Ringesteking Gaaibolling SCHIËTING Terres a Labour SCHIËTING I A VENDRE OU A LOUER Merckem. West - Nieuwkerke. YERSCHILLIGE TIJDINGEN. Burgerstand van Poperinghe. Boden. a t 3 S 3 Gemeente Brielen op Keraiis-Zondag 16 September 1888, GR GOT BAL Stad IJperen. op Zondag 30 September 1888. Gemeente Kemmel. GAAIBOLLING op Zondag 30 September 1888. Gemeente Gheluvelt op Zondag 30 September 1888. de 4 hectares 57 ares 44 centiares PRÉS, FONDS BATI, la commune de KEMMEL, Gemeente Dickebusch. Maandag 15 October 1888 aflll Het was rond den middag, en de boerin was bezig met de pap te scheppen. De witte haan stak oorzichtig de deur open en bad: Ter eere Gods, als 't u belieft De boerin, die een goed en medelijdend liart he«ft, zag in den bedelaar slechts eenen ongelukkigen en uifgohongerdcn broeder, en noodigde hem om bij te zitten en eene telloor pap te eten. Het volk was intusschen van den akker gekomen. De bedelaar nam het aanbod aan en plaat ste zich bij de tafel, met het gedacht zijn buikske eens eene goede zielmis te doen. Maar al met eens gaat de deur open en de boer treedt binnen. Hij werpt eenen blik van voldoening op het volk, maar schielijk ver sombert zijn gelaat en hij roept uit: Wat is dat? wat doet deze hier? Hij had den witten haan bemerkt. De boerin wilde uitleg geven, maar intus schen was de bespieder opgesprongen om te ontvluchten; in zijne haast viel hij over den pappot, de boer vatte hem bij de kraag en, met eene schop in zijn onderwerk, wipte hij hem de deur uit. Ongelukkigen wil ik helpen, sprak de boer, maar nooit zal ik gedoogen dat een spioen op mijn hof kome; hij kan gaan eten bij dezen die hem uitzendt om alles af te loe ren wat op de parochie gebeurt. Zondag 11. heeft men te IJperen.bij de Dik- smuidepoort eenen hond gedood, die al de teekens der razernij gaf. Nadien hebben wij vernomen dat het dier van Merckem kwam, waar het de gansche gemeente in rep en roer gesteld en eenen algemeenen schrik verwekt had. Dat de Merckemnaars zich dus geruststel len, het dier is gedood en zal niemand meer schaden. Het Evangelie van den H. Fluppe. In den beginne was het Fluppe en Fluppe was een pleute en de pleute was in Fluppe het was niet de waarachtige Fluppe noch Fluppe de Piekeman, maar Fluppe vol zwier en vier. Het was niet het waarachtig vier maar de vlam der liefde die harten verteert en Sophietjes begeert. Het was dus Fluppe maar Fluppe was een looper, niet een zeer- looper gelijk die welke van Parijs naar Belle liep, maar een hartstochtelijke looper. En Fluppe liep dus al wat hij loopen kon. En loopend ontmoette hij zijne Sophie, de waar achtige Sophie die haren Fluppe vurig be minde. En minnend leefden dus Fluppe en Sophie jaren lang in elkanders armen; niet in waarachtige armen maar in die ingebeelde armen die de harten omstrengelen. Doch schoone dingen duren niet lang en daar Fluppe en Sophie schoone dingen waren duurde het niet lang met hen en met hunne liefde ook niet. Want Sophie werd oud en Sophie liet lieure ooren hangen, niet heure waarachtige ooren maar die ooren die den toestand van binnen laten kennen. Doch werd Sophie oud, Fluppe werd het niet en Fluppe zocht om elders zijn vier te blusschen en zóo verre ging het dat Fluppe een plezier reisje deed. En als Fluppe was teruggekeerd, had hij eene tijdelijke kalmte. Maar Fluppe hield keuns en een keun werd rijdig en Fluppe moest zijnen keun naar den buk. En Fluppe ging dus met zijnen keun naar den buk. En na eenige dagen scheen het Fluppe dat zijn keun niet dikker werd en Fluppe keerde vastberaden weder naar den buk. En daar werd hem gezegd door de vrouw die den buk hield dat Fluppes keun jongjes hebben zou. En Fluppe verblijdde zich zoo innig dat hij vroeg om daar een pijpje te smooren. Maar als Fluppe vernam dat de man van de vrouw van den buk niet te huis was, het geluk van den buk be nijdend, vroeg Fluppe nog immer meer en meerEn Fluppe hoorde dzeezesmaria veel zottigheid Beminden Kristenen, zoo luidt het Evan gelie van dezen dag. Maar al die dit vernemen zullen, gaan zeggen dat het Fluppe niet en was.... Wie was het, beminde Kristenen? Het was de amateur van vroegerkalo- tum smeerlappum, .vuillap van de vuile bende. Amen. Een der vier Evangelisten, (G«t.) Zemoezejoekeunekolf. Ter Walsche Kolonie. Lierneux, 9n Februari 1888. lk, ondergeteekende, Pairoux Alfons, ziekenverpleger te Walsche Kolonie van Lierneux, verklaar dat ik se dert zes jaren van eene ettermaagziekte aangedaan ben. na dat de Zwitsersche Pillen aan 1 tv. 50 de doos mij veel verzach ting bezorgd hebben. (Handteeken gewettigd). Han M. Pelerin, apotheker, 12, Schild knaapstraat, Brussel. Het gymnastisch bondfeest heeft zondag te Oostende plaats gehad. Zaterdag avond waren de gymnasten aan de statie ontvangen geworden en naar de zaal van St Sebastiaan geleid, waarde overhandiging van het bondsvaandel door de afvaardiging van Antwerpen aan het inrichtingscomiteit ven het feest plaats had. Zondag morgend vormde zich een stoet van een zestigtal maatschappijen, waaronder drie van Frankrijk, eene van Engeland en eene van het Groot-Hertogdom Luxemburg. De afgevaardigden werden ten stadhuiza door het schepencollegie ontvangen. De heer Mys, voorzitter der Gymnasti sche Volksmaatschappijvan Gent, en voorzitter van het inrichtingscomiteit van het bondfeest. heeft de afgevaardigden aan het gemeentebestuur voorgesteld en hen bedankt over zijne welwillende ondersteu ning. De heer Montangie; schepen, dienstdoende burgemeester, heeft hen namens de stad welkom gewenscht. De heer Guperus, voorzitter van den bond der belgische gymnasten, heeft op zijne beurt het stadsbestuur bedankt. Men heeft op het welwaren van Oostende gedronken. De stoet heeft zich opnieuw gevormd en heeft zich naar het Hippodroom Wellington begeven voor de algemeene repetitie der oefeningen. Om drie en half ure ving het bondsfeest aan. De koning en een talrijk publiek woonden die bij. De gezamenlijke oefeningen werden gedean door meer dan 600 gymnasten, onder de leiding van den heer de Permentier. Een smartelijk ongeval heeft plaats gehad tijdens de oefeningen aan de werktuigen. De heer de Permentier werd eensklaps ongesteld. Men droeg hem naar de zieken zaal van het Hippodroom, waar hij eenige minuten nadien overleed, ten gevolge van eene hartaderbreuk. Het feest werd dadelijk opgeschorst. De gymnasten en het publiek verlieten de plaats diep ontroerd. Het comiteit der feesten heeft besloten dat, uit eerbied voor de na gedachtenis van den betreurden heer de Permentier en voor de smart zijner weduwe en hare vijf kinderen, de gymnastische fees ten niet voort te zetten. van den 23 Augusti tot den 13 September 1888. Geboorten. Mannelijk geslacht 9. Vrouwelijk id. 10. IIu well j ken Sohier Petrus Franciscus Cornelius, 54 j. weduwaar van Baillieu Silvia Rosalia, werkman te We^toulre, en Delboo Maria Theresia Rosalia, 42 j. weduwe van Ve- nise Franciscus Cornelius, werkvrouw. Glabau Henricus, 22 j. metsersgast, en Berat Maria Cornelia, 20 j. kantwerkster. Petit Petrus Henricus, 43 j. weduwaar van Noyel Emerentia, zager te Elverdinghe, en D'heere Ludovica, 25 j. dienstmeid. Overlij dens. Matton Coleta Sophia Barbara, 76 j. zonder beroep, weduwe van Delporte Carolus Judccus. Maes Maria Theresia Cecilia, 67 j. zonder beroep, ongehuwd. Deschodt Theophilus Cornelius, 32 j. zonder beroep, ongehuwd. Benoot Julius Cornelius, 43 j. drankverkoo- per, weduwaar van Vanrechem Catherina Coleta. Kinderen beneden de 7 jaren. Mannelijk geslacht 2. Vrouwelijk id, 5. "Café de Commerce Hondstraat. Belgische Scheur Hondstraat. Hótel de Gand, Hondstraat. Pays-Bas Elverdinghestraat. Zonne Markt. Drie Koningen Groote Markt. Kleine Zon Groote Markt. Parnassus- Hof Alfons Vandenpeereboomplaats. Zilveren Hoofd Rijselstraat. Bronzen Hoofd, Rijselstraat. fc w S3 M PS M B 3 w w 20,25 14,12 14,00 19,00 20,00 7,50 2,70 o o o o o o o o o o o o j2 21,00 13,75 15,00 00,00 00,00 7,75 2,65 1 a 8,700 1,800 1,100 0,000 00,00 5,000 15,323 Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter aan de herberg Oen Inval dicht bij het Yper-Hoeksken GROOTE ingespannen paarden en muilezels FR. PRIJZEN, FR. Inschrijving ter herberg Den Inval, van 2 tot 3 ure. Inleg 1 frank. Voor andere voorwaarden men zie de plakbrieven. 's Avonds om 9 ure, LUISTERLIJKE in eene overdekte bolbaan, gegeven door de Maatschappij De Ware Vrienden, ter herberg DE KALFVAART, be woond door Francois Gesquière, op het gehucht de Kalf vaart, De maatschappij geeft vooruit deu Oppervogel en 2 Premiën, hebbende eene gezamentlijke waarde van franken. N° 1, oppervogel, fr. 40. N° 2. zijdvogel, fr. 20 N° 3, id. fr. 20. N° 4, kalle, fr. 10. N° 5, id. fr. 10. De zijdvogels en kallen worden uit den algemeenen inleg genomen. Inleg 1 fr. 30. Inschrijving ter herberg De Kalfvaart, van 12 ure 's middags tot 3 ure namiddag, om te eindigen om 7 ure 's avonds. Voor alle andere voorwaarden men zie de plakbrieven. Luisterlij ke in de herberg Den Ondank, bewoond door Ch. Walleghem, Er wordt vooruitgegeven den op pervogel, 20 frank. Eene premie van 5 frank aan de maatschappij met het grootste getal bolders, ten minste uit 8 mannen. Eene premie van 5 frank aan de maatschappij met het grootste getal bolders, ten minste uit 12 mannen. Zijdvogels, 10 fr. kallen 5 fr. Inleg 1 fr. 30, en zal plaats hebben van 12 tot 2 uren om aanstonds te beginnen bollen en te eindigen om 6 ure. Alle andere voorwaarden] men zie de plakbrieven. Maatschappij St. Sebastiaan. aan de Pers ÏOO FR. PRIJZEN, vooruit gegeven door den Hoofdman JULES de LAVELEYE, Inleg 7 fr. terug 6 fr. Inleg in Het Gemeentehuis, van 1 1/2 tot 2 1/2 ure namiddag, om ten 3 uren te beginnen schieten en te eindigen om 6 ure 's avonds. Alle andere voorwaarden naar ge woonte. TJNE CONTENANCE DE EX PATÜRE, situés en S'adresser chez Monsieur IIenri DAMBRE, a Kemmel. OP Oppervogel 15 fr. en 1 haas, Zijdvogel 10 en 1 koppel kiekens. Inschrijving bij Henri Adriaen, in 't Gildhof, van 1 tot 2 1/2 ure, om tot 6 ure te schieten. Inleg 5 fr. 50 terug, 5 fr. vof 4* V V Q?* -ïp---- VI —"in1 Westroosebekebode Ch. Verfaille.Zaterdag: aankomst om 8 ure, vertrek om 2 ure. Passchendale, bode Verbeke. Woensdag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Moorsledebode L. Tangbe. Woensdag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Houthulst, bode Facquet. Zaterdag aankomst om 9 are, en vertrek om 1 ure. Nieuwkerkebode Henri Bodein. Den zater dag, Dinsdag en Donderdag aankomst om 9 uro en vertrek om 1 ure. Kemmel, bode W. Vennem. Den zaterdag en woensdag aankomst orn 9 ure en vertrek om 1 nre. Merckembode Syssau. Den zaterdag aan komst om 8 ure en vertrek om 1 ure. Zandvoorde, bode Desmarets. Den zaterdag aankomst om 8 ure, vertrek om 3 ure. Dranoutrebode Derycke-Verhaeghe. Den zaterdag aankomst om 10 ure, vertrek om 2 ure. Veurne, Mallepost. Vertrek uit IJperen 5-50 's morgens, aankomst 10-10 m. 's Namiddags, vertrek ten 4-30 m. In de wintermaanden, vertrek uit IJperen ten 2-30 m. Rousbrugge, bode Bustraen. Vertrekt den zaterdag om 2 ure namiddag. Gheluvelt, bode Vandenberghe. Donderdag en zaterdag vertrek om 3 ure. Wervicq, bode De Mol. Vertrekt den zaterdag om 2 1/2 ure. Roeselare, bode Reynaert. Donderdag en zater dag vertrek om 2 1/2 uro. Staden, bode Vanheule, Zaterdag, vertrek om 1 ure. 00 00 00 Om aan het verzoek van onze lezers te voldoen zullen wij van heden af wekelijks de boden mede- deelen, welke in onze stad hunne standplaats hebben Nieuwkerkebode P. Bodein. Vertrek: Woensdag en Zaterdag, om 11/2 ure. Nieuwkerke, Mallepost. Vertrek uit IJperen: 's morgens om G ure, 's middags om 12 1/2 ure. Aankomst in IJperen 's morgens om 10 1/4 ure, 's namiddags om 4 1/4. Neérwaesten, bode Zaterdag, vertrek om 12 ure. Ilollebeke, bode Ch. Durie. Zaterdag', vertrek om 11/2 ure. Metsen, Mallepost. Vertrek: alle dagen om 11 1/2 ure's morgens; 's namiddags om 5 ure. Pq H ID 00 00 00 rH u Ot co oo O ^2 a a g 2 g a Verkochtte kwantiteit O t- Cl d 1-1 o_ - cf o f rH 00 !2 r-l 03 -j S 0 "rf J? GRANEN, ENZ. MET

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1888 | | pagina 3