m wm «HET WEKELIJKS NIEUWS». Zaterdag! 2 Jan. 1954. Blz. 12. u-ao>, 'SP®* S :1; "-wi Januari - Mei Februari ÈVSsscsrt ÉS6 ism ONGELUKKEN en Enkele beelden uit de overstromingsramp. Te Koksijde rukte de zee niet over de dijk, maar de aangerichte schade was aanzienlijk. Foto Nieuwpoort (foto 1 en 3), Middelkerke (foto 2) en Westende (foto 4), al deze badplaatsen werden zeer erg gehavend door de windhoc links toont hoe het zand werd weggerukt, terwijl de andere een kijk geven op de schade aan de dijken. en het water. 7 - Charles David uit St Jan-leper te St Juliaan-Langemark door obusontploffing gedood. 15 - Eugeen Vierstraete uit Lende- lede door auto gegrepen te Hulste en op slag gedood. 16 - Maurice Verhaeghe uit Sta- vele doodgeëlectroeuteerd tij dens herstelling van machine. 18 - Dichte mist veroorzaakt tal rijke ongevallen. De maalboot Prince Charlesdoor aan varing met Brits schip zwaar beschadigd. Dezelfde dag is de Liège op de Westerschelde gezonken. 20 - Meer dan 300 doden bij aard beving in Turkije. 27 - De 4-jarige José Dewulf uit Len delede door vrachtwagen doodgereden. Zijn zusje erg gekwetst. - Maurice Lepouttre op de dijk te Koksijde door omslaande hefkraan verpletterd. 31 - Oscar Vanhollebeke uit Ingel- munster bij werkongeval in zijn bedrijf om het leven ge komen. 1 - Botsing tussen 2 Spitfires bo ven de kust, ter hoogte van Oostduinkerke, kost het leven aan een piloot. 4 - Kamiel d'Ooghe uit Beveren- IJzer, 39 jaar oud, door auto aldaar gedood. 7 - Vreselijke stormweders zaai den dood en vernieling in Ja pan en de Verenigde Staten. 9 - Parochiekerk van St Eloois Winkel door nachtelijke brand totaal vernield. 11 - André Soenen uit Poperinge deed dodelijke val bij het af dalen van de Rode Berg 17 - Globemaster van Amerikaans leger stort neer in Japan. De 127 inzittenen op slag gedood. 20 - Moeder met 7 kindjes te Gent in de vaart, ten gevolge van auto-ongeval overleden. 25 - De 7-jarige D'Haene Jeanne op Fortem-brug te Alveringem door auto gedood. 26 - Autocar botst op stilstaande vrachtwagen te Koolskamp; één dode en 16 gekwetsten. 27-3-53. Maurice Lepouttre, uit Koksijde, vond dc dood onder een kantelende hefkraan, op het strand te Koksijde. Zijn werkmakker Marveillie werd zwaar gewond. Koning Boudewijn was een der eersten om een bezoek te brengen aan het zo fel geteisterde Oostende. Fel begaan met het lot van de geteisterden en de gehavende stad, liet hij zich de toestand hele maal uiteenzetten. 6 - Brits passagiersvliegtuig te Belfast neergestort; 27 inzit tenden gedood. 10 - Benoni Eeckhout uit Roeselare gedood bij aanrijding door dronken autobestuurder. 12 - Alfons Christiaens uit Ingel- f munster verongelukt te Kort- rijk. - Spaans schip gezonken op zandbank bij Koreaanse kust; 200 opvarenden verdronken. - Auto rijdt in groep priesters te Brugge. Z. E. H. Deken Ver- venne uit Roeselare ernstig gekwetst. 13 - GrauwvuurontplofEing te Was mes maakt 24 slachtoffers, waaronder de 32-jarige Mau rice Devos uit Wijtsohate. 15 - Valley Gerard uit Rumbeke door slippende auto gedood te Rumbeke-Zilverberg. 25 - De Oceaanreus Empress of Canada in de haven van Li verpool totaal uitgebrand en verzonken. 31 - Drie Westvlamingen per auto, waaronder Mevr. Dupon en haar zoon uit Woumen, door sneltrein gegrepen bij Arras en op slag gedood. 4 - Turkse duikboot met 81 be manningsleden vergaan na aanvaring met Zweeds tank schip in de Dardanellen. - Maurice Vantieghem uit Emel- gem bij nachtelijk verkeers ongeval gedood. 8 - Botsing in de Londense onder grondse kostte het leven aan 15 personen. 9 - De 79-jarige Louise Bossaert uit Roeselare door aanrijding om het leven gekomen. 13 - Personenwagen komt te Kort- rijk in de Leie terecht; vier inzittenden kwamen om het leven. 20 - Ontploffing in buskruitfabriek te Kaulllle kost aan 4 perso nen het leven. 22 - Jozef Depraeter uit Geluwe, 22 jaar oud, door vrachtwagen doodgereden te Bissegem. 24 - Raymond Pertry uit leper, 54 jaar oud. doet dodelijke val op militaire bouwwerken te leper. 1 - Ontzettend giertij teistert al 1 de kustlanden der Noordzee, g België, Nederland en Engeland g zwaar getroffen tot ver in het binnenland toe. Ondertussen I woedde een hevige sneeuw- g storm in het Oosten van het I land. - Brand veroorzaakt voor meer i dan 10 miliioen frank schade 1 in de Nationale Fabriek te g Herstal. 21 - Straaljager der Belgische luchtmacht te Gentbrugge op woning neergestort. De piloot en drie inwoners van het huis gedood. 25 - Tijdens botsing tussen twee legervliegtuigen nabij Duin kerken werd de piloot, Ser geant Govaert uit Ardooie op slag gedood. 28 - Gerard Reinaert uit Wervik door op hol geslagen paard neergeveld en aan de gevolgen van een schedelbreuk overle den. 4 - Gerard Massohelein, 34-jarig vlashandelaar uit St Eloois Winkel, tijdens verkeersonge val te Wevelgem om het leven gekomen. 9 - Drie meteor-toestellen, komend uit Koksijde, te Chièvres neer gestort; de drie piloten ge dood. 10 - Daniël Doom uit Menen ge dood bij auto-ongeval. 15 - De 18-jarige soldaat-mekanie- ker Rolland Goffin uit Elsene, in meteortoestel op het vlieg veld te Koksijde opgezogen en op sjag gedood. 22 - De motorijder Julien Boudry uit Kemmel gedood bij ver keersongeval aan de Kruis straat te Voormezele. 24 - Neerstortend passagiersvlieg tuig doodde twee toeschouwers op het vliegveld van Schiphol in Nederland. 13-1-53. Een grauwvuur - ontploffing in do mijn te Wasmes kost 24 mijnwerkers het leven. Devos Maurits, uit Wijtsehate, een der slachtoffers, werd door zijn werkmakkers ten grave gedragen. 9-6-53 In de nacht van 8 op 9 Juni werd de parochiekerk van St-Eloois-Winkel door brand ver nield. Akelig sloegen de vlammen hoog op in de duistere nacht. Toen het dag werd, bleef alleen no het troosteloze beeld over van uitgebrande muren. 27-73-53. Te Lendelede werd de van school terugkerende José Dewulf, 4 jaar oud, door een vrachtauto omvergereden en op slag gedood. Zijn zustertje Jacqueline werd zwaar gewond. 22-5-53. Aan de Kruisstraat te Voormezele komt de motorijder Julien Boudry, uit Kemmel, tegen een auto terecht en vindt er de dood. 15-1-53. Een slippende auto was oorzaak van de dood van Valley Gerard, uit Rumbeke. Het ongeval gebeurde te Rumbeke-Zilverberg. 25-2-53. De 22-jarige piloot, Ser geant Govaert, uit Ardooie, die tij dens een vliegtuigbotsing te Mar- dijck, nabij Duinkerke, om het leven kwam. 26-6-53. Op de grote haan Adinkerke-Gent, wijk Vullpanne tr Koolskamp, botste een autobus op een stilstaande vrachtwagen. Ei waren 1 dode en 16 gekwetsten te noteren, allen Waalse toeristen.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 12