hoek van de Lijnvisser KRONIEK Fijner... smakelijker. TJ de eerste eenvoudigste 1 nr Als U naar CANADA of NEW VORK reist,! Meisje onder auto te Zwevegem Solo staat ver aan de spits van alle soortgelijke producten SOLO MAAKT AOES WAAKtUK EXTRA-FIJN, EXTRA-VOEDZAAM ït; msmmmkMm, HET LAXEER-EN PURGEERMIDDEL^^ 1 N DAVEREND EVENEMENT Mgr De Smedt zal te Vinkem op Zondag 25 April te 15 u. de nieuwe klok van de St Audonaruskerk wijden D Sfe. HET WEKELIJKS NIEUWS f, <-* ZaferSaf 24 April 1954. BIZ. 11, BISDOM BRUGGE Lentegouwdag te Hooglede Slachtoffer kort nadien overleden Diamanten üloesterjubileym te Pervijze Dank zi] het waardevol en actief bestanddeel "dioxyantraquinone" hebben de laboratoria een laxeer- en purgeermiddel van ongekende waarde samengesteld. Istizine is het ideaal en volkomen onschadelijk middel bij verstopping. Het werkt zeker en toch zacht, zodat het ook bij gevoelige ingewan den, bijzonder geschikt is zowel voor volwassenen als voor kinderen. Reeds één enkele proef zal U volkomen overtuigen PrjiS l) fr, De driedaagse te Antwerpen Beka Sportkring voor de 8e maal korporatief voetbalkampioen INTERNATIONAAL CONGRES VOOR KOSTERS EN KOSTERS-ORGANISTEN TE BRUGGE op 7 en 8 Juli 1954. De eerste dag van dit Congres ls gewijd, aan de bespreking van het werk van de koster en de kos ter-organist. ook het sociale aspect ervan, en dit alles in de geest van de KerkGezien de taalgroepen, waartoe de congressisten behoren, zullen de studievergaderingen in het Nederlands, het Frans en het Duits gebeuren, 's Avonds: Uitvoe ring in het stadstheater van het oratorio Maria van J. Ryelandt, door Oantores en het Nationaal Orkest van België, o.l.v. A. Dehaene. Brugge glanst in die Julidagen door zijn feërieke nachtverlichting, met uniek beiaardconcert en on vergetelijke boottochten op de stadsreien. De deelname van Nederlandse en Duitse groepen neemt reeds grote allures aan. Alle persoonlijke in schrijvingen moeten gebeuren op adres van het Secretariaat van het Kosterscongres, Groeninge 36, te Brugge. Dit secretariaat bezorgt onmiddellijk alle inlichtingen en inschrijvingsformulieren. KATHOLIEKEN EN SOCIA LISTEN BOEKEN WINST IN NEDERLAND Bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten De uitslagen van de verkiezin gen van de Provinciale Staten (bij ons provincieraden genaamd) wijzen een merkwaardige vooruit gang aan van de Katholieken en Socialisten. De communisten boek ten opnieuw een beduidend ver lies. Wanneer men deze uitslagen vergelijkt met de uitslagen van de wetgevende verkiezingen die in 1952 werden gehouden, stelt men vast dat de Katholieken ziender ogen het tijdelijk verloren gegaan terrein heroveren. Percentsgewijs komen de Ka tholieken weer als sterkste partij uit de stembus met 81.5 ter wijl de Socialisten 29,4 behaal den. BARAKWON INC DOOR BRAND GETEISTERD TE MENEN Op Maandag 19 April, tweede Paasdag, ontstond rond 13 uur een geweldig brand in de barakwoning betrokken door de echtelingen Jo zef Deslmpelaere - Valentina Per- syn, respectievelijk 69 en 71 jaar oud, wonende Graaf van Vlaande- renstraat op het gehucht Barak ken te Menen. Niettegenstaande het pompiers- korps van Menen ln een minimum van tijd ter plaatse verscheen teisterde het vuur het grootste ge deelte der barakwoning, gezien de felle wind. De meubete der oude lieden welke nog konden worden gered, werden fel beschadigd. Het koude weder der belde Paasdagen heeft veel lijnvlssers weerhouden van hun geliefkoosde eport Enkele onversaagden heb ben toch de koude Noorderwind getrotseerd om enkele visjes te venschalken. Het resultaat ls niet zeer bevredigend geweest De bes ten onder hen hebben toch wat voorns kunnen bemachtigen bij middel van deeg als aas. Het ka naal van Lo schijnt opnieuw ta melijk goed bevolkt te zijn, zulks blijkt door de mooie vangsten van rietvoorn die er reeds verwezen lijkt werden tijdens de Zondagen van April. Sommige lijnvlssers die het reeds gewaagd hebben deze vroe ger zo visrijke vaart opnieuw te toetsen na de verontreiniging van November Jl., werden niet teleur gesteld. Vangsten van 8 A 4 kgr. rietvoorn zijn geen zeldzaamheid geweest. Benevens deze rijke viswaters, moeten we nog bijzonderlijk de Moerdijkvaart en het kanaal van leper naar de IJzer vermelden, die ln het voorjaar de meest be zochte waters zijn. Al deze kana len zijn voor 't ogenblik zeer zui ver en visrijk. Laat ona hopen dat ze het ganse jaar zo blijven. Nog een achttal dagen schelden ons van de totale sluiting der vis serij, die zich heropent op 2' Zon dag van Juni. Inmiddels blijven er nog een paar dagen waarop de lijn mag uitgeworpen worden, en namelijk op Zondag 25 April en 1 Mei. Voor wat betreft de belde feestdagen van Pinksteren, zulks dient nog afgewacht te worden, gezien de Hjnvdsserij op die dagen bij K. B. dient toegestaan te wor den. V. R. Te Cannes is de Belgische honderdjarige Mevr. Wed. Maria Costil, overleden. Zij was geboren te Tienen op 20 Februari 1854. In de Paastijd werden, tradi tiegetrouw, de priesterwijdingen toegediend aan de late roepingen en aan de bekeerlingen. Onder deze bevonden zich terug verschil lende vooraanstaanden. Tijdens de conferentie te Ge- nève zullen vijf officiële talen ge bruikt worden, nl. Engels, Frans, Russisch, Chinees en Koreaans. Priesterbenoemingen Door Z. Hoogw. Exc. Mgr De Smedt, Bisschop van Brugge, wer den benoemd tot: Bestuurder der Tuinbouwschool te Roeselare: Z. E. H. Godfried Oost, leraar aldaar. Onderpastoor: te Torhout, E. H. Gaston Bon te, leraar aan de Vakschool te Brugge; te Sinte Kruis, E. H. Robrecht Verduyn, onderpastoor te Wij- nendale. Tot Kapelaan op St Jozef te Zwe- vezele-Hille: E. H. Jos. Goethals, onderpastoor te St Michels Roese lare. Andere benoemingen vinden on ze lezers op blz. 2 van dit blad. GROOTSE PRIESTERDAC TE DADIZELE Op Maandag 26 April 1954 gaat er te Dadizele een grote Priester dag door. Te 14 uur zal Z. Exc. Mgr De Smedt in de Basiliek een toe spraak houden, waarna de honder den verwachte priesters de Omme gang zullen gaan. Daarna gaan ze naar het nieuw retraitenhuis Ma ria Assumpta.» waar de plechtige inwijding zal geschieden. Te 16 uur is er H. Mis. waarna de priesters het retraitenhuis, de hof van 't kasteel en het speel plein zullen bezoeken. DAViDSFONDS op Zondag 25 April 1954 Inzonderheid de Davidsfondsers uit Westviaanderen worden talrijk verwacht te Hooglede op Beloken Pasen voor de grootse Warden Oom-Herdenking, welke die dag aldaar plaats heeft. De nieuwe Consciencedie zijn volk meer dan 20 deugdelijke boeken schonk «Uit het Volk Voor het Volkverdient het ten volle. De afgevaardigden uit de Da- vidsfondsafdelingen verzuimen niet tegen Pasen in te tekenen, én voor het feestmaal én voor de toneel avond, door storting van het be drag op de P.C.R. nr 421347 van de Davidsfondsafdellng Hooglede. Het ordewoord weergalme: alle Davidsfondsers met hun eigen vlag naar Hooglede op Zondag 25 April e.k.! soc WET IN VERBAND MET HET BOUWEN VAN MID DENSTANDSWONINGEN Wet van 8 Maart 1954 tot bevor dering van de bouw, aankoop en verbouwing van middelgrote wo ningen. Art. 1. - De Staat kan zijn waar borg voor een goede afloop verle nen voor de terugbetaling van de hoofdsom en de betaling der In tresten en lasten van de leningen en voorschotten ter uitvoering van deze wet met het oog op de bouw, de aankoop en verbouwing van middelgrote woningen. De staats waarborg wordt verleend door be middeling van de Algemene Spaar en Lijfrentekas van het Centraal Bureau voor Hypothecair Krediet of van de Nationale Kas voor Be roepskrediet, onder de door de Ko ning vast te stellen voorwaarden. Art. 2. - Het bedrag van de le ningen en voorschotten kunnen slechts toegestaan aan personen die geen ander woonhuis bezitten dan waarvan de verbouwing werd toe gestaan. Art. 3. - Het bedrag van de le ningen en voorschotten mag de bouwsom, met uitsluiting van de prijs van de grond of 9/10" van de kosten van aankoop, grond inbe grepen of verbouwing van het pand niet overschrijden. Art. 4. - De koning bepaalt de voorwaarden waaraan moet vol daan worden om te beantwoorden aan het begrip middelgrote woning en stelt alle uitvoeringsmaatregelen vast. Art. 5. - De in artikel 1, lid 2, be doelde instellingen kunnen hun be- heerkosten door de geldopnemers doen terugbetalen. Daartoe kan bij Min. Besluit een schaal worden vastgesteld. Die in stellingen heffen daarenboven, van de geldopnemers 1 van de opge nomen bedragen. Art. 6. - De afhoudingen worden afgedragen aan een Gemeen Waar borgfonds, dat beheerd wordt door de Algemene Spaar- en Lijfrente- kas. De koning bepaalt het statuut en werkingsvoorwaarden van dit Fonds. 010 OVERWIKT DE MARGARIHESMAAK De oudste vrouw van Frank rijk, mevr. wed. Courtual, is over leden. Zij was niet ver meer af van haar 110' verjaardag. neemt dan een der prachtige schepen van de om volgende redenen 1.— Uw taal Uw keuken aan boord. 2.-Inscheping te Rotterdam of Ie Havre. 3.-Voordelige prijs; minimum: 8.375.-Fr. 4.—Bekwame agenten staan te Uwen dienste. Voor nadere inlichtingen en tijdige plaatsbespreking wendt U ln vertrouwen tot Kosmos-Toerlsme, Grote Markt, leper. N. Duthov, Rllselstraat 227. Menen. G. Lenoir, Unlversum-RelSbureau, Bruggesteenweg 134, Roeselare Maandagmorgen 19 April begaf Mej. Vanlosveïdt Sim., wonende Kassei op Otegem te St-Lodewijk- Deerlijk, zich zoals naar gewoon te per fiets naar haar dagtaak in een Kortrijks grootwarenhuis. Omstreeks 8.30 uur kwam de jonge, vrouw aan de kerk te Zwe vegem, waar za de richting Kort- rijB zou inslaan. Op hetzelfde ogenblik kwam echter een perso nenwagen, bestuurd door dhr Ach. Lefevere, Kanonstraat, 6, Kortrijk, aan zeer hoge snelheid de plaats opgereden uit de richting Harel- beke en niettegenstaande de jonge vrouw uiterst rechts hield werd ze toch door de auto meegesleurd en zwaar tegen de straatstenen ge slingerd, waar ze bewusteloos bleef liggen. Ooggetuigen snelden onmiddel lijk ter hulp en riepen de bijwo nende Dr Reyntjens ter plaatse, alsook E. H. Onderpastoor Ver- helst, maar niets kon nog baten, want na enkele minuten gaf de ongelukkige de geest, na in extre mis het H. Oliesel te zijn toege diend geworden. De jonge vrouw was 31 jaar oud. fjOOtd^S energie Door de smaak van Solo te veredelen hebben haar fabri kanten een schitterende pres tatie verwezenlijkt die aan de hele bevolking in ruime mate zal ten goede komen! Proef thans eens Solo op het brood. Misschien voelde U er tot nu toe niet veel voor om margarine op het brood te gebruiken... Wel, probeer nu eens Solo. U zult zien dat we allerminst over dreven hebben. De smaak van Solo is inderdaad fijner, heer lijker. Zet bijgevolg Solo op uw tafel... het zal door al de uwen zeer worden gewaardeerd! U zult verrukt zijn over de smakelijke geur van Solo in uw keuken! Laat een klontje Solo smelten in een pan. Mm!., wat *n smake lijke geut- zo fris en appetijtelijk dat het water U dadelijk in de mond komt! Maak gauw een of ander lekker ge rechtje klaar U zult nooit iets fijners gegeten hebben. En ge bruik gerust alléén Solo voor al wat U in de keuken bereidt. Met Solo wordt om het even welk gerecht, zelfs het simpelste, een echt festijn. Ook voor uw kinderen is Solo de cijkste bron van energie De veredelde smaak van Solo maakt dat uw kinderen met dub bele eetlust eten— en dus ook des te beter profiteren van de voedzame grondstoffen en rijke vitaminen die Solo bevat. tO 137 - 02417 BFL U. M. B. - MERK»* Z. E. MOEDER LIBARIA te Op Zondag 2 Mei zal de gemeen- Pervijze hulde brengen aan Z. E. Moeder Libaria, ter gelegen heid van haar diamanten klooster jubileum. Z. E. Moeder Libaria trad in het klooster der Zustere van Liefde te Roeselare op 16 Mei 1892. Op 3 Sep tember van hetzelfde jaar ontving zij het kloosterkleed; op 1 Sep tember 1894 werd zij geprofest en benoemd als overste te Pervijze ln 1904. Een halve eeuw heeft zij met wijsheid en tot eenieders voldoe ning het klooster bestuurd en ook gedeeld in het wel en wee van de parochie. Toen ln 1914 het front tot aan de IJzer werd verlegd en het klooster in puin geschoten, na men de EE. Zusters de wijk naar Alveringem. Vervolgens verbleven zij een tijd te St Idesbald waar zij in een lazaret de typhuslijders verzorgden. Later waren zij werk- CROTE TOERISTISCHE BEDRIJVIGHEID MET DE PAASDAGEN Niettegenstaande het killig weder, heeft men overal in ons land een druk Paasweek-end beleefd. Een echt toeristenleger nam de kust in, alhoewel vastgesteld werd dat vele buitenlandse toeristen het binnen land in reisden, en de kunststeden bezochten. De rijkswacht bediende zich Maandagnamiddag en Maan dagavond van vliegtuigen om ver keersstremmingen te voorkomen. Ook de Sabena boekte een groot aantal passagiers en moest onder ander de lijn Brussel-Nice verster ken. Opvallend was het dat weinigen zich reeds van de Zaterdag op weg begaven. Velen hebben gewacht tot de Zondagmorgen, kwestie van het weder, zodat net op Paasmorgen een echte begankenis werd. MEVROUW PETROV BE KOMT ASYL IN AUSTRALIË Na een dramatische ontvoering, met een lijnvliegtuig, door leden van het Russisch politiebureau, heeft de Australische regering In gegrepen in de zaak van Mevr. Petrov, wier man enkele dagen voordien om asylrecht verzocht had in Australië. De begeleidende Russen werden ontwapend, want het is verboden revolvers mee te hebben in een vliegtuig, en Mevr. Petrov werd ervan in kennis gesteld dat haar man nog in leven was. Hierop be sloot zij, na een telefoongesprek met haar man te hebben gevoerd, ook om asylrecht te vragen. Dit speelde zich af bij een tussenlan ding op een Australisch vliegveld. De Russische protestnota's wer den afgewezen. Men kan moeilijk aannemen i zaam in Frankrijk, te Cayeux-sur- wat de autobestuurder bezielde van op dergelijke gevaarlijke plaats, een zulke hoge snelheid te ontwikkelen, want naast een flik kerlicht-installatie, is er ook nog een gele stoplijn geschilderd op de hoek van de Harelbekestraat. Maar met dit alles werd door deze onvoorzichtige voerder geen rekening gehouden, waarmede hij dan het leven van een jong mens ontnam. Dat dit droevig ongeval in de streek beroering verwekte kan men licht begrijpen. woners als bli^lc van erkentelijk- heid deelnemen aan deze hulde. Te 10 uur wordt in de parochiale kerk een plechtige Hoogmis ge zongen met kanselrede door Z.E.H. A. Vandenberghe, Deken van Veurne. Daarna zal er in de feest zaal van het klooster een hulde gebracht worden, met een cantate uitgevoerd door de meisjes van de lagere school. mer (département van de Somme) en bestuurden aldaar een kinder kolonie van Belgische vluchtelin gen. Na de oorlog keerde Z. E. Moeder Libaria met de zusters te rug. Haar grootste bekommernis was de heropbouw van het ver nielde klooster. In Mei 1940 was het opnieuw een toevluchtsoord voor de vluch telingen en soldaten. Z. E. Moeder Libaria heeft zich jarenlang on baatzuchtig gewijd aan de zie ken. Zij was dikwijls de eerste hulp bij ongevallen en haar apo theek werd door iedereen gepre zen. Alhoewel zij niet rechtstreeks in het onderwijs heeft gestaan, bleef zij als overste in nauw con tact met de leerlingen van de kostschool en van de aangenomen lagere school, alsook met hun ouders. Duizenden oud-leerlingen gedenken met dankbaarheid al het goede dat zij voor hen deed. Op Zondag 2 Mei zullen alle in- Zie vervolg vorige kolom. Tegenade "geringe pijnen cfié Uw levenskracht aantasten, tegen km ftfewrstRSKss bk SSSSSSA onschadiÏ, de matheid na overmatige arbeid- luk tegen móet ge U waarborgen door Hoofd' «n tandplfn Pijnlijks maandstonden Rheumaliek, ischias, spit in de rug Overspanning, matheid Qriep. m verkoudheden 'POEDERS dóór lo «4 20 fr. Familie doos 36 ff, CACHETTEN de doos 20 fr, TABLETTEN de doos 20 fr. beroep te doen op de poeders van Dr MANN. Ze zijn rechtstreeks doelmatig, onschadelijk voor de maag en door hun versterkende t uitwerking de beste steun voor „Uw dynamisme! Heb deze vriend voor Uw gezondheid steeds bij de hand LABORATORIA D' MANN - ANTWERPEN Juist dt tabletvorm Is zo gtmakktlljk. Want hierdoor kunt U telkens de Juiste dosis bepalen. Dikwijls Is een halve tab/et veldasadt. Tube met 30 tabletten, De nieuwe klo£ die zoals vroe ger 2.870 kgr. weegt is verleden week in onze gemeente aangeko men en noemt zoals vroeger Maria Onbevlekt Ontvangen en is versierd met een Maria- beeldje. Hier volgt de tekst die op de klok is gegoten: «De "Weledele Heer Karei de Moucheron van Wijtschate-bij- Ieper heeft mij eertijds in het jaar 1857 geschonken. Onder de oorlog in 19^3 werd ik vernietigd en opnieuw gegoten in het jaar 195i onder de naam Maria «on der vlek ontvangenPeter H. Naeyaert. Meter G. Rabaeye-De- duyver. Burgemeester A. Rabaeye. Pastoor J. Ghuyssaert. Kerkheren G. Dequidt, M. Vandamme, A. Louwagie en G. Rolly. Een woordje over de wijding van een klok: De wijding van een klok wordt gedaan door de Bisschop of een ander hoger geestelijke door de Bisschop aangeduid. De verschillende gebeden en handelingen van deze plechtig heid geven ons weer wat eigen lijk de taak van een klok is. De taak van de Kristenen wiens tolk de klok is: God te loven, te dan ken, te aanbidden, te smeken, en berouw te spreken. Zo zien wij dat bij het begin de boetpsalmen worden gebeden waaronder de psalm «Misere» en «de Prefun- dis Nu zal de klok worden ge wassen opdat haar klanken van berouw, lof, dank, enz... tot God zouden rein zijn voor God. Daartoe worden nu eerst het zout en het water afzonderlijk ge wijd om samengebracht, het ge wijde water te ziin waarmee de klok wordt gewassen. Zo wordt da klok oattrokke» van alle gebruik buiten de dienst van God. Gedurende deze wassing worden opnieuw psalmen gebeden en ge zongen: «Loof mijn ziel den Heer Nu begint de wijding of conse cratie der klok. De Bisschop zalft de klok met de H. Olie der zieken in het midden der buitenzijde en op zeven andere plaatsen onder aan de rand der klok. Met de H. Olie der zieken zalft de Bis schop, want de klok zal de dood van Kristus zelf verkonden en ook de dood van alle mensen. Een tweede zalving doet de Bisschop aan de binnenrand der klok met het H. Chrisma: de gewijde bal sem die ons doet denken aan de Verrijzenis van Kristus en aan de verrijzenis van ons allen. Nu wordt de klok met wierook omgeven en het rokend wierook vat wordt onder de klok geplaatst. Daar wierookgalm gebed betekent zullen wij door de klokgalmen tel kens tot gebed worden opgeroe pen. De klokwijding is gedaan en nu zingt de diaken dat stukje evangelie dat zo goed is aangepast Mensen met vele dingen zijt ge bezig een ding is zeker het rijk van God, komt ter kerke telken male als God U roept langs uw klokke om. Na een laatste zegen over de gewijde klok wordt de klok ge luid eerst door de Bisschop, dan door de Peter en Meter en door de Geestelijkheden. Onder het lof wordt binst de zegen met het Al lerheiligste de nieuwgewijde klok voor het eerst geluid. Na de klokwijding voor het lof wordt het sermoen gehouden door zijn Exc. Mgr De Smedt. Bisschop VSm Brug-ga- Sport (Vervolg) De drie-daagse te Antwerpen is onder meer dan een oogpunt Inte ressant. Daar is eerst en vooral de zeer afwisselende formule, waar door koersen ln lijn en tijdrijden individueel en per groep met el kaar afwisselen. Daar is ook nog de ploegenformule, die wij op zulke manier toegepast nog maar zelden in onze koersen te zien kregen. Het mag ook gezegd dat het ex periment niet ts tegengeslagen. Er wordt gekoerst en er ls strijd. De grote vedetten stelden zich van meet af op het voorplan en stre den voor hun plaats. Koblet begon met de tijdrit te winnen vóór Van Steenbergen, wijl de tweede rit van Dinsdag de zege zag van de man die momenteel In forme steekt: Germain Derycke. De twee ritten van Woensdag zagen min verwachte overwinnaars. De koers ln lijn zag op het laatste een ontsnapping, waarvan Briek Schotte de bezieler was, maar het was de kleine Karei Borghmans die de Kortrijkzaan ln de spurt klopte. Van Est was ook met de rit per ploeg in de namiddag, dank zij diezelfde Van Est, naar Neder land ging. vóór Zwitserland, Bra bant en Westviaanderen, ging ook de algemene rangschikking onder ste boven. Van Ést komt op kop, vóór De Santi, Koblet en Van Sterenbergen. Voorting, Schulte, Ockers, Decock, Borghmans, Wagt- mans en Schatte volgen dan in de orde. Met spanning wordt dan ook uit gezien naar de twee ritten van Donderdag, die de beslissing zullen brengen. Koblet en Van Steenber gen zullen denkelijk nog wel een laatste poging doen. JEAN LAPIN HAALT HET WERELDRECORD AFSTAND LOPEN NEER TE IZEGEM Jean Lapin heeft een nieuw we reldrecord afstandlopen 70 km (Ma rathon) op zijn naam gevestigd. Het oude record stond op naam van een Japanner die de 70 km aflegde in 6 uur 50 min. Jean Lapin is best geslaagd in zijn opzet hij liep 71 km 300 m. in 6 uur. Na afloop van zijn prestatie was hij nog zo fris dat hij zijn in drukken voor' de micro kon weerge ven. De eerste grote ronde, zijnde 29 km liep Jean Lapin in 2 uur, wat neerkomt op een gemiddelde snel heid van 14 km per uur. De loper kende na 52 km koers een ernstige inzinking, veroorzaakt door de kou de, maar na 60 km koers herwon hij zijn forme. In elk geval geen slechte presta tie vanwege de Izegemnaar en dit op zijn 34' jaar. Gedurende de re cordpoging werd Jean Lapin her haaldelijk gefilmd door de zorgen van de Vlaamse Televisie uit Brussel. FLORENT RONDELÉ IEDEREEN TE STERK TE DIKSMUIDE Florent Rondelé, die in Eisden Waregem zijn blakende forme had betoond, behoorde vanzelfsprekend bij de favorieten te Diksmuide. Hij loste de ln hem gestelde verwach tingen in en bleek, na een door de uiterst sterke wind zeer lastige koers, veruit de friste van het deel- nemerslot dat 82 renners had ver enigd. Acht man konden zich op het laatst voorop werken, imaar de Moorsledenaar speelde schampavie en kwam alleen toe. Waarlijk zeer knap werk was dat. Bij de andere uitblinkers vernoemen wij graag Maurits Joye en Gent. Vermeersch. Wij hopen dat die twee dit jaar hun doorbraak mogen kennen. De uitslag: 1. Florent Rondelé, de 176 km. in 5 u.; 2. Edgard Sorgeloos op 10 sec.; 3. Maurits Joye; 4. René Adrlaenssens; 5. Jos. Verhaert; 6. Gentlel Vermeersch; 7. Maurice Meersman, op I min.; 8. René Mer- tens, op 3 nun.; 9. Arthur Monane- rency; 10. Arthur Cleenewerck; II. Marcel Beckaert; 12. Jan Adrlaens sens; 13. A. Schepens; 14. Luc.Huy- brechts, op 5 min.; 15. André Mael- brancke; 16. Leon Daenefcyndt; 17. Gabriel Lamaire; 18. gelijk: Wllly Dessein en Jul. De Voghel. HOLLANDERS BOVEN IN DE RONDE VAN WESTVLAANDERIN Zoals verwacht is de Ronde van Westviaanderen ln het teken ko men staan van de Hollanders, wijl de Westvlaamse renners zich eerder in doekjes hebben laten doen. Er dient evenwel gezegd dat een heel stuk goede Westvlaamse liefhebbers niet aan de start zijn gekomen. Op twee ritten van het einde is evenwel nog niets gezegd omtrent de eindbeslissing. Borremans die de tweede rit won, staat wel aan de leiding, maar Verhelst Jan, win naar van de derde étappe, volgt op amper 32 seconden. Voor de talent volle Kuurnenaar is deze achter stand beslist nog te overbruggen, wijl Roger Callewaert, die vijfde geklasseerd staat, beslist nog een kans op de eindzege maakt. SPORTNIEUWSJES VAN HET LAATSTE UUR Leon Vandaele zal niet deelne men aan de Ronde van Nederland. Volgende ploeg werd nu vast aan geduid: M. Hendrickx, Gielen. Sor geloos, Borghmans, Marien, Pascal en Plas. Onze enige vertegenwoordiger in de Ronde van Tunesië, Albert Christiaens, doet het er vrij goed. Hij won er o.m. een rit. werd twee maal mooi ln de ereplaatsen aan- getroSen en staat momenteel der de in de klassering. De Ronde van Marokko is tot nog toe onze kleuren niet gunstig geweest. Couvreur, ziek, moest in de tweede rit de strijd staken. De- volder, Rosseel, Vermotte en Van Geneugden eindigden telkens met de grote groep en alleen Willy Geers hield zich kranig. Hij stond na de tweede rit derde geklasseerd in zelfde tijd van de leider. Volgende ploeg werd aange duid voor de Ronde van Luxem burg: Close, Vander Stockt, Gilbert Desmet, Vandervoorden, Jos. Lefè- vre en Jan Zagers. André Blomme is invaller. van het Gewest Kortrijk. geris immers slechts één puntje Voor de achtste maal wist het knappe korporatieve ploegje der Zwevegemse draadtrekkers de ti tel te veroveren in het gewest Kort rijk. Van die 8 titels werden er vijf opeenvolgende behaald gedurende de 5 laatste seizoenen. De drie ove rige dateren van de seizoenen 1940 (Vlaamse Voetbalbond), 1941 en 1942 in de B.V.B. 't Was in, dit laat ste jaar dat ze in de provinciale ti telstrijd verloren tegen een Oost- endse ploeg. Waar de laatste jaren de titel echter telkens vrij afgetekend be haald werd, moesten we dit jaar wachten tot de laatste partij ge speeld was vooraleer we bescheid kregen. Door het verliezen van hun voorlaatste match tegen het sterke V. C. Kortspin hadden de Bekajon- voorsprong bij het aangaan van hun laatste partij. Deze laatste kamp echter werd een glansrijke 5-1 over winning waarmede dan ten slotte toch weer de titel uit het vuur ge sleept werd. Hopen we nu voor de kranige «roodjes» dat ze het in de provin ciale titelstrijd even goed mogen doen en ook die titel weer verove ren, die ze reeds éénmaal naar Zwe vegem brachten (seizoen 1951-52) nl. van provinciaal korporatief kampioen. Om te eindigen echter kunnen we niets anders dan voorzitter F. Mat ton en de vader van de Bekajon- gens, secretaris Pierre Coopman, alsmede de ganse kamploenenploeg van harte feliciteren om wat ze reeds wisten te bereiken

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 11