Voetbalpr aatje Stralende gezichten op prijsdeling van ons Liefhebberskriterium 1953 Nederland 1 - 0 België Wegvergissing vervalst uitslag der Ronde van Lombardië HET WEKELIJKS NIEUWS Zebrit Ontgoochelend i Kosteloze Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen van Zondag 25=10=53 AANGEKONDIGDE VOETBALWEDSTRIJDEN LANDI winrscsar voor Cerami, f^olineris en Ockers De Belgen weerden zich knap Uitslag Voetbal- pronosfiek Nr 8 Algemene rang schikking na V.P. 8 HET WEKELIJKS NIKtTWSBaïerttaf «1 Oct. 1688. B«. 3. OL. CHARLEROI VERKEEK LEIDERSKANS IN I' KLASSE Olympic met 2 punten achterstan.* man nog slecht presteerde werden op de leider verkeek, bij Tllleur de het ten slotte nog eerder hoge clj- kars mede op kop te komen. De Iers. Pannaye was de beste bij de Carolingers domineerden eerst maar thuisploeg, die met deze zege de naderhand was Tllleur heer ende laatste plaats verlaat, meester. Waar de bezoekende doel- HOGE CIJFERS IN II* KLASSE Racing Gent lukte dubbele cijfers tegen Doornik die zelfs niet eervol verdedigen kon Vanaf de eerste mi nuut was het een bombu-den«ont in regel en tot zelfs stopper Erroe- len wist raak te schieten. Ticrens o.a schoot niet minder dan viermaal raak. Ra_ïig ontdeed zich, dank zij zijn sctvovraarftgbeld, van een noch tans goedspelend Ukkel. De beslis sing viel evenwel slechts ln de al- .erlaatste minuten, toen de hoofd- stedellngen er ln slaagden een li1 voorsprong tot 41 op te drijven. Bermgen ging bij St rruiden win nen, spijts Bensch weeral afwezig was. De thuisploeg speelde effenaf slecht, zowel in verdediging als in de aanval. Zo geraakten de mijn- Jongens aan drie doelpunten waar van twee op zeer goedkope wijze het levenslicht zagen. Waterschei toonde zich te Brugge een waardig leider en liet de thuis ploeg zich nooit helemaal organi seren,. Bollen beheerste het mid denveld en lag aan de basis van de oververdlencle zege. Twee flaters der Brugse verdedigers hielpen de stand voor de bezoekers opdrijven. Het treffen St Nlklaas-Tubantia was een spelletje van kat en muls. Ken bestendig duel tussen de Waas- landse voorhoede en de bezoekende verdediging werd met zeven locale doelpunten besloten. Daarvan nam Deblock, mldvoor, er niet min dan vijf voor zijn rekening. Tienen behaalde met overdreven cijfers een verdiende zege tegen Boom. De Suikermannen waren on getwijfeld de bestspelenden en wa ren daarbij nog zeer opportunis tisch. Het zwak presteren van back Sogers is zeker niet vreemd aan de hoge cijfers. S. K. BEVEREN HOUDT STAND IN III* KLASSE A Cercle Brugge was vrij onfortuun- lijk ln het treffen bi] Dendenpoade. De localen domineerden vóór de rust maar daarna waren de West vlamingen bestendig op bod. Een voorzet die op de rug van O'.ieys besliste evenwel over de nederlaag, die zeker niet verdiend was. Met doelpunten van Gulllemyn. A. Deprez en Callens behaalde ïze gem een verdienstelijke zege bij Bergen. Ter verontschuldiging dor Walen dient gezegd dat een speler vrij spoedig geraakt was geworden. Toch ls er op de verdiensten van de Schoenlappers niets af te dingen. Als Doornik de rust met voor sprong ln ging, leek een locale zege ln het verschiet. Toen schoot Bous- sn-Bois evenwel uit de krammen en de mannen van Vijf - Torenstede kwamen er niet meer bij te pas. Meteen gingen ook de punten op de loop. Beveren-Waas. de huidige leider, kroop te Willebroek door het oog der naald. Niet alleen toonden de localen zich even sterk (maar wei nig besluitvaardig), maar het win nend doelpunt werd uit een schreeu wende buitenspelstand gemaakt. OLse Merksem werkt zich stilaan maar zeker van het staartje der rangschikking weg. Hamme moest er Zondag een puntje afstaan, na een wedstrijd die twee evenwaardi ge. wij zeggen niet waardige ploe gen tegenover elkaar bracht. S. V. WAREGEM WON TEGEN LEIDER A. S. RONSE IN BEVORDERING D Lokeren wil weer een eerste plan- rol spelen en rukt stilaan maar zeker op. BIJ Lokeren werd cr ze ker maar heel lastig gewonnen, want de Westvlamingen kenden een knap begin en een goed einde, maar de punten gingen toch mede naar de Durme. Lokeren rukt daar mede op naar vierde stelling. De Antwerpse derby Borgerhout Hoboken zag de nipte zege van de thuisploeg. Het was evenwel eerst ln het laatste half uur dat de lo calen zich ietwat sterker toonden en hun klassement konden eer aan doen. Ook de andere derby Ekeren Kapellen verliep ln het voordeel van de thuisploeg. De afwerking liet bij belde elftallen fel te wensen Zo misten de localen nog een straf schop, maar bleven toch verdiend aan de winst. Na 37 wedstrijden na elkaar niet te hebben verloren, werd Assa Eonse te Waregem ln het hoekje gezet. Het ging echter zeer nipt, want Wa regem scoorde eerst twee minuten vöör het einde, wijl Morren in de laatste seconden nog bijna de ge lijkmaker nette. De Westvlamingen wonnen verdiend dit zeer belang rijk treffen. S. K. Roeselare vond aan Menen een tegenstrever die zich niet ver loren gaf. Wel waren de Rodenba- chers technisch sterker en ook meer bij schot, maar de grensmannen wisten langs Samijn en Harzé twee verdienstelijke tegendoelpunten te netten. Doelman Braems speelde tussen de palen een aardig partijtje. Geraardsbergen miste tegen Boe chout voor de derde naeenvolgende maal een strafschop die iedere maal over de uitslag had kunnen be schikken. Zo diende thans weer een punt afgestaan, waar bijna doorlo pend werd gedomineerd. S. V. WEVELGEM ALLEEN AAN DE SPITS IN 1" PROV. Cercle leper won op verdiende •wijze de derby tegen White Star, dat al te veel aandacht aan de verdediging wijdde. Het was nooh- tans Debol die eerst doelde «naar Becuwe (2) en Pareyn zorgden voor de nodige tegenhangers. Deboi werd op het laatste nog met hersen schudding weggedragen na een bot sing met CailUau. Kuurne won op verdienstelijke wijze, daarom nog niet verdiend, de derby tegen Harelbeke. Flaters van da verdediging der Ratten werkten de scoorcljïers ln de hand. Dit en mede het secuur optreden der lo cale verdediging besliste over de einduitslag, spijt de bezoeker» het meest hadden aangedrongen. Stade Kortrljk liep bij de home- ploeg Herzeeuw op een gasbek, Wel kon Dubaere een aanvankelijk over wicht met een doelpunt bezegelen, maar de bezoekers moesten daarop het Initiatief asm de grensman nen afstaan. Coppenolle en Timmer man zorgden voor de twee locale voltreffers. Wevelgem kreeg aan Oostrozebeke geen gemakkelijk hapje. Aan de rust stonden de Vlassers zelfs met 21 ln het krijt. Naderhand zou den flaters der locale verdediging evenwel over de uitslag beslissen. Wevelgem trof nog driemaal roos en geraakte zo tegen verwachtingen aan een waardevolle zege. Aalbeke, laatste der rangschik king, ging Tielt een puntje afhan dig maken. De grootste verdiensten komen hierbij ongetwijfeld toe aan paaltjesman Vandekerckhove die de Tieltse aanvallers gewoonweg schaakmat zette, spijts er bijna be stendig, en dit vooral na de her neming, vóór zijn kool werd ge ëvolueerd. Rugby-scoor te Torhout. S.V. Blan- kenberge kon er een nipte zege afdwingen, dank zij een betere eer ste helft, waarin van het onzeker optreden der locale achterhoede kon gebruik gemaakt worden. De locale reacties konden slechts de stand milderen. De thuisploeg Daring Blanken- berge Het zich door Steenbrugge, en dan nog voor eigen publiek ver rassen. Er dient zelfs bijgevoegd dat een bezoeker nog ernstig geraakt werd. Verdienstelijksten: de bezoe kende stopper en doelman. Knokke ontgoochelde fel tegen een schitterend elftal van Zweve gem. dat niet alleen de teugels nooit losliet, maar daarbij flink wist te besluiten. Hierbij blijven de elec- trlciteitsmannen ln voeling met de leiders, wijl de kustzonen zich be- ?aald zullen moeten herpakken wil- en ze la strijd blijven voor de titel. HERMES OOSTENDE VERLIEST VELD IN lh PROV. A Wist Gistel de rust te bereiken met een minieme 01 achterstand, dan was er aan de vloedgolf va.n Koksijde na de poos niets meer te verhelpen. De bezoekers overspeel den de Godellevejongens en schoten nog zesmaal raak. Bredene behaalde bij de Voor waarts een sprekende zege. hoofd zakelijk te danken aan het Hink optreden der verdedigers. Voor di rest was de wedstrijd vrij evenwich tig en een gelijkspel had beide com paranten meer naar verdiensten be loond. Het immer gevaarlijk Zedelgem heeft Hermes, voorlopig althans alle tltelambities ontnomen. De zege was wel nipt, maar de wijze waarop ze behaald werd, spreekt voor de waarde der locale ploeg, die nimmer de duimen moest leg gen voor de technisch vaardige Oostendenaars. Veurne won verdiend van De Panne, maar de bezoekers presteer den toch heel wat beter clan bij hun voorgaande wedstrijden. Tot aan de rust wisten ze zelfs flink stand te houden en zelfs lieten za een poos de Indruk te kunne.it ge lijk maken. Na tien minuten tot 10 man her leid, en éénmaal in eigen doel sco rend ls Nleuwpoort uiteindelijk toch aan de winst gebleven tegen. Den Haan. Verdienstelijk ls dit ze ker wel, ook al waren de bezoekers na de herneming bijna bestendig aan bod. Sijsele had het kwaad om de In zet aan huis te houden. Koekelare dat ln de loop van de partij twee gekwetsten op liep, verdedigde zich Immers knap en hun uitvallen wa ren steeds gevaarlijk. Reeds aan cle rust was de 21 stand te Helst bereikt. De localen zouden verder op het doel der be zoekers hameren, maar dezes ver dediging speelde secuur en knap en liet niets meer door. Jabbeke ls uiteindelijk dan toch aan de eerste zege geraakt. Gemak kelijk ging het evenwel niet, want ook Concordia kan een paar puntjes best gebruiken. De rugby-cijfers wijzen er op dat het er voor geen van belden van een leien dakje ls gelopen. Te Ingelmunster kwam het tot een sportieve derby. Aanvankelijk was het Molen Sport dat de la kens aan zijn kant trok, maar de doelman der S.V.-ers was niet te verschalken. Wanneer naderhand de gastheren ook ln het initiatief kwa men bleven meerdere doelpunten uit. De 11 stand zal misschien de bezoekers wel niet bevredigd heb ben. Boven: S. K. Avelgem won isïpt waar verdiend de Avelgrmse derby, waarin Blue Star (on<J er) zich zeer kranig teweer stelde. HET WEKEL Enkele beelden uit onze prijsdeling. Boven links: Winnaar Luclen Talllieu kreeg de pracht-Televi- sie Barco uit de handen van dhr Keyntjens der Firma Cobar. Moeder Taillieu moest er natuurlijk bij zijn, net als zijn schattige verloofde. Midden links: Bertje Vandevoorde en zijn mooie Hoover-was- maehine. Verder bemerken wij o.a. Moeder Vandevoorde en de Vertegenwoordiger van de Firma Stevens Gebr. Onder links: Indevuyst was belet, maar kreeg zijn prijs thuisbesteld. Men bemerkt er o.m. zijn schattig vrouwtje, haar vader, een paar flinke supporters en rechts dhr Van Renterghem, invoerder der gekende drogers Thomas. Rechts boven: dhr Vander Moeren, van de Sigaretten Belga overhan digt aan D. Delannoye zijn vijfde prijs. Midden en onder: dhr Jan Sanscn, uitgever van dit blad, stelt aan Lucien Knoekaert en D. Denys hun prijs ter hand. I' Klasse E. O. Mechelen Lyra Standard C. Luik Berchem Op. S. O. Charleroi Dar. Brussel S. K. Lierse s. C. Anderlecht Un. St Gillis P. C. Luik F. C. Antwerp Rac. Mechelen Beerschot Gantolse 11° Klasse White Star Rac. Brussel BEKER VAN BELGIE S. K. Roeselare F. C. Vilvoorde F. C. Eeklo S. C. Menen Wezel Sp. St. Moeskroen F. C. Roeselare C. S. Visé S. V. Veurne Exc. Hasselt Tervuren Torhout Un. Herseeuw A. V. Vaux F. C. Knokke Un. Halle F. C. Tielt Geraardsbergen Waregem Neeroeteren Hoeselt V. V. Lendelede Sp. Zottegem St. Kortrljk Aalbeke Sp. Ougrée De Westvlaamsj boksers de den het best. Cabo behield zijn pluimgewichttitel tegen Machter- linck, terwijl Wies Dewulf aan Kid Dussart, door opgave, de nationale weltertitel ontnam. Arsenal, de gekende Londense voetbalploeg, kampioen van Enge land 1952-53, werd door de Rus sische voetbalbond op een tournée uitgenodigd. Tijdens de derby te leper werd de White Star - centervoor Deboi geraakt. Waar men eerst voor een hersenschudding vreesde, werd achteraf een schedelbreuk vastgesteld. De nationale junlorploeg. die Zaterdag de Nederlandse ontmoet te, moest in een 2-1 nederlaag be rusten. De beste on het veld was de Gantoiseman Van Herpe, wijl Storme, stopper van F. C. Roesela re, slechts sporadisch goede dingen vertoonde. Frans Brulez, de knappe lief hebber uit Beitem, hoopt toeko mend jaar vrij vroeg naar de onaf - hankelijken te kunnen overstap pen. Daniël Delannoye, de knappe liefhebber uit De Panne, mocht deze week net als zovele anderen het khaki-pak afleggen. De opsluit van ons liefhebbers kriterium' 1953 had Zaterdag bij onafhankelijke Willy Jacob plaats. Daar immers waren renners en me dewerkende firma's tezamen geroe pen om in een vriendschappelijke intimiteit over te gaan tot de ver deling van de gewonnen prijzen. Spijts er niet min dan vijf solda ten onder huizen, waren toch tien van de dertien renners op het ap pel. Alleen Indevuyst, Ghisquière en Werner'Nolf dienden zich te la ten verontschuldigen door leger dienst. Moet het gezegd dat er bij de renners vooral een beste stemming hing? De mooie prijzen die ze bin nen enkele minuten in ontvangst zouden mogen nemen, waren daar voorzeker niet vreemd aan. Niet min dan 50.000 fr. vielen er immers te verdelen. De grote brok kwam daar van natuurlijk toe aan Lu cien Talllieu, die regelrecht uit de kazerne te Doornik was overgesto ken en onderweg zijn vriend en oud-rivaal Dré Messelis had opge pikt. Het was met een onverholen ge noegen dat hij zijn mooie Televi- sie-Barco, ter waarde van 15.000 fr., uit de handen van dhr Reyntjens der firma COBAR in ontvangst nam, nadat er door de inrichters zelf in het kort gewezen was ge worden op het flink sukses dat het kriterium 1953 te beurt was geval len. Benevens dit televisietoestel viel hem daarbij nog de golfbiljart Valcke te beurt, premie die hem toekwam omdat hij het meest aan tal malen gele-truidrager was. Dré Messelis kreeg van de Firma Moncarey te Poperinge een bon ter waarde van een slaapkamer van 7.600 fr. ter hand gesteld, wijl Bertje Vandevoorde de wasmachine Hoover van de Firma Stevens Ge broeders toebedeeld kreeg. De vier de natura-prijs werd eigendom van Gerard Indevuyst, wiens vrouwtje' met een prachtige Thomas-droog- machine, niet weinig in haar nop jes was. Dan volgden de geldprij zen: Delannoye: 4.000 fr.: D. De nijs en Nolf: elk 2.750 fr.; Kno ekaert: 2.500 fr.; Deboodt: 1.500 fr.; Raf. Ghisquière: 1.200 fr.; Al- Gry- son: 900 fr.. Gaston Rebry; 650 fr. en Palmer Brulez: 450 fr. Foto's werden gemaakt, een glaasje gedronken, een paar herin neringen opgehaald. Tot slot van deze geslaagde prijsdeling werd nog aangekondigd dat toekomend jaar de zesde uitgave van het liefheb berskriterium bepaald doorgaat. Op een paar kleine veranderingen na wordt dezelfde structuur en het zelfde prijzenbedrag vermoedelijk behouden. STAARTPLOEGEN AAN DE WINST IN II8 PROV. B Ardoole zet zijn opmars voort en liet thans aan Meulebeke geen schijn van kans. Op een bepaalde periode in de tweede beurt na, wa ren de Ardossers aan bod. Het feit dat een speler van Meulebeke naar de kleedkamers verhuisde, wijst er op dat er spanning en atmosfeer was. Pittem behaalde zijn eerste zege tegen het knap aangeschreven Tor hout. De verdediging der Sparreste- deltngen deed erg onzeker en liet Pittem toe tot 30 uit te lopen. Een ultieme terugkeer mocht niet meer baten en de Inzet bleef ver diend aan huis. Otegem bracht de verrassing door Desselgem, tweede geklasseerd, afge tekend te slaan. Sobry (2) en Struy- ven waren de doelschutters ln een elftal dat sloot als een bus en ver diend aan de winst bleef. Een in cident waarbij doelman Dhaene ge kwetst van het veld verdween, was het enig zwart punt uit dit treffen. S. K. en Blue Star Avelgem stel den zich in een fel betwiste derby aan als twee gelijkwaardige ploe gen. Aanvankelijk was B. S. iets meer in de aanval, maar het was na de rust, ln de laatste 20 minuten, dat S. K. via Tack en Porment een nipte zege wist vast te leggen. Houthulst bleef niet ten achter Het lag voor de hand dat de geïmproviseerde Belgische voor- lljn geen hoge vlucht zou kennen. Toch werd er echter niet ver wacht dat er zo ellendig zou wor den opgetreden én in de voorlijn én in de andere ploegonderdelen. Ja, het ls onze slechtste derby geworden sinds de bevrijding. Dat de nederlaag geen hogere vormen heeft aangenomen, hebben wij evenzeer aan het gedeeltelijk fa len der Nederlanders, die er na een vurig begin niet veel meer van terecht brachten, als aan de prestaties van enkele individuali teiten ln onze ploeg, te danken. Ja, zowel Gernaey in het doel, als Henri Dlricx op de backplaats, Anoul in het middenveld en Cop- pens in de voorlijn, kunnen op een degelijke prestatie terugblik ken, Gernaey en Diricx waren zelfs haast onfeilbaar en kunnen met een hoog quotum worden be- crediteerd. Anoul was te weinig in de voorlijn te vinden om te zeggen dat hij zéér goed was, ter wijl Coppens, na een flink begin maar geen steun vindend bij zijn maats, hoe langer hoe min ging aandringen. Zijn taak was werke lijk al te zwaar, temeer dat hij bestendig een drietal bewakers aan de zijde had. Al de anderen stonden beneden peil. Van Brandt en Carré hadden geluk dat een Dlricx naast hen hun fouten kon rechtzetten, ter wijl Maertens en Mees ditmaal geen veld bestreken en de hulp van Anoul meer dan vandoen had den. In de voorlijn miste Lembe- rechts snedigheid en schot, was Thys al te traag en weinig oppor tunistisch en kon Piedfort zich nooit op de nodige hoogte wer ken. Een dergelijk elftal moest rammel krijgen en het was maar best dat ook de Nederlanden geen grote allures aannamen. Hun beste periode waa nog bet wedstrijdbegln. Vurig en snel sta> ken ze van wal en het doelpunt door Van Beurden ln die perio de gelukt, was een rechtmatige beloning. Achteraf boette hun «pel ook aan waarde ln en brachten zij het tot een zege, dan hoeven zij er niet te hoog mede op te lopen, want ook hun waardeme ter schommelde ontzettend laag. Wij zijn niet van deze die me. nen dat ons nationaal voetbal ge- devalueerd ls, dat wij van verders deelname aan de wereldbeker moeten afzien. Verre van daar, Ieder elftal kent wel eem een off-day en kan enkele dagen later weer ln de aangenaamste zin ver- rassen. De nederlaag kan zelfs goede vruchten afwerpen. Het zal nu misschien gedaan zijn met re kening houden van de minder waardigheid van het Nederlands elftal en misschien zal men het nu vertikken zich aan zinloze ex- perimentatles te gewagen en zijn tegenstander te onderschatten. Daarmede al staat de keuze- commissie voor nieuwe prohle- men. Het lijdt geen twijfel d«t Mermans terug zal worden opge roepen. Stemmen gaan op om de Jef op de rechtervleugel te plaatsen, naast Coppens en met de Gantoiseman Willems op de middenvoorplaats. De linkervleu gel zou met het Anderlechtduo Vandenbosch - Van Steen voorze ker aan waarde winnen. Best mo- gelijk krijgt de Gantoiseman Ven Herpe als kanthalf een kans in de plaats van Maertens, terwijl Anoul naar de backplaats zou ver schuiven om er Van Brandt te vervangen. Als geheel zou het elf tal zeker aan stootkracht winnen. Pronostiekprijskamp en won eveneens nipt van St Joris. Ook hier kon er van een ultgespro- Vu" ken meesterschap geen sprake zl1n. Pont' Nencini, Fornara moesten Het regende Zondag in Italië, en de regen maakte de laatste in ternationale klassieker van het jaar buitengewoon lastig. René Mertens kan er van meespreken, want hij was er helemaal niet in zijn element. De Ronde van Lombardije heeft ons heel wat hoop bezorgd voor de toekomst. Net als in Parijs-Tours werd er bewezen dat onze 1onge generatie zijn weg aan het ba.ien is en dat er reeds toekomend jaar rekening zal moeten mede gehou- worden. De Belgen stonden in de aanval! Dat alleen wil reeds heel wat zeggen. De Belgen in de aanval. Roger Desmedt was de grootste gewelde naar vermits hij tot het groepje behoorde dat nog voor de gevrees de Ghisallo ten strijde trok. De Waregemnaar was werkelijk met te veel zegedrift bezield, want daaraan ging hij ten onder tijdens de beklimming zelf. Zijn maats ten andere ook, op Magni .a. Du- ken meesterschap geen sprake zijn Dhulster lukte een hat-triok voor de Woudsporters, wijl St Joris aan minuut 90 de stand op 32 kon terugbrengen. In de derby (het was de dag der derby's) Lichtervelde Staden was het opmerkelijk hoe de drie doel punten uit flaters voortkwamen, waarvan twee een strafschop voor gevolg hadden. Zenuwen? Best mo gelijk. Inmiddels wonnen de thuis- spelers nipt maar verdiend. Couoke van Deerlijk schreef tegen Wakken eveneens een hat-trick op zijn naam, aldus de basis leggend van een verdiende zege. Wakken hield één uur stand maar moest dan het touw loslaten. DE VIER KOPPLOEGEN SCHEIDEN ZICH MEER EN MEER AF IN 11° PROVINCIAAL C De 17 stand door Luingne to grensmannen bet eerst de bordjes- Komen gelukt geeft geen waarde verhoudingen weer. Het feit dat cle grensjongens besluiteloos waren en Luingne en met succes leder kans tot schieten waarnam, besliste over de cijfers. Moeskroen geeft eveneens niet toe en ging do punten weghalen bij St Eloois-Winkel, dat evenwel het uitvallen van hun doelman als ver ontschuldiging voor de al te uit gesproken 04 cijfers kan inroepen. Moorsele rukt óp dank zij de 41 zege op Blssegem. Hier was het Van- fleteren die een hat-trlck lukte, daar waar Blssegem een strafschop niet waarnam. Het was vooral in do tweede beurt dat Moorsele zich kon opdringen. Lauwe kon een flauwspelend Po peringe. zonder bepaald te domine ren, maar dank zij een allerbeste Leglez, zeker ogenblik met 04 in het krijt stellen. Toen schoot de thuisploeg in de allerlaatste minu ten uit haar krammen en kon met twee doelpunten een juist scoorbord vastleggen. De derby die Menen en Ledegem tegenover elkaar bracht, gaf aanlei ding tot felle strijd. Konden de man tot klinynen nopen, dan waren het de bezoekers die tot vijf minu ten voor de rust aan de leiding ble ven. Juist gelijk spel. Wervik wist te Londelede een be tere techniek te vertonen dan de thuisploeg, waarvan cle verdediging met de felle verre overzetten van de grensjongens niet steeds raad wist. Zo dienden de localen drie doelpun ten toe te staan. Een eerreddend doelpunt kon door onkans door de localen niet bekomen worden. Toen Vlamertlnge te Dottenljs met voorsprong de rust inging, liet niets vermoeden dat het op een afge tekende nederlaag zou uitdraaien. De halve-Walen namen echter een volledig meesterschap voor zich, waarvoor de mannen van de Pot- hem het hoofd moesten buigen. De thuisploeg mocht evenwel twee straf schoppen nemen. Geen doelpunten ln het treffen dat Moorslede tegen S. V. Kortrljk stelde. Belde ploegen gaven elkaar niets toe en alles bij elkaar geno men zal wel niemand op de uitslag vitten. Vermelden wij dat een Kort- rijkzaan bij een relletje van het veld verwezen werd. om beurten loslaten eens dat ach ter hen de tegenaanval werd door gedreven. Bij die tegenaanval wa ren vooral betrokken: Otters, Ke teleer, Gilbert Desmet, Storms en De Valck. Bij hen zaten Zampini, Ceraml, Molineris, Monti, Landi, Conterr.o en Rossi. Dit waren de renners die de Ghisallo het best verteerden, maar bij enkelen kwam nadien de weerbots van de gedane inspanningen. Gilbert De smet klom £oed, kreeg een flauwte en gaf op.. Storms deed een val, naderde flink, maar werd terugge wezen; ook Keteleer werd achter gelaten. Het laatst begaf Fornara. De inspanningen waren ook voor deze begaafde kampioen al te zwaar geweest. Met tien man naar de eindmeet. Met, Ockers en De Valck hadden wij ongetwijfeld zeer goede kan sen, want beidPn zijn rap in de spurt. De lepe Stan was zelfs met Magni do uitgesproken favoriet. Stan zou echter niet winnen. Een politieagent zott op 400 meter van de aankomst over winnaar en ver- wonnone heslissen. Zo leidde hij acht renners van de tien een ver keerde weg op, terwijl de twee laatsten, nl. Landi en Corami, door de toeschouwers verwittigd, de juiste weg namen. Meteen waren ook de twee eersten gekend en konden de anderen voor de ere plaatsen strijden. Tumult en klachten ter aankomst konden niet meer baten, vermits de aan- komstrechters niet te vermurwen waren. Inmiddels had Jef Schils een be wonderenswaardig koerseinde ge leverd en ter aankomst toonde hij zich de rapste van een achttien- koppige groep. Deze die ontgoochelden: Close, Van Steenbergen, Plas, Mertens, Van Kerckhoven en Van Looy wa ren omzeggens nooit in de strijd en verdwenen van het veld of in de achtergrond nog eer de grote strijd begonnen was. De anderen legden met vrucht hun eindexa men af, zij het de ene in meerdere, de andere in mindere mate. DE UITSLAG: 1. BRUNO LANDI, de 222 Km. in 6 u. 01' 50", gem. snelheid: 36 Km. 812; 2. Pino Cerami; 3. Pierre Molineris; 4. Stan Ockers; 5. Angelo Conterno; 6. Jan De Valck; 7. Fiorenzo Magni; 8. Donato Zampini; 9. Bruno Monti; 10. Nino De Ros si, allen z. t.; 11. Pasquale Forna ra, 6 u. 2' 15"; 12. Jos Schils, 6 u. 3' 5"; 13. Bartolozzi: 14. Thomas- sini; 15. Ciabatti; 16. Astrua; 17. Brasola; 18. Jan Storms; 19. Ghi- dini; 53. Plas; 55. Rog. Desmet. OFFICIËLE UITSLAG V.P. 8: F.O. Tllleur Oi. Charleroi 4—1 1 F.C. Brugge Waterschei 03 2 St. Moeskroen R. Lokeren 12 2 Kuurne Sp. R. Harelbeke 31 1 C. S. leper W. S. leper 31 1 Zwevegem Sp. Knokke 51 1 Voorwaarts S.V. Bredene 12 2 S.K. Avelg. B.S. Avelg. 2—1 1 S.V. Ingelm. M.S. Ingelm. 11 x V.C. Ardoole Meulebeke 51 1 Moorsele Rac. Blssegem 41 1 F.O. Poperinge W.S. Lauwe 24 3 Totaal 18 p. Een deelnemer behaalde 15 p.: VERHAECHE JORIS, Noordburgweg 16, Veurne. Twee deelnemers behaalden 14 p.: DECONINCK ROGER (2), Grote Markt 37, Mesen. VERBANCK MARCEL, Bruggesteenweg 58, Veurne. 77 Punten. Aekcrmtn Richard (4), L. Hegerstr., Koksijde. Rommens André (1), Zwljnlandstr., Poperinge. 76 Punten. Vanderhaeghe Denlse (7), Bellestr,, Dlkkebus. Dewulf Al- bert, St Janskrulsstr., Poperinge. Boydens Marcel, Ollevlerlaan, Veurne. 75 Punten. Callenaere Jules, Ieper straat, Nleuwpoort. Storme Noël (3), Nleuwstr., Westvletcren, Dewulf Po- lydoor, Komstraat, Poperinge. 74 Punten. Bracke Joseph, Kieken straat, Diksmuide. 73 Punten. Waeyaert Christian (1), Woumenweg, Dlksrnulde. Frut- saert Henrl (7), Winnezelestr., Watou. 72 Punten. Subar Luclenne, Kerk straat, Koksijde. Chatclet Daniel, Boeschepestr., Poperinge. Verhelst M.-Th. (1), Hobélaan, Veurne. An dré Vanallemeersch (9), Poperinge- straat, Woesten. 71 Punten. Goeman Gabriel (1), Casselstr., Poperinge. Depover Amlc (3), Popcrlngestr., Vlamertlnge. Brutsaert Maurice (2), Vljfhoekstraat, Watou. Duyck Rafaël, Bossonstraat, Wlelsbeke. 70 Punten. Dael Maria (3), Dorp straat, Dlkkebus. Delalleau Joseph (3), Dranouterstr., Loker. Hennebel Rachel, Casselstr,, Poperinge. De- Och arme, ze kende Zebrit niefr RECKITT PRODUCT GEMAKKELIJK, SNEL, ECONOMISCH Eis overal en altijd ZEBRIT Met Zebrit blinkt uw fornuisplaat als een spiegel I pover Egrita (J), Popertngeatr., VI*- mertlnge. 69 Punten. Dael Ludwina (S), Dorp, Dlkkebus. Vanderhaegha De nlse (1-10), Bellestr., Dlkkebus. Bu rin Roger, Bellestr., Poperinge. Ber> mgn Gheldof (3), Reningelswwrg, Po peringe. Gheldof Guldo (3), R{nln- gelststeenweg, Poperinge. Deporer Egrita (7), Poperinstr.. Vlamertlnge. 68 Punten. Van Wichelen Pierre, Statlestr., leper. Rooms Engel (1), Gallooperstr., Koksijde. Vanlee WlUy, O. L. Vr. Krulsstr., Poperinge. Vercoutter Georges, Renlngelstetvg, Poperinge. Depover Amlc (3), Pope- ringestr., Vlamertlnge. Feys Lenili (5), Poperingestr., Woesten. BULLETIJNEN DIE ONS TE LAAT BEREIKTE!! V.P. 6. Dewulf Omer, Beltem, - Samyn Jullen, Kemmel. Syryn Ger main, Kemmel. Deberdt Maurice, Kemmel. Dejonghe Albert, B.S.D. - Lahousse Cyrlel, Oostdulnkerke. V.P, 7. Deconlnck Jullen, leper, Dejonghe Albert, B.S.D. FIotIi- soone Michel, Langemark. Germain Van Walleghem, Ingelmunster. V.P. 8. Boucquez Maurice, Pervij- ze. Aeck Maurice, Westouter. - Dejonghe Albert, B.S.D. Deleu B«- ger, Merkem. Ill' Provinoiaal A. Mlddelkerke Diksmuide 5-3 N. S. Lek? W. S. Adlnkerk# M Lombardsljde Eernegem 6-1 G. 8. Leffinge Oostdulnkerke 1—1 V. C. Keiem Un. Zandvoorde 4-1 Rangschikking 1. Un. Zandvoorde 7 5 0 2 31 7 13 2. G. S. Middelk. 7 6 1 0 33 U) 3. S. V. Diksmuide 7 5 1 1 13 1111 4. W. S. Oudenb. 7 5 2 0 32 81» 5. Oostdulnkerke 7 4 2 1 20 14 9 6. Lombardsljde 7 4 3 0 20 14 8 7. G. S. Leffinge 8 4 4 0 20 25 8. W. S. Adlnkerke 8 3 5 0 26 23 8 9. N. S. Leke 8 2 6 0 10 29 4 10.8. K. Eernegem 7 0 7 0 4 43 0 11. V. C. Kelem 7 0 7 0 1 53 0 III' Provinciaal C. Ruddervoorde St-Pletersveld 6-6 H. O. Wingene Dosko Beverea 2-3 G. Rulselede Ol. Koolskamp 2-2 V. V. Dentergem S. V. Rumbeke M F. O. Aarsele Tielt Sp. 1-J F. C. Doomkerke V. P. Glts 5-4 Rangschikking 1. Ruddervoorde 8 6 0 2 43 17 14 2. S. V. Rumbeke 8 0 3. St-Pletersveld 7 5 4. H. O. Wingene 8 4 5. S. V. De Ruiter 7 2 6. F. C. Doomkerke 7 3 7. Ol. Koolskamp 7 2 8. Tielt Sp. 7 0 9. V. P. Glts 8 I 10. Gr. Rulselede 7 1 11. Dosko Beveren 7 0 12. V. V. Dentergem 8 2 13. V. C. Aarsele 7 0 III' Provinciaal D. St-Baafs-VIJve Rekkem Sp. W. S. Stftsegem Rac. Lauwe E. C. Marke B. 8. Avelgem Beveren-Lele Hulste Sp. Rlsquons-Tout Rac. Waregem Rangschikking 1. B. S. Stasegem 7 7 0 0 26 8 Ij 2. W. S. Stasegem 7 5 1 1 16 7 Ij 3. F. C. Marke 8 3 2 3 13 10 4. Rekkem Sp. 7 3 4 0 17 23 J 5. Rac. Lauwe 7 2 3 2 13 17 6. V. C. St Baafs 7 3 4 0 21 24 7. Beveren-Lele 3 2 4 3 12 19 8. Hulste Sp. 6 1 2 3 4 5 5 9. N. S. Heule 7 2 4 1 11 27 5 10. Ree. Waregem 6 2 4 0 9 13 11. Rlsquons-Tout 6 2 4 0 9 16 111° Provinciaal E. S. K. Oelijwe Brielen Sp. 4-2 S. C. Zonnebeke B.S. Poperinge 2-2 E. Beselare S. K. Elverdlnge 1-' F. C. Langemark J. A. Wsa-sten 1-4 F. C. Woesten Dadtzele Sp 0— W.. S. Passendale S. Boeztnge 5-9 III" Provinciaal E. 1 1 19 14 13 1 1 16 13 11 1 3 14 10 11 1 4 9 5 2 2 18 15 8 2 3 13 10 1 2 5 9 12 5 4 3 12 19 5 4 3 14 20 1 3 4 11 23 4 6 0 9 16 4 5 2 2 15 2 7-0 2-0 1-2 0-O 1-0 1.Dadizelo Sp. 2. S. C. Le Eizet 3. S. K. Geluwe 4. S. C. Zonnebeke 5. J. A. Waasten 6. E. Beselare 7. Brielen Sp 8. F. C. Woesten 0. B. S. Poperinge 10. W. S. Passendale 11. S. K. Elverdlnge 12. F. C. Langemark 13. Sassp. Boezinge 0 30 6 0 29 9 12 0 22 27 10 1 21 20 9 0 18 11 J 1 19 15 0 15 16 5 0 13 16 6 2 11 16 6 1 13 24 J 1 12 26 J 0 39 24 0 2 25 2 I* Klasse Tlllsur F. O. Ol. Charleroi Rangschikking 1. Gantolse 3. S. O. Charleroi 3. F. C. Mechelen 4. Ol. Charleroi 5. Antwerp 6. Dar. Brussel 7. Beerschot 8. Berchem 9. F. C. Luik 10. Rac. Mechelen 11. Anderlecht 12. Tllleur 13. Stand. Luik 14. Llerss 15. Lyra 16. Un. St GUI la 4—1 T 4 4 j ai 12 11 1 s 3 12 10 7 3 1 8 I 'S 9 9 3 3 8 33 17 9 7 3 2 S IS U 7 4 3 «1 17 14 8 7 4 3 41 12 11 8 7 3 a 3 16 l'O 7 7 3 3 1 VS M 7 7 3 3 15 15 7 7 2 3 '2 W 17 8 3 5 >0 11 1.6 ti; 7 2 4 1 12 15 5. 7 2 4 1 11 18 5, 7 1 4 2 12 16 4 t 1 a 'li w. ai 4 II Klasse III* Klasse A. Overgangsklasse D. I* Provinciaal. 11° Provinciaal A. Rac, CJent U S. Doornik 9—2 Merksem Hamme X- -1 Ekeren Kapellen 2—0 Kuurne Harelbeke 3—1 Jabbeke Conc. Brugge 9—4 F. C. Brugge Waterschei 0—3 Rupel Un. Namen 1- -1 Borgerhout Hoboken 1—0 Oostrozebeke Wevelgem 2—4 Veurne Rac. De Panne 41 8. K. St Niklaas Tubantla 7—0 Dendermonde O. S. Brugge 2- -1 Waregem A. S. Ronse 1—0 Herzeeuw St. Kortrljk 2- -1 Sijsele Koekelare 1- -0 St Trulden Beringen 1—3 Bergen -r F. C. ïzegem 1—3 S. K. Roeselare S. C. Menen 4—2 F. C. Tielt Aalbeke Sport 0—0 Zedelgem Herm. Oostende 32 Rac. Tienen Boom 5—1 F. O. Ronse V. G? Oostende 3—0 Geraardsbergen Boechout 1- -1 F. C. Torhout S. V. Blankenb. 56 Gistel Koksijde 0—7 Rac. Brussel Ukkel Sp. 41 Rac. Doornik Boussu-Bols 1—3 St. Moeskroen Lokeren 1- -2 C. S. leper W. 8. leper 3—1 Voorw. Oostende Bredene 1- -2 Willebroek Beveren 0—1 Zwevegem Knokke 51 Helst St Kruis 2—1 D. Blankenb. Steenbrugge 0—1 Nleuwpoort Den Haan 3—2 Rangschikking Rangsoliikking Rangschikking Rangschikking Rangschikking 3. Waterschei 8 7 1 0 19 11 14 1. Beveren 8 6 0 2 14 5 14 1. Waregem 8 1 1 19 7 13 X. Wevelgem 8 6 1 1 22 13 13 1. Bredene 8 8 0 0 17 7 16 1. Rac. Brussel 8 5 1 2 16 7 U 2. Aalst 7 5 1 1 in 10 11 2. A. S. Ronse 8 s 1 1 15 7 13 2. Herzeeuw 8 5 I 2 13 8 12 2. Helst 8 7 1 0 22 9 14 3. White Star 7 5 1 1 12 4 11 3. F. C. Ronse 8 5 2 1 15 7 11 3. S. K. Roeselare 8 5 2 1 16 9 11 3. Zwevegem 8 4 1 3 20 11 11 3. Koksijde 8 e 2 0 20 7 12 4. S. K. St Niklaas 8 5 2 1 27 17 11 4. Boussu-Bols 8 4 2 2 11 12 10 4. Lokeren 8 5 2 1 18 12 11 4. F. C. Tielt 8 4 1 3 20 13 11 4. Nleuwpoort 8 9 2 1 21 16 11 3. Rac. Tienen 8 4 2 2 17 11 10 5. F. O. ïzegem 8 4 3 1 14 12 9 5.Eeklo 7 S 2 0 19 10 10 5. O. S. leper 8 5 2 1 24 17 11 5. H. Oostende 8 9 3 0 33 18 10 8. St Trulden 8 4 2 2 21 15 10 6. Rac. Doornik 8 4 2 1 14 17 9 6. Geraardsbergen 8 2 0 6 18 12 10 6. S. V. Blankenb. 8 4 2 2 23 17 10 6. Veurne 8 9 3 0 21 11 10 T. Rac. Gent 8 3 3 2 18 16 8 7. Un. Namen 8 3 3 2 13 9 8 7. Borgerhout 8 3 3 2 11 13 8 7. Knokke 8 4 3 1 16 12 9 7. Zedelgem 8 9 3 0 30 23 10 Beringen 8 3 3 2 9 7 8 8. Hamme 8 3 3 2 13 10 8 8. F. C. Roeselare 7 3 3 1 12 10 7 8. St. Kortrljk 8 3 3 2 17 17 8 8. Sijsele 8 3 2 3 17 15 9 9. F. C. Brugge 8 3 4 1 13 13 7 9. Exc. St Niklaas 7 3 3 1 10 12 7 9. Kapellen 8 0 6 10 14 6 9. Harelbeke 8 3 4 1 16 17 7 9. Voorw. Oostende 8 4 3 1 21 14 9 10. Vervier* 7 3 4 0 12 11 6 10. Willebroek 8 2 3 3 10 8 7 10. Boechout 8 1 3 4 8 13 6 10. W. S. leper 8 2 4 2 15 17 8 10. Den Haan 8 3 4 1 26 25 7 11. Ukkel 8 2 4 2 11 14 6 ll. O. S. Brugge 8 3 4 1 13 15 7 11. St. Moeskroen 8 2 4 2 16 16 6 11. Kuurne 8 2 4 2 9 17 6 11. Gistel 8 2 9 1 20 26 5 13. Boom 8 2 4 2 10 17 6 12. Dendermonde 8 2 4 2 11 13 6 12. S. C. Menen 8 2 4 2 13 21 6 12. Oostrozebeke 8 1 4 3 15 27 5 12. St Kruis 8 2 6 0 16 28 4 13. Kortrljk Sp. 7 1 3 3 10 16 5 13. V. G. Oostende 8 3 5 0 11 19 6 13. Hoboken 8 0 3 5 7 12 5 13. F. C. Torhout 8 2 9 1 15 18 5 13. Cono. Brugge 8 2 6 0 16 33 4 14. A. s. Oostende 7 1 4 2 3 9 4 14. Merksem 8 2 5 1 14 21 5 14. Ekeren 8 2 5 1 7 18 5 14. D. Blankenberge 8 2 5 1 16 20 5 14. Jabbeke 8 1 6 1 18 35 3 i-.un. Doornik 8 0 5 3 10 24 3 15. Bergen, 8 1 5 2 10 14 4 15. Waaslandla 7 0 3 4 6 12 4 15. Steenbrugga 8 2 5 1 10 21 5 15. Koekelar» 8 1 7 0 11 30 2 IS. Tubanti» 8 1 6 X 6 22 3 16. Rupel 8 X A 2 7 15 4 16. Oudenaards l X 9 18 3 16. Aalbek» 8 X S 2 9 18 4 16. Da Panna 1 I 0 16 37 3 II* Provinciaal B, S. K. Avelgem B. S. Avelgem 21 Ardoole Meulebeke 54 S. V. Ingelmunst. MS. Ingelm. 1—1 Deerlijk Wakken 44 Lichtervelde Staden 21 Houthulst St, Joris 32 Pittem S. K. Torhout 43 Otegem Desselgem 30 Rangschikking 8. V. Ingelm. 8 6 0 Desselgem M. S. Ingelm. Deerlijk S. K. Torhout B. S. Avelgem V. O. Ardoole F. C. Meulebeke 8 F. C. Otegem 8 St Joris Sp. 8 F. C. Wakken 8 S. K. Staden 8 F. C. Llchterv. 8 W. S. Houthulst 8 S. K. Avelgem 8 Y. JPlttoia 8 21 9 14 26 10 11 26 13 10 14 9 9 11 9 24 18 23 21 18 17 14 15 18 23 22 24 8 18 9 10 10 25 16 23 3 14 23 II* Provinciaal C. F. O. Poperinge W. 8. Lauwe S. V. Moorsele Rac. Blssegem Lendelede Sp. Eendr. Wervik St Elool Sp. A. A. Moeskroen S. V. Moorslede S. V. Kortrljk Dottenljs Sp. S. K. Vlamertlnge F. C. Komen F. C. Lowlngen Toek. Menen Ol. Ledegem Rangschikking 1.A. A. Moeskroen 8 8 9 0 25 2. F. C. Lowlngen 8 8 0 0 32 3. E. Wervik 4. W. S. Lauwe 5. St Elool Sp. 6. Ol. Ledegem 7. Rac. Blssegem 8. S. V. Moorslede 9. Toek. Menen 10. Dottenljs Sp. 11. S. V. Moorsele 12. Lendelede Sp. 13. F. C. Poperinge 14. F. C. Komen 15. S. V. Vlamert. 16.8, V. Kortrljk 0-f 0-i 1-1 2 24 13 0 26 9 3 17 18 2 14 13 2 16 15 1 8 13 2 15 17 3 13 13 1 11 15 1 12 18 1 19 29 1 13 38 0 14 29 X 92» 2 )6 5!

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 8