praalwagen, voorafgegaan door engelen en omgeven door rozen kransmaagdekens, die de blijde-, droeve- en glorierijke mysteriën verbeelden. Groep 10. DE GEBOORTE VAN KRISTUS Een praalwagen waarop het scha mel tafereel van Kerstnacht ls uitgebeeld. Groep 11. NAZARETH Maria en Jezus voorgesteld mid den een groep dorpsgenoten in de nationale klederdracht van de volksklasse. Groep 12. DE MOEDER VAN SMARTEN Zeven engelen in treurgewaad vergezellen Maria als de zeven zwaarden die haar hart hebben doorboord. Groep 13. O. L. VROUW HEMELVAART Het hemelvaarttafereel uitgebeeld op een praalwagen. Groep 14. DE VREDEWAGENS Een triomfantelijke dankapo- theose van het Roeselaarse volk, als luisterrijke bekroning van de bevrijdingsprocessie. Geestelijkheid met Allerheiligste Saci'ftmenfc, - Stadsbestuur, DADIZELE Dadiseelse Florallëii. Ter gelegenheid van de Dadlzele- Ommegang, gaat op Zondag 13 en Maandag 14 September, in de feest zaal Ons Huis de grote bloe mententoonstelling en door. Programma. Te 9 uur: Plech tige opeming. Toegankelijk voor li publiek: 's voormiddags van 91 12 uur; 's namiddags van 14 tot 11 uur. Door 34 liefhebbers werden 2.# dahliaplanten aangeplant om 4, verzorgde bloemen te kunnen i. stellen. Daarbij zullen 4 beroeps- kwekers het geheel vormen tot een juweel. Paardenkoers Op Maandag 14 September, gi de jaarlijkse paardenkoersen d in 't park van 't kasteel. Er i 20.000 fr. prijzen. Voetbal Dadizele Sport heeft de i tie veelbelovend ingezet. Op eigec terrein hebben de Sporters de plot: uit Langemark naar huis gestuurd met een 8-0 nederlaag. De ploeg sloot als een bus, en c: voorlijn draaide reeds op volle tu ren. Aan de rust was het reeds U WEVELGEM Burgersts Huwelijksafkondigingen. Vtné- walle Maurice, meubelmaker v. Ut- velgem, met Demunck Yvonne, s>J v. Blssegem. Descamps Gastra: wever v. Moorsele, met Bourij Ma riette, bobijnster v. Wevelgem. - Klnt Basile. mekanleker V. Rekken met Peferoen Francine, naaister: Wevelgem. Laenen Francisous, K- roepsmilitair v. Peer, voorli. v. We velgem, met Engelen Julia, i. b„ i, Westerlo, Verschaete Aimé, har- kapper v. Gullegem, met Houzetft- nande. z. b., v. Wevelgem. Geboorten. Deneckere Chrisis d. v. Medard en Van Wijnsberfi Zulma, Kweekstr. 163. Ghekiffi Jean, z. v. Joris en Oiiekiere -Joac Gent. Overlijden. Gheysen Vlctorlne. 83 Jwed. v. Debaere Camille, Nieuf- straat 99. Zondags- en Wachtdienst Zondag 13 September, zei de ge neeskundige dienst waargenoi»1 worden door Dr Jules Libeer, Kort- rijkstraat 52; tel. 42013. De apothekerswachtdienst zal vel- zorgd worden door dhr Laurent Vu- dewalle, Roeselarestraat 14; -tel.41341 De ambulancledienst van het Boe' Kruis, van 13 tot 20 September, S onderhouden worden door Duquesf' Michel, Goudbergstraat 3. er, 0- compte Jacqueline, Kortrijke-W1 tel. 41596. Fonteinier der waterleidingen, w' 12 tot 19 September, Vauhoutte Hi elen, Nachtegaalstraat 103; tel. 41181 Plechtige Ereroi- Wevelgem, en gans in het bijzon der de Papestraat, Heeft op grooa' wijze hulde gebracht aan de niein- gewijde en jongste priester var ln' bisdom, E. H. Laurent Delmott' oudste zoon van het, gezin Deslrf onderwijzer, en Anna Eobbc, Bi ontving Zondag 23 Augustus, de Wijding van Mgr De Smedt, BlsscM van Brugge. In stoet ging het naar het ouder- lijk huis van E. H. Delmotte lan! de rijkversierde Papestraat, »3' door een tiental kinderen uit b< gebuurte prachtige bloeniengsr» aangeboden werden samen met alle' lei bureelgerief, gift vanwege de W woners der straat. Met muziekhui' schappij De Eendrachtvoorol trok de stoet naar de kapel van K klooster in de Van Ackeratraat. Even voor 10 uur werd de Jont priester, alsmede zijn familie en ve'; gezeid van zijn assistenten en geestelijkheid dor parochie, van kapel li aar de H. Hilariuskerk be-J leid, waar te 10 uur de Plecbw Eremis uit dankbaarheid werd op? dragen. E. H. Devloo, professor Rethoricn aan het College te Menf1 hield gedurende het misoffer C roerende gelegenheidsrede, De H. Mis werd opgeluisterd de' het 35-koppige Knapenkoor van gemeenteschool uit Kuurne, ow' leiding van onderwijzer Andre W taert. Talrijke gelovigen woonde» offer bij. op postchcekrekcnin? van Het Wekelijks Nieuw- Poperinge, en U ontvangt0' blad tot einde 1953. MOORSELE Burgtrstot Geboorten, Luc Vervacke- Karei en Georgette Coucke, "Z ta Vermaut, d. v. Roger en J8"1 line Delb-eke. p,,. Huwelijksafkondiging. -ih,mj Demaittre, Gullegem, met ne Lambrecht. t S. V. Moorsele 1-2 Toek, MeI1' Deze wedstrijd liep vlug van pel met langs weerszijden k(; schuchtere uitvallen. De zullen echter aan min. 30 openen. Moorsele begint ecnlc' meer de Menense verdedWv l de tand te voelen zodat eigen netten verwerkte, Ru51 met gelijke stand. „lt ik Na de koffie voert Moors® et hoge woord en zal geduri 20-tal minuten Menen overspelen. Veie mooie doeI ,tr worden verkeken. De bezoek" .p i ten zich echter te herpakken e;[:c een onverwachte aanval "'mcW cijfers vast te leggen. Onye 1 overwinning van de bezoes ganse S. V.-ploeg dient ine;" vermeld, vooral half Vanb- Zondag gaat de reis n881 j »- slede. Vertrek te 13,30 utfi lokaal. :5<

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 6