Uit het Men?nse ALBERT DENYS Fnbrux 53 POPERINGE LANDBOUWERS, CH. VALCKE-HOSDEZ Motorijder door Dersonenaufo gevat te Roeselare MF.NEN PLANTAARDAPPELEN 1/iaa^t De Mazout-kacHels 3Cantoormacltinebedry] IÉimm mm POPERINGE Tel. 91 en alle goede stoofmakers. IEPER Tel. 175? B&NK VAN ROESELARE NV IVSaison Ouvrlère HET WEKELIJKS NIEUWS». Zaterdag 17 Ocï. 1953. Blz. 4. SUPPORTERSCLUB K.F.C.P. Voor Zondag moeten we naar Kort rijk. De ploeg die nog zonder punten is en zeker bij onzo komst zal trach ten de eerste puntjes samen te trap pen. Nu, aan onz< manneD te bewij zen dat hun h»""patan-.!lng niet een '■éndagszon ls geweest, supporters, naakt dez? verplaatsing mede. Leden: 7 fr. vermindering. UITSLAG DER WEEK: X p.: Raplet. - Verhaegh# H. (loting te 11 uur). 1 p.: Leys P. - Verheyde P. - Battheu A. - Gesqulere. - Dewanckef J. p.: Santy, - Delplerre Alf. - Thee- ten Jo«. - Pum-Pum - De- beuf J. - White Star- Kes- teman H. - Hennln A. - Haus- ple Alb. ALGEMENE RANGSCHIKKING 7 p.: WyfTels G. - Degruyter Edg. - Hennln A. 6 p.: Letever S. - Hausple Alb. - Van- daele G. ï5 p.: Goudenhoofd M. - D'Allelne M. 34 p.: Goeman A. - Vermeersch All. - Dewancker J. 33 p.: Bouttez Em. - Geleln A. - Van- dromme M. - Denut M. - Keyg- naert H. - Dumelle. - Verhaeghe H. - Dezegher L. - Verhaeghe J 32 p.: Meulenaere R. - «Pum-Pum». - Vermeersch B. - Depoorter L. 51 p.: Beauprez R. - Bottez A. - De- turck A. - Vandamme H. - Keyg- naert J. - Vandamme Aug. 30 p.: F03saert J. - Debyser N. - Car pentler R. - Masscheleln W. Plotje. - Deraeve H. - Vaneecke P. - Dezaegher M. - Huyghe L, - Ohaerle M. - Cambronne B. - Lamon S. PRIJS DER WEEK Een prachtige permanente ter waar de van 200 fr. geschonken door het gekende coiffeurhuis Marlus Lauwers, en een fles goede wijn. B. S. POPERINGE S. K. Geluwe 3 1 B. S. Poperinge De onzen verliezen de toss en star ten tegen wind en zon. Aan de 2" mi nuut heeft de doelwachter van Gelu we reeds geluk wanneer een kanjer van Van Eeoke terecht komt tegen de oovenlat. Op zeker ogenblik wordt on ze doelwachter uit zijn doel gelokt en het schot van Geluwe's middenvoor kent geen genade (1-0), dit aan de IS* minuut. Blue Star laat niet begaan, doch het geluk ls niet aan onze zijde. Na de koffie gaan de eerste aanval len uit van Geluwe en aan de 50" mi nuut, op geharrewar, belandt de bal ln onze netten (2-0). Het ls nu Blue Star dat een 20-tal minuten een echt meesterschap aan de dag legt, doch tot doelen komt het niet. Geluwe beperkt zich tot ont snappingen en op een dezer hebben ze voor een derde maal succes (3-0). Er blijft nog een 10-tal minuten te spelen en Blue Star geeft zich nog niet verloren, doch ziet zich een doel punt afkeuren. Aan de 85° minuut zien ze hun Inspanningen eindelijk beloond (3-1). Een gelijk spel zou de betere weergave van het spel geweest zijn. Onze reserven, op bezoek bij Eendr. Wervlk, moesten met ledige handen naar huls terugkeren (3-0), terwijl on ze kadetten aan huls de vlag moesten strijken met 3-0 tegen C. S. leper. Zondag krijgt ons eerste elftal W. S. Passendale op bezoek. Onze reserven krijgen 's morgens S. K. Vlamertlnge op bezoek, terwijl onze kadetten op verplaatsing moeten naar W. S. leper. de eerste kamploenschletlng te 6.30 uur, einde te 8,30 uur. Zondag 25 Oktober grote bulten- fowone schieting. Inleg 50 fr.; terug 0 fr. Tien hoekvogels van 60 fr. Beker voor grootste aantal vogels. Inschrijving te 14 uur Dulvennleutvs. Vlucht uit Ronse op 4 Oktober: 1. Brysbaert M.; 2. Vanhoorne J.: 3. Butaye H.; 4. Vanhoorne J.; 6. Bu- taye H.; 6. Vernleuwe L.; 7. Butaye R.; 8. Oyaert C.; 9. Brysbaert G.; 10. Vermeulen Yvonne.' WESTVLETEREN Burgerstand. Geboorten. Versaevel Willem, z. v. Daniël en Peutevlncgk Marle-José. Vanexem Guldo, z. v. Michel en Sticker Rachel. Overlljdens. Alois Verhulst, wed. v. Lucle Cappoen, Paul Delplace, z. v. Kamlel en Dewancker Gode- lleve. Huwelijken. Adrlen Calmeyn en Maria Verbrlgghe. Michel Vérbrlg- ghe en Godelleve Calmeyn. OOSTVLETEREN Bond van de Grote Gezinnen. Verleden Jaar werden er door de plaatselijke afdeling voor een bedrag van 8.370,10 fr. kortingzegels uitbe taald. Dit Jaar zal dit 10.046,75 fr. bedragen 1 We herinneren er onze leden aan dat volgende handelaars hen gaarne de kortingzegels van de bond zullen verstrekken: Apotheek Godderis; De- queker Oscar; Sweertvaegher Georges; Hermans Slmonne en Marie-Louise; Tavelrne Simonne, Dewulf Frans, Deblock Ferdinand en Delanghe Ma ria, In naam van onze leden houden wij eraan deze handelaars onze dank te betuigen om hun welwillendheid tegenover de leden van de Bond van do Grote Gezinnen. B.J.B.-Jongens. Op Donderdag 22 October te 19.30 uur. algemene vergadering ln de parochiezaal. Spreker: Pater Stan- daert, oud-legeraalmoezenler, mlsslo- noris op de Antillen. MERKEM Wijding van de nieuwe kapel. Op Zondag 18 October te 14 u„ wordt het kapelletje, Langemark- straat te Merkem, als herinnering aan de tragische dood van de twee piloten Jozef Peeraer er, Eric Verschuere. die aldaar op 3 Oogst verongelukten, plechtig ingewijd. Te 13.30 uur, verzameling van de leden van de B.JJB.-jongens en -meisjes van Merkem en Hout hulst bij Gomaar Maes, van waar ze achter het muziek van Merkem opstappen naar het kapelletje dat te 2 uur gewijd wordt door Z. E. H. Vanderhaeghen, pastoor te Jcnkershove. Toespraak door een vriend van de piloten, neerleggen van bloe men en uitvoeren van Vaarwel, mijn Broeder Vaderlands lied en Vlaamse Leeuw Gewestelijke landbouwschool. Inschrijving voor de tweede leer- Sang van de gewestelijke land- ouwsohool, die begint op 22 No vember en elke Zondag van 9 tot 12 uur en elke Dinsdag, Donder dag en Vrijdag, van 13 tot 16 uur de lessen heeft. Die in schrijvingen moeten gedaan worden bij de Z. E. H. J. Carron, onderpastoor te Merkem. De goedkoopste BUIZEN voor het dicht- leggen van uw grachten, vindt U in de betonwerkerij VLAMERTINCE. Telefoon leper VRAAGT PRIJS EN INLICHTINGEN. 801. (c-48961 WESTOUTER Aanhouding. Zekere O. S. uit W-estouter, werk zaam ln de Filature des Flandres te Belle, had de gewoonte een en ander koper en ljzermaterlaal mee naar huls te brengen. De zaak lekte uit en de eigenaar van de fabriek heeft thans tussen het ontvreemde voor ongeveer 60.000 Franse fr. materiaal ontdekt die uit de fabriek gestolen werden. WOUMEN Tombola Sportief Woumen Hier volgen de winnende num mers van de tombola ingericht door de wielerclub Woumen Spor tief ten voordele van de wieler wedstrijden door hen Ingericht. 1523 2071 3072 2118 3391 3465 1201 2042 2823 1776 1731 2012 2837 2532 1388 1764 3140 2489 2330 2692 1654 1849 1276 23.91 2312 1044 De wlnnnide nummers kunnen hun prijzen tot 1 November 1953 afhalen in de herberg De Nieuwe Jager» bij Vanhouwe Georges, te Woumen. Gulden Jubileum in H Klooster. Zaterdag werd in het St-Jozef- gesticiht ln stilte het gouden kloos- terlublleum gevierd van zuster Valentine, in het leven Emma Cuveller. De plechtige H. Mis van dank zegging, met sermoen en Te Deum werd opgedragen door E. H. Ver- eecke, rustend priester in het ge sticht te Woumen. Na deze plechtigheid werd aan de gevierde enkele geschenken aangeboden door vrienden en fa milieleden. De ganse dag werd ge vierd als ln intieme familiekring door de zusters en de kostgangers van het gesticht. We wensen zuster Valentine nog vele jaren te midden van haar medezusters en kostgangers. Bij Sport en Vermaak Naar we uit goede bron verne men, komt dit jaar de plaatselij- ge toneelgilde Sport en Ver maak op de planken met een prachtig toneelstuk. Waarlijk iets dat het zien zal waard zijn. Er zal zoals vorige jaren weer om gespeeld worden in de maand December, BIJ onze nieuweling B.W.B. De laatste weken hebben we onze renner Devos Guldo van na bij gevolgd. Steeds zagen we hem eindigen tussen de vijf eersten, maar telkens schoot hij wat tekort om een eerste te kapen. Vorige week Donderdag lag de eerste prijs hem te grijpen en daar werd hij het slachtoffer van een oneer lijke mededinger. Deze schrikte niet terug om Guido in volle spurt geweldig te hinderen. Na geweldig protest van het publiek en na klacht door onze moedige renner bij de sportafgevaardigde, werden beiden eerste uitgeroepen. Autoongeval met gelukkige afloop. In de bocht ter hoogte van de Warandekapel die als een der ge vaarlijkste van de streek staat aan geschreven, deed zich Dinsdag om streek 11.40 een botsing voor tus sen een vrachtwagen en een per sonenwagen Citroen De vrachtw&gen, komende uit de richting van Woumen-Dorp werd in de bocht op de zijde aan gereden door een personenwagen komende uit de richting van Diks- muide. De vrachtwagen was be stuurd door Dufour André, var kenshandelaar uit Merelbeke, en liep geen schade op. De personen wagen, bestuurd door Joannes Havens, handelsreiziger van Ne derlandse nationaliteit en verblij vende te Gent, was zwaar be schadigd op de linker voorzijde. Gelukkig beperkte zich alles tot stoffelijke schade. De rijkswacht van Merkem en de veldwachter van Woumen deden de nodige vaststellingen. Met schedelbreuk naar het ziekenhuis overgebracht. Woensdagmorgen deed zich om streeks 9 uur aan het gevaarlijk kruispunt gevormd door de Con- sciencestraat en Vlamingstraat een vreselijke aanrijding voor. De 42-jarige Cynel Lammertyn, wonende Izegemslraat te Ardooie, kwam per moto door de Conscien- cestraat gebold uit de richting van de statie. Ter hoogte van de Vlamingstraat werd hij plots ver rast door een personenauto uit Oudenburg die uit de richting van de Ooststvaat opdaagde en de Klei ne Bassinstraat inreed. Alhoewel de autovoerder met ge weld remde en naar links afweek, kon een botsing niet meer verme den worden en de motorijder werd niet geweld door de auto gevat en enkele meters weggeslingerd. Ten slotte botste de moto tegen een gevel terwijl de voerder op de straatstenen terecht kwam, waar hij bewusteloos bleef liggen. Door de geweldige slag opge schrikt kwamen de omliggende be woners toegesnel om hulp te bie den. Enkele ogenblikken na het ongeval was Dr Vandekerckhove reeds ter plaatse en diende het slachtoffer de eerste zorgen toe. Met een gapende hoofdwonde en verschillende kneuzingen werd de motorijder opgenomen en naar de kliniek Mana's Rustoord overge bracht waar men een schedelbreuk vaststelde. De toestand van het slachtoffer, dat gehuwd is en va der van drie kinderen, is zorgwek kend, doch niet levensgevaarlijk. Een paar uur na zijn aankomst in het ziekenhuis was hij reeds tot het bewustzijn teruggekeerd. Naar verluidt was Lammertyn die mijnwerker is van beroep, juist van zijn nachtarbeid in de statie te Roeselare aangekomen, waar hij zijn moto nam en nog vlug een boodschap wilde doen vooraleer naar huls te rijden. HIJ was pas een 50-tal meter op de baan toen het ongeval zich voordeed. FIETSER DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD TE WEVELGEM Zoals Iedere morgen was Michel Debal, zoon van Marcel en Anna Tournicourt, wonende Moorsele- straat, 23, naar zijn arbeid te Me nen vertrokken. Nog een boodschap moet hij willen doen hebben, want hij werd op de onbewaakte over weg nabij de hoeve Van Biervliet egrepen door een goederentrein, lie omstreeks 6 u. 's morgens voor bijrijdt. De landbouwerszoon Paul Van Biervliet vond om 7 u. de on gelukkige, kreunend in de diepte langs de spoorweg op ongeveer 5 m van de grintweg, die de spoorweg dwarst, zijn flets stond ongedeerd tegen een paal langs de ijzerweg. Dr Goethals stelde kwetsuren vast aan de rechterschouder en daarbij een schedelbreuk. Naar de kliniek Maria's Voorzienigheid te Kortrijk overgebracht, bleef de ver ongelukte nog steeds buiten ken nis. Om enige klaarheid in dit smar telijk ongeluk te krijgen, wordt de persoon die mogelijk de flets van Debal heeft rechtgezet, verzocht zich bij de politie te Wevelgem of dichtsbijgelegen rijkswacht ken baar te maken. Het slachtoffer is enkele uren later, zonder tot het bewustzijn te zijn gekomen, overleden. ST-JAN-TER-BIEZEN Boeren gilde. De leden van de Boerengllde van Bt-Jan-ter-Blezen, die begeren koste loos bijgestaan te worden bij 't in vullen van de belastlngsformulieren (Inkomsten 1952), worden vriendelijk verzocht op Zaterdag 24 October, te 10 uur, zich te begeven naar de zaal der Boerengllde, alwaar dhr Dejae- gher, opziener, ter uwer beschikking zal zijn Vergeet niet alle nodige in lichtingen en bewijzen mee te bren gen. Gooohelavond. Zondag 18 October, ln de zaal der Boerengllde, goochelavond, ten voor dele van de parochiale kerk. Deur open te 18 u. Begin te 18.30 u. Kaarten te bekomen bij Georges Rouseré-Dambre Landbouwavondscliool. Donderdag 22 October begint de avondschool voor de landbouwers zonen. De leergangen worden ge geven op de Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van elke week (18.30 tot 20.30 u.) De be langhebbenden worden vriendelijk maar tevens dringend verzocht hun naam op te geven bij Meester Daniël of Gabriël Doise. WATOU Burgerstand, Sept. 1953. Geboorte. Dequldt Marle-Rose, d. v. Maurice en Bouden 3uzaf.ua. Overlljdens. Deschepper August. 78 J„ wed. Deheegher Marie. De- baene Remlgius, 70 J., echtg. Mer- levede Rachel. Uitslag Schieting. Bij Messlaen Georges; 60 schutters. Hoogvogel: Vandelanote Rog., Abe le. - Zijvogel I; Coppernolle U. - Zljvogel XI: Vanhouoke Heet. - Kalle I: Debruyne Jer. - Kalle II: Meeuw Richard. Grootste getal vogels: Denudt Fe lix, Poperinge. - Geldhof Albert en Messlaen Georges, elk 4. Bekorting voor de beker: Messlaen Georges, watou, 2 punten, tegen 0 voor zijn tegenstrevers. Herbergkermlg en Prljskaartlng. Zondag 18 Ootober: Herbeigkermls en prljskaarting bil Jerome Dewllde. «Drie Koningen». Tweemaal aanblij ven is 100 fr. - Maandag: groot kan deel. (5048) PROVEN Bal. Op Zondag 16 October 1953. bal in de feestzaal bij M. Swaels, ge geven door de Muziekmaatschappij. Kosteloos voor de Ereleden. Begin te 18 uur. Middenstand. Ook te Proven stak de organisatie van de Middenstand van wal. Een eerste zeer belangrijke vergadering wordt gehouden op Donderdag 22 October, te 7 uur a avonds, ln de RENINCELST Dulvemnleuws. Edlngen; 80 duiven: 1. Bossaert J.; 2. Wlllems Jos.; 3. Derycke P.; 4. Six E.; 5. Oreel H.; 6. Barbez C.; 7. De- schuytter Kaïn.; 8. Wlllems W.; 9. Verbeke H.; 10. Derycke H. Zondag e.k.: Prijsvlucht uit Edln gen. Bedanking. Langs deze weg dankt onze nieuwe herder, Z. E. H. Delcour, alle Re- nlngelstnaren voor de prachtige In stallatie die hein Zondag J1 te beurt viel! ELVERDINCE BIJ De Moedige Renners Ten bate der wielerclub De Moe dige Renners» wordt op Zondag 18 Oktober een grote kaartprljskamp Ingericht bij Celest Soenen, in De EngelInleg 15 fr.; 2-inaal aan blijven ls 100 fr. Inschrijving vanaf 9 uur. Prof. Benevoll komt! Op Zondag 25 Oktober krijgen wij ln de zaal van het Park het tweede optreden van Prof. Benevoll. De alom gekende psycholoog - occultist JAARMARKT VOOR FOK- VARKENS TE ROESELARE, AFGELAST De Jaarmarkt voor fokvarkens, samen met de Tentoonstelling voor geslachte varkens, welke moest doorgaan op Dinsdag 20 October, kan door onvoorziene omstandighe den niet gehouden worden. De kwekers, die verlangen fok- materiaal aan te kopen, kunnen kosteloos de lijst bekomen op het Secretariaat: Patersplein 20, te Roeselare, van de varkens voor de Jaarmarkt ingeschreven. NA DE MYXOMATOSE OOK DE VOGELPEST TE MIDDELKERKE Na de myxomatose, die een ware slachting onder de konijnen uit richtte, doch die nu ln hevigheid afneemt, treedt er weer een nieu we kwaal op de voorgrond, die het ditmaal op de plulmdieren voor zien heeft. Bij een kippenkweker in de Dui- nenweg te Middelkerke, werden niet minder dan 37 kippen door deze ziekte gedood. Het is begrij pelijk dat de kleinveekwekers zich meer en meer ongerust maken. Strenge maatregelen, om de uit breiding van de vogelpest te voor komen, werden genomen. APOTHEEKDIENST Op Zondag 18 Oct. a.s. zal de apotheekdienst worden waargeno men door apotheker A. Deleu, 28 Grote Markt (Tel. Menen 479.) BURGERSTAND Van 23 September tot 11 October. Geboorten. Altes Nicole, d. v. Marcel en Bossuyt Emerence, Ge luwe. Verraes Joseph, z, v. Hen ri en Lambelin Josephine, leper- straat 14 B. Bruyneel Ingrid, d. v. Luclen en Leenknegt Jeanne, Rekkem. Cambier Anna, d. v. Paul en Delaunois Arlette, Brugge- straat 225. Breughe Christine, d. v. Walter en Schotte Camilla, van Moeskroen. Depuydt Linda, d. v. Robert en Callewaert Odette, Moes kroen. Gaudens Annie, d. v. Ro ger en Hendrickx Jacqueline, Le- geweg 76. Van Lersberghe Jean, z. v. Hugo en Costeur Jeanne, van Moorsele. Gheysen Jean, z. v. Jacques en Lecocq Fabroine, Hal- luin. Verhelst Eric, z. v. Alphon- se en Eggermont Agnes, Hoogweg 111. Wylin Marcel, z. v. Odiel en Vanhoutte Georgette, Gullegem. Lossery Lorrianne, d. v. Daniel en Vandoorne Denise, Leopoldstr. 60. Speybrouck Anne. d. v. Andries en Carpentier Jeannette, Rekkem. Deheyder Lucas, z. v. Jacques en Vanelslander Jacqueline, Diksmui- deplaats 12. Vanneste Jean- Pierre, z. v. Jozef en Castelein Elisabeth. Ledegem. Vandenber- ghe Francis, z. v. Achille en Rose Bayart, Kooigem. Moerman Gerda, d. v. Georges en Deryckere Agnes, Wervikstraat 74. Toule- monde Xavier, z. v. Antoine en Beys Chantal, Halluin. Edeiynck Frank, z. v. Jules en Faeye Yvon ne, Ambachtenstr. 48. Vander- heydt Christian, z. v. Antoine en Winne Germalne, Zonnestr. 67. Mullebrouck Joëlle, d. v. Marcel en Vandewattyne Odette, Bakkerstr. 19. Gilles Marie, z. v. Marcel en Verhaeghe Georgette, Ontvoogding- straat 28. Hubry Linda, d. v. Freddy en Denys Mireille, Wever straat 28. Picavet Franqois, z. v. Georges en Minne Andrée, Vla- mingstr. 38. Delvael Charline, d. v. André en Vanzieleghem Si monne, G. Lemanstr. 47. Essel René, z. v. Roger en Lambelin Ro se, Rijselstr. 137. Christian Si mon, z. v. Joseph en Degheldere Marie, Halluinstr. 3. Waignein Ronny, z. v. Gaston en Expeel Ju lia. Overlijdens. Pollle Marguerite, 47 j., d. v. Gustaaf en Verdoolaeghe Sophie, Bruggestr. 12. Vanhecke Simonne, 40 jWeidestr. 47. Duyson Victor, 76 j., echtg. Holmes Jeannette, Ezelbrugstr. 53. De- muynck Rigobert, 24 j., z. v. Gustaaf en Hoilevoet Jeanne, G. Gezellelaan 50. Notebaert Hieronymus, 76 j., echtg. Willems Marle, Wevelgem. Denys Marie, 63 j., echtg. Coeck Achiel, Kortrijkstr. 395. Malfait Rafaël, 42 j., echtg. Vyncke Yvonne, Halluin. Michel Henri, 83 1 wed. Vanhoucke Alphonsine, Glab'ecq. Vangheluwe Julienne, 54 j., echtg. Declerck Aimé. Grensstr. 28. Croes Eudoxie, 86 j., wed. Goemae- re Armand, Volkslaan, 300. Le- voutere Edmond, 57 J„ wed. Dewan- nes Emma, Toekomststr. 13. Bouckuyt Victorlne, 69 j., wed. De Duytsche Henri, Halluin. Lae- bens Maria, 74 J., wed. Torreborre Alex, Volkslaan 300 Duquesne Emma. 72 j., echtg. Duquesne Ar thur, Geluwe. Krols Pierre, 68 j., echtg. v. Meulemeester Reynllde, Weststr. 5. Vandenabeele Marie, 68 j., wed. De Duytsche Henri, Y. Serruysstr. 5. Nolf Leon, 62 1., echtg. Depypere Emma, Arsenaal- straat 34. Huwelijken. Dujardin Robert, 23 J., magazijnier, Kerkstr. 27, met George Jeannine, 21 j., naaister, Oostkaal 5. Popelier André, 28 J., eleotrleker, Kon. Elisabethstr. 7, met Vanzype Denise, 24 j., naaister, Esplanadestr. 28. Gerregat Gus taaf, 59 j., wever, Gr. v. Vlaande- renstraat 13, met Thys Bertha, 49 j., Ambachtstr. 66. Nachtergaele Louis, 62 j., z. b., Estaimpuis, met Staelraeve Maria, 64 j., z. b., Rijsel- straat 6. easier Roger, karton kapper, 23 J., Kunstestr. 41, met CEWESTKAMPIOEN VAN HET VINKENVERBOND VEURNE-AMBACHT TE HOOCSTADE GEVIERD - bij M. Swaels. Als sprekers zullen wij beluisteren: 1. Heer H. Degadt over Pensioenregeling - 2. Heer R. Desplenter over «Over- draohttaks ROESBRUCCE Filmleiding. CUSTÉ GOUDEN' AREND: «DE KEIZERWALSoperette met Joan Fontaine. - Voor volw. Een Amerikaan wil een fonograaf aan de keizer Frans-Jozef verkopen. In Wenen komt hij toe met zijn foit- terrler en ontmoet er een Jonge wedu we. eigenaarster van een raspoedel, be stemd voor de keizerlijke kennel. De poedel betoont echter een voorkeur voor de fox, wijl de weduwe alle aan bidders afwijst en haar hart aan de Amerikaan verpandt. Na enige moei lijkheden loopt het voor hond en mens goed af. Amusant thema, op spirltuële wij ze vertolkt. Goede vertolking Min voor kinderen geschikt. ROESBRUCGE-HARINGE Groot Dansfeest. Zondag 25 Oktober, te 19 uur. gaat ln de zaal Sportwereldeen prachtig dansfeest door, ten voor dele van de plaatseljke toneelmaat schappij «De Jonge Troostverwach- tersopgeluisterd door een gekos tumeerd orkest van vijf uitvoerders en een Oow-Boyjongen ln een re pertorium van liederen. Ingangsprtjs: 15 frank. Schuttersgilde De Handboog Verleden Zaterdag 10 Oktober be haalde dhr Cam. Depyper. oudste lid van de gilde, de koningstitel op de liggende wip, bij Jul. Gunst, Zaterdag a.s.. 17 Oktober, begint komt ons ln zijn meest verscheide ne proefnemingen over magnetisme, suggestie e.a., opnieuw vergasten op een volle avond ernst, luim en ge heimzinnigheid. Toegangskaarten bij Depoorter Julien, lokaal Zieken- bond), aan 20 fr. (genummerd) en 16 frank. Nieuwe Schepen. In vervanging van wijlen dhr M. Danneels werd dhr Desomer Mau- rlts als opvolgend Schepen verko zen. Ontslag. We vernemen dat dhr Valère Van- denberghe zijn ontslag als Gemeen tesecretaris Indiende. Eerstdaags zal deze bediening door het Gemeente bestuur vakant verklaard worden. Wlelernleuws. Onze liefhebber-nieuweling B.W.B. Daniël Carpentier borg de koersfiets weg tot na. Nieuwjaar. Zijn laatste uitslagen van het seizoen luidden: Passendale: 2° op 11 vertrekkers; - Vlamertlnge (Dorp)6" op 13 ver trekkers; - Vlamertlnge (Brand hoek) 16* (gelijk geplaatst) van een hoofdgroep, bestaande uit 22 spurters. Iedereen die aandach tig Danlëls laatste uitslagen volgde ls er vast van overtuigd dat hij toe komend seizoen ln zijn categorie een hoofdrol zal vertolken I Verloren. Zeer klein hondje (grootte van een kat), vrouwelijk geslacht, zwar te rug, rosse pootjes, opstaande oren, luistert naar de naam Rik s>. Terugbezorgen a.u.b. bij Desomer Maurlts, Poperlngestraat, tegen zeer goede beloning. (5067) Voor om 't even welke soort wendt U tot GERMAIN OLLEVIER Veurnestraat 44, Elverdinge. (c-4838) Voetbalhoekje. S.C. Le Bizet 5 2 S.K. Elverdinge Een homogene ploeg als S.C. Le Blzet ls moeilijk te kloppen. Van bij de aan vang dringen zij hun degelijk spel op. Na oen vijftal minuten ls Busschaert reeds gekwetst en zal de ganse wed strijd niet meer van veel nut zijn. Doelpunten blijven natuurlijk niet uit. Alras ls het 1-0. Wanneer de lokalen penalty worden toegestaan wijzen de bordjes 2-0. Een onzer spelers doelt in eigen netten: 3-0 en voor de rust komt weten de grensjongens er nog eentje bij te lappen: 4-0. Na de koffie wordt onze ploeg gewij zigd en met succes. Onze mannen dringen aan en wanneer Derycke A., op mooie voorzet van Druelle onze achterstand mildert tot 4-1, komt er nog meer moed ln. Wanneer zelfde speler, op vrijschop, nevens de opge stelde muur, hoog ln de touwen be sluit en do stand op 4-2 brengt, ls er nog meer spanning. Cardoen wordt eveneens gekwetst. De localen bren gen de stand op 5-2 en daarmee zijn de eindcijfers bereikt. Goede leiding. Onze Jongens mogen op een goede wedstrijd terugblikken. Zondag s.s., op eigen terrein, krijgen we nogmaals een tltelpretendent op bezoek, namelijk S.K. Geluwe, dus een kwade klant. Met hetzelfde spel van Zondag 11. en een tikje geluk, kan die wel gevloerd worden. Dus, supporters, een mooi» wedstrijd, ln heil: voorult- «lobt. Verwarmingsvermogen N» 53.31 225 m3 No 53.32 - 325 m3 Gewaarborgd zonder reuk noch rook. Geluidloze brander. Volledige veiligheid. Gepolijste kookplaat, voldoende ver warmd om te koken. 0 Ruime lekbak onder de kachel tot onder het reservoir waardoor de bij vulling gemorste mazout kan opgevangen wor den. Reservoir van groot vermogen, geïso leerd tegen warmte. O Verdeler met standvastig peil, van ame- rikaanse oorsprong, die bij alle gangen een regelmatig verbruik van de brander verzekert. 0 Zeer gemakkelijke aansteking, regeling en onderhoud. Grote zichtbaarheid van het vuur. Zeer hoog rendement. Sterke constructie uit geëmailleerd giet ijzer. verchroomde versiersel Reynaert Denise, droogster, 21 j., Legeweg 140. Decneudt Norbert, 27 J., vlaswerker, Moorsele, met Vol- ckaert Andrea, naaister, 25 j„ Brug- gepoort 76. Stragier Camiel, 30 j-, vlaswerker, Moeskroenstr. 133, met Lecat Yvette, z. b., 24 j„ Moes kroenstr. 84. Bekaert Michel, handelaar, 23 j., Sabbestr. 123. met Tyberghein Henrlette, z. b., 21 j„ Kortrijkstr. 14. Deblaere Antoon, spoorwegbediende. 26 j., Wervik, met Decan Alfreda. winkeldochter, Hoogweg 172. Vanmeerhaeghe Jacques, drukker, 18 j„ Roncq. met Ramacker Mteheüne 16 j., Kort rijkstr. 193. Trooh Maurice, been houwer, 26 j„ Statiestr, 83. met Bauduin Vitaline. bediende. 24 j., Blekerijstr. 1. Devarrtwaere Jo seph. mijnwerker. 23 Rijselstr. 53, met Delvoye Mina. fabriekwerk ster, 17 j., Rijselstr. 53. BOTSING Op Zondag 11 October Jl. deed zich in de Rijselstraat een botsing voor tussen de auto's respectieve lijk gestuurd door Henri Ronse uit Moeskroen en Georges Selosse uit Menen. BOKSEN. Opnieuw de traditionele 1-Novem- ber Gala. 3 Beroepskampen met Chrisiaens, Van Dries en Polio. Op Zondag 1 November a.s. wordt te Menen door de Ideaal-Boxing Club opnieuw de traditionele gala op touw gezet. Deze boksavond wel ke zeer belangrijk worden zal, zal doorgaan in de Nieuwe zaal, Ko ningstraat om 19.30 ure. Op het pro gramma komen voor: 3 berceps- kampen met Christiaens Van Dries en Polio. Verder zullen vier lief hebberskampen tussen boksers van de lokale Ideaal-Boxlng-Club en de ze van Wimme-Boxing-Club Brugge de meeting vervolledigen. JAARLIJKSE ST-LUCAS- KERMIS. Op Zondag 18, Maandag 19 en Dinsdag 20 October gaat te Menen de jaarlijkse St-Lucas-kermis door op de Grote Markt. FEESTELIJKHEDEN TIJDENS DE KERMISDAGEN. Tal van feestelijkheden zijn In de verschillende zalen tijdens de ker misdagen voorzien. Ziehier de voor naamste: Op Zaterdag 17 Oct. te 19 uur zal in de zaala Legia, St-Jansmo- lenstraat het groot bal doorgaan der Menense brandweer ter gelegen heid van de overhandiging van de nieuwe brandweerwagen. Het nieuw bal-orkest van het N.I.R. met Bob Vandervelde en met medewerking van de Morgan-sisters zal er optre den. Op Zondag 18 October, om 17 uur, en op Maandag 19 Oct. vanaf 18 ure heeft het kermisbal plaats van de Toneelkring lever en Een dracht in de zaal Legia. De mede werking is verzekerd van het orkest Jo Mayers. In de zaal der Gilde, Grote Markt, op kermiszondag: bal; op Maandag 19 Oct. opvoering door de Toneelkring Onder Ons uit Geluwe van het bekroond toneelspel Ik Ver koos de mijn van Frans Keyers. De Regie berust bij dhr. Benoit Maer- tens. Op Dinsdag 20 Oct. om 19.30 uur, In de Gildezaal voorstelling van telepathie, Hypnose en helderaenri- heid door Richards, alsmede faki risme door Miss Jenny. ONDERSCHEIDEN. Naar wij vernemen werd Dhr. Nl- ville, Adjudant en plaatselijke be velvoerder der Rijkswacht te Me nen onderscheiden met het erete ken van Ridder in de Orde van Leopold II. Onze beste gelukwensen. DE TOEGANG TOT HET STEDELIJK KERKHOF. Tijdens de jongste zitting van de gemeenteraad werd besloten dat net stedelijk kerkhof op Zaterdag 31 October as. gedurende gans de dag voor het publiek zal gesloten blijven. VERKEERSONGEVALLEN. Aan het Vandermeersplein, deed zich op Woensdag 7 Oct. jl. een verkeersongeval voor. Een vrachtauto der kolenfirma Vanden- driessche uit Roeselare reed er een paal der elektrische leiding stuk. De wijk was hierdoor een tijtffang zon der elektrische stroom. In de Vlamingstraat op het ge hucht der Barakken deed zich op Donderdag 8 October jl. een botsing door tussen de motorijders Freddy Cooreman, 18 jaar en Maurice Mes- trau, 31 jaar. Als bij wonder kwa men beide motorijders er met kneu zingen vanaf. Hun voertuigen lie pen erge schade op. Op dezelfde uatum deed in de Rijselstraat ter hoogte der Moes- kroenstraat een botsing voor tussen twee auto's gevoerd door dhr. Rob. Wyls en Dhr. André Vandenkerck- hove, beiden wonende in Menen. Er waren geen persoonlijke ongevallen doch belde voertuigen werden be schadigd. Op Vrijdag 9 Ootober Jl. ont stond in de Rijselstraat een botsing tussen de auto van dhr. Alfons Van- denberghe uit Wevelgem en de auto gevosra door dhr. Van Maele uit Eenisgem. Alles bepaalde zich bij stoffelijke schade. In de Bruggestraat deed zich op Zondag 11 Oct. jl. een botsing voor tussen de auto's respectievelijk estuurd door Albert Leroy uit Ha- en Athur Tuybtens uit Me- In dezelfde straat deed zich op Zondag 11 October een andere au tobotsing voor tussen de respectie velijke wagens van dhr Masurel uit Toerkonje en G. Pattou wonende te Dadizele. In deze beide laatste ge vallen ontstond stoffelijke schade. Op tie foto v. 1. n. r. dhr L. Vcrstracte, landelijk Voorzitter; Mevr. Angèle Debai-nst, Verbondskampioene, dhr Michel Debaenst, kam pioen gewest Veurnc-Ambacht. Beneden; dhr Deschodt Prov. leider, In het feestelijk bevlagde Hoog stede werd rendez-vous gegeven aan alle vinkengilden uit het ge west Veurne-Ambacht. Naast een talrijke opkomst mocht men met rechtmatige trots volgende perso naliteiten noteren: dhr Luitenant Verstraete, algemeen landelijk lei der; dhr Schot., nationaal voorzit ter; dhr Billiet, gewestlelder, en dhr Van Buggenhout, senator. Rond 3 uur werd aan De Zon een stoet gevormd, om de Kam pioenen in De Pereboom af te halen, waar aan allen een gul onthaal geboden werd. Samen met de verbondskampioene Mevr. An gèle Debaenst en gewestkampioen Michel Debaenst, trokken de 60 genodigden naar het gemeente huls voor de plechtige ontvangst door Burgemeester CL Duron. Na de heildronk volgden talrijke toe spraken. Dhr Luitenant Verstrae te noemde o.m. de zo spoedige als omvangrijke opgang van de vln- kensport in het gewest en ln het bijzonder te Hoogstade, een mira kel. Na hem kwam dhr Senator Van Buggenhout aan het woord. Hierna wendde men zich naar het monument der Gesneuvelden voor een korte intieme plechtig heid. Toen volgde het hoogtepunt van deze huldedag: de feestverga- dering. Slechts enkele trekken uit het omvangrijk programma: Wel komstwoord door Voorzitter I. Do- chy; huldiging door dhr Billiet, gewestleider, van de gewestkam pioen Michel Debaenst en van de Eikvinkom het behalen van de eerste prijs in het gewestelijk kampioenschap. Verder kwam dhr Schot aan het woord, die o.a. ook het ontslag van dhr Billiet mee deelde en aankondigde dat hij dhr Burgemeester J. Sloen als kandidaat zal voordragen bij de stemming op de eerstvolgende ge westvergadering. Na de huldiging van verbonds kampioene Angèle Debaenst, hoor den wij de feestredenaar van de dag: dhr Luitenant Verstraete. In zijn warme gemeende hulde be trok hij het Gemeentebestuur, de twee waardige kampioenen, de kampioenengilde de «Eikvink», verder onze onmisbare en bezie lende Z. E. H. Proost, onze Ere voorzitter Burgemeester J. Sloen en Voorzitter I. Dochy, vervolgens de organisatie van de feestelijkhe den: Maurlts Debaenst en Secre taris André Ryon. Ten slotte sprak de geëerde spreker een epe- ciaal woordje van lof voor de 2 pioniers van de gewestelijke vin- kensport: de HH. Jozef Huyghe uit Wulveringem, en Marcel Gou- wy uit Gljverlnkhove. Dan was het de beurt aan de zustergllde om de kampioenen te huldigen. Onder een zee van bloemen werd het podium bedolven. Deze vergadering werd besloten met een algemeen dankwoord en een warme aansporing voor allen om het nakend seizoen met ver trouwen aan te vatten. Een zeei meegeleefd bal luisterde het ge zellig onderonsje op, waarmee de ze prachtig gelukte kampioenen- dag helaas veel te vroeg een einde nam. OOSTSTRAAT, li 9 Hl ROESELARE HP 1 TCLCFOON 4265 SCHRIJF- REKEN- AFDRUKMACHINES KANT00RM0BILAIR - BENODIGDHEDEN - VERHURING - ONDERHOUD - HERSTELLING T"' HANDELSDRUKKERIJ - K OP I EERDIENST gestuu lewijn kan zich Ideaal opstellen, doch moet al te veel wachten op het balletje dat door te persoonlijke acties van zijn maats verloren gaat. Zo gingen kan sen verloren langs Vandoorne en Pillaert. In deze laatste gaan we geen zondebok zoeken: hij vertegenwoordigt én de motor én het Intellect van de voorhoede, doch sneller afgeven moet zijn rendement verhogen. WIJ chronometreemen 77 minuten, toen een verre voorzet het kamp van de Hobokenaren lnsulsde. Allen schenen verrast, doch de waakzame Har-zé dreef er achter, gleed door de verdediging en op 't gepast moment. Juist toen twee verdedigers hem zouden Inlopen en toen de keeper kwam toegesneld, schoof hij haarfijn ln de linker henedenhoek binnen: kalm, Juist, zelfzekerl GOUDEN REUZEN, LEMEN VOETEN. Belde Duponts, die wij verleden week bij de uitblinkers citeerden, zouden we bij hun tweede wedstrijd reeds duchtig' kunnen afkammen. Daar hebben we back Edeard: één en al temperament, snelheid, macht, de3lslc: van het goede te veell Een tekort: kalmte I Edgard wilde zichzelf overtroeven, doch vergat zijn positie spel en... zijn man. Om de opgesom de gaven verdient hij zeker credlet, doch zijn plaatsing en dekking moet hll verzorgen. Dat Freddy Dupont gekwetst een verrekking het terrein optrad, valt niet te pardonneren. Thans heeft hij verkorven wat hij Zondag zo succes vol oogstte. Moest Freddy enkele we ken rust opgelegd worden, het zou niemand verwonderen! Mogelijks komen een paar verande ringen en wij loten trainer Van Cae- lenhergh de keuze en wensen hem succes. TOEK. MENEN Lendelede 31 Toek. Menen. F. C. Toekomst verloor met 3-1 te Lendelede en geraakt zo stilaan van de drop ln de regen. Het wordt hoog tijd dat de mannen van Ons Dorp aan Jeugdige elementen gaan denken, zoniet wordt dit een pover selzoentje. Op Maandag 19 October te 15 uur, ls er op het terrein van F. C. Toe komst een wedstrijd tussen de Jon gens van Secretaris Degryse en een selectie uit Antwerpen. Coppens van Beerschot, Levssens en Faes van Ber- chem en anderen Werden vast aange worven. F.C. Toekomst zou versterkt worden door elementen uit de streek. A. Verbanck, stopper van S. C. Me nen mag niet optreden wegens de al gemene regel, geldende ln het Spor- tlngmldden, namelijk zo weinig mo- gelitk spelers aa.n gevaren bloot te stellen in vriendenwedstrijden. HET ONGEVAL TE NEERWAASTEN VOOR DE RECHTBANK TE IEPER De 12-jarige student Decraemer Jacques uit Ploegsteert werd, toen hij per flets op 1 September, om streeks 17.30 uur, huiswaarts keer de, op het fietspad te Neerwaasten door een voorbijrijdende auto gevat en ten gronde gesmakt. De auto echter zette zijn weg voort, doch een ooggetuige, de autovoerder De- paepe Medaxd, zette de achtervol ging in en kon de auto te Komen- ten-Brielen doen stoppen. Deze werd gestuurd door een handelsrei ziger uit Izegem, die verklaarde niets van het ongeval opgemerkt te hebben. De kleine Decraemer werd met een rechter open beenderbreuk en andere verwondingen naar het O. L. Vrouw Hospitaal te leper overgebracht en is thans nog niet genezen. De handelsreiziger, met name Coppens, die sinds het ongeval aan gehouden is, wordt veroordeeld tot 4 maand gevang en 2.000 fr. boete of 1 maand plus 1 maand gevang en 2.000 fr. boete of 1 maand. Hij wordt gedurende 6 maand het recht ontzegd om een voertuig te sturen. De burgerlijke partij Decraemer va der bekomt een voorschot van 13.974 fr. vergoeding in afwachting van het geneeskundig onderzoek. De verzekering bekomt de terugbe taling van 12Ó0 fr. MEISJE ONDER AUTO TE HARELBEKE Te verkrijgen bij de verkopers onder de beste merken. VrI VOOR DE PRONOSTIEKERS VAN MENEN! Vanaf deze week kunnen de lezers uit Menen, die deelne men aan onze kosteloze pro- nostiek, hun bulletijns iedere week afgeven bij dhr J. Van de Steene (Librairie du Cen tre), 45, Rijselstraat, Menen. De pronostieken worden daar aanvaard tot de Zondag te 10 uur voormiddag. R. S. C. MENEN S- C. Menen 22 F. C. Hoboken. Wanneer Sporting één puntje over hield van de overwinning, die zeven minuten voor het einde was bewerk stelligd, dan nog waren de zwart-ge- lan verheugd om het resultaat. Hoboken had een lesje gegeven In zake positiespel en passenspel en dit 1 toen de gekwetste Sri 'reddy Du- HAREN-BRUSSEL TEL.BRUSSEL 15.22.40-15.22.41-15-22.42 VILVOORDE 51.00.87 vooral toen de gekwetste pont verloren liep of hinkte zonder een bal te bemachtigen. Gans de eerste helft hadden de bedrijvige halfs Soen en Duthoo, evenals Soole Pillaert, 't gatDupont kunnen stoppen. De 2° helft echter vermin derde de ademvoorraad en de snel heid van Pillaert en kanthalf Soen had de handen vol om back Edgard Dupont bij te springen. Menen werd gedomineerd, doch de aanvalsmanceuvers van de Hobokena ren botsten op een sterk spelende Soen, Verbanck en Vanlangcndonck. Inzake besluitvaardigheid Tieten de Antwerpenaren ook maar een flauwe indruk en gelukkig voor hen, liet doelman Luypaert zich door twee verre schoten verrassen, een eerste onder de deklat, cn enkele minuten voor het affluiten door een ver, laag, maar houdbaar schot. HARZE, DE OPPORTUNIST/ Toen Herwl Noyez, op de drie en twintigste minuut, na een mooi swltchmanoeuver zijn zoveelste! mooi wou Inzenden, sloeg de achter speler de bal weg. Terwijl alle sup porters om do verdiende strafschap huilden, viel het balletje voor de toe snellende Vandoorne, die gemeten In zond en daar was natuurlijk Harzé om met een kopbal de keeper tcgen- voets te verschalken. Natuurlijk... scbfljvea wij, want cle lepe Franjqjs BERICHT VOOR DE GETEISTERDEN VAN IEPER EN OMSTREKEN Op Zaterdag 24 October a.s. wordt op het stadhuis te leper een zitdag gehouden voor de geteister- den. Deze zitdag wordt gehouden door een afgevaardigde van het Ge westelijk Betalingsbureau van Roe selare. Slachtoffertje ernstig gekwetst Donderdagavond 8 Oct.. rond 1 uur, deed zich in de Kortrijksteen- weg een ernstige aanrijding voor. De 5-jarige Dorothea Wittock, wo nende zelfde straat, liep de straat over zonder zich vergewist te heb ben of deze vrij was. Het meisje werd jammerlijk gegrepen door een personenwagen, bestuurd door Van- wolleghem A. uit Wevelgem. Het slachtoffertje is een 20-tal meter ver weggeslingerd en werd in een deerniswekkende toestand naar een kliniek te Kortrijk over gebracht. Het geneeskundig onder zoek wees uit dat de kleine, bene vens een ernstige verwonding aan het achterhoofd, een bilbreuk en dubbele beenbreuk opgelopen had. SCHAPPELIJK DIENSTBï- TOON TE ROESELARE Noordstraat 38, Roeselare Agentschappen IEPER, Diksmuidcstraat 22. VEURNE, Noordstraat 24 BRUGGE, Vlamlngstr. 35. TIELT, Grote markt 24. Alle Bank-, Beurs- cn 'Wissel verrichtingen, Voordelige voorwaarden. Etude des Notaires NAUDTS éi Comlnes et DECKERS k Borgerhout (Anv.) VENTE FUBLIQUE DE sise k Comlnes, Cité Jardins, 19, contenant en fonds bëti et jardin 4 a. 28 ca. Louée k raison de 300 fr. par mois sans charge. Mise k prix: mardi 27 oct. 1953 Adjudication: mardi 10 nov. '53 15 heures au café Au Petit Paristenu par Mr Maurice Goemaere-Pattyn, chaussée de Ten Brielen, Comlnes. Pour tous renseignements s'adres- ser en l'étude des dits Notaires. XÖQ68) Eindexamen 3* jaar 1952-53 Volgende leerlingen o.m. behaal den, na het verdedigen van hur. proefschrift, het officieel diploma van MAATSCHAPPELIJK ASSIS TENT: Arbeidsvraagstukken. De Meester Frans, Marke: «OP; merkingen en vaststellingen bij het interviewen van werk foren sen op enkele lijnen van de N.M.B.S.- Voldoening. Van Landuyt Christel, Ardooie: De congruentie tussen de keu ze van het beroep en de be roepswisseling bij de Jongere industrie-arbeiders- Grote ondersoheidlng. Nijverheid. Demyttenaere Jan, Geluwe: «De opleiding voor de weefkunde »n de technische scholen A3 vao Westvlaanderen ten opzien'' van de Westvlaamse weefnijver heid - Onderscheiding. Volksopvoeding. Belrnaert Fernand, leper: «Bi bliotheekbezoek en lectuur var- de adolescente humaniorasru- dent in Westvlaanderen. - CW' derscheiding. MAN DOET DODELIJKE VAL TE HANDZAME Zondagnamiddag omstreeks15 Ls de schilder Jules Steeland', Jaar, wonende te Handzame v«n trap gevallen en werd met een21 ns schedelbreuk opgenomen. bijgeroepen geneesheer kon sm, de dood vaststellen. Een tw .laar geleden verloor de ongein sLin. vrww wegens een MSF

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 4