MEUBELEN SCHIETING Goeden Bo ekbinders werkman DEEG- EN INKT VOOR CHROMOGRAPHE, Karei De weer dt, en HerberggerieR Tusschenlandsclie Tentoonstelling Tentoonstelling Yaii Oostende. West-Nieuwkerke. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. Yfi alles wat. Boden. Bij Kakel BEWEERD!:, drukker-boekbinder, Rijselstraat, 59, IJperen, Openbare Verkooping op Vrijdag' 29 Juni 1888, Stad IJperen. GAAI BOLLING op Zondag 22 Juli 1888, Gemeente Gheluvelt Zondag 22 Juli 1888. Lucia Delmaere, zonder beroep, 82 jaar, ongehuwd, Meenenstraat. Hendrika Samyn, kantwerkster, 72 jaar, ongehuwd, Meenenstraat. Gustaaf Moreau, klakkenmaker, 50 jaar, echtgenoot van Lucia Vandenbussche, lange Meerschstraat. Jozef Riquiere, zonder beroep, G6 jaar, echt genoot van Rosalia Leglaj", Meenenstr. Kinderen beneden do 7 jaren. Mannelijk geslacht 0. Vrouwelijk id. 0. van Adelaide (Zuid-Australië). De tusschenlandsche tentoonstelling van Adelaide is voor de Belgische tentoonsiellers een ware.zegepraal geweest. Onze nijveraars, onze kunstschilders en onze beeldhouwers hebben er al de bijzonderste onderscheidin gen weggehaald. Belgie gaat voor Duitsch- land, Oostenrijk-Hongarije, de Vereenigde Staten, Frankrijk, Italië, enz. Onder de afdeeling schoone kunsten beeldhouwkunde, vinden onder de eerste verdienstorde, een onzer stadsgenooten, de heer Lefever, beeldhouwer te Brussel, die een diploma en eene medalje bekomt. H#t doet ons genoegen telkenmale wij den bijval van eenen Yperling op de baan der kunst mogen melden. Maar wij zijn dubbel gelukkig, wanneer wij zeggen mogen hoe gestadig een stadsgenoot vooruitkomt en roem verwerft. Met de heer Lefever is zulks het geval. Meermaals reeds mochten wij van zijnen grooten bijval op andere tentoonstellingen gewagen en nu stellen wij met vreugde vast dat hij zijnen verworven roem gestand blijft en nog merkelijk komt te vergrooten. Hij mag onder de kunstenaars van eersten rang optreden. Aan hem onze beste en rechtzinnigste ge luk wenschenl De tentoonstelling voor Gezondheidsleer en ReddingstocstellenNijverheidskunst en Schoone kunsten te Oostende, waarover wij onze lezers reeds verscheidene malen hebben onderhouden, zal zaterdag, 30 Juni aanstaan de, geopend worden, in tegenwoordigheid der burgerlijke en militaire overheden. De opening is gesteld op 3 ure gedurende de plechtigheid zal het muziek van het 3° linieregiment zich laten hooren. De tentoonstelling, zonder aanspraak te kunnen maken op eene groote uitgebreid heid, telt bij de 400 uitstaliers, en zal, naar men ons schrijft, grooten bijval verwerven onder de bezoekers der badstad. De met grooten uitslag bekroonde pogin gen, strekken den ontwerpers tot eere. Het is eene lichtbaak voor de toekomst: Voortaan zal Oostende telken jare zijne tentoonstelling hebben, en deze uitstallingen zullen machtig bijdragen om de aantrekkelijkheid onzer badstad te vermeerderen. De tentoonstelling en het Leopoldspark zullen met electrisch licht verlicht worden, de feesten, er te geven, zullen er ongetwij feld eene menigte wandelaars heenlokken. Van eenen anderen kant zullen de feesten, door het Gemeentebestuur aangekondigd, nog den luister van het badseizoen 1888, dat zich onder de beste voorwaarden aanbiedt, vermeerderen. Het programma der feesten is verschenen: buiten de prachtige feesten in het Casino en in de Kursaal, moeten wij nog wijzen op de vijf dagen koersen, ingericht in renbaan Wellington; op de roeiwedstrijden, de dui- venschietingen, de loopstrijden voor mannen en kinderen en velocipeden, enz. Er is nog spraak van de inrichting van een groot gijmnastiekfeest voor de maand September. Eene tentoonstelling van kleine kinderen, die zal plaats g'-ijpen in de lokalen der ten toonstelling, zal er gewis eene menigte be zoekers heenlokken. De «Russische bergen die langs het strand zullen ingericht worden, zullen voor Oostende eene nieuwigheid zijn en gewis aldaar niet min bijval genieten dan te Brus sel. Kortom, het seizoen van 1888 biedt zich zeer gunstig aan, en zij, die dit jaar de be koorlijke badstad zullen bezoeken, zullen er vermakelijke uren slijten. Men verzoekt ons aan te kondigen dat de muziekmaatschappijen, die zich naar Oosten de zullen begeven en er zich laten hooren in het Leopoldspark, vrijen ingang zullen heb ben in de tentoonstelling en een gedenkpen ning ontvangen, mits zich voor af bij het comiteit der Tentoonstelling, Kaaislraat, 59, te laten inschrijven. Wat prullen voor oude en nieuwsgierige lieden. Vivat les cataliqu.es l pas les liberals Dinsdag, 12 Juni laatstleden, omtrent 10 ure 's avonds, bracht een omnibus een twin tigtal onzer strijdendste kalotjes, die naar IJperen gaan stemmen waren, te Nieuwker- ke terug. Op den rug van eikeen dier mannen was een plankje vastgemaakt, waarop in groote letters te lezen stond: Beati pauperes spiritui «Zalig zijn zij die arm van geest zijn, want het rijk der hemelen behoort hen toeHunne handen waren met felle ket tingen tegen elkander genepen en zij waren onder bonne escorte geleid door Vader Ba el- den en Oplooper Henri. Toen de omnibus stil hield en het den ge vangenen toegelaten was af te stappen hoorde men eensklaps in de stilte van den reeds gevoorderden avond het volgende dul ge schreeuw: Vivat les cataliques! Pas les liberals! door de markt weergalmen. Uit medelijden voor den armen bloed, die de gemelde woorden uitbaste, wil ik zijnen naam in 't Weekblad niet kenbaar maken. Het gelach en de spotternij, welke men sedert dien op zijne gezondheid gehouden heeft, zijn de belooning van zijnen dwazen trek. Maar hier begint eigentlijk het kluchtigste van geheel de historie: Drie dagen nadien, was er, onder eenige lieden die in de herberg een druppelljeklaren zaten te drinken,spraak van zekeren burggraaf die den dood te gemoet geloopen had met den Paus' voeten naar Rome te gaan kussen. De man, of liever de schreeuwer van den Dirtsdag was hier ook tegenwoordig, en ziehier wat zijn antwoord op dit gesprek was: «Da... da... datden burggraaf den paus zijne kl..ten gekust en had ol beter gedaan. En zeggen, geachte lezers, dat geheel de katholieke boel van Nieuwkerke uit zulke gasten beslaat. Wat moet M. Vervoet fier zijn zulke schapen in zijne kudde te vinden, hij, de groote zedepreker, die gansche ser moenen iu het Nieuwsblad schrijft om 't liberalismus te verpletteren, zou onze Jan Olie-vier zeggen. Waar is de religie van uwe zoogezeide mannen? Vraagt het eens aan deze Nieuwkerknaren, die sedert veertig of vijftig jaren de gemeente kennen, zij zullen wel in staat zijn elk lid uwer bende op zijne behoorlijke plaats 1e zetten. Maar de collec tie treffelijkheden heeft nog veel verbeterd toen gij te Nieuwkerke afgestapt zijt. Ook heeft het spreekwoord geheel gelijk als het zegt: Vuiligheid vindt altijd zijns gelijken." Het overschot om zondag. Platte hoeken. P. S. Binnen acht dagen zullen wij den uitleg geven van den braven Pierrot Bou quet. Het laatste beroep. Het volk oor deelt altijd juist. Men kan oogenblikkelijk zijn oordeel vervalseden, maar aide rucht baarheidder wereld zou niet kunnen beletten dat een pharmaceutisch voortbrengsel, dat zijne beloften niet houdt, al spoedig door het publiek verwezen en verbannen worde. Voor de Zwitsersche Pillen Hertzog gebeurt het tegenoverstelde: de aankondigingen vermin deren en niet alleenlijk blijft de verkoop duren maar neemt nog toe, niettegenstaande de vaak gevaarlijke namaaksels. Op Heisseizoen. -- Op het oogenblik dat elkeen zich in gereedheid brengt om zich op reis te begeven, kondigt ['Excursion ons zijne aangename en wel ingerichte reizen aan. De opsomming is lang envoi beloften. Na de reeds aangekondigde reizen in Zweden en Noorwegen, ziehier, voor 17 Juni, een ver trek naar Holland den 21, eene reis naar Lourdesden 27, naar Bretanië en Norman- dië, eindelijk, den 30, eene schoone reis naar SchoUand. Juli, die geliefkoosde maand, onder allen voor de reizen, brengt ons eene nieuwe reeks reizen in Zweden en Noorwegenverders reizen in België, in het Groot-Hertogdom Luxemburg, met terugkeer langs Luik en Spa of wel de boorden der Moesel of van den Rhijn. Den 2 Juli, buitengewoone schoone reis naar Engadine en de Grisonsden 8, de boorden van den Rhijnden 12, reis naar Londen, heel merkwaardig op dit oogenblik, gezien zijne talrijke tentoonstellingen, on langs geopond. Den 16 Juli, is het de beurt van den Tyrol, met zijne indrukwekkende ijsbergen en schilderachtige gezichten, bui tengewoon schoone streek, nieuw voor veel reizigers. Terzelfdertijd, de reizen in Zwitserland, Oberland, de Rigi, de St-Gothard, fransch Zwitserland, de Mont-Blanc, de Rhóne-Val- lei, en voor de Juli-reeks te sluiten, eene schoone reis in de Pyreneën. De voorwaarden dezer reizen worden kosteloos gestuurd aan de personen die de aanvraag zullen doen aan M. Ch. Parmentier bestuurder van 1' Excursion, boulevard Anspach, 109, te Brussel, Huwelijksliefde. Man en vrouw gaan naar huis, arm aan arm, geheel tegen elkander gesloten, juist als twee jonge ver liefden. Een zware bloempot valt van een venster en breekt de hoofdschedel der vrouw. God van den hemel, roept de man uit, ik heb veel kans, het kon op mijn hoofd geweest zijn. Voor de correctioneele rechtbank. De voorzitter zegt Beschuldigde, gij hebt de gewoonte uwe vrouw af te ranselen. De geneesheeren hebben vastgesteld dat haar lichaam met blauwe vlekken is bedekt. 't Is waar, mijnheer de voorzitter. Maar beziet haar eens; zij is blond en het blauw gaat haar zoo goed. Een zieke. Een zieke die op de beter hand was mocht een ei eten, dat hem zeer smaakte. Is het goed? vroeg de geneesheer, die dit klein maal bijwoonde. Oh, zeer goed, doktor, evenwel zou ik verkozen hebben hadde men het nog wat laten groeien, tot dat het twee vleugels en twee billen had Om aan het verzoek van onze lezers te voldoen zullen wij van heden af wekelijks de boden mededeelen, welke in onze stad hunne standplaats hebben. Zilveren Hoofd Rijselstraat. Nieuwkerke, bode P. Bodein. Vertrek: Woensdag en Zaterdag, om 1 1/2 ure. Nieuwkerke, Mallepost. Vertrek uit IJperen.- 's morgens om 6 ure, 's middags om 12 1/2 ure. Aankomst in IJperen: 's morgens om 10 1/4, 's namiddag om 4 1/4. Bronzen Hoofd, Rijselstraat. Neêrwaesten, bode Zaterdag, vertrek om 12 ure. Ilollebeke, bode Ch. Durie. Zaterdag, ver trek om 1 1/2 ure. Meesen, Mallepost. Vertrek: alle dagen om 11 1/2 ure 's morgens; 's namiddags om 5 ure. Café de Commerce Hondstraat. Weslroosebehe, bode Ch. Verfaille. Zaterdag: aankomst om 8 ure, vertrek om 2 ure. Passchendale, bode Verbeke. Woens dag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Belgische Scheur Hondstraat. Moorslede, bode L. Tanghe. Woensdag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Hótel de Gand, Hondstraat. Houthulst, bode Facqtpgt. Zaterdag aankomst om 9 ure, en vertrek om 1 ure. Nieuwkerke, bode Henri Bodein. Den Zaterdag, Dinsdag en Donderdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Kemmel, bode W. Vennem. Den Zater- terdag en Woensdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Merckem, bode Syssau. Den Zaterdag aankomst om 8 ure en vertrek om 1 ure. Zandvoorde, bode Desmarets. Den Zaterdag aankomst om 8 ure, vertrek om 3 ure. Dranoutre, bode Dervcke-Verhaeghe. Den Zaterdag aankomst om 10 ure, vertrek om 2 ure. Pays-Bas Elverdinghestraat. Veurne, Mallepost. Vertrek uit IJpe ren: 5-50 's morgens, aankomst 10-10 m. 's Namiddags, vertrek ten 4-30 m. In de wintermaanden, vertrek uit IJperen ten 2-30 m. Zonne Markt. Rousbrugge, bode Bustraen. Vertrekt den Zaterdag, om 2 ure namiddag. Drie Koningen Groote Markt. Ghcluvelt, bode Vanden Berghe. - Don derdag en Zaterdag vertrek om 3 ure. Wevvicq, bode De' Mol. - Vertrekt den Za terdag om 2 1/2'ure. Kleine Zon Groote Markt. Roeselare, bode Reynaert. - Donderdag en Zaterdag vertrek om 2 1/2 ure. Parnassus-Hof Alfons Vandenpeereboomplaats. Stadcn, bode Vanheule. - Zaterdag ver trek om 1 ure. ts P3 Pi H M Ph s 00 vraagt men EENEN heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij komt een kontrakt te sluiten met een der belangrijkste huizen van Amsterdam, dat hem een depot van AJLïJEIfcBESTi (Pate et En ere pour Chroirsographs), toevertrouwd heeft aan zeer voordee- lige prijzen. De personen die zouden begeeren het gestel (bak, enz.) niet zelf te ver vaardigen, mogen er den depositaris mede gelasten zonder verhooging van prijs. Bij verandering van woonst. VAN te Zïïllebeke (plaats). om 1 ure namiddag, door het ambt van den Deurwaarder VAM D£R SGHUEREN, Groote Markt n° 20, te Yper, ten huize van de wed. Vermeulen, herbergierster te Zillebeke In cle Casino. Deze verkooping zal geschieden met gereed geld verhoog van 10 °/0 voor onkosten, betaalbaar in de han den van den Deurwaarder Vander Schueren voornoemd. LUISTERRIJKE in esna overdekte bolbaan, gegeven door do Maatschappij De Ware Vrienden, ter herberg DE KALF VAART, be woond door Francois Gesqüière, op het gehucht de Kalvaart, De maatschappij geeft vooruit den Oppervogel en 2 Premien, hebbende eene gezamentlijke waarde van 59 fr. £5 O ftp. Grijzen. Inleg 1 fr. 30 voor 2 bollen en voor iederen afgebolden kleinen vogel zal men 2 fr. terug ontvangen. In schrijving in ons Gildhof, van 12 ure 's middags tot 3 ure 's namiddags om seffens te beginnen spelen en te ein digen om 7 ure. Voor alle andere voorwaarden men zie de plakbrieven. Maatschappij St Sebastiaan. AAN DE PERS lOÖ fr. IPiHyzen, vooruit gegeven door den Hoofdman Jules de Laveleye. Inleg 7 fr., terug 0 fr. voor eiken kleinen afgeschoten vogel. Inleg ter herberg Het Gemeentehuisbij Joseph Vandenhende, van 1 1/2 tot 2 1|2 ure namiddag om ten 3 ure te beginnen schieten. Alle andere voorwaarden naar ge woonte. Deze schieling is jaarlijks vastgesteld op Kertnis-Zondag T OO CO CO ^3 ks CO M WH CO co G p 8 w fc w O \0 O O O O i- O O O o O CÖ co m in co op i> O O O O O O h o oo O O O O iI L— O O O O O co' o" Q-t O O O O O O O lQ LO O O co O <D> iO OO O i> r—t r—1 r—t II O O O O O co O O O O O O O O O - CO CO W O IQ ro oo CO O <D G te O cfi O cj Pi -jzf P g O O r- -+-> O C3 O

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1888 | | pagina 3