van Landbouwersalaam BEESTIALEN en Beestialen A VENDREjOU A LOUER Terres a Labour a Nieuwkerke. Bixschote. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. Boden. IJzerenweg. BERICHT. H Z N Koopdag te Vlamertinghe op Dinsdag 4 September 1888, en Vruchten Koopdag te Bixschote, op Donderdag 6 September 1888, Meubels, Vruchten, Laudsalaam. de 4 hectares 57 ares 44 ceutiares PRÉS, FONDS BATI, 12 TT ïkArrUI!E, situés en la commune de KEMMEL. den nog uitgeproken en den lir.Burgemeester en zijne edele echtgenoot1, hoewel zienlijk ontroerd en door zooveel blijken van gene genheid diep aangedaan, wisten op alles een gepast antwoord te geven en hadden voor allen een hartelijken handdruk of een vrien delijken groet over. Eindelijk keerde men met muziek aan 't hoofd dorpswaarts en menigwerf dreunde dorp en veld onder de herhaalde kreten van: Hip! hip! hourah! Leven de heer Bur gemeester en Mevrouw de Barones. Op het dorp deden de feesthelden een be zoek aan de kerk en de scholen, waar hun nieuwe welkomgroeten en bloemtuilen te beurt vielen. De gansche stoet begaf zich dan naar het kasteel Het Hooge, verblijfplaats des heeren Burgemeesters. De maatschappij van het Hooge kwam haren heer te geinoet en ver welkomde hem en zijne edele vrouw op hare beurt. Hier ook was alles prachtig versierd. 's Avonds moest er vuurwerk en verlich ting plaats hebben, die ook prachtig zijn moesten, doch het on weder dat dan over ons verblijd dorpken losbrak, is deze feestelijk heden komen hinderen en teenemaal onmo gelijk maken. 't Was jammer, maar 'ten viel er niets aan te doen. Die dag moet voor den heer Burgemeester Baron de Vinck en zijne dame een genotvolle dag geweest zijn, die op hen een zoeten indruk achtergelaten heeft, welke door geene jaren zal uit te wisschen zijn. Nu hebben zij gezien, hoezeer de Zillebeeknaren hen be minnen en hoogachten en hoezeer ook zij hen dankbaar zijn voor al het goede, waar mede zij ons dorpje overladen. Dat zij lang en gelukkig leven DE TOESTAND. (Vervolg en slot). Vervolgens is er eene bewaarschool tot stand gebracht geweest, die, hopen wij het eens beter ingericht zijn zal en eene ernstige mededinging aan de tecdere zusters van S' Elisabethsgesticht, bestuurster Mej. Van Compernolle, in godsdienst Moeder Maria zal kunnen doen. (Gij ziet wij geven hier in 't voorbijgaan kosteloos eene goede reklaam Daarenboven, zal de aanstaande opening van eenen leergang voor volwassenen eene reeds dikwijls aangeduide leemte aanvullen. Eindelijk zijn wij gelukkig aan hen onzer hoofdmannen hulde te brengen, helaas rari nantes.... die zich neerstiglijk bezig houden met de opmaking der kiezerslijsten, met de opzoeking van nieuwe kiezers, en die, door de bezoeken, welke zij aan onze scholen brengen, van hunne verlichte bezorgheid voor ons gemeenteonderwijs getuigen. Maar een hoofdgebrek blijft altijd voort bestaan, en zoo ik geloof hechten moet aan de talrijke klachten, die ik hooren uiten heb, het dreigt een wezentlijk gevaar voor onze partij te worden. Ik bedoel hier de afwezigheid van weder- zijdsche ondersteuning tusschen de aanhan gers van een zelfde grondbeginsel, tusschen de soldaten die voor eene zelfde zaak strij den. Ha! wij zijn van diegenen niet die het initiatief van eene kruisvaart nemen zouden ten gunste van een uitsluitingsstelsel en wij verklaren dat het zeer te betreuren valt dat, in dorp als het onze, dat niet meer dan twee duizend vijf honderd zielen telt, waar de wederzijdsche winstbronnen heel gering zijn, er twee bepaald afgesneden groepen bestaan, die tot den laatsten band, welke hen veree- nigde schijnen verbroken te hebben Maar tegenover die hardnekkigheid waar mede de geestelijkheid en hare aanhangers onze vrienden vluchten gelijk pestziektelij denden; waarmede zij onze winkels, onze magazijnen, onze werkhuizen, onze herber gen aanklagen gelijk men de slechte huizen aanklaagt; liberalen,wat zijt gij voornemens te doen? Zult gij nog, wanneer het onderhoud aan huis nieuwe uitgaven vergt, een gelijk deel jonnen aan vrienden en tegenstrevers en eene schoone helft van uw geld daar dragen, ■waar reeds al het geld gaat der klerikale klieks, dat goud, dat dienen zal om ons te bestrijden? Gaat gij nog de vaste genegenheid, die gij gewonnen hebt, verbeuren om te vergeefs te pogen er nieuwe bij te winnen Is het noodig uit te wijden over het on waardige en domme van dergelijk gedrag? En in dezelfde gedachtenreeks zijn het ook wij niet, die patronagiën of wereldlijke voor drachten inrichten zullen, waar jonge lieden, oud genoeg om hunne intrede in de wereld te doen en zich naar de gewoonten en ge bruiken der goede maatschappijen te voegen, tot groot nadeel der herbergiers van de plaats, binst den eenigen dag der week, dien zij aan de uitspanning wijden kunnen, gehouden worden. Neen,wij willen niet dat onze zonen groote sullen worden en blijven, en het is zoo niet dat wij de wederzijdsche ondersteuning wil len doen herleven. Wat wij verlangen,'t is dat er voortaan eene broederlijke overeenkomst tusschen li beralen heersclie en dat de genegenheids betuigingen der hoofdmannen, stoffelijke en andere, tot al de hunnen zonder onderscheid gaan. Wat wij begeeren, het is geenszins bees- telijk onze tegenstrevers naapen, en gelijk zij, onze vrienden met den plak africhten; maar 't is hunne inrichting navolgen, in 't gene zij goed bevat óm ons in gelijke voor waarden te houden en beter dan zij te doen; wat wij willen 't is dat onze partij zich ver- eenige, zonder de belangen van niet een zijner leden te krenken en dat zij voorlaan de propagandamiddelen, waarover zij be schikt, niet meer verwaarlooze. Dan,op de groote kiezingdagen zullen wij, in plaats van ons voor een weerspannig lichaam,voor broederhaat, gekwetste gevoe ligheden, zoo niet voor de algemeene ontze nuwing te bevinden, nieuwe en schitterende zegepralen beleven 1 Een Nieawkerknaar. Nooit werden te Bixschole meer nummers van het Weekblad verkocht dan verledene week. Ook is het niet te verwonderen. De pastoor had gepreêkt dat alle goede christe nen bet Weekblad moesten koopen en lezen of branden; en na de mis wilde iedereen eene gazet hebben. Onze verkooper was letterlijk bestormd; in min dan tien minuten was hij uitverkocht en lhj had het genoegen te bestatigen dat hij een heerlijk stuivertje gewonnen had. Wij wiilen deze gelegenheid niet laten voorbijgaan zonder den heer Pastoor van Bixschote voor zijne welwillende aanbeve ling te bedanken, en wij verzekeren hem dat wij niets zullen verwaarloozen om meer en meer zijne vriendschap te winnen, want een woordje recommandatie van een zoo def tig man is meer waard dan al de aankondi gingen der wereld. Opgelet! Opgelet! Wanneer gij Zwitsersche Pillen koopt, eischt den naam van den fabrikant, A. Hertzog te Parijs, op den band, en ziet wel toe of de waarborg- zegel der Fransche regeering op het etiket voorhanden is. Let wel op wanneer gij do doos ontvangt, en weigert alle namaking. Opening der jacht. De opening der jacht is vastgesteld, in 1888, op de hierna aangeduide tijdstippen, te weten. Op den 4 September, in de provinciën Antwerpen, Brabant, West- en Oostvlaan- deren, Limburg, alsook in de gedeelten der provinciën Henegouw, Luik en Namen ge legen langs den linkeroever van den Samber en de Maas, er inbegrepen het grondgebied der steden Charleroi, Luik, Iloei en Namen. Op den 11 September, in de provincie Luxemburg en de andere deelen der provin ciën Henegouw, Luik en Namen gelegen tusschen de Samber en de Maas, en op den rechteroever der Maas. De jacht, bij middel van hazenwinden is nogtans maar toegelaten te rekenen van den 20 september, en de faizantenjacht te reke nen van den 1 October. Men verzekert dat te beginnen van 17 september aanstaande, de uitdeeling van een divider.de van 5 t. h. zal gedaan worden aan scliuldeischers der failliet J. Dujardin. Er zijn 4570 scliuldeischers. De uitbetaling van dit dividende zal 17 dagen duren. Dagelijks zullen zich 250 scliuldeischers kunnen aan bieden. Lejeune heeft Falleur zijne vrijheid ge schonken op eene kleine voorwaarde van in... ballingschap te gaan De gevangene verlossen is immers een werk van bermhartigheid. O! die goede kaloten De nagels van onze vingers groeien ge middeld een miliiheter per week of 5 centi meters per jaar. Een menscli van 70 jaren heeft dus reeds aan eiken vinger eenen nagel gehad (ware hij niet afgesneden en versleten) van 2m62 centimeters lengte. Om aan het verzoek van onze lezers te voldoen zullen wij van heden af wekelijks de boden mededeelen, welke in. onze stad hunne standplaats hebben. Zilveren Hoofd Riselstraat. Nieuwkerke, bode P. Bodein. Vertrek Woensdag en Zaterdag, om 1 1/2 ure. Nieuwkerke, Mallepost. Vertrek uit IJperen's morgens om 6 ure, 's middags om 12 1/2 ure. Aankomst in IJperen: 's morgens om 10 1/4, 's namiddag om 4 1/4. Bronzen Hoofd, Riselstraat. Neêrwaesten, bode Zaterdag, vertrek om 12 ure. Hollebeke, bode Ch. Durie. Zaterdag, ver trek om 1 1/2 ure. Meesen, Mallepost. —Vertrek: alle dagen om 11 12 ure 's morgens; 's namiddags om 5 ure. Café de Commerce Hondstraat. Weslroosebeke, bode Ch. Verfaille. Zaterdag: aankomst om 8 ure, vertrek om 2 ure. Passchendale, bode Verbeke. Woens dag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Belgische Scheur Hondstraat. Moorslede, bode L. Tanghe. Woensdag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Hótel de Gand, Hondstraat. Houthulst, bode Facquet. Zaterdag aankomst om 9 ure, en vertrek om 1 ure. Nieuwkerke, bode Henri Bodein. Den Zaterdag, Dinsdag en Donderdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Kemmel, bode W. Vennem. Den Zater- terdag en Woensdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Merckem, bode Syssau. Den Zaterdag aankomst om 8 ure en vertrek om 1 ure. Zandvoorde, bode Desmarets. Den Zaterdag aankomst om 8 ure, vertrek om 3 ure. Dranoutrebode Dervcke -Verhaeghe. Den Zaterdag aankomst om 10 ure, vertrek om 2 ure. Pays-Bas Elverdinghestraat. Veurne, Mallepost. Vertrek uit IJpe ren: 5-50 's morgens, aankomst 10-10 m. 's Namiddags, vertrek ten 4-30 m. In de wintermaanden, vertrek uit IJperen ten 2-30 m. Zonne Markt. Rousbrugge, bode Bustraen. Vertrekt den Zaterdag, om 2 ure namiddag. Drie Koningen Groote Markt. Gheluvelt, bode Vanden Berghe. - Don derdag en Zaterdag vertrek om 3 ure. Wervicq, bode De Mol. - Vertrekt den Za terdag om 2 1/2 ure. Kleine Zon Groote Markt. Roeselare, bode Reynaert. - Donderdag en Zaterdag vertrek om 2 1/2 ure. Parnassus-Hof Alfons Vandenpeereboomplaats. Staden, bode Vanheule. - Zaterdag ver trek om 1 ure. Vertrekuren van IJperen naar Poporinghe, 6-50 9-09 10-00 12-07 3-00 Jules ISAAC, herbergier en laarzen maker te IJperen, maakt het publiek kenbaar dat hij voortaan geene schul den meer zal erkennen, welke zijne vrouw, Maria ASÏAES, zou kunnen maken. P3 M -< §8 p Wijk Brandhoek, ter hofstede gebruikt door Ferdinand George, landbouwer, om 1 ure juist voormiddag, Beschrijving der goederen BEESTIALEN. 8 Melkkoeien, 2 vaarzen, 5 jaarlingen, 3 verkens warof eene volle zeuge, en dertigtal hennen en eenen haan. Welken koopdag zal gehouden worden met gereed geld en verhoog van 10 door het ambt van den Deurwaarder 7%. HOF, Uix- mudestraat, 8, te IJperen. ter hofstede gebruikt door de wedu we Wybo, om 9 ure juist voormiddag, VAN Als volgt BEESTIALEN. Zeven melk- koien, twee Vaarzen, twee vaarze- kalvers, vier verkens, vijf en twintig hennen, twee pintars, en twee haanden. UNE CONTENANCE DE S'adresser chez Monsieur IIenri DAMBRE, a Kemniei. 4-00 6-25 9-05 9-53. Poperinghe-IIazebrouek, 6-50 12-07 6-42. Houtliein, 5-30 8-20 11-16 5-20. Komen, 5-30 7-55 8-20 9-58 10-03 11-16 2-41 2-51 5-20 7-50 8-55. Komen-Armentiers, 5-3/) 7-55 11-16 2-54 5-20 8-55. Rousselare, 7-4510-45 12-204 x0 6-30 Langemarck-Ostende, 7-16-9-51 -12-1 3-56-6-21 Kortrijk, 5-30—S-20—9-58—11-16—2-41- 5-20—7-50 Koi-trijk-Brussel, 5-309-58 11-16 2 4i 5-20 Kortrijk Gent, 5-308-20 11-16 2 41, 5 20 CO CO co FH 1-5 M Ai H oó S3 bO £3 lO (M W W <4 PS O O h O O O O O CM CO O O O O O Cl CO IC O-i "H rH o o oo cq O O O O O O O O O O O O O O O Oi CO O O O O t- QÏ i£ O O O O O O IO CO O O O O O) tt i O O l> O O <M O O O O O O - co O O O O O O o* H O Q vo O Or-1 O O. t>~ >0 H <D u tB bb t> O S3 Cd K Pd cq *4 a O Ai O d LANDSALAAM: 2 wagens, een karre,'t kuip en keirnalaam. VRPCHTEN Omtrent 1 Heet. aardappelen. MEUBELS. Tafels, stoelen, kleorkassen, slag- horlogie, tin- gleis- ijzer en aardewerk, standen, kuipen, seulen en het keukengerief. VRUCHTEN. Omtrent I heet. 32 aren klavers 2de snede; omtrent I heet. 32 aren suikereijen omtrent I heet. 32 aren beiten; omtrentI hectare 32 aren aardappels LANDSALAAM. Ploeg, snijpaard, aalkuipen, graander, bakkersalaam, koelbakken, standen, 't kuip- en keirnalaam. Verders eene groote hoeveelheid brandhout. Welken koopdag zal geliouden worden met den gereeden gelde en verhoog vhn 10 °/0 door het ambt van den Deurwaarder A. MOF, Dixmu- destraat, 8, te IJperen.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1888 | | pagina 3