LOSSE SPORTKRONIEK Kopbal van Anthenen voorkwam Belgische zege in de allerlaatste minuut Belgische grendel even secuur als de Zwitserse Eerste klasse-ploegen aan de winst in de3* Nationale Ronde van de Bekercompetitie Belgisch B-elftal ontgoochelde tegen de Zwitserse B-ploeg mg71» étIHI De Brusselse Zesdagen SPORTIEF HUWELIJK TE WEVELCEM Stan Huysmans de vedette De zege tegen Frankrijk be- reeds achter de rug, maar de drult haald, is de Zwitsers tegen onze der Zwitsers ging zich hoe langer landgenoten bijna fataal geworden, hoe meer toespitsen. Slechts één Men zal zich immers herinneren zaak had nog verluchting kunnen dat de Helveten dank zij een brengen, nl. een derde Belgisch krachtig debuut en een allesgeven doelpunt, maar Mermans schoot op In de eerste helft de Fransen met de paal en een ver oprukken van een 0-4 stand ln het krijt hadden Vander Auwera werd In extremis gesteld en dan ook omzeggens ze- door Parller over de lat gewerkt, gezeker de rust waren ingegaan. Een geslaagde dribbling van Cop- Welnu, met een zelfde taktlek heb- pens bracht de Beerschotman tot ben zij gepoogd tegen onze Rode op drie meter van de Zwitserse Duivels (voor de gelegenheid ln doelman, maar deze kon ln extre- het wit) te werk te gaan. Het was mis nog redding brengen. Het doel- van meetaf klaar dat ze alles in punt kwam dan, maar aan de an- de aanval zetten en hoe zelfs de drre kant. Het was werkelijk op- halfs meestal op de Belgische helft vallend dat dit moest geschieden opereerden. Hierdoor werd de ver- op een corner, zo weinig had da dediging bloot gezet en daarvan Belgische defense zich bloot gege- wisten de onzen dankbaar gebruik ven. Da bordjes wezen 1-2 vla Fat- te maken om na 17 minuten spel ton en er diende nog een half ma met twee doelpunten aan de lel- te worden gespeeld, ding te staan. Reeds aan de eerste In deze periode had Gemaey. minuut had Mermans op een door- opmerkelijk ver voor de doelmomj geven van Vandenbosch raak ge- opererend, zich herhaaldelijk laten schoten en zelfde Vandenbosch toejuichen door gevatte tussen- had zestien minuten later met een komsten. Ook Carré was weerom moeilijke eftectbal voor de tweede de grote breker, die herhaaldelijk maal doelman Pariier in het ootje een eerder aarzelende Dries kwam genomen. De Zwitserse aanvals- bijspringen. En het einde naderde, tactiek was dus deerlijk mislukt. Hoe Bellaman en Anthenen óch Die twee doelpunten hadden ook Inspanden, ze geraakten nooit meteen bewezen dat de zo geroem- tot voor Gemaey, die telkens met de grendel eer een aanvallende de te verre of te onjuiste schoten tactiek dan een verdedigend orga- van Meier over de baan wist, nisme was. Zo was het onder an- Slechts éénmaal moest de deklai dere hoofdzakelijk aan het veld- onze nationale portier ter hulp werk van de steeds oprukkende spil komen, maar dit was dan ook da Eggiman en aan het verbindings- enige keer dat het werkelijk nodig werk van middenvoor Meier te was. Aan de overzijde had Immers danken dat de Zwitsers hoe langer ook reeds Vandenbosch op het hoe meer veldoverwicht gingen be- doelhout geknald, en kort daarop reiken. Gelukkig was daar ln die had zelfde speler bij een der zeld- periode een allerbeste Vander zame reacties op schitterend solo- Auwera die zijn flank letterlijk werk van Coppens, in de vlucht op zak stak terwijl aan de over- naast geschoten, zijde, toen back Van Brandt aan Het fatale zou echter gebeuren, de knie gekwetst bij een botsing Het was weer op corner dat Cer met Diricx, door Dries werd ver- naey voor de tweede maal kansloos vangen, Vic Mees op hoogtfforme zou worden gesteld. Ditmaal was draaide. Het bleek alras dat het het de blonde Anthenen die, mid- Belgisch verdedigingssysteem heel den een bos van spelers, het eerst wat beter afgrendelde dan dit der met de kop tegen de bal sloeg en Zwitsers. Het kwam dan ook eerder meteen de gelijkmaker voor de zelden tot zeer hachelijke standjes Helveten kon aantekenen. Onmld- voor Gemaey en wat er toch door dellijk daarop floot de goedleidende kwam, werd door de Oostendenaar Duitse scheidsrechter af. netjes opgeknapt. Het was het resultaat van onze stuedekkende verdediging, dat de Wij kunnen vrij kort zijn In Zwitsers zich aan lateraal, en ove- onze beschouwingen en zeggen dat rigens steriel breedtewerk gingen het gelijk spel beide comparanten bezondigen. De minder talrijke loon naar werken heeft gegeven, aanvallen der onzen waren daar- Wat de Zwitsers wonnen aan ter- entegen heel wat gevaarlijker, ricoriaal overwicht, werd door de Vooral Hyppolite Vandenbosch be- onzen goed gemaakt door een gun- wees een werkelijke aanwinst te stige aanvangs-sekwentie en door zijn, want het was ln hoofdzaak 0nze sluitende verdediging. Het is hij die de locale doelman op de zeker de eerste maal niet dat ons korrel nam. Jammer dat linker- verdedigend compartiment met da hoeksoeler Janssens zo deerlijk in eer gaat lopen. Zelfs Oostenrijk, gebreke bleef. De Unionist miste Frankrijk en Italië, alle drie toch werkelijk inspiratie en snelheid, vooraanstaande voetbalnaties, had- zodat van die kant uit omzeggens den er reeds mede af te rekenen, geen gevaar uitging. Al weten we dat onze defense geen Toch lag het voor de hand dat grendelsysteem huldigt, dan zal het bij die 0-2 cijfers niet kon niemand ons tegenspreken als wij blijven. De rust was weliswaar zeggen dat het afgrendelen der onzen even doeltreffend gebeurt Niet alleen onze verdediging, als in eender welk ander systeem, maar ook onze halfs en de voor- lijn, op Janssens na, komen met ere uit de strijd. Ons binnentrio heeft zich zeker weinig te verwij ten. Vandenbosch is zelfs een ver heugende aanwinst. Over Copperj willen wij een woordje meer zeg gen. Men weet dat de Beerschot man nogal graag aan solo-werk doet. In acht genomen de rivaliteit met Mermans, had men gemeend dat Rik wel eens dit solo-werk zou overdrijven, ten nadele van het samenspel op de rechtervleugel Men had dan ook gemeend Cofi- pens er op te moeten wijzen dat hij steeds direct de bal moest door schuiven. Jammer voor ons elftal, maar deze tactiek heeft ons wel licht de zege gekost. Steeds zag men Coppens onmiddellijk het le der doorschuiven aan een maat en hoop en al haalde hij slechts twee maal zijn eigen spelmethode voor de dag. En tweemaal was er ge vaar voor Pariier. Tegen op de bal zittende verdedigers als Casali, Bocquet en Neury, had men Cop pens best laten spelen zoals hij het zelf goed oordeelde. Nu valt hem niets te verwijten, vermits hij niets verkeerd deed. In het ander geval ware hij misschien de gevaarlijkste van onze aanvallers geweest. Een voetbalgrootheid legt men best niet aan banden. JODEC. aanvalslijn, en waren zowel in de aanval als in defense te vinden... Toch Is het opvallend dat er zo weinig stootkracht van de Zwitser se voorhoede uitging. Spijts de Helveten verre het meest aanvallen leidden, had Paelinck alles samen genomen geen zware namiddag. Wij zegden het reeds hoger hoe hij de schuld draagt aan het eerste doelpunt, terwijl bij het tweede, het verrassend element in grotere mate aanwezig was dan het waar devolle. Liep het treffen, als experiment van jongeren, voor ons op een te genslag uit, dan is er evenwel nog geen reden tot wanhopen. Buiten Jadot, die maar een voet heeft en werkelijk t-gensloeg, kunnen de anderen gerust nog wat crediet be komen. Men vergete Immers niet dat ze nog nooit met elkaar ge speeld hebben, dat ze nog jong zijn en dus ook meer tijd vandoen heb ben om zich in een nieuw kader aan te passen. In afwachting dat ze bij een volgende gelegenheid weer eens samen mogen spelen, zouden enkelen er zich absoluut moeten op toeleggen zich de gave van de juiste pas meester te ma ken. Hoeveel ballen er ln de voeten van de Zwitsers zijn terecht-geko men, Is effenaf ongelooflijk. Zaterdag trad ln St-Hilarluskerk de Wevelgcmse onafhankelijke ren ner Marcel Kekaert in het huwelijk met Mej. Leona Hoeckman, wo nende Gullegemstraat alhier. Wij zien hier beiden bij het verlaten der kerk. Op 5 December te Avelgem: MILO TEGEN KID EUCÈNE V.C. Jong maar Moedig, Avelgem, in samenwerking met de Kortrijk- se promotors Masselus - Despriet, kondigt het hieronder afgedrukte aantrekkelijk programma aan voor Zaterdag 5 December: Nieuwelingen 3x2: Van Leynsele (85 kg Ruien) Olaeys (85 kg, Kortrijk). V. d. Abeele (82 kg, Ruien) Oassaert (2 kg, Kortrijk). Liefhebbers 3x3: Pefa (Lefevere 71 kg, Avelgem) Bauche (71 kg, Charleroi). Tem.set (63 kg, Kortrijk) V. d. Plas (63 kg, Charleroi). Declerxk (64 kg. Kortrijk) Go- bin (64 kg. Charleroi). Lorrez (60 kg. Kortrijk) André Henri (60 kg, Charleroi). Beroepskamp 8x3: Milo (67 kg, Avelgem) Kid Eugène (67 kg, Charleroi). DE RONDE VAN FRANKRIJK TE ANTWERPEN? van 30 Nov. tot 6 Dec. 1953 Het lijdt geen twijfel dat de be zetting van de Zesdagen van Brus sel weer meer dan buitengewoon zal zijn. Toch is het opvallend dat de matchmaker zoveel moeilijkheden heeft ondervonden om tot zijn sa menstelling te komen. Als we deze lijnen schrijven is er immers nog geen akkoord met Bruneel-Acou, winnende ploeg van verleden jaar, die ongetwijfeld een der grote trek pleisters zou moeten zijn. Het heet dat beide teveel vragen. Ook met anderen als Schils, Van Vaeren- bergh, Strom, de Gosselin's en K. Janssens is er nog steeds geen ak koord. Volgende veertien ploegen waren evenwel reeds vast aangeworven: Koblet - von Buren Kubler - Plattner Godeau - Senfftleben Magni - Rigoni Van Est - Wagtmans Schulte - Peters Van Steenbergen Ockers Debaere - M. Ryckaert Hendrikx - Van Geneugden Impanis De Beuckelaer Cerami - Vanderstockt Thyssen - Vankerckhoven De Valck - Deprédhomme Planta heeft die frisse natuurlijke smaak die 11 op de boterham zozeer lust. Planta smelt onmiddellijk in de mond en laat daarbij die echt aangename 1 smaak na, die U in de beste natuurproducten zozeer waardeert. En voor de keuken... wat 're ontdekking l Zohaast Planta in de pan is, 6melt, schuimt en bruint ze zonder ooit te spatten. Biefstuk, gebraad, gebakken eieren, kip, sausen, het krijgt allemaal een appe tijtelijke kleur en 'l sinaakt heerlijk lekker met Planta. Zo II Planta nog niet beproefd hebt, doe liet dan nu Al de kwaliteiten van het beste natuurproduct tegen een steeds schappelijke prijs. De Volkscross zelf zag een West- vlaamse zege in de persoon van Deweer. Het is niet de eerste maal dat wij op de vele kwaliteiten van de Waregemnaar wijzen. Niet al leen als veldloper, maar vooral als pisteloper heeft hij zich reeds een niet onaardige faam weten te ver werven. Is hij niet recordhouder van België over de 3.000 m. steeple en won hij niet reeds een 5.000 m. in <min dan 15 minuten? Dergelijke prestaties levert slechts een ras- athleet. Deweer, die momenteel onder de wapens is, lijkt reeds heel wat aan sterkte te heb ben bijgewonnen. De veelvuldige oefengelegenheid zal daaraan wel niet vreemd zijn. Zijn grootste tegenstander was weeral eens Jouret, maar de Oude- vs- fÊÊMmlï Planta laat zich met x even groot gemak uitsmeren op j vers als op oudbakken A brood. - De knappe Roeselaarse Basket-baüploeg Olbak wist Zondag tegen Kortrijk een mooie wedstrijd te spelen, om ten slotte met afgetekende 64-22 scoor te zegevieren. U. M. B. - MERICSEM MAGNI ZOEKT... Fiorenzo Magni, kampioen van Italië, zoekt een rijwielhuis. Haast niet te geloven, en toch waar. Het is een 'feit dat in Italië, net als in Frankrijk, de rijwielhuizen een flinke crisis doorworstelen, waar van de renners natuurlijk het slachtoffer zijn. Reeds verleden jaar dankten verscheidene geken de merken als Taurea, Olmo, Edel weiss, Viscontea hun renners af en nu zal o.a. ook Ganna, dat steeds heel wat pedaalridders herbergde, dit voorbeeld volgen. Het gaat slecht bij de macaroni's, want als de kampioen van het land tever geefs naar een merk uitziet, wat 'moet het dan zijn met de anderen? Magni koesterde een hele tijd de hoop bij Bianchi binnen te ge raken, maar dit merk vernieuwde zijn contract met Coppi en meteen is het uit met de dromen van de driedubbele winnaar der Ronde van Vlaanderen. Fiorenzo, een ge wiekst zakenman, heeft echter het hoofd in de schoot niet gelegd en heeft er een andere oplossing op ge vonden. Hij sloot namelijk met het gekende aperitiejmerk Martini-Ros- 'si een contract af en zal toeko mend jaar de leiding nemen van een ploeg renners: de veloclub Martini-Rossi. Magni is immers van oordeel dat, als de rijwielhuizen het niet meer willen doen, de gewone alledaagse firma's het wel kunnen. Die rede nering is tamelijk logisch maar het valt nu te bezien hoe de Bond dit zal bekijken. Te meer dat de nog bestaande rijwielhuizen zich tegen dergelijke msport-verwatering verzetten.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 10