Agentschap RENAULT Uit het VA/ervikse VAN DIR HiYDS'S KOFFIE 'i is de BESTE De jaarlijkse vergadering in het Merghelynck Museum te leper vanaf 49.500 Fr. Menensteenweg 28, IEPER Tei. f HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 17 April 1934. Blz. 9. BOEZINGE A. Denys-Lebbe IN HET SCHOENPALEIS De nieuwe RENAULT 4 biedt U: EEN KLEINE POST OP UW BEGROTING dank zij Een zeer lange aanschaffingsprijs Een buitengewoon laag benzineverbruikvanaf 6 1. per 100 km. Een zeer degelijke constructie waardoor lange levensduur De geringe onderhoudskosten Zeer lage verzekeringspremie en lage wegen belasting. EEN GROTE PLAATS IN UW LEVEN door een grote bedrijfszekerheid niet te evenaren wegligging gemakkelijke bestuur- en wendbaarheid een sterk accélératievermogen. FREGATE Vanaf S4.0GÖ fr. 210.01 Recordpoging op koersroSien WERVIK Vraagt overal VEURNE PLOEGSTEERT PAASFOLKLORE Gevraagd ROESELARE iëi Donderdag 15 April had in het Merghelynck Museum te leper de jaarlijkse vergadering plaats van de talrijke sympathisanten die ijve ren voor de herstelling van dit mu seum. Het was de Conservator, dhr van Renynghe de Voxvrie, die de aanwezigen verwelkomde. Spreker verontschuldigde Mgr Dupont, te Rijsel weerhouden wegens de plech tige diensten van Witte Donderdag, Z. Exc. de Gouverneur van West- vlaanderen, door familierouw weer houden, en Burgemeester Dehem, door ambtsbezigheden belet aanwe zig te zijn. Vervolgens wijdde spre ker een ln memoriam aan de nage dachtenis van wijlen Burgemees ter Van der Ghote, wiens vurige wens het was dit museum in al zijn luister te zien herstellen. Onder de talrijke genodigden be merkten wij Mgr Detrez, uit Rijsel, Voorzitter van het Comité Plamand de France; dhr Tourneur, ere-se- cretaris der Academie; dhr Coppie- ters de Gibson, voorzitter van de Vrienden van het Merghelynck Mu seum, talrijke burgemeesters uit Westvlaamse steden en gemeenten en talriike vooraanstaanden. Ook uit het Franse Noorden waren tal rijke genodigden aanwezig. Zo be merkten wij de Onderprefect van het Noorden, dhr Jottard. Consul Generaal van België te Rijsel, de Franse Consul te Gent, en talrijke anderen. Handelend over de reeds uitge voerde herstellingen van het Mu seum mocht dhr van Renynghe er terecht on wijzen dat op dit gebied ieeds een grote stap gezet werd en mits overwinning van een paar budgetaire moeilijkheden, stelde de Conservator de definitieve afwer king in het vooruitzicht voor ein de 1955. Wij hebben de grondvesten gereed, vervolgde spreker, laat- ons het gebouw voort optrekken. Doe lend op de betekenis van dit werk, zegde dhr van Renynghe: wij ma ken hier een klein Europa, een fa miliaal cultureel Europa, doch zon der politiek. Ten slotte brak hij een lans voor een brede samenwerking die voor doel heeft steun te verle nen aan culturele gebeurtnissen die zowel in Vlaanderen als in Noord- Frankrijk doorgaan, dit om de cul turele waarden, zo hier als aan de overzijde van de grens, tot hun vol le waarde te laten komen. Dhr van Renynghe voegde bij deze woorden ook de daad. Hij over handigde namelijk zeer waardevol le documenten en archieven, bereid willig ter beschikking gesteld door weldoeners, o.m. door Mejuffer de Man te Varsenare en door Barones de Greindl. De begunstigden waren o.m. de steden Brugge, Diksmuide, leper en Veurne. Door West-Toe- risme en door de Provincie werden 20 boekdelen van de «Tablettes des Flandres aangeboden aan de voor naamste boekerijen van het Franse Noorden. Op zijn beurt maakte dhr Tondeur de lof van het hier ver wezenlijkte werk. De genodigden brachten na de vergadering een bezoek aan het Merghelynck Museum en konden zich aldus rekenschap geven van de grote vorderingen die verwezenlijkt werden. Vooral de prachtig herstel de trap en de zeer mooi herstelde slaaokamer op de eerste verdieDing trokken de aandacht. Werkelijk, het woord van dhr Tondeur zal nog eens verwezenlijkt worden: binnen 100 laar zullen de archeologen het moeilijk hebben om uit te maken of dit ja dan neen echt is. In het Gasthof Patria vonden na deze vergadering de genodigden elr kaar terug aan tafel. Na een toe spraak door dhr van Renynghe, die allen dankte voor hun medewer king, werd namens de Franse be zoekers een hartèlijk dankwoord uitgesproken door Mgr Detrez. Ge zamenlijk begaven allen zich ver volgens naar de Lakenhallen, waar zij de opening bijwoonden der 24' léperse Handelsfoor. Aldus werd een band gelegd tussen culturele en economische bedrijvigheid en stond deze dag volledig in het teken van een begrijpende samenwerking. Jubeljaar. 1954 betekent iets voor Boezin- ge. Het is immers 35 jaar geleden dat het gans vernielde, het onken nelijke, het tot op de grond ver woeste Boezinge, herleefde tot een der mooiste dorpen van West- vlaanderen. Wat onder de oorlog 1914-1918 de Franse strijders een ideaal oorlogsveld noemde, omdat er niets in de weg stond, noch huis, noch boom, noch struik, dwingt thans hun bewondering af. En dit alles werd teweeggebracht door de niets-ontziende arbeid van de bewoners van toen, onder de wijze leiding van hun overheid. Hier mogen we wel, zonder over drijven, deze noemen die van het begin op de bres stonden. Eerst en vooral onze toen nog jeugdige 35-jarige herder, die dees jaar zijn 70' jaar viert; ook onze huidige burgervader, Weledele Heer Roger de Thibault de Boesinge, die in Oogst 25 jaar burgemeester is; 1954 is dus voor Boezinge zeker wel een jubeljaar! Kiezing. De mensen van Boezinge zijn gaan stemmen lijk overal elders. Als wij de uitslag van het arron dissement leper zien, is dat zo slecht niet; moest het overal zo geweest zijn, dan zou de C.V.P. de volstrekte meerderheid behou den hebben. Maar enfin, elders hebben ze het anders gewild. Als de linksen willen, of liever dur ven, zijn ze allèen dê baas. Een schone gelegenheid om al hun be loften te vervullen, zo o. m.: 18 maanden soldaat en 28.000 frank pensioen voor iedereen, de meisjes soldaat en voor niemand geen uit zonderingen meer, zelfs niet voor Kroostrijke Gezinnen. Maar a propos van leper, als we Hilaire mogen geloven en hij liegt nóóit is de rare vogel van Boèzingé, zijn beste propa gandist geweest. Wij hebben daar over een ander gedacht. Wij ver langen toch al die mannen nen keer aan 't werk te zien. Moesten wij iets te zeggen hebben in de C.V.P., wij zouden de linksen al leen laten boeren, daarvoor heb ben de socialisten en liberalen zetels genoeg. Maar na al die be loften, moet ge ze dan nog dur ven uitvoeren, zonder het land in schulden te steken. De tijd zal het uitwijzen. Tegen dat ons ar tikeltje verschijnt, hebben we misschien reeds dit Paasei, of loopt ten minste de hen rond al kakelen. Onze kerkmuur. Hier ziet ge eens te meer dat boffen nooit goed is. We zegden dat het goed ging en nu vragen we ons af, ligt het werk weeral stil, of wat? In elk geval, hebben wè deze week niets zien verande ren. De arduinen pilasters zijn los en de stukken liggen bij de wer ken. Wie het zich aantrekt, we ten we niet. Het schijnt dat onze Pastoor, die van de hoofdingenieur van stedebouw bekwam dat de buitenmuur langs binnen zou ge plaatst worden, alwaar er geen voorzien was, en die de gemeente zelf zou moeten bekostigen, êr zich niets meer van aantrekt om dat er als naar gewoonte, er nog eens wetheren zijn die stokken in de wielen steken. Laat ons hopen dat alles toch in orde komt, want wij weten bij on dervinding dat als wanneer men in nesten zit, onze Pastoor toch nog altijd de kastanjes uit het vuur moet halen. Kinemavertoning. Op Zondag 18 April, Hoogdag van Pasen, te 19 uur, in de Pa rochiale Feestzaal, de avonturen film: «De Indianen vallen aan bij DageraadBij 't aanbreken van de dag, beginnen de wilde Apache- Indianén een woedende aanval, waarin ze als duivels in de nacht verschijnen, en zien we de held haftige weerstand van de inwoners van het dorp. Lourdesfilm. Woensdag 21 April, te 19 u., in de Parochiale Feestzaal, wordt door de K.S.A. een Lourdésavond gegeven aan de inwoners van Bóezinge, Elverdinge en Brielen. Kaarten worden ten huize aan geboden. LANGEMARK Electrlficatie van het klokkenspel. Verleden week zal menig bewoner aer dorpskom zich afgevraagd heb ben wat er wel gaande was in de klokkentoren, daar de klokken de dag door, te pas en te onpas aan t luiden en kloppen gingen. De reden hiervan was dat men se dert enkele dagen bezig was met de electrlficatie van het klokkenspel, t.t.z. dat het luiden en kloppen thans electrisch zal gebeuren. Men was dus de laatste dagen bezig met het op punt stellen van dit inge wikkeld werk, dat sedert Zondag 11. nü voltooid werd. Dit ingewikkeld werk werd uitge voerd door het Huis G. Frère, uit Li. Maurits Desmet: P. C. Langemark tegen de Studenten. Te 4 uur voetbal tussen K.A.J. en B.J.B. CINÉ ROYAL - LANGEMARK Ter gelegenheid van Pasen en dit van Zaterdag 17 tot en met Dins dag 20 April, vertonen wij: IVANHOE het grootste spektakel sinds Quo Vadis De film welke een onuit wisbare indruk op uw gemoed na laat! Een weergaloos familiespektakel! IVANHOE een paasgeschenk uit de duizend! (c-8176) Voetbal. Op Paas-Zondag, te 3 uur. grote match tussen F.C. Langemark en de Engeise ploeg Setch Viest Winch F.C. Voor de wedstrijd optocht, met mu ziek op kop, van uit de café De Bascule naar het plein. Basket-Ball. J.S.P. leper 343D Rapid Langemark. Nog een zege te meer voor het plóegje van Langemark, dat de laat ste tijd werkelijk een grote vooruit gang heeft gemaakt. Zoals de cijfers laten vermoeden, heeft het gedurende de ganse mate., niet aan spanning ontbroken. De rust werd bereikt met 1214 In het voordeel van Rapid Langemark. En onmiddellijk na de herneming plaat sten onze jongens nog eens een prachtige forcing zodat de bordjes na een 5-tal minuten 1828 wezen. Daarop deed J.S.P. een geweldige re monte, lukte enkele mooie afstands worpen; maar niettegenstaande dit alles konden de Rapid-ionge s t volhouden, zodat de eindstand be reikt werd met 3439. Van belde zijden werd zeer fair en sportlef ge speeld; er werden trouwens maar een 6-tal persoonlijke fouten toegekend. Het ploegje van Langemark, dat dit jaar voor de eerste maal ln com petitie Uitkomt, ln gewestelijke af deling, doet zijn naam RAPID wer kelijk alle eer aan. Zondag as., dus op Paaszondag, worden op ons terrein, twee wed strijden gespeeld: Te 10 u.: 2' Ploeg Dapld tegen Bartho Kortemark; Te 11 u.: Rapid ploeg) tegen J.S.P. leper. Op Paasmaandag dan, te 11 uur: Rapid (1" ploeg) tegen Athlon Pi canol. Dus werkelijk een goed gevuld pro gramma voor de Paasdagen. Suporters op post! Komt uw Jon gens aanmoedigen! Toneel Op Paas-Zondag 1954 opvoering van het machtig spel HET GEHEIM VAN HUNTING'S END door de vermaarde toneelgroep Rhe- torlkauit leper, ten bate van de Chirojeugd van Langemark. Deuren te 5.30 u. - Gordijn te 6 u. stipt. Kaarten aan 15 fr. en 10 fr. bij de leden der Chiro. (8062) HULDIGINGSFEESTEN VAN BURCEMEESTER MARCEL VANDEPUTTE TE HOLLEBEKE op Zondag 25 April Programma Te 9.45 u.: Verwelkomen van de Heer Burgemeester door de plaat selijke Overheden en de Voorzit ters van de plaatselijke verenigin gen. Te 10 u.: Plechtige Hoogmis met bijzondere Muziekuitvoering en Te Deum, waarna receptie ten huize van de Heer Burgemeester. Te 14.30 u.: Vorming van de Stoet op de Kortewilde. Te 15 u.; Grote Feeststoet, met de medewerking van alle plaatselijke verenigingen en maatschappijen en van de ganse bevolking. De stoet gaat van d? Kortewilde, langs de Kasteelstraat, Neder-Waas- tenstraat heen en terug, Ieper straat heen en terug, Houtem- straat, Kasteelstraat, Dorppiaats voor schouwing, Voormezelestraat, waar de Stoet uiteen gaat. Na de Stoet, Hulde aan de Oor logsslachtoffers bij het gemeente lijk gedenkteken. Te 17 u.: Ontvangst van de ge nodigden in de gemeenteschool. Te 17.15 u.: Muziekconcert op de Dorpplaats door de Gemeentehar monie La Fraternité van Hout- hem. Te 20 u.: Op de Dorpplaats, Bal in open lucht, speciaal samenge steld orkest, bijzondere verlichting en folkloristische dansen, uitgevoerd door gekostumeerde beroepsdansers. Z. E. H. FL. VAN CAYSEELE TOT PASTOOR BENOEMD TE PASSEN DALE Directeur van de Middelbare Tuinbouwschool te Roeselare. Mgr De Smedt, Bisschop van Brugge, heeft Z. E. H. Fl. Van Cay- seele, directeur van de Middelbare Tuinbouwschool te Roeselare, be noemd tot Pastoor te Fassendale. Reeds sinds 1932 was Z. E. H. Fl. Van Cayseele, die het diploma van Landbouwingenieur in zijn bezit heeft en tevens een goed tuinbouw kundige is, werkzaam in de Mid delbare Tuinbouwschool. In Janua ri 1938 werd hij benoemd tot direc teur van deze school, functie die hij tot op heden bekleedde. Het Wekeliiks Nieuwsbiedt Z. E. H. Van Cayseele zijn harte lijke gelukwensen aan. ELVERDINCE Burgerstand. Geboorten. Reginald Holmes, z. v. Arthur en Agnes Boenen. Antoon Van Engelandt, z. v. Gas ton en Madeleine Vandamme. Lu- do Bollaert, z. v. Gaston en Julia Desmedt. Overlijdens Simonne Elslan- der, 40 1., echtg. Prosper Stragier. Andre Barroo, 52 j.. echtg. Ma ria Lanssens. Maurice Mouton, 61 j., echtg. Jeanne Collie. Petrus Colpaert, 88 j., wedn. Elisa Serreyn. Heilige Missen Vanaf Pasen wordt het zomeruur voor de Zondagsmissen ingevoerd, nl. 6.30 u., 8 u. en 10 u Hoge benoeming. Wij vernemen dat Weled. Heer Graaf Antoine de Laubespin on langs benoemd werd tot de hoge bediening van gevolmachtigd minis ter in Ierland. Wij menen de tolk te zijn der ganse gemeente, wan neer wij hem ter dezer gelegenheid langs deze weg onze gemeende ge lukwensen aanbieden. Studentennieuws. De studenten nodigen U uit voor de uiterst mooie Lourdesfilm in kleurbeeld, die zij speciaal voor U laten draaien in de Kinemazaal van Boezinge op Woensdag 21 April te 19 u. 's avonds. Een autobusdienst verzekert de verbinding Dorps- plaats-Boezinge. Kaarten bij Dirk Woutermaertens of Godfried Ei sen. Bij voorbaat hartelijk dank. LANGEMARK - ZITDAG De personen die de H. HONORÉ 'lOEYAERT, 31, Boezingestraat, te Langemark, wensen te spreken, dienen zich op voormeld adres aan te bieden op Dinsdag 20 April e.k., tussen 9 en 12 uur. (c-8172) Pias-Ma'nfl"». De K.A.J. houden ssmen hun Pa- 'en. Daarna gezamenlijk ontbijt. Als ontspanning ls er orllskaartlng en wedstrijd op de golfbiljart. Te 11 uur basketball tussen de "educhte doeg ven Picanol en Lan gemark (1" ploeg), ln de Tap. Te 2 Uür voetbal op 't p.ein van Filmleiding. CINÉ ROY AL: «IVANHOE», historische film met Robert en Eli sabeth Taylor. Voor alien. POELKAPELLE Op Woensdag 21 April ten Ge meentehuize van 8 tot 11 uur, spe ciale zitdag door dhr Ontvanger der Belastingen voor het in ont vangst nemen van de aanvragen voor het ouderdomspensioen. Medebrengen: identiteitskaart en gebeurlijk die van de echtgenote; aanslagbiljetten grondbelasting; de spaarboekjes; trouwboekje; en lijst met de verschillende namen der kinders en aar^shuwde kinders. Beroep en adres, alsmede alle stukken die- kunnen nuttig zijn om de aanvraag op te stellen. BRIELEN Eerste Communie. Gedurende de H. Mis op Witte Donderdag hebben volgende klei nen hun eerste H. Communie ge daan. Jongens: Bequoye Freddy, Buyse Jean-Pierre, Buysse Gilbert, Ds- jonckheere Mare, Deweerdt Jan, Legrand Germain, Soenen José, Vandamme Jean-Marie en Verhae- ghe Willy. Meisjes: Carpentier Rita, Cno- ckaert Josiane, Desoöier Nicole, D'Hulster Georgette, Louwyck Gi- nette, Torsy Andrea, Vandenbus- sehe Georgette en Vermeulen Jen ny. Aan de kinders en hun ouders hartelijk proficiat! Goede Week-nleuws. Goede Vrijdag, 's avonds te 8 u., plechtige kruisweg en hulde aan het kruis. Paas-Zaterdag, 's morgens geen dienst. Voor degenen dié hét nog niet wisten, komen de klokken te rug van Rome, niét óp Zaterdag morgen, maar wel de Zondagnacht, gedurende de nachtmis, daar er op Paas-Zaterdag gren mis is. 's Avonds te 11 u.: wij-ding van het vuur, licht, paaskaars en doop water. Vernieuwing der doopbelof ten. Ta 12 u.: middernachtmis, waaronder klokkengeluid. Voetbal. Brielen Sp. 2 3 Eendr. Beselare Eindseeizoenwedstrijd zonder de minste glans. Beide partijen speel den futloos, misschien was het lek- k:r lenteweer hier wel niet vreemd aan. Brielen moest weerom de diensten missen van rechtsbinnen Pype en doelman Deruyter, wat stellig een felle verzwkking en een totaal dooreengooien van de ploeg tot, gevolg had. De bezoekers lieten zich vooral opmerken door hun fors ontzetten waardoor zij hun puntspelers aan het werk stelden. Hieraan mogen zii zeker wel hun nipte zege. dan ken. Voor Sport 's sp°elkelendér afgewerkt en is thans de welver diende rustperiode aangebroken. IEPER en plaatselijke verdelers (H-8108) VLAMERTINGE Sportkring. Zondag a.s. grote internationale voetbalmatch op de Pothem, te 15 uur te-gen een Engelse ploeg: Creswel Nomads F. C. Ter dezer gelegenheid zullen de Sportkringers versterkt zijn met hun oud-spélers Marcel Pertry, Georges Parreyn en Daniël Van- dromme. Paas-Maandag: Sportkringers- avond, met eetmaal en gezellig sa menzijn in het lokaal. Inschrijven bij W. Fagoo. Duiven. Uitslag der prijsviucht uit Arras: 1. Wybó M.; 2. Pluym H.; 3. Pottil- lius T.; 4. en 5. Debal O.; 6 Pöt- tillius T; 7. Deraéve H.; 8. Huyghe M.; 9. Pottillius; 10 Vermeêrsch M. Zondag as. uit Breteuii en Arras. Elke Dinsdag inkerving voor Ar ras. Elke Donderdag en Vrijdag voor Le Touquet. GRATIS PAASGESCHENK bij Georges HOFLACK Dorp 76, Vlamertinge. Aangeboden ter gelegenheid van Pasen, bij elke aankoop van een paar schoenen. Koopt niet vooraleer eerst onze grote keus IZEGEMSE SCHOENEN te hebben gezien, de beste merken aan de laagste prijzen, zowel voor Dames, Heren als Kinderen. Specialiteit van zelfgemaakte werkschoenen ook op maat. Vakkundige herstellingen, 's Mor gens inbrengen en 's avonds terug. Ristorno-zegels op alle artikelen of 2 terug in geld, naar keus. (c-P.1591) Feestcomiteit. Woensdag 11. vergaderde het feestcomiteit ten einde het kermis- programma op te stellen. De Zwa luw en de St-Sebastiaansgilde waren niet vertegenwoordigd en worden verzocht hun feestelijkhe den op te geven. Ook worden alle inrichters gevraagd voor Zondag middag een gedetailleerde lijst in te dienen bij de secretaris Jan Bar roo. Naar Kongo. Godelieve én Noëlla Missine zijn hun zuster Maria gaan vervoegen als verpleegster in Elisabethville (Belg. Kongo). Voorspoedige reis en verblijf! En Thuur! Zondag laatst had Thuur niet veel geluk in Parijs-Roubaix, want toen hi! door een lékke band eerst meer ruimte vóór en achter; meer comfort door een gewijzigd profiel der zetels; meer bagageruimte; soepeler vering, doch dezelfde vaste weg- ligging; uitstekende verwar ming, zowel vóór als achter; 4 ingebouwde voorruit- vcrwarming tegen be slaan roihoes welke door bestuurder bediend kan worden; een fraaier aanzien en een keuze uit mees- kleuren; een betere geluids demping en fraaiere afwerking. Alle wegen zijn goed, wanneer U ze met een FREGATE berijdt Ondanks zijn grote snelheid en zijn accélératievermogen; Ondanks zijn 6 zitplaatsen en grote bagageruimte; Ondanks zijn reeds overal gewaardeerde eigenschappen, verbruikt de slechts 10 I. per 100 km., het verbruik van een 4- personenwagen uit de mid denklasse. 4 deuren hydraulische remmen 130 km. per uur. VOOR PROEFRIT EN INLICHTINGEN WENDT U (c-8184) achteruitgeslagen was en terug bij kwam werd hij daarna betrokken in een valpartij, kon opnieuw aan pikken in het peloton, maar moest achteraf in Garvin de weerbots on dergaan. Met de Paasdagen start hij sa men met zijn stalmaats B. Devós en Vandaele in de Ronde van Pic- cardië, waarin hij verleden jaar een uitzonderlijke prestatie leverde. Eerste tap. Zondag 18 April, grote prijskaar- ting bij Julien Louf, In de Vis ser (vroeger bewoond door Roger Simoen). Begin te 10 uur. (8210) Onze Kruisweg. Met Goede Vrijdag worden dé staties aangebracht langs Hospi- taaistraat, Oude Mannenhuisstraat, Poperingestraat, Kerkhofstr. Veel volk wordt verwacht. Te 19.45 u. bijeenkomst in de kerk. Te 19 u. zal de sireen dé plechtige kruisweg aankondigen. Langs die stille weg, te landewaarts, zal het stemmig en rustig zijn. Dansavond. Op Donderdag 29 April te 19.30 u., biedt V.K.S.J. u in de parochiezaal een grootse -dansavond onder de kundige leiding van Juffr. Hilda Steelandt, die reeds verschillende prachtig geslaagde avonden in leper en Poperinge verzorgde. Twee uur meeslepende volksdansen, verzorg de kunstdansen en aantrekkelijke zang met muzikale begeleiding en aangepaste costumering. Prijzen der plaatsen 15 fr. DIKKEBUS Burgerstand. Geboorte. Goudeseune Jozef, z. v. Marcel en Simmoens Gabrielle. Huwelijksbeloften. Claeys Ar thur, v. leper, en Bosschaerts Phi lippine, v. Dikkebus. Hommez Daniël, V. Dikkebus, en Vancayseele Maria, v. Poperinge. Grootse Dansavond. Op Paasmaandag, 19 April 1954, biedt de V.K.S.J. in de parochiale zaal te 19.30 uur een grootse dans avond aan onder de gesende leiding van Mejuffer Hilda Steelandt, die reeds verschillende geslaagde avon den ln het Ieperse en Poperingse verzorgde. Men zal er ten volle kunnen ge nieten van meeslepende volksdansen, verzorgde kunstdansen, aantrekke lijke zang met muzikale begeleiding en aalïgepaste kostumering. De V.K. S.J. rekent ten stelligste op een re cordopkomst, want hun optreden loont de moeite bezien en geprezen te worden. Algemene lnkomprijs: 5 fr. Bij onze veefokkers. Eervol zijn de resultaten die onze fokkers behaalden in de veeprijs kamp van 27 Maart 11. te Kemmel. DELANOTE HENRI 1' en 2" prijs, koelen met bewaarpremie; 1' en 4' prijs, prijskamp vaarzen; 3' en 4' prijs, prijskamp koeien; 3" prijs, ca tegorie II stieren. MONKERHEY HECTOR 1' prijs, categorie I stieren; 2" prijs, prijs kamp koeien; 2' prijs, prijskamp vaarzen; 1' en 2" prijs, prijskamp jonge vaarzen. DEftAEDT DANIEL 3« prijs, prijs kamp vaarzen. ADAM ALBERT 2" prijs, cate gorie I stieren. GOUDESEUNE JULES 2' prijs, categorie II stieren. BUGENNE MICHEL 5' prijs, ca tegorie II stieren. Bericht aan de landbouwers. LandbouwersBezit ge partijen bevroren wintertarwe en zijt u ge noodzaakt deze om te ploegen en te herbezaaien en...•wenst u moge lijke ontlasting van inkomstaangll- te bij de fiscus, draalt dan niet lan ger en gaat zo vroeg mogelijk hiervan aangifte doen bij het gemeentebe stuur, met nauwkeurige ongave van de betrokken oppervlakte en ligging der percelen. HOUTEM (leper) Pogingen tet Inbraak. Gedurende de nacht van Donder dag op Vrijdag 11. zijn twee pogin gen tot Inbraak gemeld uit Houtem, respectievelijk ln de leper- en Holle- bekestraat, rónd 23 uur. De inbreker werd nochtans gestoord en moest in beide plaatsen het op een lopen zetten. NEERWAASTEN Burgerstand. Geboorten. Desmedt Lucien, z. v. Daniël en Cael Henriette. Deswarte Brigitte, d. v. Daniël en Debruyne Léone. Leclercq Anne- Marie. d. v. Jules en Ghesquière Julienne. Renquin Chantal, d, v. Jules en Berthe Monique. Overlijden. Stamper Virginie, 85 j., wed. Degrijze Pierre. Huwelijksbelofte. Bourdouxe Robert, haarkapper, v. Waasten, en Bondue Marthe, naaister, v. Neer- waasten. WAASTEN Recordpoging Accórdeonspelen. Georges De-witte speelde ononder broken gedurendme 135 u. 40 min. en vestigt aldus een pieuw record. Voetbal. Waasten 39 Langemark Grote belangstelling voor de laat ste match van het seizoen. Waasten won de toss en Langemark mocht opzetten met wind op kop. De grensmannen verzetten spoedig de bakens en Langemark moest zich op verdediging terugtrekken. Aan de 20' min. 1-u-kte Virenne het eer ste doelpunt. Het spel verliep ver der verdeeld tot wanneer Covema- ker er met de bal vand-oor ging en met een p'aföndschot nummer twee aantekende. Rust werd met deze stand ingegaan. Na de koffie was het Langemark, met de wind in de zeilen, die het hoogste woord voerde, doch de blauw-witte verdediging stond pal. Aan de 82" min., uit een ver ontzet ten van de Waasterse portier, drib belde Vandelanotte de bezoekende d-oelwachter, en nummer drie zat. Goede leiding en verdiende zege v-an de beste ploeg. VOORMEZELE Dansavond. Op Dinsdag 20 April, te 19.30 u. biedt de V.K.S.J. u in de parochie zaal een Grootse Dansavond onder de kundige leiding van Juffr Hil da Steelandt, die reeds verschillen de prachtig geslaagde avonden in leper en Poperinge verzorgde. Twee uur meeslepende volksdansen, ver zorgde kunstdansen en aantrekke lijke zang met muzikale begeleiding en aangepaste costumering. Prijzen der plaatsen 15 fr. MESEN Burgerstand. Geboorten. Martina Voermans, d. v. Leopold en Mareelline Coe- voet. Marina Declercq, d. v. Ro land en Ferl-a Maria. Huwelijksbeloften. Georges Du- mont, v. Kemmel, en Lefèvere Yvette, v. Mesen. - Yves Heliem, v. Mesen, en. Vcrmeersch Jeannine, v. Ploegsteert Recordpogingen De 50-jarige accordeonspeler, Ju lien Barbe-z, uit Mesen, die onlangs 89 uur Ononderbroken onder streng toezicht speelde en de strijd staakte op aanraden van familialeden, gaat opnieuw zijn kans wagen tegen het officieel wereldrecord. De moedige accordeonist gaat thans te Komen, in de Ctrcle MusicalFortstr., zijn nieuwe aanval beginnen op Vrijdag 16 April vanaf 8 u. 's mor gens. Te Mesen gaat dhr André Duri- breux, in het lokaal De Trompet zijn kans wagen op de saxofoon, en begint Zaterdag 17 April te 19 uur. NIEUWKERKE Toneel. Op Pasen 18 en Zondag 25 April treedt Goetwillich in 't Herte op met het gemoedelijk stuk «De Klooi» in 1 bedrijf en «Ais Ma aan de touw tjes trekt», kluoht in 3 bedrijven. Gordijn te 6.30 u. Ingang Bellestraat. V.B.J.B. Onder de B.J.B.-me-isjes werd ge loot wie van hen de reis zou mee maken met Vlaanderens Bedevaart naar Lourdes. Het lot viel op Mej. Rosa Ooghe. Bassevillestraat. Bij de Roodkapjes werd één meisje aangeduid op 3000 leden in West- vlaanderen. Het geluk kwam te beurt aan een plaatselijk lid, Yolande Sa- lembier. Aan beiden proficiat! LOKER Kerknieuws. Zondag 18 April. Hoogdag van Pasen. Kerk open te 5.30 uur. 7.00: Gez. Mis voor Jules Lenoir, Fe-bronie Platteau en kleinkind. 8.30: Gez. Mis voor Irma Ba-ecker, gevraagd door de dragers. 14.30: Plechtige Vespers, Sermoen en Lof. Maandag 19 April. 2' Paasdag. Kerk open te 6 u. 8.00: Gez. Mis voor de overleden familie van Cyriel Vandenameeie en deze van zijn huisvrouw. 8.30: Gez. Mis voor de overleden familie Delhaeye-Delanghe en Vrioen. Dinsdag 20 April. 7.00: Gez. Zfswekenmis voor Victor Louf. Woensdag 21 April. 7.00: Gez. Mis voor Jules Verhulst. Zaterdag 24 April. 7.00: Gez. Mis ter ere van O. L. Vrouw. Zondag 25 April. Beloken Pa sen. 7.00: Gez. Mis voor Juul Goethals, gevraagd door zijn werk- makkers. Het blindenbloempje wordt maar verkocht met Beloken Pasen. Daar 25 April, feest van de H. Marcus, op Beloken Pasen valt, wordt het feest met de processie voor de vruchten der aarde verzet op Maandag 26 dezer. door COOLZAET CAM IEL uit Dikkebus IN CAFÉ ASTRID SCHERPENBERG - LOKER. Onder toezicht van Deurwaarder Van Cappel uit Poperinge. Begin Zaterdag 17 April, te 12 u. (c-8209) BURGERSTAND Geboorten. Malfait Guldo, z. v. Joseph en Verhaeghe Olara. De- wolf Lieven, z. v. Valêre en Geysens Blanche. Opsomer Marie, d. v. Henri en Goument Andrea. Pacco Rika, d. v. Georges en Debraban- dere Marle. Overlijden». Lefevere Irma, 78 jaar. oneeh. Dekens Elvlre, 63 J., ongehuwd. APOTHEKERSDIENST Zondagsdienst op 13 April en wachtdienst van 18 tot 25 April: dhr Demazière, Nieuwstr., Wervfk. ELECTRICITEITSDIENST Week van 17 tot 24 April 1954: zich wenden tot Koopman Pierre, Gasstraat 3, Wervik. - Tel. Komen 53. VERLOREN VOORWERPEN Een geldbeugel, ln bruin leder, be vattende een geldsom en huissleutel; - een lederen bruine dameshand schoen; - een damesarmband; - een oorring met slinger. GEVONDEN VOORWERPEN Een paar manshandschoenen. NUMMERPLATEN Vervanging van de autonummer platen van Nr 100.000 tot 300.000. Formulieren te bekomen Bureel I, Politiewacht Faktuur en grijze kaart meebrengen. HONDENTAXE De hottdentaxe dient vereffend te worden bij de Hr Ontvanger der Belastingen te Wervik (Leiestraat), dit zonder voorafgaande schriftelijke uitnodiging. RIJWIELPLATEN De rijwielen dienen sedert 1 April laatst voorzien te zijn van een rij- wieltaksplaat 1954. RIJWIELKOERSEN Op Zondag 18 April (Pasen), te 15 uur, aan de wijk Zwarte Gevel Leeg Vlaanderen, te Wervik, velokoers voor nieuwelingen B.W.B.; 65 km.; 2.500 fr. prijzen en premiën. Op Maandag 19 April (Paasmaan dag), aan de wijk «Nachtegaal», rijwielkoers voor nieuwelingen, min dan 18 jaar; 1.500 fr prijzen en pre miën. Aanzet te 16 uur. DUIVENSPORT Uitslag ARRAS van Zondag 11„ bij «De Toekomst», Wervfk;_ 260 duiven: 1. Vanwlldermeersoh M.; 2. Ghej- qulere V.; 3. Vanwlldermeersoh M.j 4. Pector A.; 6. Vandepltte -Desoete; 6. Potteau G.; 7. Bonduelle L.J 8. Lewille A.; B. Knookaert Gebr.; 10. Vandamme Jer. Zondag 18 April as.! Arras «n Breteuii, bij «De Volksvrienden Zaterdag lnkorvlng tot 17 uur. EENDR. WERVIK MOORSLEDE 1—1 E. WERVIK Zondag 11. was Eendracht te gaat te Moorslede. De lokalen, momen teel zeer sterk, zijn er ln geslaagd 'n gelijk spel af te dwingen van do kampioenenploeg Eendracht. We ge loven niet dat Moorslede daarin zou gelukt zijn, had Eendracht zonder reserven in lijn kunnen optreden. Door 't wegvallen van centervoor De- wulf diende Eendracht zijn voorlljn te wijzigen. Het ging aldus minder goed vooraan, bij Eendracht. Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd en namen elk 'n helft voor hun rekening. De thuisploeg lukte het openingsdoel omstreeks min. 5. Aan de rust was de stand 10. De tweede helft was voor Eendracht, die kon gelijk stellen en tot het einde best acteerde, maar zijn mees terschap niet kon bewijzen met meer doelen. Voor Eendracht blijven nog drie wedstrijden te spelen, hl. te Blase- gem en thuis tegen Menen en Ko men. Zonder grote tegenslagen moet Eendracht ieder dezer wedstrijden winnen. Wervik is nu zeker kampioen, ge zien ze lelden met 7 punten op Lauwe, die 'n match meer speelde. Eendracht heeft aldus de gelegen heid een proef te wagen met meer dere reserven op de laatste drie wed strijden die te spelen blijven. We wensen Bendracht van nu reeds van harte proficiat voor het behaal de kampioenschap en evenveel suc ces in X" Prov. VOETBALWEDSTRIJDEN Op Zondag 18 April, Pasen, te 15 u.: E. Wervik I tegen U. S. Tour- colng (1« Dlv. Amateurs). Op Maandag 19 April, te 16 u.: E. Wervik II tegen Dadlzele (kam pioen III' Prov.). Op 1 Mei, te 15 u„ liefdadig heidsmatch ten voordele van oud speler A. Derudder. (bC-4764) UlftAWVtroVVUVVWVWtAAftMWI WIJTSCHATE Huwelijksbeloften. Clarebout Remi, v. Houtem, en Vandewalle Esther. - Vantomme Roger, v Wer vik, en Feria Elvire. Leterme Louis en Lemahieu Geneviève, v. Komen Ten Brielen. Marreel Emeric en Debeuf Martha, v. Voor- mezele Oudstrijdersbond. De Heer Vantorre Daniël werd op datum van 24 Maart 1S54 vereerd met de Herinneringsmedaille, '40- 45 s Voor de leden, evenals voor diegenen die wensen lid te worden en nog geen aanvraag gedaan heb ben voor de Strijderskaart '40- '45 is het hoog tijd. Zich wen den bij de plaatselijke N.S.B.-secre taris Camiel Dewachter, Bal. Op Zondag 18 April in 't Oud Wijtschatebal ten voordele van de plaatselijke boldersclub. Javelotsvrienden. Prijssmijting van 11 April 1. Herman Michel; 2. Gouwy Da niël; 3. Desodt Michel; 4. Gouwy Julien; 5. Vermeulen Julien; 6. Spinnewijn Hubert. Zuiderbond. Prijsvluoht uit Arras van 11 April, 164 duiven. Uitslag 1, 7, 10 en 11. Hessel Hilaire; 2. Menu André; 3. Lignel Gerard; 4. Bondue Omer; 5 en 14. Elslander Joseph; 6 en 8. Gouwy Marcel; 9. Maerten Alfons; 12. Blondeel Jeroms; 13. Knockaert Roger. Voetbal Kemmel Wijtschate 2—2 Wijtschate Nieuwkerke 30 Bekertornooi. Op Zondag 18 April op het ter rein van F. C. Wijtschate, School straat, groot bekertornooi F. C. Wijtschate Westouter F. C Menen Kemmel Op Maar.dag 19 April 1. Troostmatch tussen de verliezers. 2. Finale tussen de winners. Dansavond, Op Donderdag 2 April, te 19.30 u. biedt de V.K.S.J. u in de parochie zaal een Grootse Dansavond onder de kundige leiding van Juffr. Hil da Steelandt, die reeds verschillen de prachtig geslaagde avonden in leper en Poperinge verzorgde. Twee uur meeslepende volksdansen, ver zorgde kunstdansen en aantrekkelij ke zang met muzikale begeleiding en aangepaste costumering. Prijzen der plaatsen 15 fr. DRANOUTER V elokoers. De koers welke voorzien was voor Zondag 25 April, zal thans wegens onvoorziene omstandigheden door gaan op Pasen 18 April. Afstand 62 km., voor alle renners onder de 21 jaar. Vertrek te 16 uur. HOLLEBEKE Geboorten. Breyne Dany, z. v. René en Bauwen Hélène. Glo- rieux Marie-Josech. d. v. Richard ea Do Wulf Beatrico. GELUWE Huwelijksbeloften. Oplinus Ur- bain v. Geluwe met Mattens Mar- cella v. Menen. D'Almagne An dreas v. Menen met Oplinus Mar- oella v. Geluwe. Alliét' Raymond met Dlerynck Agnès, beiden v. Ge luwe. D'Hondt Jeroom v. Menen met Denorme Anna v. Geluwe. Vandooren Joël v. Geluwe met De- bon Andrea v. Wevelgem. Overlijden. Callier Christina, 77 J„ kloosterlinge. Voetbalnieuws. Zondag as., Paaszondag, speelt Sportkring Geluwe op hun terrein, net als andere jaren, een vrienden wedstrijd tegen een Engels elftal. Deze maal gaat het tegen F. C. Bin- ley, met e«n prachtige beker als in zet. Aftrap te 15 uur. Burgerstand. Geboorten. Vandevyvere Nel ly, Houlinesstraat. Schouteten Marie, Chapelle Rompue. Overlijdens. Charlet Louis, 75 j., landbouwer. Dezeure Jules, 70 j. I Huwelijksbeloften. Vannieu- kerke Jozef, schrijnwerker, en Ca- tiau Yvette, huishoudster, v. Pé- renehies. Chevalier Alex, v. Reuil-Malmaison, en Vannieukerke Jacqueline, weefster, v. Nieuwkerke. Fourez Henri, wever, v. Armentiers en Bouten Simone, leerlooister Vantorre Fernand, kleermaker, en Joseph e Thérèse, stikster. Van- lene Robert, beroepsmilitair, en De- lobél Monique, meid. Heliem Yves, schilder, v. Mesen, en Ver- meersch Jeannine, naaister. Aanrijding. Twee auto's reden alhier Zondag avond elkander aan. Ze waren res pectievelijk bestuurd door dhr Mo- reau, aannemer van Le Bizet en Jacques Gruson uit Armentiers. Stoffelijke schade. BESELARE Duivensport. Voor de eerste vlucht van bete kenis op Arras, waren er 133 dui ven. De uitslag: 1. en 2. Taiilieu Simonne: 3. O. Degryse; 4. Wed, A Bekaert; 5. G. Larnout; 6. G. Bekaert; 7. Verboke- d'Hellem; 8. J. Saelen; 9. Everaert H.; 10. Berteloot A. Zondag 18 April, eerste grote ge waarborgde syndicaatvluchc uit Ar ras, met 2.500 fr. vooruit. Maandag 19 April, bij Germain Larnout-Durnez, in De Tivoli gewaarborgde prijsviucht uit Le Touquet. Molenaarelst-Ommegang. Op tweede Paasdag is het de jaarlijkse ommegang op de Mole- naarelst met velokoers. Inschrijving bij M Lapere, aanzet aan Het Zagershofaankomst bij de Wed. Demeulenaere en prijsdeiing bij J. Mestdagh. Wegeniswerken. Verleden Maandag is een ploeg werklozen begonnen met het ge reedmaken van de baan gaande van het Lindeke naar De Vliegen de GeitNaar wij vernemen werd de aanbesteding van 1 April goedgekeurd door de hogere over heid en de werken werden toege wezen aan de aannemer Dsvrieze uit Koolskamp voor een som van 359.767 fr. Deze werken zullen dus weldra kunnen aanvangen en krijgt Beselare opnieuw een baan die volledig in orde is. Bij Eendracht Beselare, Zondag moesten we voor onze laatste verplaatsing naar Brielen. De match had niet veel om het lijf en het was te zien dat het een einde-seizoenmatch was. Uiteinde lijk bleef Eendracht aan de win nende hand met een 3-2 scoor. De winninggoal werd gescoord aan de laatste seconde. Beselare was het meest aan bod en de overwinning mag verdiend genoemd worden. Wij moeten hier vooral wijzen op de prachtige tweede ronde door de Eendrachters gespeeld. De acht laatste partijen, werden, op uit zondering van een gelijk spel, al len gewonnen, en we mogen te recht zeggen dat Beselare de beste ploeg der tweede ronde was. Jam mer dat in het begin van het sei zoen zoveel punten verloren gin gen. Eendracht eindigt aldus op de vijfde plaats, en daarmede is het seizoen 53-54 achter de rug Hier bij moeten we alle spelers hartelijk bédanken om hun toewijding en prestaties, in het verlopen seizoen en we verhopen dat Eendracht toekomend seizoen een hoofdrol zal spelen. Op Paas-Maandag wordt een laatste vriendenmatch gespeeld aan huis tegen de geduchte ploeg van S. V. Moorslede, die de laat ste tijd een geweldige remonte deed in II' Gewestelijke. Doolaege van Zonnabeke en Corrion Kamiel van E. Wervik zullen bij Eendracht optreden. Het wordt gewis een schone match. We verwachten een talrijke opkomst, te meer daar het Molenaarelstommegang is. Onze misdienaars zullen weerom met hun ratel rond gaan om Paaseiers. Onze kinderen zullen luisteren wan neer de. klokken terugkeren uit Romeen gaan zoeken naar hun Paaseiers ergens in de hof uitgeworpen. De jonggestorven dichter Alfred Weustenraad, te Loker geboren in 1860 en te Sint Truiden overleden in 1878 schrijft daarover ook een mooi gedicht. Dichter en ge dichten waren onbekend. Zijn boekje gedichten, in 1881 door zijn broeder uitgegeven, wa ren onvindbaar. Een lid van de familie bezorgde ons die gedichten. Hier volgt het een voudig mooie gedicht: PAASCHEIERS Eergisteren is de klokke naar Roome heengegaan en morgen keert ee weder met eierkens geldan. In 't hoeksken van ons hoveken nabij den rozelaar daar liggen onze nestjes Zoo lieflik naast elkaar. En morgen als de klokke door steag en landschap luidt, dan werpt zij al hare eik-es den grooten toren vit. Vandaag is 't Paschenavond en morgen Paschenfeest, wij zijn, de heele weke, zoo braaf en wijs geweest. En morgen als de klokke daar in den toren brult dan worden onze nestjes met eierkens gevuld. 1877. DIEF AANCEHOUDEN TE BOEZINGE Bij graaf Thibault de Boesinghe werd de verdwijning van een aan tal kostbare vazen vastgesteld, zon der dat men er in slaagde de dief te ontmaskeren. In een herberg had thans een twist plaats, waarvan bepaalde uit latingen de B.O.B. uit leper ter ore kwamen. De B.O.B. stelde een onderzoek in dat leidde tot de ont dekking van de dief, namelijk Re- mi Garreyn, knecht op het kasteel van de graaf, die de vazen stal en ze dan verheelde in de herberg van V., waar hij dan de opbrengst op dronk. MEID. Goed loon. Klein gezin. - Z.w. 's namiddags; Plet. Tackla.-- 7, KcrtrUk- t&ÜSJ BROEDER-MISSIONARIS UIT WULVERCEM OVERLEDEN TE STANLEYSTAD Er wordt gemeld dat Eerwaarde Broeder Donatus, van de Broeders Maristen, in de nacht van Dinsdag op Woensdag te Stanleystad is overleden. De overledene was de stichter van de sehoolgroep te Boeta en hij was de eerste visita tor van de Broeders Maristen van Kongo te Stanleystad. Eerwaarde Broeder Donatus werd te Wulvergem (leper) geboren en 76 jaar oud. Hij telde reeds 54 jaar kloosterleven, waarvan 42 jaar als missionaris. ARBEIDER UIT ROESELARE VERONGELUKT te DOORNIK Valt van 25 met. hoge stelling De 24-jarige Lucien d'Hulster, uit Roeselare, die voor een firma te Ingelmunster werkte aan de ka thedraal té Doornik, is van een 25 meter hoge stelling gevallen. Hij bleef op slag dood. KEMMEL Burgerstand. Huwelijksbeloften. Dumont Georges, landbouwarb., v. Kemmel, en Lefevre Yvette, fabriekwerkster, v. Mesen. Dondeyne André, be- tonarbeider, v. Kemmel, en Fla- mant Jacqueline, ha ar kapster, v. Kemmel. Ongeval. Toen J. Derycke zich Zondag ter stemibureei begaf, gleed ze zo onge lukkig uit dat ze zich de enkel brak. VoetbaL S. K. Kemmel 2 2 Wijtschate Over deze partij valt er waarlijk niet veel te vertellen. Wijtschate is er veel op vooruit gegaan bij vroe ger, terwijl S.K. zonder zijn. gewoon backpaar maar een matig vertoon gegeven heeft. We hopen voor Zondag as. dat het onze jongens wat ernstiger zul len opnemen. Programma voor ca Paasdagen Tornooi te Wijtschate, waar onze ploeg uitkomt tegen R.C. Menen; tweede Paasdag tegen Wijt schate of Westouter, naargelang da uitslag van Pasen. Duivenrubrf*k. Prijsviucht uit Arras, 112 dinvr n. Uitslag 1 Six R.; 2. Van Erck- hout A.; 3. Bossaert J.; 4. Van Eeckhout A.; 5. Touquet M.; 6. Bcs- saert J.; 7. Van Eeckhout R.; 8. Van Eecklhout A.; 9. Timperman R.; 10. Barbez M. MARKTPRIJZEN VAN IS APRIL Vlas. Per 100 kg.: ruw vlas in stro 150-225; betere hoedanigheid 225-325; uitgelezen soorten 25-400. lijnzaad 550-575; koolzaad 350-575. Stro. Per 100 kg.: tar /e-, rog ge-, haver- en gerstestro 60-8Ï weidehooi 100. Landbouwproducten. Per 100 kg.: tarwe 480; rogge 300; haver 325; wintergerst 325; zomergers; 325; erwten 580; voederbeten 30: aardappelen: Gelderse Muizen 200: late soorten 150; cichoreibonen: be schikbare 650; nieuwe groeite 1954. 390. Zuivelproducten. Boter 82 het kg.; eieren 1,30 het stuk. Biggenmarkt. 478 biggens aan gevoerd, prijs 25-35 het ki. Pluimvee. Kiekens 25-31 het kg.; oude hennen 23 het kg oude -'--ivr- «V MS» AVMMli. h-ihiflLUf Zi hdt ku

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 9