üoeden Boekfcinderswerkman. Hovenierhof SCHIETING VRUCHTEN II E it B E DEEG EN INKT RINGSTEK ING Karei Deweerdt, Vente Boelen. Bij Karel ÜEWEEKDT, drukker-boekbinder, Rijselstraat, 59, IJperen, VOOR CHR0I06RAPHE, St Julianus (Langemarck). op Kennis-Dinsdag 10 Juli 1888, Openbare Verkooping Stad IJperen. GAMBOLLING op Zondag 22 Juli 1888, Gemeente Gheluvelt Zondag 22 Juli 1888. Koopdag te Vlamertinghe op Dinsdag 24 Juli 1888 Landbouwersgereedschappen Commune de Winnezeele (Oosthoek) DE 6 Mesubes le Meroredi 8 Jwllet 1888, sieurs Chiclié en Eugeen Poge veroordeeld tot een jaar gevangzitting en 100 franks boete, voor den timber van den Franschen Staat vervalsclit en bet mark nagemaakt te hebben van MM. Hertzog en Cie, van Parijs, op de doozen Zwilserche Pillen. Gezondheid, dat is geluk. Leuze, 30" december 1887. Ik ben gelukkig u de deugdelijkheid der Zwitsersche Pillen (1 fr. 50 de doos) te mogen bevestigen; sinds ik dezelfde gebruik ben ik van het hevig hoofdzeer, dat mij reeds lang plaagde, gene zen. (Handteeken gewettigd). Adelix Seruy. Aan M. Pélerin, apotheker, 12, Schild knaapstraat, Brussel. Op Reisseizoen. Op het oogenblik dat elkeen zich in gereedheid brengt om zich op reis te begeven, kondigt V Excursion ons zijne aangename en wel ingerichte reizen aan. Juli, die geliefkoosde maand, onder allen voor de reizen, brengt ons eene nieuwe reeks reizen in Zweden en Noorwegen; verders reizen in België, in het Groot-Hertogdom Luxemburg, met terugkeer langs Luik en Spa of wel de boorden der Moesel of van den Rhijn. Den 2 Juli, buitengewoone schoone reis naar Engadine en de Grisons; den 8, de boorden van den Rhijn; den 12, reis naar Londen, heel merkwaardig op dit oogenblik, gezien zijne talrijke tentoonstellingen, on langs geopond. Den 16 Juli, is bet de beurt van den Tyrol, met zijne indrukwekkende ijsbergen en schilderachtige gezichten, bui tengewoon schoone streek, nieuw voor veel reizigers. Terzeifdertijd, de reizen in Zwitserland, Oberland, de Rigi, de St-Gothard, fransch Zwitserland, de Mont-Blanc, de Rhone-Val lei, en voor de Juli-reeks te sluiten, eene schoone reis in do Pyreneen. De voorwaarden dezer reizen worden kosteloos gestuurd aan de personen die de aanvraag zullen doen aan M. Ch. Parmentier bestuurder van 1' Excursion, boulevard Anspach, 109, te Brussel, Zomerreizen. Wilt gij de vrijheid ten nutte maken die bet schoone seizoen u aanbrengt? Ziehier eene reeks aangename reizen waarvan 1'Excursion u uitnoodigd. Den 12 Juli, reis van 8 dagen in Londen en omstreken, in le klas voor 250 frs. Den 15 Juli, reis naar Luxemburg en de grot van Han, naar Trier, Echternach, Vian- den, Diekirch, Luik en Spa, 6 dagen voor 135 fr., met willekeurigen terugkeer langs de oevers van den Rhijn en der Moesel. Den 16 en 24 Juli, eene reeks reizen van 8, 12 en 15 dagen in de schoonste deelen van Zwitserland, den Tyrol en Beieren, te beginnen van 185 fr. Den 23 Juli, de schoonste speelreis die men doen kan naar de Italiaansche Meeren, de Ijsbergen en Engadine, 14 dagen voor 375 fr. In afwachting van de reizen der maand Augusti naar Noorwegen, te beginnen van 300 fr. voor 11 dagen en de vacantie-speel- reizen in België, Holland, Rbijn-oevers, Zwitserland, Normandië, Italië, enz. enz. Het programma dezer reizen wordt gratis gestuurd aan al de personen die er de aan vraag van doen aan M. Ch. Parmentier, bestuurder der Excursion, 109, Boulevard Anspach, Brussel. Jay Gould. Om een vatbaar gedacht te geven van den rijkdom van den heer J. Gould, den rijksten van gansch de wereld, zeggen wij dat hij 1375 maal een millioen bezit. Zijne fortuin laat hem toe dagelijks 191.000 fr. te verteeren, 't. t. z. 27,900 fr. per uur, 120 fr. per minuut. Er zijn er veel die voor eenige dagen in de plaats van Gould zouden willen zijn. Hij was moede. Een bakkers-knecht stond des morgends niet op, zijn baas gaat hem roepen en zegt dat het al laat is. Baas, ik kan niet. opstaaD, ik ben te moede. Maar gij hebt den geheelen nacht ge rust. 'k Vraag excuus baas, was het ant woord, ik heb gedroomd dat ik wel drie ovens brood gereed maakte en dat heeft mij afgemat. De melkverkoopster. Eene vrouw vroeg aan eene melboeriri: hoeveel uwe melk? 10 centiemen de pint. Het is veel, ik betaal maar altijd 8 centiemen. Oh wat dat betreft, ik zal u seffens melk van acht centiemen maken, en indien gij wilt kan ik er u nog veel goedkooper leveren. De kinderen. Mama, een engel wat is dat? Engels, mijn kind, dat zijn meisjes die vliegen. Ah! Papa, zegt altijd aan de kamer meid: Mijn engel zal die ook vliegen, Mama? Zeker! van morgen af, vliegt zij de deur uit. Ben boer heeft gevochten en vertelt aan den advokaat breedvoerig hoe de zaak ge beurd is. Na alles gebiecht te hebben besluit bij Zie, Mijnheer, dat is nu de oprechte waarheid, en gij, gij zult er nu de leugens bijdoen. Huwbaar. Als een eigenaardig ge bruik in Limburg, vermeldt de Limburger Coerier 't volgende: Wanneer een jong meis je huwbaar is, blijft zij des zondags namiddag i'üuis. De jongelingen, die een goed oog op baar hebben, verzamelen zich in eene her berg, die 't dichtst bij, liefst tegenover hare woning ligt. Wie 't eerst komt, mag 't eerst baar aanzoek wagen. Ilij begeeft zich naar haar huis en kan zeker wezen dat de moeder de deur opent. Mag icli de parlie hebbe moet liij vragen. De moeder gaat naar binnen en vraagt hare dochter of zij den aanzoeker wil ontvangen. Wordt hij toegelaten, dan praat hij over het weêr, over de bezittingen der ouders, de paardende koeien, enz. Brengt hij het zoo ver dat hij met liet meisje eene wandeling door liet dorp mag doen, dan is het huwelijk geklonken. Wordt hij afge wezen, dan keert hij terug naar de herberg en is de beurt aan nummer twee. Om aan het verzoek van onze lezers te voldoen zullen wij van heden af wekelijks de boden mededeelen, welke in onze stad hunne standplaats hebben. Zilveren Hoofd Rijselstraat. Nieuwkerke, bode P. Bodein. Vertrek: Woensdag en Zaterdag, om 1 1/2 ure. Nieuwkerke, Mallepost. Vertrek uit IJperen.- 's morgens om 6 ure, 's middags om 12 1/2 ure. Aankomst in IJperen: 's morgens om 10 1/4, 's namiddag om 4 1/4. Bronzen Hoofd, Rijselstraat. Neêrwaesten, bode Zaterdag, vertrek om 12 ure. Eollebeke, bode Ch. Durie. Zaterdag, ver trek om 1 1/2 ure. Meesen, Mallepost. *=Vertrek: alle dagen om 11 1/2 ure 's morgens; 's namiddags om 5 ure. Café de Commerce Hondstraat. Weslroosebeke, bode Ch. Verfaille. Zaterdag: aankomst om 8 ure, vertrek om 2 ure. Passchendale, bode Verbeke. Woens dag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Belgische Scheur Hondstraat. Moorslede, bode L. Tanghe. Woensdag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Hötel de Gand, Hondstraat. Houthulst, bode Facquet. Zaterdag aankomst om 9 ure, en vertrek om 1 ure. Nieuwkerke, bode Henri Bodein. Den Zaterdag, Dinsdag en Donderdag' aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Kemmel, bode W. Vennem. Den Zater- terdag en Woensdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Merckem, bode Syssau. Den Zaterdag aankomst om 8 ure en vertrek om i ure. Zandcoorde, bode Desmarets. Den Zaterdag aankomst om 8 ure, vertrek om 3 ure. Dranoutre, bode Derycke-Verhaeghe. Den Zaterdag aankomst om 10 ure, vertrek om 2 ure. Pays-Bas Elverdinghestraat. Veurne, Mallepost. Vertrek uit IJpe ren: 5-50 's morgens, aankomst 10-10 in. 's Namiddags, vertrek ten 4-30 m. In de wintermaanden, vertrek uit IJperen ten 2-30 m. Zonne Markt. Rousbrugge, bode Bustraen. Vertrekt den Zaterdag, om 2 ure namiddag. Drie Koningen Groote Markt. Gheluvelt, bode Vanden Berghe. - Don derdag en Zaterdag vertrek om 3 ure. Wervicg, bode De Mol. - Vertrekt den Za terdag om 2 1/2 ure. Kleine Zon Groote Markt. Roeselare, bode Reynaert. - Donderdag en Zaterdag vertrek om 2 1/2 ure. Parnassus-Hof Alfons Vandenpeereboomplaals. Staden, bode Vanheule. - Zaterdag ver trek om 1 ure. wi*saftgi ïiseei EEN EN heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij komt een kontrakt te sluiten met een der belangrijkste huizen van Amsterdam, dat hem een depot van A E.4Ï5 E STE (Pats et Encre pour Ghromographe), toevertrouwd heeft aan zeer voordee- lige prijzen. De personen die zouden begeeren het gestel (bak, enz.) niet zelf te ver vaardigen, mogen er den depositaris mede gelasten zonder verhooging van prijs. N w W 2 18,75 15,00 15,00 18,00 19,00 7,00 2,90 16,100 1,900 800 100 700 8,000 20,200 18,87 14,87 15,50 18,75 18,50 6,25 2,80 8,800 1,100 800 600 200 11,000 17,010 fc Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter LUISTERLIJKE INGESPANNEN, gegeven door A loïs Verstraete. o— €>0 IFV. pi-Ijzen en eene Schoone Verassing. De liefhebbers die aan deze ring- steking alleen deelnemen, zullen een frank inleg betalen. Na de ringste- king zullen zij bij Aloïs Verstraete een bifsteck onvergeld bekomen. De inschrijving en prijsdeeling is in de herberg Het Vliegende Peerd, bewoond door Aloïs Verstraete. De inschrijving is om 2 uren van den namiddag. van een zeer goed le ^pi»e buiten, WIJK KALF VA ART). ZITTINGEN Deze verkooping zal geschieden in twee zittingen, waarvan de'ééne voor den INSTEL, WOENSDAG 11 JUL! 1888, in de herberg St Andries, Boom gaardstraat, te Ypre, en de andere voor den OVERSLAG, WOENSDAG 25, derzelfde maand, in de estaminet Den Sultan, Groote Markt, binnen gezegde stad; telkens om 2 uren namiddag, door het ambt van den No taris *irnïea*iïieei*sc!t 9 te Ypre, resideerende. 1,2% Voor instelpremie. LUISTERRIJKE in 03n9 overdekte bolbaan, gegeven door de Maatschappij De Ware Vrienden, ter herberg DE KALF VAART, be woond door Francois Gesquière. op het gehucht de Kalvaart, De maatschappij geeft vooruit den Oppervogel en 2 Premien, hebbende eene gczamcntlijke waarde van 50 fr. fa*. S*i*ijz:eii. Inleg 1 fr. 30 voor 2 bollen en voor iederen afgebolden kleinen vogel zal men 2 fr. terug ontvangen. In schrijving in ons Gild hof, van 12 ure 's middags tot 3 ure 's namiddags om seffens te beginnen spelen en te ein digen om 7 ure. Voor alle andere voorwaarden men zie de plakbrieven. Maatschappij St Sebastiaan. AAN DE PERS lOÖ ft*. ï*i*ijzen, vooruit gegeven door den Hoofdman Jules de Laveleye. Inleg 7 fr., terug 6 fr. voor eiken kleinen afgeschoten vogel. Inleg ter herberg Het Gemeentehuis, hij Joseph Vandenhende, van 1 1/2 tot 2 1|2 ure namiddag om ten 3 ure te beginnen schieten. Alle andere voorwaarden naar ge woonte. Deze schieting is jaarlijks vastgesteld op Kermis-Zondag - WIJK BRANDHOEK, ter hofstede gebruikt door Ferdinand George, landbouwer, om 1 ure juist namiddag, VAN alsook een zeergosdeilands Merrie-Feerd, 2j. oud. Beschrijving der goederen: VRUCHTEN: LANDBOUWERSALAAM: Welken koopdag zal gehouden worden met gereed geld en verhoog van 10 °/o door het ambt van den Deurwaarder MOST', Dix- muidestraat, 8, te Yper. Etude de M. RENIER, a Winnezeele. sur les terres de Mme V" Gruwier, A 1 Kilomètre de Watou, AUX ENCIIÈRES PUBLIQUES de bonne sa f ssiicliei* a 4 heures de relevée. Reunion au Cabaret de l'Oosthoek, chez Mme Ve Jacquemont. Pour renseignements s'adresser a M. RENIER, Notaire a Winnezeele. Pi H GO 00 00 C3 3 CO <M oo 00 00 G middenprijs per 100 kilo Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte Kwantiteit S3 W w P4 O 4 Hectaren 00 aren Tarwe. 2 20 aren Rogge. 0 65 aren Paardebooncn. 1 n 50 aren Haver. 2 00 aren Erwten. Verders het vlas van 1 hectare 32 aren land, alsook 1 hectare 76 aren maaigras, 2 Wagens waaraf een met breed beslag, 2 kar ren, 1 aalkarteel, houten bouwpomp, snijmachien, scheur- en windmolen, beltmolen, ladders, ploegs, eegden, onselaars, aalkuipen, paardenrol, en verde re alaamstukken. Alsook een zeer goed eilands MERRIE-PEERD, 2 jarenoud.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1888 | | pagina 3