dl September Juni October November December HET WEKELIJKS NIEUWS Saterdag a jan. SBi -tt.it thuur cleenewerck Januari Februari IV! sart Juli Augustus kende een schitterend seizoen. LO - De Engelsman Pirie won de internationale veldloop te Me- zidon vóór onze landgenoten Theys en Reiff. - Het internationaal militair veldloopkampioenschap werd te Brussel gewonnen door de Fransman Abdallah. Onze landgenoten De Troyer en Ser- roels eindigden op de ereplaat sen. 21 - Jean Sneyers verliest op pun ten van de Fransman Fame- chon te Brussel. Te Antwerpen won Rik Van Steenbergen de omnium van het Jaar tegen Schulte, Koblet en Carrara. Te Zurich wonnen Koblet-Von Buren het Europees koppelrit- kamploenachap vóór Schulte- Peters en RIJckaert-Bruneel. newerok was er grote uitblin ker. - De Zuid-Slaaf Mihalic verras send winnaar van de Zes-Lan- dencross vóór Sando en Abdal lah. De Belgen ontgoochelden allen om ter meest. - De Ronde van Limburg wordt gewonnen door Dewachter, vóór Loyaerts en De Feyter. 29 - Gent-Wevelgem wordt gewon nen door Impanis, vóór Van Est, Derycke en Van Steen bergen. De Nederlander Haan wint bij de indé's; de Waal Jacques Daniels verrast de liefhebbers en de Roeselare- naar G. Degryse wint met voorsprong bij de nieuwelin gen. - Ons militair elftal verliest on verdiend met 1-2 van de En gelsen in de strijd voor de Kentish-Beker. 12 25 19 - De Ronde van Vlaanderen wordt gewonnen door Van Est vóór Keteleer, Gauthier, Bo- bet en Petrucci. Fred Debruy- ne wint vóór Van Geneugden en Van Belle bij de onafhan kelijken. Bij de nieuwelingen is het alweer G. Degryse die primus wordt. - Germain Derycke wint Parijs- Roubaix vóór Piazza, Wagt- mans en Bobet. - B. Demunster wint de Ronde van Westvlaanderen, waarvan Willy Jacob de laatste rit wint. - Willem Labaere wint de Om loop van Midden-Vlaanderen te Deinze ln de spurt. - Bertje Vamcjvoorde wint de eerste rit van ons liefhebbers- krlterium te Merkem vóór Re- bry, Taillieu, Indevuyst en W. Jacob. - Het Belgisch nationaal voet balelftal wint van Nederland met 0-2. Het B-elftal wint met Deze foto, gemaakt op de pistemeetlng te Moorslede, verzamelt vier onzer beste renners 1953: Germain Derycke, Briek Schotte, Florent Rondelé en Valeer OUivier. 1 - Georges Furnière wordt kam pioen van Westvlaanderen in veldrijden te Vlamertinge vóór Vanden Daele, Desmedt Gil bert en Vandevoorde. - Frans Herman won de inter nationale veldloop van Char- tres vóór Mimoun. 5 - Bruneel-Rijckaert A. winnen de Gentse Zesdagen vóór Strom-Arnold, Schulte-Peters en Ockers-Van Steenbergen. 15 - Na een spannende wedstrijd verliest hst Belgisch Leger met 0-1 van het Frans Leger in de strijd voor de Kentish-Beker. - De Duitser Neuhaus slaat de Engelsman Williams k.o. Wil liams leidde op punten in dit Europees kampioenschap. 13 - Bruneel-Acou winnen de Ant werpse Zesdagen vóór Schulte- Prters en Forlini-Terruzd. - De Rode Duivels verslaan de Zwaluwen met 5-0 scoor te Gent. i zelfde cijfers eveneens van Nederland. - Brlek Schotte wint Dwars door België, nadat Wagtmans en Van Eist de ritten wonnen en Schotte de tijdrit op zak stak. 26 - Lucien Taillieu wint vóór Ghisquière, Peeters en Inde- vuyst de tweede proef van ons kriterium en wordt leider. - Petrucci spurt rapper dan Schotte, Anthonis en Hen- drickx en wint Parijs-Brussel. Het Belgisch crosskampioen schap wordt verdiend maar v rrasssnd gewonnen door G. Furnière. vóór Roger Declercq en Van Kerrebvouck. - Dag der clubkampioenschap pen. Ghisquière won te Vla mertinge; Wamb'ke en L. De- munster bij S. V. Deerlijk; Lucicn Victor bij Menen Sp.; Pascal bij Oostend Stadion; Tytgat bij W. 5. C. Torhout; Pieters bij S. V. Meulebeke en W. Degryse bij W. S. Roese- lare. 8 - De Fransman Rondeaux wordt wereldkampioen in veldrijden te Onate vóór Bauvin en Du- fraisne. - Nest Sterckx wint de Omloop van Vlaanderen vóór Mollin en M. Rijckaert. Bij de indé's is Van Schoorisse eerste vóór Decraeye en Wyckstandt. i5 - Germain Derycke wint de Ronde van Algerië, vóór Impa nis en Neyt. - Albert Eloot wint de Kat.te- koers vóór G. Rabry, Ghis quière en Raf Verhaeghe. - De onbekende Munch wint Farijs-Azurenkust vóór Wal- kowiak, Bertaz en Blomme. - Kuurne-Brussel-Kuurne ziet de zege van Polle Degraevelyn vóór Dré Pieters, Mertens en Labaere. - Voor het militair voetbaltor - nooi in Turkije spelen België en Nederland 1-1 gelijk. 13 - Voor zelfde kompetitie ver slaat België de militairen van Italië met 2-0. 19 - Ons nationaal voetbalelftal wordt in Spanje met 3-1 ge slagen. - Petrucci wint Milaan - San Remo vóór Minardi, Ollivier en Germain Derycke. - Onze Jassen winnen het mili tair voetbaltornooi in Turkije door dit land in finale met 2-3 te verslaan. 22 - Nic Janssens wint de Kem- melbergcross vóór Mingels en Van Heuverzwijn. - Gaston Rebry wint Gent-Sta- den vóór Lowie Remy, B. De- munster en Decocker. - Marcel Rijckaert wint de Elf- Stedenronde vóór Buyl, Rik Denys en Schotte. Thuur Clec- Een jaaroverzicht, al kan het nn prozaïsch lijken, is op zijn eigen beschouwd steeds een Interessant iets. Ook op spor tief gebied, waar wij haast iedere dag door nieuwe uitslagen of ophefmakende prestaties worden bedacht. Het gaat er natuurlijk niet om buiten onze grenzen te kijken, maar even de geesten wat op te frissen aangaande de prestaties van onze sportbeoefenaars. Om het kort samen te vatten: 1953 is voor België een redelijk goed jaar geweest. Vooral op wielergebied, de volkse sport bij uitstek, werden er heel wat gunstige kenteringen aangestipt. Daar hebben wij onze veldrijders, bij wie de komst van Furnière en Declercq een gunstige ommekeer schijnt te zullen brengen. Mogelijks worden wij weerom «iemand» op internationaal gebied. In de klassieke koersen hadden wij een paar hartversterkende zegepralen, deze van Derycke in Parijs-Roubaix en van Schils in Parijs-Tours, waarbij echter de nederlagen in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Brussel zich ongunstig aftekenen. Daarnevens staan evenwei de mooie uitslagen der onzen in Milaa n-San Remo en de Ronde van Lombardije. Op gebied van ronden hadden wij de zege van G. Derycke in de Ronde van Algerië, H. Couvreur deze van de Ronde van Marokko, kregen wij de vijfde plaats van Oekers in deze v an Italië en de vierde plaats van Close in de Ronde van Frankrijk, die de jongeren Desmet en Van Genechlen op het voorplan bracht. Beloftevol was ook de prestatie van onze jongeren in de Route de France en de Omloop van de Zes Provinciën. De wereldkampioenschappen ten slotte brachten ons geen zege maar wel schitterende prestaties van Derycke en Oekers bij de profs en van Van Looy, Van Cauter en Noyelle bij de liefhebbers. Op piste hadden wij Dolf Versehueren onbetwistbaar meester en wereldkampioen achter motoren, hadden wij in Ockers- Van Steenbergen een flinke ploeg, die met Acou-Bruneel en Depauw-Glorieux onze nationale faam in ploegkoersen en zesdagen wist hoog te houden. Onze sprinters daarentegen schijnen niet meer van internationale klas te zijn. Onze voetballers kenden op internationaal gebied hoogten en laagten. In Spanje werd er verloren, iets wat normaal was en tegen Nederland werd er eenmaal gewonnen en eenmaal verloren. Voor de wereldbeker werd eerst Finland en daarna Zweden op eigen bodem verslagen, terwijl achteraf te Brussel ons tegen Finland een gelijk spel te deel viel, maar opnieuw van Zweden werd gewonnen, wat ons meteen voor de finales in Zwitserland kwalifieert. Ten slotte speelden de onzen een beste wedstrijd te gen Zwitserland, maar moesten er de punten delen. Wij mogen zeker niet nalaten de schitterende prestaties van ons militair elftal te onderlijnen. Te Ankarra wonnen ze immers in zeer ongunstige omstandigheden het internationaal militair kampioen schap. Dit alles bij elkaar genomen, vormt een niet onverdienst elijk jaar, waarop echter de jongste nederlaag tegen Nederland een zwarte vlek werpt. Waar vorig jaar Karei Sys bij de boksers de vaandrig was, is het Jean Sneyers die het meest op de voorgrond is ge treden in de jongste maanden. Sys slaagde er niet in zijn Euro pese titel te heroveren op Neuhaus, maar Sneyers werd Europees kampioen door zijn zege op Famechon. Zijn jongste gevechten laten voor de Brusselaar het beste verhopen. Naast hem rijzen enkele andere beloftevolle jongeren op. Zijn zege tegen wereldka mpioen Percy Bassett brengt Janssens natuurlijk op liet voor plan, maar naast hem hebben wij de bevestiging van Cabo en Mino en de opgang van enkele jongeren waaronder wij graag de Kortrijkzaan Cobe vernoemen. Ook bij onze athletiekbeoefenaars zijn er heel wat iichtpunten, Frans Herman is onze vaandrig geworden, een vaandrig van wereldformaat, maar daarentegen hebben wij de definitieve deemstering van Reiff en ook deze van Lucien Theys en Vande Wattyne. Echter weer hoopgevend zijn de prestaties van onze Kortrijkse spurters Germonprez en de Gebroeders Vercruysse, ter wijl wij in Moens een athleet vonden die ook op internationaal gebied zijn gang kan gaan. De andere sporttakken staan natuurlijk een weinig i n de schaduw. Wij moeten nochtans een open oog hebben voor hen en de vooruitgang van onze basketters die onlangs nog Fr ankrijk versloegen, naar waarde weten te schatten. Evenzo ware het gewenst de prestaties van onze moto-crossers toe te juichen. Ze hebben zich waarlijk de eerste plaats in Europa we ten te veroveren en alles wijst erop dat ze hun prestaties zullen weten te herhalen. En wie zou er blind kunnen blijven voor de uitslagen van onze biljartkampioenen Vingerhoedt, Van HasselVervest, Gabriels en Wafflart. Zij zijn immers in staat overal onze sporteer hoog te houden. Daarmede menen wij een vluchtige troepensehouwte hebben gehouden. De indruk die er uit voortvloeit moet ons ta melijk optimistisch stemmen, wat in elk geval een opwekkend iets is om van een oud jaar afscheid te nemen. Niet ieder jaar kan men dat getuigen. Hopen wij dat 1954 nog beter moge zijn. Balgen Tan Looy, Tui Aercbe en Noyelle. 30 - Faueto Ooppi betuigt zijn meesterschap bij de beroeps renners. Germain Derycke, tweede, was zijn kwaadste te genstander, wijl Stan Oekers derde wordt. 6 - Briek Schotte wordt onbe twistbaar winnaar van een zware Antwerpen-Lulk-Ant- werpen. 23 - Bordeaux-Parijs is aanleiding tot een tweegevecht tussen Kubler en Van Eist. De Zwit ser wordt ten slotte winnaar, wijl Stan Oekers zich vierde klasseert na De Santi. 23 - België ontmoet Finland als schifting voor de wereldbeker en moet zich met 2-2 cijfers tevreden stellen. Storms eindigen op d« ere plaatsen. 10 - De Omloop der Vlaamse Ar dennen te Ichtegem ziet de zege van Dierokena vóór De- oock, Maelbrancke en Dré De- derok. - Vandecasteele wint vóór R. Verbeke en Vandewiele bij de Indé's te Heestert. - Hugo Koblet wint onbedreigd de Ronde van Romandië. j.7 - Chris Huyghens wint de Ron de van België voor liefhebbers. Indevuyst en Vandevoorde, eerste Westvlamingen, op de 12* en 13' plaats. - Florent Rondelé wordt win naar van de Ronde van België vóór Schotte, Cerami en Cou vreur. - In de He de Francedrie daagse voor liefhebbers eindigt Willy Jacob vijfde. 24 - De Fransman Barès eindigt als primus in de Route de France vóór onze landgenoot René Desmet. Pierre Lowie en Malfait op de ereplaatsen. - Het Belgisch nationaal voet balteam wint met 2-4 van Fin land. Coppens tekende drie doelpunten aan. - Martin Van Geneugden wint Parijs-Valenciennes vóór De- prez, Rondelé en Thoma. 31 - De Waal Vander Stookt wint schitterend de Ronde van Lu xemburg vóór Close, Gaul, Diederich en Blomme. - In onze vierde proef te Wervik is het alweer Taillieu die zich de rapste toont vóór Delan- noye, Vandevoorde en Inde vuyst. - Fausto Coppl laat niemand il lusies en wint onbedreigd de Ronde van Italië, vóór Koblet, Fornara en Bartali. Oekers eindigt zesde. FLORENT RONDELÉ Zijn beste jaar als beroepsrenner. Verdiend en verrassend tevens werd Wies Van Steenkiste Kampioen van België. Te Lauwe viel hem een onvergetelijke hulde ten deel. 3 - Een beste Dré Noyelle wint vóór Taillieu, Jacob en Vande voorde onze derde liefhebbers- proef te Nieuwkerke. - Couvreur wint schitterend de Ronde van Marokko vóór An- zile, Teisseire en Decock. - De Vijf-Bergenprijs is voor Rondelé vóór Demulder, Mer tens cn Schotte. Cleenewerck won de bergprijs. - Stan Oekers wint de Waalse Pijl vóór Kubler, Petrucci en Devalck. 4 - Luik-Bastenaken-Ludk ziet een voorsprongzege van De Her tog, Diot, Raoul Remy en 7 - In een fel betwiste Kortrijk- Foperinge toont Lucien Tail lieu zich de rapste en wint al dus onze vijfde proef vóór Vandevoorde, Delannoye en Truye. Deze had zich in koers de beste getoond. - De internationale koers te Ar- mentières zag de zege van A. Cleenewerck vóór Vuylsteke, Venturella, Rondelé en Tael- deman. - Brussel-Luik voor onafhanke- lijken wordt gewonnen door Marcel Janssens. Lowie Van Geneugden en René Desmedt eindigden in zijn spoor. 14 - De Ronde van Noord-Frank rijk wordt gewonnen door de beloftevolle Fransman Platei vóór Vuylsteke, Sorgeloos, Oreel en Rondelé. Thoma en Ron delé wonnen elk een rit. - Onze zesde proef te Lo zag de spurtzege van Indevuyst die Nolf, Delannoye, Ghisquière en Bryon achter zich liet. 16 - Fel betwiste zevende proef te Koksijde die uiteindelijk door de sterke Van Bossel in de spurt werd gewonnen. Dré Noyelle, Taecke, Vandevoorde en Taillieu eindigden in de orde. - Lucien Teisseire wint de Om loop van Bevrijd Dauphiné vóór de Luxemburger Gaul. Baeyens eindigt zesde en Brankart negende. - De Belgische pistekampioen schappen zien de zege van: Gosselin in snelheid beroeps renners, De Bakker in snel heid liefhebbers, Glorieux in achtervolging beroepsrenners, Depaepe in achtervolging lief hebbers, Dolf Versehueren in halve-fond. 21 - Wies Van Steenkiste wordt te Namen na een zware koers kampioen van België vóór Oekers, Blomme en De Her tog. - Het kampioenschap van Vlaan deren voor onafhankelijken te Gits ziet de z*ge van Roger Devolder die Wijns, Blomme, Van Vlierbergen. Jacob en Be- kaert in de spurt klopt. - Hugo Koblet wint nu ook de Ronde van Zwitserland. Fritz Schaer, Baroni en Clerici moesten zich met de ereplaat sen tevreden stellen. 25 - In een ademben-mende spurt klopt Gerard Indevuyst een peloton in onze achtste lief- hebbersproef te D'kkebus. A. Vandevoorde Van Bossel, De lannoye, Verplaetse en Taillieu vochten voor de ereplaatsen. 28 - Berten Vandevoorde spurt zich kampioen van Westvlaanderen te Roeselare. Muylle, Desmedt Arm.. Deblaere en Vanneste moesten in zijn meesterschap geloven. De negende proef te Zillebeke- Hoge was voor Dré Messelis de gelegenheid om een voor sprongzege te behalen vóór Taillieu, Indevuyst, Mans en Gryson. - Dré Blomme toont zich de sterkste te Menen en omgordt de kampioenentrui bij de in dé's. Willy Jacob is tweede Westvlaming, vóór Devoghel, Vanhoutte en Beckaert. 3 - Dré Measelis wint on*# 10* kriteriumproef te Lombardslj - de vóór Daniël Deny», Vande voorde en Taillieu. - Rik Van Looy spurt zich kam pioen vai) België der liefheb bers vóór'Van Cauter, Deblae re, Van Schil en Wartel. 8 - Martin Van Geneugden wint de 6' rit van de Ronde van Frankrijk Caen - Le Man». - Valeer Ollivier spurt rapper dan R. Desmedt, G. Derycke en R. Decock in de Omloop der Westvlaamse Bergen te Poperinge. 9 - Jos Planckaert wint op schit terende wijze onze elfde kri teriumproef te Loker. Messe lis, Salembier en Vandevoorde eindigen ln de orde. Berten Vandevoorde wordt leider. Op de nationale athletiek- kampioenschappen te Brussel: Germonprez wint de 100 m.; J. Vercruysse de 200 m.: Frans Herman de 1.500 m.; Deweer de 3.000 m. steeple en Hers- sens het hoogspringen. Onze twaalfde kriteriumproef te Beitem zag de schitterende spurtzege van Dré Noyelle vóór Deblaere, Indevuyst, Taillieu en Lucien Victor. Gerard Indevuyst wint de lief- hebbers-selectieproef te We- velgem vóór Lucien Victor en Jos Planckaert. - Het nationaal wegkampioen- schap voor onafhankelijken ziet de zege van Van Vaeren- bergh, die Vandenbranden, Schoubben en Vandenborre in de spurt klopt. 22 - Taillieu wint de dertiende proef van ons liefhebberskrite- rium door te Wegtrozebeke Vandevoorde, Messelis en Edg. Pattyn in de spurt te slaan. Louison Bobet wint op on weerstaanbare wijze de Ronde van Frankrijk vóór Mallejac, Astrua. Close en Wagtmans. Nederland wint de landen- prijs. 12 14 19 26 relbek# wordt legerkamploen- wielrennen. 29 - De 15' proef van ons liefheb- berskriterium zag het mees terschap van Taillieu en Dré Messelis. Ongenae, Verplaetse, Vandevoorde en Deboodt ein digden op de ereplaatsen. 30 - Indevuyst verrast Victor Lu cien en Messelis in de spurt in onze 16' kriteriumproef te Boezlnge. N. VANTIEGHEM Legerkamp! oen 1983. 27 - De Franse revelatie Anquetil wint afgetekend de Lan- denprijs vóór Creton, Ooletto en Berten. Blomme wordt 5'. - De Omloop der Vlaamse Ge westen kent een massaspurt, waaruit Mertens als winnaar te voorschijn treedt vóór R. Desmedt, M. Rijckaert en N. Sterckx. LUCIEN TAILLIEU, winnaar van ons Liefhebberskriterium, zoals wij hem na een van zijn vele overwinningen mochten fotograferen. 29 GEORGES FURNIÈRE Westvlaams en Belgisch veldrit- kampioen. - Roeselare-Aat-Roeselare ziet de spurtzege van René Mer tens, die een compacte groep vloert. Jos Planckaert betuigt zijn daverende forme en komt met voorsprong toe te Reningelst in onze veertiende kriterium proef. Messelis, Taillieu, Ghis quière en Salembier volgen in de orde. - Norbert Van Tieghem uit Ha- 2 - Karei Sys wordt te Dortmund zeer nipt op punten geslagen door de Duitser Neuhaus, die kampioen van Europa blijft. - Het is alweer Lucien Taillieu die te Lendelede de 17' proef van ons Westvlaams liefheb berskriterium wint door Nolf in de spurt te slaan. Messelis was er derde. 7 - Marcel Bekaert wint de eerste rit van de Ronde van België voor onafhankelijken. 8 - De tweede rit ziet de nipte ze ge van Willy Jacob, die de Limburger Vliegen in de spurt versloeg. 9 - Siguenza wint de Omloop van het Westen vóór Privat, Sta- blinsky, Rosseel en Degraeve lyn. 16 - Taillieu wint de 18* proef van ons liefhebberskriterium te Zarren, natuurlijk vóór André Messelis. Nolf en Cattoor wer den derde en vierde. 18 - Na een schitterende koers te Moorslede wordt Willy Truye voorsprongwinnaar in onze 19" proef. Raf Ghisquière klopte Stofferis, Vandevoorde. Deco cker, Degryse, e.a. in de spurt voor de tweede plaats. 23 - De tijdrit van onze laatste proef te Poperinge werd voor Taillieu de gelegenheid om zijn zoveelste zege te boeken. Raf Ghisquière, Meulemeester en Messelis benaderden hem het dichtst - De koers in lijn ging echter naar Ghisquière. Indevuyst, Nolf, Delannoye en Beke moesten aan het meesterschap van de Ieperling geloven. - Het eindklassement zag de zege van Taillieu vóór Messe lis, Vandevoorde, Indevuyst, Delannoye, Nolf, Denys en Knockaert. 22 De wereldkampioenschappen op de weg. De Italiaan Filippi wint bij de liefhebbers vóór zijn landgenoot Nencini en de In de laatste Franse klassie ker van het jaar, Parijs-Tours, is het onze landgenoot Jef Schils die met nipte voor sprong over de meet komt. Kubler, Audaire, Gilles en Ma- hé volgen op hem. Devalck, Van Looy, Rosseel en Blomme eindigen in de kopgroep. GERMAIN DERYCKE onze meest briljante renner van hei jaar. 7 - Roth-Buoher, het Zwitsers koppel, wint de Zesdagen van Berlijn, waarin Ockers-Van j Steenbergen op de 5' plaat» eindigen. 15 - Neuhaus, zwaargewlchtkam- pioen van Europa, wordt door de Kubaan Valdes in de vier- de round k.o. gezet. 22 - Ons nationaal Belgisch voet balelftal gaat op Zwitaan» bo dem een 2-2 gelijk «pel af dwingen. - De B-ploeg woedt actotar te Gent met Ö-J Ingemaakt door Zwitserland B. - Mihalio wint da Orcaa dar Aaen vóór Fran# Herman te Evere. Deweer wint de voüks- veldloop. 26 - Engeland wordt op eigen bo dem door Hongarije met 3-8 verslagen. 4 - Roth - Bucher, de Zwitsers# ploeg, wint de Zesdagen van Munchen, vóór het gevreesde koppel Gillen-Terruzzl. 6 - In de Brusselse Zesdagen krij gen wij de Zwitsers Koblet- Von Buren als winnaars, na een spannende strijd met Schulte - Peters en Oekers - Van Steenbergen. Godeau - Senfftleben zijn vierde en De pauw-Glorieux vijfde. - Andrieux in achtervolging, Ge- rardin in snelheid en Bethery in halve-fond zijn de nieuwe kampioenen van Frankrijk, 8 - Na een wedstrijd, waarin hij wegens gewichtsverlies ver zwakt in de ring kwam, wordt de Franse bokser Grassl k.o. geslagen. In zelfde nacht over lijdt hij in het hospitaal. 10 - Piet Wilde behoudt zijn Bel gische zwaargewichttitel, door zijn challenger, de Gistelnaar Bernard, in de 10" round tot opgave te dwingen. 12 - De Brusselaar Janssens wint op punten van wereldkam pioen Percy Bassett. In zelfde meeting wint Jean Sneyers op punten van de Fransman Ka mara. 14 - Belgen beheersen het biljart- wereldkampioenschap kader 47/2 te Algiers. Oude Taaie René Gabriels kroont zich tot wereldkampioen, door Van Hassel in finale te verslaan. De Fransman Galmiche ein digt derde, wijl onze landge noot Vervest vierde wordt. Het Kortrijks spurterstrio, Germonprez, Jacques en Roland Vercruysse, toonde zich niet alleen ongenaakbaar op nationaal plan, maar de door hen gelukte tijden laten het beste verhopen voor de toekomst. RICHARD VAN GENECHTEN onze klimmershoop. ALEX CLOSE de ronderenn er. RAY IMPANIS goed als kl-vsslcktr, ontgoochelend sla ronderwnner. VAN GENEUGDEN een onzer meest beloftevolle jon geren van het jaar. - Karol Sys wint na een povere wedstrijd op punten van de Duitser Hecht. 5 - Jef Schils, werkelijk onze bea te jongere van het jaar, wint nu ook de gekende gluitings- prijs te Putte-Kapellen. - De voorlaatste kermiskoers te Boom werd een Roeselaarse zege met Gilb. Demedt op de eerste en Ollivier op de twee de plaats. 13 - België verslaat Zweden te Brussel met 2-0. 17 - Jean Sneyers verslaat de Fransman Famechon en wordt Europees kampioen der pluim gewichten. 19 - Gino Bartali breekt zich op weg naar Zwitserland, tijdens een auto-ongeval, twee rugge- wervels. - In de Grote Prijs Vanlni ls het alweer de Fransman An quetil welke zich de sterkste toont in deze zware tijdrit. Fornara, Kubler, Astrua en Gismond! worden er zonder verontschuldigingen zwaar ge slagen. 22 - In extremis houdt Engeland een gelijk spel thuis tegen het F.I.F.A.-elftal. 25 - Na een zeer ontgoochelende wedstrijd wordt ons nationaal voetbalteam te Amsterdam met 1-0 door Nederland ver slagen. - In de Ronde van Lombardije weerden onze landgenoten zich zeer knap. De Italiaan Landi won vóór Cerami, Molinéris en Oekers. Devalck werd zesde en Schil» twaalfde. 15 - Gillen-Terruzzl winnen de Zes dagen van Kopenhagen, vóór de Denen Nielsen-Klamer en onze landgenoten Acou-Bru neel. Deeorte eindigt zesde met de Deen Hansen. 19 - Onze landgenoten Washer en Brlchant verliezen met 4-1 scoor de lnter-zoneziftlng voor de Davis-cup tegen de Ame rikaanse ploeg. DEVOLDER ROGER kampioen van Vlaanderen der on afhankelijken te Git»,

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 11