VOLGENS UW BEHOEFTEN Uit het U/ervikse .A Agentschap RENAULT t Hoe geraakt U van uw hoest af De wagen die de wereld verbaast" DE WAGEN VOOR GROOT TOERISME MET UITGEBREIDE M0GELUKHEDEN 6PLAATSEN 10 I. per 100 k VOOR DE ZUINIGHEID ALTIJD K. V. C. S. IEPER W. S. IEPER LIJK OPGEHAALD UIT PLASSENDALEVAART ia_dgge duistere z&gJs bieugea. NOORDSCHOTE ZUIDSCHOTE BOEZINGE 4 PK. 4 Cilinders 4 Plaatsen 4 Deuren 6 I. per 100 km LANGEMARK CINÉ ROYAL - LANGEMARK POELKAPELLE WULVERCEM m Menensteenweg 28, IEPER Telefoon 21001 PASSENOALE GELUWE BESELARE DSKKEBUS WIJTSCHATE PLOECSTEERT LOKER SCHUIF' WAASTEN BRIELEN GOUDEN BRUILOFT TE BRIELEN WEDEROPBOUW DER GRENSBRUC OVER DE LEIE TE WERVIK ELVERDINGE ST-SEBASTIAANSGILDE TE MESEN IN FEEST MESEN OUDJE UIT BOVEKERKE AAN BRANDWONDEN BEZWEKEN WAASTEN Meubels en mobi laire voorwerpen WERVIK EENDR. WERVIK KRUISEKE (Wervik) <t HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 20 Febr. 1954. BIz. 6. F. C. Knokke 2 4 C. S. leper Met? een 2-4 zege heeft Cercle de ge vaarlijke Knokke-klip omzeild. Met een is nog een stap voorwaarts gezet in de richting van de reeds zo lang begeerde titel. De eerste helft was evenwichtig en alhoewel sommige aanvallen niet van g'vaar ontbloot waren, verhinderden de twee uitstekende doelwachters, Frammout en Daese, groot onheil. Beide hielden een paar kwade ballen, terwijl de initiale speelhelft een volkomen gelijkop-j-v-vl verloop ken de. Aai d* v mocrwi de gastheren zich derhalve gemkkig achten met hun 1-0 voorsprong, welke ze in extre mis h*4»4 Va verworven. Juist voordien was V-v'oihaeve geraakt geworden en hi; zou voor de tst van partij am per nog op haf* krachten m* spe len. Cercle moest nog dez=; tegenslag kannen; Soenen en ook Ptrrein ont braken immers al en waren respectie velijk vervang *n door Bruneel en scno- Iier Dumoulin R. Verder was de ploeg gans omvormd. Vandenbossche fun geerde als linkerback, Cailliau als stop per, Vanbeselaere als kanthalf en Ker- rebrouck op de middenvoorplaats. In de tweede speelhelft voerde blauw-wit aanvankelijk het hoge woord. De afwerking was evenwel on der het vriespunt. Alleen toen Ryde op de deklat besloot had het voor rood-wit kunnen branden. De jonge Dumoulin, welke een voortreffelijke maiden-match voor het voetlicht bracht, zocht als inside verpozing. Een paar plaatsverwisselingen drongen zich aldus op. Zo kwam De vos op de mid denvoorplaats terecht, om in korte tijd Cercle met 1-3 cijfers de leiding te geven. Verder trof hij nog eens de paal op zijn weg. De locale stopper Boey trok daarop vooruit, doch de roodjes, die in zwier waren, brachten de voorsprong op 1-4. Éérst een paar minuten voor het affluiten van scheidsrechter Debeuf kwamen de blauw-wltten aan hun tweede doel punt. De strijd was bitsig en rood-wit had het buitengewoon hard om te ze gevieren, maar aan de uitslag valt geenszins'te tornen. Op velerlei gebied was er evenwicht, daar waar Club in niets de bovenhand haalde en Cercle wel inzake schotvaardigheid. De beste acteurs waren Boey, Van middel en Ryde bij F. C. Knokke, ter wijl in de rood-witte gelederen Cail liau zich wist te verheffen boven 10 knappe ploegmaats. De leidingkon beter. Doelpunten: 43® min.: Ryde (1-0): 67®. 70® en 75® min.: Devos (1-3): 86" min.: Dumoulin (1-4); 88® min.: Burs- eens -(2-4). Zondag aanstaande: Weeral een verplaatsing voor de fa- nionploeg. Weeral een wedstrijd die zal moeten worden gespeeld met een paar invallers. Alle goeie dingen bestaan echter uit drie! Na hun prachtige over winningen op verplaatsing bij U. S. Herzeeuw en F. C. Knokke moeten Cla- risse en consoorten het ook bij Daring Blankenberge kunnen halen. Zeker, de Daringers verkeren in degradatiegevaar en om niet verrast te worden zullen de roodjes alle kraantjes moeten open zetten. Waarom niet, want de physiek baart geen zorgen. Halllo, kleppers, we rekenen op U! De reserven kómen 's morgens uit te gast bij F. C. Roeselare en de scho lieren bekampen op het Augustinus- stadlon (10 uur) de soortgelijken van 8. V. Moorsele. W. S. leper 83 S. K. Steenbrugge Dat het bezoek van de rode lan taarndrager op hét White Star-stadion voor onze stars aanleiding zou worden om er een doeltjeskermis van te ma ken, had niemand Verwacht. Onze ge- eternd^n hebben, dank zij een beter ploegverband en een flinke schotvaar- dighejd, de illusies van S. K. als een zeepbel doen openbarsten. S. K. Steen- brugge, dat met deze wedstrijd zijn vijfde achtereenvolgende verplaatsing deed, is' waarschijnlijk veroordeeld tot de-degradatie. Jammer genoeg voor dat ploegje, waar alleen een stevige rugge- graat, 't is te zeggen hallflijn ont breekt om de gevaarlijke voorhoede aan het werk te stellen. Want na de initiale 45 minuten, waarin White Star mede* door het uitvallen van Slosse voor een dik halfuur, er niet in slaag de het betonnen blok dat de bezoe kers voor hun doel hadden opgesteld, om te kegelen, durfde niemand bij de 3-0 voorsprong onzer gesternden het aan een pronostiek met 5 doelpunten verschil te maken. Maar dan kwam de tweede helft waarin de wankele fundamenten het S.K.-gebouw niet konden houden. De meeste bezoekers, maar dan vooral, in de verdediging, bleken totaal leeggespeeld en het werd voor onze gesternden nu een aange naam wandelingetje naar het doel der gasten. Zo zagen wij het vijfde en zesde doelpunt voor de gesternden sco ren op een wijze die aan de autori teit van onze gesternden niet liet tor nen. Zo hebben wij een Deboi gezien die de ganse verdediging telkens op zak stak. Want Isi scoorde vijf doel punten en gaf zelfs tot viermaal toe prachtkansen aan zijn maats. Werke lijk, Isi zorgde voor de sensatie. Maar vooral A. Degroote werd opgemerkt door zijn nuchtere kijk, want steeds opnieuw bediende hij onze voorhoede met pasjes waarvan onze scherpschut ters dankbaar gebruik maakten om de netten te doen trillen. De 10 eerste 'minuten van de tweede helft waren wel sensatlevol want niet minder dan 4 doelpunten werden gescoord, 3 voor leper en 1 voor Steenbrugge. En dan ging onze scoormachine verder met de zelfde regelmaat, schier om de 5 mi nuten werd er een doelpunt gemaakt, niet zonder dat Steenbrugge zich hier bij onbetuigd liet, want Strubbe, op penalty, en de gevaarlijke Heyens zorgden ook elk nog voor een doel punt. Het publiek dat van doelpunten houdt heeft ditmaal wel zijn gading gekregen. De plaatsverwisseling Slos- se-Vandromme scheen ook niet te veel te schaden. Zondag aanstaande: Zondag a.s. komt het gereputeerde Herzeeuw, dat tot voor een paar Zon dagen nog een belangrijke rol speelde in de titelstrijd, op bezoek bij onze mannen. Waar de gesternden met on- kans zullen af te rekenen hebben, ge zien A. Ketels ziek is en Slosse wegens legerdienst waarschijnlijk zal belet zijn, zal het voor de onzen een harde dobber worden. Dóch niettemin gelo ven we dat onze mannen-in staat zul len zijn Union duchtig het vuur aan de schenen te leggen. Een pronostiek vooropstellen durven wij niet omdat beide ploegen aan elkaar gewaagd zul len zijn. Doch wij betrouwen op het moreel en de zegewll der onzen om beide punten in leper te houden. Zondagavond, rond 18.30 uur be merkte dhr Maurits Deplancke, veehandelaar te Wilskerke, langs de vaart Nieuwpoort - Plassendale, ter hoogte van de hoeve van land bouwer Henri Verdoolaeghe, wo nende Vaart-dijk, Noord te Leffin- ge. een drijvend lijk. Spoedig ver wittigde Deplancke landbouwer H. Verdoolaeghe en beiden slaagden erin het lijk op de oever te brengen. Hierop werden de rijkswacht van Lefringe alsmede veldwachter Ger- monprez verwittigd. Ze verschenen spoedig ter plaatse. Al spoedig bleek men het lijk voor handen te heb ben van de 56-jarige voddenkoop man Jerome Geldhof, wonende Nieuwpoortse steenweg op de wijk Krokodilte Middelkerke. Geldhof werd het laatst gezien op 7 Januari jl. Bewuste dag zou hij zijn woning verlaten hebben per auto. Sindsdien was men zijn spoor bijster. In zijn kledingstuk ken vond men een brieventas met eenzelvigheidskaart, een som geld van 37.400 fr. alsook allerhande stukken. Het lijk werd naar het aodenhuisje van De fringe overge bracht waar Maandag Dr De Schepper uit Brugge overging tot de lijkschouwing, die echter niets verdachts aan het licht bracht. Men tast nog steeds in het duis ter naar de auto van Geldhof. Is het slachtoffer nü per auto in de vaart gereden en heeft hij deze toen hij reeds te water was, nog kunnen verlaten en is hij dan ver dronken, of zou Geldhof zijn wa gen van de hand gedaan hebben vandaar de grote geldsom), en per rijwiel de terugweg aangevangen hébben maar onderweg in de vaart gesukkeld zijn? Of zou hij ten slotte gewoonweg zelfmoord hebben gepleegd? Dit zijn slechts drie veronderstellingen, doch een gron dig. onderzoek zal wel klaarheid Eervolle Onderscheidingen. De hiernavermelde Oudstrijders 1914-18, leden van het Nationaal VerNml der Belgische Strijders, Po- peringe. werden vereerd met de vol gende onderscheiding: Kruis van Ridder in de Leopold II Orde met Zwaarden: Cailliau Pros per. Muys Henri, Raes Camiel, en Tahon Gaston. Oorlogskruis met Palm (gekwet sten) Muys Henrl, Cailliau Michel, Tahon Arthur en Vandamme Cam. Herinneringsmedallle van de Re gering van Z. M. Koning Leopold II: Verburgh Oscar. Herinneringsmedallle 1940-45: De- busschere Michel. Hoerengilde. Dinsdag 23 Februari, te 19.30 uur, algemene vergadering in de toneel zaal. Benevens het gewone dagorde krilgen we een voordracht over «Per- tip'hos door Hr Pattyn H. Daar het bijwonen der vergadering moet vrij zijn voor alle landbouwers en landgebruikers verwachten we ook niet-leden. Voetbal. Boezinge 1 6 Le Bizet Le Bizet wint de toss en Sassport zet op. Na gelijkmatig spel in het eerste half uur kan Le Bizet -een eer ste doelpunt lukken aan de 30« min. om met 2-0 aan de rust te lelden. Na de koffie Is Le Bizet seffens in de aanval en kan zijn voorsprong aanvullen tot 5-0, waarna de onzen een tegendoel netten. Met Le Biztt, die een zesde doelpunt maakt, in de aanval, wordt het einde gefloten. Goede leiding van heer Vandenberghe Door het schielijk afsterven van onze voorzitter heer Vanden Branden Pierre gaat het aangekondigde bal voor Zondag 21 Febr. 1954 niet door ondag a.s. doet onze eerste ploeg de verplaatsing naar Geluwe. Vertrek te 14 uur aan het lokaal. Schielijke dood. Zondag, tijdens de wedstrijd S.S. Boezinge - S. C. Le Bizet, voedde dhr Pierre Vandenbrande zich plotseling onwel. Hij werd in de herberg «De Zwaangeleld waar hij enkele ogen blikken later ten gevolge van een hartaanval de geest gaf. De tussen komst van Dr De Kemele kon niet meer baten. Een zware slag voor zijn alom geachte familie en voor deze Jeugdige club die in hem haar grote bezieler verliest. Bij de stichting werd de h. Van denbrande tot voorzitter benoemd en die taak heeft hij altijd met een gro te voorliefde vervuld. Wij zullen van deze sjnnpathieke vriend een bes te herinnering blijven bewaren.. Hij werd plechtig geuitvaard Don derdag jl. in de parochiale kerk. Bij de teraardebestelling sprak het mede raadslid Daniël Ampe een treffende lijkrede uit. Hij rustte met vrede. Kerkmuur. De oude mur is eindelijk verdwe nen en niemand zal erom jammeren, want door de oorlog was hij deerlijk gesteld. Nu komt een nieuwe, die, als we het plan mogen, geloven, veel Boezingenaars wel een beetje zal ont goochelen. Maar... stede bouw is de baas. Klnema Op Zondag 21 F;br. 1954 wordt de film afgerold De laatste der Zee rovers met Paul Henreid ln de rol van Jean Lafltte verliefd... rover... held... koning, en Jack Oakie, Karin Booth. Mary Anderson en anderen. Een technicolor van eerste gehalte. Toneelavond. Op Zondag 28 Febr. voeren onze boerenzoons een toneelstuk op Storm op de Bergerhoevedrama, en Op het Zesdekluchtspel. Gordijn te 19 u. Kaarten zullen ten huize aan geboden worden; zijn ook te verkrij gen bij de B.J.B.-leden en aan de ingang'der zaal. Blindenfeest. Zondag 7 Maart te 17 u. treden de blinde en gezichtszwakke jongens uit Brugge op in de parochiale feestzaal. Hun feestavond van twee jaar gele den spreekt borg voor heden. Schaft U tijdig kaarten aan en steunt zo het enig katholiek werk van Licht en Liefde voor onze Blinden». Davldsfond.s. De laatste wintervergadering 1963- 1954, die doorgaat op Zondag 21 Maart geeft ons de heerlijke film van de uitvinder der electricitelt Edison, de Man Omhaling ten voordele der Tuberculozen. Zondag 21 Februari, vóór de H. Missen, zal een Inzameling ge houden worden ten voordele van het Nieuwjaar der tuberculozen. Geef mild voor deze ongelukkigen. Vergadering. Zondagnamiddag, te 15 uur, ln de zaal De Tapalgemene vergade ring voor alle leden van. de Chris telijke Ziekenbond. De verbondssecretaris komt het woord voeren. Gevonden. Na de vertoning van het drama Kinderen door de St-Jansgilde, in de zaal De Tap werd een lederen handschoen gevonden. Terug te bekomen bij de voorzit ter der gilde Paul Werbrouck. Veloplaten. Wie nog niet in 't bezit is van de nieuwe veloplaat voor 1954., kan deze bekomen bij Achiel Vanderper. Prljskaartlngen. Uitslag van de eerste rit kaarting A.C.V., op Veldhoek; 32 mededin gers: 1. Delameilleure O. en Verhaeghe H. 2. Debergh Arth. en Claeys Herwig. 3. Maes Joris en Vanderrlest Hubert. 4. Monsv Albert en Dekindt Marcel. De volgende ritten hebben nog plaats: 2" Rit: Zondag 21 Februari, In de Zonbij Oscar Noyez, Pa- bruari, bij Wed. Carpentier. St Ju- liaan; - 4e Rit: 7 Maart, bij Gerard neeihoek; - 3' Rit: Zondag 28 Fe- Milleville, op het Hoekje. Aanvang telkens te 6.30 uur. Na 7.30 uur worden geen inschrijvingen meer aanvaard. Vertoont op Zaterdag 20 Febr., te 7.30 u.; en Zondag 21 Febr., te 2. 5 en 7.30 u.: «TWEE TOFFE KE RELS MET VERLOF», een oor logsfilm om te lachen! Iedere scène in deze film zal U doen schateren van de lach! Om uw zorgen te vergeten, gaat zien naar Twee toffe kerels met verlofdeze week in Royal te Langemark. Kinders toegelaten. Toekomende week ODETTE de waarachtige spionagegeschiede- nis van Odette Churchill. (7076) N. S. B. Grote algemene vergadering op Zondag 21 Februari 1954, te 14 uur, ln ons lokaal, bij Alb. Vande.ïbus- sche, Klerkenstraat 53, voor alle Oudstrijders 1914-18 en 1940-45. Iedereen is welkom. Spreker: Geor ges Claeys, uit Kortrijk. Voetbad F. C. Langemark 93 Zonnebeke. De voorlijn speelde opperbest, al hoewel we ook de achterhoede niet mogen vergeten. Al onze spelers speelden een uitmuntende wedstrijd en schoon passenspel, wat steeds ge wonnen spel is. Aan de rust was het reeds 3-1 voor F. C. Langemark. Na de koffie hernam het spel in alle hevigheid. Zonnebeke verdedig de zich met leeuwenmoed tot het einde, maar de onzen deden nog 6 maal de netten trillen. Er werd spor tief gestreden langs weerskanten. Alle supporters waren tevreden. Sportief spél en goede leiding. Zondag doen wij de verplaatsing naar Le Bizet per autocar. Prijs: 15 fr. Vertrek aan het lokaal te 13.30 u. Werk van de Akker. Op Zondag 28 Februari, te 15 u.. oij Justin Willaert. Nieuwplaats 11, kosteloze prijskaartliig voor de in geschrevene leden 1954, met 500 fr. als prijzen. Davidsfonds Kemmel-Wulvergem. Kent gij het tegenwoordige com munistisch China Gij weet toch iets over de vreselijke kerkvervolging en de onterende behandeling der missionarissen. Wilt gij daarover meer weten en de juiste waarheid kennen, komt dan luisteren naar E. P. Baert, die het maandenlang ondervonden heeft en als bij mirakel aan de dood is ontsnapt en daarna uit China werd verdreven. E. P. Baert spreekt te Kemmel op Woensdag 24 Februari te 19.30 u. Er is een autobus te Wulvergem op de plaats, te 19.15 u. Reis en ingang: voor de leden: fctStslooe; voor do met-leden,; 10 fr. RENAULT (c-7084) Burgerstand. Geboorten. Lletaert Maria, d. v. Gerard en Develter Madeleine. Vande Burie Beatrix, d, v. Guataaf en Verhulst Bertha. Aanrijding. Zondagnamiddag op de dorpsplaats reed de heer Grymonprez van Café Vlaanderenmet zijn luxe-auto. te gen de auto van Debrouwer Valeer uit Moorslede. Belde wagens werden licht beschadigd. Toneel. Zondag werd door de Toneelgroep Kunst na Arbeidvan Moorslede In de Schaduw van het Kasteel op gevoerd. Dit machtig drama kende een flink succes en een goede publieke belangstelling. Bi.) W. S. Passendale. De locale voetbalploeg zit waarlijk in het sukkelstraatje en Zondag werd het opnieuw een afgetekende neder laag tegen Brielen met 5-1. Rust trad in met 4-0. Zondag krijgen we nu de derby tegen Beselare. Een gelijk spel ware zeker een puik resultaat voor de gesternden. Vrienden van Lour (les. In de trekking van de Vrienden van Lourdea, behoort tot de winnaars, die gratis de reis zullen medemaken, Mevr. Adhémar Feys. Men kan zich inschrijven voor deze trekking voor kosteloze reis bij MeJ. Dijgers te Pas sendale. Reclameweek van N.c.M.V.' Met Pasen zal alhier een grote re clameweek gehouden worden, door de plaatseliike afdeling van de Midden stand. Wie'begeert mee te doen aan deze grootse reclameweek kan vanaf - heden inlichtingen bekomen bit de fL~en f meer. Onz. rechterback Jan Demeulenaere viel zo ongelukkiglijk dat hi1 ook meer dan 10 min. van het veld diende te blijven. Dan heb ben wij nog de kuren gekregen van Rozé n alles was om zeep. Dat Bese lare brutaal speelt aan huis hebben wij nogmaals aan den lijve ondervon den; doch het is ook de grote fout van sommige scheidsrechters die niét kordaat genoeg optreden. Zondag a.s. sne lt Sportkring aan huls tegen Boezinge. Sportkringers, laat de moed niet zakken, er is toch nog' altijd kans om te promoveren. naar Passendale. Na de prachtultslag tegen Geluwe zou Beselare daar nu ook moeten winnen, doch op verplaat sing verliezen we veel van onze waar de. Jongens, maak daar eens een ein de aan. Vertrek te 13.45 uur. We re kenen op een talrijke opkomst. Burgerstand. Geboorten. Croes Rébert, z. v. Thomas en Aike Debeuf. Vandooren Linda, d. v. Eric en Coopman Eli sabeth; Desmet Magdalena. d. v. Wil lem en Rogette Van Insberghe. Huwelijk. Casier Pierre, v. Dadi- zele en Bostijn Christina, v. Geluwe. Huwelijksbelofte. Ducatelle Jo seph. v. Geluwe, met Dury Maria, v. Roeselare. Overlijden. Honorine Deman, 72 J., ongehuwd. Eendr. Beselare 52 S..K. Geluwe. Geluwe welke deze gevaarlijke ver plaatsing moest doen met 3 reserven, Vanysacker wegens ziekte, Blandeel en Verbeke die hun kat stuurden, is er niet in geslaagd zijn 16» overwin ning na elkaar te behalen. Nochtans trad de rust ln met «en 2-1 voor sprong en met wat meer geluk mocht het wel 3-1 geweest zijn. Na de rust viel de ploeg in elkaar en met reden. Onze uitstekende kanthalf M. Forez kreeg 2 voltreffers op de enkel, met als resultaat 5 weken ln gipsverband en 2' maanden volledig werkloos. Linksbuiten Vervaeke die ook wat te snel scheen voor de thuisspelende doelwachter kre;g diens elleboog in de borststreek te inkasseren met als gevolg de rest van de'wedstrijd van plaatselijke middenstandssscretaris. Vrouwenbond - Voordracht. Op Zondag 21 F.br. te 14 u wordt door de plaatselijke Katholieke Vrou wenbond in het patronaat een voor dracht ingericht met filmstrookjes en handelende over de Woninginrich ting». De leckn van het meisjes- Op Zondag 21 Februari te 14 uur, wordt door de plaatselijke Katholieke Vrouwenbond in het patronaat een voordracht ingericht met filmstrook - Jes en handelende ov.r de Woning inrichting De leden van het meis jestoneel zullen ook enkele nummer tjes ten biste geven. Voor Iedere moeder die begaan ls met haar huishouden, zal dit zeker een leerrijke en aangename namiddag worden Weet ge? Dat onze B.V.J.B.-afdeling dit Jaar een afgevaardigde naar Lourdes zal sturen? Dat de toneelgroep om aan de no dige fondsen te geraken op 28 Fe bruari naar Krombeke reist om er haar successtuk Yoiande wees Trouwop te voerin? Dat op Donderdag 25 Maart de trek king zal plaats hebben om de deel nemer voor de Lourdesbedevaart aan te dulden? Wegeniswerken. Naar wij konden vernemen heeft de Gemeenteraad in ziin laatste zit ting het ontwerp goedgekeurd voor de verbetering van de gravier tussen de Vliegende Geit en «Het Lindeke De werken zouden uitgevoerd worden zodra de goedkeuring werd bekomen. Gemeentewapen. Bij Koninklijk Besluit is de Ge meente ertoe g-machtigd een bijzon der wapen te gebruiken waarvan de beschrijving luidt: «Van sabel met een keper vergezeld van drie schel pen. het geheel van zilver». Dit is dus het schild van. Beselare zoals het reeds bl.1 verscheidene plechtigheden werd gebruikt. In de wapenkunde ln sabelde naam voor zwart Dit wapen is ln feite dit van de aloude kasteelheren van Beselare, nl. de familie «Van de WoestineMet dit stuk heeft ons bestuur opnieuw een band weten te leggen met haar heerlijk verleden. li oersdoort och ten 22 Februari, rond 10-15 en 11.15 uur, Clubkampioenschap van Menen. 28 Februari, rond 11.10 uur, het clubkampioenschap van 'Menen-Spor- tiel. Eendr. Beselare 5—2 S. K. Geluwe. Zondag jl. behaalden onze jongens een prachtige overwinning op het sterke Geluwe, en nog wel met 5-2. Beselare heeft zich werkelijk over troffen. De eerste helft 'Liet nochtkns niet vermoeden dat Beselare met zo'n afgetekende zege zou eindigen, want Geluwe viel meer dan op zijn beurt aan. Nadat Degraeve, die tussen haakjes gezegd, de beste mail op het veld, de scoor had geopend, kon Ge luwe gelijkstellen. Nadat Oswald jammerlijk een penalty miste, wisten dg bezoekers zelf voorsprong te ne men en bereikten de rust met 2-1 voorsprong. In de tweede helft was er maar één ploeg in het veld meer, en Ge luwe werd totaal overspeeld door de zegedrtftige Eendrachters. Vier doel punten werden nog aangetekend door Degraeve, Vandeweghe (3) en Devol- der. De geestdrift der localen kende geen grenzen en Geluwe mocht nog van geluk spreken er met 5-2 te zijn vanaf gekomen. Gans de Eendracht- ploeg dient in blok vermeld te wor den. Zondag .gaan. we op verplaatsing Hoerengilde - Filmavond. Op Maandag 22 Februari te 19 u., in de -zaal De Pelikaan bij Lob- bestael Julien, woi*4t de fiin). «West- vlaanderen' met zijn Rood Veeras op het witte doek gebracht. Deze kosteloze filmavond wordt aangeboden aan alle leden der Boe- rengilde en familie, leden der Anti- Tuberculosebond en familie alsook aan de leden B.J.B. en familie. Deze film is de eerste kleur- en klankfilm. in Westvlaanderen opge nomen met heerlijke zichten uit alle gewesten van onze provincie, alsook uit onze Westhoek. 't Bestuur der Boerengilde rekent op een talrijke ookomst. Maakt ken nis met eigen schoon uit eigen pro vincie Verkeersongeval. Zaterdag 13 Februari, rond 14.30 uur, reed Monkörhey Joël, uit Dik- kebus, met zijn bespannen voertuig (driewielkar) tegen de geparkeerde personenauto van de Heer Pauwels Hector (Julien), geparkeerd langs de Ieperstraat. Alles bepaalde zich tot stoffelijke schade. Proces-verba al werd opgesteld. Javelotsvrlenden. Uitslag der prijssmljtlng van Zon dag 14 Februari 1954: 1. Gouwy D.; 2. Bouten M.; 3. Gouwy N.; 4. Gou wy J.; 5. Vanneste G,; 6. Taffin H. Wijtschate I2 Menen. Er was grote belangstelling voor deze belangrijke wedstrijd. Na 17 minuten spel opende Wijtschate de stand, Fernand Costenoble scoorde mooi binnen na een pas van Albert Verkindt. Bij de 37° minuut gelukte Menen er in de gelijkmaker te net ten. Rust met 11. Aan de 75° mi nuut doelde Menen nogmaals. On danks krachtige aanvallen van Wijt- bchate bleef de stand ongewijzigd. Zondag 21 Februari: Wijtschate 'Dranouter. Burgerstand. Geboorten. Martine Lorraine, Mc- sengtraat. Annie Depoorter, Steen weg op Mesen. Joseline Soenen, Touquetstraat. Overlijdens. Marie Tanghe, 80 j., wed. A. Cornil, Anna Huyghe, 82 j., wed. I. Debacker. - Victorine De- pretter. 68 j. Marcel Codron, 30 j. Emiel Spileers, 72 j. Huwelijksbeloften. Fernand Ro man v. Pioegsteert, met Faulette Vin cent v. Armentiers. Omer Verhée, v. Nie'uwkerke met Marie-Thérêse Cardinael, v, Pioegsteert. Arseen Depont, v. Pioegsteert met Cécile Gauche, v. Pioegsteert. Boezinge 1 6 Le Bizet De grensjongens domineerden de thuisspelers op alle gebied, en bij de rust was het reeds 0-2 in hun voordeel Toen de stand 0-4 was. wisten de localen de eer te redden. Le Bizet dicteerde verder de wet en vond nog tweemaal de weg naar de netten. Oververdiende zege; Kerknieuws. Zondag 21 Februari: 7.30 u.: gez. M. voor Martha Gryson, echtg. v. Abdon Clemme. Na Vespers en Lof: Congregatie. Woensdag 24 Februari: 5® Woensdag van voorbereiding tot het feest van de H. Jozef: 7.30 u.: Gez. Mis ter ere van de H. Jozef. Zaterdag 27 Februari: 7.30 u.: Gez. Mis ter ere van O. L. Vrouw. Zondag 28 Februari: 7.30 u.: Gez. M. voor Pierre Miniailo. Bibliotheek. Weldra komen enkele mooie jeugd boeken in onze boekerij o.a. de avon turen van de Noorse Pater Jezuïet Jan Svensop: Berengevecht op Skipalon - De Stad aan Zee - Met een Zeilboot over de Sont - Tussen ijs en vuur. Voor de gevormde lezers is ook het boek van Warden Oom (Edward Ver meulen): Stadhuisratten sedert -een paar weken in de bibliotheek. Daar kunt gij ook van dezelfde schrijver le zen: «De Zotte van het Abeelenhof <j Mietje Mandemaker Pé Vlaeminck en Zwarte Pokken enz. Toneel. De mannen van onze toneelkring zijn druk bezig met de herhalingen van het mooi stuk De Zonen van Stendhaldrama in drie bedrijven. Voor de laatste vertoning van dit sei zoen, willen ze er een topprestatie van maken. Vergeet niet dat ze Zondag 28 Fe bruari en Zondag 7 Maart er mede op de planken komen. Voetbalnieuws. Ons feest ten voordele van de voet balclub kende Zondag 11. een buiten gewoon succes en de Dalschotters be danken hierbij de talrijk opgekomen supporters. De personen die volgende nummers op hun steunkaart hebben, kunnen te gen einde Februari hun prijs afhalen bij Roger Deconinck, Bellesteenweg, herberg «De Brijkke». 24 75 138 179 16 80 170 17 166- 93 63 91 30 180 78 102 97 62 192 129 198 44 Zondag a.s. reizen onze Dalschotters naar Westouter voor hun eerste vrien denmatch. Menig Lokernaar zal wel getuige willen zijn hoe onze jongens het zullen afbrengen. Wij wensen hun veel geluk en hopen dat ze met de overwinning huiswaarts ipogen keren. na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet beeft. U bewijst er ons een dienst mee. Dank. Burgerstand. Geboorte. Jean-Claude Vourcelle. Overlijdens. Marie Houte, 80 j.. wed. Jean MUleville. Alfred Mar- qu:tte, 81 j., wed. Julia Defurne Huwelijksbelofte. Jean Ren'ard, lanüb. v. Comlnes (France) met Franqoise Leterme, landbouwster, v. Waasten. Wereldrecordpoging. Op 19 Febr. a.s. waagt Georges De- witte in de zaal Vanuxcmte Le Bisset, zijn kans om het afstandsuur accordeonspelen te verbeteren. Voetbal. J.S.P. Waasten 0 5 Dadizele De localen hebben na moedig ver weer een verdiende, doch met gevlei de cijfers, nederlaag opgelopen tegen de sterk spelende leider der reeks. De localen vielen het eerst aan doch misten tweemaal naeen een open doelkans. Dadizele bracht evenwicht in de partij en kon op strafschop de stand openen Na de rust konden de bezoekers nog viermaal doelen, ondanks de heldhaftige tegenstand der thuisspe lers. Goéde leiding. Voetbal. Brielen Sport 5 1 W. S. Passendale Voor de eerste maal tijdens deze kampioenschappen uraaide ue Spuri- scoormachme op volle toeren en dit gold vooral de aanvangshelft. Het t rrein lag in zeer goede toe stand. Vanaf het startsein trokken onze jongens met fraai samenspel op de bezoekende muit af. Pype slaagde er in reeds op de 4c min. d: stand te openen 1-0. Brielen verhoogde voort durend de cijfers en dit langs Boullet (2) en Deplancke zodat we aan dc rust op ten 4-0 voorsprong konden bogen. Gedurende deze eerste 45 min. muntte onze linkervleugel uit door menigvuldig welgemikte kanjers op doel en dit met belde voeten. W. S. dacht na de koffie alleen aan verdedigen. Onze aanvallers ge lukten er niet in de bezoekende por tier, die zeer flink doch uiterst roe keloos zijn doel verdedigde, in gebreke te vinden. Het waren daarentegen de bezoekers die het eerreddend doelpunt konden aantekenen 4-1. Even voor het affluiten werd W. Dequidt be loond voor zijn prachtige wedstrijd, wanneer hij met een boogschot de uitgelopen doelman ten val bracht 5-1 Stippen we nog aan de zeer flin ke leiding van dhr Hoorens uit Lauwe, in deze aangtname wedstrijd. Nu we stilaan weerom op dreef ge raken, zijn we Zondag a.s. noodge dwongen op rust. Voorwaar een te genvaller voor Sport. Oorlogsverklaring aan (1e (luistere plaatsen. Talrijke inwoners mogen zich ver heugen over de verbetering der straat verlichting. Door de zorgen van ons gemeentebestuur werden 3 nieuwe lantaarns aangebracht onderscheide- Ifik aan het kruispunt van de Om- lcopstraat, in de Vlamertingestraat en in de Kerkweg. Hartelijk dank aan onze gemeenteoverheid Toneelnieuws. Zondag a.s. treedt onze toneelgroep De Patronaatjongensop te Voor- mezele met hetzelfde programma, dat op ons dorp een zeer grote bijval ken de Worden opgevoerd Het gouden Recht», in 3 bedrijven van J. Gros- feld. gevolgd door het kluchtspel Polydoor en Isidoor door Alb. De- toap. Wielrijders... Aandacht! In de loop van de vorige week had op het gemeentehuls de uitreiking plaats van de nieuwe fietsplaten te gen de zeer geringe prijs van 34 fr. De tela'atkomers worden er- van ver wittigd zich tijdig van nieuwe platen te voorzien op het kantoor der belas tingen te leper, daar 1'Maart waar schijnlijk de einddatum zal beteke nen. Zoals verleden week gemeld, vier den de echtelingen J. Poissonnier- Sohier te Brielen hun gouden brui loft. Ze hadden negen kinderen en reeds 11 kleinkinderen en 4 ach terkleinkinderen. Op 1 Maart e.k. zal een aanvang gemaakt worden met de wederop bouw van de brug over de Leie te Wervik, welke aldaar de grens uit maakt tussen België en Frankrijk. De bouwwerken werden toegewezen aan de Firma Montbaiilieu, uit Brugge. De termijn van wederop bouw werd vastgesteld op 1 jaar, hetzij 300 werkdagen. Ongeveer 70 betonpalen van 12 m. lengte moe ten ingeheid worden tot verster king en verbreding van de land- hoofden. De brug zal worden ver vaardigd in gewapend beton, en zal een rijweg hebben van 7 meter- breedte binnen de bogen. Aan bei de zijden buiten de bogen op- en afwaarts, wordt een voetpad van 1,50 m. breedte aangelegd, bevloerd met betontegels en aan de rand voorzien van een stevige ijzeren leuning. Aan de linker- (België) en rechteroever (Frankrijk) opwaarts de nieuwe brug zal een degelijke trap bijgewerkt worden, welke toe gang zal verlenen tot aan de tra keiweg. De rijweg van het brugdek zal bestaan uit beton. Al de onkos ten van wederopbouw der grens- brug vallen ten koste van de Staat Bij <Ie Boerengilde. Op Zondag 21 Februari a-s. gaat te 18 u. stipt, dus te 6 u. 's avonds, een zeer belangrijke algemene ver gadering door voor alle leden der plaatselijke boerengilde. Deze verga dering gaat .door ln het gewoon lo kaal, bij Celest Soenen. Op het programma: 1. Proostwoord; - 2. Ver slag feestvergaderir1- 1953; - 3. Voor dracht door Meester Debruyne over Fertlphos Bij hef A.C.V. Op Zondag 28 Februari 1954 wordt ip de feestzaal van het Park, door het' bestuur van 'Het' A.C.V.een ju- bileumavond, in voorbereiding van de grootse viering van het 50-jarig bestaan van het A.C.V. te Gent op 27 Juni a.s., ingericht. Te dezer ge legenheid komt de Cabaretgroep Mardijckuit leper, ons op een prachtige ontspanningsavond ver gasten. De prijzen der plaatsen zijn gesteld op 15 fr. (genummerd) en 10 fr., in het bereik van ieders beurs. Toekomende week verneemt u hier over meer. T' afwachting houden alle El verdingenaren deze avond vri1. Gemeenteraad. 1. Voorlezen en goedkeuren van het verslag der voorgaande zitting. 2. Verlenen van gunstig advies aan de kastoestand op 31 Dec. 1953 van de gewestelijke ontvanger en van de ontvanger der C.O.O. 3. Goedkeuren der begroting der Krekfabriek. 4. Geven van gunstig gevolg aan twee aanvragen tot het verkrij gen van een grondvergunning op het kerkhof. 5. Goedkeuren van gemeente lijke tussenkomst voor de Kerkhof- weg - grintbedekking. 6. Administratief op punt stel len van de beslissing nopens de ge- boortepremie. 7..Verlenen van gunstig advies in geheime zitting, betreffende de benoeming van dhr Sedeyn Georges tot secretaris van de C.O.Ogecu muleerd aan het ambt van ontvan ger derzelfde C.O.O. 8. Aannemen van het ontslag van dhr Van Eecke Maurits als lid van de C.O.O. DHR STRUYE Voorzitter van de Senaat, die be kend staat als een tegenstander van de E.V.G., leidt de debatten in de Hoge Vergadering over deze belangrijke kwestie. Van hem zal het afhangen of de verkiezingen in April of in Mei zullen plaats vin den. De voorzitter heeft immers een ruim aandeel in het regelen van het tempo van de besprekingen. Burgerstand. Geboorte. Eric Dessin, z. v. Ju lien en Margareta Beele. Chr. Vrouwenbond - Kooklessen. De tweede reeks kooklessen zal voortaan gegeven worden in de zaal van het Klooster der Eerw. Zusters van de H. Jozef. De cursus bestaat eveneens uit 10 lessen, te geven op de Donderdag van de week, te 19 u. Alle Inlichtingen bij de wijkmeeste ressen. Prijsbolling. Zondag 21 Februari, vanaf 16 u., wordt een prijsbolling ingericht in het lokaal De Ijzer Marktplaats, door de plaatselijke balletgroep L'Avenir Landbouwtentoonstelling. Op Zondag 21 Februari wordt een tweede autobus Ingelegd naar de Landbouwtentoonstelling te Brussel, met vertrek te 6 uur op de Markt plaats. De belanghebbenden die de reis wensen mede te maken, dienen zich onverwijld aan te geven in het lo kaal De Ros Marktplaats. Belangrijke Voordracht. Dinsdag jl., in de zaal Het Stad huis voor een 200-tal aanwezigen, gaf dhr Ivan Dewitte, ingenieur op de Bekaert-fabrieken, te Zwevegem, een belangrijke voordracht over Noord- en Zuid-Amerika. Spreker, die ononderbroken naar Amerika reist per vliegtuig, vertelde over zijn reizen naar Brazilië, Argentinië en Chili, en gaf een boeiende uiteen zetting over de natuur, de bevolking, de bedrijvigheid en de verhouding met Europa, van deze landen. - Op de vraag over emigratiemogelijk heden, waarschuwde spreker tegen het onbezonnen emigreren en de lichtzinnige uitwijkelingen soms met grote onverwachte moeilijkheden te kampen hebben. Het was een leer zame en zeer geslaagde voordracht. Toen dc 85-jarige Julia Vanstee- andt. wed. Kamiel Descheemacker, 's middags van een pot kokende aardappelen het water Wilde afgie ten, bleef aan de pot een gloeiende steenkool hangen, die op de voor schoot van het oudje terecht kwam en dezer klederen in brand stak. Op het hulpgeroep van haar kleinkind, snelde haar dochter Ma ria ter hulp, doch in haar poging om moeder te redden, vatten haar klederen eveneens vuur. Een bijgeroepen geneesheer bracht beiden naar het ziekenhuis over, waar het oudje aan de opge lopen brandwonden is bezweken. De toestand van de dochter is bevredigend. Aanrijding op de Gheer. Woensdag 17 Februari, omstreeks 16.20 u., toen de 8-iarige Jean Bau- weraerts van school huiswaarts keer de, liep hij plots de straat over en werd aangereden dor een auto. De autobestuurder remde uit alle macht doch kon niet voorkomen dat hij de jongen aanreed, deze liep daar bij kneuzingen op, doch van geen erge aard. De autobestuurder reed uiterst rechts en was volledig in zijn recht. Het parket kwam ter plaats. Alles hebt U geprobeerd: pastil len, siroop. Maar het hoesten houdt daarom niet op. Probeer eens Touvix. Dit machtig pectoral luk te daar waar zoveel schipbreuk leed. Zijn vluchtige extracten drin gen diep in de luchtpijptakken door en stillen daar de aangetaste weefsels. Niet langer dan 8 uur en... uw hoest houdt op! Touvix is krachtig en is aan te raden voor asthmatiekers, is onschadelijk voor jonge kinderen. Alle apotheken. (c-6873) Studie van Deurwaarder Raym. DE PAPE te Veurne, de Haenelaan 32. Tel. 327. Openbare Vrijwillige Verkoping van te De Panne op Donderdag 25 Februari 1954 te 2 uur stipt, in de zaal Ons Huis Marktplaats, te De Panne. Eetplaats- en slaapkamergarnitu ren en allerhande afzonderlijke meubelen. Verder: tapijten, wollen- en ka pokmatrassen, zilveren koffiefil ters, radioapparaten, rijwielen, koffie-, thee- en eetstelsels en keukengerief. Gewone voorwaarden. Komp- tante betaling. (b-7140) Dc flinke boogschutters van de St-Sebastiaansgilde te Mesen vierden Zondag li. hun kampioen. Wij zien hier de feestvierenden met in de inzet de koning Georges Plateau en de kampioen Julien Verolleman, die speciaal gehuldigd werden. BURGERSTAND Geboorten. Hoornaert Renaldo, z. v. Gilbert en Goudsmedt Marie- jèanne. Goos Marika, d. v. Joseph en Six- Simonne. Porreye Jacques, z. v. Robert en Haeke Raymonde. Vuylsteker Serge, z. v. Raphael en Verbeke Paula. Desmet Olaudine, d. v. Arthur en Deput Marguerite. Overlijdens. Degroote Alex, z. v. Roger en Soete Marie. Ver beke Irma, 61 j., ongeh. Blieck Magda, d. v. Albert en Vanraes Mar- cella. Maricaux Hinri, 66 j., echtg. Bonny Rachel. Huwelijk. Suykers Emiel, fa- briekw.. Halewijn, en Eabbé Georget te fabriekw., Wervik. Huwelijksafkondiging. Vanaerde Georges, landb., Wervik, en Degroote Amandine, landb., Wervik. GEVONDEN Een bruine manshandschoen, be rust Ommegangstr. 94; een kastsleu- tel, berust poiitiebureel; een kleine hond, berust Groenestr., Wed. Tesse. VERLOREN Een bril in zwart lederen étui; een oorring met vierkante steen; een fis caal kenteken. DOOIBARELEN De dooibarelen zijn gesloten op de wegen gelegen in onze gemeente, UITGEZONDERD 1. - In de Ten Brielenlaan en -steenweg, dit vanaf de Florida tot aan de grens Komen-Wervik. 2. - In de Kruisekestraat, vanaf de Damiertot aan de molen Claeys. 3. - In de Kruisekestraat, vanaf de k rk van Kruiseke tot aan de grens Komen (en verder tot aan de Grote leperbaan 4. - Li de Geluwesteenweg, Gelu- westraat, Speldenstraat en Komen- straat vanaf het gehucht De Stock tot aan de grensbeek van Komen. Bestuursmemoriaal 1950, blaz. 520, en 1953 blz. 1113. DAVIDSFONDS Studiekring Donderdag 25 Februari 1954 te 20 uur in de herbergzaal St Pol houdt dhr Noël Dumont, leraar aan St-Henricuscollege te Komen, een voordracht die de belangstelling van alle weetgierigen zeker zal opwekken gezien het buitengewoon onderwerp: MINDERWAARDIGHEID EN COM - PENSATIE BIJ KINDEREN. De voordracht is kosteloos en vrij toegankelijk voor alle belangstellen den die voor dergelijk onderwerp tal rijk verwacht worden. BILJARTNIEUWS Uitslag biljartprijskamp van 14-2-54 in «Het Volksb-langDuivenstraat, Wervik 1. Dalobel Albert Cornette Dany 2. Vanlseghem D. Vermander G. 3. Migneaux R. Debunne Wiliy 4. Vandenameele A, Mahieu A. 5. Hoornaert Julien Dekens Noël Hoogste reeks werd behaald door D. Vaniseghem uit leper, met 24 p. De beker voor de meeste leden werd behaald door de club Komen. TONEEL Op Zondag 28 Februari 1954, te 18 uur, in de zaal «Het Volksbelang», wordt door Deugd en Vermaak uit M-nen het toneelspel in 3 bedrijven «DE MOEILIJKE KEUZE» door Eug. Coine, opgevoerd. Wie voor enkele weken in dezelfde zaal Deugd en Vermaak op de plan ken zag, zal er heel zeker aanhouden aanstonds kaarten te bespreken voor deze toneelavond Plaatsen; 20 - 15 - 10 frank. Zondag jlwas de feestzaal Het Volksbelanggosd gevuld en die tal rijke aanwezigen zullen er zich niet verveeld hebben bij het aanschouwen van het drama GEVANGENE 117 Waar een wil is, is een weg was de leuze van de Katholieke Werk meisjes uit Wervik, en ze durfden het aan, dit toneelspel op te voeren. Zonder meer zeggen we, de V.K.- A.J. heeft het uitstekend gedaan en 'ze dienen daarom gelukgewenst. We hopen dat ze het nog meer zullen aandurven, van op de planken te ko men. Zoekt g'iets t'huren of te kopen. Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of wat? Wacht niet langer, plaats nog heden 'n Kleine ZOEKERin ons bladt SPORTAVOND Zoals vorige week werd aangekon digd, gaat op Zaterdag 20 dezer, in de feestzaal van «Het Volksbelang», ■een belangrijke sportavond door, met als buitengewone attractie Rupske Lauwers in een nieuw acrobatienum mer. Guido Vanwynendaele houdt een causerie over de Ronde van Frankrijk. Verder- krijgen we een buitengewone film, opgenomen door cle bekende sportcineast Ch. Laureys. Plaatsen: 15 en 10 frank. Alle sportmannen er heen. om er een aangename avond door te bren gen. SCHITTEREND GESLAAGDE MIDDENSTANDSDAG Op 14 Februari had de EERSTE MIDDENSTANDSDAG paats, inge richt door de plaatselijke afdeling van het Nationaal Christen Midden- standsverbond Er werd aangevangen met een H. Mis, opgedragen tot welzijn van de leden en tot zielerust van de overle den leden van de afdeling. Honder den middenstanders, zowel mannen als vrouwen, togen ten offer. De kanselrede werd gehouden door Z. E. H. Kan. Van Besien, Diocesaan Proost van Ijet N.C.M.V. Na de Mis trok men naar het middenstandslo- kaal 't Kapittelwaar de feestzit ting werd gehouden. Dhr L. Van Canneyt, Voorzitter, heette de aanwezigen ten zeerste welkom, waarna, voor de feestrede, 't woord werd verLend aan Z. E. H. Kan. Van Besien. die in een helder betoog de Middenstanders aanzette zich meer en degelijker te organise ren. Vooral op het verdef uitbouwen van de beroepsvereniging: n legde de spreker de nadruk. Nadat de Voorzitter de Z. E. H. be dankt had, hield Z. E. H. Pastoor er aan de afdeling te feliciteren om haar werking en drukte de wens uit dat in die richting zou voortgewerkt worden Ertussen was het tijd geworden om de tafel eer aan te doen. Ruim 70 deelnemers konden aanzitten en ge nieten van alle heerlijke spijzen en dranken. Tussen de gerechten konden wij een tafelrede beluisteren van dhr L. Van Canneyt die op humoristische wijze de werking van de afdeling be sprak. Bijzonderlijk bracht hij hulde aan de voorzitter van de N.C.M.V.- f«estcommissie, dhr A. Vandamme, alsook aan al ziin medewerkers. Dhr Degadt. Nationaal N.C.M.V.- insneet'ur, gaf enkele mededelingen betreffende ons N.C.M.V. - programma en Z. E. H. Ackerman, olaa+se- lilk proost, dankte alle bestuursleden en aanwezigen en vroeg voort te wer- k:n aan de verheffing van onze mid delklasse. Nadat een naar uurkes werd ge- nauzeërd». nam te 19.30 uur een ge zellig fe»st een aanvang. Zeer talril- V' families vonden elkaar terug in de prachtig versierde feestzaal en on de tonen van een flink orgest stent" «oud en jong» ten dans. Waarlijk ooent voor de Werviks" Middenstand een nieuwe periode in zijn geschiedenis. CROSS-COUNTRY Op Zondag 21-2-1954 te 10 uur, gaat te Wervik aan de Balokken, d. Tweede Grote Prijs door van de stad Wervik door, Ingericht door de athle- tiekclub Eendrachtaangesloten bij de. K.B.A.B. Erzijn veel prachtige prijzen te wtnnën, benevens een beker aan dc overwinnaars. KADETTEN: 1.600 m. SCHOLIEREN: 3.200 m. JUNIORS en MILITAIREN 6.400 m SENIORS 8.000 m. DIENST DER APOTHEKERS Zondagsdienst van 21 Februari '51 en Wachtdienst van 21 tot 28 Febr.: Dhr RENARD, Ooievaarstr.. Wervik. ELECTRICITEITSDIENST Week van 20 tot 27 Februari 1954: zich wenden tot KOOPMAN Pierre Gasstr. 3, Wervik. Telefoon ,5? Komen. PRIJSKAMP TEERLINGBAK IN «'T VOLKSBELANG» Tijdens de biljartprijskamp Zondag jl. had de finale plaats van de prijs kamp op de teerlingbak. Dhr Delva •Remi wou de radio; dhr Vandewin- ckele het strijkijzer. Verder won de hr N. Dekens drie prijzen. Zondag 21 Februari moet Een dracht naar Vlamèrtinge, dit na een gedwongen rust. We hoorden het al zeggen: «Ze zullen het gemakkelijk hebben». Dat de Eendrachters het maar heel serieus opnemen te Vlamertinge. want Lauwe kreeg er immers ook 'troef We geloven echter niet dat het zo slecht zal gaan, maar datEendr Wervik twee punten rijker zal zijn1 Grote H. Missie. Op Zondag 21 Februari begint voor de parochie Kruiseke de GRÖTL H. MISSIE, gepredikt door de Eerw. Paters De Weirdt en Despiegeleer. Redemptoristen. Ze begint op 2i Februari met te 2 uur openingsser moen voor de vrouwen en te 5.30 u. openingssermoen voor de mannen. In de week is iedere avond het groot sermoen te 7.30 uur. Stellig zal deze H. Zending op Kruiseke een grote bijval genieten Avondfeest van de Oudstri idee- Het avondfeest van de Oudstrijder van verleden Zondag kende buiten gewoon succes, en met reden. Hei, bestuur dankt hierlangs alle aan wezigen.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 6