Uit het W/ervikse Dool de Haat Index der Kleinhandelsprijzen gestegen m ass HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 20 Maart 1954. BIz. 6. Prachtige vogeitentoonstelling 5 Seper kende een machtig succes W. S. IEPER ZUIDSCHOTE B1KSCHOTE LANGEMARK Gemeente Langemark SCHUIF BOEZiNGE PEEGIE VAN DE NIEUWMARKT GELUWE WAASTEN wijtschate MESEN BRIELEN LOKER PLOECSTEERT VLAMERTINCE 'mg van 4 t.h. geeft aanleiding tot loonsverhoging DRIELING TE WERVIK WERVIK De koers naar de Zon EENDR. WERVIK ZANDVOORDE (Seper) ELVERDINGE PASSENDALE NEERWAASTEN MAANDAG 3 MEI e.k. 1°!. Bloedprocessie te Brugge MOORSLEDE Vrijdagavond werd overgegaan tot het openen van de grote ten toonstelling van gekeurde vogels r'-e ondergebracht is in de histori- he lakenhallen. De inrichting werd toevertrouwd aan De Ieper- Nachtegaaldie reeds vroeger haar sporen verdiend heeft. Het was dhr Jerome Delombaer- 'o. Voorzitter van de vereniging, 'ie een korx openingswoordje uit sprak, waarna dhr Burgemeester Dehem aan het woord kwam. We bemerkten verder Schepen Muilier en de Gemeenteraadsleden Puype en Nuytten, In een wondermooi kader, 'te midden van een pracht van bloemen en planten, onder de sierlijke gothische bogen van de schoonste monumenten van ons land, zijn niet minder dan 550 vo xels ondergebracht. Hier volgt dan de uitslag der keuring. Afdeling A. Europese Vogels. EREPRIJZEN. Mercy Maurice, Nieuwpoort (2 maal)Deslmpel Henri, leper; Verstraete René, Geluwe; Van hove Georges, Poperinge (2 maal); Ver straete R., Geluwe; Deman Fr., Vla- inertlnge; Deslmpel H., leper; D'Hel- lem Alf., Geluveld; Bruggeman Roger, Geluveld. EERSTE PRIJZEN. Vanheule Ju- lien, Rumbeke; Mevr. Wed. J. Van Is- acker. Hooglede; Vanhove Georges, Po peringe (7 maal); Blanckaert René, Honorez André, leper; Hauweele Om., Nieuwpoort. Afdeling B. - Exoten. EREPRIJZEN. Talllleu Joseph, Bcselare; Durnez Paul, Beselare; Van der Zande Karei, Nieuwpoort; Talllleu Joseph, Beselare; De Leebeeck Frans, leper; Gbtelens Jeroom, Ttoeselare; Hauweele Omer, Nieuwpoort; Blan ckaert René, Zonneheke; De Greet Achlel, Nieuwpoort. EERSTE PRIJZEN. Saelen Robert, leper; Mercy Maurice, Nieuwpoort.; Buyze Gaston, Beselare; Devlies Hen ri, Beselare (2 maal); Durnez Jean, Knokke-Zoute; Taillieu Joseph. Bese lare; Desaever Omer, Wulpen (2 maal); Quaghebeur André, Wulpen. Afdeling C. - Parkietachtigcn. EREPRIJZEN. Wlllemyns Edouard, leper: Dr Zwaenepoel A„ Nieuwpoort; Desaever Omer, Wulpen. EERSTE PRIJZEN. Ghlelens Je room, Roeselare; Saelen Robert, leper; Ghlelens Jeroom, Roeselare; Dasson- neville Raphaël, leper; Hauweele Omer, Vermout Roger, Nieuwpoort; Hlnne- kint Joseph, Beselare (3 maal idem). Afdeling - Kruisingen. EREPRIJZEN. Vermout Roger, Nieuwpoort; Woussen Camiel, Dranou- ter: Vermout Roger, Nieuwpoort. EERSTE PRIJZEN. Blanckaert René, Zonnebeke; Vermout Roger, Nieuwpoort; De Greef Achlel, Nieuw poort; Soreyn Amedé, Ramskapelle; Blanckaert René, Zonnebeke; Vanhove Georges, Poperinge. Afdeling E. - Kanaries. EREPRIJZEN. Vermout Roger, Nieuwpoort; Surmont Remi, Wevel- gem (2 maal); Vermout Roger, Nieuw poort; Vanheule Julien, Rumbeke. EERSTE PRIJZEN. Blanckaert René, Zonnebeke; De Leebeeck Frans, leper; Ingels Albert, leper; Leroy Mi chel, Wervik; Geeraert Michel. Per- vijze; Vandamme E., Geluwe (2 maal); De Leebeeck Frans, leper; Goos Frans, Wervik. Onderlijnen wij de schone pres taties van de Nieuwpoortse verte genwoordigers alsook de prestatie van dhr Vanhove G. uit Poperinge, die met 12 vogels 2 Ereprijzen. 8 eerste prijzen en 2 tweede prijzen wegkaapte. Uitslag der trekking v. de tombola. Winnen elk een mooie vogel: 1008 1243 1258 1490 1104 1338 1632 1593 1147 1076 1246 1038 1061 1447 1654 1577 1114 (17 verschillende vogels). Winnen elk een prachtige vo gelkooi: 1074 1071 1259 1358. Winnen andere prijzen: 1437 1085 1260 1304. De prijzen moeten afgehaald worden in het lokaal van de in richtende maatschappij De Ieper- se NachtegaalChristen Volks huis, Sint-Jacobstraat, 28, leper, uiterlijk tegen 31 Maart 1954. Op de plechtige opening van de Vogeltentoonsteiling waren ver schillende personaliteiten aanwezig, die wij hier op deze foto be - merken; de Heren A. Dehem, Burgemeester van leper; M. Mullier, Schepen van Openbare Werken; Pype en Nuytten, Gemeenteraads leden; e.a. Op de foto bemerken wij verder de bestuursleden van de inrichtende maatschappij De Iepcrse Nachtegaal I® PROVINCIAAL Stade Kortrijk 3 2 W. S. leper Dat bet, na de eerste helft, waarin onze gesternden doorlopend de meer dere waren, dit tegen wind, op een nederlaag der onzen zou uitlopen, had niemand van de aanwezigen durven 'denken. De 2-1 voorsprong die Stade verworven had, was in het geheel niet te verrechtvaardigen, want de zeldza me keren dat de gastheren overkwa men, zorgden ze zelden of nooit voor gevaar. Het eerste doelpunt dat Kort rijk scoorde werd geboren uit een ge harrewar voor ons doel, waarbij onze doelman het leder niet zag komen, terwijl het tweede doelpunt voort- kwan> uit een hands van H. Debruyne in de gevaarlijke zone. Waar Van Keisbilck gedurende een 20-tal minu ten een flinke indruk liet, bleek het tempo voor hem toch moeilijk te vol gen. zodat hij voor het verdere ver loop van de wedstrijd maar weinig hulp meer bracht voor de onzen. Doch niettemin zien wij in hem toch een element dat in staat moet zijn de shirt van het eerste elftal te dragen. Dat Stade aan de rust mocht jube len hadden zij in hoofdzaak toch te danken aan de flinke keeping van Val- cke, die werkelijk alles hield. De over donderende meerderheid der gestern den werd dan ook sterk uitgedrukt door het afdwingen van een tiental corners, waarbij onze voorspelers in hun besluiten telkens faalden. Lang zamerhand kregen ze in de eerste helft meer dan de kans om hun voorsprong die ze na amper 5 min. spel reeds ver worven hadden, heel wat aan te dik ken. Maar ja, het greintje geluk en misschien wel dat tikje besluitvaar digheid in de voorhoede, ontbraken volkomen op het appel. De tweede speelbeurt werd ten slotte onze man nen fataal. Ze kenden een eerder aar zelend begin, waarvan Kortrijk dank baar gebruik maakte om de wet te dicteren. Onze voorhoede bleek niet meer bij machte om Valcke nog aan de tand te voelen. Alles strandde op een rotsvaste verdediging. De Stadisten, opgezweept door eigen publiek, liepen uit tot 3-1. Het werd bijna een ramp, tot G. Ennaert naar de rechtervleugel verhuisde. De tegen aanval werd georganiseerd en het evenwicht hersteld. Maar steeds ble ven de forwards maar de kansen de nek kraken. Tot G. Ennaert eindelijk de gewenste richting vond: 3-2. De gastheren, die op een 10-tal mi nuten van het einde, hun zege op nieuw in het gedrang voelden, trokken zich als een muur voor hun eigen doel terug. De wedstrijd was gespeeld en de ploeg die inzake spel het minst was opgevallen, slaagde er in dank zij een groter opportunisme en ook wel een tikje scherper besluitvaardigheid beide punten in de wacht te slepen. III® SPECIAAL C. S. leper 4 3 W. S. leper De einduitslag scheen in deze wed strijd reeds vastgelegd wanneer op een 10-tal minuten van het einde de stand 3-3 was. Doch Marcel Ossieur bij de gastheren slaagde er in op fortuin lijke wijze voor zijn ploeg het win ninggoal aan te tekenen. Dat de Cer- clisten de beteren waren kunnen wij moeilijk aannemen. Alleen dame For- 'una zorgde ervoor dat beide punten het Augustyiusstadion bleven. SCHOLIEREN S. leper 3 1 W. S. Houthulst De Woudspelers hebben tegen onze t?chnisch beter onderlegde mannen de duimen moeten leggen. Nog benoemingen. De beste gelukwensen gaan hierbij naar de Heer Oscar Vanden Broucke, die zich het ondervoorzitterschap toe gewezen kreeg. Met groot genoegen vernemen wij hierbij dat E. H. Breyne als proost van onze voetbalvereniging werd verkozen. Onze hartelijkste ge lukwensen. Zondag aanstaande: Zondag e.k. krijgen onze gesternden weerom een verplaatsing. Ditmaal gaat het naar S. V. Blankenberge. Voorwaar geen katje om zonder hand schoenen aan te pakken. Doch wij verhopen het beste voor onze mannen. Voetballiefhebbers, U wordt verwacht in de zaal Coliseum op Woensdag 24 en Donderdag 25 Maart, telkens te 20 uur, met als programma: 1. Een voorfilm (klucht); 2. De match Engeland-Hongarije (tweede helft); 3. De volledige match Engeland - Rest van de Wereld. De toegang is kosteloos voor ieder een die een aangekochte steunkaart van het «Fonds van gekwetste spe lers» kan vertonen. Deze kaarten zijn heden nog te verkrijgen tegen 10 fr. in het Supporterslokaal De Post bode» en bij Bertje Ketels, Hotel Ypriana, en de nog overblijvende be schikbare plaatsen aan de ingang der zaal. Omhaling. De omhaling aan de kerkdeur Zon dag jl. voor de Teringlijders, bracht een mooi sommetje op. Méér dan 1 fr. per inwoner. We danken de tal rijke kerkbezoekers die gaven. Vink en gilde. Uitslag der prijskaarting van Zondag jl., bij Arteel Jules 1. Desmet Jozef Tahon Jerome;' 2. Arteel Jules Dezeure Daniel; 3. Merveillie Honoré Mevr. Merveillie Honoré. Prljsbolllng a) Vrouwen: 1. Vr. Delefortrie Je rome; 2 Vr. Duhocquet: 3. Vr. Du- meez Marcel; 4, Vr. Vandenbussche Arthur. b) Mannen; 1. Deknock Richard; 2. Dumeez Roland; 3; Vandenbussche Gilbert; 4. Blootacker Maurice; Luc Vandenbussche: 6. Fasseel Achiel; 7. Maelfeyt August; 8. Merveillie Norb.; 9. Verhaeghe Gilbert; 10. Delefortrie Oscar; 11 Becarren Guido; 12. Duho cquet Roger; 13. Dumeez Paul; 14. J. Desmet. Goochel- en Toneelavond. Pollet zat in geldverlegenheid; toen zag hij een advertentie: KON- TANT GELD». Hij er op af, alles ging goed. maar... wie kreeg geld? Dit ziet Zondag 21 Maart te 15 en te 19 uur. In de fijne éénacter, gespeeld door enkele toneelliefhebbers. Als U dan geld genoeg hebt, komt de beroemde goochelaar FRED, dat geld uit Uw zakken, neus en oren halen. Hij neemt' U beet met zijn naast mirakuleuze kaartentrucs. Kort om: één spanning van het begin tot het einde. Prijzen: 10 - 20 40) - 60 (100) fr. Geslaagd in Examen. We vernemen dat dhr Rondelé Ca miel. geslaagd is in het examen van kasseilegger, te Roeselare. Hartelijk proficiat welke Invloed de ydllle met het meisje, waarmede hij later trouwde, hierop had, zal ons op het witte doek getoond worden. Alwie deze film gezien heeft, geraakt er niet over uitgepraat, waaruit we mogen besluiten dat het voor onze afde ling een buitenkansje Is. Het leven van Edison wordt hier weergegeven door de grootste kinema-sterren, o.a. Sp. Tracy en R. Johnson. Kaarten te verkrijgen aan de ingang der zaal: leden 8 fr.; famlliekaart 24 fr. Niet-leden worden ook toegelaten, mits 12 fr. per persoon of 36 fr. voor famlliekaart. Onze liberalen. De kiesperlode staat aan de deur. en Hilaire zal, lijk Edgard, zijp steke staan. Lees maar eens gelijk welk blaadje der linksen, de C.V.P. heeft niets gedaan. Het pensioen der zelf standigen, de vermindering der be lastingen, de 21 maanden soldaten dienst die Spaak op 24 maanden had gebracht, de vermeerdering der kin dertoeslagen en moeder aan de haard, vermeerdering der werklieden pensioenen uitbetalingen der oor logsschade, welke ln de vorige Jaren tot een ophoping gekomen was van beloften en formulieren, enz., dit alles is hun werk., zeggen ze, en... Ja. er zijn er die dit geloven, zelfs leden van het A.C.W. en de Christen Middenstand, en aldus ziende-blind in de kaart spelen van de vrijmet selarij, want daar alleen zijn libe ralen, socialisten en kommunisten akkoord. En zovelen die soms voor een nietigheid misdaan, overlopen naar de vijand of bij de duivel te biecht gaan, want, zeggen ze, ge kunt nooit weten Prijskampen ln de Jeugdclub. Golfbiljart. 1. Wyffels Hu- bert; 2. Vandenbossche Robert; 3. De Turck Camiel; 4. Vanbellegem Gil bert; 5. Vandamme Maurits. Russische biljart. 1. M. Van denbussche; 2. Gilbert Quartier; 3. Johny Devrecker. Er wordt eveneens een wedstrijd geleverd op de ping-pong-tafel. Ouders, zendt uw kinderen naar de jeugdclub. Open vanaf 17 uur voor de kleinen. Vanaf 7.30 uur komen de jonge mannen zich aangenaam ver zetten op ping-pong, golfbiljart, voet balspel, kaarten, lezing, enz... O. L. Vrouwkapelletjes. De Kapel van O. L. Vrouw «Rust en Vredebij de hofstede J. Van- acker, Bikgchotesteenweg, werd ge bouwd ln 1945, als dank voor de te rugkeer van de zoon na het oorlog- gebeuren. De moeder had dit beloofd. Moge Maria, de Koningin van de Vrede, rust en vrede brengen over de wereld Arm gebroken. Toen do alleenwonende Leon Van- acker, bij het verrichten van zijn da gelijks werk, zich naar de kelder wou begeven, viel hij door een verkeerde beweging van de keldertrap en liep een armbreuk op. Auto-ongeval. De Gebroeders Alfons en Louis Verfaille uit Langemark werden in de omgeving van Diest met hun perso nenwagen in een zware aanrijding betrokken als gevolg van de dichte mist. ZIJ werden door een zware vrachtwagen met volle geweld zijlings aangereden. Beiden dienden naar het gasthuis overgebracht te worden, al waar spoedig bleek dat Alfons er het ergst aan toe was, daar hij een zwa re hersenschudding had opgelopen. Hun wagen werd totaal vernield. Kaartingen. Uitslag van de derde rit A.C.V.- prijskaarting op St Juliaan: 1. Dewüde Juul - Brouckaert Ger.; 2. Dedier Maurice - Callemein Juul; 3. Dereyne René - Platteeuw René; 4. Debruyne Prosper - Bultynck Julien; 5. Dedier André - Claeys Roger; 6. Ju les Lalleman - Carpentler Maurice; 7. Selschotter Andréé - Debruyne G.; Dedier Valeer - Lams Jozef. Uitslag vierde rit bij Gerard Millleville op het Hoekje; 1. Beckaert Roger - Couchez Robert; 2. Maes Joris - Decaestecker Gerard; 3! Bruynsteen Cyriel - Mylleville Mar cel; 4. Lefevre André - Bosch Maurits; er waren 28 deelnemers. na lezing, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog niet heeft. U bewijst cr ons een dienst wee, Dank. Rctrettenavond. Zoncïag laatst, in de Parochiale Feestzaal, was er tombola voor de aanwezigen, die in de retretdagen- gepredikt verleden jaar. de sermoe nen hadden gevolgd. Eerst gaf Zeer Eerw. Heer Pastoor het geschiedkun dig verloop van het herbouwde Boe- zinge na de oorlog '14-18. Een reeks lichtbeelden toonde ons opvolgent- lijk de frontkaart van het leperse, met de klare aftekening der strijd- lljn die van Boezinge uitging om leper te omsingelen, en zo van onze gemeente het mikpunt maakte van al de aanvallen der Duitsers en de eerste gasaanval. Daarop volgde: Boe zinge in het jaar 1641, de kerk van Boèzlnge in begin 1914. en de wrede oorlog die onze 'gemeente gans ten gronde toe verwoeste en herschiep in puinhopen, met soldatenkerkho- ven. Het helmwee der gevluchte in woners bracht ze naar hun dorp terug en we zagen ze aan het werk ln het bouwen hunner noodwonin gen en voorlopige kerk en scholen, langs wegen straten en te lande; tot het Albertfonds bijsprong met duikers en barakken. Dan maar be ginnen het land te vereffenen en de eerste oogst, tot eindelijk de nieuwe hulzen en de parochiale kerk uit de grond rezen. Het einde van de voordracht, die de talrijke aan wezigen boeide, was het soldatenle ven in loopgracht of kantonnement van onze Herder onder de oorlog 1914-1918. De avond sloot met een mooie tombola van een 125 tal prijzen. We mogen zeggen, een avond die deugd gedaan heeft en vele men sen terug bracht tot vóór. onder en kort na de wereldoorlog '14-18. Verbrand. Tien dagen geleden, in het ouder lijk huls Daniël Vandenberghe-Van- nieuwenhuyse. trok de kleine Frans van de watersteen de kokenkde kof fiekan. die moeder aan het opgieten was. De jongen was deerlijk ver brand ln zijn wezen, hals, horst en linkerzijde van zijh nog. broos li chaampje. Zonder dralen werd de kleine naar het hospitaal te leper overgebracht, waar men het ergste vreesde. Goddank is Franske thans aan de beterhand, tot grote troost van ouders, grootouders en talrijke onkels en tanten. Arm gebroken. Maandag laatst kwam Norman Ga- deyne, zoontje van August en Jeanne Sandyck. van school naar huis, rond 11.30 uur. Het viel en brak zijn arm. Seffens werden de geneeskun dige zorgen ingeroepen, en met de auto van Dr Dekemele werd het kind naar het hospitaal van leper gevoerd, alwaar het nodige gedaan werd. Drieling geboren. Het ging als een lopend vuurtje toen de mare kwam dat onze dorps noten Albert Vandevoorde-Boudin, thans woonachtig te Zonnebeke, een drieling hadden gekocht... Moeder en kindjes zijn.welvarend. Proficiat! Davidsfonds. Zondag 21 Maart, te 19 uur, in de Parochiale Feestzaal. Brugstraat laatste wintervergadering 1953-19o4 voor de leden van het Davidsfonds. Te dezer gelegenheid wordt de film afgerold Edison, de ManAlwie Iets kent van electriciteit, weet dat hij de uitvinder is, de grote man, een echt genie. Hoe hij daartoe kw&iu zoiets te yerweiieujijkcu. «ui komt naar Langemark op ZONDAG 28 Maart (Half-Vasten), te 3.30 u„ in de zaal DE TAP Deze dolle klucht wordt opge voerd door de Toneelkring Hoger Op uit Kortemark. Kaarten op voorhand bij Lebbe Albert, Boezingestraat 20. (c-7657) Buigers tand. Geboorten; Francois Soenen, z. v. Marcel en Cneut Cornelie. Mare Espeel, z. v. Georges en Simonne Goemaere. Mariaal Jaar. REIS NAAR OOSTAKKER. Op Donderdag 25 Maart, feest van O. L. Vrouw Boodschap, gaat er een Bede vaart naar O. L. Vrouw van Lourdes te Oostakker. Vertrek per autocar te 8.30 uur aan de kerk, terug te 18 u. Inschrijvingen zo vlug mogelijk bij E. H. D'Heygere, Plaats 25. Slechts 35 plaatsen beschikbaar. Prijs 50 fr. Te Oostaklcer kanselrede door Z. Exo. Mgr De Smedt, Bisschop van Brugge. Voetbalnieuws. W. S. Passendale 26 S. K. Geluwe. S. K. heeft verleden Zondag op nieuw een gemakkelijke zege behaald bij het bezoek aan de gesternden te Passendale. Aangezien het veld bui- t ngewoon zwaar lag was er van mooi spel niet veel sprake. In de eerste ti me lukten onze jongens 4 doelpun ten, terwijl de tweede helft even wichtig verliep, daar Geluwe weer wat te veel op zijn voorsprong teer de. Langs weerszijd.n werden 2 doel punten gescoord. De doelpunten werden gescoord door Ivan Vervaecke. Ackou 12), Des- serano (2) en verdediger in eigen doel. Zondag is de ganse reeks met rust. Voetbal. Boezinge 03 Waasten. Dc thuisspelèrs konden gedurende de eerste helft gelijke tred houden met de blauw-witten. Nochtans was Waasten gevaarlijker vóór doel. De rust werd ingegaan met 01 stand in hun voordeel. Na de koffie kregen we een gans ander spelbeeld te zien. Waasten domineerde gedurig en de lokale achterhoede had waarlijk de handen vol om hun netten van verdere door boring te vrijwaren. Ze konden even wel niet beletten dat de grensman- nen nog tweemaal doelden en een meer dan verdiende zege behaalden. Goede leiding. Burgerstand. Geboorten. Bertrand Vanoutry- ve, z. v. Robert en Jeanne Meyvaert. Sonia Delchambre, d. v. Achiel en Jacqueline De donder. Yves Moens, z. v. H' iri en Georgette De- pierre. Overlijden. Daniël Oorreel, 76 j., echtg. Jeanne Demailly. Javelotsvrienden. Uitslag der prijssmijtlng van 14 Maart 1954 1. Eelpatre Maurice; 2. Herman Mi chel; 3. Vanthorre Daniël: 4. Grimon- prez Leonce; 5. Sptnnewijn Hubert; 6. Gouwy Daniël. Voetbalnieuws. De match van 14 Maart Le Blzet (reserven) - F. C. Wijtschate eindig de met de cijfers 4-5. Een mooie over winning. Op Zondag 21 Maart te 14 uur F.C. Wijtschate (2! tegen Westouter. Te 15 uur Wijschate (1) tegen Loker. Op Zondag 28 Maart komt een ploeg van Marcq-en-Barceuil (Frankrijk) op bezoek Op Zondag 4 April gaat onze ploeg op tegenmatch. Er is een speciale autobus voor de supportersBespreek tijdig uw plaatsen bij een der be stuursleden van F. C. Wijtschate. Burgerstand. Geboorte. Hoste Llnette, d. v. André en Simone Ramon. Sticrenkeuring en Veeprijskamp. Maandag 22 Maart, te 16 uur, op de Marktplaats, gaat de jaarlijkse stie renkeuring en veeprijskamp door van ons gewest. De belanghebbenden wor den vriendelijk verzocht, tijdig met hun dieren ter plaats te zijn. Recordpoging. In de zaal «'t BoldershofMarkt plaats, zal de accordeonist Maurice Vandevyver, uit Mesen, een aanval doen op het record accordeonspelen. Hij begint Zaterdag 20 Maart te 18 u. Eerste communie van de kleintjes. De eerste communie van de klein tjes zal plaats hebben op Zondag 4 April a.s. Mogen wij er de moeders op attent maken, dat volgens de wens van Mgr de Bisschop, de meisjes niet met lange witte kleren hun eerste communie te laten doen. Voetbalnieuws. S. C. Le Bizet 43 Brielen Spoi t. Wanneer de toss gewonnen wordt, rijst meteen het vraagstuk op yan de keuze van het wind voordeel. Tegen Geluwe verkoos Sport al te trappen gerugsteund door een felle bries en toch waren het de gasten die aan de koffie met 0-1 leidden. Zondag jl. koos onze kapitein het tegenoverge stelde, wat ai evenmin meegevallen is. Het werd ons zelfs bijna fataal, want na een verbluffend halfuur van de lokalen stonden we met een 4-0 achterstand in het krijt. Oorzaak hiervan was de onvolledige dekking van onze verdedigers, die er maar niet inslaagden de vurige Waaltjes, die el ke gelegenheid te baat namen om ons doel te bestoken, aan banden te leg gen. Voegen we cr nog enkele mis verstanden aan toe tussen onze kee per en achterspelers en zo zult U een getrouw b.eld hebben van de be wogen wedstrijd. Het Brielens tegenoffensief zou echter niet lang op zich laten wach ten. De buitenspelval werd opgesteld en flink in het oog gehouden door spelleider Mommerency. De gastheren konden geen enkele aanval organise ren of deze werd door bovengenoemde tactische zet ongedaan gemaakt. E'ven voor de pauze raakte Brielen verdiend aa,n een tegenpunt, 4-1. De tweede helft kunnen we be stempelen als de Brielcnse kanonnade. Met de wind in volle zeilen hebben onze groentjes zich ten volle uitge speeld om de Bizet-vesting ten val te brengen, doch ze troffen doelman Vannes op huu weg. Wat die klasse- doelman, soms wel door het geluk gediend, uit zijn doel gepuncht heeft, grenst bijna aan het onmogelijke. Toch moest hij zich nog twee maal gewonnen geven op schoten van A. Lepla, 4-3. Vermelden we nog dat onze doelwachter tijdens deze helft enkel een gevaarlijke bal te verwer ken kreeg, wat genoegzaam het groen geel overwicht illustreert. Het gelijk spel zou de juiste uitslag van de partij geweest zijn. De zeer flinke leiding van dhr Mommerency uit Po peringe schonk aan beide partijen bevrediging. Zondag zijn onze jongens op rust. Op speurtocht door onze gemeente. Na de verbetering van de straat verlichting heeft ons gemeentebestuur het grootse plan opgevat de gemeen- tebanen te vernieuwen door het aan brengen van een laag betonmacadam en dit over een totale lengte van 4,600 km. Volgende wegen komen Ln aanmer king: de Reningestraatde Kapelle- straat en de Omloopstraat in de richting van de Diksmuidesteenweg. Binnenkort zal er met deze werken een aanvang gemaakt worden. Dat de köersinrichters en de rol schaatsers met deze nieuwe banen in hun nopjes zullen zijn, hoeft zeker geen verder betoog. Het ondergrondse telefoonnet. Daar men op elke gemeente zoekt om de hindernissen langs de wegen uit de weg te ruimen, is men op ons dorp ook reeds begonnen met de te lefoonleiding in de grond te stoppen. Brielen-hoekje kwam het eerst aan de beurt, doch weldra volgt het cen trum van de gemeente, waar de voet paden moeten opengelegd worden. Men zal de rechterzijde van de Daan leper - Veurne volgen tot aan de beenhouwerij Duthoo om daar de overzijde te nemen tot aan het ge meentehuis, waar een enorme tele foonpaal achter het dodenhuis je zal opgericht worden. Het verdwijnen van de houten telefoonstaken zal aanzienlijk bijdragen tot het ver fraaien van onze dorpskom. De firma Van Dyck uit Alveringem zorgt voor de uitvoering van de plannen Kerknieuws. ZONDAG 21 MAART. Te 7.30 u.: Gez. Mis voor Jules Goethals, vraagd door zijn werkmakkers. Te 14 u,: Vespers, Kruisweg voor de overledenen. Lof, Congregatie. MAANDAG 22 MAART. Te 7.30 uur: Gez. Zeswekenmls voor Wed. Cyriel Lamerant. DINSDAG 23 MAART. Te 7.30 u.: Gez. Zeswekenmis v. Nestor Lebleu. DONDERDAG 25 MAART (Feest van O. L. Vrouw Boodschap). Te 7.30 u.: Gez. Mis ter ere van O.L.Vr. 's Avonds te 6.30 u.: Lof. VRIJDAG 26 MAART. Te 19.30 uur: Rozenkrans. 4" Passiesermoen, Zegen met het H. Kruis. ZATERDAG 27 MAART. Te 7.30 uur: Gez. Mis ter ere van O.L.Vr. ZONDAG 28 MAART. Te 7.30 u.: Gez. Mis voor Juul Goethals, ge vraagd door zijn werkmakkers. Te 14 u.: Vespers. Kruisweg. Lof. Sportnieuws. Het rennerseizoen zal beginnen. De schone dagen komen aan. Zon dag e.k., 21 dezer, heeft, ter gele genheid van de stadsfeesten te leper, de zogezegde Kattekoersplaats. Rond 14.35 uur worden de renners verwacht uit de richting Dikkebus Burgerstand. Geboorten. Sylvlanne Deleruel- le, d. v. Augustin en Elisabeth Car- pentier. Rose-Marie Becuwe, d. v, Julien en Alice Pringels. Andrée Rotsaert, d. vi Emmanuel en Anna Bruggeman. Dany Halluln, z. v. Raymond en Marie Donze. Mar tina Loraine, d. v. Henri en Made leine Lehoock. Alain Careye z. v. André en Alice Vansuyd. Martina Charles d. v. Gilbert en Marie Ven- nin. Bernard Coquel z. v. Alfred en L. Lefébvre. Overlijdens. Louis Dufour, 79 j., wed. A. Debüles. Irma Mortier, 60 j.. echtg. Ch. Loock. Lidy Dele- planeke, 74 j., echtg. E. Werquin. Blanche Godaert, 58 j., echtg. E. Menu. Marie Depuydt, 59 j., echtg. G. Quagebeur. Léonie Ron- delez, 76 j„ echtg. R. De Burgraeve. G. Dupont, 76 j., wed. Ch. Le- clercq. Sylvie Capoen, 80 J. E. Werquin. 77 j., wed. L. Deleplan- cke. E. Meyere, 47 j., echtg. M. Debacq. Voetbal. Le Blzet 4—3 Brielen. Le Blzet heeft verdiend gewonnen tegen Brielen. Gedurende de eerste helft waren het de thuisspelers die de wet dicteerden en tot een 4—1 stand uitliepen. Na de rust was Brielen aan bod en keerde tot 43 terug. De localen zagen het gevaar en versterkten de verdediging en wisten voor de rest van de partij het gevaar te weren. De locale doelpunten werden res pectievelijk aangetekend door Qui- nelle. Guldot en Querson. Botsing. Zaterdagavond, omstreeks 19.30 u., kwam het tot een botsing tussen twee auto's aan de hoek van de Grote Markt te Floegsteert. Do wa gens waren respectievelijk bestuurd door Mr M. Vandenhove, handelaar uit Armentiers, en Mr Victor Van- raes uit Le Blzet. Stoffelijke schade. Accordeonrecordpoglng De Hr M. Menet speelde ononder broken gedurende 101 uren 10 mi nuten. Sportkring. S.V. Kortrijk 4—2 SyK.Y. Tegen de Kortrijkzanen hebben de Sportkringers het niet kunnen bolwerken en er een 42 nederlaag geleden, al moet er onmiddellijk aan toegevoegd worden dat met een voltallige ploeg de uitslag wel het omgekeerde zou uitgezien hebben. Aan de rust hadden de S.V.-ers een 21 voorsprong bereikt om deze even later tot 31 aan te dikken. J. Vandromme, die ook het eerste doelpunt voor zijn rekening nam zou daarop de stand op 32 bren gen. Het vierde doelpunt der loca len zou echter de einduitslag vast leggen. Gelukkiglijk heeft Komen geen puntenwinst geboekt en rest ons nog de hoop dat wij bij de grensbewoners, die onze rivalen zijn voor de afdaling, ons kunnen redden. Zondag a.s. geen voetbal. En Tliuur... In Parijs-Nizza deed Thuur het" verre van slecht en om zijn sup porters op de hoogte te houden ci teren wij dat Les Sportsschreef in het artikel: Brankart-Cleene- werek, het duo waarmede zal die nen afgerekend. «Wat Cleenewerck betreft... hij werd het slachtoffer van de vrese lijke rit Nimes-Cannes, waarin hij de strijd staakte. Het Is nochtans in deze helse rit van 260 km., in de regen en koude en met een hevige wind op kop. dat hij het bewijs leverde over rondecapaciteiten te be schikken. Wanneer hij zijn ploeg maat Schneider zonder aarzelen op wachtte en met hem de achtervol ging inzette, begreep hij wat ploeg- geest betekent en wanneer de Oos tenrijker na enkele kilometers het labeurwerk opgaf dan dacht de koe ne Flandrien er niet aan en wierp zich vermetel in de ongelijke strijd. Hij liet zich niet ontmoedigen. Ploeg- geest en moed. twee kwaliteiten die Cleenewerk het rondecachet geven. Om zijn volharding werd hij be loond... na enkele tientallen kilo meters kreeg hij aansluiting met een drietal Dilecta's die eveneens hardnekkig achtervolgden. Hij zette zich vóór het trio en deed de wagen rollen, met het gevolg dat ze het peleton konden vervoegen. Het uit vallen op het einde van de rit door bandbreuk en een valpartij, wat de televisiekijkers wel zullen gezien hebben, heeft geen invloed op onze redenering. Cleenewerck werd vorig Jaar onder de candidaten van de grote ronde aangeduid. Men ziet niet in waarom hij het dit jaar niet zou worden. In ieder geval zou men hem eens de gelegenheid moeten geven in een grote rittenkoers om moge lijks te kunnen oordelen over 'zijn klimmerskwaliteiten.Tot daar wat deze ooggetuige ons schrijft... Thuur heeft het deze keer lastig gehad, rekening houdende met zijn ondankbare taak van helper en dat hij onvoldoende getraind was, doch zijn koers schenkt ons het vertrou wen dat we steeds in hem gehad hebben. Zondag a.s. in de Elfste- denronde zullen de Nizza-mannen te duchten zijn. K. A. V. Donderdag 25 Maart, te 2 uur, in de Familiezaal, algemene vergade ring van de K.A.V. Op het program ma: een zeer mooie voordracht met lichtbeelden over de gezellige inrich ting van de woning. Aan alle aan wezigen wordt een lekker kopje kof- fio aangeboden door De Zwarte Kat Prijskaarting. Zondag a. s.. manillenkamp bij Wed. Barbry. herberg Het Katje Inleg 12,50 fr.; 2-maal aanblijven is 75 fr.; 1-maal aanblijven is 25 fr. Erg geval. Bij Roger Mulle, Guido. Gezelle- stïaat, geraakte een gedeelte van zijn g^bit los en kwam terecht in zijn slokdarm. Terstond werd Dokter Beele geroepen die een heelkundige bewerking noodzakelijk achtte en slachtoffer naar leper overbracht. De index van de kleinhandels prijzen, berekend door het Minis terie van Economische Zaken en Middenstand, is gedurende de maand Februari met bijna 4 pun ten gestegen en zal in verschillen de sectoren van het bedrijfsleven, waar de lonen aan de index zijn gekoppeld, tot loonsverhoging aan leiding geven. De Februari-index voor vans het rijk bereikt inder daad 423,6 tegen 420 in de maand Januari. Wij weten reeds uit het verle den dat deze rijksindex een ge middelde is van de prijzenschom- melingen genoteerd per provincie en dat deze laatste nl. de provin ciale indexcijfers, die op hun beurt een gemiddelde zijn van de prij- zenschommelingen genoteerd in de onderscheidene gewesten dezer provincies. Om dit duidelijk te illustreren geven wij U hier de opeenvolgende stand van het in dexcijfer Januari eri Februari per provincie en ten slotte voegen wij er de gewestelijke prijzen- schommelingen van de provincie Westvlaanderen aan toe: Jan. Febr. Frov. Antwerpen 413,6 418,1 Prov. Brabant 420,5 424,2 Prov. Oostvlaand. 420,1 425,1 Prov. Henegouwen 423,4 426,5 414,5 419,1 419,6 422,8 422 3 426,4 425,3 428.2 423,1 426,1 428,7 431,7 419,9 422,6 422,0 424,7 426,4 431,2 421,1 424,5 427,8 430,8 413,6 416,1 417,7 421,6 Prov. Luik Prov. Limburg Prov. Luxemburg Prov. Namen Prov. Westvlaand. Gewest Brugge Gewest Oostende Gewest Kortrijk Gewest Roeselare Gewest Poperinge Gewest Tielt Gewest Veurne Gewest Moeskroen Volgens de mededeling van het Ministerie die de publicatie van deze indexcijfers vergezelde, is deze stijging te wijten aan de hausse van de aardappel-, koffie-, chocolade-, cacao-, aardnootolie- en margarineprijzen. De bevoegde diensten van het Ministerie zijn bovendien bezorgd om de verdere evolutie van de in dex in ons land want de prijzen van de cacao en de koffie zijn nog altijd niet tot stilstand geko men op de wereldmarkten. De vertegenwoordigers van de handel in de schoot van de prijzencom- In het Moederhuis te Wervik schonk Mevrouw Vandevoorde-Boudin uit Zonnebeke het leven aan drie flinke jongens, ieder 1,800 kg. v. egende. Het ziet er beslist een flink drietal uit. vertoningen op de planken zag, weet bij voorbaat dat het weer «prima zal zijn en zal er dan ook aan houden een aangename Zondagavond te willen doorbrengen. DUIVENSPORT De dulvenmaatschappij De Toe komst», Duivenstraat 35, houdt Zon dag 21 Maart 1954 te 16.30 uur haar jaarlijkse algemene vergadering. Alle leden worden er dringend ver wacht. BURGERSTAND Geboorten. Pattyn Rosette, d, v. Albert en Théry Marie-Louise. Dur nez Jean-Marc, z. v. Albert en Breyne Maria. Allemeersch Nadlne, d. V. Henri en Geeraert Elisabeth. Overlijdens. Sieuw Karei-Iyouls, 79 J., wedn Lorsom Maria. Remon Emile, 80 j., wedn. Delbecque Marie. Huwelijken. Staessen Daniël, ingenieur, en Descamps Andréa, naai ster, b. v. Wervik. Vanhoorne Henrl, landbouwer, v. Klerken, en Vandepontseele Marie, v. Wervik. Priem Jules, mijnwerker, v. Roeselare, en Balloy Marie-Tliérèse, v. Wervik. DAVIDSFONDS - STUDIEKRING Donderdag 25 Maart e.k. wordt voor de sluiting van het Studiekring-sei zoen een proef gehouden tot Inrich ten van een welsprekendheidstornooi. Daartoe verlenen enkele studenten uit het St-Henrlcuscollege te Komen hun medewerking en zullen gedurende een korte tijdspanne een onderwerp naar keuze behandelen,, waarna de ver gadering zijn oordeel zal vellen. Wij hopen dat deze proef een grote schaar belangstellenden mag kennen. Zoals steeds, wordt aangevangen te 20 uur in de herbergzaal van St-Pol. IIKIXG De ijking der maten en gewichten gaat door van 19 tot 26 Maart 1954 in 't Fabriekske», Kasteelstraat. Wie nog geen oproepingsbrief kreeg moet zich aanmelden op het gemeen- tesecretarlaat. RI.JWIELKOERS Nieuwelingen B. VV. B. Kleine openingsprijs Vlug en Vrij Wervik. Slechts 17 renners boden zich aan, ho.wel er vorige jaren ongeveer 70 deelnemers waren. De eerste ronde werd gezamentlijk afgelegd. Vanaf de tweede ronde, scheidden zich 9 ren ners af en gingen zo naar de meet. 1. Verweider Hubert (Nieuwkapelle) 75 'km. in 2 u. 05'; 2. Nockaert; 3. Dumortier; 4. Teirllnck; 5. Heirnaert; 6. Bastiaens; 7. Carpentler; 8. Rey- naert; 9. Coussln; 10. Corpelinus. TONEEL Het zal Zondag 21 Maart 1954 wéér volle gas zijn in de prachtige feestzaal van Het Volksbelang Ho ger Optreedt namelijk op met het zeer amusante kluchtspel ECHTGENOOT GEVRAAGD Wie Hoger Opbij de vorige Toen we broekventjes waren en onze eerste leesboekjes beduimelden en scheurden, gingen we helemaal op in een vertelling over een hond en zijn baas. Excuus, als ik de hond het eerst noem. Hij stond in onze Achting mijlen ver boven zijn meester. We hebben hem wel nooit 'n mens ge- hèten, maar zijn baas noemden we doodgewoon 'n beest. Nogmaals ex cuus. Die baas gaf zijn hond meer sla gen dan eten en er was geen naam voor de manier waarop hij het dier - deed afzien, al was het nu nog zo'n naar de Rode ,en Zwarte Berg en jj0Uwe hond, 'n toonbeeld voor al verder naai* Westouosr oprijdend, t I TiiAiMirvotorc uqd ui in rac te hopen dat het voor de eerste maal de moeite waard zal zijn. De koers zal te 12.30 uur uit Gent ver trekken en denkelijk zullen de ren ners niet meer in groep zijn. Op de berg zullen wel enkele spurten te zien zijn, hopen we. Davidsfonds. De twee vertegenwoordigers voor Loker hebben de keuzekaarten uit gedeeld en zullen ze pok binnenkort afhalen, want de eerste boeken zijn reeds aangekondigd. Onze afdeling, Loker. groeit aan. We hopen met 25 aangesloten gezinnen te staan en dan zal het heten... Davidsfonds: Wester, Rentngelst, Loker. Regen en wind waren troef in Parijs-Nizza. Impanis bewees er in heel wat bij te hebben gewennen inzake karaktervastheid. de viervoeters van zijn ras. Geen wonder dat een beest, dat hard moest werken en zo wreed werd behandeld, vroeg begon te verslijten. En toen vond de baas er niets beters op, dan de arme Max met een touw 'n zware steen om de nek te binden en hem in de stroom te duwen. Gelukkig... voor de baas... dat het touw los geraakte, want met zijn hond de laatste duw te geven, viel hijzelf in de stroom en was op 't punt van te verdrinken. Het pracht- dier zag het, zwom naar de brutale kerel en bracht hem op het droge. We hadden er bijna spi.it van. Denk er aan dat we broekventjes waren. We groeiden op. 't Verstand is nooit gekomen vóór de jaren en soms was het 'n beetje achter, maar de jaren kwamen regelmatig en we geraakten in onze jeugd. Toen la zen we grote boeken en in één er van stond een verhaal, dat ons op nieuw begeesterde. In de tijd dat de slavenhandel van de negers nog hoogtij vierde, was er ergens in Zuid-Amerika een oude negerslaaf christen geworden. Hi.i had een leven van veel ellende achter de rug en naderde stilaan het graf. Maar opeens kwam er 'n ongewone bezieling in de grijsaard. Hij sloofde zich uit om 'n pas aan gekomen negerslaaf, die erg ziek was. te verzorgen. En ten laatste bleek het, dat de goede oude zwarte het deed. omdat die man eertijds zijn grote vijand was, die hem in Afrika had overgeleverd aan de Arabische slavenhandelaars. In onze ogen was die neger veel witter dan de meeste blanken. Nu zijn wi.i al sinds lang grote men sen Honderden keren hebben we gelezen of horen spreken van Ie mand, wien men de laatste druppel bloed uit zijn lichaam heeft gefol terd. En die het doen liet voor het welzijn, Va» aia beulen, van &.?£?- nen die hem hadden uitgeleverd en van de laife mens die hem veroor deeld had. En bovendien voor allen, die hem door de zonden hadden gesmaad in vorige eeuwen en die hem in de toekomst weer opnieuw aan het kruis zouden slaan. We zijn nu grote mensen en als wij geen vergiffenis schenken -aan onze vijanden en de naastenliefede niet willen beoéfenen over heel de lijn, dan doen we niet zoals Diegene deed, wiens naam we uitbuiten. We doen zelfs niet zoals die oude zwar te, die we niettemin 'n chic type noemen, en we staan in dat opzicht nog een eind onder Max, die op slot van rekéjing maar een hond was. Om de haat te bekampen werd in 1948 in de Abdij van Tongerlo de Anti-Haat-Iiga gesticht. Haar leden verplichteti zich op hun woord elke dag voor hm vijanden te bid den. Wel te verstaan voor hun per soonlijke vijandin, politieke of an dere. Bidden voor onze vijanden in 't algemeen is U vaag in dit ge val. Dus voor perioonlijke vijanden en wel voor de ergste. Vooral voor diegenen die onszöf of onze bloed verwanten of irtieme vrienden kwaad berokkend hebben of willen berokkenen. Kennel wij geen per soonlijke vijanden, Jan bidden we voor hen. die ons t tegensteken wier karakter, enz. we het moei lijkst kunnen verdragen. Dit dagelijks gebed 'oor onze per soonlijke vijanden wottt gericht tot O. L. Vrouw, die de Boeder is van alle mensen, welke Keur ze ook hebben. In de vorm vtrhet gebed is ieder vrij. Een enkel Veesgegroet, zelfs een nog kortere aarroeping van Maria, kan desnoods vostaan. Men zorge echter voor de eerlijkheid van het gebed. Sinds de oprichting vin de Liga verscheen elke maand in «Toren», bet Tijdschrift der Abdi. een ar tikeltje over dit onderwer). De uit slag is verrassend en omroerend. Aan gans tegenovergesteld zijden staan mensen, die tot het ïeldhaf- tige gaan in vergevingsgaindheid en echt christelijke naasterliefde. Wie zich op zijn woord Vrplicht dagelijks tot Onze Lieve Vt>uw te bidden voor zijn persoonlijke vij anden, behoort tot de Liga. lok al zendt hij zijn naam niet in Met aandrang wordt nochtans gevaagd dat men ook naam en adre, zou zenden aan Anfi-Haat-Liga, tbdij Tonscrlu XAhtw.). Dagorde Verslagen - Het seizoen 1954 - Kie zing bestuur - Mededelingen - Uitde ling Kalender 1954, lidkaart, spel wijze, afstand. Ook de maatschappij De Volks vrienden houdt op zelfde dag alge mene vergadering voor haar leden. Zaterdag en Zondag e.k. Is er leer- vlucht uit Waasten. Inkorvlng in bel de lokalen tot 12 uur. De Bonvlucht Dourdan-Jongen 15 Augustus 1954 bi.1 De Toekomst werd reeds Ingericht. Eerstdaags zullen aanplakbrieven en bons naar cle bijzonderste lokalen wor den gezonden. Iets heel belangrijks is wel het vol gende dat al wie zijn bon(s) aan schaft vóór 1 Juli, zal kunnen deelne men aan gratis strlën van 1.000 - 500 enz... Een buitenkansje dus Voor deze vlucht zijn 150.000 fr. gewaarborgd Bons aan 150 fr. voor 3 duiven. Te bekomen tot 1 Oogst in de bijzonderste lokalen d r provincie, of mits storting op Postcheckrekening Nr 4430.32 der maatschappij «De Toe komst Wervik. Men kan ook de bons aanvragen per telefoon Nr 630 Komen. OL. LEDEGEM 1—3 EENDR. WERVIK Het treffen tussen deze ploegen had veel volk gelokt naar het Olympic-veld De strijd was de eerste helft zeer spannend. Wervik nochtans was het gevaarlijkst doch vonden de gepaste opening niet. Omstreeks het halt' uur had de ref 'n erge fout gezien voor het Eendrachtdoel en stond strafschop toe die in doel werd omgezet door Ledegem. Dit achterstel gaf Eendracht meer dynamisme en enkele minuutjes later wezen de bordjes 1-1. Die stand werd algauw opgedreven ln de tweede helft, want Eendracht werd toen overwegend de baas. Olympic weerde zich heel dapper, maar kon er hoegenaamd niets aan doen, dat Eendracht er twee doe len bij deed. Eendracht won verdiend deze mooie strijd. Voor Zondag e.k. worden alle sup porters opgeroepen voor de wedstrijd op eigen veld tegen Dottenijs, het ploegje dat zich in de eerste ronde zeer flink onderscheidde. Aanvang te 15 uur. ELECTRICITEITSDIEXST Week van 20 tot 27 Maart 1954 Zich wenden tot Koopman Pierre, Gasstr. 3, Wervik. Telefoon Komen 53. Schuttersnieuws. Zoals verleden jaar vierde de Jonge maatschappij haar feest. Eerst had de koningschieting plaats. De eer viel te beurt aan dhr Jerome Verbeke, die de koningsvogel velde met zijn derde schot. Proficiat! Daarna had 'n prijs- schieting plaats die gevolgd werd door een gezellig samenzijn. Halfvasten. Op Zondag 28 Maart worden half vastenfeesten gevierd. Te 15 uur is er velokoers, afstand 55 km. Daarna wordt het jaarlijks halfvastenbal ge houden in de zaal «De Klokke». Rode Kozen Dit is de titel van het zielsontroe- rend drama, dat door de plaatselijke V.B.J.B.-groep «Zonnebloem» op Zon dag 28 Maart a.s., ln de zaal van het park voor het voetlicht wordt ge bracht. Ook voor de liefhebbers van schateren is er wat voorzieneen gekke klucht, getiteld Het Neefje en bestaande uit 2 bedrijven. Te sa men dus 5 bedrijven toneel voor wei nig geld 20 fr. (genummerd) en 15 fr. Kaarten zijn van heden af te beko men bij dhr Piet Miehielsen-Delboo en ook op de vertoningsdag aan de ingang van de zaal. Burgerstand. Geboorten. Miriam Depoorter, d. v. Julien en Vanelslander Maria. Dtkein Rosita, d. v. Antoon en Rar mon Paula. Overlijdens. Arseen Deforche, wed. Clinckemaillie Florentina. Louise Hellebaut, wed. Emiel Vande- pltte. Voetbalnieuws. Zondag werd het, zoals voorzien, een nieuwe 2-6 nederlaag tegen Gelu we, zodat de rode lantaarn in onze handen blijft. Het wordt waarlijk tijd dat het seizoen geëindigd is voor W& Naar Broeder Isidoor. Vanaf heden tot einde Mei, Ieders Zondag, reis naar Kortrijk evena,s de Dinsdag, Woensdag en Donderdag. Nadere inlichtingen hij Antoon Alliet. Telefoon Moorslede 149. Burgerstand. Overlijden. Bonte Achiel, 81 j., evbtt. ftuzawu) .Verstraete. missie deelden trouwens mede dat de kleinhandelsprijzen voor de koffie ook nog niet volledig de stijging op de wereldmarkten heb ben achterhaald; voorraden wor den nog steeds verkocht onder de vervangingsprijs. Het voorstel werd gedaan om een soort stan- daardkoffie in te voeren waarvan de prijs rond de 100 fr. zou kun nen gehouden worden. Maar dit voorstel moest worden opgegeven omdat er nog altijd grootwaren huizen en koffieverdelers ziin die prijzen van beneden de 100 fr. afficheren voor een bepaalde kof- fiekwaliteit. In verschillende landen wordt door de overheid ingegrepen om de koffiehausse tot bedaren te brengen. Vooral in Amerika is da reactie heftig. Ook in Nederland wordt ingegrepen en in Frankrijk. De vraag is natuurlijk of dit alle maal zal helpen. Sedert 12 Fe bruari worden de koffieprijzen in het Groot Hertogdom Luxemburg geblokkeerd en de regering ver leent toelagen om de prijzen terug naar beneden te drukken. Dit zal voor Luxemburg een uitgave van 30 millioen fr. per jaar medebren gen, wat naar verhouding voor ons land een uitgave zou beteke nen van 800 millioen. Er zullen wel weinig voorstanders zijn om dit kostelijk manoeuvre bij ons ook door te voeren. Wat de verdere evolutie van de koffieprijzen betreft, verkeert men eerder in het onzekere. Aanvan kelijk werd beweerd dat er even wicht zou komen tussen vraag en aanbod rond het einde van het huidig seizoen. Later werd men minder optimist en werd een dure koffie verwacht voor de eerstvol gende twee jaar. Sommige spra ken zelfs van drie jaar. Laten wij bescheiden zijn en cfncluderen dat niemand het precies weet. Het zou dus wel zeer gevaarlijk zijn op zulke weinig gefundeerde voor uitzichten te speculeren, want evenmin als iemand van ons de plotselinge hausse voorzien had, evenmin zal iemand van ons kun nen voorzien wanneer deze hausse zal ophouden. De traditie getrouw zal de ver maarde H. Bloedprocessie op Maan dag 3 Mei a.s., te 10.30 uur, haar jaarlijkse ommegang houden. Eeuwenoud en toch immer even actueel, lokt de H. Bloedprocessie ieder ja^r opnieuw tienduizenden kijklustigen, niet alleen uit eigen streek, maar evengoed uit verschei dene naburige landen. Want er zijn niet alleen de zo talrijke bonte groepen die alle hun rol spelen en aldus het oud en het nieuw testa ment volledig vertolken, er is niet alleen het historisch gedeelte waar in de macht en de pracht van het middeleeuwse Vlaanderen wordt tentoongespreid, maar er is het kader van Brugge, waarin dit alles zich afspeelt en deze godsdienstig- historische gebeurtenis ten volle tot haar recht laat komen. H. Bloeddag is Brugge's schoon ste Dag» en te dier gelegenheid zullen de monumenten en reien belicht zijn op 1, 2 en 3 Mei om de vreemde bezoekers aldus een ander schouwspel Brugge-bij- Nacht» te laten genieten. Burgerstand Geboorten. Ameele Mare, z. v. Henri en Geldhof Solange. Vanha- verbeke Hilda, d. v. Jozef en Vaii- denhauwe Antoinette. Vanhaver- beke Frieda, d. v. Jozef en Vanden- hauwe Antoinette. Vandevijver Frans, z. v. Raymond en Vandamme Berttoa. Declercq Gino. z. v. Ca miel en Sioen Paula. Terrijn Jen ny, d. v. Jules en Messiaen Marcella. Overlijden. Deman Octavie, wed. Lapeire Henri, 94 jaar. Rouwdienst Zondag 21 Maart te 10.30 u. wordt in de parochiale kerk van St Martinus een plechtige rouwdienst niet Libera gecelebreerd ter nagedachtenis van Wachtmeester Vanderzande Raymond. Wachtmeester Daniels Albert en Van- lierde Tbeofiel, die op 4 Februari 19<U'. gevallen zijn in bevolen dienst te Moorslede. Programma: Te 10 u.: Aankomst der militaire en burgerlijke overheid en vorming van de stoet op de markt. Te 10.15 u.: Optocht naar de kerk. Te 10.30 u.: Plechtige rouwdienst, die zal gezongen worden door hei St Niklaas-mammnkoor uit leper, met 40 uitvoerders, onder leiding van dt Heer Moerman. De kanselrede zal ge houden worden door Z. E. H. Leger aalmoezenier De Moor. Tijdens d< Consecratie «Te Velde». Na de mi» wordt het Vaderlands lied gezongen door de schoolkinderen. Te 11.30 u.: Optocht naar het mo nument en neerlegging van bloemen. Toespraak door dhr L. Sourie. Te 11.30 u.: Optocht naar de markt. Ontbinding van de stoet. Alle verenigingen en bonden wor den uitgenodigd en de bevolkir.fr vriendelijk verzocht hun hulzen tc bevlaggen. Allerlei nieuws Zondag 21 Maart gaat bij Gaston Descheerder en Henri Deduitse een grote kaarting door ln het maniller. met 2.500 fr. prijzen. Men kaart !n pelotons van 16 man. Maten worden uitgeloot. Zondag 21 Maart, bij wed. Pope lier, grote zangcrochet met 1.000 fr. prijzen. Op 21 Maart bij Georges Dewulf. grote prijskamp op de golfbiljart, met 1.000 fr. aan prijzen. Eveneens óp Zondag 21 Maar; prijskaarting ln het manillen, bij Ju les Debaillie, met 500 fr. prijzen. Woensdagnamiddag kwam 'n zware autocamion van de Firma Deroo tc recht ln de gracht van de grintwe naar Passendale. Na veel moeite were deze zwaar geladen kamlon eruit ge haald. Naar Broeder Isblo" Vanaf heden tot einde Mei rijd iedere Zondag een speciale autoca naar Kortrijk. Vertrek te 7.30 u. aai de kerk. Gelegenheid tot mis horei en communie. Terug te 11.30 u. Tevens iedere Dinsdag, Woensdc en Donderdag, reis naar KortrijV Vertrek te 13.30 u. Inschrijvingen bi' E. H. Onderpastoor Desmedt. Wlelernleuu - In de Omloop «Het Volk» had Fl. Rondelé geen geluk en werd halfwe- koers door bandbreulc uitgeschakeld Cnockaert werd tweede te Wervik. Grote koer.- Op Dinsdag 24 Augustus. (Omme gang) zal de Laatste Proef van he. Westvlaams Criterium der liefhebbei betwist worden te Moorslede, me. 10.000 fr prijzen. W.S Lauwe 3-1 S.V. Moorslede Na twaalf naeenvolgende zegepralen, werd de S.V.- zegereeks gestjiit t. Lauwe. Deze wedstrijd werd betwk met gesloten deuren, en de thuisploe heeft zich waarlijk overtroffen in dc ze prachtige voetbalkamp, het were immers een prachtige kamp. De eerst helft gaf de thuisploeg de toon aan, e de S.V.- verdediging werd hard op d proef gesteld. Na 23 minuten gaf Coc reman naar Legley voor doel, die va dichtbij onhoudbaar doelde. Evc voor de rust zou Lauwe de scoor c 2-0 brengen, als Misplon redde achtc de lijn. Na de koffie werd Lauwe een 20- tc minuten gewoonweg op haar doel g. drukt, en als Degrijse naar Lecluy. stuurde, nette deze aan de 55° minuu met een kanonbal, een prachtig doe De druk van S.V. bleef aanhoude; doch deel door geluk, en slecht b; sluiten der S.V. voorhoede bleven ve' dere doelpunten uit. De thuisploe trok nu ook weer ten aanval, doe doelen bleven uit. Een nieuwe koe van Lecluyse werd schitterend dc de locale portier gered. Ten slotte geharrewar zou Lauwe de stand 3-1 brengen, terwijl Legley. Degrij; en Foré nog elk een open kans vor het doel misten, en met 3-1 het einde van deze mooie kamp voor Lauwe, l9j$as is S.y. met rust.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 6