MEUBELEN BEESTIALEN en Beestiaien w 3 a van Landbouwersalaam 1 Locre. Burgerstand van Poperiughe. fc w Boden. BERICHT. Openbare Yerkooping Timmermans-Allaam op Dinsdag 28 Oogst 1888, Koopdag te Flamer ting he op Dinsdag 4 September 1888, en Vruchten Koopdag te Bixschote, op Donderdag 6 September 1888, Meubels, Vruchten, Landsalaam. Van alles wat. Kallen: Generaal Vent d'Ane, gebrild. H. Barbara met eenen c .de Paris. Voorname gaais De heeren Kwakkwak van Moortelbak. Livinus van Fluitgezang. Signor Patato del Krompirio. Keikop sen. Keikop jun. Johannes Flambeeuw van Wa- terhoudop. Le Chevalier de laToile de Vichy. Prijzen. OppergaaiEene roste Victoria van eene waarde van 500 franken. iste Zij gaai: Tien meters stekkerdraad en een koolkotje. ZijgaaiEen krom meubelstik met franschen praat en fransche kompli- menten. 2 Kallen: Twee hoofdzonden: Hooveer- digheid, Traagheid. Simpele gaaisEene schel hesp van den bedelaarstroep. Na de schieting: Avondmaal, ter eere der overwinnaars, als verleden jaar, in de opene lucht om appe- tiet te winnen. Dischkaart. Trompetsoep. Rubensborstels met klokkjessaus. Bewierookte zweetvoetjes sauce piquante. Pisse-tout-droit a la vinaigrette. Longue Victoire sauce Pommade. Flambeaux et pissenlits sauce nocturne. Têtes de cailloux étuvés. Dessert. Beurre d'Armentières a discrétion. N. B. Elkeen wordt verzocht lepel, vork en mes van zijn huis mede te nemen. Zoo opgemaakt in den K. K. De Voorzitter, (Get.) Paul Louche. Voor gelijkvormig afschrift, Jan Programme. De logiek der kaloten. Over eenige weken verhaalden wij hoe de eerw. pastoor onzer parochie, in een zijner sermoenen, tegen den dans uitviel en den vloek des hemel inriep over de goddeloozen die het zouden hebben durven wagen gedu rende de kermis een sprongsken te doen. Wij zegden hoe hij dansers en herbergiers bedreigde, niet alleen met de eeuwige straf fen, maar met rechterlijke vervolgingen, indien zij durfden zijn verbod overtreden. En inderdaad, de wet, onder de gedaante van onzen garde-champetter, ging van her berg tot herberg en maakte proces-verbaal tegen de goddelooze dansers en de liberale herbergiers; maar de godvruchtige jongelin gen, die in de kalote herbergen een sprongje waagden, bleven ongestoord, en zoo gebruik te men twee maten en twee gewichten. Maar het ergste van al, de jongelingen die in overtreding van 's pastoors bevelen genomen en met een proces bedreigd waren, verlieten, de eene na de andere, de herbergen der plaats en begaven zich landwaarts in de afgelegene herbergen om er een stil pintje te drinken en te mediteeren over de gevolgen der ongehoorzaamheid. Eensklaps kwamen de blijde tonen van een dansmuziek hun oor treffen, de lust om te dansen beving hen al wéér, maar.... de wet, de onverbiddelijke wet deed hen aarzelen.... doch de nieuwsgie righeid was grooter dan de vrees en.... zij traden binnen. Hoe groot was hunne verwondering, toen zij bemerkten dat de dansers niemand anders waren dan de wetheeren met de garde-cham petter in hun midden, die daar sprongen en flikkerbeenden dat het zweet uit hunne frak liep. Dat heet men de wet eerbiedigenDat is de logiek der kalolen Maar voor den drommel wat mag onze pastoor tegen den dans wel hebben Leert ons de Bijbel niet dat de Israëlieten dansten rend Aaron's gouden kalf, terwijl Mozes op den Sinaï met den Heer in gesprek was? Leert hij ons niet hoe de Hebreeuwsclie vrouwen David al dansende te gemoet gingen na zijne zegepraal op Goliath? Verhaalt hij ons niet hoe de heilige koning en profeet David flikkerbeende vóór de Ark des Ver- bonds? Kortom danste men niet in de brui loftvan Cana, enz., enz.? Dat weet onze pastoor zeer wel, maar hij wil het niet vreten, om het vermaak te heb ben de jongelingen te tergen en de herber giers te beletten een stuiverken te winnen. Een oude Danser. Wellin, 2en Februari 1888. Theresa D..., die van uwe Zwitsersche Pillen Hertzog gebruik maakte, is gansch genezen, zij gevoelt geene pijn meer, noch in den buik, noch in de maag. (Handteeken gewettigd). Eduard Liban. Een verloofde. Een jongeling riep tegen den koetsier: - Rijdt wat zeerder! Want ik trouw dezen morgend en als gij alzoo voortgaat kom ik te laat bij mijne verloofde. De koetsier zegt koel Het is om aan mijnheer den tijd te laten te overwegen. - Het was Wj niet. Een bedelaar wandelt in de straat met eenen hond die hij met eene koorde vasthoudt en zegt tegen de voorbijgangers Hebt medelijden met een armen blin de! Een wandelaar beziet hem goed en zegt Maar het schijnt mij dat gij goed ziet. Oh mijnheer het is ik niet die blind ben, 't is mijn hond! Voor de rechtbank. De voorzitter zegt tegen een kerel die voor den recht bank verschijnt: Ik vind ten uwen laste reeds 87 veroordeelingen voor dronkenschap, is dat geen schande f 't Is waar, mijnheer de voorzitter. Dit bewijst ten minste dat ik getrouw aan mijne princiepen ben. Een bezoeker in een restaurant tegen een knecht, die hem eene zeer kleine portie brengt, breng mij daar een glas bij. Gargon. Beiersch of gersten? De boezoeker. Een vergrootglas, opdat ik niet in de teiloor snijd. 't Is veel. Weet men hoeveel echt scheidingen door de zeven burgerlijke kamers van het hof van beroep te Parijs, zijn uit gesproken in eenen enkelen dag, maandag 13 december. Drie-hond-dertig Wit duidt op onschuld, rood op bloed en brandende liefde, groen op de hoop der eeuwige onvergankelijke vreugde, paarsch oikerkelijhen rouw en zwart op rouw. Uit bovenstaande blijkt dat elk weionder wezen Katholiek, waar ter wereld hij ook eane kerk binnentreedt, oogenblikkelijk aan het kleed des priesters zien kan, welk feest daar ter plaatse wordt gevierd. Een jongen krijgt eene vermaning van zijnen vader omdat hij tegen zijne tante gezegd had, dat zij zoo leelijk is. Gij moet verschooning vragen aan tante. Bertus gaat bij zijne tante en zegt: -- Tante, 't spijt mij dat gij zoo leelijk zijt! M. en Mad. Voetweg willen scheiden. Zoo, Mijnheer, zegt de magistraat, na ze beiden gehoord te hebben, welke is uw voornaamste grief tegen uwe echtgenoote? Zij is koud, ijskou 1. Waarlijk? Onbekwaam de minste liefde te toonen. 't Is wel... ik zal mij daarvan overtuigen. van den 25 Juli tot den 23 Augusti 1888. Geboorten. Mannelijk geslacht 19. -= Vrouwelijk id. 11. Huwelijken. Rabaut Florentinus Cornelius, 27 j. schoen maker, weduwaar van Thayman Maria Leontina, en Thayman Maria Julia,25 j. huishouds'er. Merlevede Franciscus Leopoldus, 49 j. land bouwer en herbergier te Reninghe, en Deraeve Emiliana Justina, 55 j. dienstm. Lava Arthurius Josephus, 24 j. schoenmaker en Merlot Emma Cornelia, 25 j. kant werkster. Gontier Renatus Julius, 25 j. wagenmakers- gast, en Delanghe Euphrasia Sophia, 29 j zonder beroep. Lermyte Aloisius Cornelius. 27 j. dienstkn., en Lemahieu Elodia Maria, 22 j. werkster. Wullems Stanislaus Cornelius, 55 j. zonder beroep, weduwaar van Yanbeveron Silvia Nathalia, en Devos Clementia Prudentia, 44 j. bijzondere. Decoker Henricus Benedictus, 26 j. smids- gast, en Billiau Raineldes Mathildis, 22 j. dienstmeid. Seghers Julianus Benedictus, 20 j. werkman ongehuwd. Dufloer Justina Cornelia Paulina 81 j. reli- gieuse. Vandenberghe Arthur Philippus Josephus, 22 j. student in rechten, ongehuwd. Depré Silvia Maria, 20 j. zonder beroep, on gehuwd, gehuisvest te Brussel. Vervenne Constantinus Ludovicus, 82 jaar, gewezen pastoor, ongehuwd. Gadeyne Livinus Josephus, 70 j. werkman, echtgenoot van Verclyte Rosalia. Vergeele Pieter Ludovicus, 80 j. winkelier, echtgenoot van Gossaert Theresia Vietoria. Danneel Edouardus Leopoldus, 24 j. werk man, echtgenoot van Verslyppe, Maria Ludovica Cornelia. ChristiaenRemigius, 12j. zonder beroep. Hebbelinck Theophilus Prosper, 12 j. zonder beroep, gehuisvest te Nieuwkerke. Kinderen beneden de 7 j aren. Mannelijk geslacht. 3 Vrouwelijk id, 12. 22,00 15,00 00,00 OO'OO 8,00 2,70 9,900 15,00 000 000 000 4,000 14,603 N i-a M a' 50 ,37 ,50 s 9,400 1,900 100 1 ooo'o 1 00,00 7,500 15,628 1 Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter Om aan het verzoek van onze lezers te voldoen zullen wij van heden af wekelijks de boden mededeelen, welke in onze stad hunne standplaats hebben. - Zilveren Hoofd Riselstraat. Nieuwkerke, bode P. Bodein. Vertrek: Woensdag en Zaterdag, om 1 1/2 ure. Nieuwkerke, Mallepost. Vertrek uit IJperen's morgens om 6 ure, 's middags om 12 1/2 ure. Aankomst in IJperen: 's morgens om 10 1/4, 's namiddag om 4 1/4. Bronzen Hoofd, Riselstraat. Neêrwaeslen, bode Zaterdag, vertrek om 12 ure. Hollebeke, bode Ch. Durie. Zaterdag, ver trek om 1 1/2 ure. Meesen, Mallepost. Vertrek alle dagen om 11 1/2 ure 's morgens; 's namiddags om 5 ure. - Café de Commerce Hondstraat. Weslroosebeke, bode Ch. Verfaille. Zaterdag: aankomst om 8 ure, vertrek om 2 ure. Passchendale, bode Verbeke. Woens dag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Belgische Scheur Hondstraat. Moorslede, bode L. Tanghe. Woensdag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Hótel de Gand, Hondstraat. Iloulhidst, bode Facquet. Zaterdag aankomst om 9 ure, en vertrek om 1 ure. Nieuwkerke, bode Henri Bodein. Den Zaterdag, Dinsdag en Donderdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Kemmel, bode W. Vennem. Den Zater- terdag en Woensdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Merckem, bode Syssau. Den Zaterdag aankomst om 8 ure en vertrek om 1 ure. Zandvoorde, bode Desmarets. Den Zaterdag aankomst om 8 ure, vertrek om 3 ure. Dranoulre, bode Deryckc -Yerhaeghe. Den Zaterdag aankomst om 10 ure, vertrek om 2 ure. - Pays-Bas Elverdinghestraat. Veurne, Mallepost. Vertrek uit IJpe ren: 5-50 's morgens, aankomst 10-10 m. 's Namiddags, vertrek ten 4-30 m. In de wintermaanden, vertrek uit IJperen ten 2-30 m. Zonne Markt. Rousbrugge, bode Bustraen. Vertrekt den Zaterdag, om 2 ure namiddag. Drie Koningen Groote Markt. Gheluvelt, bode Vanden Berghe. - Don derdag en Zaterdag vertrek om 3 ure. Wervicq, bode De Mol. - Vertrekt den Za terdag om 2 1/2 ure. Kleine Zon Groote Markt. Roeselare, bode Reynaert. - Donderdag en Zaterdag vertrek om 2 1/2 ure. - Parnassus-Hof Alfons Vandenpeereboomplaats. Staden, bode Vanheule. - Zaterdag ver trek om 1 ure. Jules ISAAC, herbergier en laarzen maker te IJperen, maakt liet publiek kenbaar dat hij voortaan geene schul den meer zal erkennen, welke zijne vrouw, Rdaria ASTAES, zou kunnen maken. VAN EN TE YJPEI^ HONDSTRAAT. om 9 ure 's morgens, door 't ambt van den Deurwaarder Vander ^cïmeren, tot Yper, namens en ten huize van Mad. wed. Debuigne, Hondstraat, N° 5. Deze verkooping zal geschieden met gereed geld, verhoogd van 10 °J0 voor kosten, betaalbaar in de handen van den Deurwaarder Vander Schue- ren, voornoemd. Wijk Brandhoek, ter hofstede gebruikt door Ferdinand George, landbouwer, om 1 ure juist voormiddag, Beschrijving der goederen BEESTIALEN. 8 Melkkoeien, 2 vaarzen, 5 jaarlingen, 3 verkens warof eene volle zeuge, en dertigtal hennen en eenen haan. AVeiken koopdag zal gehouden worden met gereed geld en verhoog van 10 °/0 door het ambt van den Deurwaarder HOF, Dix- mudestraat, 8, te IJperen. ter hofstede gebruikt door de wedu we AVybo, om 9 ure juist voormiddag, Als volgt BEESTIALEN. Zeven melk- koien, twee Vaarzen, twee vaarze- kalvers, vier verkens, vijfentwintig hennen, twee pintars, en twee haanden. O verlij dens. y O 00 00 00 rH u a a O a 2 S 8 Q, O O O O »-H CO P bO P 00 rH Verkochtte kwantiteit H M .77 u O O O O O O O i> H 4> "O 8 U O. CQ O) rH rH O O O O 00* 00 00 rH «H Verkochtte '55 X p tD P <3 lO O* N H O LANDSALAAM:2 wagens, een karre, 't kuip en keirnalaam. VRUCHTENOmtrent 1 Heet. aardappelen. VAN MEUBELS. Tafels, stoelen, kleerkassen, slag- horlogie, tin- gleis- ijzer en aardewerk, standen, kuipen, seulen en het keukengerief. VRUCHTEN. Omtrent I heet. 32 aren klavers 2a" snede; omtrent I heet. 32 aren suikereijen omtrent I heet. 32 aren beiten; omtrent I hectare' 32 aren aardappels LANDSALAAM. Ploeg, snijpaard, aalkuipen, graander, bakkersalaarn, koelbakken, standen, 't kuip- en keirnalaam. Verders eene groote hoeveelheid brandhout. Welken koopdag zal gehouden worden met den gereeden gelde en verhoog van 10 °;0 door het ambt van den Deurwaarder A,. SJOK, Dixmu- destraat, S, te IJperen.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1888 | | pagina 3