PAARDE N MEUBELEN en Nieuwe Koopwaren w Dranoutre. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. Burgerstand Burgerstand van Poperinghe. den 27" October 1888, Boden. Openbare Yerkooping een Maalmachien op Maandag 8 October 1888, ger in zijnen broek voelt te ruttelen, dan op al andere tijden des jaars. Men zegt dat zijne Heiligheid den Paus van Rome, zoowel als de hevigste, ondeugendste liberaal uit Belgie, door deze zonderling rutteling of kitteling wordt aangetast. Het zijn tijdstippen van buitensporigheden, zegden over tijd de broer tjes van Ronsse, en nu herhalen deze van Giteaux hetzelve. Onder den invloed van zulke rullel-de- prulteldekwikkelstaartachlige gevoelens, schreef onze Eerweerdige Petrus een artikel in het Nieuwsblad van laatstleden Zondag, getiteldDe patroontjes. Hierin is er spraak van zekere patroontjes (liberalen natuurlijk) die 's avonds in de Basse- Ville, Yperstraat, of de Markt met een patroonesken aan den arm zouden rondgeleurd hebben. Patroontjes en patroo neskes om jongelingen en jonge dochters te beduiden, 't is waarlijk poezelig gesproken voor een geestelijk man .men zou zeggen dat hij er in behagen schept liefdeprulletjes op het papier te mogen kletsen. Maar ook weet iedereen, dat hij als ware liefhebber van het vrouwvolk mag aanzien worden, en dat hij daarbij in alle waters gewasschen is. In het reeds gemeld artikel, vraagt Petrus Vervoet wat de goedeneen de beste katho lieken van Nieuwkerke zijn vergeleken bij de geuzen. Antwoordde beste katholieken ik spreek van de nieuwmoden zijn de scheut van het lood niet weerd reken zelf uit wat het is van de goede Goede God, wilde ik het leven beschrijven van elk een der kopstukken uwer bende, ik zou voorzeker verschillige groote boekdeelen kunnen vervullen, doch daar geheel uwe kliek, op verre naar het hoofdbreken geens zins weerd is, houd ik mij tevreden eenige nummertjes uit de verzameling der goede katholieken en patroontjes van Nieuwkerke te trekken. Nummer Een, lang gerokt en kort ge blokt, heeft ten zijnen dienste twee jonge mamzeltjes. Op hun gezicht staat er te lezen dat deze laatste te veel gepatroneerd zijn. Men zou ze wat meer moeten sparen en hard aankweeken; zij zijn grasgroen! Nummer twee heeft patrooneskes langs alle kanten en zijden; hij is gekend bij 't vrouwvolk als slechte munt, zoowel dat ik, over weinige dagen, in eene hofstede op een naburig dorp gelegen, eene jonge dochter onmoetende,de volgende vraag in het waalsch gesteld wierd - Chmarchind d'grin ch'es incoir toudis l'même put... qu'din l'timps? cha ch'est in garsse, tu saisl Nummer drie belooft klokjes a volonté aan al de patrooneskes die met hem in den vervepot willen werken. Nummer vier, on danks zijn vijf en zestig jaren, betracht de conqnête van Pietje's Toria, hij heeft een faibte voor een getrouwd patrooneske! Nummer vijf gaat met den keun naar den buk en wordt hennevleesch als hij het wijf van den keunebuk ziet. Nummer zes... enfin 't zou te lang duren, liever zal ik aanstaan den zondag mijne boeken nog eens openslaan en het overschot uitkramen. En attendant, mon cher et respectable curé, heb ik de eer u vriendelijk uit te lachen. Een vuile muil. -- Het gaat hier van langs om beter. Het schijnt dat de kerels met lange vingers het op onze streek gemunt hebben. Zij zijn daarenboven goed ingericht en hebben hun nen hoofdman, die men hier den nieuwen Baeckelandt noemt. De guitenstreken, die men dien vlegel op den hals legt, zijn zoo talrijk dat de gemeenteoverheden hem op prijs gesteld hebben en eene som geld belo ven aan wien hem in de handen des gerechts leveren kan, of aanduidingen geven in staat om met zekerheid den booswicht in het net te krijgen. Jamaar dat is allemaal wel maar de Dra- noutrenaren en Locrenaren kennen maar eene bate en ze trekken er allen aan. Zoo gaan de puppen nu aan 't dansen en men twist dat er stukken van af vliegen gaan als 't nog een beetje verslecht. Allen beweren bij hooge en bij lage dat zij hem krijgen en kortvlerken gaan. Doch het is nu nog te zien of zij met al hun lawijt niet te werk gaan als iemand die met azijn vliegen of met tromme len hazen wil vangen. Daarbij die nieuwe Baeckelandt is geene kat om zonder hand schoenen aan te pakken. Hij lacht ferm in zijn vuist, doet stillekens zijn stielken voort en laat die moedige mannekens praten en zegtieder is op de wereld om zijns vaders zoon deugd te doen. En intusschen trekken de brave lieden, welke door dien booswicht bezocht worden, een gezicht als een duivel die wijwater lekt. De verspreiding gaat voort! Achel (Luxemburg) 8eQ Februari 1888. Sedert lang leed ik aan maagzeer, eerlijk gekende personen hadden mij aangeraden de Zwitsersche Pillen aan (1 fr. 50) de doos te nemen, ik acht mij gelukkig hunnen raad gevolgd te hebben. Dank zij deze voortreffe lijke Zwitsersche Pillen Hertzog is de verte ring hersteld, do eetlust teruggekomen in éen woord, ik ben gansch genezen, ock zal ik niet vergeten de Zwitsersche Pillen Hert zog allen maaglijders aan te bevelen. (Handteeken gewettigd) A.Van Lishout. Aan M. Pélerin, apotheker, 12, Schild knaapstraat, Brussel. Rentrée des Classes. Dix fortes édilions de la Nouvelle Méthode de piano de A. Schmoll ont été enlevées en moins de 7 ans. Ge succes sans précédent est-il dü, ainsi qu'on l'affirme, a l'originalité de l'ceu- vre? et cette originalité est-elle un mérite? Rien nest plus certaincar la Méthode Schmoll, oeuvre de progrès par excellence, rompt en visière avec les procédés surannés de ses devancières et inaugure un enseigne- ment clair, facile et attrayant. Eminem- ment synthétique et strictement progressive, elle prend l'élève au début et, sans ennui ni fatigue, le conduit insensiblement vers les sommets de la perfection artistique. On y trouve, entre autres détail absolument négligé dans les autres méthodes de piano un exposé succcinct des principes les plus indispensables de l'harmonie, de la modula tion, etc. Aussi, les plus grands artistes, parmi lesquels M. J. Massenet, membre de l'Institut, et M. A. Samuel, directeur du Conservatoire de Gand, ont-ils adopté cette méthode pour l'instruction de leurs enfants leurs plus chaleureuses félicitations. 5 Par ties, chacune 3 fr. S'adresser chez F. de Aynssa (Deliège), 92, rue de la Montagne a Bruxelles. La Préface est envoyée franco sur de- mande. De gerneentekiezing van 16 October 1887 te Moescroen, waarin de liberalen zegepraalden, had, zooals men weet, aanlei ding gegeven tot een bestuurlijk onderzoek Daaruit bleek dat de zegel van een der om slagen met de stembriefkens gebrokea ge weest was en naderhand vervangen door een gelijken stempel. Het feit werd bij het parket aangeklaagd, en de scretaris van het hoofdbureel, de heer Sheridan, gemeente secretaris van Moeskroen, werd vervolgd onder de beschuldiging van den stempel van een particuliere nagemaakt te hebben. De rechtbank van Kortrijk, voor welke Sheridan verscheen, oordeelde dat het wel deze laatste was die den valschen zegel had gemaakt, maar verklaarde zich onbevoegd omdat het eene politieke zaak was die voor de assisen moest komen. Het openbaar mi nisterie ging in beroep, en het beroepshof van Gent heeft zich met de zaak bezigge houden. Vrijdag deed het uitspraak. Het hof beslist dat het geene politieke zaak is, doch verklaart dat de betichte geen bedriegelijk namaaksel van een stempel gemaakt heeft, omdat hij enkel voor doel had een ongeval te herstellen. Het hof heeft den heer Sheridan vrijgesproken. Hoppeplukkers. Het getal vreem delingen, die naar Poperinghe gekomen zijn om hop te plukken, beloopt ongeveer 7,000 te weten 4,000 op het grondgebied der stad zelf en 3,000 in de naburige streken. Dit getal bedraagt 1,000 minder dan de vorige jaren. Van Poperinghe zelf zijn ongeveer 8,000 inwoners aan den hoppluk gebezigd, dus dat er voor Poperinghe alleen 12 000 man aan het werk zijn. De hop lijdt veel van het slecht weder. De prijzen blijven onver anderd, doch er is geen verkoop. Loterij der tentoonstelling-, De trekking van de loterij der tentoonstelling heeft dinsdag, 25 september, plaats gehad. De nummers zijn getrokken geweest als volgtDinsdag, 25 september, 546 nummers yoor 105,000 fr. prijzen. Donderdag, 27 september, 661 nummers voor 115,000 fr. prijzen. Zaterdag, 29 september, 711 num mers vcor 115.000 fr. prijzen. Dinsdag, 2 October, laatste, 201 nummers voor 140,000 frank prijzen, waaronder de groote prijs van 100.000 frank. Een doove heer. Men vroeg eens aan eenen heer, die nog al doof was en daaren boven nog al veel aan jicht leed, hoe zijne vrouw het stelde? De heer verstond de vraag niet goed en meende dat men naar zijne gezondheid vroeg: Ach! wat zal ik u zeggen, zegde hij, alles wat ik er aan doe is te vergeefsik kan er maar niet van af ko men, die plaag vergalt mijn leven en zal mij naar het graf slepen; nu ontrooft zij mij reeds den slaap, want 's nachts kwelt ze mij het meest. Het getal vreemdelingen, die tot nu toe Oostende bezochten, bedraagt 13,000. Dit is een goed duizendtal minder dan verleden jaar op hetzelfde tijdstip. van den 21 tot den 28 September 1888. Mannelijk geslacht 3. Vrouwelijk id. 4. Julius Verhulst, boekbinder en ZeliaAlle- waert, zonder beroep. Emiliaan Dumon, herbergier en Benedicta Degris, herbergierster. O verSij dens. Ludovlcus Legon, zonder beroep, 55 jaar, ongehuwd, Bukkerstraat. Maria Dirick, hoedenmaakster, 80 jaar, weduwe van Barthelemeus Ote, Hondstr. Karei Gontier. daglooner, 48 jaar, weduwaar van Maria Verslyp, Meenenstraat. Kinderen beneden de 7jaren. Mannelijk geslacht 2. Vrouwelijk id. 3. van den 13 tot den 26 September 1888. Geboorteii. Mannelijk geslacht?. -= Vrouwelijk id. 6. Huwelijken. Deckmyn Petrus Joannes, rondleurder te IJperen, en Lietaert Helena Cornelia, 16 jaar, rondleurster. Deschodt Henricus Cornelius, 30 j. kleer maker, en Huyghe Elodie Maria, 31 j. bijzondere te Schaarbeek. Vandromme Adolphus Hypolytus Cornelius, 27 jaar, coiffeur, en Wullems Helena Maria Cornelia, 23 j. huishoudster. Gouquée Henricus Constantinus, 31 j. dienst knecht en Debergh Maria Ludovica, 12 j. naaister. Pareyn Julius Augustus Cornelius, 27 jaar, bedienden der accijsen, weduwaar van Leeuwerck Juliana Cornelia, en Hulet Elisa Virginia, 27 j. bijzondere. Clabau Petrus Carolus Casimirus, 81 jaar, zonder beroep, weduwaar van Annoot Theresia Clara Cornelia. Dehuysser Benedictus, 62 jaar, schoenmaker weduwaar van Ruyssen Natalia Ludovica. Staeke Fidelia Catherina, 40 jaar, zwijn- slachter, weduwe van Loncke Carolus Petrus. Gouwy Henri Desiderius, 24 jaar, soldaat overleden te Gent. Kinderen beneden tie 7 jaren. Mannelijk geslacht 0. Vrouwelijk id, 2. STAD BRUSSEL. GROOTE JAARMARKT welke zal plaats hebben ZUID- EN SLACHTHUISLANEN. De Sekretaris, BULS. Dwelshauvers. - Zilveren Hoofd Rijselstraat. Bronzen Hoofd, Rijselstraat, «Caféde Commerce Hondstraat. Belgische Scheur Hondstraat. Hótel de Gand, Hondstraat. Pays-Bas Elverdinghestraat. Zonne Markt. Drie Koningen Groote Markt. Kleine Zon Groote Markt. Parnassus- Hof Alfons Vandenpeereboomplaats. H ts TE VQORMEZEELE, (Plas), om 1 ure namiddag, door het ambt van den Deurwaarder "Wsi dei* cliueren, Groote Markt, Nr 20, te Yper na mens en ten huize van d'neer EDOUARD GRYSON. koopman te Yoormezeele, (Plas). Deze verkooping zal geschieden met gereed geld verhoog van 10 0 0 voor kosten betaalbaar in handen van voornoemden Deurwaarder Van DER SCHUEREN. ïïelboorten. Huweli i ken. O verïïj dens. VAN OP DE Het College van Burgemeester en Schepenen der stad Brussel brengt ter kennis van paardenfokkers en kooplieden dat de tweede paardenjaarmarkt aangekondigd voor het loopende jaar zal plaats hebben den 27u October naastkomende, Dezelfde belooningen als voor de eerste jaarmarkt worden uitgeloofd, te weten A. Voor 't grootste getal paarden. 1. Eene premie van 76 OO frank 2. ld. SÏOO id.; 3. Id. ÏOO id.; 4. Een Eermetaal in verguld zilver 5. Id. in zilver; 6. Id. in brons; 16. Voor 't schoonste lot zware trekpaarden. 1. Eene premie van SOOfrank; 2. Een Eermetaal in verguld zilver; 3. Id. in zilver 4. Id. in brons. C. Voor 't schoonste lot lichte trekpaarden. 1. Eene premie van JiOO frank 2. Een Eermetaal in verguld zilver; 3. Id. in zilver; 4. Id. in brons. D. Voor 't schoonste lot weeldepaarden. 1. Eene premie van SJOO frank; 2. Een Eermetaal in verguld zilver 3. Id. in zilver; 4. Id. in brons. E. Voor 't schoonste lot poneys. 1. Eene premie van 1 S»0 frank 2. Een Eermetaal in verguld zilver 3. Id. in zilver; 4. Id. in brons. De handelingen van den jury zullen beginnen ten 10 ure. De loodsen op de lanen zullen ter beschik king der verkoopers gesteld worden. Te dezer gelegenheid oordeelt het College van Burgemeester en Schepenen het nuttig den be langhebbenden te herinneren dat vanaf het jaar 1889 de twee jaarlijksche paardenmarkten zullen plaats hebben: deze der lente, den eersten Zaterdag der maand Mei, en deze van den herfst, den laats ten Zaterdag der maand October. Opgemaakt te Brussel den 21 September 1888. Van wege het College, Het College, N. B. M. VAM HERTSEN, veearts, hoofd inspecteur van slachthuis, houdt ter beschikking der deelnemers eene lijst van stallen voor Brussel en voorsteden alwaar de paarden van daags te voren kunnen gestald -worden. Om aan het verzoek van onze lezers te voldoen zullen wij van heden af wekelijks de boden mede- deelen, welke in onze stad hunne standplaats hebben. Nieuwkerke, bode P. Bodein. Vertrek: Woensdag en Zaterdag, om 11/2 ure. Nieuwkerke, Mallepost. Vertrek uit IJperen: 's morgens om G ure, 's middags om 12 1/2 ure. Aankomst in IJperen's morgens om 10 1/4 ure, 's namiddags om 4 1/4. Neêrwaesten, bode Zaterdag, vertrek om 12 ure. Hollebehe, bode Ch. Durie. Zaterdag, vertrek om I 1/2 ure. MeesenMallepost. Vertrek: alle dagen om II 1/2 ure's morgens; 's namiddags om 5 ure. Weströosebeke, bode Ch. Verfaille. Zaterdag: aankomst om 8 ure, vertrek om 2 ure. Pcisschendale, bode Verbeke. Woensdag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. r Moorslede, bode L. Tanghe. Woensdag en Zaterdag, vertrek om 2 1/2 ure. Houthulst, bode Facquet. Zaterdag aankomst om 9 ure, en vertrek om 1 ure. Nieuwkerkebode Henri Bodein. Den zater dag, Dinsdag en Donderdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Kemmel, bode W. Vennem. Den zaterdag en woensdag aankomst om 9 ure en vertrek om 1 ure. Merckem, bode Syssau. Den zaterdag aan komst omS ure en vertrek om 1 ure. Zandvoorde, bode Desmarets. Den zaterdag aankomst om 8 ure, vertrek om 3 ure. Dranoutre, bode Derycke-Verhaeghe. Den zaterdag aankomst om 10 ure, vertrek om 2 ure. Veurne, Mallepost. Vertrek uit IJperen 5-50 's morgens, aankomst 10-10 m. 's Namiddags, vertrek ten 4-30 m. In de wintermaanden, vertrek uit IJperen ten 2-30 m. Rousbrugge, bode Bustraen. Vertrekt den zaterdag om 2 ure namiddag. Gheluvelt, bode Vandenberghe. Donderdag en zaterdag vertrek om 3 ure. Wkrvicq, bode De Mol. Vertrekt den zaterdag om 2 1/2 ure. Roeselare, bode Reynaert. Donderdag en zater dag vertrek om 2 1/2 ure. Staden, bode Vanheule, Zaterdag, vertrek om 1 ure. •-5 M Ph Pi H CO CO CO A3 Pi CD Ifl O* OO OO OO p A3 S CD Pi CD UI c} M 3 8 N W w O O O O O ÏO ÏO O O O O O O O CV} O Oi CO N Cv} i— O O O O O O O O O O O. w C* CV} r} O £1 o 7, oo i2 »o r- r- o o o <M CO CO O O )aJ) 05 O O OO (M CQ r—1 i-H O O O O O O O O lO O O O O O O O 1—I CU O lO O O O O O iro )D fï 5 EH p fco fl Pi Pi c3 P - K m W M VAN

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1888 | | pagina 3