3 Politieke toestand in ons land Uit het U/ervikse HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 24 April 1954. Biz. SCHUIF langFmark de banden waarborgen een MAXIMUM rendement van Uw traktor! A. W. T. - RUDRBEK PLOECSTEERT Afschaffing der vrijstellingen voorzien WERVIK Prachtige uitslagen op Vette Os »-prijskampen DE POLDERS W. S. IEPER De gesternden die voor de gelegen- 1 id optraden tegen twee elftallen uit et Gentse hebben hun kleuren in re gehouden. Het eerste elftal waarin tnkele Juniors, waaronder Roose. Van- elrsbilck en Maes optraden, boekte r en flinke overwinning tegen de Gentse Selectie waarin nochtans en- ele veteranen zoals Ebbellnckx en Deraedt, ex-Gantoise doelverdediger, te vinden waren. Maes liep met zijn twee doelpunten in de kijker terwijl r-.nze A-mannen het zaakje als een flinke training opnamen. Deboi zorg de voor een derde doelpunt, terwijl de rechtsbinnenspeler van Gent de ear redde. De Juniors van Gantoise, waarin Jammer genoeg Van Parys ontbrak, konden ons heel wat minder bekoren. Onze mannen zorgden echter voor een stevige repliek. A. Degroote en Vandromme waren de bezielers van het flink samenspelende White Star-elftal. In de verdediging bleek Eric Devacht een niet te versmaden stopper en doelman Deback liet zich opmerken door zijn gepast uitlopen en zijn zulv»X9 re'Gx. Waar de onzm in de eerr.e hr'ft m«-fc wind voord eel onmiddellijk bij start 10 uitlie pen, slaagden zij er niet meer in de Oüt*'w verdedigers nog in gebreke te vinden. In de tweede helft slaag de de b°T«-- '^rs via hun rechtsbuiten gelijk te -teilen. Stand die trouwens op he; einde de volle weergave van •et geleverde spel geworden is. Zondag aanstaande Dan krijgen wij de grote schok de stedelijke derby W. S. leper Ce"clï leper Waar Carpels. Soenen en maats virtueel kamp. oen, nog een punt beslist vandoen hebben om de e^kerheld over de overgang te heb ben, en de gesternden ook beide pun ten best kunnen gebruiken, geloven wij vast dat deze wedstrijd tot de apotheose van het seizoeneinde kan uitgroeien. De AugustinusmanneD heb ben als leiders van de reeks de mees te kaos. zonder dat zij daarom de punte-i zeker zijn. Goalgetter Parreln en linksbuit°n Devos blijken bij Cercle de gevaarlijkste pions. Maar daartegen mogen wij gerust een Deboi en Slosse en een Coffyn voor opstellen. En waar de laatste wedstrij den van onze gesternden een stimu lans bleken om steeds meer en beter, werd de vorm telkens een beetje ge scherpt, zodat wij met meer dan een kans tussen de krijtlijnen zullen ver schijnen. Het blijft echter voor alles een derby waarover moeilijk een oor deel te vellen is. Dat de besten het in een beste geest van kameraadschap en fair-play mogen winnen Uiterst gemakkelijke betalings voorwaarden. Verdeler voor het arrondissement leper: Garage G. VANDERMEERSCH, Steenweg op Dikkebus, 11 IEPER ((Statie) - Tel. 201.08, (c-7931) SCHEEPVAART Schepen gelost Orgaschipper Verschelling, met 100 Ton graan, voor Vandeputte All- dor, leper. Rosa schipper Leeuwesteen, met 325 Ton zand, voor Dumon-Vander- venne (Kemmelberg). Greta schipper Walhout, met 222 Ton kelen, voor Dumon-Vandervenne (Kemmelberg). Hontestroomschipper Bouterse, met 227 Ton kelen, voor Dumon-Van- dervenne (Kemmelberg). Député y>, schipper Albrecht, met 241 Ton kelen, voor Dumon-Vander- venne (Kemmelberg). El]aschipper Baaly, met 227 Ton kelen, voor Dumon-Vandervenne (Kemmelberg). Volharding schipper Vandende- ren, met 163 Ton zand, voor Gebr. Deconlnck, Vlamertlnge. Mathilde schipper Wandels, met 251 Ton cement, voor Depuydt Albert, leper. Albatros s>, schipper V&ndewerf, met 375 pakken turf, voor Firma Bloot- aeker-Vermeerech, leper. HERDENKING DER CASAANVAL TE ZUIDSCHOTE op Zondag 2 Mei 1954 Op 22 April 1915, tegen alle oor- 'Jogswetten in, maakten de Duitsers gébruik van stikgassen ten einde het frontder geallieerden te kunnen doorboren. De aanval had plaats op Steen- strate aan de verbindndg der Fran se en Belgische troepen. Onder de regimenten die zich bijzonderlijk onderscheidden waren het 418e Franse Infanterieen van Belgi sche zijde de GrenadiersUit erkentelijkheid voor hun dappere verdediging gaf de Koning toelating de naam Steenstraetete ver melden op hun glorierijke vlag. Een gedenkmaal werd opgericht en in gehuldigd te Zuidschote in aanwe zigheid van Koning Leopold III. We gedenken dit jaar de 39" ver jaardag van die eerste aanval bij middel van stikgassen, tijdens wel ke de Grenadiers, aan de rechter vleugel van het Belgisch leger, halsstarrig aan de vijand weer stand boden. Hun heldenmoed red de de toestand op gans het front, de overlevenden van die glorievolle slag mogen fier zijn over die wapen feiten welke een der prachtigste bladzijden uit het Grenadiersleven vullen. Gedenken wij, bij die eer volle dag al onze wapenmakkers die daar hun leven hebben veil ge had opdat wij zouden zegevieren. Ziehier de dagorde van Zondag 2 Mei Te 10.30 uur Aankomst der Gre nadiers alsmede de delegaties met vlag van alle vaderlandse verenigin gen. Ontvangst door de Overhe den ten gemeentenihuize. Te 11 uur Solemnele Mis voor alle gesneuvelden. Daarna huldebetoon aan het monument der gesneuvelden van Zuidschote en op 't Engels kerkhof. Optocht naar het monument der Grenadiers alsmede huldebetoon en défilé der oud-strijders. Verder naar Steenstrate-brug, monument van 3" Linieregiment en naar de plaats waar voorheen het prachtig Frans monument stond. Op Lizern ontbinding van de stoet. Te 14 uurNoenmaal in 't Ge meentehuis. Alle oud-strijders met hun vlag, uit het omliggende, zijn verwacht. Onder meer is er reeds de verze kerde toetreding van een Franse en een Engelse afvaardiging met vlag, ook het muziek van Boezinge en de juffers van het Rood Kruis af deling Boezinge, in uniform, voor het dragen van bloemgarven in de stoet. KONING BOUDEWIJN NAAR OSLO De Koning heeft in gezelschap van Erf groothertogin Joséphine- Charlotte en Erf groothertog Jan van Luxemburg de reis naar Oslo ondernomen, waar zij de lijkdienst van Kroonprinses Martha van Noorwegen hebben bijgewoond. Bij het betreden van het vlieg veld van Meisbroek werd het Na tionaal Lied uitgevoerd door de muziekkapel van de Gidsen. De Koning schouwde er ook verschil lende détache-nenten van het le ger. leeds Woensdagavond arri veer' de jonge vorst terug te Brussel. ZUIDSCHOTE Hoerengild' Algemene vergadering in de toneel zaal, Woensdag 2a April, te 20 u. Op de dagorde staat een belangrijke voordracht door Mr Demonie. Allen vriendelijk uitgenodigd. BOEZINGE Regering. En nu?... Het Paasei, dat we ver leden week hebben verwacht, is er. Wij hebben een linkse Regering en de mensen die aldus gestc-md neb ben, zuilen nu tevreden zijn. Het zal nu veel beter gaan! De boeren zu l: reden hebben om te boffen, want schreef niet een links blad, dat he. gezag van de Boerenbond zou gebro ken worden? Menen onze boeren werkel'dat ze daar zullen pro mee doen, ten minste toch deze d. voor de linksen hebben gestemd E sommige winkeliers en commergan- ten, was het niet van de Liberale: en ook sommige van de Socialist' dat ze het heil verwachtten? De ti zal het uitwijzen en het zal nie lang meer duren, want ge kunt he reeds voelen met uw elleboog. De Socialisten die alleen maar de werk man kennen en enkel maar overhel len naar de burger, de middenstan der en de boer om deze ook werk man te maken, en ervan te profite ren om hun broedkast aan te vullen Asa wij zijn te schepe en zuller moeten varen. Onze kerkmuur Die is stillekens. heel stillekenr aan het veranderen. D: brieken ko men niet in, dan maar aan de p a te banden voortgedaan. Het zal moe: zljr., en onze dornnlaats die daardco zo lang erbarmelijk was. zal nu dor iedereen mogen gezien worden. He is toch jammer dat de kerk n'r iuist omgekeerd staat; wat zou die prachtige toren machtig uitkomen, en zou ook zoveel niet afzien van dr westerwind en re^en, die hem lel!1" aan het uitvreten ziln. Die tore- heeft al iets tegengekomen s,v"*s h na de oorlog 14-18 heropgebouwd werd; ln '40 werd hij bijna heel om ver geschoten en onder de herstel ling door de wind kreeg hij ook een schudding die aan de ribben h'pi" doch... hil staat er, een echt mees terwerk. ver boven het dorp uitste kende. zodat men hem van heel ver reeds kan bewonderen. Kinemavertoning. Heden Zondag 25 April, te 19 u., u. de parochiale feestzaal, de kleurfilm De Dief van Tanger Prins-xlegen Mustapha, regerende over Tunis, v de wettige troonopvolger, de drie jarige kroonprins Hussein, doen ver dwijnen om zelf vorst te worden Hiervoor gebruikt hij een bijzondere manier, die, zoals de film u toner zal, niet zal slagen, zoals hij hc wenste, doch voor zijn dochter va~ rote betekenis zal zijn. De grot- lmster Piper Laurie vertolkt dr oofdrol met Tony Curtis, neven 'eggie Castle en andere vermaard- :p eiers. H. Zending. Onze tienjarige Heilige Zendir wordt voor de vierde maal gegeven in het jubeljaar 1954 onzer paroch Boezinge. Deze gaat door van 20 tot 29 Juni, dus volop in de zomer, al- het landbouwwerk vooral nog niet te groot is. Zoals vroeger, zullen het nogmaals Paters Redemptoristen zU en felle predikanten. Met deze H. Zending zullen er natuurlHk rr eens schikkingen moeten genomen worden, zoals bij de jaarlijkse retret- ten. Wij zijn benieuwd hoe dat nu zal ineen gestoken worden, want vee1 tijd is er niet meer, nog een kleine twee maanden. V.K.S.J. Woensda/g a*., 28 April, te 19.30 u. in de parochiale feestzaal, geven de Vlaamse Katholieke Studerende Meis jes een reidansavond, afgewisseld me' alle soort leuke nummertjes. Naar het succes dat ze elders oogstten, belooft het een aangename avond te zijn. Kaarten worden ten huize aan geboden. Geltenbond. Algemene vergadering voor de 1' den van de Geltenbond en van het Werk van de Akker op Zondag 2 M*5' 1954 bij Vr. Wed. Margriet Noreel- Meyfroot, te 18 u. Benevens de voor dracht door Meester Demonie, zullen eremerken overhandigd worden aan twee bestuursleden van het eerste uur. Om te sluiten: tombola. Bedevaart. Naar O. L. Vrouw van Oostakker en de H. Rita te Gent, iaarlilkse be devaart op Donderdag 20 Mei. Deze die verlangen eraan deel te nemen, mogen zich van nu af reeds aange ven ter Pastorij. Scholen. Onze scholen hernemen hun leer gangen op Dinsdag 4 Mei. na lezing:, ons blad in de handen van een vriend of gebuur die het nog: niet heeft. U bewijst er ons een dierst mee. Dank. Kunstdansavond. Op Zondag 25 April te 19.30 uur, in de zaal De TapKlerkenstraat, gaat een grootse Dansavond door on der de kundige en gekende leiding van Jufrouw Hilda Steelandt. Daar zullen we 2 uur kunnen ge nieten van: - meeslepende Volksdansen; - verzorgde Kunstdansen; - aantrekkelijke zang Deze avond wordt ingericht door de V.K.S.J. Kaarten aan 15 fr (Kinde ren 5 fr.) te b:komen bij al'de leden en aan de zaal. Schielijk overleden. Woensdagmorgen werd de heer Hen ri Gesquière, 79 Jaar oud, echtgenoot v. Huyghebaert Marie, wonende Caeye- meestraat, dood aangetroffen in zijn zetel. De ouderling was schielijk over leden. Alhoewel de man wat sukkelde op zijn gang, liet niets het ergste ver moeden. Men veronderstelt een hart- aderbreuk. Bij onze vinkeniers. Op de eerste procfzettlng die door ging op Paas-Zondag waren 39 vogels ingeschreven. Niett.genstaande deze proefzetting uitsluitend bedoeld was voor de le den der plaatselijke gilde, waren door een Jammerlijk misverstand toch en kele vreemde liefhebbers opgekomen, doch na onderling akkoord tussen de Langemarkse leden, werden zij toch tot de zetting toegelaten. Hier volgt dan de uitslag: 1. V.rmeersch Kamiel, met Aperut, Langen- - k, 386 liedjes; 2. Jules De- conlnck, et Blomme, Westrozebeke, 333 1.; 3. 3ourgois Henri, met Inva- lied, Larr »ark, 314 1.; 4. Blanckaert Odiel, met Nero, Langemark, 314 1.; 5. D'H.rck Julien, met Coutey, Lan gemark, 312 1.; 6. Poullie Roger, met Freddy, 292 1.; 7. Caudry Michel, met Adhemar, Langemark, 286 1.; 8. Bac- carne Maurits, met Cerdan, Lange mark, 184 1.; 9. Landuydt Edmond, met Gerard, Langemark, 164 1.; 10. Demey Maurits, met Pietje, Lange mark, 157 1.; Deze mooie uitslagen wettigen dus ten volle de hooggespannen verwach tingen die door onze Langemarkse Vinkeniers gekoesterd worden. Lange mark zal rich in alle zettingen van het gewest duchtig laten gelden. Nieuwe autoplaten. Reeks 200.001 tot 30O.COO. Formulie ren Je verkrijgen op het polltiebureel. Chiro-avond. Op do Hoogdag van Pasen was het voor de Chirojeugd van Langemark een waar Hoogfeest. Het begon 's mor gens ln de H. Mis. De Engelachtige stemmetjes van de Chirojeugd maak ten van het proprium van de jube lende Paasmis, een echt festijn. Wan neer krijgen we meer van die fijne gezangen door die kleine nachtegaal tjes? En dan "s avonds... Vanaf 5.30 u. heerste ln de feestzaal van De Tap een echt geroezemoes en toen te kwart over zes uur, onze sympathieke Chl- roleider Dirk Dumoultn de feestavond inzette met een welkomwoord en zijn drie vaandels liet aantreden, was de echte goede stemming aanwezig. Spij tig dat slechts zo weinig ouders aan wezig waren, om eens met eigen ogen te zien wat htm jongens aan de CHiro hebben. De flink bezette en goed ge drilde harmonie, onder de kundige leiding van haar niets ontziende ka pelmeester, oogstte een reuzensucoes... Niemand minder dan de algemene leider voor Westvlaanderen, E. Pater Feys, Norbertijn, sprak over de Ohiro, haar verhouding tussen gezin en school. De Chiro, wil geen één van belde vervangen, maar aanvullen. In de Chiro krijgen de Jonge knapen he nevens sport en spel, eigen werk en opdracht. Ze leren anders door 't le ven te gaan dan als kuddemensen; ze leren jongens te worden die neen kun nen zeggen, maar ook een Ja- woord hebben. Het d et-ec tie V: spel: «Het geheim van Huntings-Endopgevoerd door de Rhetorikastudenten van het Col lege te leper, was goed gespeeld en tot ln de puntjes verzorgd; ook de uitspraak was beschaafd. Of dat stuk i wel het geschikte was voor een Chiro- "st, kan betwijfeld worden. Nog een kleine vraag- Waarom geen .-.'gen mooi Vlaams lied gezongen? lüeea rijker Juüou dan eigen schoon 1 Dank zij zijn OPEN CENTER, reinigt de SURE- GRIP band zichzelf bij elke wielomwenteling Zijn insnijdingen bezitten het vermogen dieper en breder in de bodem te bijten, en verzekeren een krachtiger tractie. Met Goodyear SURE-GRIP vordert Uw traktor daar waar traktoren met gewone anden geblokkeerd blijven staan VERHOOGD PENETRATIEVERMOGEN NIEUWKERKE THE BELGIAN TYRE CY, NIEUWBURG, 6-8, BRUSSEL. - Tel. 18.35.04. (ac-8242) GRIELEN Door auto gevat. De werken aan het ondergronds telefoonnet hebben vorige week erg het verkeer belemmerd in de Veur- nestraat. Zaterdagvoormiddag fietste August Lemahleu. Inwoner uit Brle- len, ln de richting van leper. Daar het fietspad onderbroken was moest hij de grote baan volgen tot aan de woning van G. Vandermeersch. Hier wilde hij het vrijgekomen rijwiel pad nemen, doch niet bemerkende dat de personenwagen, bestuurd door Mevr. Vandenberghe Ivo, uit Oost- vleteren, ln aantocht was. werd hij door deze aangereden en ten gronde geworpen, waar hij bewusteloos bleef liggen. De fel uitgeweken wagen kwam enkele meters verder tot stil stand. Het slachtoffer, dat hevig bloedde uit een achterhoofdwonde, werd door toegesnelde geburen op genomen en ln het woonhuis van G. Vandermeersch binnengebracht. Dokter Beele. uit Vlamertlnge, die spoedig ter plaatse verscheen, stelde gelukkig slechts enkele oppervlak kige kneuzingen vast. Veldwachter M. Vermeersch stelde het gebruike- i lijk onderzoek tn. Zomerschtkkingen. Vanaf Mei hebben de Zondags missen plaats te 7 u. en te 10 u. De tweede Zondag van de maand te 6.30 u., te 8 u. en te 10 u. De mis- hoorders worden er nogmaals aan herinnerd dat voor het aanvangen der H. Missen het rad'o-uur gevolgd wordt. Uitzendpost Brussel-Vlaams geeft elke morgen het juiste uur aan vahaf 6.30 u. tot 7.30 u. Wie dus het radio-uur volgt komt zeker op tijd in de kerk. ELVERDINGE Gemeenteraad. 1. Voorlezen en goedkeuren verslag der voorgaande zitting. 2. Goedkeuren van het voorstel der N.M.V.B., de gemeenteaandelen in de over het grondgebied lopende autobuslijnen, in eenzelfde soort aandelen te versmelten onder de be naming «Autobuslijnen van het cen trum van Westvlaanderen x>. Aan de maatschappij zal echter de moge lijkheid gevraagd worden om de lijn Ieper-Diksmuide over Elverdinge te laten gaan. 3. Goedkeuren kaart der water lopen, overgemaakt door de Besten dige Deputatie» behalve voor de Paddebeek, die in tweede in plaats van in derde categorie te rangschik ken is. 4. Wegeniswerken aan de Elzen- dammestraat zullen voortgezet wor den tot aan het grondgebied Vla mertlnge. 5. In de Boezingestraat zal, dank zij de A.C.W.-mannen, verbe tering gebracht worden aan de wa terloop. 6. Algemeen bekrachtigen voor 1954 van de voor 1953 genomen be slissingen inzake geboortepremiën. 7. Toestaan van een grondver- gunning op het kerkhof. 8. Bij gebrek aan schriftelijke aanvraag of toestemming; uitstellen van goedkeuring der benoeming van Dr Touquet tot onderluitenant bij de brandweer, tot de volgende ver gadering. 9. Verlenen gunstig advies aan volgende stukken: - Proces-verbaal van kasonderzoek van de C.O.O.; - Rekening van de C.O.O. voor '53; - Rekening der Kerkfabr. voor '53; - Begroting der Kerkfabr. voor '54. 10. Verlenen gunstig advies aan voorgenomen voorkoop van grond door de C.O.O. aan dhr Hoofdonder wijzer Debruyne André. Reinigingsdienst. WIJ herinneren hier nogmaals aan het feit dat alle vuilnis in draagbare bakken of manden moet geplaatst worden en dat slechts de laatste Za terdag en iedere maand glasscherven, gebroken potten en pannen, alsook allerlei gebroken gleiswerk meegeno men worden. Pensioen. Op Zondag 2 Mei as. gaat van 9 tot 11 uur, ten gemeentehuize, de maandelijkse zitdag door voor het innen der pensioenbijdragen van alle vrij-verzekerden, geboren in April. Boekje voor ontvangstbewijzen meebrengen a.u.b. BESELARE Duivensport. Uitslag ARRAS: 1-2. Everaert H.; Saelen G.; 4. Vandenabeele M.; 5. Saelen J.; 6. Cardoen E.; 7. Dewan- ckel J.; 8. Saelen H.; 9. Vandamme C.; 10. G. Samyn. Uitslag LE TOUQUET: 1. Degryse J.; 2. Bekaert G.; 3. Degryse J.; 4. Dewanckel J.; 5. Saelen H.; 6. Tall- lieu S.; 7. Vandepoele P.; 8. Van- denbussche. Zondag 25 April vluchten uit Arras en Breteuil. BIJ de Vrouwengilde. Op Paasmaandag was er koffle- feest voor de leden van de Katho lieke Arbeidersvrouwen. De opkomst was zo groot dat er geen koeken overbleven en ook de grond der kof fiekan zichtbaar was. Smakelijk was deze kleine maaltijd, antrekkelijk waren de leuke nummertjes van klein en groot en deugddoende het woord van de E. H. Proost uit leper. Volgens jaar zal niemand willen ontbreken. Maandag 3 Mei richt zelfde vrou wengilde een réis ln naar de Heilige Bloedprocessie te Brugge om dan verder door te reizen naar Oostakker en Broeder Xsidoor te Kortrijk. DE BEKRONING VAN ONZE LEERGANG Op Zondag 2 Mei a s. gaat de wedstrijd in Voordrachtkunst door, die onze leergang in Uitspraak leer en Voordrachtkunst zal be kronen. Gemiddeld volgden 50 cursisten deze lessen. Meer dan de helft hebben het aangedurfd aan de wedstrijd deel te nemen. Al deze krachten, die reeds tij dens de lessen moesten naar voor komen, en voor het critisch oog en oor van de lesgever Antoon Van der Plaetse defileerden, zul len zich meten in een zorgvuldig voorbereide kamp. Deze wedstrijd vaat door in de «Hostellerie St Nicolas», G. de Stuersstraat te leper, op Zondag 2 Mei, te 16 uur. De jury staat onder voorzitter schap van Remi Van Duyn. De ingang is vrij voor iedereen. HULDIGINGSFEESTEN VAN BURGEMEESTER MARCEL VANDEPUTTE TE HOLLEBEKE op Zondag 25 April Programma Te 9.45 u.: Verwelkomen van de Heer Burgemeester door de plaat selijke Overheden en de Voorzit ters van de plaatselijke verenigin gen. Te 10 u.: Plechtige Hoogmis met bijzondere Muziekuitvoering en Te Deum, waarna receptie ten huize van de Heer Burgemeester. Te 14.30 u.Vorming van de Stoet op de Kortewilde. Te 15 u.: Grote Feeststoet, met de medewerking van alle plaatselijke verenigingen en maatschappijen en van de ganse bevolking. De stoet gaat van de Kortewilde, langs de Kasteelstraat, Neder-Waas- tenstraat heen en terug, Ieper straat heen en termf, Houtem- straat, Kasteelstraat, Dorpplaats voor schouwing, Voormezelestraat, waar de Stoet uiteen gaat. Na de Stoet, Hulde aan de Oor logsslachtoffers bij het gemeente lijk gedenkteken. Te 17 u.: Ontvangst van de ge nodigden ln de gemeenteschool. Te 17.15 u.: Muziekconcert op de Dorpplaats door de Gemeentehar monie La Fraternité van Hout- hem. Te 20 u.: Op de Dorpplaats, Bal in open lucht, speciaal samenge steld orkest, bijzondere verlichting en folkloristische dansen, uitgevoerd door gekostumeerde beroepsdansers. HANENKAMPEN TE WAASTEN-ZUID UITSLAGEN Gapaert - Olivier Vervisch - Maréchal Debrouwer - Desmedt St Hubert - Dewulf Vanhove Fonteine Komen - Moorslede Gapaert - Kruiseke Decadt (leper) - Trois Ballots Dumoulin - Ten Brielen Komen - Jonkershove Montagnard - D.nudt Remy - Vanrobays Castelein - Logie Vanhove - Dewulf Gapaert - Lemahieu Vervisch - Grand Féril BUlkam - Vink Callens - Van Royen Beckaert - Dewulf Ten Brielen - Merkem Hanetor - Goudrom Dewulf - D'Hert Descamps - Fonteine Pauwels - Becquart Outhier - Voormezele Callens - Vynck Quenoy - Maréchal Decadt - Van Royen Lemaire - Ryckebusch Cordina.il - Mahieu Goemaere - Grand Péti, Boutens - Voormezele Boulet - Van Robays R. Oardinail - Callente Wcrvik - Merkem Eecke - Debarduirs Fonteyne - Derudder Montagnard - Debaene Boulet - Jonkershove Descamps - Vynck Louis - Ryckebusch Ten Brielen - Pauwels Maréchal - Montagnard Outhier - Castellen Callente - Trois Ballots Komen - Vynck Qu: noy - Callens Debaene - Beele Waasten Verenigd verliest de tij tegen Zandvoorde Verenigd. 0 - 1 0-1 1 - 0 0-1 1-0 0-1 1-0 0-1 0 - 1 1-0 1-0 0-1 1 - 0 1 - 0 0-1 1-0 1 - 0 1-0 1 - 0 1 - 0 1 - 0 1 - 0 0 - 1 0 - 1 0-0 1 - 0 1 - 0 0 - 1 0 - 1 1 - 0 0 - 0 1 - 0 1 - 0 1 - 0 0 - 1 0-1 0 - 1 1 - 0 0-1 0-0 0 - 1 0 - 1 1-0 1-0 0 - 1 0 - 1 0-0 0-0 par- HOLLEBEKE Duivensport. Duivenvlucht op Zondag 18 April, uit Breteuil, 56 duiven. 1. Goemaere Georges, Zillebeke. 2. Leroy Julien. 3. Vandewalle Osc-, Zil lebeke. 4. Titteca Daniël, Zillebeke. 5. Leroy Julien. 6. Comyn Leander. 7. Vermes Cyriel. 8. Vandewalle Osc., Zil lebeke. 9. Goemaere Georges, Zille beke. 10. en 11. Lottegier Roger, Wijt- schate. Uit Arras, 14 duiven. 1. Pieters Kamiel; 2. Pleters Edgard; 3. Vermes Cyriel; 4. Dierynck André; 5. Vermes Cyr.; 6. Piet;rs Edg.; 7. Vermes Cyr.; 8. Dierynck André. GELUWE Burgerstand. Geboorten. Christina Claeys, d. v. Henri en Waignein Elisabeth. Louis Engels, z. v. Gerard en Paula Deleu. Huwelijksbeloften. Verkyndere Gilbert, v. Etterbeek, en Boucken- ooghe Yvonne, v. Geluwe. Staes- sens Paul, v. Vilvoorde, en Vanhee Clara, v. Geluwe. Lescouhier Om er, v. Geluwe en Billiet Hedwigis. v. Me nen. Vancraenen Jean, v. Beersel, en Gouhie Elisabeth. Overlijdens. Adèle Stragier, 84 j., wed. v. Theophiel Prez. Hilaire Vandamme 71 J., z. v. Louis en Ghey- sen Adèle. Marie Lapiere, 65 j., echtg. v. Bernard Penet. Voetbalnieuws. Verleden Zondag stonden onze Sportkringers in het gelid tegenover een Engelse korporatieve ploeg, nl. F. Q. Binley. Op voetbalgebied ston den onze Jongens ver beneden deze van over het kanaal die dan ook een meer dan verdiende 3-5 overwinning behaalden. Daar de onzen met 3 re- serven dienden op te treden is deze uitslag toch nog prachtig te noemen als men weet dat onze tegenstanders drie maal per week wedstrijden spe len. Sedert de oorlog is hier te Ge luwe nog nooit zo een ploeg van over het kanaal aan het werk gezien ge weest. De doelpunten werden als volgt aangetekend: 0-1; 1-1; Na de rust: 2-1; 2-2; 2-3; 3-3; 3-4; 3-5. Naar alle waarschijnlijkheid spe len onze Sportkringers op 1 Mei een vriendenwedstrijd tegen S. C. Lom- bardsijde op hun terrein. Een mooie reis ln 't verschiet. MESEN Burgerstand. Huwelijksbeloften. Yves Hellem, v. Mesen, en Jeannine Vermeersch, v. Le Bizet. Guy Hellem en Mau- ricette Malfait, b. v. Mesen. Huwelijk. Georges Drnnont, landbouwarbeider. v. Kemmel, en Yvette Lefevere, fabriekarbeidster, v. Mesen. Geboorten. Marina Declercq, d. v. Roland en Maria Ferla. Nadine Beghin, z. v. Louis en Maria Menu. De Oud-Leerlingenbond van de Broedersschool. De. jaarijkse feestvergadering van de Oud-Leerlingenbond der Broeders- school, die gewoonlijk gehouden wordt op Zondag, Beloken Pasen, is door onvoorziene omstandigheden verplaatst tot op 27 Mei (O. H. He melvaart) De Turnkring Excelsior De Turnkring Excelsior van Me sen (85 uitvoerders) zal op aanvraag van het feestcomiteit van Ploegsteert op Zondag 27 April, te 16.30 u., op treden bij de feestelijkheden op de wijk Chateau-Nonnette Le Bizet- Ploegsteert. Duivensport. - Hand in Hand Prijsvlucht uit Breteuil: 150 dui ven. Eerste duif te 9 u. 41 min. 01 sec. Snelheid: 1.058 m. 1. Marcel Gouwy; 2. Jeroom Blon- deel; 3. René Fonteyne; 4. Idem; 5. Leopold Roelens; 6. René Fonteyne; 7. Camile Vermes; 8. Michel Desodt; 9. en 10. Marcel Gouwy. VOORMEZELE Burgerstand. Geboorten. Marie-Rose Nachte- gaele. d. v. Albert en Jeaxme Dsbeuf. Christiane Lemaire, d. v. Daniel en Godelieve Lietaert. Martin De- beuf, z. v. Alois en Gabrielle Platteau. Greta Lemahieu, d. v. Daniel en Marguerite Lewijllie. Huwelijken. Remi Platteau en Suzanne Warlop. Willy Leroy en Elisabeth Ghesquière. Roger Lo ndon en Monique Vanhove. Michel Pacquet en Julia Spinnewijn. Ge rard De Geest en Margriet Lemahieu. Guiao Vandecasteele en Bertha DesmaricouseJozef Degrouwe en Godelieve Feys. Emeric Marcel en Martha Debeuf. Huwelijksbeloften. Barzele Ur- bain en Jeanne Lemahieu. André Lepla en Ginette Sourrie. Overlijdens. Pierre Vermeire. Elodie Pannecouque. wed. v. Arth. Capoen. Eveline Clarebout, wed. v. Edward Vanmoris. Isabelle Bortier. Hector Clarebout. Judith wed. v. Emiel Debeuf. De H. Bloednoveen. De H. Bloednoveen begint dit jaar op Zondag 20 Juni tot 28 Juni, dag van de H. Bloedprocessie. Z. Exc. Mgr De Smedt zal de processie vergezel len en een sermoen prediken onder het lof. Het aantal bedevaarders die het H. Bloed komen vereren groeit nog altijd aan. Vooral voor bloedkwac len en ziekten wordt er gebedevaard. Tegen de Noveen worden rond de kerk 6 nieuwe kapellen geplaats om de ommegang die vroeger bestond, weer te herstellen Veel bedevaarders en groepen zullen deze ommegang kun nen doen. In de kerk wórden ook 5 nieuwe bPandvensters ingestoken die zullen afbeelden, de vijf droeve mysteriën en de Abt van de Abdij van Voormezele. die de Relekwie van het H. Bloed ontvangt uit de handen vaa Z. U, de Paus, Toneel. Verleden Zondag had de eerste opvoering plaats van De Kloof en Als Ma aan de touwtjes trekt Voor een bomvolle zaal hebben alle spelers en speelsters hun best ge daan om van beide stukken iets puiks te maken. Decor, verlichting en grime waren goed verzorgd. Voor al het decor uit De Kloofwas buitengewoon. Aan Goetwilllchen regisseur Meester Quatacker hartelijk profi ciat. Volgende Zondag. 25 April, tweede opvoering te 6.30 uur. Aanrijding. Maandagnamiddag kwam de Heer A. Laversin uit de richting Nieuw- kerke gereden naar leper toe. Aan de hofstede van M. Warlop, dwarste op hetzelfde ogenblik Sim. Maes de baan met een stootkar. Ze werd door de auto gegrepen en met een hoofd wonde ter verzorging naar leper ge voerd. WIJTSCHATE Burgerstand. Huwelijksbeloften. Decroix An dré, v. Houtem, en Dujardin Simon- ne. Lanszweerdt Hector, v. Zwe- vezele, en Delporte Geneviève. Tancré Cyrille en Vandenbroucke Si- monne. v. Waasten. Oud-Strijdersbond. De HH. Joseph en Georges Tancré werden op datum van 5-4-1954 ver eerd met de Herinneringsmedaille 1940-45 Hartelijk proficiat. De strilders die de Strijderskaart 1940-45 ontvangen gelieven dit on middellijk te willen melden aan de bondssecretaris C. De wachter. De strilders 1914-18 die de vereis te voorwaarden vervullen Ereteken met Zwaarden tweede bevordering mógen zich voor hun aanvraag wenden bij voornoemde secretaris. Ja velots vrienden. Uitslag der eiersmijting van Twee de Paasdag: Desodt Michel, 15 eiers; Herman Remi en Herman Michel, 13; Gouwy Julien, 11; Herman Maurice en Van- neste Georges, 9; Jacob Gerard, 8; Cardinael Victor, Gouwy Daniël en Deprince Julien. 6 eiers; Grimonprez Leonce, 3; Gouwy Noël en Taffin Da niël, 2 eiers. Voetbal. Het groot voetbaltornooi der Paas dagen kende een onverhoopt succes. Uitslagen S. C. Menen S. K. Kemmel 37 F. C. Wijtschate Westouter 43 S. C. Menen F. C. Westouter 23 F. C. Wijtschate Kemmel 15 S. K. Kemmel behaalde dus twee maal de overwinning en daarmee de prachtige beker. F. C. Westouter, die de troost- match won, werd ook met een be ker beloond. LOKER Kerkelijk Nieuws. ZONDAG 25 APRIL - Beloken Pa sen. Kerk open te 6 u. Te 7 u.: Gez. Mis voor Juul Goethals, ge vraagd door zijn werkmakkers. Na de Mis processie voor de vruch ten der aarde. MAANDAG 26 APRIL. Te 7 u.: Gez. Mis voor de vruchten der aarde. DINSDAG 27 APRIL. Te 7 u.: Gez. Zeswekenmis voor Victor Louf. VRIJDAG 30 APRIL. - Te I II.; Gez. Zeswekenmis voor Aohiel Casier. ZATERDAG 1 MEI. - Maand toe gewijd aan O. L. Vrouw. Te 7 li.; Gez. Mis ter ere van O. L. Vrouw voor een overledene. ZONDAG 2 MEI. Te 7 U.: Gez. Mis voor de overleden familie van Ernest Dumoulin. 's Namiddags, te 14.30 U-, bedevaart naar O. L. Vr. van de Rode Berg, waar Z. Hoogw. Exc. Mgr De Smedt, bisschop van Brugge, te 3 uur, het Pontificaal Lof zal zingen en het sermoen prediken. Davidsfonds. Voor de eerste maal in de geschie denis van het Davidsfonds en ook in de geschiedenis van onze gemeen te, wordt een Davidsfondsavond ge houden te Loker. Op Woensdag 28 April, te 20 uur, zal Weleerw. Heer Pastoor, ln de zaal der Meisjesschool, voor de leden van de Davidsfondsafdelln<* West outer, Renlngelst, Loker en Dranou- ter een voordracht houden met lichtbeelden over Brugse Edel smeedkunst Alle leden van het Davidsfonds worden verwacht. Ook niet-leden zijn welkom. Een goede gelegenheid om tot het Davidsfonds toe te tre den. Bedevaart naar de Rode Berg. Onze gewone- bedevaart naar de grot van de Rode Berg gaat dit jaar niet door op 1 Mei zelf. maai- wel op Zondag 2 Mei. Dan komt Zijne Exc. Mgr De Smedt, bisschop van Brugge, ln de namiddag en zal door de bedevaarders van Westouter, Re nlngelst en De Klljte opgewacht worden aan «De Hoekjes». Daar zal hij met de bedevaart medegaan en aan de grot het Pontificaal Lof zin gen en het sermoen houden. De bedevaarders va» Loker en Dra- nouter gaan rechtstreeks naar de grot en vergezellen het H. Sacra ment onder t bidden van de Rozen krans. Sportnieuws. Op Zaterdag 1 Mei heeft een koers plaats voor beroepsrenners, uitge schreven door het dagblad Het Volk Rond 12.55 u. komen de ren ners uit de richting van Renlngelst en rijden naar de Rode Berg, waar we ongetwijfeld zullen getuige zijn van enkele goede spurten. (Vervolg van 1' blad) DE NIEUWE VOORZITTERS VOOR KAMER EN SENAAT Volgen® doorgaans goed ingelichte kringen zouden de voorzitterszetels van Kamer en Senaat, respectieve lijk toekomen aan de heren Sou dan (Soe.) en Gillon (Lib.). En nu... Wat de Socialisten eigenlijk met de Liberalen kunnen doen in een regering, is ons niet al te duidelijk. Er is inderdaad slechts één terrein waar zij niet lijnrecht tegenover mekaar staan, en dat is in hun anti-clepcalisme. Of dit cement echter de bakstenen van het broze gebouw zal kunnen samen houden, valt te betwijfelen. De Belgen, uit alle lagen van de bevolking die op 11 April de mening toegedaan wa ren, dat er meer heil te verwachten was van een linkse regering, zullen niet in de eerste plaats vragen of het concordaat met Rome over Bel gisch Congo al of niet goedgekeurd is, of als de subsidies aan het vrij onderwijs gevoelig verminderd wer den, maar zij zullen met meer klem dan voorheen de vervulling van hun wensen eisen. Hoe de Socialisten het nu zullen kunnen klaar spelen om aan de verzuchtingen van de arbeiders te voldoen in gezelschap van de blauwe vertegenwoordigers van het groot-kapitaal, en hoe de Liberalen de middenstanders zullen tevreden stellen met de hulp van de Socialisten, die deze stand slechts ontdekten enkele weken voor de verkiezingen, weten wij eigenlijk niet. Het is typisch hoe dhr Huysmans in zijn eerste voorbarige verklaring precies slechts ogen scheen te heb ben voor twee punten, het concor daat en het onderwijs. Voor het be gon, zat het spel eigenlijk al op de wagen. Komisch doet het ook aan te zien hoe deze meeuw van St Anneke bij Antwerpen een grof manoeuvre uitvoerde. Luidens zijn verklaring zouden er onderhandelingen ge voerd geweest zijn tussen C.V.P.ers en de Socialisten. Geen enkel cor respondent had daar iets over ge hoord en daarbij kwam er weinige tijd nadien reeds een logenstraffing van de kant van de C.V.P. Officieus worden reeds enkele na- Voetbal. Elverdinse 11 Le Bizet. Voor hun laatste match hebben de grensmannen een puntje moeten af staan. De partij bende een even wichtig verloop en de uitslag bon belde bloegen bevredigen. Le Bizet eindigde het seizoen op een eervolle derde plaats ln de al gemene rangschlbbing. Vlnbenpritekamp. Uitslag van Zondag 18 April: 1. G. Soenen, 248 1.; 2. P. Blllau, 142 1.; 3. A. D'Hottne, 104 1.; 4. A. San ders, 53 1.; 5. A. Beauprez, 19 1.; 6. G. Coucbe, 4 1. men van ministers vooropgezet. Het interesseert ons slechts matig, want. de heren zullen het gegeven orde woord naar de letter moeten uit voeren, wat ook de rechtmatige ver zuchtingen van de brede volkslagen zullen mogen zijn. Het artificieel scheepje zal slechts zolang dobbe ren tot een harde windstoot het zal doen omslaan. Zwart-wltte tegen stellingen kan men nu eenmaal niet. overbruggen, tenzij met een soort vuil grijs, het kleur van het on duidelijke en het nietszeggende. ,Of de zogezegde «mistevreden» kiezer, die zich met enkele vage beloften heeft laten paaien, daar mede zal tevreden zijn, dat is een ander paar mouwen. Ook Saint Re my en Wagemans van de C.V.V. zullen hieraan niets kunnen ver helpen. Het kan nuttig zijn dat wij reeds weten welk vlees wij in de kuip hebben. Uiteindelijk zal weer het Vlaamse volk het meest de dupe van de historie zijn. Want wanneer de toelagen aan het vrij onderwijs zullen verminderd worden, zijn het eerst en vooral de Vlamingen die weer dieper in hun geldbeugel zul len mogen schieten. Het zal de socialistische partij leiding weinig kunnen schelen dat zi.i haar grootste winst geboekt heeft in de Vlaamse gewesten. De leiding van die partii berust nog steeds in de handen van hoofdste delingen en Waalse heethoofden, die slechts met misprijzen neerblik- ken op al wat Vlaming is. En het feit dat de Bruggeling, dhr Van Acker, al of niet Eerste Minister wordt, verandert niets aan deze zaak. In de politiek heeft men al tijd stromannenweten groot doen. DE AAP KOMT UIT DE MOUW Dhr Spaak heeft zich voor de eer ste maal uitgesproken over hetgeen er thans zal gebeuren met de duur van de militaire diensttijd. Hij sprak zich uit voor een vlugge toepassing van de 18 maanden, maar voegde hieraan toe dat de vrijstellingen en de criteria voor li chamelijke geschiktheid helemaal zullen moeten herzien worden. Dit betekent dat in 't vervolg de oudste zoon van een gezin met zes kinderen ook zal mogen dienst ne men. Over 't algemeen is dit een van de voornaamste kostwinners in dergelijke gezinnen. Onnodig hier aan toe te voegen dat de Vlamingen het meest onder deze maatregel zullen te lijden hebben. Ons leger zal ook helemaal op punt gebracht worden door het in richten van een vrouwelijk vrijwil ligerskorps. Dit om de stootkracht van ons leger te verhogen BURGERSTAND Geboorten. Opsomer Marie- Christine, ci. v. Henri en. Goument Andrea. Pacco Rika, d. v. Georges en Debrabandere Marie-José. Men- lebrouck. Marie-Paule, d. v. Kamiel en Ghesquiere Georgette. Cousin Magda, d. v. Henri en Verbrugge FranQoise. Vandenbroele Marie- Cecile, d. v. Joseph en Geeraert De- nise. Masschelein Guy, z. v. Jules en Zoetardt Julienne. Overlijdens. Dekens Elvira. 62 J., on. "h. Verstraete Eudoxie, 71 j., wed. v. Bintein Henrious. Van- heste Leon, 78 1., echtg. v. Lietaer Elise. Casier Leon, 73 J., echtg. v. Deput Elise. Vantroys Georges, 52 J., ongeh. DeLmotte Marie, 61 j., eohtg. v. Mahieu Edmond. Gee raert Pierre, 76 J., eohtg. Dehollan- der Emma. Vantomme Roger, vlaswerker, en Ferla Elvire, meid. v. Wijtschate. Huwelijken. Blanckaert Michel, stoelbewerker, v. Poperinge, en Leleu Juliette, spoelster. v. Wervik. Nol iet Antolne, schoenmaker, v. Wervik, en Tydgat Denise, bobijnster, v. Wer vik. Lebbe Michel, wever, en De- muynck Maria, stikster, b. v. Wer vik. Leroy Frans, bediende, en Vandemaele Cecile, z. b., b. v. Wer vik. Hugo Victor, schoenmaker, v. Wervicq-Sud, en Vanderstalle Marie- José, v. Wervik. Gathem André, tekenaar, v. Komen, en Depoortere Gilberte, onderwijzeres, v. Wervik. Huwelijksbeloften. Vercamer Ju- door K.A.S. Wervik. Spionnagespel }n les en Ballots Madeleine, v. Wervik. drie bedrijven. Plaatsen aan 25, 20 APOTHEKERSDIENST Zondagsdienst 25-4-54 en wacht dienst van 25-4-54 tot 2-5-54: dhi Therssen, Leiestraat, Wervik. DUIVENSPORT Uitslag van Zondag 11. uit Arras, bij «De Volksvrienden». 345 duiven. - 1. Beaumon Albert; 2 Vervacke Om.; 3. Potteau Georges; 4. Simoens Ca- miel; 5. Braem Amand; 6. Debeuf Ri chard; 7. Coudron Victor; 8. Taillieu Jerome; 9. Deput Achiel; 10. Depuydt Jerome en Noël. Zondag e.k. bij «De Toekomst». - Arras: gewone vlucht. Creil: met 3.000 fr. waarborg. Op Creil, kampioenschap De Toe komst voor 't Syndikaatder Wervikse liefhebbers en voor De Kort vlugge Zaterdag inkorving tot 17 uur. TONEEL Zaal St Pol Op Zóndag 25 April, te 18 uur, op voering van Het Atoomgeheim K.A.S. Categorie: Stieren met 4 tanden. 1 Prijs Vette Os te Gent en 1 - Prijs «Vette Os» te Arsderlecht. Groep geprimeerde dieren op Vette Os te Gent. Eigenaars: de HH. Soenen G. en Vanderhaeghe A. te leper en Debaeke Achille te Reninge. DEZE DIEREN WERDEN GEVETMEST MET DE VOEDERS MET DE KWALITEITSVOEDERS «DE POLDERS» ALTIJD HOGE RENDEMENTEN EN GROOT SUKSES, ZONDER DE MINSTE TELEURSTELLING VEEVOEDERFABRIEK DE POLDERS DER FIRMA H HOET-BLANCKAEKT- DIKSMUIDE en BEERST (d-8220) en 15 fr. Rangverhoging voor de leden van de Katholieke Actie. EENDR. WERVIK VRILNDENWEDSTRIJDEN E. Wervik 7 4 U. Tourcoing Zondag 11. was U. S. Tourcoiiïg, 1° Divisie Amateurs, te gast bij Een dracht. De talrijke aanwezigen kre gen waar voor hun geld, hoewel langs beide zijden reserven in lijn werden gesteld, zoals dit meer gebeurt bij vriendenwedstrijden. Eendracht zette geweldig op en omstreeks het half uur stond U. S. reeds met 3-0 in het krijt. Toen volg de meer gelijk opgaand spel en de bezoekers konden hun achterstand tot 4-3 brengen met de rust. In de tweede helft was het weer Eendracht die het hoge woord voer de en er nog drie doeltjes bij deed. terwijl U. S. nog een vierde doel luk te. Verdiende zege van Eendracht. Wervik II 4 5 Dadizele Sp. Op Paas-Maandag was het Dadize le, de kampioenenploeg in IIIr Pro vinciaal, die te Wervik op bezoek kwam en er in slaagde Eendracht II nint te verslaan. Dadizele mochfe met windvoordeel aftrappen en slaagde er in na 30 min. spel een voorsprong te nemen van 4-0. Niet alleen de felle wind gaf hen die kansen, het was meer Eendracht'^ verdediging die flaters beging. Voor de rust zou langs beide zijden nog éénmaal gedoeld worden. Na de herneming ging het wat be ter bij de Eendrachters. die drie doe len lukten, penalty inbegrepen. Verdiende overwinning van Dadizele. Op 1 Mei, te. 15 uur. op het ter rein Hellestraat, liefdadigheidsmatcb ten voordele van oudTspeler André Derudder. Dringend aanbevolen aan alle sportliefhebbers. LOURDES-BEDE VAARTEN Men kan zich laten inschrijven en inlichtingen bekomen voor volgende Lourdesbedevaarten, bij E. E, Acker- man, Wervik: van 14 tot 21 Mei; van 18 tot 26 Juni; - van 2 tot 10 Augustus; van 10 tot 17 September. DOOD AANGETROFFEN Knockaert Leon, alhier wonende. Leiestraat, werd op 22 dezer doo:l aangetroffen in zijn woning. De dood zou reeds voor een tweetal dagen in getreden zijn en te wijten zijn aan een hartkwaal. ELECTRICTTEITSDIENST Week van 24-4-54 tot 1-5-54 Zich wenden tot Vandamme Louis. Ten Brielenlaan 68, Wervik. Tel. Ko men 555. Op de werkdagen na 17 uur, zich wenden Gasstraat 3. Wervik. Tel. Ko men 53. GEMEENTERAAD 1. - Proces-verbaal vorige zitting - goedkeuring. 2. - Grondvergunningen op 't kerk hof. 3. - Retributie wegens genot stede lijke reinigingsdienst - wijziging. 4. - Raadsbeslissingen genomen in zitting van 11-12-1953 en van 29- 12-'53, houdende toekenning toe lage plaatselijke mutualiteiten - schorsing door dhr Gouverneur - acteneming. 5. Politieverordening - reinheid der straten en ophalen huisvuil. 6. - Brandweer - onderrichtingen heei Gouverneur. 7. - Kasonderzoek gemeenteontvanger 8. - Wegeniswerken - verbetering*- werken aan de Vredestraat. 9. - Kerkfabriek H. Medardus - reke ning 1953. 10. - Kerkfabriek H. Jozef Rek. '53. 11. - Gemeentepersoneel - aanpassing kader werklieden. 12. - Nationale Maatschappij der Wa terleidingen in kruising Haute Planchebeek - steenweg op Komen - advies. 33. - Onderzoek nopens de onbevaar bare waterlopen - bezwaren - adv. MET GESLOTEN DEUREN 14. - Periodieke wedde verhoging 2 leden - gemeentepersoneel. 15. - C.O.O. - Periodieke weddeverho- giag - Outvalue*-

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1954 | | pagina 6