[Koken [Verwarmen i Meubelen^ Reglementering van Werklozensteun verscherpt Nieuwe Gemeenteschool ingehuldigd en door Mgr De Smedt gewijd te Leisele Hevige brand in tabak- en sigarettenfabriek te Avelgem Onze Publiciteitskaravaan trekt op Lift neergestort in kolenmijn te Quaregnon-Rivage met de NESTOR MARTIN fornuizen en buffetten m LoeCfclitae m *e"" uiigerust mei de GEDEPONEERD MERK Een zware ramp werd voorkomen OUDE GAZETTEN Strengere eisen gesteld voor steun verlening aan de gehuwde vrouw Zelfmoord door verhanging te De Panne Z. E. H. Van Maele 12 MIJNWERKERS GEDOOD Z» E. H. Herm. Cools Grootse Herfstgouwdag Westvlaamse Davldsfonds De foto geeft een beeld van de volledig uitgebrande gebouwen en magazijnen. Inzeti De brandweer van Avelgem In actie. Op Donderdag 24 Sept. IJ. om streeks 8 uur 's avonds, ls er ln de tabak en sigarettenfabriek «Moli- no» bij Jozef Depaepe, gelegen ln de Leynseelstraat, ln een der ta- bakloodsen een zeer bevlge brand uitgebroken. Het vuur welke spoedig ln volle hevigheid woedde, vond hier een zeer gretig voedsel, want in de brandende loods lag er rond de 30.000 kgr. tabak ln bladeren opge stapeld, alsook een grote hoeveel heid stekjes, sigarettenpapier en allerhande benodlgheden voor de verpakking van tabak. Wat een groot gevaar veroor zaakte voor verdere uitbreiding van brand, was dat het brandend ge bouw op zijn linkerkant, maar een twee tal meter van de woning der eigenaar afstond. Wij-1 het op de rechterkant verbinding gaf tot de overige berg en werkplaatsen, die op hun beurt maar miet ongeveer een imeter afstand van een nieuwe tweewoonst staan, die dan verder met de overige hulzen ln de straat vertoonden ls. De brandweer van Avelgem die ln een recordtijd ter plaatse was, stond hier voor een zeer gevaarlijke zaak. Aan de ene zijde moesten ze de woning van de eigenaar, waar van de ruiten door de hitte der vlammen reeds kapot gesprongen waren en de houten dakgoot reeds vuur gevat had, trachten te vrij waren. Op de anderen kant stonden de met de brandende loods vertoonden berg- en werkpaatsen en de nabije woningreeks. In de hier vernoem de berg- en werkplaatsen, lag er op het bovenverdlep voor een zeer t kapitaal aan buitenlandse ta in bladeren opgestapeld, wijl op de gelijkvloer voor een fortuin aan machines stond, voor het be werken van tabak, het maken van sigaretten en allerhande verpak- deze brand zeer gevaarlijk voor verdere uitbreiding, was de grote hoeveelheid stekjes die vuur hadden gevat en een nog Wat maakte grotere kracht aan de vernielende vlammen bezorgden, wijl in het be gin van het gebouw met de bran dende loods verbonden was en waar het vuur eveneens reeds de weg gevonden had hier op het bovenverdlep een mazouttank lag met 3.000 liter inhoud. Moest ook deze mazouttahk, die maar een drie tal meter van de woningen verwij derd lag, door de hitte tot ontplof fing komen, dan werd deze brand een ware ramp. Door de Bevelhebber der brand weer. Kapitein Kommandant René Seynaeve, werden onmiddel lijk maatregelen getroffen om de woning der eigenaar te vrijwaren, en te beletten dat het vuur verdere uitbreiding nam tot de mazouttank, de andere gebouwcomplexen en nabije woningen. Na een drie tal uren van zwaar en lastig werk en voor de eigenaar en de zes buren van angstige span ning,waren de pompiers het vuur totaal baas geworden en er ln gelukt, bulten de brandende loods, al de overige gebouwen ongeschon den te vrijwaren. De Avelgemse pompiers hebben hier waarlijk, door het redden van de woning van de eigenaar en de overige gebouwen 'n prachtpresta- tie verwezenlijkt, die alleen moge lijk werd door hun onverschrok ken en stoutmoedig werk, bij zonderlijk van deze ploeg, die zich in het reeds brandend gebouw waar de mazouttank stond, toegang ver schafte om het vuur hier de pas af te snijden en een ramp te voorko men. Nog diezelfde avond verscheen het Parket van Kortrljk, onder de leiding van de onderzoeksrechter Debuck ter plaatse, om de nodige vaststellingen te verrichten. Hoe het gebouw heeft vuur ge vat, hiervoor tast men ln het duis ter. Men vermoedt dat het vuur ontstaan ls, op de plaats waar het sigarettenpapier, de stek;' tabakpakjes opgestapeld les is door de verzekering gedekt. kjes en de liggen. Al. Aan een goede gewoonte getrouw, wordt er ieder jaar op Kermls- maandag, te Leisele, een bijzondere feestelijkheid op touw gezet en daar ls ook leder Jaar een bijzon dere reden tot feestvieren. De inhuldiging en de wijding der nieuwe gemeenteschool en de ver- eremerking van verdienstelijke In woners der gemeente vormde Maan dag jl. het programma van een zeer geslaagd feest. Z. Exc. Mgr De Smedt, die voor deze gelegenheid naar Leisele ge komen was, werd te 14.30 uur op de pastorij ontvangen door Z. E. H Pastoor Verschuere. Te 15 uur werd dopr Monseigneur ln de parochiekerk een pontificaal Lof gezongen. Tijdens een toe spraak tot de gelovigen wees de Bisschop op het groot belang van de kristelijke opvoeding der kinde ren en op de verheven taak van de onderwijzers. Na het Lof trok een feestelijke optocht naar de nieuwe Gemeente school. Vooraf de muziekmaat schappij van Leisele, gevolgd door groepen schoolkinderen en Jeugd organisaties. Dan volgden de ker kelijke en burgerlijke overheden, begeleid door het muziekkorps van Roesbrugge. Bij de school werd Monseigneur begroet door Ridder Pierre van Outrvve d'Ydewalle, Gouverneur der Provincie. Onder de aanwezige overheids personen bemerkten wij Z. E. H. Deken Vandenberghe uit Veurne; d8 Senatoren Feryn, Sobry en Van Buggenhout; Arrondissementscom missaris Van Elslande, de Inspec teurs Turf en Noliet; dhr Smls- saert, Bestendig Afgevaardigde; de Burgemeesters Van Hee (Veurne), Cornells (Stavele), Rabaey (Vin- kem), Feys (Beveren-IJzer) en Camerlynck (Roesbrugge). Nadat dhr Gouverneur de school inhuldigde, door het lint door te knippen en de ingangspoort te ope nen, werd door Mgr De Smedt tot de wijding der lokalen overgegaan. De genodigden kregen daarna gelegenheid tot een bezoek aan dit prachtig complex, werkelijk een modelinrichting met prachtige schoollokalen, deels overdekte speel plaats, stemmige eetzaal en over dekte bergplaats voor fietsen. Op de koer der school ging ver volgens een plechtigheid door ln open lucht, tijdens dewelke Burge meester Vandenberghe hulde bracht aan allen die meewerkten tot de opbouw van deze school. In dezelfde zin sprak dhr Noter- daeme, hoofdonderwijzer, die er aan herinnerde dat dit schoon gebou wencomplex verrijst op de plaats waar eens krotwoningen stonden. Spreker deed een beroep op de ouders, opdat zij belangstelling zou den tonen voor de opvoeding hun ner kinderen en zouden samen werken met de onderwijzers. Nadat de kleine Roland Feys dhr Burgemeester met een ruiker bloe men bedacht, werd door Inspecteur Turf overgegaan tot de uitreiking der diploma's aan de 10 leerlingen van Leisele die medekampten ln de kantonale wedstrijd. Terwijl voor gans het kanton globaal slechts 63 der deel nemende leerlingen in dit examen slaagden, mócht Leisele ln de tien deelnemers, tien geslaagden be groeten. Hier volgt de uitslag van deze wedstrijd, waar ln totaal 350 pun ten te winnen waren. Deschipper Eric, 302 p.; Deco- nlnck Georges, 295 p.; Depyper Eric, 266,5 p.; Vandewalle Roland, 259,5 p.; Decroos Willem, 244 p.; Devisch Johan, 229,5 p.; Lankaert Robert, 211,5 p.; Caridaele Jos., 211 p.; Tryssesoone Guido, 191,5 p.; Decroos Gery, 186 p. Tussen de spreekbeurten ln ga ven de jongens der Gemeente school blijk van hun kunnen en traden zij op met verzorgde ont spanningsnummertjes. De Inhuldigingsplechtigheid ln de Gemeenteschool ten einde, trok men in stoet naar het gedenkteken der gesneuvelden, waar bloemen werden neergelegd. Dhr Gouverneur richtte zich ver volgens ln een toespraak tot de aanwezigen om de gemeente Lei sele geluk te wensen met dit prach tig feest en vervolgens hulde te brengen aan dhr Bernard Dewaele, gedurende 35 jaar schepen van Lei sele; aan dhr Noterdaeme, gedu rende 35 jaar in het onderwijs en aan dhr Remy Six, die gedurende even lange tijd ais landbouwwerk- man bij een zelfde patroon werk zaam was. Deze drie verdienstelijke mannen werden vervolgens door de overheidspersonen vereremerkt. HET WEKELIJKS NIEUWSZaterdag S Oct'. 1953. Blz. 9. VOOR UW VERPAKKING gebruikt Per grotere hoeveelheid aan speciale prijzen te verkrijgen ter Drukkerij van ons blad BELGISCH PILOOT TE NEW-YORK GEARRES TEERD WEGENS DIAMANTSMOKKEL De Belgische piloot Robert Dep- Pe, in dienst van de Belgische luchtvaarmaatsehappij te New- York, werd in deze stad door de Amerikaanse toldiensten aangehou den wegens smokkel in diamant. Op het ogenblik van zijn aanhou ding zou hij in het bezit zijn ge vonden van 1439 karaat aan gesle pen en 800 karaat aan ruwe dia mant, ter waarde van 11.650.000 fr. De man aan wie hij de diamanten woest afleveren werd wneeits ge resteerd. STEVENS GEBRs ao 4 October a.s. door: Dikkebus - De KUJtte - Loker - Dranouter - Westouter - Renbagelst - Vlamerttnge - Po- Ieper Loker perlnge - Watou - Proven - Roesbrugge - Beieren Stavele - Krombeke - Westvleterecn - Oostvleteren - Elzen damme - Pollinkhove - Gijverlnkhove - Leisele - Izenberge - Houtem - De Moeren - Bulskamp - Vin ken» - Grote Baan leper - Veurne - Alveringem - Oost- kerke - Pervljze - Schore - St-Pleters-Kapelle - Leke - Kerietm - Beerst - Vladslo - Esen - Diksmuide - Kaas- kerke - Oudekapelle - Nleuwkapelle - Lo - Renin ge - Zuldschote - Boezlnge - leper. 11 October a.a. door; leper - Brlelen - Elverdlnge - Woesten - Oostvleteren - Renlnge - Noordsohote - Merkean - Woilmen - Kler ken - Houthulst - Stad en - Hooglede - Roeselare - Oostnleuwkerke - Westrozebeke - Poelkapelle - Lange- mark - St Jul taan - St Jan - Potljse - Zonnebeke - Passendale - Moorslede - Beselare - Geluveld - Geluwe - Wervlk - Komen - Waasten - Mesetn - Ploegsteert - Le Blzet - Ploegsteert - Nienwkerke - Kemmel - Wljtschate - Voormezele - Zillebeke - leper. In ht Staatsblad van 1 October verscheen een Koninklijk Besluit waarin wijzigingen vervat zijn voor wat de reglementering der werk loosheid betreft. Dit besluit bevat o.m.: Voor de werkloosheidsuitkerin gen komen in aanmerking de werk nemers gewoonlijk in loondienst, die in de loop van de tien maan den vóór hun aanvraag om uitke ring ten minste gedurende zes maanden als loonarbeiders gewerkt hebben en op wie uit dien hoofde de inhoudingen voor de maatschap pelijke zekerheid toegepast zijn. Deze ajtoeidsperiode wordt op drie maanden gebracht voor jonge werknemers van minder dan acht tien jaar. Voor wat de gehuwde vrouwen betreft, zegt dit K. B.: De gehuwde vrouwen en de bij zitten die geen steun van het huis houden zijn, kunnen in de loop van ieder dienstjaar gaande van 1 October tot 30 September van het volgende Jaar niet vergoed worden dan voor het aantal dagen dat zij gedurende het voorgaande dienst jaar als loonarbeidster hebben ge werkt, zonder dat het aantal te vergoeden dagen lager mag zijn dan 30. De beperking van de duur der vergoeding wordt niet toegepast zo het aantal dagen loonarbei tijdens het refertedienstjaar ten minste tweehonderd bereikt. Indien de werkloze aan 't einde is gekomen van het aantal dagen bepaald in Ud I van deze paragraaf, kan zij tijdens elk van de laatste drie kwartalen van het dienstjaar, werkloosheidsuitkering krijgen voor een aantal dagen ten hoogste ge lijk aan het aantal dagen waarop zij in de loop van vorig kwartaal als loonarbeidster heeft gewerkt. Zaterdagmorgen werd de Kas teelstraat te De Panne in opschud ding gebracht bij het vernemen dat tijdens de verlopen nacht de 33- jarige Marcel Verbrugge, wonende op het einde dezer straat, zich het leven had ontnomen met zich op zijn koer aan een stuk hout op te hangen. Deze zelfmoord wekte een grote verwondering, daar Verbrugge een zeer levenslustige jongen was en goed zijn brood verdiende, gezien hij sedert een tweetal jaren be roepsmilitair was op het vliegveld te Koksijde en zijn vrouw terzelf- dertijd een confiseriewinkel uit baatte, die nogal druk bezocht werd. De jonge Verbrugge was ge huwd en vader van twee kinderen, waarvan het oudste negen jaar is. Het Parket, door de Politie ver wittigd, is Zaterdagnamiddag ter plaatse geweest om over te gaan tot de lijkschouwing, waarna toela ting verleend werd tot de begra ving, die Woensdag plaats greep. Later vernemen we nog dat Ver brugge door enkele personen in de nacht tussen 12 en 1 uur werd ont moet en dat hij als altijd op hun goede nachtwensen joviaal ant woordde, zodat niets deze wan hoopsdaad liet vermoeden. Dat het reeds lang in de familie niet al te best ging, is een vast staand feit. Ook zou bij de thuis komst van Verbrugge een scheld partij zijn ontstaan tussen hem en zijn vrouw, door de geburen ge hoord Er wordt ook beweerd dat een soldaat, vriend van hem, zich op dit late uur in zijn huis bevond bil zijn thuiskomst- Woensdag werd. M Verbrugge on der grote toeloop begraven. nieuwe Herder te Brielen In vervanging van Z. E. H. Déla- note, thans Pastoor op O. L. Vrouw te Poperinge, werd thans Z. E. H. Van Maele. voorheen Onderpastoor op O. L. Vrouwparochie te Roese lare, benoemd. Z. E. H. Van Maele draagt niet alleen een typisch Brugse naam, maar is ook Bruggeling van geboor te, nl. op 6 April 1903. Aldaar door liep hij met succes de lagere en ho gere afdeling tot in 1922. Hij ont ving de H. Priesterwijding op 22 December 1928, nadat hij een drie tal maanden voordien tot leraar aan het College te Diksmuide was benoemd geworden. Na pas één jaar de 6* Latijnse klas gedoceerd te hebben, werd hij Onderpastoor te Beerst (bij Diksmuide). Reeds op 14 Februari van het volgend jaar volgde zijn benoeming tot Onder pastoor te Emelgem, om uiteinde lijk op 24 Juli 1934 Onderpastoor te worden op O. L. Vrouw te Roe selare. Meer dan 18 jaar heeft hij aldaar zijn bedrijvig priesterambt kunnen uitoefenen en zich bij zijn parochianen gekend en geacht wé ten te maken. De plechtige installatie van Z. E. H. Van Maele te Brielen zal plaats hebben op 18 October, te 15 uut. Boven: de vereremerkten en de personaliteiten na de uitreiking der> eretekens. Van links naar rechts bemerken wij schepen Bernard De waele, Z. E. II. Deken Vandenberghe, dhr Burgemeester van Leisele, Mgr De Smedt, Meester Noterdaeme, Senator Sobry, dhr Remy Six en dhr Gouverneur van Westvla anderen. Midden: Z. Exc. Mgr De Smedt tijdens de wijding der schoolgebouwen. Onder: de tien leerlingen van Leisele die deelnamen aan de kantonale wedstrijden; rechts Meester Noterdaeme. De leerlingen staan van links naar rechts li) de volgorde zoals hierbij ii» de uitslag staat aangeduid. ZWAAR VERKEERSONGEVAL TE BEITEM-RUMBEKE Zondagavond is het gedeelte van de baan Menen-Roeselare ter hoog te van het huis bewoond door A. Castelein, een echt autokerkhof ge worden. Toen Velghe Maurits uit Rumbe- ke-Beitem met zijn personenwagen uit de richting Roeselare reed. doof de hij zijn schijnwerpers bij het naderen van een tegenligger. Na het terug in werking stellen van zijn lichten bemerkte hij enkele meter vóór zich, twee voetgangers op de weg. Onmiddellijk zwenkte hij naar links en remde uit alle kracht. Zijn voertuig gleed op het fietspad en onmiddellijk verliet hij zijn wagen om naar de plaats der aanrijding te snellen en er even tueel hulp te bieden. Het bleek dat Sintobin A. aan het been werd geraakt. Dr Deplan- cke van Beitem werd ontboden en kwam ter plaatse, alwaar hij zijn auto parkeerde en langs de andere zijde van de weg de gekwetste bij stond. Talrijke autobestuurders stopten even om het ongeval van naderbij te bekijken. Toen een hunner terug wilde aanzetten en de rij gepar keerde wagens verliet, kwam uit de tegenovergestelde richting een sportwagen gevoerd door C. Rous seau uit Le Bizet. Deze kwam in aanrijding met het voorwiel van de aanzettende wagen. Het wiel van deze wagen werd letterlijk wegge scheurd. De sportwagen reed nog verder en botste dan tegen de ge parkeerde auto van de dokter. Bei de wagens zijn schier volledig ver nield. De bestuurder van de sport auto werd naar de kliniek overge bracht, alwaar men vaststelde dat de borstkas was Ingedrukt, Zaterdagavond heeft zich ln de Charbonnage de l'Espérancete Quargenon-Rivage een tragisch on geluk voorgedaan. Door een tot nog toe onbekende oorzaak ls de lift onklaar geraakt, waardoor een deel van de liftkooi begaf en 130 meters diep naar beneden stortte Twaalf mijnwerkers, die ln dit Door de hevige schok bezweek zich er onder bevond, de onderste van de vier verdiepin gen, waardoor de 12 mijnwerkers, die ln deze verdieping hadden plaats genomen, verpletterd, wer den. Vervolgens begaven de plank en de onderste wand eveneens, zo dat de ongelukkigen, na een val deel van de liftkooi hadden plaats van 130 meter, op de bodem van de genomen, werden op slag gedood. Twee anderen werden zwaar ge wond. 44 arbeiders hadden ln de lift plaatsgenomen. Ter hoogte van 440 meter gekomen, hield de lift plotseling stil en viel vier meter omlaag op de veiligheidsplank, die tof Pastoor benoemd te Duinbergen Voorheen Onderpastoor op St Michiels te Roeselare. Z. Hoogw. Exc. Mgr. De Smedt benoemde zo pas E. H. Herman Cools, Onderpastoor op de St-Mi- chielsparochie te Roeselare, tot Pastoor in de kleine maar lieftal lige kustparochie Duinbergen. Z. E. H. Herman Cools werd ge boren op 3 Juni 1907 te Oudenburg. Na vruchtbare studies aan het St- Lodewijkscollege te Brugge en aan het Klein en Groot Seminarie, werd hij priester gewijd in het jaar 1931. Aan het St-Leocollege te Brugge zou hij tot in 1935 als le raar werkzaam zijn, waarna hij in zelfde functie aan het college te Oostende benoemd werd. In het jaar 1944 volgde dan zijn benoe ming als Onderpastoor te Ichtegem. Einde December belandde hij dan op de St-Michielsparochie te Roe selare, waar hij tot op heden werk zaam was. Als leraar was hij in de tijd zeer veel werkzaam in de K.S.A.-bewe ging, terwijl hij als onderpastoor vooral aan de K.A.J. en de V.K.A.J. was verbonden. Wegens aaimoeze- nierdienst binst de mobilisatie werd hij achteraf met het eremerk van Ridder in de Kroonorde verere merkt. Wij wensen Z. E. H. Cools een vruchtbaar werkveld in zijn nieuwe Parochie. mijn werden geslingerd. De reddingswerken waren bij zonder moeilijk. Zij namen een tamelijk lange tijd in beslag en het is slechts rond 7 uur 's ochtends dat de slachtoffers konden bereikt worden. Onder de doaen bevinden zich 3 Belgen, 7 Italianen, 1 Pool en 1 Fransman. van volk naar zijn laatste rust plaats gedragen. DE DIAMANTSLIJPERIJ DE HAUTSETTERS TE DIKSMUIDE BESTAAT 15 JAAR Op de foto: de gedecoreerden na de ontvangst ten stadhulze; v. L n, r. de HH. Evarist Timmermans, Paepe, vertegenwoordiger van de Bond der Christelijke Diamantbewerkers; Mevr. Deconinck-De Groote Marie; de HH. De Hautsetters, bestuurder der firma en Cyriel Horelbeke. Zaterdag 26 September 1953 was ontvangst werden de eretekens uit- de diamantslijperij De Hautsetters, uit de Grauwe Broedersstraat te Diksmuide, in feest voor het 15- jarig bestaan van de firma. Dit feit viel Juist samen met de vereremer- klng, wegens 25 jaar trouwe dienst ln net diamantbedrijf, van drie Harer verdienstelijke arbeiders. Te 10 u. werd in de dekanale kerk van St Nikiaas een plechtige dankmis opgedragen, waarna op het stadhuis een ontvangst plaats had door de gemeentelijke overheid in aanwezigheid van vertegenwoor digers van de Bond der Christelijke Diamantbewerkers. Tijdens deze gereikt, nl. aan Mevr. Deconinck- De Groote Marle, uit Nieuwpoort, en de HH. Cyriel Horelbeke, uit Woumen, en Evarist Timmermans, uit Assebroek. Tezelfdertijd moch ten de HH. Marcel Senesael, uit Oostkerke, en Cyriel Vermote, uit Beerst, een ring met briljant ont vangen als geschenk voor 15 jaar trouwe dienst bij de firma De Hautsetters. Ten slotte waren de familie De Hautsetters en hun personeelsleden nog bijeen voor het noenmaal en een gezellig samenzijn in het Ho- de France». van het TE WEVELGEM EN TE MOORSELE Een waardige L. de Bonlnge-hulde. Een eerherstel aan E. H. C. Gezelle. Alle volbloed Davidsfondsers uit Westvlaanderen en op de aller eerste plaats: de Bestuursleden en Propagandisten zullen er aan houden met hart en ziel deel te ne men aan de véélbelovende Herfst gouwdag '53, welke doorgaat; in de voormiddag te Weveigem ter hul diging van de bijna vergeten Lode de Boninghe en in de namiddag te Moorsele, om goed te maken, wat Vlaamshatende handen verkeerd deden in de nacht van 28 op 29 Januari 1953, op het gemeentelijk kerkhof van Moorsele. Op Zondag 4 October dienen alle D.F.-ers samen te stromen te We veigem. Onder de plechtige Hoog mis van 10 u. houdt Z. E. H. Kan. K. Dubois de kanselrede. Op het kerkhof spreekt dhr G. Herpels. Even na 11.30 u. Is er officiële ont vangst op het Gemeentehuis en te 12 u. vangt in de parochiale zaal Zie vervolg hiernevens MT" VOOR DE WESTVLAAMSE BEELDHOUWERS Tentoonstellingen te leper en te Brugge In het kader der Provinciale Cultuurdagen wordt te lener op 25 October en te Brugge op 8 Novem ber een tentoonstelling ingericht van Beeldhouwkunst en toegepaste Kunst. De beeldhouwers die verlangen eraan deel te nemen, gelieven uiter lijk op 1 October bij het Provinciaal Gouvernement een foto in te zen den der werken die zij verlangen te exposeren. De werken zelf dienen ingebracht ofwel te Brugge (Provinciaal Hof, Markt) tegen 16 October, ofwel rechtstreeks te leper (Stadshallen) tegen 20 October. Zoekt g'iets t'huren of te kopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of watt Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons bladl de Akademische zitting aan. Na het gezamenlijk feestmaal vertrekken de afgevaardigden van het Davidsfonds, per auto, naar Moorsele, voor de plechtige ont hulling van de gloednieuwe graf zerk, Cesar Gezelle ter ere. Daar na heeft in de parochiale zaal een stemmige Zondagstonde plaats, on der leiding van Willem Demeyer. AUe trouwe Davidsfondsleden houden 4 October voor Weveigem en Moorsele vrij. Te Concarneau, Bretagne, is men zonder nieuws van twee vis sersboten aan voormelde haven verbonden. Men vreest dat beide met man en muis zijn vergaan tij dens de laatste stormen op zee. Te Lembeke heeft een 84-ja- rige oude man zijn 58-jarige schoonzoon doodgeschoten en hem daarna nog bewerkt met een aard- aappelhaak. Het lijk werd gevon den door de 12-jarige zoon van de vermoorde. De dader werd aange houden. Een twist over geld zou de oorzaak zijn var» deze woord. NESTOR MARTIN TOONZALEN 110 Adolphe Maxlaan BRUSSEL - 18, Mèir, ANTWERPEN

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 9