Smidsalaam 2$$~ Bibliotheek voor Declamators SCHOONE HOFSTEDE Maatschappij Burgerwachten Schieting van Zondag 28 Novemb. 1883 VERSCHILLIGE TIJDINGEN. STmTiJPER, (wijk Kruisstraat,) KOOPDAG EN HERBERGGERIKF Maandag 20 December 1886, Te Amsterdam, hoofdstad van Holland, heeft er heden eene driejaarlijksche tentoon stelling voor de schilderkunst plaats. Mej. Louisa De Hem neemt er deel aan en ziehier wat wij over haar in het dagblad La Fé- dêration artislique aantreffen: Veel bloemen en doode naiuren, die lie n velingsvakken der dames en jufvrouwen. Onder de beste vindt men Mej. Louisa De Hem, van IJperen. «Fruiten en gevogelte Ziedaar iets van de vlaamsche school in w den vollen zin des woords; 't is met eene vaste hand en een krachtig penseel geschil- derd. Wij deelen van harte in den bijval, dien Mej. De Hem in Holland's hoofdstad geniet en wij roepen haar een diedubbel proficiat toe. Sinie-Barhacafaest. Heden Zaturdag houden de kanonniers on zer burgerwacht een prachtig banket, ter gelegenheid van het naamfeest hunner patro nes, Sinle-Barbara. Om 6 ure 's avonds neemt het feest aanvang. Het heeft plaats in het hotel 't Klem IJper, gehouden door Mms Joye. De naam alleen van 't hotel is voldoende om iedereen die nog van lante Miës sp ij zenbereiding geproefd heeft, te overtuigen dat het iets puiks, iets heel lekkers zijn zal, waaraan onze dappere kanonniers eere doen zullen. Het zou ons geenszins verwonderen zoo er daar menig kanonske afgedopt werde, want Mme Joye's kelder is wel voorzien en de wijnen ziju er uitmuntend. Allo! dappere heeren, vermaakt u maar naar hartelust en voldoet maar aan al de grillekens van mevrouw uwe maag! Morgen, Zondag, is het de beurt van het gansche korps onzer pompiers om banket te houden, ter gelegenheid van Sinï'e Barbara. Dat zij zich ook maar hartelijk vermaken en zich de lekkere spijzen en dranken laten smaken. Concert. Ter gelegenheid van het Sinte-Barbarafeest zal het Muziek der Pompiers morgen, 5n dezer, ten 12 ure 's middags, een prachtig concert geven in de groote Hallezaal. Ziehier het programma: Allegro militaire, Wittebroodt. Le Poète et le Paysan, ouverture, Suppé. Romania, polka-mazurka, Wittebroodt. Pot-pourri sur l'opéra Lucie de de Laminermoor, Donizetti. La Malle des Indes, galop. Programma van het concert dat Dinsdag, 7 dezer in het win terlokaal der Concorde zal gegeven worden door het Muziek der Pompiers, onder het bestuur van den heer J. Wittebroodt: Le Bleuet, pas-redoublé, Labory. Le Poète et le Paysan, ouv., Van Suppé. Fantaisie sur Guillaume-Tell, Rossini. Gavotte Stéphanie, Czibulka. Pot-Pourri sur l'op. le Trouvère, Verdi. (arr. p. Ch. Otto.) Les Cloches de Corneville, bouquet de mélodies, Planquette. Les Bohémiens, galop, Sarkozy. Razende honden. Deze week zijn twee mannen,nabij de drie Posthoorns, buiten onze stad, gebeten van hunnen eigen hond, die razend was. Sinds eenigen tijd zagen zij iets ongewoons aan hun hondje en waren ongerust.Zij gingen bij de paters discalsen bidden ter zekere intentie en het was juist dien zelfden dag dat het razend dier hun beiden beet. Zij zullen naar het gesticht Pasteur te Parijs kunnen vertrekken, door de tusschen- komst der stad, waar. de kunst hun wel ge nezing bezorgen zal van het kwaad waarte gen het gebed hen niet behoeden kon. Drama. Dinsdag 11. omtrent 4 ure 's avonds, heeft de vrouw L. B... zich naar de herberg A la Tour alhier begeven, waar dat,volgens men haar gezegd had, haren man al zijn gewin met eene andex^e getrouwde vrouw verteren ging. Daar zij dag en nacht werken moet om haar talrijk kroost een stukje brood verschaf fen, was zij ten einde geduld en ging vrij hare vijanden opzoeken. Zij bracht deze eene diepe wonde in het hoofd toe bij middel van eenen beitel. De gekwetste is naar het gasthuis overge bracht geweest en nu reeds is haren toestand veel verbeterd. Wetenschappelijk tooneel. (Ter herinnering) Maandag 6 December aanstaande, komt de heer Fossier, Bestuurder der wetenschap pelijke morgendvertooningen van de Folies Dramatiques te Parijs, hier De Aarde vóór de schepping van den mensch of De Ba kermat van het Heelal vertoonen. Dat zal eene aardrijkskundige vertooning zijn die de vorming van onze aarde nabootsen gaat. Al de veranderingen, die de aarde onder gaan heeft vóór het verschijnen van planten en dieren, het invallen van hoogten en het verheffen van vlakten, de reusachtige dieren hedendaags van het aardrijk verdwenen en die vóór den mensch leefden, de verschijning van den mensch en nog menig ander wonder ding zal men daar te zien krijgen. Daaren boven zal men nog een reisje ondernemen in de sterrenwereld om er de grootschheid der hemelwonderen gade te slaan. Iets heel en gansch nieuw voor onze be volking, dat zeer leerrijk heeten mag en dat ook niet missen kan eene ontelbare schaar nieuwsgierigen uit te lokken. Opening van het bureel om 8 ure om ten 8 1/2 juist te beginnen. Prijzen: ie pl., fr. 2-50. 2° pl., 1 fr. 3e pl., 50 cent. Kaarten voorop te bekomen in het Par- nassus-Hof. Schermsgel. Zondag en 8 dagen, 12 dezer, geeft de maatschappij de Schermers een mooi en aanlokkelijk feestje in haar lokaal het Zil veren Hoofd. Talrijke uitnoodigingen zijn reeds gedaan en genieten overal het beste onthaal. Eene plaats zal er voor de Dames voorbe houden worden. Dat is het eerste feest, dat die heeren. het publiek aanbieden, en het be looft luisterlijk te zijn. Zaterdag zullen wij aan onze lezers het programma der uitvoerende stukken, mede- deelen. Hoog gelal. Mailliard Gustave 20 25 20 25 25 115 Ligy Félix 25 25 15 25 25 115 Boedt Léon 20 20 25 20 25 110 Froidure Eugène 20 25 20 20 25 110 Vandermarliere L. 25 20 20 15 25 105 Froidure Robert 20 25 20 20 20 105 Vermeulen Henri 20 25 20 20 20 105 BURGERSTAND van den 26 November tot den 3 December 1886. Mannelijk geslacht 5. Vrouwelijk id. 8. verlij deins. Karei Gryffon, wever, 30 jaar, echtgenoot van Emma Cherf, Meenenstraat. Maria Notebaert, zonder beroep, 33 jaar, ongehuwd, Neerstraat. Hendrik Verhaeghe, priester, 50jaar, Mond- straat. Clemencia Couvreur, herbergierster, 62 jaar, echtgenoote van Hubertus Stackenborg, St-Nikolaas buiten. Theophile Rosseel, herbergier, 55 jaar, echt genoot van Maria Verkmdere, Neèr-Markt. Kinderen beneden de "3 jaren. Mannelijk geslacht 0. Vrouwelijk id. 1. Tuchtraad der Burgerwacht. De tuchtraad der burgerwacht van Gent heeft zaterdag namiddag ten stadhuize gezeteld om de zaken te vonnissen ten laste van eenen luitenant-adjudant-majoor, eenen serjant en eenen simpelen burgerwacht, beschuldigd van dronkenschap in dienst, enz. Langt vóór de opening der zitting was het gedee$f(fcder zaal, voor het publiek bestemd, doorj.'"'tie talrijke menigte ingenomen. Er warfenevtSrscheidene officieren van het leger en der burgerwacht in de zaal. De tn/dtAra4fei heerevfïV was samengesteld uit de Zjx De Busscher, voorzitter; ^uitenant A>hondt, bijzit- 'fa den'^ossche, de "''A^rporaal der en de garde \\A? bediening van open- jagetff ^olieTlecP Dq heer y>e ^psscher, majoor-ver slaggever, baar ministerie De zaak van den serjant W.Deraeve wordt eerst opgeroepen. Hij heeft geweigerd de bevelen van zijnen overste uit te voeren. Hij heeft zich in dronken toestand onder de wapens aangeboden en is moeten ontwapend worden. Hij verschijnt niet voor den tucht raad. De wacht K. Peelman is, na dat de rangen zijner compagnie gebroken warenin de omstreken van Vooruit gebleven, hebbende op de baïonnet van zijn geweer eenen wortel. De heer policiecommissaris De Gieter, en nog een ander commissaris hebben hem verzocht den wortel weg te doen. 1-Iij heeft geweigerd. De zaak van den heer K. Delaruelle, luite nant-adjudant-majoor, wordt opgeroepen. De griflier Simays doet lezing van een verslag van onderzoek van den luitenant kolonel De Nobele. Het Openbaar Ministerie vraagt dat de getuigen zouden gehoord worden. Na de getuigenis gehoord te hebben, ver wijdert zich de tuchtraad om 4 u. 25, om te beraadslagen, en komt om 5 u. 30 terug. De Voorzitter doet lezing van de vonnissen veroordeelende K. Peelman tot een dag gevang; W. Deraeve tot drie dagen gevang, en K. Delaruelle, om zijn bataljon blootge steld te hebben aan ernstige gevaren en de maatregelen verhinderd te hebben die geno men waren om de orde te handhaven; voor de dronkenschap en de insubordinatie; om den luitenant Wormser gestampt en belee- digd te hebben, tot vijf dagen gevang en wegzending van de burgerwacht gedurende twee jaren; tot de jaarlijksche storting (ge durende twee jaren) van vijftig frank aan de gemeentekas en tot de kosten. De verleden week heeft het krijgshof te Brussel zich bezig gehouden met het be roep van eenen soldaat van het 2e jagers te paard, baron Gaston Van Loo, die door de krijgsraden van OOst-Vlaanderen en Hene gouwen veroordeeld geweest is tot 4 jaren gevangenis voor aftroggelarij, bedriegelijke ontvreemdingen en dessertie. Baron Gaston Van Lob is 20 jaar: hij is vrijwilliger en ont vangt van zijne ouders een jaarlijksch pen sioen van 10,000 frank. Met al die hulpmid delen was Gaston Van Loo nog verplicht te deserteeren en van hotel tot hotel te gaan logeeren, zonder zijne rekeningen te betalen. Het krijgshof heeft den beschuldigde, die ziek in het gasthuis ligt. veroordeeld tot 48 maanden gevangenis en 130 frank boele voor aftroggelarijen, en tot 1 jaar gevangenis voor dessertie. Van Loo wordt daarenboven verwezen tot de militaire degradatie. Twee mensclienlevens gered. Op vier dagen tijd werden de volgende verkla ringen door de overheid gewettigdRenay, 21 juni 1886. De Zwitsersche Pillen hebben mij het leven gered; reeds meer dan zes maanden leed ik geweldig, ik at weinig en verteerde niet; alles bleef op de maag lig gen; ik had lendepijn; mijne beenen weiger den mij te dragen; uwe Zwitsersche Pillen aan 1 fr. 50 hebben al deze kwalen wegge nomen. Jules Perdreau. La Rochère, 25 juni 1886. Ik leed aan eene ziekte die mij langzaam naar het graf sleepte; ik had eene onuitstaanbare hoofdpijn, de beenen uiterst zwak en niet den minsten eetlust; vernomen hebbende dat verscheidene inwoners der streek door de Zwitsersche Pillen genezen waren, besloot ik 1 fr. 50 aan eene doos op te offeren, en deze doos heeft mij het leveii gered. Mijne vrouw was ook ziek, de Zwit sersche Pillen hebben hare pijnen verlicht, voor ons bestaat het bezit uwer Zwitsersche Pillen gelijk met het bezit der gezondheid. Henri Guiller, kantonier. M. Pelerin. apo- teker, 12, Schildknaapstraat, Brussel. Tandheelkuast van IVlr en ime üeier, Chirurgijns-Tandmeesters-Specialisten, Moskroenstraat, 2, Kortrijk. Een schoon gebit is het schoonste sieraad der vrouw; daarenboven, is een zuiver en regelmatig gebit voor iedereen de bijzonder ste zaak voor het behouden eener goede gezondheid.Ongelukkiglijk neeint de burgerij daar weinig acht op, uit reden van spaar zaamheid, bij de kinderen bezigen vele tand meesters geen ander middel tegen de tandpijn dan de uittrekking, en hedendaags is uittrek ken geen genezen meer. De zuivering, de genezing zonder uittrekken, de emaillering hebben hedendaags de eerste plaats ingeno men onder al de middelen van genezing. Mr Mme M. Meier,chirurgijns-tandmees ters specialisten en leeraars in hunne kunst, Moskroenstraat, 2, Kortrijk, hebben het eerst in Belgie de nieuwe gron'dstelsels inge voerd. Ook ziet men dagelijks menigvuldige zieken zich bij hen begeven, om zich den mond en het gebit te doen verzorgen. Het is eene dame, gediplomeerd in heelkunde voor de tanden, door de belgische gezondheids commissie, die gelast is met dezen dienst, welke een buitengewoon geduld en de groot ste voorzichtigheid vordert, voor dewelke alleen eene vrouw vatbaar is. Moskroenstraat., 2, Kortrijk. Burgerstand van Poperinghe van 18" November tot 2n December 1886. 45el>ooi*ten. Mannelijk geslacht 14. Vrouwelijk id. 11 25Us we! f iken. Verstraete Alfons, 27 j., daglooner te IJperen en Moncarey Lucia Cornelia, 26 jaar, dag loonster. Potié Joannes-Baptiste, Augustus, 71 jaar, slotmaker, weduwaar van Couttenier Sil via, Antonia, en Ilaesebrouck Catharina, Theresia, 72 jaar, zonder beroep, weduwe van Huyghe Josephus, Leonardus, Franc. O verïïj tlens. Techel Pieter, Jacobus, 71 jzonder beroep, wed. in eerste huwelijk vanSimoen, Maria Joanna Cornelia, en echtg. van Vitse Ceci lia Barbara. Vallois, Carolus, 61 j., ongeil., rentenier. Kinderen beneden <1© J jaar. Mannelijk geslacht, 2. Vrouwelijk 2. OPENBARE VERKOOPING VAN EENE en H. 15-08-21 G. medegaande LANDEN, WEIDEN en IWEEffSCHEN Zuidschote, Noordschote en Rening he. De Notaris Clement Van Caillie, ter standplaats van Brugge, zal overgaan op DINSDAG 21 DECEMBER 1886, in hethotel- estaminet de Parijssche Halle, in de Kleine S' Amandstraat, te Brugge, 's morgens om 10 ure, tot den Instel en 's namiddags om 2 ure, tot de Finale Toewijzing der boven gemelde HÖF8TEOE bij affiche verdeeld, in 18 hoopen. Deze Hofstede is gebruikt door Leopold De Backer, mits fr. 1.800 's jaars boven de lasten. Boom prijs fr. 1.170. 10 1/2 0/0 voor onkosten daarin 1/2 0/0 Instelpremie. De veilings-voorwaarden en titelen berus ten ten kantore van gezegden Notaris Clé ment Van Caillie, Nicolas Desparsstraat, 13, te Brugge. ter herberg De Kroon, bewoond door Desire Deramoudt. om 10 ure voormiddag, bestaande namentlijk in Gereed geld en verhoog van 10 0/0 door het ambt van den deurwaarder ALP. HOF. Dixmudestraat, 8. te Yper. Geboorten. Uitgaven van DE SEYN-VERHOUGSTRAETE te Roeselaere, verkrijgbaar in den Boekhandel van K. Deweekdt, te IJperen. le REEKS. iv. Prudens van Duyse. De kleine Sa- vooiaard, 0.50 v. Drie dagen van Christoffel Colombus, 0.50 vi. K. L. Ledeganck. Het Graf mijner Moeder. W. Bilderdjk. Edipus' Vloek, 0.50 vu. J. F. Willvms. Semin en Zemira, W. Bilderdjk. Graaf Floris de vijfde in de gevangenis, 0.50 vin. Th. van Iiysicych. De twee Broeders. H. Tollens. De Tempel van den Roem. 0.50 ix. Br. J. Note! deBrauicere van Steeland Ruth. H. Tollens. De Koopman en de Kaper. 0.50 x. Kanunnik S. Daems. De Zielen smokkelaar- 0.50 De heeie serie in eens gekocht fr. 4-50 Bij denzelfden uitgever verschijnt ook eene Bi bliotheek voor Zangers. De eerste reeks dezer Bibliotheek voor Zangers zal ook uit 10 deeltjes bestaan, en ieder deeltje een. twee of meer zangstukken, met -pianobege leiding, bevatten. TOONEEL. Mevr. Slimbroeck-de Peuter. Tante Clara. Tooneelspel in 3 bedrijven en een voorspel, fr. 0.50 NOTA. De volledige lijst der uitgaven van DE SEYN-VERHOUGSTRAETE, te Roeselare, West-Vl., wordt op aanvrage gratis gezonden. GELEGEN TE i. Omer Wattez. De Droom eener moeder, fr. 0.50 ii. P. A. de Genestet. Arme Visschers. 0.50 ui. Het Haantje van den toren, 0.50 VAN ALLE SLACH VAN Boormaéhien, Ploeimachien, Blaasbalg, Aam beeld, Vijlstaak, vele Paarde- en Muilijzers, engel- sche Sleutels; Sloven, Kettinhen, Ringels, Hamers, Tangen, Filièren fDraadijzersDuitsche winden met dubbel intanding 2530 kilos sterk, Slijpsteen, Balance, 2 voorwielen en 2 achterwielen breed' beslag, nieuwe Ressorts, eene hoeveelheid nieuw Band- en Hoedijzer, Hommelboor, 4 nieuwe Spaden veel ijzeren Bouten en Nagels, Travaillien, ijzeren en koperen Smoor, ijzersn Confooren, oude en nieuwe Assen, veel oud IJzer en veel meer andere Smidsvoorwerpen, te lang om te melden. Toog, buffet, plankiet en bierpomp, stoelen zetels, tafels, banken, koper-, ijzer-, tin-, glas-en gleiswerk, gantieren. Verders een ledekant, vensteraamen, standen, eene hoeveelheid brand- en wagenmakershout' fr uithoornen. D p- 03 S to to to Pw ÜT O O Di O O OO O O O O O CA -A o o o o o o m to N co to to CA IH O O O o w O O O ÜT o o O O O O O CR O

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1886 | | pagina 3