Z. E. Mgr De Smedt bracht zijn officieel bezoek aan Poperinge U hebt een <mrfbedye bron van energie nodig! makt al les extm-v 1953 1952 1951 1950 1949 1948 1947 1946 1945 1944 1943 Mevrouw. 1942 De BULEX keukengeyser Is geen avontuur... Dichte mist veroorzaakte Treinbotsing te Ste Katharina-Lombeek PYRAMID U die voor een heel gezin moet zorgen... De Kerkvoogd predikte tevens het slotsermoen van de H. Missie Sint Niklaas kwam. Voorjaars- temperatuur over West-Europa de natuur zelf levert niets beter I Stort 13© fr. Vijf doden en twee en dertig gekwetsten GEEN PROEFNEMING^ MAAR.... gas snelwaterverwarmer. TE KOOP BIJ alle loodgieters Het U een product van CONT1W6IER. Blrminghamitraat. 53. BRUSSEL Uit het Staatsblad »GER8CH«PPEn BElG™ ™^TJSCMP?I' EN SPMRKAS N.7. «HET WEKELIJKS NIEUWS ZatercSt* 12 Dec. XOW. BIz. 9. Zondag jl., vanaf de vroege morgen, wapperden de vlaggen in Poperinge, want Z. H. Exc. Mgr De Smedt, Bisschop van Brugge, was er voor gans de dag te gast ter ge legenheid van zijn officieel bezoek aan de stad, dat samenviel met de sluiting van de H. Missie. Berst had St-Jansparochie de eer Monseigneur te mogen begroe ten, die er te 8.15 uur de Commu- niemis opdroeg en de gelovigen van op de kansel toesprak. De nochtans ruime St-Janskerk kon onmogelijk aan al de aanwe zigen een plaatsje bieden. Dit zou tevens het geval zijn in de O. L. Vrouwkerk waar te 10 uur een plechtige H. Mis gezongen werd met Pontificale Assistentie en ser moen door de bisschop. Was na de Hoogmis de vreugde bij iedereen zeer groot toen men de vriendelijke Bisschop zegenend zag voorbij gaan, dan was de vreugde dubbel groot bij de kinde ren. Neen, Monseigneur sloeg geen enkel kind, over om het op het voorhoofd te zegenen met een kruisje en wanneer een moeder haar slapend, wichtje uit het voi- tuurtje wilde nemen, dap, deed de goede Bisschop teken het kleintje te laten slapen en boog Hij zich over het slapend kindje om liet te zegenen. Het waren allemaal zoveel ont roerende tafereeltjes. Een kleintje op moeders arm hield stevig zijn popje omkneld en toen 'het kindje een kruisje kreeg van Monseigneur stak het fier zijn popje vooruit. De bisschop lachte vriendelijk naar het kindje: Wat een mooie pop, hebt ge die van St Niklaas gekregen? Bij de pastorij van O. L. Vrouw- kerk wachtte een groot gezin, dit van dhr Albert Sanders, vader, moeder en 12 kinderen, om aan Monseigneur te worden voorge steld. ONTVANGST TEN STADHUIZE Te 11.45 uur werd de Bisschop op het stadhuis ontvangen door het Stadsmagistraat en de voltalli ge gemeenteraad. Een mooi rood tapijt wees aan de bisschop, die vergezeld was van zijn Groot-Vicaris, Mgr Mahieu en van Z. E. H. Deken Geldof, de weg naar de hall van het stadhuis waar het Schepencollege, onder leiding van Burgemeester Dr Van Walleghem, de Kerkvoogd begroet te en naar de ontvangstzaal bege leidde, waar de Burgemeester de talrijke aanwezige personaliteiten voorstelde. Vervolgens vertolkte de Burge meester in een welkomrede de vreugde van de Poperingenaars de Kerkvorst te mogen begroeten die niet alleen om de geestelijke be langen maar ook om het stoffelijk welzijn van allen bekommerd is. Het Geestelijkealdus de Burgemeester, «van het stoffelijke scheiden is niet mogelijk en het is in die zin dat wij er aan gehouden hebben dat deze ontvangst zou doorgaan in aanwezigheid van al de gezagdragers in stad, om nadruk te leggen op de samenwerking en het wederzijds begrijpen tussen geestelijke en wereldlijke Over heden De Burgemeester vervolgde: «de Poperingenaar aan U voorstellen Is, meen ik, een overbodige taak, want toen U tot bisschop van Brugge werd benoemd, vond U als voorlopig hoofd van dit bisdom Monseigneur Mahieu die, al woont hij reeds zolafig te Brugge, nóg steeds een echte Poperingenaar is gebleven schalks en geestig tot in het ernstig toe». In aansluiting met deze woorden bracht de Burgemeester een warme BOVEN: de Overheidspersonen op de trappen van het Stadhuis. Vooraan herkent men van links naar rechts: Groot-Vicaris Mon seigneur Mahieu, Z. Hoogw. Exc. Mgr De Smedt, Burgemeester Dr J. Van Walleghem en Schepen Roffiaen. Op de tweede rij: Z. E. Deken Geldof en Schepen Vitse; vervolgens E. H. Vandenberghe, Onder pastoor van O. L. Vrouw; Stadssecretaris G. Verstraete; Schepen Devos en Z. E. H. Pastoor De Brie. In de inzet links: Monseigneur de Bisschop door Dr Van Walleghem eerbiedig begroet. Onder links: het Missiekruis in de processie meegedragen. Onder rechts: Monseigneur dient het H. Doopsel toe aan een der tweelingzusjes uit het gezin van Meester Julien Lozie. huilde aan Monseigneur Mahieu en besloot hij met een heildronk. Zeer ontroerd dankte Monseig neur De Smedt voor de hulde die hem gebracht werd en de Bisschop bewees eens te meer zijn Bisdom grondig, ook op materieel gebied te kennen, want met kennis van za ken sprak Monseigneur over een specifiek Poperings probleem, de hop. «Uit mijn Vaders huis», aldus Mgr De Smedt, «herinner ik mij de aangename geur van de hop». De Bisschop wenste het beste, ook voor de materiële welvaart van de stad en bracht vervolgens huilde aan Monseigneur Mahieu. mijn rechterarm», zoals de Bisschop hem noemde. Op zijn beurt hief de Bisschop het glas op de welvaart van Po peringe. DE OPSLUIT VAN DE MISSIE In de namiddag bad dan de op sluit plaats van de grote Missie. Van de drie Poperingse kerken kwamen de gelovigen op de markt samen om er voorbij de geestelijke en wereldlijke overheden, die van op het balkon van het stadhuis de stoet in ogenschouw namen, te defileren. De Koninklijke Katholie ke Harmonie Ste Cecilia opende de stoet. Eerst trokken de paro chianen van St Bertinus voorbij, vervolgens deze van O. L. Vrouw en ton slotte deze van St Jan met het, Missiekruis. De stoet, waarbij de Overheden zich aansloten, begaf zich naar Sint Bertinus. Alhoewel men al de stoelen uit de kerk verwijderd had. kostte het Het schone gezin van cthr Albert Sanders, politieagent, dat twaalf Wnderen telt, kwam Z. Exc. Mgr De Smedt begroeten na de plechtige Hoogmis in O. L. Vrouwkerk. Alhoewel het een dringen en drummen Was, want iedereen wilde op de foto staan, kon onze fotograaf toch deze opname maken. Vooraan in het midden staat zelfs een kindje dat niet tot het gezin Sanders behoort. Links Heer en Mevrouw Sanders, de kinderen Sanders, waarvan het kleinste op moeders arm zit en het volgende op de arm van de familiale helpster, Mej. Lutgarde Maerten. Monseigneur staat glim lachend te midden van dit schoon gezin; meer naar achter bemerkt men Z. E. H. Deken Geldof en E. H. Onderpastoor Verdonck. Rechts op de foto de Heer Politiecommissaris T'Joens, die Peter is van de kleine Maria. moeite aan iedereen een plaatsje te bezorgen. AJs inzet van de plechtigheid diende Monseigneur zelf het Heilig Doopsel aan drie nieuwgeborenen uit twee prachtige Poperingse ge zinnen toe, namelijk aan de twee lingzusjes Mia en Magda, 10e en lie kind vut het gezin van Meester Julien Lozie - Maria Dauchy, en aan Jozef-Jeroom Creus, 13" kind uit het gezin Guido Creus - Elza Ghesquiere. Z. E. H. Deken Geldof had aanvaard Peter te zijn van Mia Lozie en van Jozef-Jeroom Creus. De antwoorden van de Ge loofsbelijdenis door Peter en Meter uit te spreken werden door al de aanwezige gelovigen mede uitge sproken. Het was een zeer ontroe rende plechtigheid wanneer de rij zige Bisschop met mijter en staf op het verhoog deze schone plech tigheden voltrok. Na deze doopplechtigheid werd een plechtig lof gezongen tijdens hetwelk Monseigneur het slotser moen hield van de H. Missie waar na een door allen meegezongen Te Deum God dankte om de welda den van de Missie. Terwijl allen knielden gaf de Bisschop aan de gelovigen de Pau selijke Zegen. Met deze plechtigheid werd te Poperinge een schone dag besloten en werd tevens een zeer druk ge volgde Missie bekroond met een onvergetelijke dag. Buiten haastte iedereen zich huiswaarts langs de mistige stra ten. maar droeg in zich de zonnige herinnering mede aan de steeds glimlachende Mgr De Smedt. de Bisschop van iedereen. GEMO. Zoekt g'iets t'huren of te kopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of watt Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons "bladI KORTGEDING OM DEELS INGESTORTE SMEDENKAPEL TE BRUGGE Vóór 1933 was de Smedenkapel te Brugge geklasseerd als monu ment, maar die klassering was vanwege de Commissie van Monu menten en Landschappen opgehe ven. De bouwvallige, maar aloude Smedenkapel werd samen met het erf, door de garagist L. Maertens, die ernevens woont, aangekocht. Toen hij evenwel de wil te kennen gaf de kapel af te brekn om er een ander gebouw op te richten, rees daartegen verzet op, o.m. vanwege het Brugs Stadsbestuur en de Oommissie voor Monumenten. Het Brugs Stadsbestuur wilde zelfs de kapel doen herstellen. Vorige week had dhr Maertens nu vanwege de Technische Dienst van de stad Brugge een aanmaning ontvangen de kapel te doen her stellen, zoniet werd verklaard dat de stadsdiensten het zelf zouden uitvoeren, maar op de kosten van de garagist. Vrijdagnamiddag, 4 December, waren de werklieden, door de stad toelast met de herstellingswerken, ter plaatse toegekomen, toen onder hun ogen een drummer van zowat 3.000 kg. gewicht met veel geraas naar beneden stortte. Een grote gaping onder het dak werd meteen zichtbaar. Hoe het gebeurde, kan niemand uitleggen, maar sommigen beweren dat een kriek het zwaar stuk muur naar beneden zou heb ben doen tuimelen. Op bevel van de Burgemeester werd door de aangestelde aannemer dan toch de stellingen aangebracht nodig'voor de herstellingswerken. Zaterdagmorgen verklaarde de Hr Maertens dan dat zo de arbei ders enige herstellingen aan de ka pel zouden beginnen, hij de stel ling met een truck zou omverrij den: het voertuig stond reeds ter plaatse. De politie werd dan bij geroepen om de opzet van de ga ragist te verhinderen. Maandag jl. werd de zaak be handeld ln de Brugse Gemeente raad, wijl op aanvraag van de hr Maertens thans een kort geding ingesteld werd voor de Rechtbank. ZACHTSTE WEDER SEDERT 120 JAAR Meikevers te Malmedy. Maar ook watergebrek. October, November en deze eerste dagen van December brachten een voorjaarstemperatuur over gans West-Europa. Naar verluidt bracht ons deze Herfst de zachtste tempe ratuur sedert 120 jaar, maar ook een van de droogste, daar zo weinig regen is gevallen in de loop van de laatste 10 weken. Vrildag jl. werd in Nederland de warmste Decemberdag waargeno men sedert 97 jaar, met nl. 16,8 graden. Te Brighton was het Zaterdag 5 December een echte Zomerdag, met stralende zonneschijn en een temperatuur van 30 graden. De mensen wandelden in deze Britse badplaats in lichte badpakken en zomerjurken. Londen boekte meer dan 17 gr.; Berlijn 14 gr.: Bonn 13 gr.: Oslo 10,5 gr.; even Kopenhagen. Te Rome staan de dahlia's in bloei. Te Wenen moest de scheepvaart op de Donau geschorst worden daar het waterpeil te laag was. In vele plaatsen, ook in onze gewesten, doet het uitblijven van regen eein dringend watergebrek ontstaan. In vele huizen waar men nog gesteld Is op pomp- en regen water, staat men er zonder. De zachte temperatuur bracht ook in vele gewesten Lentever schijnselen bij. Zo wei-den te Mal medy voor de tweede maal aard beien, bosbessen en andere vruch ten geplukt, wijl er ook meikevers gevangen werden. In de streek van Stavelot bloei den reeds de witte Paasbloempjes en gaan de kinderen uit naar de bossen om er wilde aardbeziën te plukken. In de tuinen bloeien er rozen en vlinders hebben er zich vertoond. In de streek van Ferpignan, in Frankrijk, werden ook kersen ge plukt en te Tarasoon aardbeien. 262 SCHILDERIJEN VAN VLAAMSE KUNSTENAARS TENTOONGESTELD TE LONDEN Om dag na dag Uw taak als huismoeder met nieuwe njoed en energie te hervatten hebt U goede voeding nodig. Maar daartoe hoeft U nu niet bepaald véél te eten 1 Wel van belang is dat elke maaltijd, ,elke dag, U telkens de onmisbare vetstoffen en vitaminen verschaftMet Solo bent U zeker ze te vinden, want SoLo is de rijkste bron van energie Zaterdag 5 December jl. werd te Londen een tentoonstelling ge opend welke de kostbaarste verza meling van schilderijen biedt die ooit werden bijeengebracht om aan het publiek te worden vertoond. Het is een tentoonstelling van «Vier Eeuwen Schilderkunst». In totaal zijn er ongeveer 262 schilde rijen bijeengebracht, van de Vlaamse schilderkunst tussen de jaren 1300 en 1700, o.m. van Ru bens, Van Dyck, Memlinck, enz. Koningin Elisabeth zelf heeft 49 werken geleend en de rest komt uit musea en particuliere verzamelin gen in Engeland, Nederland, Italië, Oostenrijk, Frankrijk, België en de Verenigde Staten. SoLo SOI 30A—01913 BFL Alleen de fijnste oliën gaan in Solo en daardoor is zij zo voedzaam. Bovendien is Solo, héél het jaar door, verrijkt met vitaminen D en A. Solo geeft U - zonder dat het veel kost - èlles wat uw organisme nodig heeft... en zij maakt uw ge rechten nóg smakelijker! 1,74, kg Solo geelt 4-maal méér energie dan dezelfde hoeveelheid vlees van gevogelte. U. M. B. - MERKSEK DUITSLAND EIST GELDIGE PAS VOOR INDIVIDUELE REIZICERS Nu men voor het reizen naar Duitsland, geen Duits visum meer nodig heeft, zijn talrijke reiziger» imet passen, waarvan de geldig heidsduur ls afgelopen, aan de Duitse grenzen verschenen. Men heeft hen terug moeten stu ren, daar iedereen, die individueel naar Duitsland reist, in het bezit van een geldige pas dient te zijn. GEZELSCHAPSREIZEN Buitenlanders, die deel uitma kend van een reisgezelschap, naar Duitsland komen, zullen aan de grens de zogenaamde «Zahlkarten» niet meer behoeven ln te vullen, mits de Duitse grensautoriteiten een afschrift van de lijst der leden van het reisgezelschap wordt ter hand gesteld. Op deze Zahlkar ten» moeten de reizigers uit het buitenland gewoonlijk hun naam, adres, pasnummer, e. d. invullen. op postcheckrekening 47.63.60 van Het Wekelijks Nieuws Poperinge, en U ontvangt ons blad tot einde 1954. De dichte mist was Maandag avond op de spoorlijn Brussel - Gent oorzaak van een botsing tus sen twee treinen waarbij vijf rei zigers om het leven kwamen en 32 gekwetst werden. De aanrijding deed zich voor in de volgende omstandigheden. De locaal-trein die te 18.09 uur Brussel-Zuid verlaten had met be stemming Denderleeuw was op circa 15 km. buiten Brussel opge houden door een onveilig signaal. Reeds gedurende een 10-tal mi nuten had de machinist vruchteloos gewacht tot het signaal weer op veilig zou komen. Plots hoorde de treinwachter Hector Schouiben, die van het op onthoud gebruik maakte om ln de pakwagen een diensttabel in te vullen, het gerucht van een na derende trein. De man keek door de schuifdeur naar buiten en zag De laatste hand wordt gelegd aan de binnenafwerking der nieuwe magazijnen van de MEUBEL INDUSTRIE MONCAREY, Iepersteenweg te Poperinge. Zoals de foto toont, is de lichtverdeling op geheel speciale wijze verzorgd. Per helicopter daalde St Niklaas uit de wolken neer, om een bezoek te brengen aan zijn grote en kleine (Tienden van de Fonderies Nestor Martinte Berchem (Brussel). Op de foto zien wij de brave Sint omringd door het jolig jong volkje. Hl] waarborgt U water op 98* C voor alle huishoudelijke gebruiken, vlug koken van de groenten, koffie, thee; voor de afwas, de linnenwas, het kuisen, enz.„ een gemakkelijk en zuinig onderhoud dat U zelf kunt In het oog houden; zoodanig gemakkelijk gaat het een gering gasverbruik voor een opvallend rendement. Vreugde en comfort in uw gezin, dank zij BTJLEX ONTPLOFFING IN MUNITIEFABRIEK TE BALEN-WEZEL EIST DRIE DODEN 7 xwaar- en 36 lichtgewonden. In de verpakkinigsafdellng van de munitief abriek te Balen - Wezel heeft zich Dinsdag te 11.15 een ontploffing voorgedaan. In de af deling waar springstof machinaal verpakt werd, ontplofte een ma chine waardoor twee arbeidsters en een werktuigkundige op slag ge dood werden. Gans de fabriek door werden deuren en vensters vernield en daken afgerukt. In de onmiddellij ke omgeving van de getroffen af deling werden 7 personen zwaar gekwetst terwijl 36 andere lichte verwondingen opliepen. Tot 10 km. van de plaats van de ramp werd glasschade aangericht. 13 DODEN BIJ TORNADO'S OVER U.S.A. Geweldige tornado's hebben Za terdag 5 December jl. verschillen de gewesten van de U.S.A. geteis terd, de dood veroorzakend van minstens 13 personen, wijl er meer dan 50 gewonden werden geteld. De Staat Texas werd bijzonder lijk geteisterd. Vicksburg werd het zwaarst getroffen; twee schouw burgen o.m. stortten er in. TWEE VRACHTWAGENS IN BOTSING AAN DE GRENS SCHEIDING AVELGEM-OTEGEM Gelukkig geen gekwetsten. Maandagmorgen rond 8.30 uur, heeft er zich op de grensscheiding van Avelgem-Oregem, aan het ge vaarlijke kruispunt bij de café Casino door de oorzaak van het gebrekkig zicht wegens de zware mist, een zeer zware botsing plaats gegrepen. De voerder der zware vrachtwa gen van aannemer Van Den Daele, woonachtig te Petegem bij Oude naarde, welke uit de richting van Tiegem kwam gebold, bemerkte zo als gezegd wegens de zware mist niet, dat uit de richting van Avel- gem, de vrachtwagen van aanne mer Gentiel Martijn uit Avelgem, en bestuurd door Maurice Desmedt, eveneens wonende te Avelgem, kwam afgereden, en beide wagens konden niettegenstaande alles, een aanrijding niet meer ontwijken. Wegens de uitgevoerde zwenking rukte de vrachtwagen van Van Den Daele een electrische paal af, en botste verder tegen de gevel van de café Casino aan. Gelukkiglijk hadden de beide voerders geen enkel letsel opgelo pen. en kwamen zij er met de schrik vanaf. De twee vrachtwa gens hadden slechts geringe schade bU deze aanrijding opgelopen. met ontzetting het licht van een naderende locomotief door de mist boren. Nog net had de treinwachter die zag dat er iets verschrikkelijks ging gebeuren, de tijd om naar buiten te springen. Hij tuimelde wel over de schuine helling van de 8 meter hoge berm naar beneden en bleef daar enkele seconden ver loofd liggen, doch de man was een gewisse dood ontsnapt» want op hetzelfde ogenblik dat hij de •sprong waagde, reed de express- trein voor Gent op de stilstaande trein in. De treinwachter, die gauw terug tot bewustzijn kwam, was de eerste om hulp te bieden. De geneesheren, die met de express meereisden en een verpleegster organiseerden een hulpdienst voor de slachtoffers, want spoedig bleek dat een reizi gerswagen, schier alleen bezet met wsqrksters die van hun arbeid te rugkeerden, totaal versplinterd was. Spoedig waren ambulanciediensten ter plaatse. De brandweer moest op de met struiken begroeide hel ling een doorgang vrij maken om het mogelijk te maken dat men de slachtoffers op draagberries naar beneden bracht tot bij de zie kenwagens. Nog dezelfde avond heeft men drie lijken bovengehaald. Nog twee slachtoffers overleden nadien in het ziekenhuis. Van vier van 'deze slachtoffers werden de namen me degedeeld; Odette en Irma Ver- beeken, beide uit Heldergem, Su zanne Van Impe uit Klerksken, en Eliane Buyle, uit Ressiegem. Zes van de 32 gekwetsten bevinden zich in bedenkelijke toestand. Naar blijkt uit het onderzoek was de aanrijdende express-trein die normaal te 17.54 moest ver trekken, gedurende meer dan een half uur opgehouden geweest in Brussel-Zuid. De machinist had gestopt aan een onveilig signaal, doch volgens de instructies had hii gebruik gemaakt van de toelating om verder te rijden nadat hi.1 het daartoe bestemd bulleti.in bi.i de signaalstand had ingevuld. Hi.i bad van danaf zijn snelheid geregeld op 60 km. per uur. De zeer dichte mist op de plaats van de ramp onttrok echter de stilstaande trein helemaal aan het zicht. Slechts op het nippertje kon een TER VOORKOMING VAN NIEUWE OVERSTROMIN GEN TE OOSTENDE spoorwegarbeicter, bij middel van signalen een tweede aanrijding voorkomen toen de trein voor Adinkerke de plaats van de aan rijding naderdle. Nog dezelfde avond werd een onderzoek geopend door het parket Van de aangereden trein werd een wagen vernield en werden twee wagons uit de sporen gelicht door de botsing. Machinist en stoker van de aanrijdende trein werden Dinsdagavond na ondervraging ln vrijheid gesteld. Vergezeld van hoge ambtenaren bracht de Minister P. W. Segew Dinsdag een bezoek aan de plaats van de ramp. Namens Z. M. de Koning ging dhr de Neeff, Gou verneur van Brabant, Dinsdag het stoffelijk overschot van de slacht offers groeten en begaf hij zich vervolgens naar de kliniek te Asse, waar hij aan de gewonden het msedevoelen van de Vorst betuigde. Om nieuwe overstromingen te Oostende te voorkomen, zullen er binnenkort belangrijke werken uit gevoerd worden. Zo zullen de kaai muren o.m., in.zonderli.ik aan het oud vissersdok, verhoogd worden tot 7 meter. Bij de overstromingen van 1 Fe bruari jl. was het water gestegen tot 6,80 m. Er wordt aldus een nieuwe zekerheid voorzien. IN DE RECHTERLIJKE ORDE Bij Kon. Besluit is de Hr Mal- fait A. J., advocaat te Kortrijk, be noemd tot plaatsvervangend rech ter in de rechtbank van eerste aan leg te Kortrijk. ZAKDOEKEN gewaarborgd door TOOTAL Nieuwe prijzen Dames 19 Fr. Heren 34 Fr. TOOTAL, VAN MAERLANTSTR. 16 BRUSSEL 4 VLIEGTUIGONGELUK BIJ MADRID 23 doden en 10 gewonden. Een Spaans passagiersvliegtuig is te pletter gevlogen tegen een berg flank van de Cebollera. Het toestel vloog van Bilbao naar Madrid. Een reddingsploeg rukte onmiddellijk op naar de top van de berg; op de plaats van de ramp werden 23 lij ken ln en om het wrak gevonden, maar ook 10 gewonden die zohaast mogelijk naar een kliniek werden overgebracht. Nabij Ankara botsten vier Spitfires op elkaar. Drie piloten werden gedood. Een 5« toestel werd als vermist opgegeven. Bij vliegtuigongeval voorge vallen nabij Nottingham. Enge land, vielen zes doden te betreuren. Alverlngem: Phlllbert Ballleul, Dorp 2. Beitem-Rumbeke: Alb. Vanelelander, Kerkhofstr. 134. Beveren-Roesbr. Robert Lepéo, Hondschotestr. 82. Dlksmuide: M* O. Van Nevel- Melre, IJzerlaan 4. Hooglede: Marie-L. Pleters, Roeselarestr. 8. leper: Aug. Hendrlekx, Dlkkebusstwg 150. Ingelm unster: Mare. Am-poorter, Weststraat 13. Izegem: Rafaël Paret, St-Crlspljnstraat 18. Kemmel: Leo Duplacie, Renlngelststraat 63. Koekelare: Mr Jozef Bulcke, Ichtegemstraat 12. Kromheke: Mej. Maria Denys, Dorpplaats. Leke: Mr A. Denolf, koster, Nleuwstraat 21. Llcht-ervelde: Mr Jozef Depoorter, Gemeenteontvanger, Stationstraat 98. Loker: W» L. Dousy-Mortreu, Dorp 52. Mes en: Hector Vercruysse, Ketelstraat 10. Moorslede: Aohiel Goemaere, Dadizelestraat 32. MTVATI OND6RNEMINQ UHECRD OOOA KONINKLIJK «BLUfT VAN If DCC. IJI« OPOER1CHT IN 1901 LANGE NIEUWSTRAAT 40 ANTWERPEN Nleuwpoort: Mr Alfons Depelchln, Kokstraat 36. Oostvleteren: Mej. Y. Van Hout te, Henrl Deberghstr. 6. i'oelkapelle: M" W« M. De Butter- De Wilde. Ploegsteert: Victor Menet, r. d'Armentlère» 110. Proven Mej. Noëlla Prinzle, Statiestraat, 55. Poperinge: Paul Devos, Komstraat 36. Michel Maes, Westvleterenstw. 25. Roesbrugge-Harlnge Gerard Delplace, Gemeentesecretaris. St Idesbald-Koksljde Er. Van Eecke-Deleu, Villa Kerkepanne, Frankrijklaan 9. St-Pleterkapelle- Leke: Mr André Provoost Dorp 12. V-zor»*: Burwi Plnson, Sporkllnstreat 23. tel. 188. IVarneton: Mr Bruno De Simpel, rue de Rivage. Wervlk: Valère Verfalllle, Molenstraat 46. Westrozebe. Aurele Van Damme Statlestrr 136. Vf«6tvlet«en: M»J. A. Quagtiebeur, Poperlngestraat 71, Woesten: Mr Gast. Verfalllle, Stee.LStraat 34 Woumen: Maurice Debruyne, Dorp 114. Wulveringem: Mlohel Duron, Goudenhoofd 38, Vfnkem. ZiRebeke: M» Germ. Coudron- Vandamme, Dorp 46. ERNSTIGE PERSONEN KUNNEN EEN AGENTSCHAP AANVRAGEN

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1953 | | pagina 9