Meubilaire Voorwerpen BEEST! ALEN BEESTIALEN VRUCHTEN BEESTIALEN, VRUCHTEN M. ÉRIC BOUCKENAERE, VÏSSGHEI Stad IJperen. Concert. Werkers Lier MAATSCHAPPIJ BURGERMACHTEN Burgerstand Letternieuws. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. w Koopdag te Yper EN VRUCHTEN Maandag- 25" Juli 1887, Koopdagen Ter gemeente RENINGHELST Op Dinsdag 26 Juli 1886, Op Donderdag 28 Juli YiÏÏë cl'Ypres. St SÉBASTÏEN, TIE ANNUEL le Luntii 15 Aoiït 1887. Maandag 15 Augusti 1887. Een klerikaal blad had aangekondigd dat de liberalen van Brussel, tijdens de Brei delfeesten, in den cercle catholique het ongediert der papen gezongen hadden. Denzelfden avond, dat die briefwisseling werd verzonden, werd den lasterende brief wisselaar te Brugge aangehouden voor.... openbaren aanslag op de zeden Zedeles: leugenaars en vuilaards stellen de klerikale bladen op. Een martelaar, zekere Demaret, sub- stitut van den procureur-generaal te Brussel, komt te worden afgezet door onwetendheid in zake van spraakleer. Hij plaatste in het mannelijk wat in het vrouwelijk dient ge plaatst te worden. Dat klerikaal heerschap is gaan vliegen. Mtn zal echter eene klerikale manifestatie te zijner eere inrichten, waaraan, naar allen schijn, de IJpersche T potbrekers met fier heid zullen deelnemen. Zij hebben wel voor DeMalander gemanifesteerd. - Morgen avond, om 5 ure en half zal het muziek der Pompiers een schoon concert geven in het zomerlokaal der Concorde, onder het bestuur van den heer J. Witte- broodt. Ziehier het programma 1. Allegro militaire, Wittebroodt. 2. Sérieux et Gai, ouverture, Hummel. 3 Pantaisie sur le Trouvère, Verdi. arr. p. Otto. 4. Gavotte Clémentine, Lecocq. 5. La Mascotte, bouq. de mélodies, Audran. 5. Polka militaire, Moreaux. Op Zondag 7 Oogst, eersten zondag onzer kermis, geeft de koorzangmaatschappij de Werkers Lier haar jaarlijksch luisterlijk dansfeest, ter gelegenheid van Thuindag. Om alle ongemakken, die de groote hitte veroorzaakt, te voorkomen, heeft het Bestuur der Maatschappij besloten dat het feest in de groote tooneelzaal zal plaats hebben. Wij wenschen den werkende en eereleden zooveel bijval en vermaak als verleden jaar. van IJperen. Schieting van Maandag 18 Juli. Ligy Albert, 4 4 4 5 1 18 Boedt Léon, 4 5 3 5 i 18 Swekels Léon, 3 5 5 0 3 16 Vermeulen Henri, 3 0 5 3 4 15 Gelders Constant, 3 4 0 3 4 14 Froidure Robert, 4 3 2 3 2 14 Poot Arthur, 2 g 4 0 5 13 Vanryckelen Gustave, 3 0 1 5 4 13 Fraipont Maurice, 4 3 0 0 5, 12 Vannieuwenhuyse Cyrille, 0 0 5 5 2 12 Lesaffre Auguste, 1 1 5 4 1 12 van den 15n tot den 22" Juli 1887. Geboorten. Mannelijk geslacht 1. Vrouwelijk id. 5. Huwellj ken. Fideel Samyn, landbouwer, en Emerencia Lemahieu, zonder beroep. O verlï j den#. Maria Vieren, kantwerkster, 43 jaar, on gehuwd, Lange Thouroutstraat. Catherina Hauspie, dienstmeid, 30jaar,echt- genoote van Benedictus Stechler, Meenen- straat. Karei Devos, daglooner, 64 jaar, echtgenoot van Virginia Metsu, Lange Thourout straat. Karei Beun, landbouwerswerkman, 53 jaar, ongehuwd, Meenenstraat. Kinderen beneden de Tjaren. Mannelijk geslacht 2. Vrouwelijk, id. 1. Over drie weken verscheen te Antwerpen het eerste nummer van Brabo, een weekblad dat uitsluitelijk over de belangen van kunst, nijverheid en wetenschappen handelt. Brabo belooft een moedige kamper voor vlaamsche kunst te zijn en, met dit doel ont ziet hij niet al degenen te laken en te geese- ien, die onze vlaamsche kunst verbasteren Willen. Aan Brabo wenschen wij een lang be staan en veel bijval. Op 11 Juli dag der onthulling van de standbeelden Breidel en De Conine werd te Brugge geboren Help u zelf, zoo helpt u God een liberaal blad aan twee centiemen. Indien de nieuwe strijder volhoudt wat hij belooft, het gene wij verhopen dan zal hij te Brugge veel goeds slichten en de al oude vlaamsche stad helpen ontrukken aan de machtige klauwenv an papen en kasteei- heeren. Dat help u zelf lang leve en moedig, overdroten den vrijheidstrijd volhoude Vandersmissen. Wij vernemen dat Gustaaf Vandersmissen, gewezen volksver tegenwoordiger, in 't kort zal in vrijheid gesteld worden, volgens de belofte van den minister van justicie. Historiek. Een welgekleede heeren- boer kwam met zijne opgesmukte vrouw en dochter naar de stad. In de Oude kleer- kooperstraat gekomen, had de vrouw het ongeluk uit te schuiven en te vallen. Ter- zelvertijd hoorde men een slag, alsof het een pistoolschot was. Iedereen kwam bij en angstig rondziende vroeg de menigte wat er gebeurde, hoe het kwam dat er een schot was gelost, en dat de vrouw niet gekwetst scheen, Och, menheeren, zei de lachende dochter, 't is niks, 't is moeier heur bloas die gesprongen es. Inderdaad, de moeder had eene opgeblazene varkensblaas onder haren rok aangedaan, om naar de mode te zijn. De knecht wacht Madame. Een knecht trad in dienst bij eene rijke dame, den eersten morgen dat hij er was kwam hij niet beneden. Het werd 8 ure, 9, 10 ure en niets was te zien. Madame gaat naar boven, klopt op de deur van de kamer en roept Hewel, Jef, waar blijft gij! Ik wacht, Madame. Naar wie wacht ge? Ik wacht naar Madame. Dat is te sterk gij onbe schofterik Had madame niet gezegd dat zij mij zou gekleed hebben Rechter. Gij wordt alweer beschul digd het gestolen goed verheeld te hebben. In uwen winkel schijnen alleen gauwdieven te koihen. Beschuldigde. Neem niet kwalijk, M. de president, hoe kunt ge zeggen dat er alleen gauwdieven in mijnen winkel komen. Zijt g'j dan al ooit bij mij geweest Rechter tot klaagster. Hoe oud zijt gij? Dertig jaren, mijnheer. Dertig jaren, vrouw,en als gij hierover vier jaren kwaamt, hebt gij denzelfden ou derdom opgegeven. Ja, zeker mijnheer, maar ziet ge wel, ik ben van de-die niet, die voor de justicie vandaag zoo spreken en morgen anders. De waarheid blijft bij mij de waarheid. Tijdens eene predicatie op het platte land barstte iedereen in tranen uit, bij een aandoenlijk gedeelte der preek. Een enkele boer bleef koel. Maar, waart ook gij dan niet aange daan? vroeg men hem, toen hij de kerk uit ging. Ik? wel neen, ik behoor tot eene andere parochie. Bloedvergiftiging. Over eene bloed vergiftiging door gekleurde glacé-handschoe nen, wordt het volgende meêgedeeld: Onlangs kwam bij professor Berghman, te Berlijn, een 28 jarige jongeling, wiens rech terhand op bedenkelijke wijze gezwollen was. Hij had zicb een klein, onbeteekend wondje aan den vinger toegebracht en had, nadat de bloeding gestild was, eene lichtgrijze handschoen aangetrokken, die hij een paar uren aanhield. Men kon slechts een buitengewoon sterke bloedvergiftiging bestatigen, waaraan de jonge man twee dagen later overleed. Het bleek, dat de handschoen, welke hij gedragen had, van kalfsleer was verveerdigd, dat on der toevoeging van arsenik toebereid was. Eecloo. Voor de tweede maal sedert korten tijd werd hier een boschbrand ver oorzaakt door gensters van de schouw eener lokomotief. De lange droogte had het hout zeer brandbaar gemaakt en zelfs werden nabij gelegen koornvelden ernstig bescha digd. Het verlies moet nog al groot zijn. Charleroi. Een uitmuntend nieuws voor de koolmijnen wordt hier aangekondigd namelijk de tarievenverlaging op de Ooster spoorbaan in Frankrijk, voor het vervoer van Belgische steenkolen. Onze kooldistrik- ten verwachten er veel goeds van. Bocholt, 12 januari 1880. Sedert lang leed ik aanverstoptlieid, die mij het slapen belette; ik ben volkomen genezen doorliet gebruik der Zwitsersche Pillen aan 1 fr 50. Pieter Clainders. Handteeken gewettigd. Tante. Tante, zegt kleine Emilie, ik lees daar van een ekster, die een zilveren vork stal. Eten dan de erksters ook met vorken. Voor de rechtbank. De voorzitter tegen den beschuldigde Hoe! ongelukkige, zijt gij niet be schaamd, uwe vrouw met een ijzeren baar te slagen. Het is spaarzaamheid, mijnheer de voor zitter; ik heb al meer dan honderd bezem stokken op haar stuk geslagen. Vrouwen vriendschap. Nu, lie ve, welk portretje van de twee mag ik ne men, dat mooie hier of dat andere dat zoo sprekend lijkt. P- 2 cL <ro w k <x> bt o o o o "co >- SÖ H H CS Si ÖS Imprimerie de CHARLES DEWEEROT, rue de Lille, 59, Ypres. Sous presse Manuel pï*atï<qaie GE L'OFFICIER, DU SOUS-OFFiCIER Ei DU CAPQRAl des Gardes Giviques. Sommaire de 1882: Tableaux synop- tiques de l'école de compagnie et notes sur la discipline; la loi sur la Garde civique la répression des émeutes, grèves, troubles, désordres, etc.; la guerre des rues; le service des gardes, des patrouilles, et des honneurs a rendre. Sommaire de 1887 Avant propos. Définitions de termes militaires. Tableaux synoptiques de l'école de compagnie. Dé filé. Maniement du sabre des officiers. Port du sabre. Salut 4u sabre. Port et salut du drapeau. Généralités sur les ti railleurs Prescriptions pour le tirailleur au combat. Notes sur la discipline. I.oi sur la garde civique. La répression des émeutes, grèves, troubles, désordres, (aussi complet que possible avec des con siderations et instructionssuggérées par Vexpérience acquise en 1886 et 1887). La guerre des rues. Le service de garnison. Gardesrondes, patrouilles; devoirs des commandants, des caporaux de consigne et de pose, devoirs des sentinelles. Tableaux des honneurs a rendre en vertu de Mesidor an XII. Composition des escortes d'honneur, 6tc. Prix SCrfe !»£>d. ter herberg «Den Ram, bijgenaamd Den Wegerluis bewoond door de We Bonduel, bij de Kaai tot gezegde Yper, van: om 1 ure namiddag. 1Ü Meubilaire voorwerpen. Stoelen, tafel, kassen, stoof, hor- logie, kaders, spiegels, kandelaars, kommode, tinnen dubbele en enkele liters, glas- gleis-, aarde- en ijzer' werk, cabaretten, spoelbak en verlik- enz., enz. 2° Beestialen. Een goed Werkepaard, twee koei en waaraf eene bekalfde, een verken en liet, pluimgedierte. 3° Vruchten. 1 h. 21 a. tarwe, Haver en aard appels, verdeeld in koopen 't elks ge- riel. Verders eene kar. Met den gereeden gelde en verhoog van 10 °/0 door het ambt van den Deurwaarder A.» nor, Dixmui- destraat, 8, te Yper. 1° Ter Hofstede gebruikt door Henri Hillebrands, (wijk Zoetendael). om 1 ure namiddag, van en Landbouwersgereedschappen. Ter Hofstede gebruikt door Henri Cappoen, (dicht de plaats,) om 1 ure namiddag, van en LamJbouwsrsgereedschappen. Welke koopdagen zullen gehouden worden met den gereeden gelde en verhoog van 10 °/0 door het ambt van den deurwaarder Alph. Mof, Dixmuidestraat. 8, te Yper. SOCIÉTÉ ROYALE sous le patronage de S. A. R. le Gompte de Flandre. Fondée en 1302. Fondée en 1877 par Ancien Vice-Président de la Société. fr. cle prix. Misc 6 fr., 5 francs pour chaque oiseau. L'inscription et mise en F Hotel St-Sébastien, de midi a 1 heu- re. Le tir commencera a 1 heure, et ftnira a 6 heures du soir. Luisterliij ke prijskamp voor het smet den lijn gegeven met medehulp van 't Stadsbestuur, door de Maatschappij De Taartevissclïers, gevestigd in Het Schippershof, op de Kaai, te IJperen, aan al de liefhebbers van 't land en den vreemden. 200 FR. PRIJZEN. Inschrijving in Hel Schippers hof, van 10 ure 's morgens tot 2 ure 's nammiddags. - Inleg 50 centiemen voor twee serien. Voor verdere voorwaarden men zie de plakbrie ven. Cd o 'O p o v/J <J cp a> cp o 55 M H 3 h-» CPC 4*. O W O W (O 00 Ü1 O O O O O O O O O O hi H H r- (O WOO 0° UX ÜX f o t O O O O CH W O O O 4^ O O O to to Crt 7-» O O O O O O 1 J (O co O 00 O) >5 o o ac o o O O O O CH 00 00 -T co co C3 oc 00 -4 DE

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1887 | | pagina 3