Stevens Gebroeders IP! 1^ SS FRANS electriseh® huishouden paraten en koelkasten Nfeuu/e u/asmachine A.E.Q. voor CORPORATIEF VOETBALPRAATJE... Wacht niet tot Pasen om Paaseieren te rapen koopt NU reeds uw bij de fi rma speciaie voorwaa w i 400 500 CHL00RP0TAS 49 p« «a. MEUBELFABRIEK Verloren SENSATIE SENSATIE Dit alles voor 100 fr. per week SPECIALE KLAS. VLUG FRANS LEREN Open met Pasen. - Uitstekende voorbereid. - Fr. Mid delbare, voor Normaalsch. en Lat. Stud. Tel. 409 (Nil-St-Vincent) internaat Br. Maristen, Mont-St-Guibert (W. Brab). (7681) KONINKLIJKE IEPERSE SCHAAKKRING BLITZTORN OOI Eindklassement voorronde (15 matchen) REEKS A.: 1. Laconte, 13: 2. Baert, 2; 3. De Roo, 11,5; 4. Gits, 11; 5. Gri- mönprez, 10,5; 6, Duhameeuw, 10; 7. Decorte, 7; 8. Vandenhoven, 6; 9. Le- menu, 6; 10. Mennens, 6; 11. Devos. 4. REEKS B.: 1. Havegheer, 15; 2. Du Brulle, 14; 3. Jude, 13; 4. T'Jonck, 12; 5, Depoorter. 11; 6. Bollaert, 10; 7. Pvck, 7; 8. Knockaert, 2. 'n. B. De namen ln cursief zijn de analisten. BEKERTORNOOI Finales met vier! De valbijl schakelde Dr De Roo en Gits uit de competitie. De tiende ron de ziet er thans' als volgt uit: Laconte (1Jude (2) Bollaert <2 'A) Du Brulle (2 54) Een finale Laconte-Bollaert lijkt ons verre van uitgesloten. De partijen moeten tegen 25 April afgehandeld worden. CLUBKAMPIOENSCHAP Matchen van 6 April te 20 u. 1» KLASSE (19" ronde): Grlmonprez Bollaert Gits Kaesteker Laconte Benoot Dewilde Jude Du Brulle Baert De Roo bye. 2» KLASSE (18» en laatste ronde): Duhameeuw Pyck Grlmonprez Vandenhoven Decprte Lemenu Mennens Depoorter T'Jonck Knockaert 3« KLASSE (18» en laatste ronde): Baete Desrnarlcaux Vandaele Devos Baudewljn Beernaert Havegheer Devacht Lammens Boudry LIGA WESTVLAANDEREN VERGADERT TE IEPER Zondag 4 April, te 14.30 u.. vergade ren de afgevaardigden van de deelne mende clubs ln ons lokaal ten einde over te gaan tot het opstellen en het klasseren van de spelers, welke aan de internationale ontmoeting Vlaanderen tegen Noord-Frankrijk, dat op 100 borden zal gespeeld worden in de bo venzalen van de Hallen op 25 April e.k., zullen deelnemen. De Clubleden worden vriendelijk uitgenodigd in groot getal deze be langrijke vergadering bij te wonen. BOULOGNE IEPER De laatste vriendenpartij zal ge speeld worden te Boulogne op Zater dag 10 April op 15 borden. Eerste ver trek te 14 u. Laatste vertrek te 17 u. JEUGDSCHAAK April is de maand van de Jonge schakers!... Ditmaal iets heel bijzonders! Voor de vijfde maal richt de K.I.S.K. Het Trophee der Jongeren 1954» ln, dit in een buitengewoon kader. De voorronden zullen op Woensdag 21, Donderdag 22 en Vrijdag 23 April, telkens van 9 tot 12 en 14 tot 18 u. ln het lokaal Hotel De Maan», Grote Markt, doorgaan. Inschrijving bij de Heer Lucien Ju de, Maloulaan 12, leper, tot 17 April e.k., met opgave van naam, adres en geboortedatum. Allerlei nieuws. Z. E. H. Cyriel Verhaeghe. Pas toor-Deken, en de Heer Burgemeester A. Dahem. hebben het ere-voorzltter- echap van het beschermend comltelt aanvaard Wij wensen hen hartelijk weikóm ln ons midden. K.I.S.K. zal tijdens d« handels foor een stand houden. Alles wat be trek heeft op het schaken en vooral op het as internationaal echaaktor- nooi. zal aldaar bijeengebracht wor den en aan ons lepere publiek voor gesteld worden. WAPS EEN STAP DICHTER BIJ DE BEKER Dank «IJ de sprekende overwinning en de mooie weerwraak die zij op St Anna hebben genomen, een klinkende O-S zege. zitten de Ieperllngen Iets vaster in het zadel. Bij de rust wezen de bordjes 0-1 maar daarna waa er aan de Jeperse furie geen houden meer. Ook R.T.T. won met overtui gende cljfere en dat belooft voor de wedstrijd van heden Zaterdag. Ja, In dien het elftal van de Roaseiaarse Re gie van Telefoon en Telegraaf zijn beste beentje voorzet dan kunnen de Wapsere het heel lastig hebben. Maar wij geloven niet dat zij Iets aan het toeval zullen overlaten en dus pxo- .nostlkeren wij een vierde zege. Daar mee Bullen de laatste wedstrijden voor de Lente-Beker van de baan zijn en alleen onze ploeg dient nog de uitge stelde partij tegen Baertsoen-Buysse te betwisten. Supporters,, allen naar het Minne plein, waar te 15.30 uur. de grote schok doorgaat Waps leper - R.T.T. i Róeselare. Huidige rangschikking W. S. IEPER I® PROVINCIAAL W. S. leper 3 1 Dar. BLankenb. Dat deze voor beide ploegen zeer belangrijke wedstrijd niet uitgegroeid is tot datgene wat wij ervan verwacht hebben, nml. een mooi vertoon, vindt hoofdzakelijk zijn oorzaak in de ze nuwen der spelers. Gewis, het was voor beide ploegen meer dan nodig deze beide punten ln te palmen. Er werd ruim 70 min. gestreden door beide ploegen met lijf en ziel, geen enkele der aanwezigen was in staat een overwinnaar aan te duiden. Want beide ploegen voerden om beurt het hoge woord. Totdat de weerstands veer bij de Daringmannen brak. Zij ble ken totaal leeggespeeld, waardoor ze ten slotte het initiatief aan de ge- sternden dienden over te laten. Een initiatief dat door een schitterend op dreef zijnde Slosse benut werd om zijn ploeg naar de overwinning te voeren. Hebben de overigen van het eltftal allen flink gepresteerd, Bertje verdient een speciaal pluimpje voor z'n vechtlust en zegewil die er ditmaal heeft toe bijgedragen om de 2 punten te leper te behouden. De wedstrijd. De toss wordt door Daring Blanken- berge gewonnen. Ze kiezen begrijpe lijkerwijze wind voordeel. De eerste schuchtere aanvallen worden door White Star op puike wijze uitge bouwd. Doch ras brengt Daring meer evenwicht in het spel. Het wordt nu wel een spannend vertoon is er geen mooi voetbal, de emoties zijn niet uit de lucht wanneer zowel Pol "Ver haeghe als Vanhoutte hun beste ta lenten dienen aan te spreken om hun doelvlak ongeschonden te bewaren. Op de 23° min. fluit ref Monteyne op een onvrijwillig handspel van Vanden- broucke ln de backarea penalty welke door Slosse ongenadig wordt omgezet. De referee wil blijkbaar zijn fout her stellen want hij fluit een penalty te gen Bertje Ketels die het leder met de dij controleerde, dit amper 10 mi nuten later. Vandercruyssen plaatste zich achter het balletje en meteen was de stand 1-1, stand die trouwens voor de rust niet meer zou verande ren. Na de koffie scheen aanvankelijk Daring de lakens te willen uitdelen. Een 20-tal minuten duurde deze storm. Zonder dat zij er echter in slaagden de scoor op te drijven. Doch na deze periode bleken zij totaal leeggespeeld. Slosse zorgde nu voor de nodige stuw kracht. Op de 71® min. volgt een pui ke aanval waarbij Isi Deboi het leder op de vrijstaande Slosse terugspeelt. Bertje kopt keihard en ei zo na wist Vanhoutte 't balletje te stoppen, doch het schot was te hard, zodat de stand 2-1 werd. De bezoekende doelman liet zich nu nog toejuichen. Opnieuw een algemene aanval via G. Ennaert, die het leder puik voor doel brengt, waar de aanstormende Coffyn in de vlucht cmzet: 3-1. Een verdiende overwinning voor de ploeg die het meeste nut haalde uit zijn reldoverwicht. III® SPECIAAL Zwevegem 7 0 W. S. leper Onze specialere kregen weeral eens een geduchte klopping; het waren de gastheren die van meet af de plak zwaaiden. Zondag aanstaande: Op het White Star stadion gaat de uitgestelde wedstrijd tegen Aalbeke door. Waar de blauw-witten in de heenronde een 3-2 overwinning behaal den en de beide ploegen de punten best kunnen gebruiken, voorzien wij weeral een wedstrijd waarin spanning en emotie aan elkaar gepaard zullen worden. 1. W.A.P. Sport 2. fc.T.T. 3. F. C. Miwero 4. T&nghe - Wybo 5. B&ertsoen - Buysse 6. Sint Anna 3 3 0 0 14 2 6 4 3 1 0 15 2 6 4 2 2 0 5 6 4 4 2 2 0 5 12 4 3 0 2 1 1 7 1 4 0 3 1 2 13 1 K. V. C. S. IEPER I" PROVINCIAAL Zwervegem Sp. 1 - 0 C. S. leper Voor de eerste maal in haar be staan is Zwevegem Sport er ln ge slaagd een overwinning op C. S. leper te behalen. Het lag er vingerdik op dat de gasten hiervoor heel wat veil hadden. In tegenstrijd met hun ge woonte, vochtenNaessens en con- soorten meer dan ze voetbalden om de punten. Of kapitein Roger Vanbe- selaere en zijn mannen echter ver dienden van met 1-0 cijfers te Worden gevloerd is een ander paar mouwen. Gedurende drie vierden van de partij werd er gespeeld voor de Zwevegemse doelmond en keeper Vervaeck moest voortdurend ingrijpen, daar waar zijn vls-4-vis Frammout hoop en al een drietal keren meldenswaardig aan de tand werd gevoeld. Op technisch ge bied reikte het optreden van Cailliau en maats eveneens torenhoog uit bo ven dit der localen, die het geluk ken den na 14 minuten spel met een lu cky kick van Steelandt aan een goal te geraken en zich verder met man en macht verdedigden. Het Cercle-elftal, waarbij Kerrebrouck als stopper zijn wederoptreden vierde, zag zich tot overmaat van ramp nog spoedig na het enige doelpunt der partij, herleid wor den tot 10 vallede spelers. Middenvoor Vandenbossche bezeerde zich aan de knie en bleef als linksbuiten wel in de arena, maar was van geen nut meer. Dit bleek een aanzienlijke han dicap voor Cercle, dan vooral in de tweede beurt toen het territoriaal overwicht der gasten overweldigend was. Met een complete voorlinie zou Cercle gewis een gaatje hebben ge vonden in de Sport-dam, welke nu elk ogenblik scheen te zullen begeven, maar, mild geholpen door het doel- hout, toch weerstond. Zeker, er werd voor de vijfde maal dit seizoen verlo ren, doch zonder blozen. Weer eens ging de haver naar het minst verdien stelijk paard. De elf Cercle-kleppers mogen worden geloofd om de strijd lust, betoond tot de laatst minuut. En het is niet omdat er voor de eer ste maal dit speeljaar niet gescoord werd dat we onvoorwaardelijk alle roodjes met een 0 moeten bedenken. Clarlsse en Verschaere waren zelfs zeer knap. III" SPECIAAL C. S. leper 2 2 Stade Moeskroen Na aan de rust met 1-0 te hebben geleid moesten de roodjes zich met een puntenverdeling tevreden stellen. Doelwachter Verminck, die als rechts buiten optrad, tekende de doelpunten aan voor Cercle. Callens A. gaf verder nog een strafschop op de paal, daar waar langs de overzijde keeper Dehol- lander op schitterende wijze een pe nalty stopte. Zondag- aanstaande: Rust voor alle Cercle-ploegen, behal ve voor het III" Speciaal, dat te 10 u. op het Augustinusstadion uitkomt te gen Stade Kortrljk; Gewest leper Indienen van aangiften. In het blad van 6 en 13 Maart Jl. werd er op gewezen welke handelaars en ambachtslieden nog geen Aan gifte moeten indienen, niettegen staande de aangeduide datum op het toegestuurde roze formulier. Door de toevloed van Aangiften t> op ons secretariaat bleven nog heel wat andere aangiften liggen, in af» wachting dat ze klaar komen om be hoorlijk te worden ingediend. Moesten er N.C.M.V.-leden zijn die zich zouden verbazen over het gebeur lijk ontvangen van een verwlttigings- kaart vanwege de Controlediensten, zij gelleven onmiddellijk deze kaart aan de gewestsecretaris over te maken, die het nodige zal doen, opdat de Aangifteheel zeker op tijd worde ingediend bij de Controlediensten der Belasting. Pensioenaanvragen- Diegenen die een ouderdomspen sioen wensen aan te vragen, kunnen een speciaal inlichtingsformulier be komen op het gewestelijk secretariaat te leper of op de zitdagen buiten leper, hetwelk hen dienen kan, ter gelegenheid van het persoonlijk on derhoud met dhr Ontvanger der Be lastingen. Dit inlichtingsformulier zal door de gewestsecretaris worden ingevuld. het WEKELIJKS NIEUWSZaterdag 3 April 1954. BOEZINCE Kiezingspropaganda. In de laatste dagen hebben wij wat van alles gekregen als propagan damateriaal, en zo hadden wij pa pier genoeg. Edoch, bij een eerste gslag valt reeds het verschil op: De C.V.P. trekt de aandacht op het geen zij de vier laatste jaren gedaan heeft en geeft feiten en cijfers, en toont aan wat er nog moet gedaan worden; er is immers nog werk op de winkel. De linkse groepen, om ze ln een adem te noemen, gezien ze in Limburg en Luxemburg toch cartel sloten, en aldus de liberalen, socialisten v en communisten hand in hand gaan de linksen beloven van alles, zelfs dingen die ze heel wel weten niet te kunnen geven of... konden verwezenlijken toen ze vóór 1950 baas waren; maar bovendien breken ze heel het werk van de C.V.P. af. Maar ja, wie kent de spreuk niet van die goddeloze schrij ver: liegt maar, liegt maar op, er zal toch altijd iets van overblijven. Toch zijn al de mensen niet even dom en kan men iedereen niet wijs maken wat men maar wil. Maar dat sommigen in kiesperiode van geen leugen vervaard zijn, dat heeft onze Pastoor ondervonden in 1950: toen schreef het liberaal kiesblaadje dat Hilaire de oorlogsschade der Jon gensschool had geregeld, waarop de Bouwmeester om geld vroeg. Onze Pastoor, die kwestie oorlogsschade toch zeker wel genoeg weet, schreef aan Bouwmeester Devriendt: Gelooft gij ook die leugens...? Pardaf, de bom ontplofte, en Hilaire, die de kaart van die bouwmeester in han den kreeg, deed onze Pastoor een proces aan. Wij hebben dat spel goed gevolgd en gehoord en gezien dat de rechters oordeelden dat men niemand mag leugenaar noemen, of hij de waarheid zegt of niet, en... onze Pastoor kreeg ongelijk. Daaruit mag men besluiten dat het er niet op aan komt of het geen zij vertellen de waarheid is. het bijzonderste is, dat er mensen zijn die alles geloven. Onze kerkmuur. Stillekens, heel stillekens gaan de werken hun gang, maar we kunnen toch zien dat het zal wel zijn. Heel de kerkomgeving zal daarmede ver anderen. Naar wij hoorden vertel len, zou de Hoofdingenieur van Stedebouw aangedrongen hebben om een nieuw kerkhof elders aan te leggen, en het oude kerkhof in hof te veranderen. Maar dat is waar schijnlijk nog voor morgen niet. Kinemavertoning. Heden Zondagavond, 4 April, te 19 uur, in de Parochiale Feestzaal. De Geheimzinnige Onderzeeër. Na de overgave van Duitsland is een Duitse onderzeeër, die niet wilde capituleren, gevlucht. Hij ravitail leerde zich in volle zee, door geal lieerde petroleumschepen tot zin ken te brengen. Hoe die zwerftoch ten een einde nemen na 5 jaar avon tuur, zal u de film tonen. Vlsserslioekje. Onze eerste prijskamp ging door Zondag laatst onder eerder koud weder en men telde toch nog 20 lief hebbers die het aandurfden de strijd aan te gaan, welke volgende uit slag gaf: 1. Laleeuw Daniël, 204 p. 2. Verhack Michel 119 p. 3. Vanoverberghe André 90 p. 4. Vansteenkiste G. 80 p. 5. Steur Gerard 76 p. 6. Bruynsteen G. 40 p. 7. Dedecker G. 39 p. 8. Dujardin A. 25 p. 9. Supply Valère 21 p. 10. Meire Gerard 18 p. Robyn Willy 18 p. 11. Ooghe Michel 15 p Petyt Gerard 15 p. Biz. 6. IEPER, Vanden Peereboomplaats 7 - Tel. 202.49, POPERINGE, Ieperstraat 5 - Tel. 94. AlUeNOtPOUHV t ecu am MOH (c-7907) POELKAPELLE Werk van de Akker. Zondag 4 April te 16 uur bij Justin Wiljaert, belangrijke voordracht door Meester E. Deblauwe over groenten- teelt en zorg.n dezer. Er worden nog nieuwe leden ingeschreven. KEMMEL Burgerstand. Huwelijksafkondigingen. Leter- me Roger, landb., Kemmel, en Delva Monica, z. b., OostvleterenDevos Albert, mijnwerker, Kemmel, en Tru- want Clara, fabriekw., Wijtschate. HOLLEBEKE Burgerstand. Geboorten. Cossart Isabella, d. v. Jean-Marie en Claude Six. Dlerynck Christine, d. v. Oscar en Rachel Platteeuw. Reynaert Ma ria, d. v. Henri en Bertha Verhulle. Overlijden. Vandenheede Jules, van Wijtschate. Huwelijken. Barbez Marcel v. Kemmel met Klmpe Jeanne v. Holle- beke. Lampaert Theophlel van Zonnebeke met Degryse Gabrielle v. Hollebeke. DIKKEBUS Burgerstand Is Trimester. Sterfgevallen. Struye Ingrid, 3 m., d. v. Omer en Laleman Marle- Jeanne. Lermytte Lucie, 79 j., wed. Nouwynck Carolus. Brut- saert Henri,' 94 wed. Vandevelde Eugenie. Vltse René, 62 J., echtg. Boussery Irma. Van Eeckhoutte René, 77 j„ ongehuwd. Huwelijk. Carller Rem!, tram- bediende v. Dikkebus, met Vuylsteke Mariette. huish.-helpster v. Ooigarn. Geboorten. De Mey Raise, d. v. Adelson en Vandamme Laura. Vermeersch Diana, d. v. Camiel en Ployaert Martha. Bij de Ste-Barbaravrienden. Wist ge?... Ons Pompierskorps werd in het leven geroepen ln 1932. Wie meer dan zij verdienen de volle achting en waardering der bevol king? «Caritas» hebben zij als leuze, 't Weze dag of nacht, ver of dichtbij, steeds zijn ze bereid naas tenliefde onder hun medemensen te 'beoefenen. Alleen dit korps' draagt nog geen vlag ln top. Iedere maat schappij bezit een vlag sedert zijn stichting; alleen onze Barbaravrien- den kunnen hierop niet bogen... en ■hebben zij hierop misschien niet het volle recht?! Niet leder jaar zul len zij bij u komen aankloppen, slechts éénmaal. Toont uw dank baarheid tegenover hen met een mil de gift... 't Is voor hun eerste nieu we vlag. BOUDtPERT MESEN Burgerstand. Allee Dedryver, 48 j., 71 - 36, OOSTSTRAAT, RÓESELARE Tel.: 201.45 - 212.23 - 202.21 MEUBILERING en DECORATIE - WOONINRICHTING - WONING TEXTIEL. Vrij bezoek. (d-R.1360) BRIELEN Toneelavond. Op Zondag 4 April te 19 uur, in de patronaatzaal. brengt het damestoneel Willen is kunnenvoor het voet licht, de dolle klucht in 3 bedrijven: Terug naar 't Appelstraatjedoor Jan Hoogeveen. De liefhebbers van lach en leute mogen deze avond zeker niet missen. Genummerde kaarten 20 en 15 fr. Kinderen 5 fr. Kaarten te bekomen bij Mej. Odette Vanheeke. Voetbal. Zondag a.s. onderneemt Sport de zware verplaatsing naar Dadizele Sp. De leiders konden in de heenronde met 1-2 de zége ontfutselen, zodat onze groentjes vast besloten zijn aan de gastheren hevige repliek te bieden. Afreis per autobus te 13.45 uur. Bedevaartnieuws. Zondag a.s., onderneemt de voetbal club de reis haar Dadizele Aan de O. L. Vrouwvereerders laat het be stuur weten dat op de autobus nog enkele plaatsen beschikbaar zijn. Geef uw naam op aan Meester Lepla of meldt U Zondag a.s. aan Toil het ver trek van de autocar te 13.45 uur. Te rugreis uit Dadizele te 17 uur. CELUWE Burgerstand. Geboorten. Rita Ghêsquière, d. v. Petrus en Magdalena Ferla. Jan en Maria Persyn, z. en d. V. André en Maria Vanhee. BUJartoombat. De bUjartcombat tussen «De Plaats» en «De Ieperstraatdie verleden Maandag haar finale kende ter her berg Het Brabants Peerdln de leperatraat, werd gewonnen door de mannen van De Plaatsmet 9 te gen 7. Het werd een hard betwiste doch zeer sportieve wedstrijd die alle spelers tot ere strekt. Zondag hebben we dus de laatste wedstrijd van het seizoen. De reis naar B. S. Poperinge is niet van ge vaar ontbloot, doch daar het voor Geluwe alles of niets wordt, geven wij onze spelers toch de voorkeur. Volgende ploeg treedt op: Dierynck A.; Vanhandsaeme F. en Deméule- naere J.; Blondeel M.; Vanysacker L. en Mahieu M.: Vervaecke J.; Desse- rano E.; Ackou A.; Rozé R. en Ver- beke W. Laat TT bijtijds inschrijven ter her berg 't. Wit KruisVertrek te 13.30 uur. Overlijden, ongehuwd. Christelijke Vrouwenbond. Tijdens de Jongste vergadering werd besloten de reeks naailessen ln de maand Mei te laten doorgaan. Voor af zal nog een demonstratie gehouden worden en kunnen de belangstellen den zich laten Inschrijven. Alle ge wenste Inlichtingen kunnen bij de wijkmeesteressen ingewonnen worden. Recordpoging accordeonspelen. De 50-jarige accordeonist Barbez Julien, uit Mesen, die Zaterdag jl. vanaf 7 uur 's morgens, een aanval op het record accordeonspelen begon, heeft Dinsdagnacht te 12 uur. op aandringen van zijn familieleden, zijn poging gestaakt na 89 uren onder zeer strenge controle te hebben ge speeld. Naar geneeskundige oordeel zou de accordeonspeler zeker wel nog een paar dagen hebben kunnen spelen. Öp zijn hoge leeftijd mag dit zeker al een record geheten worden. Voorlichtingsvergadering C.V.P. Zaterdag 8 April te 20 uur, ln de zaal A L'Hotel de Villebij dhr Maroel Houdendycke, grootse volks vergadering van de Christelijke Volks partij. Sprekers; do Heren Jeroom Stubbe, Volksvertegenwoordiger; Geor ges Feryn, Senator. BIJ aanvang der vergadering wordt vooraf een documentaire film afge rold. Z. E. H. CYRIEL MARTENS TOT PASTOOR BENOEMD TE GELUVELD Z. E. H. Cyriel Martens, Onder pastoor te Passendale, werd door Z. Hoogw. Exc. Mgr De Smedt, Bis schop van Brugge, tot Pastoor be noemd te Geluveld. Z. E. H. Cyriel Martens werd te Oostkamp geboren op 9 Juni 1904. Hij was de vijftiende en laatste van de bende. Toen de jongste spruit een jaar oud was, verhuisde het gezin naar Damme. Aldus stu deerde Cyriel eerst een jaar aan St Leo te Brugge en vervolgens vanaf 1919 aan het College. Na de wijsbegeerte te Róeselare trok de jonge student naar het Groot Seminarie doch sukkelde op het laatste van zijn studies met zijn gezondheid. Kort na zijn pries terwijding op 30 Mei 1931 werd hij dan ook benoemd als coadjutor van Z. E. H. Depla te Passendale. Een heelkundig ingrijpen zou een jaar later de gezondheid van Z. E. H. Martens definitief herstellen en op 28 Februari 1933 werd hij van coadjutor, onderpastoor te Passen dale. Hij heeft dus thans 23 jaar dienst in dezelfde parochie, waar Z. E. H. Vervaeke reeds sedert 1919 Pastoor is. Van een record gespro ken! Z. E. H. Martens was te Passen dale de grote bezieler der jeugd- groeperingen: kajotters en kajot- sters, boerenjongens en boeren meisjes. Bij het heengaan van Z. E. H. Dewitte kwamen er de organi saties bij van boeren en boerinnen, kristen werkersverbond en vrou- wengide, tot Z. E. H. Vandenbrou- cke in 1936 deze taak gedeeltelijk zou overnemen. De groeperingen voor mannen en jongens bleven on der bevoegdheid van Z. E. H. Mar tens. Passendale zal een allerbeste herinnering bewaren aan deze ijve rige Onderpastoor. Daar is de ver warming van de kerk, een pracht van een installatie, waarvan Z. E. H. Martens in 1950 de gedachte op vatte en waarvan hij de verwezen lijking doordreef dank zij de goed willige hulp van al de parochianen. Dit was het grote geschenk aange boden ter gelegenheid van het ju bileum van Z. E. H. Pastoor. Z. E. H. Martens zal thans de volle last van het parochiaal werk te dragen krijgen. Passendale blijft hem dankbaar voor het prachtig werk dat hij daar verrichtte. i Z. E. H. MARTENS Om een HOGE OPBRENGST van UITSTEKENDE AARDAP PELEN aan de VOORDELIGSTE PRIJZEN te bekomen, geve men nu van Gebruikt steeds samengestelde meststoffen met HOOG POTASCEHALTE. (7836) De Specialist van gestyleerde meubels Toonvensters: Ste-KATHELIJNESTRAAT, 27bis en 31, BRUGGE Expositiezalen en Werkhuizen: ZONNEKE MEERS, 1 -3-5, BRUGGE TEL. 328.62 \A ZUIDSCHOTE Filmavond. Onverwachts komen heden Zondag 4 April de Eerw. Paters van de H. Geest ln Zuidschote een wonderscho ne filmavond geven met drie uur kleur- en klankfilmen. Een enige ge legenheid om een juist beeld te krij- ~en uit Congo. Ook een kluchtfilm er verpozing. Wij steunen tevens de Eerw. Pater Lemahieu, die opnieuw binnen kort afreist naar zijn missie gewest. Dus welkom in de toneelzaal van Zuidschote. Begin te 19 uur. Werk van de Akker. Zondag 4 April, te 19 uur, alge mene vergadering bij ons lid Jules I Arteel, met zeer belangrijk dagorde, i waaronder voordracht door Mr Pol- I let, provinciaal secretaris, met zijn j gekende welsprekendheid. Kosteloze i tombola voor de aanwezige leden en betaling lidgeld voor de latekomeTs We doen een dringende oproep om talrijk op te komen, Pensioengilde. Heden Zondag 4 April, zitdag van 8.30 tot 10 u„ in 't Gemeentehuis. Wie verwachten we? Alle vrij verze kerden, geboren in April; ook alle vrij verzekerden in de vorige maan den geboren die willen storten om zich een zeker pensioen te verzeke ren. ZONNEBEKE Burgerstand. Geboorten. Lapere Marie-Geor- gine, d. v. Jeroom en Costenobel Alice. Verhanneman Rita, d. v. André en Vercaigne Georgette, Pas sendale. Santy Mlcheline, d. v. Albert en Decroix Irma. Claeys Erik, z. v. Juliaan en Oda Ida. Oomyn Marleen d. v. Gaston en Vermeulen Agnes. Vintevogel Marc, z. v. Willy en Duthleuw Mar- cella, v. Róeselare. Pattyn Magda, d. v. Leopold en Vervaeke Anna, v. Passendale. Overlijdens. Boncquet Maria, 61 J., echtg. Bostyn Leopold. Vereecke Alida, 63 j., echtg. Mas- schelein Oscar. LANGEMARK Bond der Kroostrijke Gezinnen en Davidsfonds. Op Zondag 4 April, te 15 uur, in de Parochiezaal, Klerkenstraat, wordt door de bond der Kroostrijke Gezin nen, in samenwerking met bet Da vidsfonds, een leerzame voordracht ingericht, met als onderwerp «Ouders, kent en begrijpt uw verantwoordelijk heid inzake opvoeding van uw kir deren Deze voordracht wordt geg- ven door dhr Michiel D'Hoore. ALLE leden van de Bond dr Kroostrijke Gezinnen en Davidsfonö worden verwacht, Ingang vrij op ver toon der lidkaart. Kinderen beneden 18 jaar niet toegelaten. Een aantal I waardevolle prijzen worden verloot I onder de aanwezige leden. Onze massieve meubels worden ZO gebeeldhouwd. Knappe vakkennis is aan de grondslag van ons werk. RUSTIEKE EETKAMERS en SLAAPKAMERS vanaf 19.500 fr. Wij hebben steeds een overgrote keus: SLAAPKAMERS - EETKAMERS - STUDIEKAMERS - ZETELS en KLEINE MEUBELS. Bezoek onze grote zalen (3.200 m2) - Toegang vrij. Vraag inlichtingen zonder de minste verbintenis. Projecten worden voor U gratis opgemaakt. Uiterst lage prijzen. Gunstige betalingsvoorwaarden (24 maanden) LEVERING FRANCO GANS BELGIE DOOR (ac-7821) WIJTSCHATE Burgerstand. GeboortenDefoor Marie-Chris- tine, d. v. Alpert en Haghedooren Ma ria. Neyrlnck Lucretia-Maria, d. v. Andréa en Depuydt Lea. Overlijden. Coppln Zoë, O. L. r. der VII Weeën. Op Vrijdag 9 April te 19.30 uur plechtigheid van O. L. Vrouw der 7 Weeën, Ieder huisgezin weze er te genwoordig. Boekerij. Al de personen die in het bezit zijn van boeken worden vriendelijk verzocht deze op Zondag 4 April te 11 uur terug te bezorgen. Daarna is de boekerij gesloten. Kaartersclub. Uitslag der maandelijkse kaarting: 1. Knockaert André - Hessel André 2. Deblander August - Dewachter Camiel; J. Maerten Roger - Hcfken M.-Louise. Boldersclub. Op Zondag 4 April vierde maandbol- ling. Begin te 17.30 uur, verscheidene prijzen en beker. Oudstrijdersbond. De hlernavermelde oudstrijders wer- d-n vereerd met volgende onderschei dingen: Herinneringsmedalje, '40-'45: De hh. Debal Cyriel; Dupont Remi en Ver hulle Albert. Strijderskaart '40-'45: De hh. Deleu Omer; Dequeker Richard en Vanthorre Hilaire. Hartelijk Proficiat! Voetbal. De eerste ploeg kreeg verleden Zon dag bezoek van de Kadetten van Marcq n Baroel (N.Fr.) Het was een prach tige match. Tot bijna het einde was Wijtschate aan de winnende hand. doch aan de laatste minuut maakte de Franse ploeg de gelijkmaker, 3-3. i Rust werd bereikt m:t 2-1 scoor. 1 Zondag tegenbezoek aan Marcq en Bareel. De autobus der supporters vertrekt te 12.30 uur aan het lokaal. Westouter II —2—1 Wijtschate II. Voor wie zullen wij stemmen? Liberalen, Socialisten en Commu nisten beweren dat ze niet tegen de godsdienst gekant zijn. Maar dat La- haye gedoopt en gevormd is, kan nog geen bewijs zijn dat hij voor de gods dienst is. Wel integendeel. Gedenken we de woorden van Ons Heer: «Wie niet met Mij is, is tegen Mij Een middenweg bestaat niet. Daarom zullen alle gelovige chris tenen stemmen onder nummer drie. Vergooi ook uw stem niet met blan co ol voor een scheurlijst te stemmen. Onze leuze moet zijnOp alle drie de briefjes een dop voor nr 3 BESELARE Burgerstand. Geboorten. Ugille Frans, z. v. Lucien en Hooreibeke Magdalena. Verbrugghe Noël, z. v. Maurice en Roard Julia. Vandevyvere Frans, z. v. Raymond en Vandamme Berthe. Overlijdens. Debrabandere Mi chel. 71 iechts-, Larnout Maria Buyze Emilie, 72 j., echtg. Durnez Sé vér e. C.V.P.-Kiesmeeting. Zondag 4 April te 9 uur (na de H. Mis van 8.30 uur) wordt er in de herberg De Drie Koningeneen meeting gegeven met als sprekers Senator Feryn en Volksvertegenwoor diger J. Stubbe. Onder eigen gespan. De genaamde Soenen Cyriel, broe der van het voor enkele weken over leden gemeenteraadslid, kwam Zater dagnamiddag met kar en paard uit de Wervikstraat de Vuilewasstraat in gereden. Gezien de grote helling van de weg kon de geleider die op de kar was gezeten de rem niet volledig aanspannen. Het paard zette het op een lopen, de man werd bij het af springen ten gronde geworpen en een wiel reed over hem heen op de heu pen. Gelukkig dat het een rubber band was en de kar niet zwaar ge laden. Het paard kon dadelijk door in de nabijheid zijnde personen te gengehouden worden. Biggen langs de straat. Dinsdagnamiddag werd langs de Zonnebekestraat, nabij de gaskabien. een biggen gevonden 'dat er dood in de gracht lag. Vermoedelijk moet een varkenskoopman het dode beest uit zijn wagen hebben afgeladen. Na de tussenkomst van een veearts werd het dier aangeslagen en naar het Vil- beluih van Torhout overgebracht. WAASTEN Duivenrubrielk. Het bestuur van de duivenmelkers heeft volgend progTamma samenge steld voor 1954; Voor Parijs mogen volgende verenigingen spelen: Waasten, Neer- waasten, Le Bizet, Ploegsteert, Me sen, Wijtschate, Wulvergem, N'ieuw- kerke en Houthem. Voor Orleans: Waasten, Neer- waasten. Le Bizet, Ploegsteert, Me sen, Wijtschate, Wulvergem, Nieuw- kerke, Houtem, Komen, Wervlk, Hol lebeke, Zillebeke, Zandvoorde, Kem mel, Dranouter, Geluveld, Voorme- zele. APRIL: 4: Arras; - 11 en 18: Bre- teuil; - 25 Crell. M0I: 2, 9, 10, 23 en 30: Creil; - 10; Dourdan; - 27 Breteuil. JUNI: 6: Dourdan; - 6 en 13; Breteuil; - 13: Orleans; - 20 27' Creil; - 27: Arras. JULI; 4: 11, 18 en 25: Creil; - 7; Arras; - 18; Breteuil; - 11 en 25: Dourdan. AUGUSTUS: 1, 8, 15, 22 en 29: Creil. SEPTEMBER: 5: Crell; - 12, 19 en 26: Breteuil. Op 8 Augustus beginnen de wed strijden voor allen op Dourdan. Voor alle verdere Inlichtingen zich wen den tot het lokaal. DRANOUTER „r Sport. Weet u dat er dit jaar nogmaaLs zal sport te zien zijn op onze ge meente? Er staan drie koersen op het programma, en wel op de wijk Hilleop Zondag 4 April, voor alle renners opder 21 jaar, niet- B.W.B.; 1500 fr. prijzen en talrijke premiën; beker aan de overwinnaar; afstand 58 km. Ook is er een koers op Zondag 25 April, eveneens voor alle niet aan gesloten renners onder de 21 jaar; met 1500 fr. prijzen en talrijke pre miën: afstand 62 km. Terwijl we dan naar jaarlijkse ge woonte op Kermis-Donderdag, 1 Juli, de koers krijgen voor beginnelin gen B.W.B. GROOTSE PRIESTERDAG TE DADIZELE Op Maandag 26 April 1954 gaat er te Dadizele een grote Priester dag door. Te 14 uur zal Z. Exc. Mgr De Smedt in de Basiliek een toe spraak houden, waarna de honder den verwachte priesters de Omme gang zullen gaan. Daarna gaan ze naar het nieuw retraitenhuis «Ma ria Assumpta» waar de plechtige inwijding zal geschieden. Te 16 uur is er H. Mis, waarna de priesters het retraitenhuis, de hof van 't kasteel en het speel plein zullen bezoeken. DE KLOKKEN VAN ROME IN DE WESTHOEK! Met de klokken van Rome werd de boodschap van barmhartigheid in de verschillende gemeenten van de Westhoek gebracht. De Kapel wagen van Oostpriesterhulp heeft deze week de grensstreek door kruist en de milde bevolking heeft de wagen herhaalde malen ver plicht zijn stapelplaats te Poperin ge aan te doen. Dank zij de medewerking van B.J.B. - groepen en andere gedien stige meisjes- werden Westvlete- ren, Krombeke, Proven, Beveren, Roesbrugge -Haringe, Watou en Elverdinge zoveel roemvolle zege tochten die met gouden letters mogen geweven worden in het liefdevaandel door Vlaanderen in het Oosten geplant. «Verjaagde Kudde» en de geest driftige voordracht die de film voorafging schonken allen nieuwe tevredenheid om hun mild gebaar in de verlopen dag. Nu zal de wagen een cross door de Zuid-Westvlaamse bergen beproeven. Mocht deze zware tocht ook zeer vruchtbaar zijn! Zondag 4 te Westouter; Maan dag 5 te Loker en Dinsdag 6 April te Dranouter. PASSENDALE Burgerstand Geboorte. Verhanneman Rita d. v. André en Vercaigne Georgette Overlijdens. Vanpetegem Aloïs echtg. Leenknecht Leontlne. Pat- tijn Marie, echtg. Deblauwe Marcel. Vermeulen Arthur, echtg. Vande- candelaere Irma. Gereed voor 't leven. Dinsdag 6 April en Donderdag 8 April, te 19.15 uur, worden telken.' in de Patronagezaal avonden inge richt voor Jonge meisjes, die de leef tijd van 17 jaar overschreden heb ben. Benoeming. De Heer Roger Vandeweghe, z. v. de Heer Gemeentesecretaris, werd benoemd tot Notaris te Zonnebeke door het Ministerie van Justitie, ln vervanging van wijlen Notarli Van hee. Hartelijk proficiat. Eerw. Heer Martens, vernamen we Martens tot Passendale houdt lang zijn priesters. Dan ls het ook niet te verwonderen dat het heen gaan van een van b«n een gebeurte nis is van belang op de parochie Des te meer treft deze benoeming alle parochianen, omdat E. H. Mar tens met onvermoeibare IJver zijn werken heeft bestuurd, en steeds overal was te vinden op deze uitge strekte parochie. Zieken troost bren gen, bonden leiden, vergaderingen voorzitten, mensen bezoeken en zo veel dingen meer vulden zijn dagen. Boerengilde, werkersverbond, ka - Jotsters, kajotters, B.J.B.-ers, midden stand, kruistocht, H. Hartbonden. vonden in hem een wakkere proost die niet alleen oog had op de bloei van deze bonden, maar vooral de geestelijke opgang van de leden be oogde. De luister van de eredienst heeft hem steeds nauw aan het hart gele gen; versiering van de kerk, kerkzang, en vooral de zorg om de opleldine van de koorknapen, die hij ter harte nam met de nauwgezetheid van een echte liefhebberij. Geluveld zal een flinke pastoor aan hem hebben, godvruchtig en werkzaam met een hart voor alle noden, en een opgeruimdheid die nooit faalt. De installatie zal op 11 April te 15 uur plaats, hebben. LOKER Kerknieuws. ZONDAG 4 APRIL. Te 7 uur Gez. Mis voor Henri Knockaert, Zoe en Felicie Gryson. Te 14 uur Vespers, Kruisweg voor de bekering van de zondaars, Lof. MAANDAG 5 APRIL. Te 7 uur: Gez. Zeswekenmia voor Wed. Cyriel Lamerant. DINSDAG 6 APRIL. Te 7 uur Gez. Zeswekenmis voor Nest. Lebleu DONDERDAG 8 APRIL. Onder de Mis van 7 uur: Algemene Paas communie voor de Schoolklnders. VRIJDAG 9 APRIL - Feest van O. L. Vr. van de VU Smarten. Te 7 uur: Gez. Mis ter ere van O.L. Vr. 's Avonds kwart vóór 20 uur: Kaarskensprocessie na>ar dr Grot van O. L. Vr. op de Rode Berg onder 't bidden van de Rozenkrans en 't zingen van Marla-liederen Sermoen en In processie terug naar d© fcsrk ZONDAG 11 APRIL - Palmzondag Te 7 uur: Gez. Mis voor Juul Goethals, gevraagd door zijn werk- makkers. Te 9.30 uur: Palm wij ding en processie. Te 10 uur: Hoogmis voor de parochianen. Tc 14 uur: Vespers, Kruisweg en Lof. BEM. Om reden van de ver ktezing wordt de H. Harte bond ge houden op Pasen. Zondag 4 dezer heeft ln de zan: der Meisjesschool de eerste vergade ring voor de Boerinnenbond plaats Meester Povieye komt er spreker over Voeding van mestvarkens er. t belang van hoeveprodukten Eer zaak welke veel de boerinnen aan belangt. Een talrijke opkomst word verwacht. Nieuwe Relikwie van onze Patroon de H. Petrur Sedert het stichten van onze ker werd ze toegewijd aan de H. Petrur Reeds heel vroeg zal ze ook wel eer relikwie van hem bezeten en ver eerd hebben. Vóór de 1» wereldoor log 1914-18 was er ook een relie van de H. Petrus, een gedeelte vai zijn beenderen. Het bewijs van goed keuring dagtekende van 1725. Dez- relikwie ging onder de andere oorlo verloren en de kerk bleef zonde reliek. Door toedoen van het Blsdor kregen we op 27 Maart een nieuw relikwie van onze Patroonheilige wederom een deeltje van zijn ge beente Oostpriesterhuli Op Maandag 5 April zal een Kp pelwagen van Oostpriesterhulp i onze parochie aankomen. Straat n straat zal door deze wagen bezocl) worden in de namiddag. U zult c; wagen kunnen bezichtigen en ui; leg zal langs de luidsprekers worde gegeven. Wij twijfelen er niet aa dat allen fier zullen zijn, te kunne medewerken in geest van christe lijke naastenliefde, aan dit groote werk. Maak dan ook tijdig uw gil ten klaar in geld of in natura. 's Avonds wordt de rijdende ker tentoongesteld op de Dorpplaats e' in de Parochiezaal biedt Oostpriester hulp onze parochie gratis een ver toning aan van de film «Verlaagd Kudde». De Spekpater of één van zijn mr dewerkers zal de film inleiden mr een boeiende en ontroerende voor dracht over het lot van onze broc ciers en zusters op het front va de Wereldkerk. Aanvang te 20 uu- Toegang boven 16 jaar. Sportnieuw Zondag 4 dezer wordt op d Hillete Dranouter, een koer gegeven voor renners onder c! 20 jaar. Vanaf 15.30 uur zullen z zeven maal de volgende omloo maken: Hille, Séchoir, Loker Dra nouter, Hille. JOIELI.F, (VERREKIJKER) o Maandag 15 Maart, op baan Lc Diksmuide. Terug te bezorgen op hr Gemeentesecretariaat te Lo. (7901 100 fr. Overal plaatsbaar - vlug en voordelig - keurige was ledigt zich van zelf. Slechts 4 minuten werk WAST ZONDER MOEITE - WAST SNEL EN ZEER GOEDKOOF _rr,_ GEEN SLIJTAGE MEER AAN HET GOED. Witte was, helderwit - Bonte was, helder, zonder verkleuring ,r DOORLOPENDE GARANTIE Vanaf eerste uur volledig in bezit van wasmachine met alle voordelen Kosteloze documentatie op aanvraag. Demonstratie naar keus bi; onze Agenten. Voorwaarden met alle uitleg in catalogus. Zich wenden; Voor WestvlaanderenA. Cailiau, Diksmuidestraat 31, leper; t. 210.45. Voor ARDOOIE: Paul Vergote, Kortrijkstraat 193; tel. 234. Voor ELVERDINGE: Dan. Artois, Veurnestraat, 21. Voor MOORSLEDE: Jer. Crabbe-Vanneste, Marktplaats 9. Voor GELUWEDepoorter, Plaats 9. Voor GISTEL: Wed. Detailleur, Neerhofstraat 26. Voor LICHTERVELDE: Roger Baert, Statiestraat 158; teL 237 (7902,

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 6