De gelukkige Winnaars Firma STEVENS Gebroeders Uit het Wervïkse WIJ ZOEKEN de oudste radio Prijskampen in Westvlaanderen Stort 46 fr. WERVIK MEUBELFABRIEK MODE-SHOW «De Wintermodes» HET WEKELIJKS NTEUWS Zaterdag 19 Sept. 1953. Blz. 8. ZU1DSCH0TE Kermlsultslagen. Velokoers. - 1. Vankemmel Jozef, Vlamertinge; 2. Carpentier Daniël; 3. Vanbavinckhove W.; 4. Claeys Gilb.; 5. De Ruyck W.: 6. De Fuydt R. Loopkoers. - Jongens. - 21 mede dingers. - 1. Debaene Delphin; 2. Seys Henri; 3. Debaene Adhemar; 4. Du- meez Paul; 5. Vandenbussche Gil bert; 6. Tahon Johan; 7. Vandenbus sche Luc; 8. Merveillie Norbert. Meisjes. - 11 Mededingsters. - 1. Seys Paula; 2. Decroos Nlcolle; 3. Mortier Magda: 4, Louwagle Josianne. Loopkoers voor beker: 1. Debaene Delphin; 2. Durpeez Paul; 3. Vanden bussche Gilbert- 4. Tahon Johan; 5. Debaene Adhemar; 6. Seys Henr; 7. Seys Paula: 8. Decroos Nicolle; 9. Mortier Magda. Hondenkoers. - Klein». - 1. Mer veillie Norbert: 2. Markey Maurice. Grote. - Vandeynse Maurice; 2. Ar- teel Constant; 3. Deghandt Ac'hiel; 4. Dumez Roland; 5. Vandenbussche Luc. Kaarting bij Jules Arteel. - Por pe loton 1. Arteel Gerard Schorreel Jullen Bossaert G. Duthoo G. Creus Roger Desmet Achiel Dewitte Edm. Gremonprez Gei", 2. Blootacker M. Vandeynse M. Depoorter J. Dezeure D. Lobelle M. Myngheer D. Spennlnck Elle Verviscli Mich. Duivensport. Op Zondag 20 September grote ker- misduivenprijsvlucht uit Arras. In- korving bij Wed. Vaneecke op Zater dag tot 16 u. stipt. Afslag bij Mer veillie Honoré. Dulvenliefhebbers, een van de laatste kansen om nog eens te spelen dit jaar. BOEZINCE Vereremerkt, In het Belgisch Staatsblad lezen wij dat bij Koninklijk Besluit van 21 Juli 1953 onze Pastoor, Z. E. H, Jules Vanneste, bevorderd werd tot Officier in de Orde van Leopold II met Zwaarden. Wij zijn gelukkig hem ter dezer gelegenheid onze gelukwen sen te kunnen aanbieden. Hoerengilde en Ralffclsenkas. Algemene vergadering op Zondag 4 October, voor alle leden. Boerinnen glide. De vergadering van Zondag laatst is buiten verwachting geslaagd. Zoals aangekondigd, ging deze door in de hof der pastorij. WIJ telden een der tigtal aanwezigen en geen enkele heeft het zich geklaagd. Geopend met het gebed, door Z. E. H. Pastoor- Proost, gaf de schrijfster MeJ. Maria Priem een keurig verslag der voor gaande vergadering. Daarop volgde de diepgevoelde en echt raadgeven- de voordracht door Mr Brys over «De Moeder en haar zoon soldaat s>. Als oud-strijder uit de oorlog 1914-18, kon hij zijn wedervaren doen van pas komen. De aanwezigen hingen aan zijn lippen. Dan nog wat gezel lig samenzijn en een tot wederzien. Ballonwedstrijrt. Uitslag onzer Vlaamse Kermis: 1. Roger Indevuyst, Guterlah (Duits land). 385 Km.; 2. Henrl Serra. Bra- mey-uber-Unna (Duitsland), 225; 3. René Grlmonprez en Roger Inde vuyst, Essen (Duitsland), 280; 5. Walter Grimonprez, Casterlee (Ant werpen), 135; 6. Guldo Deschreveel, Broechem (Antw.), 110; 7. René Gri monprez en Roger Indevuyst, Loke ren (Oost-Vl.), 70; 9. Mevr. Leroux, Destelbergen (Oost-Vl.), 60; 10. Ivan Debel, Gent (Oost-Vl.), 55; 11. Lio- belle Debackere, Tielt (W.-VL), 30. De kilometers zijn gerekend in vo gelvlucht. De prijzen, kunnen afge haald worden ter pastorij ten laatste Dinsdag 22 September a.s. Kinemavertoning. Heden Zondag 20 September ia de parochiale feestzaal, te 19.30 u„ wordt de pas verschenen film afge- rol Nieuwe avonturen van Kapi tein Bloodmet de gekende film sterren Louis Hayward, Patricia Me dina en Georges Mac Ready. Missiefilm. Woensdag 23 September, te 19.30 u., in de parochiale feestzaal, geven, de Witte Zusters van Kardinaal Lavi- gerie een filmavond met kosteloze toegang voor iedereen. Benevens het voorleggen van het missieweerk dezer Heldinnen, worden ons schone filmen afgedraaid over het Afrikaans leven, in de strijd tegen de tovenaars en het Heidens bijgeloof. Om te eindi gen aangename kleurfilmen. De ver toning duurt twee uren. Veel volk wordt er verwacht. Voetbalnieuws. Sassport Boezinge 0—7 Dadizele Sport. Dat we zulke zware pil gingen te slikken krijgen, hadden we niet ver wacht. De cijfers zijn eerder te groot. Met twee invallers ontvingen wij de leiders en seffens waren de onzen ten aanval, doch vonden de weg der net ten niet. Dan was het de beurt aan de bezoekers, doch onze verdediging speelde goed. Rust kwam met 0-2 achterstand. Na de koffie waren het nogmaals onze Jongens die ten aanval trokken, doch de bezoekers, die ziende dat hun overwinning nog niet zeker was, be gonnen met ruw spel waartegen onze jonge spelers niet opgewassen waren. Eindelijk werd een speler van het ter rein verwezen, wat natuurlijk geen betering bracht in het spel, want naarmate het einde naderde, werd het spel ruwer. Onze kadetten speelden hun eerste wedstrijd tegen W. S. leper en verlo ren het pleit met 0-6, na een moedig verweer. Heden Zondag krijgen wij de nieuwe ploeg van Langemark te bekampen. Supporters, allen op post. Zelfde ploeg bleef behouden. Onze reserven zijn vrij. Voetbalsport. 5. C. Zonnebeke 3—1 F. C. Woesten. Alle verwachtingen ten spijt, hebben we verloren. We drongen nochtans het eerste half -uur ons spel op, en een paar prachtkansen werden verkeken. Het was dan Zonnebeke die op ver rassende wijze de stand zou openen. De rust kwam met een onverdiende 1-0 scoor. Na de koffie namen de localen de teugels in handen cn de rood-witten werden een twintig minuten inge drukt, waar Zonnebeke dankbaar ge bruik maakte om de stand op 3-0 te brengen. Het laatste kwartier verliep verdeeld en Woesten wist langs de linksbuiten de eer te redden. Het ein de kwam met een onverdiende scoor, waar een 2-2 uitslag beide ploegen be vredigd had. Zoncjag a.s, gaat dan op ons terrein :le wedstrijd van het seizoen door. Onze jongens ontmoeten er hun riva len, Brlelen Sport. Supporters, we ver wachten U. Training: Tedere Donderdag te 19 uur. gaat dus op ons terrein een .oefening door, onder leiding van een bekwaam oefen- meester. Ook niet-leden mogen hier aan deelnemen, mits hun naam op te geven bij een der bestuursleden of bij de clubsecretaris dhr C. Mouton. Ook Jongens of jongelingen van naburige gemeenten zijn welkom. LANGEMARK Jeugd-Zmnerfeesl De jeugd vróeg een aangenaam sa menzijn met s]X>rtieve kamp. De jeugdgroepen van Kath. Actie staan zq dikwijls afzonderlijk in hun wer king. Nu hebben zij gevoeld hoe aan genaam het zijn kan een Zondagna middag onder mekaar eens arjnen en benen en jeugdige spieren te rekken en vreugde te vinden in sportieve on derlinge strijd. Met medewerking van de leden en de E. H. Proost, die er dagen voor geofferd hebben om met de beperkte middelen waarover zij beschikten er het beste uit te halen', werd alles zo goed mogelijk geregeld. Ja. de jongens waren tevreden en de eensgezinde wens was: dat moeten we nog beleven in de toekomst en ge bruik makende van de opgedane on dervinding, doen we het nog beter. We kunnen de uitslag van dit sportfeest kort samenvatten: in spannende kamp hebben de drie jeugdbewegingen het uitgevochten. De K.S.A. heeft het gewonnen door zijn uithoudingsvermogen. De B.J.B. muntte uit door zijn sterkte en de K.A.J. bezat de snelheid. De Mara thon, 2.000 meter, gaf de eindbeslis sing en bracht de K.S.A. in de eind klassering aan de kop. Aan allen, jeugd en Inrichters proficiat. FilmleitUng. Cinê Royal (19-20/9): «Gans Pa rijs zingt zangfilm met Luis Maria no en G. Guétary, - Voor voBv. met loorbchoud. Voetbal. r.C. Langemark 7l S.K. Elvejrülnge Voor het eerst traden wij Zohdag op zonder reserven. Onze Jongens hebben zich flink uit de slag getrok ken. Reeds aan min. 2 vloog de hal de netten in. Wij (joelden respectie velijk aan min. 2, 3, 25 en 42. Aan de rust was de stand 4-1. Na de koffie zetten onze mannen hun doelpuntenreeks voort en wis ten nog drie maal aan te tekenen. Zondag doen wij de verplaatsing naar Boezinge. Supporters, reist mede per flets en moedigt onze jongens »AB. Vgj'U'tA kta bet iftbaaJ; U ia .46 u. VAN ZIJN 4 Luysscn André Oude Provenstraat, 17 Watou 4 Deconinck Pol Blauwpoortsfraat, Wijtschate die dus respectievelijk de RADIO en PICK-UPP-CHASSIS winnen. IEPER Tel. 249 POPERINGE Tel. 94 Hef Huis met de GROOTSTE KEUS op radiogebied.. Met de best ingerichte SERVICE der streek. Een splinternieuwe radio Philips wordt door dhr Omer Stevens met naast zich dhr Louis Stevens, aan de heer André Luyssen en zijn dochter Mevr. Roger Secelle, overhandigd. Links op de foto bemerken wij dhr Remy Vandenbussche, reiziger van de firma Stevens, die zo pas de oude Telefunken 1938 in ontvangst nam. De 25 jaar oude Te- lefunken die wij hier zien, evenals de 24 jaar oude «Philips» 1929, wiens bezitter, dhr Deconinck uit Wijtschate, de 2» prijs won in de originele wedstrijd, hebben het beide heel goed gedaan tot het laat ste ogenblik en gingen eervol op pensioen. (c-4475) VOORMEZELE Ziekeiibedevaart. Zondag 11., reeds vóór 14 u„ kwa men de zieken aan met auto's aange voerd. Ongeveer 85 waren in het lof aanwezig. Ook veel parochianen en vreemde bedevaarders waren opgeko men. 't Was een schone en troostvolle plechtigheid, ingezet met het lied ter ere van het H. Bloed, uitgebeeld dooi de kinders. Daarna het plechtig lof. met een opbeurend sermoen door Z. E. H. Deken, Zieken en gezonden hadden er evenveel deugd van. Na het lof werden de zieken gezegend met het H. Sacrament onder de aan roepingen en gebeden der aanwezi gen en als slot een hulde aan de ge kruisigde Christus, uitgeheeld o p tekst van Eer aan het Kruisen een zegen met de Relikwie van het Heilig Bloed. Meest al de zieken vonden nog tijd en. moed on het feestje bij te wonen in de parochiezaal. Zij werden er vergast op koeken en koffie en de kluchten van Bob en als slot een heerlijke Mariahulde door de congre- ganisten. Alle zieken vertrokken te 18 u. op gebeurd en aangemoedigd met de wens: «Wanneer mogen we nog eens terugkomen HOLLEBEKE Velokoersen. Uitslag der velokoers op Zondag 13 September: 26 vertrekkers. - 1. Levecque J., 65 km. in 1 u. 51'; 2. Indevuyst: 3. Carton Roger; 4. Du- prei; 5, Carton Robert; 6. Lams; 7. Dubois; 8. Deneulin; 9. Feys; 10. Bor land. Uitslag der velokoers op kermls- Maandag: 8 vertrekkers, - 1. Beckaert A„ 70 Km., in 1 u. 54'; 2. Cool; 3. Van Driessen; 4. Depuydt; 5. Pier pont; 6. Bruneels; 7. Callebaut; 8. Bras. WIJTSCHATE Sport. Onze renner Cool Georges reed Zondag 11. 6" te Boezinge en Maan dag 11. 2« te Hollebeke. Onderscheiden. Bondue Omer en D'Heere Alfons ontvingen het bijzonder ereteken der beroepsverenigingen voor dien sten bewezen aan de zaak van de middenstand en voor hun trouw aan hun beroepsvereniging. fDE MODERNE METHODE MYOPLASTIC-KLEBER versterkt de verzwakte buikwand en houdt de organen, zelfs in de moeilijkste gevallen, op hun anatomische plaats met zachtaardigheid en zonder hinder, ZOALS MET DE HANDENDe veiligheid op deze wijze verzekerd, kunt li zonder gevaar zwaar werk doen of alle vermoeienis onder gaan. Buigzaam, licht, wasbaar, onopvallend, wordt MYO- PLASTICgemakkelijk door Iedereen en ln alle seizoenen gedragen. Gecreëerd en gefabriceerd door het INSTITUUT HERNIAIRE DE LYON (Frankrijk), wordt het toegepast "J in België sedert 1951, na Finland, Italië, Portugal, Zweden, g Zwitserland. U kunt gratis proeven nemen bij een spe- ciallst van 9-12 uur en van 14-18 uur, te Roeselare: hij dhr VAN DE WALLE, 26, Markt, Dinsdag 22 September Veurne: bij dhr VERSTEEL,E, 27, Noordstraat, Woensdag 23 September. Brugge: bij dhr SOETAERT, 19, Vlamingstraat, Donderdag 24 Sept. voormidd. Oostende, bij dhr LODRIOOR, 5, Wapenplaats, Donderdag 24 Sept., namldd. BRIELEN si -Coniclius-kerniisprojtrammn. Zondag 20 Sept. Te 15 u, velo koers voor onderbeginnelingen bene den de 18 Jaar. 1.000 fr. prijzen. Te 19 u.: prijskaarting. Maandag 21 Sept. Te 18 u.: prijs kamp Trou-Madame Te 19 u.: Prijskaarting. Dinsdag 22 Sept. Te 18 u.: prijs kaarting. Zondag 6 December. Te 18 u,: prijskaarting. Noveen ter ere van st Cornelius. Woensdag 11. begon de noveen ter ere van St Cornelius, die in onze kerk aanroepen wordt als de grote beschermer der kinderen en als pa troon tegen ziekten bij pluimvee en dieren. Iedere dag der noveen is er te 7.30 uur H. Mis en daarna zegening met de relikwie, te 16 u. plechtig lof. Zohdag 20 Sept.: HH. Missen te 7 en te 10 u. Te 16 u. Lof en zegening der kinderen. 1 Donderdag 24 Sept.: te 16 u„ lof en zegening van al de kinderen van Brlelen. Sluiting op Vrijdag 25 September te 16 uur. Voet bal. Na een Zondag gedwongen rust trekt Sport op verplaatsing' naar F. C. Woesten. Jongens stelt de kermis uit tot na de wedstrijd. Afreis per fiets te 13.45 uur. DRANOUTER Bedevaart naar 't Kruis van de Zwarte Molen. Op Zondag 20 September gaat, de Grote Jaarlijkse Bedevaart, naar liet Kruis van de Zwarte Molen door, opgericht ter herdenking' aan de Marteldood van 3 Priesters van Reningelst, ten jare 1568, in de geuzen-tijd. Te 14.30 uur, kort lof in de paro chiekerk, daarna bedevaart. Rond 15.30 uur, plechtigheid bij 't Kruis, met sermoen, door Eerw. Pater Paschasius, de gevierde mis sie-predikant, van onze streek. Zo als verleden jaar, zullen wederom 2 speciale autobussen ingelegd wor den, voor Wulvergem, Kemmel. De Clijtte, Loker, Reningelst en West- outer. Deze bedevaart mott wederom uitgroeien tot een machtige mani festatie van getrouwheid aan ons H. Geloof, voor da mensen vaii «leze WBkUioek. MESEN Kcrmisprogramma. Zondag 20 September Duivenvlucht uit Breteuil; 2.000 frank prijzen. Van 9 tot 18 uiir allerlei volks spelen in verschillende lokalen. Te 14 uur, eerste grote wieler wedstrijd voor Onafhankelijken B.W.B.: 150 km. Ingericht door de nieuwe Wielerclub Vlug en Vrij Inschr. «In 't Kanon», Markt- plaats. Vertrek: «Au Sud», Kerk straat. Aankomst: <.'t Boldershof», Ieperstraat. Maandag 21 September: Te 9 uur plechtig jaargetijde voor Vanaf 10 uur tot 13 uur, schie- de overleden parochianen, ting met de karabijn «Au Tonne- ïier Armentierstraat; 700 frank prijzen. - Beker. Van 13 tot 15 uur Au Sud Kerkstraat; 400 fr. prijzen. Te 14 uur. grote handboogschie- ting, ingericht door de St Sebas- tiaansgilde; 2.500 fr. prijzen. Donderdag 24 September: Vanaf 15 uur. voortzetting van verschillende volksspelen in tal rijke lokalen. Te 18 uur groots openluchtfeest op het Marktplein, met cle mede werking' van de nieuwe Turnkring' Excelsioren de plaatselijke B.J.B. Zondag 27 September: Voortzetting' van de volksspelen. NIEUWKERKE Boerenglldc. Voor het invullen van de belas tingsformulieren zal de Opziener van de Boerenbond een speciale zitdag houden op Maandag 21. Sep tember, vanaf 10 uur, in Café des Alliéesbij J. Covemaeker. Kosteloos voor de leden alsook voor de niet-leden die bereid zijn zich als lia aan te geven. Veeprijskamp. Maandag' 5 Oktober (Nieuwkerfc- feest) gaat onze grote Veeprijs kamp door waaraan 12.000 frank prijzen en eremetalen aan ver bonden zijn. Deze begint te 10 u. (Te 9 u. begint de Bijgevoegde Stierenkeuring.) Er zijn *12 reek sen en de indejipg geven we aan staande week. POELKAPELLE Burgerstand. Huwelijksafkondiging. Vander- ghote Geert, beroepsmilitair, Poel- kapelle, met Louagie Monique dienstmeid, Houdeng-Goegnies. Wielrennen. Noyelle André reed Zondag laatst te Desselgem en reed er plat, herstelde en kwam terug bij, reed een tweede maal plat en gal' dan op. De Dinsdag daarop startte hij te Waarschot, reed plat, herstelde en kwam terug bij het tweede peloton, waar hij het ganse peloton klopte en nog tiende aan kwam. Deboodl Miehei reed te. Koekelare in een tweedaagse koers. In de eerste rit plaatste hij zich 8° op 44 vertrekkers, alhoewel hij 3 bandbreuken had. In de tweede rit werd hij 2», na band breuk, op 31 vertrekkers, en 3° in het algemeen klassement. Zondag' laatst te Poelkapelle, klopte hij het ganse peloton en werd er eerste. Uitslag rlngsteking Nieuwplaats. 1. Seys Antoon; 2. Derck Etlenne; 3. Vangheluwe Lucien; 4. Seys Oswald; 5. Harteschene Willy: 6. Devolder Re- mi; 7. Maes Jozef; 8. Vandamme Georg. Werk van de Akker. Uilslag der jaarlijkse Tuinbouwtentoonstelling. Bijzondere prijs van Uitmuntend heid aan volgende leden: Versaevel Leon, met ajuin; Baccarne Albert, met porei; Compernolle Jules, met worte len; Thorrcz Georges, met kolen; De- 11e Adolf, met knolselder. Uitslag gewone prijskamp, per serie van drie soorten: Groenten: 1. Baccarne Albert, 67 punten op 75; 2. Matten Kamiel, 65 p.; 3. Vanboxstael Raoul en Bekaert Ju les, 64 p.; 5. Pecceu Emiel en Comper nolle Jules, 63 p.; 7. Deneulin Henri, 62 p.; 8. Thorrcz Georges, Deneulin Henri cn Pecceu Emiel, 60 p.; 11. Bac carne Albert, idem, en Vandamme Cy- riel, 58 p.; 14. Pecceu Emiel, Comper nolle Jules, Bekaert Jules en Matten Kamiel, 57 p.; 18. Baccarne Albert en Deneulin Hcnrl, 56 p. Fruit: 1. E. H. Duheln A., 73 punten op 75; 2. Baccarne Albert, Willaert Justin, Hoflack Arthur en Willaert Jerome, 68 p.; 6. Compernolle Jules, 66 p.; 7. Vanboxstael Raoul en Be kaert Jules, 65 p.; 9. Deneulin Hcnrl en Bentein Omer, 63 p.; 11. Hoflack Arthur, Willaert Jerome, idem, 61 p.; 13. Vanboxstael Raoul, 59 p.; 14. Hof lack Arthur, 57 p. MOORSLEDE Burgerstand. Geboorten. Declercq Eddy, z. v. Marcel en Moerkerke Agnes. Mylle Gerda, d. v. Gerard en Ver- straete Hedwige. Schoutteken Rik, z. v. Omer en Lesage Gerrnai- ne. Vanrollegem Johny, z. v. André en Verstraete Yvonne. Vanhee Rosa, d. v. Michel en Do- chy Andrea. Callens José, z. v. Omer en Hoedt Clara. Wielernieuws. Rondelé heeft opnieuw de grote forme te pakken. Dat bewees hij de laatste dagen met talrijke ere plaatsen. Maandag in Frankrijk was hij weer de grote uitblinker naast zijn maat Taeldeman, "die zegevierde, terwijl Florent schit terend vierde werd. Florent werd voor het seizoen 1954 aangeworven voor het rijwielmerk Terrot. Bij de jongeren werd Depraete- re eerste te leper, terwijl Vander- straeten puik tweede werd te Sta- den en Cnockaert de derde plaats wegkaapte te Boezinge. Bij de «Politiehond». In 't Nationaal Kampioenschap van België voor politiehonden der de categorie te Zwevezele, behaal den onze dorpsgenoten schitteren de resultaten. Vantomme Hubert, met de Me- chelse schaper Gino, van 't Brugse Vrije, behaalde de tweede plaats in dit kampioenschap. Sieuw Elie, met de Duitse her der Zachtbehaalde de derde plaats. De Politiehond Moorslede be haalde het clubkampioenschap met de twee eerste honden in het kampioenschap van België Poli tiehonden van de V.A.V. Grote Kermisfeesten. Op Dinsdag 29 September pakt de Dadizelestraat uit met zijn jaarlijks groot kermisprogramma. Dit jaar zijn er vele attracties en vermakelijkheden die nog het mooi programma van verleden jaar overtreffen. Te 17 u., grote ballonprijskamp met 2.000 fr. prijzen. Optreden van de bekende groep «De Volendam- mersmet zang en muziek. Prachtige verklede stoet, met leu te en plezier. Muziekfestival met de maat schappijen van Moorslede, Slijps en Passendale. 's Avonds machtig en groots vuurwerk. Voetbal. S.V. Moorslede 21 S.V. Moorsele Voor deze gewestelijke derby was er een goede opkomst. Eens te meer diende S. V. met een ge havende opstelling de strijd aan te binden. Onmiddellijk was S. V. echter geweldig op dreef, maar de be zoekende portier Geldhof wist zich te onderscheiden. Hij kende geluk op een vluchtschot van De- tailleur en als even later Lecluy- se alleen voor het doel slecht be sloot. uitgesteld was niet verloren en aan min. 18 schotelde Detail- leur voor aan Gilbert Verduyn, die naast de paal het openings- punt nette. De vreugde bij de lo calen was van korte duur, want amper vier minuten nadien, op te lang aarzelen van de verdediging, had Moorsele geen moeite om Mis- plon van dichtbij te kloppen (1-1). Hoe Moorslede ook bleef domine ren, het bleef 1-1 tot aan de rust. In de tweede helft ging het spel over en weer en beide doelverde- digers toonden zich op de hoogte hunner taak. Moorslede, die de zege in het bereik voelde, drong heftig aan en drukte de bezoekers een ganse tijd op haar helft en ten slotte aan min. 79 rende Le- cluyse op het doel af, gaf pikfijn aan Gilbert Verduyn, die Geldhof geen schijn van kans liet en zo het meer dan verdiende winning goal nette. Even tater werd nog back Lecluyse gckwelst. Moorsele drong nu nog heftig aan. Als hun midvoor voor Misplon kwam red de Marcel echter prachtig cn be hield zo beide punten voor S. V., die echter meer dan verdiend zijn, hijzonder om het groot overwich! in de eerste helft. Onze tweede ploeg klopte Dadi zele en onze Scholieren verloren te Ledegem. Zondag staat de verre verplaat sing naar het sterke Moeskroen op het programma, groot kandi daat voor de titel. Ondanks S. V. nog niet op haar beste opstelling kan rekenen, verwachten we er een hard verweer van rood-geel. Vertrek te 13.30 u. en inschrij ven tegen Zondagmiddag in het lokaal van S. V., bij Albert God- deris. ZANDVOORDE (leper) Tentoonstelling. Werk van de Akker Aangemoedigd door het welsla gen van de eerste expositie van verleden jaar, werd door het plaat selijk bestuur van het Werk van de Akkerbesloten met Kermis- Zondag 20 en Maandag 21 Sep tember een tentoonstelling te la ten doorgaan van groenten, bloe men en fruit in de feestzaal schoollokaal van het Klooster. Dat de tentoonstelling prachtig zijn zal bewijst de talrijke toe tredingen en de ijver van de le den. Het Gemeentebestuur ver leent zijn steun. Een prachtige tombola wordt voorzien, onder de nummers van de ingarigskaarten. Te 16 uur Maandag wordt de tentoonstelling gesloten. Op Dinsdag 22 September, 1< 10 Gewestelijke Veeprijskamp fe ROESBRUGGE. Op Donderdag 21/ September h w a..: Gew. Vecorijskamp te BESELARE Duivensport. Arras. - 1. Saelen Jules; 2. Wed. A. Bekaert; 3, Talllieu S.; 4. Larnout Th.; 5. Talllieu S.; 6. Degryse O.; 7. Vandenabeele M.; 8. Talllieu S. Jongen. - 1. Vevschaeve Henri; 2. Idem; 3. Decherf M.; 4. Talllieu S.; 5. Soetaert H.; 6. Massclielein J.; 7. Talllieu S.; 8. Idem. Zondag 20 September heelt de grote kermisvlucht plaats uit Arras voor oude en jongen. 5.200 Ir. ge waarborgd en 1.300 fr. in gratis- prijzen. De inkorving heeft plaats Zaterdag tot 15.30 u. Dag der ongelukken. Zondag'was voor onze gemeente eep ongeluksdag. In de voormiddag deed de genaamde Ysenbaert Jules, 78 j., en wonende aan het veld, ten huize een val. waarbij hij de dij brak. Daar cle echtgenote ónmogelijk haar man alleen kon verhelpen dienden geburen bijgeroepen, die op hun beurt Dr Defever moesten verwitti gen. De ongelukkige werd naar het hospitaal te leper overgebracht. Omstreeks 10.30 u. brak brand Uit in de tabakhast van Colleit Omer, wonende in de Oude Kortrijkstraat. De eigenaar was afwezig en de tabak behoorde toe aan C. G„ een naburige landbouwer. Om het vuur gedurende zijn afwezigheid aan te houden had Colleit voor zijn vertrek een paar schoppen cokes aangesmeten. Gebu ren verwittigden de Rijkswacht van Zonnebeke die echter alleen tot het opnemen der nodige vaststellingen kon overgaan. Alles beperkte zich tot stoffelijke schade. De familie Joseph Lefevre begaf zich Zondagnamiddag naar Dadizele. Lefevre zei vertrok per fiets terwijl zijn echtgenote met de overige fa milieleden per auto zouden volgen. Aan de wijk Strooibome werd hij er bij het oprijden der baan Moorslede- Dadizele gegrepen door een' auto die al het mogelijke deed om de fletser te ontgaan. Ongelukkig echter was de aanrijding nog zo erg dat hij cle lin- kervóorarm bijna volledig werd af gerukt. Omstaanders dienden onmid dellijk te zorgen om het geweldig bloedverlies tegen te gaan en dokters hulp in te roepen. Overgebracht naar de kliniek te Menen diende men al daar over te gaan tot de afzetting van het lidmaat. B.S. Popcringe 3 1 E. Beselare Beide ploegen waren van in het be gin zeer aan elkaar gewaagd, met Po- perlnge een tikje rapper en ook ge vaarlijker. Op een foul loste onze kee per de bal en de goed gevolgde cen tervoor gaf Blue Star de leiding. Daar op deed Beselare loffelijke pogingen en de lat redde een zeker doelpunt, Poperinge zal nochtans een tweede doelpunt aantekenen aan min 38. Het eerste kwartier der tweede helft was Poperinge nog de aanvallende par tij, maar van dan af nam Beselare resoluut de teugels ln handen. Aanval na aanval werd ondernomen, doch onze voorlijn had waarlijk onkans, maar verknoeide vele scoorgelegenhe- den. Het fatale gebeurde toen Pope ringe op een ontsnapping een derde doelpunt aantekende. Nu werd Blue Star volledig op zijn doel gedrukt, maar de verdediging verrichtte won deren. Het was slechts op de aller laatste minuut dat de eer kon gered worden. Onze Jongens speelden een goede wedstrijd, maar zullen meer moeten schieten. Zondag brengen we een bezoek aan onze gebuur Zonnebeke, welke dit sei zoen een goed debuut kende. Vertrek per flets aan 't lokaal te 14.15 uur. DIKKEBUS AANDACHT HEREN TABAKPLANTERS voor eigen gebruik, van Dikkebus en om liggende! Weet U waarheen om uw tabak te laten KERVEN? Nu, evenals vroeger, bij Wed. A. Timperman-Smagghe Dorpstraat 86, Dikkebus. Spoedige, verzorgde en trouwe bediening, (c-4566) DEMONSTRATIES MET HAKSELMACHINES Op volgende dagen zullen de monstraties met hakselmachines worden gehouden. Op Maandag 21 September, op bet landbouwbedrijf van de Heer Van Suyt Henri, Wijtschate. Op Dinsdag 22 September, op het landbouwbedrijf van de Heer Da niel Coppinx, Noordhoek, Lefïinge. Het te hakselen product is groenvoederkorrelmaïs. De onderscheidene demonstraties beginnen stipt te 10 uur. op postcheckrckenlng 47.63.60 van Het Wekelijks Nieuws Poperinge, en U ontvangt ons blad tot einde 1953. CELUWE Wielrennen. Liefhebber P. Mahleu reed Zondag te Poelkapelle. Met 20 renners gingen ze naar de eindmeet, waar Pierre zich mooi 8» spurtte, 's Anderendaags te Koksijdo werd hij slechts 15", na te genslag. Onze kampioen van België bij de beenhouwersgasteu, Stephaan Catry, betwistte Zondag het kampioenschap van Beide Vlaanderen te Helst. Het scheelde slechts 30 sm. of ook deze titel eigende hij zich toe. Voetbal. Het wil maar niet vlotten bij onze Sportkrlngers. Thans werd met 1-0 verloren ln Waasten, na de :'j van de wedstrijd in de aanval te zijn geweest. Onze voorlijn wil maar niet vlotten. Alle samenspel is er zoek en waar Verbeke dan weer niet zijn eeuwig ge- pingel begint, hoe wil men dan be ginnen doelen aan te tekenen. In de verdediging was stopper Vanysacker rotsvast en ook doelwachter Dicrynek kweet zich ten volle van zijn taak. Daar ligt de schuld niet van deze nieuwe nederlaag. Zondag a.s. hebben onze zwart-wtt- teu weer een zware verplaatsing voor de boek. nl. naar de leiders van Da dizele. Na twee wedstrijden schoten hun aanvallers reeds 15 maal roos, en de onze hebben de weg der netten nog niet gevonden. Hoe de ploeg zal sa mengesteld worden, weten wij nog niet, maar één gelukkig nieuws is er toch, Mahieu Rozé en Vanhandsaeme doen hun heroptreden. Als iedereen zich ten volle geeft, zijn onze jongens nog niet op voorhand verloren. KEMMEL Burgerstand. Overlijden. Strubbe Sidonie, 72 j., wed. Ch. Poyblant. Kermisuitslagen. Schieting. Mannen: 1. Her- naert Désiré; 2. Gruson André; 3 Deconinck Julien. Vrouwen: I. Clarisse Madeleine; 2. Tack Marguerite; 3. Victoor Ma deleine. Tombola schieting op 18 October, in 't lokaal, voor de leden, mannen en vrouwen. Bolling in de «Nieuwe Klok». 1. Peloton Barbez Nestor; 2. Pelo ton De Gryse Julien; 3. Peloton Oreel René; 4. Peloton Oreel Henri. Prijskaarting'. 1. Moerkerke Cyriel en Joseph Richard; 2. Lenoir J. en Bekaert Marcel. Bolling door de ladder. Man nen: 1. De Gryse A.; 2. Devos Rol.; 3. Turck Ev.: 4. Timperman Em.: 5 Samain M; 6. Knockaert M.; 7. Depuydt Luc.; 8. Malfait Zeger; 9. Turck J.| 10. Turck H. Vrouwen: 1. Tack Marguerite: 2. Dumont Martha; 3. Carrein Gil- berte; 4. Derathé Martha; 5. Vic toor Martha; 6. Depuydt Alice; 7. Orel Felicie; 8. Touquet Eugenie; 3. Van de Voorde Denise; 10. Larose Germaine. Bebloeming. Nog toegekende prijzen: Cat. A.: 13. Gruson Mar cel; 14. Devos Henri; 15. Deconinck Marcel; 16. Duplacie Leon; 17. Wed. Devos A.; 18. Lemaire M. Ballonwedstrijd. Er werden 160 ballons de lucht ingezonden, waar van er Dinsdag laatst reeds 40 ge kend waren, meestal uit Frankrijk. De wedstrijd wordt afgesloten niet de laatste bestelling van 6 October. ELVERDINCE Bij de Bocrengildc. Thans zijn de barema's In komsten tabak 1952 voor onze streek gekend. Onze leden-tabakver bouwers kunnen zich aanbieden op de wekelijkse zitdagen te leper en te Poperinge gehouden, om hun belastingsformulier (ink. 1952) vol ledig gratis door de Heren Opzie ners van de Belgische Boerenbond te laten invullen. De Kermis. De 2» kermis komt dit jaar op Zondag 27 September a.s. en niet op Zondag 4 October. Inrichters van feestelijkheden worden vrien delijk verzocht dit uiterlijk tegen Woensdag 23 Sept. a.s. te laten weten aan Meester Verslype, ten einde zo mogelijk een kermispro gramma te kunnen opstellen. Voetbalhoekje. Langemark 71 Elverdinge. Zondag 11. hebben we op ver plaatsing een zware nederlaag op gelopen. In laatste instantie moes ten twee gekwetste spelers ver vangen worden, en dat is de re den waarom de scoor zo hoog op liep, niettegenstaande de lokalen niet veel méér in de pap te brok ken hadden dan wij. Maar ja, ge dane zaken nemen geen keer, en niet nieuwe moed, gaan we de volgende wedstrijden aan. Zondag 20 Sept. op verplaatsing naar W. S. "Passendale. Vertrek te 13.30 uur per autocar. WELGESLAAGDE TUINBOUWTENTOONSTELLING TE POELKAPELLE LAUREATEN KREGEN DIPLOMA Ter gelegenheid van de kermis dagen te Poelkapelle werd door de bloeiende Tuinbouwgilde van het Werk van de Akker een prachtige tentoonstelling' ingericht van bloe men, fruit, groenten en hiermede verbandhoudende artikelen. Deze tentoonstelling ging door op Maan dag en Dinsdag' 14 en 15 Septem ber in de patronaatzaal. Niet min der dan 45 leden der maatschappij namen aan deze tentoonstelling- deel. Talrijk waren ook de bezoe kers die deze prachtige tentoonstel ling' kwamen bezichtigen. Voor de mededingers aan deze tentoonstel ling werd een grote prijskamp In gericht. Na algemene beslissing van de Jury werden volgende deelnemers gelijk geklasseerd met 95 dei- punten: de Heer Bacarren Albert, Z. E. H. Duliein, proost der maat schappij; de Heer Versaevel Loon: de Heer Pollet Hector; de Heer Compernolle Jules en de Heer Van- Boxstacl Raoul. Het ere-diploma der maatschappij werd aau deze laureaten overhandigd. Deze tuin bouwtentoonstelling werd besloten met een grote feestvergadering voor al de leden van de gilde. Het was de Heer Arthur Hoflack, voorzitter der maatschappij, die een korte toe spraak hield en de aanwezige leden bedankte voor hun tegenwoordig heid. Spreker eindigde met een klein huidewoord te brengen aan de laureaten van de tentoonstelling. Het woord werd daarna nog gevoerd door Z. E. H. Duhein, proost der gilde. Bij het einde van dit feest werd: een grote tombola gehouden, waaraan prachtige prijzen verbon den waren. De gevierde laureaten van do Tuinbouwtentoonstelling te Poelkapelle ontvingen het ere-diploma van de maatschappij Tuinbouwgilde van het Werk van de Akker Zij werden met hun trofee en in aanwezig heid van de Inrichters gekiekt. AI'OTHEKERSDIENST Op Zondag 20 Sept.: dhr Demazie- re Leon, Nieuwstraat. Wachtdienst: week van 20 tot 27 Sept.: idem. BURGERSTAND (icboorten. Delie Lydia, d. v. Willy en Debeuf Lisette. De Bruy- ne Rik, z. v. Jules en Mahieu Made leine. Callemein Nicole, d. v. Hen ri en Leyn Julia, Verkamer Ste- faan, z. v. Roger en Desmet Jeanne- Marie. Vaurobaeys Luc, z. v. An- toine en Denys Angéle. Overlijden. Gheysen Estelle, 86 j., wed, Van Neck Gustave. Huwelijken. Thery Michel, mijn werker, en Debeuf Lucienne, fa briekwerkster, b. v. Wervik. Le- wille Marcel, wever, en Vanhuysse Andrea, spoelster, b. v. Wervik. Decraemer Robert, militair, v. Turn hout, en Garcy Micheline. fabriek werkster, v. Wervik. Kerrinokx Jacques, bediende, v. leper, en De- keyser Lea, bediende, v. Wervik. Huwelijksafkondigingen. Roger De Baillie, mekanieker, en Clicque Mireille, scheerster, b. v, Wervik. Debeuf Michel, mekanieker. v. Wer vik, en Vanlerberghe Yvonne, v. Be selare. ELECTRICITEITSDIENST Week van 19 tot 26 Sept.: zich wenden tot Koopman Pierre, Gas- straat, 3, Wervik. Tel Komen 53. LOKER Kerknieuws. Zondag 20 Sept. 7.00: Gez. Mis voor Louis Dousy, echtgenoot van Alice Mortreu. 's Namiddags: Bede vaart naar het kruis aan de Zwarte Molen. 14.30: Lof in de kerk van Dranouter. 15.30: Plechtigheid aan het kruist met sermoen door E. P. Paschaas, Capucijn, de bekende mis sie-predikant. Nota. Er is een autobus uit Lo ker. te 14.15 uur aan de kerk. Maandag 21 Sept. 7.30: Gez. Mis voor Mathilde Lemaire, echtgenote van Victor Louf, en overleden kinders. Woensdag 22 Sept. (Ostaafdag van de H. Cornelius, hier bijzonder ver eerd tegen de kinderkwalen en de plaag van het hoornvee). 7.00: Gez. Mis tor ere van de H. Cornelius (uit de zegepenningen). Zondag 26 Sept. 7.00: Gez. Mis voor Felicie Gryson, echtgenote van Camiel Lamerant. Toonvensters: STE-KATHELIJNESTRAAT, 27bis en 31, BRUGGE Expositiezalen en werkhuizen; ZONNEKEMEERS, 1, BRUGGE. Tel. 328.62 REKLAAMSTOET Op Zondag 20 Sept., te 14 uur gaat een grote reklaamstoet door te Wervik, ter bevordering van Handel en Nijverheid. Reeds talrijke Wer- vikse en vreemde firma's lieten bun inschrijving geworden. Vorming van de stoet in de Lele-, Brug-, Kerk- en Koeistraat. Wegwijzer: Sint-Maartensplaats Speaestraat - Menenstwg - E. Vande- candelaerelaan - Leegweg - Menen- steenweg - Hellestraat Geluwestr - Speldenstraat - Lege Kruisse - Kruisekestraat Mesenstraat - Dr Dumontstraat - Chrlstüslaan - II Consciencestraat - Middenlaan - Kruisekestraat - Komenstraat - Ten Brielenlaan - Kasteelstraat - Sclier- penheuvelstraat - Koeistraat - Mag- dalenastraat - Lege Kruisse - Dui- venstraat - Steenakker - Molenstraat - Geluwestraat - Ommegangstraat - Speiestraat - Töekomststraat - Sta tiestraat - Molenstraat - Steenaikker - Vlamingstraat - St-Maartensplaats Ontbinding langs de Leiestraat, waarna tentoonstelling der deelne mende firmawagens op de Steenak- kerplaats. STAD WERVIK In de zaal 'T KAPITTEL wordt op ZONDAG 20 SEPTEM BER, te 17 uur, 'n PRACHTIG! MODE-SHOW gehouden met Mist Michau, Miss Raily en Miss Saby en 'n flink orkest. Worden vertoond: Mantels. Tailleurs, Dag- ei1 Cérémonieklederen van het HUL UNIC, Duivestraat, 81; Kinderkleedjes van het HUI? SELECTA, Kerkstraat 10. Modes van het HUIS DEW AL LE, Vlamingstraat 6. Maroquinerie van het HUIt SENNESAEL, Ooievaarstraat 2, Bloemen en planten van bei HUIS ELOREAL, Duivestraat 68. Kaarten te bekomen bij de deel nemers en in het lokaal, tc-4491 DUIVENSPORT Uitslagen mij De Toekomst BRETEUIL, 81 oude duiven: 1 Vanslembrouck Raymond; 2. Desma- rets Albert en Georges; 3. Talllieu Jerome; 4. Simoons Camiel; 5. Kno ckaert Gebl".; 6. Vansteenkiste Emlo!: 7. Vanackcr Camiel; 8. Mareel Mi Chel; 9. Vansteenkiste Emiel; 10 Gliesqutere Jósepli. BRETEUIL. 35 Jonge duiven: 1 Desmarets Albert en Georges; 2. Tail- lieu Jerome; 3. Vansteenkiste Emiel: 4. Vanacker Camiel; 5. Vansteenklst.' Emiel; 6. Ghesquiere Joseph; 7. De- berdt Désiré; 8. Bouchaert-Vanneste; 9. Boudin Edmond; 10. Vanneste G. Met een waar genoegen vernamen we de uitzonderlijke prestatie van onze stadsgenoten, de gebr. Albert en André Hollebeke, m het ge westelijk concours van Kortrljk on Breteuil. Ze wonnen er zo maar een televi sietoestel, een r Uo, allerlei uurwer ken, dekens, enz... dit alles eet' waarde vertegenwoordigend van on geveer 40.000 frank. Een hartelijk proficiat aan de ge lukkige winnaars. STAD WERVIK Lokaal Biljartclub «De Ware Biljartvrienden». Café Hotel Macote Statiestr. IC Tel. 101 Komen. OP ZONDAG 27 SEPT. 1953 te 16 uur; GROTE BILJARTPRIJSKAMP 2.000 fr. prijzen, verdeeld als volgt: 600, 500, 400, 200 150, 100 en 50 fr. Er wordt gespeeld op 2 vernieuw de en verwarmde biljarts en vol gens het nieuw reglement. Inleg 25 fr. HET BESTUUR. (C-4567) Gezicht in onze nieuwe toonvemters, Stc-Kathclijnestrdat31 WIJ HOUDEN ONS STEEDS AAN DE SPITS VAN HET MEUBELBEDRIJF, Alles wordt" in onze eigen werkhuizen door gespecialiseerde vakmannen gemaakt". Niet alleenlijk maken wij uw meubels op tekening, maar om uw keus te vergemakkelijken, houden wij steeds in voorraad de grootste verscheiden heid van; SLAAPKAMERS - EETKAMERS - STUDIEKAMERS - ZETELS - enz. Geen seriemeubels I J'lVmiNG: FRANCO THUIS, DOOR ONZE SPECIALE DIENST Groot gemak van betaling: tot 24 maanden. TOEGANG VRIJ URMSCHOONHEID KWALITEIT LACE PRIJZEN (ab-4464) EENDR. WERVIK T. Menen 13 Eendr. Wervik Eendracht was eerst ten aanval er slaagde er ln de stand te openen. D( localen verdedigden zich moedic maar Werviks verdediging zond alle- terug. De rust kwam met een 0—1 stand ten voordele van Wervik. Na de koffie kon Menen op straf schop gelijk stellen. Eendracht ver loor de moed niet en vond nog twee maal de netten. E. Wervik was tech nisch sterker en won zeer verdiend Wervik doet het beslist goed, ooi- de Zondag voordien wonnen zij roei 5—2 op eigen veld tegen- Moorslede Moge het zo voort gaanl Zondag e.k. reist Eendracht roe: volgende ploeg naar S. V. Kortrljk en zal er weer de volle inzet opstrijken Dubucquoy; Gryson, Dcbeckere: Leclercq, Fenet, Maliieu; Lapauv Claeys, Dewulf, Dhalluin, Verhaeghc K.W.B. ST JOZEF Het bestuur van de K.W.B.-alde- ling St Jozef brengt ter kennis dm op 11 October a.s. een grote kaai- tlng en smijting op de teerltngbat zal worden gehouden bij Vooralttei Leon Gadeyne in zijn nieuwe inrich ting «De Nieuwe Pauw». De op brengst ervan zal worden besteed aan de St-Niklaasvierlng ten voordel» van de kinderen der K.W.B.-leden. Het staat inderdaad vast dat dr goede Sint dit jaar de K.W.B. St Jo zef met een. persoonlijk bezoek zal vereren en dat er te dier gelegenheid en mooi feest zal gehouden, worde» in de schoollokalen waartoe, al dr K.W.B.-ers van de parochie met hun kln-ders zullen worden uitgenodigd De juiste datum zal later worden medegedeeld. KRUISEKE (Wervik) Hoog Bczoei Zondag 27 September kómt Mg' De Smedt naar Kruiseke. dit ter ge legenheid van de viering tier ret- grotlng van de kerk. Het wordt een grote dag voor on ze parochie. Toekomende week tpi-'' ffijj all! Üfgevtp JjierouiuMi»

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 6