Voetbalpraatje Zwitserland - België Je Zurich op Zondag 22 Nov. HET WEKELIJKS NIEUWS Kosteloze j De Eekercompetitie en Lagere Afdelingen van Zondag 15=11=53 Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere Flinke Belgische ploeg niet helemaal kansloos SCHUIF Uitslag Voethal- proraostlek Nr 10 Algemene rang schikking na V.P. 10 Programma der 32e finale op Zondag 22 November 1953 België B. - Zwitserland B. VOETBALWEDSTRIJDEN fl I' Klasse Anderlecht Tllleur 31 Stand. L-utfe P. C. Mechelen 1—2 Charleroi SO. Ol. Charleroi 1—1 Rae. MWib'Mea Dar. Brussel 21 Antwerp -- V. C. Luik 14 Lyra "Barcfaem 35 Gaatolse Llerse S. K. 3—1 tin. St Gftlls, Beerschot 2—2 Rangschikking 1. Gentel»© 2. F C. Mechelea 3. Ol. CM-Tlewl 4. Andet-lteht» 5. Beerschot S. F.ac. WaclwJlrn 7. sp. Chawrlarot 8. Berchetft 9. Da.r. Brawel 10. Atttw«p> 11. F. C. SjfUlSt 12. xmewr 13. Un. st Olllls 14. Staan. BaHSc 13.Llers* 16. Lyra 10 5 0 5 26 15 15 10 5 1 4 19 12 14 10 4 2 4 17 17 12 10 5 3 2 26 20 12 10 5 3 2 19 14 12 10 5 3 2 20 18 12 10 5 4 1 18 18 11 10 3 3 4 17 17 10 10 5 5 0 19 20 10 10 3 4 3 17 20 9 10 4 5 1 18 16 9 10 4 6 0 16 21 8 10 2 5 3 18 22 7 10 3 6 1 18 22 7 18 3 6 1 16 25 7 10 X 6 3 17 34 0 I' Provinciaal. Harelbeke 8.V. Blankenberge Steenbrugge Kuurae W.S. leper Torhout Wevelgem Knokke D. Blankenberge Herzeeuw Tlelt Zwevegem Stade Kortrijk Aalbeke Oostrozebeke O.S. leper Rangschikking 1. Wevelgem 2. Zwevegem 3. O.S. leper 4. S. V. BI'berge 5. Tlelt 6. Herzeeuw 7. Knokke 8. St. Kortrijk 9. D. Bl-berge 10. Steenbrugge 11. Harelbeke 12. Torhout 13. Aalbeke 14. W.S. leper 15. Kuurne 16. Oostrozebeke 1—a 7—2 1—5 1—1 4—0 1—1 1—1 1—3 II* Provinciaal A. St Kruis Gistel Concordia Nleuwpoort Heist Sljsele Hermes Oostende Bredene Veurne S.K. Voorwaarts Koekelare De Panne Exc. Zedelgem Jabbeke Koksljde Den Haan Rangschikking 1. P.O. Heist 2. Bredene 3. Koksljde 4. Veurne 5. H. Oostende 6. Nleuwpoort 7. Zedelgem 8. Voorwaarts 9. Sljsele 10. Den Haan 11. Concordia 12. St Kruls 13. De Panne 14. Gistel 15. Jabbeke 16. Koekelare 0—0 2—1 4—0 2—1 5—2 1—1 4—0 2—0 II' Provinciaal B. B.S. Avelgem Otegem 42 Staden St Jorls 1—3 Plttem Wakken 05 S.V.O. Xngelmunster Houthulst 42 Deerlijk M.S. Ingelmunster 22 Lichtervelde S.K. Avelgem 10 Meulebeke Desselgem 1—2 S.K. Torhout Ardoole 10 Ingelmunster Desselgem M.S. Ingelm. Deerlijk Torhout Avelgem Lichtervelde St Jorls Wakken Ardoole Meulebeke Otegem Avelgem Staden Houthulst fitten» Rangschikking 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 1 24 14 15 2 29 12 14 3 38 15 13 II* Provinciaal 0» Komen Dotten!}» S.V, Kortrljk A.A. Mocskroez St Elools LendelwJ» Blssegem Ledcgrsm W.S. Lauwe Mooiml* Vlamertlnge ToriMenen Lowlngen Wervlk F.O. Poperlnge Moorslede Rangschikking „u 1. Moeskroen 10 9 l 2? «n (0 2. Lauwe 8 1 9 J* ,4 3. Wervlk 10 4. Lowingeii 1)0 6 J J jj -J ;j: 5. St Elools 10 4 3 3 jjld 6. Blssegem 10 3 3 4 7. Ol. Ledegem 10 3 4 3 I 9 8. Moorslede 10 4 5 l 9 9. Poperlnge 10 5 1 g J 10. Dottenljs 2 5 i M)®> 11. Lendelede 8 J Jl 12. Toek. Menen 9 n i) 13. Vlamertlnge J® 3 7 i 14. Moorsele 9 i 15. s.v. Kortrijk J2 2 2 H 16. Komen ie 1,1 «HET WEKELIJKS NIEUWS9. Zaterdag 11 Nov. 1953. Bla. 10. IN I* KLASSE KNOOPT F. C. LUIK HERAAN MET DE ZEGE Die 1-4 zege van Luik bij Antwerp behaald, heeft no-gal ophef gemaakt. Een voortreffelijke weergave zijn de ze cijfers niet. vermlts Antwerp minstens 70 minuten ln de aanval was. De Luikenaars lieten echter niet scoren wijl aan de overzijde, mede het bestendig opbouwend werk van Pol Anoul. van alle aarzelingen van de Antwerpse verdediging gebruik werd gemaakt. Een terug In forme verkerend Ber- clïem haalde te Her een sprekende zege. Het feit dat de Lyra-boys op zeker ogenblik met 0-5 ln het krijt stonden, spreekt voor zichzelf en dit spijts Paellnck tussen de doelpalen stond. Wanneer het schaap verdron ken was slaagden Peeters en Torfs driemaal tegen te doelen, maar daar bleef het ook bij. Spijts de 3-1 cijfers tegen Tllleur behaald, heelt Anderlecht geen gro te wedstrijd gespeeld. Zelfs Mer- mans, spijts zijn twee doelpunten, was in geen te grote dag. vanzelf sprekend kan ook Tllleur op geen grote verrichting neerkijken, gezien de Walen ln hoofdzaak aan verdedi gen dachten, en de muur daarbij van leem bleek te zijn. Racing Mechelen kon aan de rust op prachtige 45 minuten neerbllk- ken en op 3 doelpunten die er de vrucht van waren. Snel en doortas tend samenspel, geschraagd door stuwend werk van Vander Auwera en binnenspeler Deherdt, hadden de Maneblussers bestendig aan bod ge bracht. Met da rust viel ook het meesterschap, een fout van doelman Schaap bracht een tegenpunt en tot het einde diende, er gestreden om de Inzet te houden. Coppens wist zich eens te meer in vedette te stellen, daarbij zijn kandidatuur voor Zwitserland kracht bij te zetten. Het was zijn schuld niet dat aan de rust slechts een 1-2 voorsprong werd behaald en dat ach teraf meerdere Beerschotspelers uit gespeeld bleken, zodat union ten slotte aan het gelijk spel geraakte. Neen, zijn oordeelkundig spelverde- len en Juist aangeven maakte hem met de opportunistische Devos de beste speler van het veld. Sporting Charleroi scoorde reeds aan de eerste minuut, hield tot de kampverwlssellng het meesterschap en stelde zich zo secuur te weer na de koffie, dat hun stadsgenoten schijnbaar een onontkomelijke ne derlaag tegemoet gingen. Zo ver zou het niet komen want enkele secon den voor het einde maakte Mordant gelijk. Gantolse behaalde een confortabe- le zege op een zich knap verdedi gend Llerse. De leiders mochten weer bogen op een knappe Perot, een rus teloze vanherpe, een vaardige Cha ves en voorall op een schotvaardlge Willems, die het meesterschap ln cijfers wist om te zetten. Neen, Gantolse zal nog zo licht geen lei der-af worden. Club Mechelen had het bij Stan dard meer dan lastig. De Luikenaars waren meestal rapper en meer be dreven, maar de steeds gevaarlijke Corbeel wist toch met twee doel punten tegen een de balans ln het voordeel der Maneblussers te doen overhangen, dankbaar gebruik ma kend van het tegenvallen van de de door Standard geprobeerde nieu we stopper. EERSTE NEDERLAAG VAN LEIDER S. V. BREDENE IN II6 PROVINCIAAL A WHITE STAR EN WATERSCHEI FALEN EN RACING BRUSSEL NIEUWE LEIDER IN ll« KLASSE Club Brugge heeft het tot geen goed einde kunnen brengen bij Boom en dit epijte de Steenbakkers het ook tot geen grote verrichting konden brengen. Belde elftallen zochten tevergeefs naar het gewens te verband. BIJ de bezoekers waren Van Pottelberghe en back Vanden- drlessche nog ö.e besten, maar aan hun maats vonden ze geen steun ge noeg. Wanneer Waterschei met een 3-0 achterstand de ruist Inging, had Ver- viers een prachtige eerste helft en drie doelpunten ten beste gegeven. Voor de leiders, zag het er niet roos kleurig uit. Een overdonderende meerderheid na de citroentjes strandde op twee doelpunten, aldus een verdiende aege aan de thuisclub latend. Assa Oostende wil beslist uit de onderste regionen weg en ls daar mo menteel ln geslaagd dank zij een verdiende 2-0 zege tegen Racing Gent. De oud-eerste Klassers, op een twintigtal minuten ln de tweede helft na. moesten doorgaans de kust- Jongens ln het offensief laten en waar Gernaey niet te verschalken was, ls meteen, het nul-cijfer uitge legd. Het zag er baar uit dat Beringen zijn meesterschap tegen White Star niet ln cijfers zou kunnen uitdruk ken. Toen ging halfspeler Reymen ln de voorlljn spelen en met de slag beterde het er op. Reymen maakte twee knappe doelpunten en hield meteen de eerste thuiszege voor de mijnputters binnen schot. Slechts naar het einde toe kon White Star enige indruk laten. Union Doornik haalde een, puntje bij ten nadele van het bezoekend Ukkel. Beide elftallen bleven onder de maat en het was nog de thuis club die het minst slecht speelde. Meer dan één doelpunt verdiende dan ook geen van belde comparan ten. Tubantla, nog een bedreigde club, beet eveneens van zich af en St Truiden, moest voor eigen publiek een puntje afstaan. Konden de be zoekers voor de rust een zeker even wicht afdwingen, dan was hun liedje aan de poos gezongen. Een versterk te verdediging zou echter voor het eindresultaat zorgen. Tien minuten voor het inrukken liet Vaes, de knappe Tlense doelman, op een charge het leder los en met een telde Racing zijn doelpunt. Tot dan waren de bezoekers evenwel ln de aanval geweest. Dit verlammend doelpunt zou evenwel Racing in de aanval houden, maar Vaes liet zich niet meer in het ootje nemen. Kortrijk Sport miste kennelijk doordrijvendheid en schotvaardigheid om er in te slagen St Niklaas de In zet afhandig te maken. De Waas- landers kenden een goed debuut, maakten een lucky-goal en een praohtdoel, terwijl Van Velthoven voor Sport een penalty tegen het net schoot. Belde ploegen vertoon den goed veldspel maar In de back- area was het de thuisploeg dl© het gevaarlijkst was. Koksljde won verdiend dank zij twee doelpunten van Annys, maar enkel nadat Den Haan een flinke re pliek had geboden. In de eerste beurt had stopper Ackerman zells zijn beste voetje dienen voor te zet ten om alle schade te voorkomen, Iets waarin hij prachtig gelukte. Een geestdriftig Koekelare ls er ln geslaagd de helft van de inzet aan huls te houden. Technisch was De Panne nu wel de beste, maar de lo cale verdediging wist doorgaans met de te traag acterende Pannenaars raad. Koekelare kwam het eerst op de bordjes en het was natuurlijk Godderis die voor de gelijkmaker zorgde. Helst komt mede aan de leiding en moet voortaan als titelpretendent nummer 1 beschouwd worden. De 4-0 cijfers waarmede Sijsele naar huls werd gestuurd, werden op een sprekende en rustige manier be haald, na een match waarin ln alles de thuisploeg de betere was. Veurne stelde tegen het technisch meesterschap van Voorwaarts een sprankelende geestdrift en een oor deelkundige afwerking. Vooral Van- depoel onderscheidde zich met een mooie hat-trick, wijl Lobbestael en Marquenle voor de andere doelpun ten zorgden. Voorwaarts tipte twee maal raak telkens op corner. Nleuwpoort zorgde voor een desil lusie. De nederlaag bij Concordia had zeker kunnen voorkomen worden, maar er werd slordig afgewerkt en weinig of niet besloten. Daarbij werd nog een strafschop op de paal gege ven. De vlssersmiannen verkeken met deze nederlaag een mooie kans om weer met de kopploegen aan te sluiten. In een vrij zenuwachtige stem ming heeft Zedelgem een eerder ge makkelijke zege geboekt tegen Jab beke dat voor alles aan verdedigen dacht maar, spijts dit, met de ge vaarlijke locale aanvallen geen raad wist. Het treffen Ste Kruls-Glstel, dat vooral voor de klassering onderaan van belang was, ls op een gelijkspel uitgelopen. Beide elftallen namen een time voor zich. Gelijk spel, dat Juist kan genoemd worden, was het resultaat. Tegenover een homogeen, snelspe lend en besluitend Hermes heeft de nauwsluitende verdediging van Bre dene het niet kunnen bolwerken. Meteen liepen de leiders het eerste puntenverlies en de eerste nederlaag van het seizoen op, wat aan Helst toelaat zich mede op kop te werken. W. S. DESSELGEM HOUDT STAND IN II' PROV. B IN lil» KLASSE A LIET EENDR. AALST DE KANS OP HET LEIDERSCHAP VOORBIJ GAAN Met schutter Roland Pleten» in vedette wist V„ G. Oostende de ver dienstelijkste uitslag der reeks te be halen. Leider Be ver en op eigen veld ln bedwang houden is immers niet iedereen gegeven. Het was nog dank zij een gesloten verdediging dat Be- veren de helft van de Inzet aan huis hield. Boussu-Bols, dat flink geklasseerd staat, liet eveneens een puntje ont glippen en dit ten voordele van Sint Niklaas. De nieuw gepromoveerden hadden het feitelijk nooit lastig om gelijke tred te houden en het gelijk spel mag dan ook helemaal verdiend worden genoemd. De Rupetee lantaarndragers lijken wel voorgoed aan dit weinig eervol postje te zullen worden verbonden. Da wijze waarop er te Wlllebroek werd verloren, laat Immers het slechtste vrevaa. temeer dat de thuisploeg eveneens geen briljant© kondra» wSst te demonstreren en eerst n» 70 minuten over de kans op zege wist te beslissen. Hoe dikwijls Fertry ook naar de reserven wordt verwezen, telkens en altijd moet, het selectiecomité van Cercle Brugje naar hem terugkeren. Tegen Olse Merksem lag zijn presta tie, met twee mooie doelpunten, aan de basis van de zege die met eerder afgetekende cijfers werd gelukt. Met hem dient rtoz het ganse defensie systeem vermeld. Spijts Izegem na het uur door lopend op de helft van Hamme ac teerde, hebben de Izegemnaars maar weinig verontschuldiging voor de nederlaag ln te roepen. Er werden ettelijke kansen gemist en daarbij werd er al te traag gespeeld. De af werking liet daarbij alles te wensen over. In dergelijke omstandigheden was het bijna logisch dat de bezoe kers met de inzet lopen gingen. Spijts Bergen zich een beter slui tend en voetballend geheel toonde dan Dendermonde, dan hadden de hekkensluiters lets van de Inzet kunnen oogsten zo er enkele open kansen waren benut geworden. Dit geschiedde niet en meteen ging de zege naar de bestspelende ploeg, spijts het wanhopig verweer van doelman Decoster. Het snel spelend Namen zal nog sterke ploegen fataal worden. Aalst mocht het alvast ondervinden dat een reis naar de Walenstad geen slnecuurtje ls. De Ajuinen lieten met het puntenverlies de kans voor bij gaan om zich ln de lelderstoel te heffen. Van het falen van Beveren en Aalst maakte Ronse gebruik om dlohter aan te sluiten. Zo heel ge makkelijk liet Racing Doornik zich nu ook niet ln doekjes doen, maar ten slotte bleef de inzet verdiend aan de Jeannetten, die daarbij nog een strafschop verkeken. Dank zij de sublieme keeping van doelman Detollenaere kan men de zege van Desselgem misschien ver diend noemen, ook al was Meulebe ke, dat aan huls optrad, evenveel ln de aanval. Het was nu eenmaal zo dat de bezoekende verdediging de üocalen geen kansen liet en slechts op strafschop werd gevloerd. Een tweede strafschop werd daarbij nog door Detollenaere onschadelijk ge maakt. S. V. Ingelmunster onderschatte aanvankelijk Houthulst en het was dan ook eerst na de rust dat de cij fers opliepen. Met 4-0 stand werden de teugels Iets losser gelaten, waar van de bezoekers gebruik maakten om via Dhulster twee mooie doel punten aan te tekenen. Torhout en Ardooie, twee elftallen die evenveel punten teilen, zorgden voor een gesmaakt treffen. De thuis ploeg was wellicht Iets sterker, maar de Ardossers dreven op tempo en snelheid, waarmede zij herhaalde lijk de Torhoutse verdediging ln het nauw brachten. Ten slotte trok de thuisploeg het laken naar zijn kant, dank zij één doelpunt aan minuut 63 gelukt. St Joris behaalde overdreven cij fers te Staden, al ls de zege ver diend. De bezoekers waren technisch localen gaven zich nooit verloren. Jammer dat een strafschop werd ge mist, nadat een eerste penalty had toegelaten de eer te redden. Het belangrijk treffen Deerlijk- Molen Sport is ten slotte op een juist gelijk spel uitgedraaid. Aan vankelijk was Deerlijk de beste, maar Ingelmunster wist tweemaal een achterstand in te dijken vla de centervoor. De puntenverdeling, die reeds aan de rust bereikt werd, zal belde partijen bevredigd hebben. Pittem kon zich één helft teweer Pronostiekprijskamp De Belgische voetballiefhebber, die Zondag aan de radio de match Zwitserland-België, welke te Zu rich wordt gespeeld, zal volgen, zal dit alleszins met zeer gemengde gevoelens doen. Ditmaal zal het niet de vraag zijn of onze voorhoe de met het Zwitsers grendelsys teem over de baan Zal kunnen, die hem het meest zal bezighouden, maar wel de vraag of de onzen wel enige kans hebben tegen het elftal dat zopas de sterke Franse nationale samenstelling met 4-2 deed in het gras bijten. De Belgi sche voetballiefhebber is immers nog niet vergeten dat, op 25 Octo ber ons nationaal elftal boven de Moerdijk de slordigste wedstrijd heeft gespeeld sedert de jongste wereldbrand. Niet alleen werd er verloren, maar daarbij bleken en kele spelers totaal uit vorm en was de verbinding tussen de lijnen he lemaal zoek. Die vrees zal wel enigszins ge temperd zijn geworden als dezelf de voetballiefhebber de nieuwe sa menstelling van het nationaal elf tal onder ogen zal hebben gekre gen. Het is nu eenmaal zo, dat zel den een nationaal team zoveel vol steden tegen het technisch en tac- tisch betere Wakken maar nadien doening zal hebben weggedragen viel het verdedigingsstelsel in elkaar als d't dat Maandagavond uit de en werden forfaitcijfers bereikt. Daarbij misten de bezoekers nog een strafschop. De Jónge ploeg van S. K. Avelgem liet te Lichtervelde een zeer goede Indruk. Zowel verdediging als aan val liep en herhaalde malen Ln de kij ker en het was enkel met een on even doelpunt dat de thuisploeg er ln Slaagde aan de winst te blijven. De derby-atmosfeer was er en traditie-getrouw gaf Otegem flinke repliek aan Blue Star Avelgem. Zo kwam de stand op 1-1, op 3-1, op 3-2, maar ten slotte voltrok Reyn- tjens het vonnis. Blue Star won ver diend na een faire wedstrijd van immers heel wat vaardiger, maar de weerszijden. F. C. LUINGNE MET ZWARE CIJFERS INGEMAAKT IN II» PROVINCIAAL C ZWARE ZEGEPRALEN VAN S. K. ROESELARE EN EN S. C. MENEN IN BEVORDERING D Lokeren. dat ln de Jongste weken mooie results»#©*» had vergaard, liep te Kapellen op een gasbek van be lang. Ter verontschuldiging dient gezegd dat een speler vroegtijdig uit viel en dat goaïgetter Schram niet van de partij was. Tooh was het zo dat Kapellen, eelfs een voltallige ploeg de baas had gekund. Een steviger Assa Ronse slaagde er weliswaar in te Hoboken nipt aan de winst te blijven, maar zeker ls het dat de Vocalen met een tikje be sluitvaardigheid. d,e volle inzet zou den hebben behouden. Hun vurig heid sneed de leiders immers de be nen af. Eenmaal voor doel bleven de localen echter tenemaal ln gebreke. Menen behaalde vla Harze, Van- houdt en Dupont (2) een mooie ze ge tegen het niet te onderschatten Ekeren. De Westvlamingen toonden zich werkelijk de beteren. De be zoekers verkeken daarbij nog de kans om de ©er te redden vermits zij niet vermochten een penalty voorbij Braems te sendea. Na een Moerloze eerste beurt ge raakte Borgerhout onmiddellijk aan de leiding. Bouchout, dat als gast heer fungeerde, reageerde hierop zo verbeten d%Jt de bezoekers weldra met 3-1 -1» het krijt stonden en de moed niet hadden om door een al- lesgeven de kaas op zege te doen keren. Waregem wist te Burcht zich als een waardij* leider aan te stellen. Meer dan de 1-2 zege laat vermoe den. stonden de Westvlamingen bo ven hur. tegenstanders, die enkel hun. onuitputtelijke moed en wils kracht hadden om tegen het tech nisch meesterschap van de leiders op te werpen. Club Roesalaz» leed zichtbaar van Je inspanningen tegen Berchem ge daan op 11 November en was dan ook na het uur eerder uitgespeeld. Mestiaen had na de rust zijn ploeg nochtans voordeel bezorgd maar toen Moeskroen aandrong en Rapol een flater beging, waarbij de gelijk maker kwam, bleven de grensman- nen aan bod om met nipte scoorult- drukklng te zegevieren. Een homogeen en snel optredend 3. K. Roeselare maakte van al de tekortkomingen ln het elftal van Oudenaarde gebruik om hoge cij fers te boeken. De ganse voorlljn kwam er bij te pas, zelfs half Her- reman zou op corner weten te sco ren. Commentaar op de 8-2 cijfers ls zeker wel overbodig. Voor de rust was Eeklo ln de aan val, maar de eens zo gevreesde schutters bleven ln gebreke. Wan neer achteraf Geraardsbergen de aanvallende rol overnam, kwam de thuisploeg met droog poeder te voorschijn en er werd dan ook een confortabele 3-0 zege bijeengetrapt. Met deze stand kregen de mannen van Geraardsbergen Wel Iets meer dan ze verdienden. Het uitvallen van doelman Gaby is Lulngne fataal geworden. De tien Testerenden vochten met de moed der wanhoop tegen een In forme verkerend wervlk, wisten zonder kleerscheuren de rust te bereiken, maar werden nadien helemaal over speeld. De gelegenheidsdoelman mocht zich zeven maal omdraaien. Moorsele heeft zich heel kranig verdedigd te Lauwe. Ditmaal was het niet Leglez die scoorde voor de gesternden, maar wel de beide Coo- reman's. Deblaere en Vandamme, terwijl Moorsele de rust bereikte met 2-1 stand, doel aangetekend door Vandemoortele. Dank zij een goede eerste beurt en doelpunten van Desmedt en Naert prijkte Winkel St Elool met 2-0 voorsprong op de bordjes wanneer er van kamp werd gewisseld. Nadien was het Lendelede dat de teugels overnam, maar het locale verdedi gingsstelsel bleek zonder hiaten en meer dan één doelpunt werd er de bezoekers niet gegund. Vlamertlnge behaalde een ver rassend mooie zege tegen Toekomst Menen. De 5-1 cijfers zijn werke lijk mooi, ook al gaat het tegen de laatst geklasseerde. Hof, Allaeys, Hollebeke en Vandromme hadden reeds voor de rust over winnen en verliezen beslist. Tegen hekkensluiter Kortrijk heeft Mo-eskroei) zijn eerste nederlaag op gelopen. Het lag voor de hand dat Kortrijk niet op zijn plaats stond ln het klassement, maar dat was toch werkelijk niet te voorzien. Kortrijk kende een goede eerste beurt en twee voltreffers van Maes en Batallle. Naderhand speelde Moeskroen bestendig voor de locale doelmond, maar slechts eenmaal werd de flinke locale doelman ln ge breke genomen. Het falen van de Komense verde diging ligt aan de basis van de ne derlaag tegen Dottenijs. De snelle start der bezoekers was hen twee maal fataal, terwijl een tijdelijk meesterschap de Komenareu een 3-3 stand wist op te brengen. Aan het draaien was het echter alweer 3-5 en ditmaal moest voor goed in het meesterschap der halve Walen worden berust. Blssegem en Ledegem deelden de punten. Tot doelen ls het er niet gekomen want de belde voorlijnen misten zichtbaar Inspiratie en af wisseling ln hun spel, zodat de ver dedigingen steeds gepast konden In grijpen. Toch werd het een aange naam treffen, waarin mooi spel ver toond werd. Zowel Poperlnge als Moorslede speelden met invallers, maar dit was vooral bij de bezoekers te merken. De hoppeplukkers waren technisch heel wat beter en alleen dank zij het secuur werk der bezoekende ver dediging bleef het bij de bekomen 4-1 cijfers. De Poperingse halflljn was ln een uitzonderlijke dag. na lezing, ons blad In de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst er ons een dienst mee. l>ank. bus is gekomen. Zo er nog enige kritiek kan op uitgebracht worden dan betreft het de aanduiding van de Unionist Janssens, in wiens plaats velen liever Corbeel hadden aangeduid gezien. Verre van ons die Corbeel te onderschatten, wij weten immers welke rol hij iedere week in zijn club vertolkt en hoe hij zich tot een onzer beste schutters heeft weten te ontpoppen, maar toch menen wij de mening van de laat ste kritikasters niet te moeten bij treden. Men vergeta immers niet dat Corheel ofwel centervoor ofwel binnenspeler is en dat hij in zijn clubverband nog nooit op de vleu gel is opgetreden. Tegen een elftal als Zwitserland doet men best geen nodeloze experlmentaties en al mocht Janssens verleden seizoen op een grotere forme bogen, toch menen wij dat men er best aan gedaan heeft de hoekplaats aan een specifiek hoekspeler toe te ver trouwen. Het was te voorzien dat er meer dere veranderingen aan de samen stelling zouden aangebracht wor den. Zo wist men bepaald reeds dat Mermans terug zou komen als aanvalsleider, maar meteen rees de vraag wat er met Coppens zou geschieden. Als binnenspeler was er voor de Beerschotman zeker geen plaats voorbehouden vermits Anoul er zeker bij zou zijn en Hy- ZWITSERLAND A. Pernumian (Bellihzona) A. Neury R,. Bocquet (Servette) (Lausanne) W. Kernen O. Eggimann Ch. Casali I (Chaux de Fonds) (Chaux de Fonds) (Young Boys) Cli. Antenen R. Volanthen E. Meier It. Ballaman J. Fatton (Ch.de Fonds) (Grassh.) (Young B.) (Grassh.) (Servette) polite Vanden Bosch zo goed als zeker zijn clubgenoot Mermans zou flankeren. Zo is Coppens dan naar de linkervleugel verhuisd. Iedereen weet maar al te wel dat de hoek plaats aan de kundige Beerschot man de helft van zijn mogelijkhe den ontneemt. Hij wordt er door verlamd en zijn eerder grillig hu meur krijgt weieens de bovenhand over zijn voetbalgaven. Als hoek speler leverde hij ten andere tot op heden nog geen enkele behoor lijke wedstrild. Toch heeft men gemeend dat men Coppens niet mocht aan de dijk zetten. Het zou ten andere zeer spijtig zijn geweest moest on ze meest internationale speler langs het lijntje hebben moeten zitten. Mogelijks zal Coppens zelf hebben begrepen dat men geen twee middenvoors kon opstellen en dat hij op de hoekplaats even nut tig kan zijn. Een Coppens moet als hij het werkelijk wil, zich ook op de hoekplaats kunnen uitleven. Het komt ons voor dat een der gelijke voorlijn niet. alleen heel wat aan homogeniteit moet gewon nen hebben, maar daarbij in staat moet zijn meerdere doelpunten aan te tekenen, als ze behoorlijk ballen kriigt voorgeschoteld. Onze aanvallende half, Vic Mees, zal daarvoor wel zorgen en ook Jan Vander Auwera, die de voorkeur kreeg op de kleine Maertens, die momenteel de beste konditie ach terna holt, is van het type dat graag en met voorkeur heel veel veld bestrijkt. Ook hij speelt lie ver in het offensief, zodat wii on ze voorhoede de beste vleugelhalfs van het ogenblik achter zich zien opgesteld. De verdediging zelf blijft onver anderd. Carré, die tegen Nederland verre van zichzelf was, gaf Zon dag weer blijk van wassende ^for me. Henri Diricx draait nog steeds op volle toeren, terwijl Van Brandt in de jongste competitiematchen getuigde weer op hoogtespanning te verkeren. Gernaey, die zich te gen de mannen van boven de Moerdijk niets te verwijten had, wordt natuurlijk behouden. Het ls best aan te nemen dat men van Zwitserse zijde geen ver anderingen wenste aan te brengen aan de elf die de Franse Interna tionalen zulk een smadelijke ne derlaag hebben toegebracht. Toch zal er een wijziging geschieden: doelman Gruber, die zulk een groot aandeel had in het succes, werd tijdens zelfde treffen gewond en zal noodgedwongen vervangen worden door Pernumian. Ook deze doelman zal wel de eerste de beste Zie vervolg hiernevens. «JKF* OFFICIËLE UITSLAG V, P. 10: Lyra - Berchem Sp. 35 2 S. C. Charleroi - Ol. Charl. 1—1 x St Niklaas - Kortrijk Sp. 2—1 1 St. Moeskroen - F. C. Roes. 21 1 Wevelgem - F. C. Knokke 11 x F. C. Tlelt - Zwevegem Sp. 11 x Ilerm. Oostende - Bredene 21 1 S. V. Veurne - S. K. Voorw. 5—2 1 S. V. Deerlijk - M. S. Ingelm. 2—2 x S. K. Staden - St Joris Sp. 1—3 2 F. S. Lulngne - E. Wervlk 07 2 St Elools Sp. - Lendelede 21 1 Totaal 23 p. 3 Deelnemers behaalden 19 p.: VERMEERSCH RENÉ (2), Provcnsteenweg, 5, Poperlnge. DEWULF MARIA (4), Provenstraat, 91, Krombeke. HOSSEY JACQUELINE (5), Provenstraat, 91, Krombeke. 3 Deelnemers behaalden 18 p.: Hermans Marcel (1), Statiestraat 12, Veurne. Blyaert René (1), Seulestraat 64, Nieuwkerke. Feys Louis (9), Poperingestraat 69, Woesten. 99 Punten. Ackerman Richard (4), L. Hegerstr., Koksljde. Vanalle- meersch André (9), Poperingestraat, Woesten. 98 Punten. Bracks Joseph, Kls- kenstraat, Diksmulde. Callenaere Jules, Ieperstr., Nleuwpoort. 97 Punten. Dlerendonek Robert (1), Dorp, Lelsele. D'Alleine Albert, Maurice Dewulfstr., Poperlnge. Rommens André (1), Zwljnlandstr., Poperlnge. 95 Punten. Hossey Cyrlel (1), Pro venstraat, Krombeke. 94 Punten. Vandenbunder Jullen, Boeschepestr., Poperlnge. Depover Rafaël (2), Hospitaalstr., Vlamertlnge. 93 Punten. De Wilde Polydoor, Komstr., Poperlnge. Decoene Al- bert (1), Mandellaan, Roeselare. Depover Egrlta (5-7). Poperlngestr., Vlamertlnge. Depover Amic (3), Po peringestraat, Vlamertlnge. 92 Punten. Delalleau Joseph (3), Dranouterstr., Loker. Dewulf Albert, St-Janskrulssyr., Poperlnge. Rey- naert Arthur (4), Statledreef, Roese lare. Verhelst M.-Th. (1), Hobé- laan, Veurne. 91 Punten. Vanderhaeghe Denlse (1-7), Dorpstr-, Dlkkebus. Chatelet Daniel, Boeschepestr., Poperlnge. Frutsaert Henrt. (7), Wlnnezelestr., Watou. Mervelllle Gustaaf (5), Mo lenweg, Woesten. Eik Coppens H. Van den Bosch (Beerschot) (Anderlecht) J. Vander Auwera (Rac. Mechelen) II. Diricx (Union) J. Mermans P. Anoul A. Janssens (Anderlecht) (F. C. Luik) (Union) L. Carré Vic Mees (F. C. Luik) (Antwerp) A. Vanbrandt (Llërse S. K.) L. Gernaey (A. S. Oostende) BELGIË niet zijn: Zondag werd hij nog ge vierd ter gelegenheid van zijn 150° clubwedstrijd. Om te eindigen nog de vraag of we werkelijk kans hebben. Zeker, en waarom niet? We weten wel dat de onzen practisch en mis schien ook wel technisch iets bij de Helveten zullen onder liggen. Daartegenover stellen de onzen echter hun legendarische moed en zegedrift. Zo ze hun naam van Rode Duivels getrouw zijn en on ze verdediging weer sluit als vroe ger zijn we zeker niet bij voorbaat geklopt. Daarbij, we rekenen vast op een wegwissen van de smadelij ke nederlaag tegen Nederland. SPORTIEF HUWELIJK TE ROESELARE LEIDERS IN BEDWANG GEHOUDEN IN I» PROVINCIAAL RIJSEL WIENER SPORTCL. TE KORTRIJK Op het wié van Kortrijk Sport «uiten <ie liefhebbers van echte vóetbalspont de gelegenheid krij gen een pr&chtmatoh bij te wonen. Ol. Rijsel saj op Dinsdag 24 No- vember te 19 uur, bij kunstlicht, de befawsadie Wiener Sportclub ontmoeten. Dank zij een goede eerste helit en een doelpunt van Staelens, en na de rust een secure verdediging is Aal beke er in geslaagd Stade Kortrijk op eigen veld een puntje afhandig te maken. Meteen wordt de rode lantaarn aan anderen afgestaan. Sta de verdiende misschien wel iets meer dan één punt. maar om te winnen moet men doelpunten weten aan te tekenen. White Star leper moest de dien sten missen van opportunist Slossa, maar een algehele verontschuldiging voor de zware thuisnederlaag ls dit niet. Torhout werd door de Ieper- llngen onderschat maar wist door vurig en rap spel doelpunten aan te tekenen, daar waar de Ieperllngen uit geen enkel overwicht baat wis ten te halen. Het lag voor de hand dat Her zeeuw het lastig zou hebben om bij Daring Blankenberge lets van de bult te oogsten. Tot aan de rust spraken de belde doelwachters het laatste woord, maar na de verfris sing kregen de grensmannen een les je gedicteerd. Viermaal moesf de be zoekende doelman zich omkeren, terwijl de locale verdediging met de ontsnappingen van de bezoekers raad wist. Voor de zoveelste maal moest Ha relbeke met één doelpunt verschil het onderspit delven. De mannen van Van Looy verdienden ook dit maal heel wat beters, maar de te genslag was niet uit de lucht. S. V. Blankenberge kon aldus een zege boeken, waaraan echter maar weinig eer verbonden ls. Kuurne moet beslist andere wegen op of anders wordt er toekomend jaar weer een trapje lager gespeeld. De wijze waarop er te Steenbrugge verloren werd laat Immers het erg ste vrezen, spijts de cijfers nu ook al te uitgesproken zijn. Vooral in zake besluiten valt er wel lets van de Brugse geburen af te kijken. Tlelt, dat Woensdag een zware wedstrijd ln de benen had gekregen, kon beslist frisser op het veld zijn verschenen. Daar de bezoekers nu Zwevegem heetten, moest er tot de laatste minuut gestreden worden om de helft van de Inzet aan huls te houden. Een puntenverdeling, die beide comparanten naar waarde wist te belonen. Cercle leper dankt zijn zege voor namelijk aan liet laatste half uur tijdens hetwelk er tweemaal werd gedoeld. 60 minuten lang had Oost rozebeke niet alleen een moedige maar ook een gesmaakte repliek ge boden en zelfs net openingspunt ge net. Het onklaar geraken van back Debell was echter een ernstige han dicap, die zich naar het einde toe het meest liet gevoelen. Cercle won verdiend en rukt steeds verder op naar de leidersplaats. Sprekend voor het belangrijk treffen Wevelgem-Knokke, ls het feit dat de beide doelpunten op straf schop (belde te licht toegekend) werden aangetekend. Het bewijst dat de belde voorlijnen absoluut bene den peil bleven en het de verdedi gingen nooit erg lastig maakten. Juiste uitslag. Terwijl onze Rode Duivels Zon dag de Helveten zullen bekampen, zullen de 64 in lijn blijvende ploe gen de 32" finale van de Bekercom petitie betwisten. Op Woensdag 11 November kre gen wij ettelijke verrassingen en zo zagen wij hoe elftallen ais Beer schot, Anderlecht, de beide Char- leroi's, Gantoise, Tilleur er door mindere goden uitgebalanceerd wer den. Evenzo zal de komende beker ronde heel wat verrassingen inhou den, al houdt het programma, bij een eerste beschouw: n niet zo heel veel bijzonders in. Het eerste wat opvalt is het feit dat de Eerste Klasse-ploegen niet voor bijster lastig werk staan. De zwaarste taak staat nog Berchem te wachten, ver mits Cercle Brugge daar op bezoek moet. Tenzij men zou aannemen dat Terhagen, dat Anderlecht klop te, Zondag eveneens Rac. Mechelen zou wegruimen. Bij de ploegen van Tweede Klasse krijgt Club Brugge de Suikerman nen uit Tienen te gast. De Breydel- zonen krijgen het vast Riet onder de markt. Kortrijk Sport krijgt het beslist gemakkelijker met Mol Sp. Bij dc Bevorderingselftallen moet Waregem de zware verplaatsing doen naar Vervlers, waar de Gaver beekmannen zeer goede weerstand kunnen bieden. S. K. Roeselare start niet gans kansloos te Bergen, maar zal beter moeten spelen dan tegen Leopold. Tielt, dat op 11 November mooi Izegem in eigen vesting ging vloe ren. kriigt de gemakkelijkste te genstander, nl. de Waalse ploeg An- thlsnes, de enige ploeg uit Tweede Provinciaal die nog in competitie blijft. Normaal moet het een zege worden van Hellebuyck, Schelfhout en maats. Herzeeuw daarentegen, dat tot nog toe bij de lottrekking fel begunstigd was geworden, krijgt Zondag iets anders voor de voeten geschoven. Meer dan een financieel succes zal men tegen Union St Gil lis zeker niet mogen verwachten. Als wij alles bij elkaar nemen, zullen er logischerwijze gesproken, Zondagavond maar drie West- vlaamse ploegen meer in competi tie zitten: Club Brugge, Kortrijk Sport en Tieit. Van Cercle Brugge en S. K. Roeselare zou het ons evenwel niet verwonderen moesten ze voor de verrassing zorgen. Hier volgt het spoelkalender voor 22 November a.s.: C. S. Halle Taxandria Union Namen F. C. Herentals Exc. St Niklaas R. C. Borgerhout C. S. Vervlers S. V. Waregem A.E.C. Bergen S. K. Roeselare F. C. Tielt S. C. Anthisnes V. V. Terhagen R. C. Mechelen Kortrijk Sp. Mol Sp. A. S. Herstal F. C. Beringen U. S. Herzeeuw Union St Gillis Berchem Sp. C. S. Brugge Scela Zéle F. C. Luik F. C. Brugge R. C. Tienen Lyra S. K. Deinze S.V. Oudenaarde S.K. St Niklaas F. C. Bressoux C. S. Tongeren St Truiden Germinal Ekeren Gerda St Niklaas F. C. Seraing F. C. Nijlen Stade Borgworm F C. Mechelen R. C. Lokeren Vigor Hamme Patria, Tongeren S. K. Rupel R. C. Brussel F. C. Ham Daring Leuven Bastenaken H. O. Merchtem. F. C. Duffel F. C. Boom S. V. Wlllebroek U. S. Binche R. C. Gent R. C. Doornik Standard Luik S. V. Nielse C. S. Schaarbeek F. C. Aat Ukkel Sp. N. S. Tervuren Boussu-Bois A. S. Ronse Esp. Neerpelt Daring C. B. De sympathieke onafhankelijke uil Oostnieuwkerke, Roger Dcceu- nlnck, trad dezer dagen in het huwelijk met Mej. Georgette Seys uit Roeselare. Hierboven het knappe paar bij het verlaten van de kerk. 90 Punt*». V7aey«er» Chri«a»a (1). Woum«BWej, Diksmulde. BotüJ let Jerome (1), Iepemtr., nrerdiasx1 Suber Luclenne, Kerkstr., KokslJdSJ Butln Roger. Belleatr., Popertngi, Goeman Gabriel, Caseelitr., Pop», ringe. Hauaple Jacquee, O. Vrouwkrulsstr., Poperlnge. Stort» Noël (3), Nleuwstr., Westrleteren, 89 Punten. Hennebel Rachel, Casseletr., Poperlnge. Vanhee Wffij, O. L. Vrouwkrulsstr., Popering», Boone Roger, üllstondstr., Vlnkea. Platteel Martha (1), Wulfhulleatrast, Watou. Duyek Rafaël, Bossenatr, Wtelsbeke. 88 Punten. Vanhse Msurios (J). Pannelaan, Adlnkerke. Seger» Ren< (1), Langemarkstr,, Blksohote. D». poorter Roger, Hatglaan, leper. - Rooms Engel (1), Gallooperstr., Kok. Bljde. Danneels Roger (2), Krul», sostraat, Lampersntsse. Bevema« Leona (1), Poperlngestr., Oostelsteren, Clabau Urb. (3), Doornstr., Pope. rings. Smagghs Marguerite, Iep»r. straat, poperlnge. Varidentoich Pierre, Molenstr., Roeselare. 87 Punten. Bevernage Leon» Poperlngestr.. Oostvleteren. Verten. He Sónla (5), Poperlngestr., Oostvle. teren. Lauwere Georges, Ieperstr, Poperlnge. Maes Prosper, Oud»r. domsteenweg, Poperlnge. BOydem Marcel, Ollevlerlaan, Veurne. Vso. allemeersoh André (5), Poperlngestr, Woesten. 86 Punten. Geerardyn Willy (21, Pastorljstr., Bulskamp. Dael Maria (3), Dorpstr., Dlkkebus. Vender, haeghe Denlse (41, Bellestr., Dlltkebtu, Marlco Roger (1). Oude Boezlngeitr. Elverdlnge. Wichelen Pierre, Ste. tiestraat, leper. Hossey Jacqueline (1), Frovenstr., Krombeke. Vsn. dromme Robert (2), Copleterstmt, Nleuwpoort. Verfalllle Sonla (8i, Poperlngestr., Oostvleteren. GM- dof Herman (3). ftenlngelststwg. Po. perlnge. Lletaert Paul, Brugge, straat, Poperlnge. Declerck Ger. main, Noordburgweg, Veurne. Ghe. wy Maria (1), Llndendreef, Veurne,— Frutsaert Henrl (4). Wtnnezelestmi, Watou. Vanallemeersch André (1), Poperlngestr., Woesten. 85 Printen. Devos André (11, Wi- toustraat. Proven. Clabau UPbain (2), Doornstr., Poperlnge. Gheldot Guldo (3), Renlngelststwg. Poperlnge. Mlllevlllé Gaston (1), V.-s.-CMvie- montstraat, Poperlnge. Popeller Ge rard (2), Dulnkerkestr.. Poperlnge. Suflys Leopold, Ouderdomstwg, Poje- rlnge. Vercoutter Georges, Renln- gelststeenweg, Poperlnge. Reynaert Arthur (2), Statledreef, Roeselare. Vandendrlessche Paul (1), Botetsir, Roeselare. De Backers Maur, Brt- kerljstraat, Veurne. Depover AAIc (2). Poperlngestr., Vlamertlnge. Brutsaert Maurice (21, Vlifhoekstuat, Watou. Feys Louis (5), Popertafe- straat, Woesten. Mervelllle Gustaaf, (9), Molenweg, Woesten. 84 Punten. Vandenbussche (Mau rice, Dorpstr., Brlelen. Duflos Marls, Pennestr, leper. Hossey Cyrtel (3), Provenstr., Krombeke. Delalleau Po! (1), Dranouterstr., Loker. Deraedt Joseph (1), St-Bertlnusstr., Popeiinge, Lauwers GUberte, Gasthulsstr, Po perlnge. Lebbe Herman (7), Potte* straat, Poperlnge. Suflys Pierre ill, Provenstwg, Poperlnge. Vanltgbe. landt Daniel, Krorabekestr., Stavele, Depoorter Willy (I), K. Coggelaan, Veurne. Tahon Ltllane (1), Noord- straat, Veurne. Feys Louis (9), Po peringestraat, Woesten. DeseMM» Marcel (3), Goudenhoofdstr., Wuivt- rlngem. 83 Punten. Verwarde Antooi, Provlnclalestr., Bikschote. Van Ge- voren Jeanne (1), Zeetaan. De FaanÉ. Dael Ludwlna (31. Dorpstr, Dlkke bus. Vanderhaeghe Denlse 16-19), Bellestr, Dlkkebus. Decorte Jullen (1), St-Nlklaasstr, leper. Delalleau Joseph (2), Dranouterstr, Loker, - Blyaert René (I), Seulestr, Nieuwker ke. Verfalllle Sonla (4). Poperinge straat, Oostvleteren. Elslander An dré, Casselstr, Poperlnge. Parein Jerome, Hondstr, Poperlnge. pope- lier Gerard (1-3), Dulnkerkestr., Po perlnge. Vandenbussche Jean, St* Annastr, Poperlnge. Vandermeulen Frans, Casselstr, Poperlnge. Van Eecko Jean-Marle (1), Bruggesttaat, Poperlnge. Reynaert, Jozef, Ieperstr, Roeselare. Wydoodt Odette, ÏCrom- bekestraat, Stavele. Boucouez Gal ton (11, Zwarte NonnenstrVcumt. - Deja=gher Georges (21, LlDdendrerf, Veurne. Verhaeghs Joris, JMori- bufgweg, Veurne. D-bmyn? Gerarf (1). Vljfgebodenstr, Vlamertlnge - Depover Amic (1), Poperinicestml, Vlamertlnge. 82 Punten. Vanderhaeghe Benin (2), Bellestr, Dlkkebus. Desmsöt Maurice, Ieperstr, Flvr.rdiuge. Du bois Gustave (2), D'Hondstr, leper, - Muylle Prudent (21. Paddevtjwrstr, leper. Delalleau Joseph (S), Dri- nouterstr, Loker. Verfalllle Mi chel (4-8), Poperlngestr., Oostvleteren Clabau Daniel (2), Veuroestr, Po. perlnge. Degraeve Gustave (I), Kor te Renlngelststr, Poperlnge. Bunii- 11e Achtel, Abelestwg, Poperthge. - Dumont Yvette (21, Toekomstttrant Poperlnge. Lauwers Georgette fl), Veurnestr, Poperlnp». Ryckewr'. Mnurlce, Abelestwg. Poperinte. Ste- verlynck Robert (2), Lokerstr.,, Benin- gelst. Berkrin Mare (2)Ieperstr, Roeselare. Flypo Adhlel. Rod-rtart straat, Roeselare. Bruloot Maurice. Llndeboomstr, Tervureii. Depoor ter Wllly (2), K, Coggelaan. Vertrae. Verwa'de Henïl (2), SdicittmliiM- straat. Westouter. Pa suil Itore» (3), Nleuwstr, Westrleteren. SW- me Maria (1), Nleuwstr, WestvMent. Enkele nieuwe gezichten, worden er opgeroepen om Zondag op het Gantoiseveici Zwitserland B te ont moeten. Zo krijgt doelman Paellnck zijn kans, naast Perot, Willems, de Luikenaar J-adot, Huysrnans. Ook de Anderlechtstopper De Coster treedt op naast oud-gedienden als M. Bollen, Maertens en Thellin. Alles bij mekaar een flinke ploeg, waarvan de opstelling als volgt is: Paellnck Devries Thellin Huysrnans De Coster Maertens V. Steen Perot Willems Bollen Jadot 22 NOVEMBER 1953 II* Provinciaal A. Voorwaarts Hei-mes Oostende II' Provinciaal B. Wakken S. K. Torhout II' Provinciaal C. Lendelede W. S. Lauwe III' Provinciaal C. Gits Ruddervoorde Rumbeke Dosko Beveren III' Provinciaal D. Rac. Lauwe B. S. Stasegem Hulste Sp. Rac. Waregem Rlsquons Tout F. C. Marke III' Provinciaal E. Brlelen Sp. Dadlzele Sp. S. IC. Geluwe Fassendale III' Provinciaal A. Leke Zandvoorde 16 Adlnkerke Mlddelkerke 35 Lombardsljde Oudenburg 1—0 Keiem Oostdulnkerke 24 Eerncgem Diksmulde 05 Leffinge bye. Rangschikking 1. Zandvoorde e 7 0 2 45 8 16 1. B. S. Stasegem 8 8 0 2. Mlddelkerke e 8 1 0 64 10 16 2. W. S. Stasegem 9 8 1 3. Diksmulde 9 7 1 1 24 13 15 3. F. C. Marke 9 4 2 4. Oostdulnkerke 9 6 2 1 27 17 13 4. St Baafs 9 5 4 5. Oudenburg 9 5 4 0 32 13 10 5. Hulste Sp. 8 2 3 6. Lombardsljde 9 5 4 0 22 16 10 6. Rao. Lauwe 8 2 3 7. Leffinge 9 4 5 0 20 33 8 7. Beveren-Lele 9 2 4 8. Adlnkerke 9 3 6 0 29 28 6 8. Heule 9 8 5 9. Leke 10 2 8 0 12 38 4 9. Rokkem 9 3 6 10. Eernegem 9 1 8 0 10 49 2 10. Rlsquons-Tout S 3 5 11. Kelem 9 0 9 0 4 62 0 11. Rac. Waregem 8 3 6 III' Provinciaal c. III* Provinciaal Ruddervoorde Sp. Tlelt 81 Dcntergem Doomkerke 13 Rulseledc Aarscle 2—1 Koolskamp Glts 2I De Ruiter Dosko Beveren 1—1 St Pletersveld Rumbeke 10 Wlngene bye. Rangschikking 1. Ruddervoorde 10 8 0 2 51 19 18 1. Dadlzele Sp. 9 7 I 2. Rumbeke 10 8 2 2 21 17 14 2. S. C. Le Blzet 9 1 1 3. Wlngene 5 1 3 18 12 13 3. Waasten 9 3 3 4. St Pletersveld 9 6 2 I 17 13 13 4. S. K. Geluwe 9 3 5. Doomkerke 9 5 2 2 23 16 12 5. Zonnebeke 10 5 4 6, De Ruiter 9 2 1 8 12 8 10 6. Brlelen Sp. 9 4 3 7. Koolskamp 9 3 3 3 17 15 9 7. Fassendale 3 5 8. Tlelt Sp. 9 1 3 5 14 21 7 8. Beselare 10 3 9. Dosko Beveren 9 1 3 5 17 26 7 9. F. C. Woesten 8 3 5 10. Ruiselede 9 2 5 2 19 25 6 10. Poperlnge B. S. 9 2 5 11. V.P. Glts 9 1 5 3 13 21 5 11. Langemark 3 8 12. Dentcrgem 10 2 8 0 12 24 4 12. Boezlnge 9 2 5 13. Aarsele 8 0 7 2 4 19 2 13. Elverdlnge 10 2 T III' Provinciaal D. R. Waregem Heule H] W.S. Stasegem Bcveren-Lelé l-1 St-Baafs-VIJvo Rlsquons-Touft 3-] Hulste Rekkem te R. Lauwe B.S. Stasegem VW Marke bye. Rangschikking 0 30 7 W 2: i» M 1« 3 M M U 0 36 16 3 3 M IJ 3 1315 3 21 J 1 55 29 0) 35 33 1 1 10 19 J 0. 10 29 Le Blzet Dadlzele Zonnobeke Geluwe Langemark Beselar» Passendalo Woester» Boezlnge Brlelen Waasten Elverdlnge B.S. Poperlnge bye. Rangschikking II' Klasse Rac. Brussel Rac. Tienen 10 St Trulden Tubantla 11 C. Vervlers Waterschei 32 Un. Doornik Ukkel 1—1 St Niklaas S. K. Kortrijk Sp. 2—1 A. S. Oostende Rac. Gent 20 Boom F. C. Brugge 2—0 Beringen White Star 21 Rangschikking. III' Klasse A. Un. Namen F. C. Ronse - Dendermonde Willebroek Boussu-Bols - F. C. Izegem Beveren-Waas C. Brugge Rangschikking Eendr. Aalst 10 Rac. Doornik 10 Bergen 01 Rupel 30 Exc. St Niklaas 11 Vlg. Hamme 01 V. G. Oostende 00 Olse Merksem 41 1. Rao. Brussel 11 8 1 4 20 10 16 1. Beveren 10 6 1 3 15 7 15 1. Waregem 10 8 1 1 25 8 17 2. Waterschei 10 7 2 1 23 16 15 2. Eendr. Aalst 10 8 2 2 22 12 14 2. A. 8. Ronse 10 8 1 1 19 8 17 3. White Star 10 6 2 2 15 7 14 3. F. O. Ronse 10 6 3 1 18 8 13 3. S. K. Roeselare 10 6 2 2 26 14 14 4. St Nikl. S. K. 10 6 3 1 30 20 13 4. Hamme 10 9 3 2 15 10 12 4. Geraardsbergen 10 3 0 7 22 13 13 5. Tienen 10 5 3 2 18 13 12 5. Boussu-Bols 10 4 3 3 12 14 11 5. Lokeren 10 6 3 1 23 17 13 6. Beringen 10 4 3 3 11 8 11 6. F. C. Izegem 10 5 4 1 17 14 11 6. Eeklo 9 5 3 1 21 15 11 7. St Trulden 10 4 3 3 23 19 11 7. Rao. Doornik 10 5 4 1 16 19 11 7. Moeskroen 10 3 4 3 21 19 9 8. Ukkel 11 4 4 3 19 18 11 8. Un. Namen 10 4 4 2 15 11 10 8. Borgerhout 10 3 4 3 14 20 9 9. Rao. Gent 11 4 5 2 21 22 10 9. C. S. Brugge 10 4 4 2 18 17 10 9. Kapellen 10 1 3 6 15 18 8 10. Kortrijk Sp. 10 3 4 3 17 20 9 10. Exc. St Niklaas 10 4 4 2 13 17 10 10. F. O. Roeselare 9 3 4 2 13 12 8 11. A. S. Oostende 10 3 5 2 9 10 8 11. Wlllebroek 10 3 4 3 14 10 9 11. Boechout 10 2 4 4 13 18 8 12. F. C. Brugge 10 3 5 2 13 15 8 12. V. G. Oostende 10 4 5 1 19 22 9 12. S. C. Menen 10 3 5 2 18 25 8 13. Boom 10 3 5 2 13 22 8 13. Bergen 10 3 6 2 13 15 8 13. Ekeren 10 2 6 2 8 23 6 14. C. S. Vervlers 10 4 6 0 16 17 8 14. Olse Mefksem 10 3 6 1 17 25 7 14. Waaslandla 9 0 4 5 7 14 5 15. Tubantla 10 1 8 3 9 25 5 15. Dendermonde 10 2 8 2 14 21 6 15. Oudenaard» 9 2 6 1 15 26 5 16. Un. Doornik 11 0 6 5 13 31 5 16. Rupel 10 1 7 a 8 21 4 16. Hobokon 10 0 9 5 7 17 S Overgangsklasse D. Burcht Waregem I2 S. K. Roeselare Oudenaarde 82 Hoboken A.S. Ronse 01 Kapellen Lokeren 41 S. C. Menen Ekeren 40 Boechout Borgerhout 41 Geraardsbergen Eeklo 30 St. Moeskroen F. C. Roeselare 21 Rangschikking

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 10