Schermfeest. Concert. Nationale-Militie Burgerstand it X.... Burgerstand van Poperinghe. w Gros Lot100,000 francs 4' Een Boerenmeisje, blijspel met zang in één bedrijf, door J. Roeland. 5° De verkwisters, polka voor twee pistons. 6° Hageroos, tooneelspel met zang in twee bedrijven. door J. G. Coyniaert. 7"Aaneenschakeling van volksliederen met stotzang, gezongen door A. Delmotte. Heeft men wel ooit een aanlokkender en mooier programma onder de oogen gehad? Waarlijk men moet bekennen dat de Vlaamsche Ster er zich dees jaar op toolegt om zich gestadig te overtreffen. Na elke vertooning ging de tallooze volksmassa uiteen zeggende: nooit meer krijgen we nog zulke uitgelezene vertooning en telken male komen de ijvervolle Sterrelingen met een nog uitgelezener programma voor den dag, dat dan ook van langs om meesterlijker uitgevoerd wordt. Dezen maal ook mogen wij onzen lezeren, stellig verzekeren, dat de vertolking onover trefbaar zijn zal en dat een allergenoeglijkste en leerrijke avond daar op ons wacht. Het is Maandag, 30 dezer, dat het scherm feest, gevolgd van eene danspartijdoor den schermerskring De Vereeniging aan zijne leden en dezer huisgezin aangeboden, om 8 ure 's avonds plaats hebben zal. Dit feest zal een bijzonder belang opleve ren. Het zal aan de schermmeesters, der maatschappij vreemd, toegelaten zijn aan de verschillige aanvallen met den degen (floret) deel te nemen, op voorwaarde dat zij hunne bijtreding bij tijds aan den schrijver der maatschappij, den heere K. Dechièvre toe gezonden hebben. Zij, die geen lid der maatschappij zijn en die er aan houden dit lief feestje bij te wonen, kunnen zich eene ingangkaart voor hen en hun huisgezin verschaffen aan den prijs van eenen frank, in het lokaal: Koffiehuis van het Zilveren Hoofd, Rijselstraat, 55. Het programma, dat alleraanlokkelijkst is, hebben wij in ons vorig nummer medege deeld en daaruit heeft men reeds kunnen opmaken dat heter vermakelijk toegaan zal en dat het feest wel de moeite waard om zien mag heeten. De maatschappij der Onder-Officieren on zer Burgerwacht, onder het Eere-Voorzitter- schap van den heer Majoor Bevelhebber Dusillion, geeft op Zondag 5" Februari toe komende, om 7 1/2 ure 's avonds, een lief muziekfeest, in de tooneelzaal onzer stad. Wij weten, door ondervinding, dat de hee- ren Onder-Officieren bet kennen om feestjes in te richten, in staat om u het water in den mond te doen komen, en wij mogen dus iedereen voorop verzekeren dat het deze maal wederom iets dubbel puiks zijn zal. Dat men zich daar hartelijk vermaken zal valt geenszins te betwijfelen als men weet hoe gul het in al de feesten dier maatschappij toegaat. Lichting van 1888. 1 Angillis Victor. 2 Allaeys Henri-Polydore. 3 Backeland Pierre. 4 Baillievier Ernest. 5 Ballois Charles-Louis. 6 Barthier Aloïs-Charles. 7 Becquaert Eugène. 8 Beernaert Paul. 9 Beghein Frédéric. 10 Blanckaert Henri. 11 Boedt Armand. 12 Bossaert Albert. 13 Boudry Gustave. 14 Bulckaen Henri. 15 Bulckaen Jules. 16 Burggraeve Aimé. 17 Cailliez Emile. 18 Casier Emile. 19 Casier Henri. 20 Castel Arsène. 21 Christiaen Emile. 22 Claeys Alphonse. 23 Glarisse Joseph. 24 Clement Ursmaire. 25 Clinckemaille Charles-Joseph-Louis. 26 Coene Cyriile. 27 Coffyn Théodule. 28 Cooren Gustave. 29 Cornet Georges. 30 Crock Honoré, 31 DaedenFélix. 32 Debal Eugène 33 Debal Théophile. 34 Debuigne Charles-Louis. 35 Deckmyn Alphonse. 36 Deckmyn Pierre. 37 Declercq Eugène-Alphonse. 38 Decock Alphonse-Isidore. 39 Deconinck Emile. 40 De Deyne Oscar. 41 Dehollander Eugène. 42 Dehollander Florimond. 43 Dekeerle Georges. 44 Deleu Isidore, 45 Delva Henri. 46 Deschildre Emile. 47 Desmedt Emile, 48 Devaux Auguste. 49 Devos Arthur-Gustave. 50 Devos Arthur-Joseph. 51 Devos Charles-Louis, empl. de comm. 52 Devos Charles Louis, journalier. 53 Dezitter Alois. 54 Dezitter Edouard. 55 Duflou Emile. 56 Freyman Corneille. 57 Geeraerd Charles-Louis. 58 Gelein Pierre-Isidore. 59 Ghys Henri. 60 Godtschalck Aimé. 61 Goethals Gustave. 62 Griffon Gustave. 63 Haen Pierre. 64 Hahn Henri. 65 Hauspie Frangois. 66 Hoedt Alphonse. 67 Hoet Edouard. 68 Hollebeke Henri. 69 Hoste Alphonse. 70 Hugebaert Edouard. 71 Huliaert Henri-Louis. 72 Hustinx Louis. 73 Jacques Alphonse. 74 Justice Jean. 75 Labit Emile. 76 Lacante Arthur. 77 Lahaye Cyriile. 78 Larnou Théophile. 79 Legrand Léon. 80 Leleu Léon. 81 Lemahieu Cyriile. 82 Lemajeur Gustave. 83 Libberecht Ernest. 84 Liebaert Gaston. 85 Liekens Adolphe 86 Logier Canaille. 87 Lombaert Désiré. b8 Mesure Gustave. 89 Micbiel Alphonse. 90 Notebaert Arthur. 91 Paruys Edouard. 92 Perave Henri. 93 Percque Alphonse. 94 Pin te Théodore. 95 Podevyn Gustave-César. 96 Reydant Louis. 97 Roegiers Edouard. 98 Roelens Joseph. 99 Rotiers Edgard. 100 Segers Dieudonné-Arthur. 101 Seger Léonard. 102 Staelens Gustave. 103 Stecken Emile. 104 Struye Gustave. 105 Tasseel Emile. 106 Tegethoff Alphonse. 107 Thysebaert Adolphe. 108 Vallaeys Floris. 109 Vanbranteghem Francois. 110 Vanderbregt Gustave-Emile. 111 Vandermeersch Léopold. 112 Vandevyver Oscar. 113 Vanhove Grégoire. 114 Vankemmel Arthur. 115 Vanuxem Eugène. 116 Vanuxem Jules. 117 Vercamer Joseph. 118 Ver Eist Gustave. 119 Verhelst Arthur-Alphonse. 120 Verledens Pierre, 121 Vermeulen Emile, 122 Verminck Arthur. 123 Vlaemynck Gustave-Félix. 124 Vlaemynck Lucien-Franqois. 125 Vynckier Georges. 126 Waeles Henri. 127 Woussen Arthur. Briefwisselingen uit Antwerpen, Brussel en West-Nieuwkerke zi;n ons te laat toege komen om in dit nummer opgenomen te worden. Bij acht dagen dus. van den 20" tot den 27" Januari 1888. Mannelijk geslacht 2. Vrouwelijk id. 7. Huwelij ken. Albinus Moerman, lang zager, en Maria De Cock, kantwerkster. Hendrik Gru wier, daglooner, en Mathilda Pype, zonder beroep. Justinus Devos, wagenmaker, en Virginia Vrammout, dienstmeid. Ovei*lïj diens. Gatharina Sinaeve, kantwerkster, 64 jaar, echtgenote van Edouard Lemaire, St Ja- kobs buiten. August Stekelorum,- zonder beroep, 80 jaar, weduwaar van Cecilia Baratto, Dixmude- straat. Jan Rauwel, wever, 90 jaar, weduwaar van Maria Devos, St Jakobstraat. Arthur Demoor, koopman in hout, 35 jaar, ongehuwd, Recolletenstraat. Rosa Six, zonder beroep, 84 jaar, weduwe van Mare Vanpraet, Meenenstraat. Isabella Spegel, zonder beroep, 84 jaar, on gehuwd, Meenenstraat. Jacobus Jjcupe, zonder beroep, 84 jaar, we duwaar van Virginia Godderis, Dixmude- straat. Ludovicus Roose, zonder beroep, 80 jaar, weduwaar van Angèle Devos, Dixmuide- straaat. Elisa Pascal, zonder beroep, 24 jaar, onge huwd, Boterstraat. Constantinus Noliet, zonder beroep, 83 jaar, echtgenoot van Amelia Hacke, Meeneustr. iiiiulei-en beneden de 7 jaren. Mannelijk geslacht 0. Vrouwelijk id. 1. Over de vereenigingen van den gemeenteraad. Ik schrijf uit X.... om reden dat heigeen ik laat volgen in vele gemeenlen uit hel oog verloren wordt; bijgevolg, ik wil niet spre ken van één gemeentebestuur in 't bijzonder, maar van allen die aan verzuimenis of on wetendheid van het volgende plichtig zijn. Cela posé, ik begin Het is van groot belang dat de ingezetenen eener gemeente de beraadslagingen van dezes raad kennen, en weten wie der leden voor en wie tegen een voorstel optreedt. Ook, de gemeentewet heeft zulks voorzien. Art. 69 luidt als volgt: Er zal aan geenen der inwoners der ge meente mededeeling, zonder verplaatsing, der beraadslagingen van den gemeenteraad mogen geweigerd worden. Art. 71 bepaalt wanneer de openbaarheid der zittingen verplichtend, is. De gevallen zijn te talrijk om ze hier op te sommen, enkel zal ik zeggen dat al de zittingen, die van algemeen belang zijn, moeten publiek wezen. Men mag dus aannemen, op weinige uitzonderingen na, en deze uitzonderingen doen zich op den buiten, heel zeldzaam voor, dat alle zittingen van den gemeenteraad moeten met open deuren gehouden worden. Uit het voorgaande blijkt klaar, dat er den ingezetenen moet kennis gegeven wor den op voorhand van den dag en het uur der vergaderingen alsook van het dagorde. Gij, kiezers,en vooral gij, jonge bekwaam heidskiezers, zorgt dat in uw dorp zulks niet verwaarloosd worde; dwingt desnoods uw gemeentebestuur zich naar de voorschriften der wet te schikken. En dan, als gij dag en uur der bijeenkom sten der leden van den gemeenteraad kent, gaat er talrijk naartoe, luistert aandachtig naar hun spreken, overweegt hunne gezeg den, en besluit wie handelt naar eigen in spraak, wie het algemeen welvaren en den vooruitgang betracht en weest dezen, den dag der herkiezing, indachtig. En gij, raadsheeren, houdt er aan dat alle ingezetenen kennen wat gij voorhoudt, noo- digt uwe kiezers uit tegenwoordig te zijn aan de zittingen van den gemeenteraad, waar gij uwe eigene belangen vergeet om voor die van het dorp te zorgen, en gij zult den dag uwer herkiezing zegepralend uit de stembus komen. Een boer van buiten. van den 12 tot den 26 Januari 1888. Geboorten. Mannelijk geslacht 8. Vrouwelijk id. 7. Huweli j keil Wullepit Amandus Jacobus, 76 j. hovenier te Oostvleteren, weduwenaar van Maes Carolina Joanna, en Bouve Melania Na talia, 55 jnaaister, weduwe van Berghof Philippus Jacobus. Danneel Eduardus Leopoldus. 23 j. dienst knecht te Ostvleteren, en Verslyppe Maria Ludovica Cornelia. 22 j. kantwerkster. Prem Theophilus Emilius Achillius, 29 jaar, schilder, en Delaire Evelina Cornelia, 24 j. kleermaakster. O verlïj dens, Dequidt Joanna, 82 j. zonder beroep, wedu we in eerste huweiijk van Nuwlaert Pieter en uit tweede en huwelijk van Glorie Jacobus Cornelius. Loncke Carolus Petrus, 36 j. zwijnslachter, echtgenoot van Staeké Fidelia Catharina. Vanbeveren Silvia Natalia, 52 j. winkelier ster, echtgenote van Wullems Stanislas Cornelius Amandus. Leeuwerck Juliana Cornelia, 27 j. huishoud ster, echtgenote van Pareyn Julius Augus- tinus Cornelius. Derycke Maria Theresia, 88 j. weduwe uit eerste huwelijk van Vandelanotte Joannes Ambrosius en uit tweede en laatste huwe lij k van Waeyenbu rgh Ludo vicus Eugenius. Quaghebeur Catharina Barbara, 75 j. zon der beroep, ongehuwd Backeley Rosalia Amelia, 81 j. zonder be roep, ongehuwd. Hellebout Renatus Aloïsius Cornelus, 32 j. huidevettersgast, weduwenaar van Hen- naert Leontina Barbara. Lahaye Maria Theresia, 75 j. zonder beroep, wed. van Dequidt Victorinus Franciscus. Buickaert Emerentia Barbara Charlotte 67 j landbouwster, weduwe van Cappelaere Vitalus Eduardus. Dumelie Maria Theresia Francisca, 79 jaar, zonder beroep, ongehuwd. Catteeu Eugenia Barbara, 43 j. bijzondere, ongehuwd. Kinderen beneden de 7jaren. Mannelijk geslacht 2. Vrouwelijk id. 3. co p- ro ra a; ja cc 5° 5° v* *£-> O O O <1 to i S g k SÖ H H 0 csj Groote Internationale Prijskamp van Wetenschappen en Nijverheid, Mei, November 1888, Vereenigde Staten van Amerika. Wij zijn geluk kig onze lezers te kunnen mededeelen dat M. John Bigelon, van New-York, gewezen gezand van het Republiek der Vereenigde Staten van 't Noord te Frankrijk, is door het nationaal bestuur der Vereenigde staten tot algemeene Commissaris benoemd, voor de vertegenwoordiging van dat land in den grooten Prijskamp. Dit feit, gevoegd bij zoovele anderen, bewijst overvloedig het groot belang dat de Amerikanen stellen in de tentoonstelling van Brussel 1888. Waarom wij zulks doen. Het is niet genoeg dat de zieke wete dat vroeger dit of dat geneesmiddel deze of gene ziekte genas; neen, iederen dag moet men hem nieuwe bewijzen onder de oogen', brengen opdat hij overtuigd weze dat hij zijn geld niet aan een nutteloos iets verspilt: daarom is het dat wij gedurig de nieuwe genezin gen afkondigen die ter onzer kennis komen: Mijnheer Pelerin, Schildknaapstraat, te Brussel. Sedert lang was ik van hoofd- en borstzeer aangedaan. Op aanraden van een geneesheer nam ik uwe Zwitsersche Pillen: thans ben ik volkomen genezen. In het voor deel der personen die aan de zelfde ziekte onderhevig zijn, laat ik u toe mijnen brief aan te kondigen. VViers. (Handteeken gewettigd.) Em. Liénard. Depot voor België: Apotheek Pelerin, 12, Schildknaapstraat, Brussel. De vastenavond te Niza en Rome. Ter gelegenheid van deze feesten, die dit jaar bijzonder prachtig zullen zijn, richt de Ex cursion zeer voordeelige reizen in. Het vertrek voor Niza heeft plaats den 7" februari en bevat de steden Marseilles, Can nes, het eiland St-Marguerithe, Niza (Vasten avond) Monaco en Monte-Carlo, voor 200 fr. met terugkeer, mits opleg, langs Genua, Tunis, Tunis, Mi lanen, de Chartreuse van Pavie en den St-Gothard. De reis naar Rome en Napels, met het bezoek van al de steden van Italië, heeft insgelijks haar vertrek op 7 februari en kost 610 fr. voor 20 dagen, met gemak van ver lenging. De kostelooze prospectussen en inlichtin gen worden vrachtvrij gestuurd aan al de personen die er de aanvraag van doen aan M. Ch. Parmentier, bestuurder der Excur sion, 109, Boulevard Anspach, Brussel. Wij verhaasten ons ter kennis van onze lezers te brengen dat Mevr. Henri Herz, door het afsterven van haren welbetreurden echt genoot, voornemens is het bestuur der groote en alomgekende piano manufactuur, die hij gesticht had, voort te zetten. De overleve ringen die aan dit huis hare groote rucht baarheid gehecht hebben, zullen door het nieuwe bestuur voortgezet worden. Geboorten. P O rt o Ou 0 P CD 5T CD P O CU? CD OQ CD CO O -3 O O O O O O to -I to O O O O O O to O o en oo O O O O -} to O O O O ov CJX -q co ov to O CO O O O O O o O O O O O O O g O* O O O oi Üi O p - w 3 s- T3 3 8 c to p O O p 0 co 00 00 to oo p O O p 00 00 00 M «H Lotkrie du grand concours international Bru- xklles 1888, organisée par le gouvernement beige. Le tirage aura lieu a l'époque de l'ouverture du Grand Concours. 11 y aura un grand nombre de lots d'une valeur totale de 473,000 francs. Prix dn billet: Un franc. En venfe au bureau du journa}. ROYAL REMY'S styfsel» wordnooit als in pakken of doozen met fabriekmerk Leeuwenkop, geleverd. De verbruikers zijn dus verzocht alle losse styf- sel te weigeren die men hun als «ROYAL REMY sou willen verkoopen.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1888 | | pagina 3