Voetbalpraatje Ypres Swimming Club dit jaar Koninklijke Maatschappij JUKEBOX Vedette Valcke-Vanassche LOSSE SPORTKRONIEK Radio BARCO Matchen voor Zondag 14-2-'54 HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 13 Febr. 1334. Bis. 10. HEULE 30.500 Fr. Zijn feSev'ste Es onovertrefbaar. *5 ONS LEEFHEB3ERSKRITERIUM 1954 Bericht tot de koersinrichters ESI Westvlamingen Parijs - Azurenkust CYCLO-CROSS TE ZILLEBEXE-HOGE Matchen 14-2-54 sfl 8 ja lts rn s. LA CANTOISE DOOR S. C. ANDERLECHT BIJGEHAALD IN l« KLASSE staan we nu reeds Zo ver dat Anderlecht mede op kop staat. Gantoise maakt ongetwijfeld een mindere periode door en de eens zo gevreesde voor lijn mist thans inspiratie en besluitvaardigheid Union dat Zondag in de Ar te velde' stad te gast was, geeft meer en meer blijk van grote forme en het gelijk spel is meer dan verdiend. Henri Doricx speelde in de aanval een .yco e 'dstrijd. wijl aan de overzlide een al te persoonlijk Perot veel verknoeide. Gelukkig dat Freddy Chavez een vrijschop rechtstreeks kon binnen sturen. Anderlecht van zijn kant won ran een onzuiver optredend Stan dard bij wie Blaise de vedette was. Poliet Vandenbosch maakte twee doelpunten maar miste een straf schop, terwijl Marneffe een tegen- punt nette en aldus voor de no dige spanning zorgde. Het feit dat Olympic, Beerschot en Club Mechelen een gelijk spel voor lief moesten nemen maakt de gaping met de kopploegen nog gro ter De Carolo's hadden aan Ant werp een zware klant, want de bezoekers leidde verre de meeste aanvallen Olympic deed het met m lr.de r tegenzetten, maar met meer directheid, zodat de uitslag als juist mag beschouwd. Beerschot tui het bij Lyra nooit tot iets de gelijks brengen. Coppens, ook al niet in een beste dag stond weer al eens gans alleen. Veel gevaar ging er voor Paelinck niet uit en wat toch door kwam, hield hij met brio. De scoorloze draw spreekt ten andere klare taal. Ook Club Me chelen moest een punt afstaan aan zijn stadsgenoot Racing, zodat het bij de klassieke derby-scoor kwam. Veel zaaks werd het niet en het kan wel typisch heten dat de oude Dec'.eyn nog de beste man op het veld was. Stopper Simons en internatio naal Van Brandt waren bij Lierse de twee pionnen die de cijfers op het veld van Club Luik zo laag mogelijk wisten te houden. Bij de Luikenaars bracht het heroptreden van buitenspeler Massart nieuwe stootkracht aan de yoorlijn, die een bestendig gevaar voor Dresen betekende. Aan de overzijde had Delhasse een eerder aangename namiddag. Sporting Charleroi, dat een paar punten best kan gebruiken, ging er bij Berchem eentje weghalen. De thuisploeg was enkel voor de rust zichzelf en op de uitslag kan er niets worden afgedongen, gezien de bezoekers voor een zeer flinke repliek zorgden. Thirifays en Hen riet waren zelfs de meest in het oogspringende spelers op het veld. baring zorgde op eigen veld voor een miezerige prestatie, zodat Til- leur het niet eens erg lastig kreeg om de zege te boeken. De bezoe kers mochten twee strafschoppen nemen en Mannaye knapte het werkje telkens zo secuur af dat Orlans geen schijn van kans kreeg. HET WEKELI «ie Bruggelingen zagen Zondag de Club-voorlijn en bljzondellljk Da niël Van Pottelberghe in prima konditie. De Club-aanvoerder haalde heel zijn repertorium boven en schoot niet min dan 4 ballen in Figeys' (Racing Gent) netten. RAC. GENT TEGEN HET MUURTJE GEZET TE BRUGGE. KORTRIJK SP. HIELD LEIDER WATERSCHEI IN BEDWANG IN ll« KLASSE Kortrijk Sport, vandaag alles en morsen niets, zorgde voor de ver rassing der reeks door Waterschei te gaan in bedwang houden. Bij de Iocalen deden Gubanski en A. Bollen hun optreden, wijl Kortrijk Sport met enkele invallers optrad. De mijnjongens waren een tikje sterker, maar de bezoekende ver dediging, waarin Baervoets voor de gelegenheid optrad, stond haar man. Pierke Van Velthoven zorg de uit persoonlijke poging voor de gelijkmaker. Racing kon van dit gelijk spel geen gebruik maken om Water- schel bij te benen, daar ze door St Truiden op eigen veld in be dwang werden gehouden. De be zoekers leidden met 02 toen Pol- leunis naar de kleedkamer werd gestuurd. Een geluk nog voor de hoofdstedellngen die van de nu merieke meerderheid gebruik maak ten om gelijk te stellen. Daarmede al komt Ukkel terug opdagen. De Pierrots behaalden hoge cijfers tegen Oostende, bij wie Gernaey nu eens niet in een felle dag was. De kustjongens pres teerden evenwel niet onaardig maar de sterrenkijkers waren bij schot en hadden de meeval aan bun zijde. Ook Racing Gent liep op een sisser van belang. Club Brugge aan huis gaan opzoeken leek voor de Gentenaars geen zulke kwade taak, maar Van PottelDerghe en maats zorgden voor een half dozijn doel punten, terwijl Carels zich niet eens behoefde om te draaien. Van Pottelberghe zelf nam er niet min dan vier voor zijn rekening. Tubantia kon tegen White Star zijn zesde gelijk spel bewerken en had alweer de volle inzet aan huis kunnen houden, zo de voor lijn een tikje bij schot ware geweest. Een waterkansje rest er nog voor de Antwerpnaren vermits Union Doornik op eigen veld verloor van Boom dat zich als het beste elf tal had aangesteld en een goed sluitend geheel vormde. Het treffen Tienen—St Niklaas werd gekenmerkt door de superio riteit van de beide verdedigingen, daar beide aanvalslijnen spoedig tot vier man werden herleid. Lam bert scoorde aan het uur het enig doelpunt van de wedstrijd. Verviers ten slotte wist met een oneven doelpunt de volle inzet aan huis te houden tegen Beringen, bij wie de aangekondigde Bensch nog steeds niet aanwezig was. De voor- lijn miste weer alles wat vandoen is om doelpunten te maken. Burgemeester Van der Ghote is niet meer. maar nog lange ja ren zullen zijn verwezenlijkingen in de Ieperse stede met de vinger worden gewezen en de vreemde ling kond worden gemaakt. On der de vele opzetten waarvan hij het initiatief nam, vinden wij o.m. het inrichten van de Bel gische Zwemkampioenschanpen door Ypres Swimming Club. Bur gemeester Van der Ghote wilde immers dat het herdenken van het 25-jarig bestaan van de Ieperse zwemelub, en de benoe ming tot Koninklijke Maatschap pij van deze vereniging, niet be ter konden omkaderd worden dan door het inrichten der Belgische Zwemkampioenschanpen in de Hallestede. Dhr Dehem, waarne mend Burgemeester, steunt ten- volle hgt initiatief van zijn be treurde voorganger. Het inrichten van de Belgische Zwemkampioenschappen te leper heeft echter meer belang dan het luister bijzetten bij een locale vie ring. Het is immers een feit dat Westvlaanderen en vooral de Wes terse hoek heel wat achteruit staat op gebied van de zwemsport. leper staat er omzeggens alleen om deze liefhebber-sport bij uitstek aan te wakkeren en uitbreiding te geven. Het bestuur van Ypres Swimming Club kwijt zich in deze ten zeerste van zijn taak, flink geholpen door een steeds begrijpend en medewer kend gemeentebrstuur. Wij hopen dat de komende zwemprestaties, die ongetwijfeld heel wat belangstelling in de streek zullen verwekken, van aard mogen zijn, om de zwemsport in de streek een nieuwe stoot voor waarts te geven. 17 en 18 Juli 1954 zullen dus hoog dagen worden voor leper. Niet min dan 200 zwemsters en zwemmers, de beste van het land, zullen op die dagen in het snelliggend Ieperse zwtmdok de sportieve strijd aan gaan. Niet min dan 27 clubs zullen hun zwemmers inzetten voor de verscheidene titels over de onder scheidene afstanden. Hieronder geven wij de titels van de mededingende clubs La Nage Forestoise. Cercle de Natation de St-Josse- ten-Noode. Cercle de Natation de Bruxelles. Brussels Swimming Club. La Nage, Saint-Gilles. Ixelles Swimming Club. Cercle de Natation de Schaer- beek. Dauphins Mouscronnois. Antwerpse Zwemelub. Olympic Swimming Club, Ant werpen. Zwemelub Scaldis, Antwerpen. Standard Club Sauvenière, Liège. Mava Club Liège. Verviers Natation. Cercle de Natation de Spa. Charleroi Sporting Club. Gentse Zwemvereniging. Gent Swimming Club. Brugse Zwem- Reddings Kring. Cercle de Natation de Vilvorde. Leuvense Zwemelub. Ostend Swimming Club. Zwemelub Neptunus, Aalst. Turnihoutse Zwemvereniging. Zwemelub Olma, Turnhout. Cercle de Natation, Hollognois. Zwemelub Neptune, Wetteren. De sportmannen der West- vlaamse bergstreek zullen dit jaar weer hun onafhankelljkenkoers krijgen. De bloelende club van Westouter richt op Donderdag 17 Juni in. C. S. BRUGGE GESLAGEN EENDR. AALST OPNIEUW ALLEEN AAN DE LEIDING IN III» KLASSE A weer de goede opening niet vin den en dit spijts de Walen een vol uur lang op verdediging wer den gedrongen. Met een flink- schietende voorlij n, zouden de Hammenaars bovenaan in de pun- tentabel prijken. wel de kans verkeken. Te Bossu werd er verloren, waar minstens één punt had kunnen gewonnen worden. De localen staken dave rend van wal en Brugge had aan de poos een 30 stand goed te maken. Hun reacties waren even wel zo groot als bestendig en met meer durf en schutterstalenten ware het zeker bij de 32 stand niet gebleven. De twee puntjes tegen Wille broek behaald zullen voor Exc. St Niklaas een zeer welgekomen buit zijn geweest, want momenteel is de dreiging voor de laatste plaats alweer een beetje vermin derd. Gemakkelijk is het niet ge gaan maar toch is de 10 uitslag verdiend te noemen. Na het succes te Willebroek is het gelijk spel tegen Namen als een koud stortbad over de Izegem- se aanhangers gekomen, te meer dat de localen weer eens door eigen schuld de zege verkeken. Vanhoutte, Callens en R. Deprez misten immers open kansen, die evenveel doelpunten hadden kun nen opbrengen en de beloning zou den geweest zijn voor een uitge sproken meesterschap.. Aalst deed het heel wat beter en wierp de andere titelkandidaat, R. Doornik, terug met een spre kende 4—0 scoor. Wel moesten de Walen een poos met 10 man acte ren maar aan de verdiensten der zege doet dit maar heel weinig af. Onderaan vermeerdert de span ning gezien Rupel met forfait- scoor de zege boekte tegen Club Ronse. De Steenbakkers overtrof fen zich werkelijk voor doel en het vijftal dat uit 20 wedstrijden slechts 21 doelpunten had gehaald, stelde thans de bezoekende doel man vijfmaal voor een niet op te lossen probleem. Dendermonde komt met Merksem weer In het gedrang. Gelukkig dat de Oostvla mingen te Ekeren een verdiend ge lijk spel wisten te boeken na een vrij hard betwiste partij. Thans bedraagt de voorsprong op Rupel Cercle Brugge heeft mogelijks toch nog drie punten. V. G. Oost ende heeft nog vier punten boni mede het gelijk spel behaald te gen Olse Merksem. Meer overtui gend dan de 1—0 zege is het ver toonde spel dat door de kustjon gens werd opgedist. Vigor Hamme, dat op één na met het slechtst doelpuntenac- tief prijkt, kon tegen Bergen al- Zoe'ct g'iets t'huren of te kopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat? Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER in ons blad! DE EERSTE PLATEN 'KIEZER IN BELGIË GEFABRICEERD PRIJS: Laat niet na ons te raadplegen vooraleer te kopen. Tel. Kortrijk 231.62 (d-6889) STEEDS MEER VOORSPRONG VOOR S. V. WARECEM IN BEVORDERING D Waregem, dat opnieuw met een gem, dat op: doelpuntje verschil aan de winst bleef, drijft langzaam maar zeker zijn voorsprong op. Zeven punten hebben de achtervolgers reeds goed te maken, wat in de huidige om standigheden quasi niet te overko men is. S. K. Roeselare geeft nog steeds geen blijk van veel beter schap en Assa Ronse wordt op tijd en stond met de rug tegen de muur geplaatst. Borgerhout toonde zich te Wa regem van zijn goede zijde en de leiders hadden heel wat last met dit goed spelend ploegje. Het was eerst in de allerlaatste minuten, toen thuisspeler en bezoeker reeds met de scoorloze draw vrede nam, dat Coorevlts er ln slaagde de bezoekende doelman in gebreke te nemen. Gebrek aan besluitvaar digheid was eveneens oorzaak dat Assa Ronse een punt moest af staan aan Geraardsbergen. De thuisploeg was heel de wedstrijd door in meerderheid, maar eens in het bezoekend doelgebied bleek alle inspiratie en schot zoek. S. K. Roeselare verging het nog slechter te Burst. De thuisploeg stak mooi van wal en leidde aan de rust. Daarop werd de stand vrij spoedig tot 3—1 opgevoerd en eerst dan ging S. K. de forcing voeren Inmiddéls was het spel de beste de goedko opste 19 modellen Vraagt kosteloze Barco-kataloog bij uw plaatselijke elektrleker. vrij ruw geworden en kwam het zelfs tot een paar incidenten. Croes kon nog de stand milderen maar dat was dan ook alles. De andere ploeg uit de Rodebachstede kon ook niet helemaal overtuigen, al is Eeklo dat er op bezoek ging, nu geen ploeg om zonder handschoe nen aan te pakken. De Meetjes- landers namen de eerste beurt voor zich, terwijl Club na de poos de lakens uitdeelde. Vooral Vanneste- Verstraete onderscheidden zich in deze periode. Het was laatstge noemde die de gelijkmaker nette en ieder loon naar werken gaf. Onderaan komt er weer span ning doordat Ekeren er in slaagde run'ner-up Moeskroen puntenloos huiswaarts te sturen, op een wijze die de verrassing wekt. De grens- mannen hadden immers niets in te brengen tegen de hekkensluiters en doelman Janssens moest met brio op al zijn kunnen beroep doen om de schade zo klein mogelijk te houden. Ook Hoboken won zijn wedstrijd tegen Menen, waardoor de grensjongens in de gevaarlijke zone zijn geraakt. De Antwerpe naren waren meest in de aanval en wonnen dan ook verdiend. Bij de bezoekers zorgde de vleugel Harzé-Duthoo wel van tijd tot tijd voor mooie combinaties maar de besluitvaardigheid was er niet. Oudenaarde, nog een bedreigde, boekte eveneens een halve zege op bezoek bij Lokeren, vierde in de klassering. Inzake veldspel waren de bezoekers in het middenveld de beteren van de thuisploeg, maar bij geen van beide partijen was er zin voor besluiten. Ten slotte moest ook Boechout, dat best een paar puntjes kan gebruiken, regelmatig geslagen door een veel beter en rapper spelend Kapellen dat zijn opmars verder zet. VANDERHOEVEN KLOPTE DESCHACHT IN DE CROTE PRIJZEN DER STAD IZEGEM De Grote Veldloopprijzen der Stad Izegem, waaraan Het We kelijks Nieuws zijn medewerking verleend had, mochten zich in een fraai succes verheugen. De belang stelling vanwege athleten en be langstellenden was zeer groot, spijts het koude weder. Bij de seniors kwam het tot een mooie tweestrijd tussen de Vlier- zelenaar Vanderhoeven en de Bruggeling Deschacht, die zich vrij spoedig van de overigen af zonderden en slechts nog door de Hermesman Maes werden be dreigd. Het was ten slotte de Oost vlaming die het pleit wist te win nen. Bij de Juniors en militairen was het de inrichtende Mandelclub die een fraai succes boekte, door zich eerste te klasseren in de club rangschikking. Over de verschei dene proeven toonde Hermes Oost ende zich ten slotte de beste club en won dan ook de uitgeloofde wisselbeker. Hieronder geven wij de uitsla gen: Kadetten, 1300 meter (14 deelne mers): 1. De Blauwe (Hermes), in 4'45"; 2. Lannoo (Mandelclub); 3, Capelle (Houtland); 4. Deco- nlnck (Waregem); 5. Casier (Man delclub); 6. David (Hermes); 7. Masco (Roeselare)8. Cleenewerk (Izegem); 9. Decreton (Hermes); 10. Janseune (Hermes). Scholieren, 3250 meter (25 deel nemers: 1. Vermeulen R. (Kort rijk) in 12'41"; 2. Kijockaert (Wa regem); 3. Dewulf (Houtland); 4. Vereersch (Hermes); 5- Knockaert (Hermes)6. Van Coppernolle (Houtland); 7. Van Damme (id.); 8. Sennesal; 9. Houstry (Hennes); 10. Bos8aert (Moortsele). Juniors en Militairen, 5160 meter (27 deelnemers): 1. VanherCk (O. Brugge, M.P.) in 26'33"; 2. Corneel (Mandelclub, 42" Artill.); 3. Man (Waregem)4. Leenknecht (Her mes); 5. Kint (Roeselare); 6. Buy- se (id.); 7. Vanackere (Waregem); 8. Raepsaet.; 9. Vanden Driessche (Houtland); 10. Defraye (Kort rijk); 11. Delaere (Houtland); 12. Casteleyn (Mandelclub)13. Vuyl- steke (Wervik, 4" Lanciers); 14. Velleman (Hermes)15. Tulpin (Hermes); 16. De Clercq (Wervik); 17. Vanacker (Mandelcl.); 18. De Vlaminck (Meulebeke); 19. VTo- man (Mandelclub). Interclub1. Mandelclub, SO p.; 2. Hermes, 35 p. Seniors, 7800 meter (29 deelne mers) 1. Vanderhoeven (Vlierze- le) in 32'26"; 2. Deschacht (Ol. Brugge); 3. Maes (Hermes); 4. Vanthuyne Gd.); 5. Vlieghe (Wa regem); 6. Huyghe (Houtland); 7. Pesloover (Waregem); 8. Decock (Houtland); 9. Vandaele (Meule beke) 10. Desloover (Waregem) 11. Delva (Roeselare); 12. Deruwe (Hermes)13. Monstrey (Houtl.) 14. Fiers (Hermes); 15. Lapln (Mandelclub): 16. Lezy Gd.); 17. Vermoere (Kortrijk); 18. Van Damme (Mandelcl.); 19. Vandrom- me (Zwevegem). Clubrangschikking: Hermes 19 p.; Houtland, 26 p.; Mandelclub, 49 punten. Rangschikking Wisselbeker: 1. Hermes, 41 punten. «„I—..— Ill l-.-»-.———I Wij geven dit jaar opnieuw ons Liefhebberskriterium van Westvlaanderen. Dat staat reeds vast. En het wordt een nieuw succes, onze vijf vorige uitgaven, die een stijgende bijval ken den, zowel van renners, als van inrichters en sportmannen, staan daar voor borg. Bij deze doen wij een oproep tot alle Inrichters van lief- hebberskoersen, opdat deze die zouden willen bij ons aanslui ten, zich zo spoedig mogelijk zouden laten kennen. Ook deze die reeds in de loop der laatste maanden enig schrijven tot ons richtten, verzoeken wij opnieuw hun aanvraag te doen. Opdat wij op tijd met onze organisatie gereed zouden kun nen komen, dringen wij aan opdat de aanvragen spoedig zou den binnen komen. Die zijn aanvraag doet, verbindt zich nog tot niets. De formulieren ter overeenkomst, waarop de voor waarden werden afgedrukt, zullen na enkele dagen worden toegezonden. in De een zijn dood, is de andere zijn brood. Het wegvallen van de Ronde van Algerië is rechtstreeks oorzaak dat de voorjaars-rlttenkoers Parijs Azurenkust, een ongemeen groot succes tegemoet gaat. Niet min dan 25 firma's schreven renners in. zodat uiteindelijk een selectie van- doen was. Niet alleen het aantal maar ook de kwaliteit ls er. Coppl komt af aan het hoofd van een Bianchi- ploeg, waarin ook Schils, Keteleer en Devalc.k figureren. Anquetil is van de partij net als de Zwitser Schaer, en bij de Fransen ontbreekt practisch maar Bobet van de hoofd- vedetten. Ook onze kleuren zijn goed vertegenwoordigd. Verleden Jaar trad alleen Bertin met een viertal aan, maar dit Jaar zullen er dertig landgenoten van de partij zijn, waaronder 11 Westvlamingen: Blom- me, Ollivier, Decock, Cleenewerck, Rosseel, Couvreur, Sehotte, Derycke, Van Steenklste, Degraevelyn en de Jonge Malfait. Andere landgenoten zijn nog: Neyt, Brankart, Vermotte, Van Steenbergen, Debaere, Debruy- ne. Van Genécbten. Lowle, Depaepe. Ockers, Close, Van der Stookt, Cera- mi, Sterclcx, Jobé en Schouben. Bruneel - Acou was de vedet- teploeg van het jongste weekend. Ze wonnen Zaterdag te Antwerpen en Zondag te Brussel, telkens tegen een heel lot beste ploegen. op Zondag 14 Februari 1954 Na twee jaar onderbreking ste ken de bestuursleden van de ve- loclub St-Pletersvriendenop nieuw van wal met het inrichten van een veldrit voor liefhebbers en nieuwelingen B.W.B. en dit op Zondag 14 Februari, te 14 30 uur. De wedstrijd wordt betwist in het park en bos van Voorzitter Baron Yves de Vinck op een prachtige omloop met natuurlijke hindernissen. Alle renners uit de streek en omliggende zullen er zeker aan houden te starten, wat reeds een deugdelijke oefening zou zijn met het oog op het komend seizoen. Een favoriet uitkiezen is moei lijk, daar het feitelijk al wegren ners zullen zijn die starten. Sportmannen,een mooie gele genheid om reeds de renners aan het werk te zien en aan te moe digen. Heel wat Westvlaamse liefheb bers zullen dit jaar de stap hoger op wagen. Zo starten Romain De- smedt en Buddy Demunster bij de indés, terwijl Jos Planckaert en Willy Truye na een drietal koersen bij de liefhebbers eveneens opklim- i men. HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Stand. Luik - La Gantoise Un. St Gillis - Antwerp St Trulden - Ukkel Sp. Merksem - F. O. Izegem Un. Namen - C. Brugge S. K. Roes. - A. S. Ronse Knokke - C. S. leper F. C. Torhout - Aalbeke Veurne - Herm. Oostende Otegem - M. S. Ingelm. F. C. Poperinge - Lulngne St Eloois - Lauwe •3 5 O CN 8 5 *8 S8 2 5 «o .V w V is O lm Ik Ift M UITLEG 2. De deelname is onbeperkt, one beven kosteloos en moet op uit o blad, geknipte bulletHns ge schieden. 2. Wie meest punten heeft het puntenstelsel) wint. 3. Wie meer dan één bulletifn op zelfde naam instuurt, dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. Niet meer dan 10 ge- volgnummerde bulletins op zelfde naam mogen worden in gestuurd. De samentelling der punten voor het eindklaeee- ment geschiedt bulletifn per bulletifn, volgens volgnummer. 4. Alle verworven punten (ook min dan de helft) wor den opgeteld en dienen voor de Algemene Rangschikking. 5. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulletifn ongeldig. 6. Dit bulletifn moet binnen zifn vóór 12 u. op de in hoofd- ding staande datum. Vak voorbehouden aan volgnummer bif 't in sturen van meerdere bulletijns op eenzelfde naam. (Max. 10). 1 thuisploeg gew. 2 bezoekers gew. x draw (3 punt .1 punt) '2 punt.) AFZENDER .straat, Nrte Dubbel door inzender te bewaren V.P. 22 De overwinnaars bij de Seniors; links: Vanderhoeven, winnaar, en rechts Deschacht, die tweede eindigde. Stand. Luik - La Gantoise Knokke - O. S. leper Un. St Gillis - Antwerp F. C. Torhout - Aalbeke St Truiden - Ukkel Sp. Veurne - Herm. Oostende Merksem - F. C. Izegem Otegem - M. S. Ingelm. Un. Namen - C. Brugge F. O. Poperinge - Lulngne S. K. Roes. - A. S. Ronse St Eloois - Lauwe I' Klasse F. C. Luik Lierse 2—0 Ol. Charleroi Antwerp 1X Anderlecht Stand. Luik 21 F. C. Mechelen Rac. Mechelen 22 Gantoise Un. St GUllt 11 Berchem S. C. Charleroi 11 Lyra Beerschot 00 Dar. Brussel Tllleur 03 Rangschikking li Gantoise 21 10 2 9 51 32 29 2. Anderlecht 21 11 3 7 55 32 29 3. Ol. Charleroi 21 9 5 7 44 37 25 4. F. C. Mechelen 21 8 5 8 32 29 24 5. Beerschot 21 9 7 5 35 27 23 8. Tllleur 21 10 8 3 37 33 23 7. F. C. Luik 21 11 9 1 47 38 23 8. Antwerp 21 8 7 6 40 38 22 9. Rac. Mechelen 21 8 4 5 38 40 21 10. Berchem 21 7 9 5 28 39 19 11. Dar. Brussel 21 8 10 3 36 42 19 12. Sp. Charleroi 21 6 9 6 27 38 18 13. Stand. Luik 21 4 9 8 29 40 18 14. Un. St Gillis 21 5 10 6 33 43 16 15. Lierse 21 6 11 4 28 41 16 16. Lyra 21 2 10 9 24 37 13 Matchen voor Zondag: Rac. Mechelen Ol. Charleroi Standard Luik La Gantoise Daring Brussel F. C. Mechelen Beerschot F. C. Luik Lierse Berchem Tllleur Lyra Un. St GUIis Antwerp S. C. Charleroi Anderlecht II* Klasse Verviers Beringen 1—0 Rac. Brussel St Trulden 22 Tubantia White Star 1—1 Waterschei Kortrijk Sp. 11 Tienen S. K. St Niklaas 1—0 Ukkel A. S. Oostende 61 F. C. Brugge Rac. Gent 60 Un. Doornik Boom 01 Rangschikking 1. Waterschei 2. Rac. Brussel 3. Ukkel 4. St Trulden 5. Rac. Gent 6. Boom 7. White Star 20 12 21 10 21 11 20 10 21 11 21 9 21 10 8. A. S. Oostende 21 9 9. Tienen 10. Beringen 11. Kortrijk Sp. 12. S. K. St Niklaas 13. F. C. Brugge 14. Verviers 15. Un. Doornik 16. Tubantia 8 11 7 11 3 10 1 13 4 44 27 28 7 35 23 27 5 42 25 27 6 42 31 26 2 48 39 24 5 31 32 23 3 30 26 23 4 29 29 22 3 29 31 21 5 21 22 19 8 30 40 18 4 38 38 18 2 32 28 18 2 23 28 16 8 26 47 14 6 16 50 8 Matchen voor Zondag: F. C. Brugge A. S. Oostende White Star Waterschei Boom Beringen S. K. St Niklaas Verviers St Trulden Ukkel Rac. Gent Rac. Tienen Tubantia Rac. Brussel Kortrijk Sp. U. S. Doornik III* Klasse A. Aalst Rac. Doornik 40 Beveren Dendermonde 22 Rupel F. C. Ronse 50 Hamme Bergen 00 F. C. Izegem Namen 11 V. G. Oostende Merksem 10 Exc. St Niklaas Willebroek 10 Boussu-Bois C. Brugge 82 Rangschikking 1. Aalst 21 13 5 3 45 26 29 2. F. C. Izegem 21 12 5 4 40 24 28 3. Rac. Doornik 21 12 7 2 39 34 26 4. C. Brugge 20 11 6 3 42 27 25 5. Boussu-Bois 20 11 6 3 30 28 25 6. Namen 21 10 6 5 41 25 25 7. Beveren 21 8 7 6 32 33 22 8. Willebroek 21 9 8 4 34 27 22 9. Bergen 21 8 9 4 29 28 20 10. Hamme 21 7 9 5 25 33 39 11. F. O. Ronse 21 7 11 3 26 33 17 12. Exc. St Niklaas 21 6 11 4 20 36 16 13. V. G. Oostende 21 7 12 2 33 45 16 14. Merksem 19 6 10 3 29 41 15 15. Dendermonde 21 6 12 3 33 43 15 16. Rupel 21 3 12 6 26 41 12 Matchen voor Zondag: Dendermonde Willebroek F C. Ronse Beveren Merksem F. C. Izegem V. G. Oostende Rupel Namen C. S. Brugge Rac. Doornik Exc. St Niklaas Bergen Boussu-Bois Aalst Vig. Hamme Overgangsklasse D. Waregem Borgerhout 1—S Lokeren Oudenaard» O0 Ekeren St. Moeskroen 1—0 A. S. Ronse Geraardsbergen 11 Boechout Kapellen 0—3 F. C. Roeselare Eeklo 1—1 Waaslandia S. K. Roeselar» 3—3 Hoboken S. O. Menen 1—0 Rangschikking 1. Waregem 21 16 1 4 45 15 36 2. A. S. Ronse 21 12 4 5 43 31 39 3. S. K. Roeselare 21 13 6 3 50 31 38 4. Lokeren 21 11 6 4 40 37 36 5. Eeklo 20 8 6 6 39 34 22 6. St. Moeskroen 21 8 7 6 45 35 32 7. Kapellen 21 7 7 7 33 32 31 8. Waaslandia 21 7 7 7 30 32 21 9. F. C. Roeselare 20 7 8 5 35 27 19 10. Geraardsbergen 21 4 6 11 33 32 19 11. Borgerhout 21 5 8 8 27 36 18 12. Bouchout 21 6 11 4 20 40 16 13. S. C. Menen 21 5 11 5 29 46 15 14. Oudenaarde 20 4 10 6 28 43 14 15. Hoboken 20 4 11 5 21 36 13 16. Ekeren 21 5 13 3 19 40 13 Matchen voor Zondag Rac. Lokeren F. O. Roeselare S. K. Roeselare A. S. Ronse S. V. Waregem Waaslandia Eeklo Boechout Kapellen Hoboken Borgerhout Ekeren St. Moeskroen S. C. Menen Oudenaarde Geraardsbergen I* Provinciaal. F. C. Ttelt S. V. Wevelgem F. C. Knokke C. S. leper W. S. leper S. K. Steenbrugge U. S. Herzeeuw Rac. Harelbeke Kuurne Sport S. V. Blankenberg® F. O. Torbout Aalbeke Sport Zwevegem Sport Stade Kortrijk Dar. Blankenberge Oostrozebeke II' Provinciaal A. F. O. SHsele V. V. Koksijde Concordft, Brugge S. K. St Kruis S. V. Bredene S. V. Jabbeke S. V. Veurne Hermes Oostende E. G. Gistel S. K. Den Haan >S. V. Nleuwpoort Rac. De Panne S. K. Voorwaarts S. V. Koekela-- F. O. Helst Exc. Zedelgem II* Provinciaal B. F. C. Otegem M. S. Ingeimunster W. S. Houthulst S. V. Deerlijk S. V. Plttem F. C. Llchtervelde F. C. Wakken F. C. Meulebeke B. S. Avelgem S. K. Torhout St JOrls Sport S. K. Avelgem S. V. O. Ingelmunster S. K. Staden V. C. Ardoole W. S. Desselgem II* Provinciaal C. F. C. Poperinge F. C. Lowingen S. V. Moorsele F. C. Komen S. K. Vlamertinge Rac. Bissegem S. V. Moorslede Dottenijs F. C. Lendelede Ol. Ledegem St Eloois Winkel W. S. Lauwe Toek. Menen S. V. Kortrijk Wervik en A.A. Moeskroen bye. Ill* Provinciaal A. Un. Zandvoorde V. V. Oostdulnkerke G.S. Middelkerke S.C. Lombardsljde V. C. Keiem G. S. Leffinge W. S. Adinkerke W. S. Oudenburg De andere clubs zijn bye. Ill* Provinciaal C. V. C. Aarsele S. V. De Ruiter St Pletersveld Dosko Beveren H. O. Wtngene F. C. Doomkerke V P. Gits G. L. Rulselede Ol. Koolskamp Dar. Ruddervoorfl» De andere clubs zijn bye. Ill* Provinciaal D. Racing Lauwe W. S. Stasegem Hulste Sport B. S. Stasegem N. S. Heule S. K. Beveren-Lele Rekkem Sport St Baafs Vijve De andere clubs zijn bye. Ill* Provinciaal E. F. C. Worsten B. S. Poperinge Eendr. Beselare S. K. Geluwe Erlelen Sport W. S. Passendale J. A. Waasten Dadlzele Sp. F. C. Langemark S. C. Zonnebek# Sassp. Boezlnge S. C. Le Blzet S. K. Elverdlnge bye. UITSTELLEN; JA DAN NIET? De voetbalmatchen der lagere afdelingen Westvlaanderen zijn dus uitgesteld geworden. Wij zul len het in het midden laten of het een wijze maatregel was, al lijkt het ons persoonlijk dat er heel goed gespeeld kon zijn geworden. In hogere afdelingen werd het aan ieder scheidsrechter overgela ten te beslissen en vermits er geen enkele wedstrijd werd uitgesteld, valt er wel enig besluit er uit te halen. De Westvlaamse leiders hebben gedaan om goed te doen, daar staat geen greintje twijfel op. Maar wij gaan ons toch afvragen en met ons iedere voetballiefheb ber, waarom er de week voordien wel werd gespeeld en Zondag laatst niet. Er was een verschil van circa 1B graden inzake tempe ratuur, het weer lag er niet op aan te beteren, wat vorige speel dag wel het geval was, en toch werd er gespeeld. Begrijpe wie kan, maar wij kunnen het in elk geval niet. ALBERT ELOOT IS NIET MEER Onze sportmannen in de streek hébben meest allen niet zo heel veel de gelegenheid gehad liefheb ber Albert Èloot aan het werk te zien. Alwie hem echter zag vroeg zich onmiddellijk af wie die ferme blok van een vent wel mocht zijn. Het was inderdaad een grote, ster ke beereen zwaargewicht van het rennerskorps van wie vooral een indruk van oersterke kracht uit ging. Wij wisten hem verleden jaar aanzetten in Qent-Iepcr en wisten hem deze Kattcko- vs met een on gestoord aemak winnen, WH sa gen hem een tweede maal te Boe- zinge, bijna twee jaar geleden, in onze kriteriumproef welke door de Poperingenaar Willy Jacob werd gewonnen voor Salembier, Verbeke (Wervik) en Pype, maar waarin de sterke Ledenaar afgescheiden een heel stel onzer rapste liefheb bers achter zich hield voor de vijf de plaats. Toen reeds schreven wij hem op in de bladzijde waarin de grote beloften voor de toekomst staan opgetekend en het verwon derde ons niet eens dat hij verle den jaar tien koersen won, spijts zijn soldatendienst. Albert Eloot is echter niet meer. Hij overleed Zondag te 15 u. in het militair hospitaal te Akkergem, waar men hem met een zware pleuritis v had binnen gebracht. Niemand dacht er ooit aan dat hij het ziekengebouw nooit meer zou verlaten, zijn sterke natuur zou hem immers niet verraden. Het is helaas helemaal anders verlopen. In Albert ''Eloot verliest het sportieve Vlaanderen een sterk en plichtbewust renner. Hij was ZO jaar geworden op 1 October 1053. STRAFSCHOP: GOAL? HypolicI Vandenbosch miste Zondag tegen Standard een straf schop. Het feit staat in grote let ters in de meeste dagbladen geci teerd. Meer nog, het woordje «tveer* staat er ook nog bij. Het is immers zijn tweede naesnvol- gende penalty dat hij niet weet te benutten. Waar ook Mermans er in de jongste speeldagen nog een onbenut liet, maakt dit 0 op 3 voor de Anderlechtse penalty-shotters. Ogenschijnlijk is er niets zo ge makkelijk dan een strafschop om zetten. Tegen een goedgericht en matia hard schot van op het elf- meterpunt heeft immers geen en kel doelman enig verhaal. De wer kelijkheid is echter helemaal an ders. Zo maakten wij het feit me de dat op een speeldag uit het voorbije seizoen er in Eerste Klas se maar twee strafschoppen wer den omgezet op zeven. Het klinkt haast paradoxaal, vermits de spe lers die ze namen toch allen bij de beste onzer voetballers behoren. Dat de voetballiefhebber die rond de omheining staat van geen ex cuus teil weten over een gemiste strafschop is anderzijds evenzeer te begrijpen. Ons dunkt dat het nemen van een strafschop meestal al te ge makkelijk wordt opgenomen. Het is een werkje waarvoor zelfver trouwen en geen zelfoverschatting vandoen is. Men geeft in een be paalde hoek, maar men weet ook niet of de doelman die bepaalde hoek niet juist heeft uitgekozen om er zich heen te werpen. Daar om is juistheid vereist én in rich ting én in kracht. Meer nog, wij zouden zelfs menen dat het specia listenwerk is. Een of twee spelers worden uitgekozen en zullen er zich speciaal op oefenen. Bij Lier se is het doelman Dresen die het karweitje meestal met succes op knapt en we wisten doelman Es- tienne van Veurne in de tijd bijna feilloos iedere strafschop nemen. Bezie back Ramsey in het Engels nationaal elftal. Tegen de Fifa en tegen Hongarije schoot hij een strafschop binnen. Ramsey mist immers nooit een strafschop. Het komt du» ongeveer hierop neer: oefening, zelfbeheersing en zelfvertrouwen en concentratie. Afwisseling in de richting komt er ook wel enigszins bij. NIETS BEMOEDIGENDS Met een zekere spanning werd de deelname van vier onzer veld rijders aan de Grote Prijs Martini in de omgeving van Parijs tege moet gezien. Algemeen werd ge dacht en aangenomen dat het peil van onze cyclo-crossers merkelijk hoger was gaan liggen dan de voorbije jaren, mede het feit dat enkele nieuwe krachten zich in het debat waren komen mengen. Van Kerrebroeck, Feremans, Van Steenbrugge en Loyaerts de den de reis naar de Franse licht stad en aan drie eerstgenoemden bezaten wij drie onzer beste cros sers die zich alleszins met ere uit de strijd zouden trekken. Daar is echter «iets van geweest. Van Kerrebroeck kende een slechte start en leed nadien pech, zodat hij de pijp aan Maarten gaf. Loy aerts was nooit in koers, Van Steenbrugge begaf lang voor het einde en Feremans bleef alleen over. Zijn tiende plaats is verre van onaardig, maar dit is dan ook alles. Jodet kende een zeer knappe start en zou tot het einde voorop rijden, gevolgd door de Fransen Durand en Brulé en de Zwitser Meier. In het pelotonnetje achter volgers speelde Sforrachi een le lijke rol door de Belgen moedwil lig af to stoppen, Roblc, uiterst slecht vertrokken, kwam nader hand mooi terug en legde beslag op de vijfde plaats. Voor onze landgenoten is het in elk geval een miezerige prestatie en het geeft in elk geval maar bit ter weinig vertrouwen voor het Europees kampioenschap dat ein de deze maand wprdt betwist. GAAN EN KEREN Maurits Robensijn heeft Don derdag laatst in zijn woonstad Oostende voor het eerst sedert 9 jaren weer de ring betreden. De oud-Wevelgemnaar was in de tijd een gevreesd zwaargewicht die vooral om zijn harde slag bekend stond. Zijn erelijst telt zegepralen op heel wat bekende namen. Sa men met zijn stalgenoot Karei Sijs werd hij voor identieke rede nen na de bevrijding zijn vergun ning ontnomen. Dat hij ze nu pas terug bekomen heeft zal denkelijk wel liggen aan het feit dat hij in de jaren die volgden om den brode in een foorinrichting als bokser optrad. Dit verleden is gelukkig nu voorbij. Robensijn is thans 35 jaar en is vast besloten nog een goede come back te maken. Het spreekt van zelf dat dit zo maar niet zonder inspanning zal gaan maar hij staat bekend als een wilskrachtig man en is vast besloten nog menig jongere de baard af te doen. Zijn optreden tegen de Duitser Henne, die geen slecht bokser is. laat in elk geval toe het beste te hopen. Men kan nu wel aanvoeren dat de Oostendenaar in de uitspraak met een match-nul bevoordeeld werd. maar het is een feit dat hij in de twee eerste ronden de betere was en zich achteraf manmoedig ver dedigde tegen de oprukkende Duitser. Alleen het gebrek aan adem was er nog. Daar is even wel ook voor Robensijn een schoentje aan te passen. TRIESTIG! Het is een feit dat het met onze bokssport, op een handvol indivi dualiteiten na, maar triestig ge steld is. Wanneer er in eigen land wordt ingericht kan alles er nog door omdat de inrichters meestal of toch dikwijls, klantjes uitzoe-, ken voor hun poulains, maar eens dat de onzen de grens over moe ten, komt onze ware sterkte aan het licht. Dit is zowel het geval bij de liefhebbers als bij de be roepsboksers. Onze purs gingen in de jongste maanden enkele malen in groep de grenzen over en het werden telkens nederlagen, afge tekende of treffelijke maar toch nederlagen. Verleden week waren het daarentegen de be roepsboksers die zich van hun flau we kant gingen tonen. Achttien traden er op onder de buitenland se ringlichten en slechts één kon een match verwerven. Het was dan nog de derde-klasser Demul- der uit Mechelen. De anderen be ten allen in het zand. Hieronder geven we even het lijstje: Acht van eerste serie: Kid Eugè- ne (opgave in de zevende round), Devisch (op punten), Piens (op punten), Acka (op punten), De greef (K. O. derde round), Kidy (op punten), Beek (op punten), Wilde (K. O. in de vierde round). Van de tweede serie: Beyens (op punten), Dominica (tweemaal op punten), Raphael (op punten). Richard Denis (op punten), Allard stopzetten in de derde round), Kid Louis (op punten). Callaerts (op punten), Coppens (door K. O.) en Lahousse (stopzetten in twee de round). Erg fameus is het in elk geval niet. ANDERLECHT: 15 MATCHEN ZONDER NEDERLAAG Sedert Gantoise 25 matchen speelde zonder nederlaag en dus de Beker Pappaert veroverde, is de interesse voor de reeksen-over winningen fel geslonken. Toch is het evenwel even inte ressant het lijstje bij te houden. Zo zien wij dat Anderlecht na zijn zege tegen Standard reeds nr 15 achter de knoop heeft zon der nederlaag en aardig op weg is om een dreiging voor Gantoise te worden. Met hun huidige forme moeten de mauven er nog enkele bij kunnen vergaren. Andere ploe gen zijn er momenteel niet, al be tekenen de 10 van Seraing en Ize gem toch wel iets. Ziehier de standen: 1. SP. ANDERLECHT 15 2. Seraing F. C. 10 Izegem F. C. 10 4. A. S. Herstal 9 5. S. R. U. Verviers 8 e. St Truiden V. V, 7 7. Union Namen 6 Eendracht Aalst. 4 De algemene rangschikking voor de Tropee 1953-55 geeft: 1. GANTOISE B5 (reeks geëindigd op B5-1) 2. Sp. Anderlecht 15 3. S. R. U. Verviers 12 (reeks geëindigd op 13-12) 5. Racing C. B. 11 (reeks geëindigd op 13-12) 5. Seraing en Izegem 10 RONDEN DOOR ONS LAND Het staat thans zo goed als ze ker vast dat de Ronde van Euro pa, die van 21 September tot 3 Oc tober zal worden verreden door het Vlaamse land zal trekken. Wij krijgen inderdaad als eerste rit: Parijs - Gent, van waaruit er dan verder naar Amsterdam zal wor den vertrokken. België wordt zelfs nog met een tweede ritaankomst toebedeeld, vermits de derde etap pe te Luik of te Namen zal aan komen. Waarlijk er wordt ons veel eer aangedaan. De Ronde van Frankrijk komt dit jaar door Westvlaanderen en wel langs de kust. De rondekara vaan zal voor onze bloeiende bad steden een attractie te meer vor men. Ook dit mogen wij als ze kerheid aanzien, vermits Les Sportsdat in ons land de be langen van VEquipe verdedigt, reeds aan het gemeentebestuur van De Panne om een paar pre mies verzocht heeft. Het sportieve gemeentebestuur van De Panne liet zich ten andere niet pramen en stemde reeds 8.000 fr. voor dat doel. De andere badplaatsen zul len zeker niet ten achter willen blijven en het kan best dat ons Noordzeestrand voor de ronderen ners met een rijk manna aam pre- miën Z2Ê vrartftflt bedekt.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 10