Meubilaire Leergast GRAND dTrALLAGE une Presse Typographique, Voorwerpen JNog Kemmel. Dranoutre. Watou. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. En vente au Bureau du Journal d'Almanachs illustrés, Calendriers, Agendas, Almanaclis a effeuiller A vendre d'oceasion KOOPDAG MEN VRAAGT Vilie d'Ypres. De correspondent van 't Nieuwsblad vindt in 't Weekblad niets anders dan leugens, eerrooverij en smeerlapperij. Dat die man ons toelate hem te doen op merken, dat, wanneer eene gazet leugens en eerrooverij verspreid, deze door 't gerecht zeer streng gestraft wordt. Zoo hij daarna twijfelt, dat hij het eens aan 't Nieuwsblad vrage, dat zal het hem ook wel zeggen. Voor smeerlapperij wordt men niet min veroor deeld; de mollebröertjes van Ronse, Mal te- brugge, Citoaux en meer andereplaatsen zul len dat ge tuigen. Wanneer hebben wij, correspondenlje, 't zij voor smeerlapperij, met gerecht overhoop gelegen Voor wat de góddeloosheid betreft, waar van die schrijvelaar spreekt, verzenden wij hem naar ons artikel van v.l. zondag. Uitschelden en lasteren is gemakkelij ker dan gezonde antwoorden geven, bijzon derlijk als er niets te antwoorden is, zegt die briefwisselaar verder, en geeft een voorbeeld om dat gezegde te staven. Zonder de plaats te willen innemen van den verdediger of de verdedigeis van 't volksonderwijs te Ketnmel, toch willen wij dien briefschrijver doen opmerken dat, zon der herhaling, geen antwoord mogelijk was, over hetgeen hij inbracht, dewijl alles zonneklaar bewezen werd, vooraleer zijne proza in 't Nieuwsblad verscheen. En van die proza zegden de liberalen zelve: dat is ten minste gesproken en dat zijn redens die plaats grijpen Heeremensechristenzieligehemelsegoeiege- nadigedeugdvanmeleven, hoe komt hij daar aan! Wij zijn benieuwd te weten wie die liberalen waren. Dat die schrijvelaar wilde namen geven hij zou ze gemakkelijk vinden, zonder liegen, en die meer zouden nijpen dan Vanoever en Pluimsteert. Hier bidden wij hem zijn hoofd te sparen: hij is vindingrijk, dat ondervon den wij in 1884; dan reeds gaf hij in de Gazet van Brugge, staaltjes van zijne nij pende namen, en wanneer wij ons die herin neren, wij kunnen hem niet genoeg smeeken zijn hoofd in acht te nemenhet zoeken van dergelijke nijpende namen zou hem onge twijfeld minstens eene hersenontsteking aanbrengen, en dat is zeer gevaarlijk. -— Een nummer van 't Weekblad is ge noeg om een kind te bederven.... Laat ons niet woordenspelen, aanvaarden wij dat die schrijvelaar zeggen wil dat het lezen van een nummer van 't Weekblad genoeg is om een kind te bederven. In alle geval, die briefschrijvor moet niet bevreesd zijn voor de kweekelingen uit Germana'sschooldie zullen zich door lezen niet bederven. Ten andere, kunnen de Kemmelsche kin deren nog bedorven worden? Zijn zij het immers niet ten volle sedert de puppennest- kwestie? En aan wien de schuld? Wanneer zullen wij ra 't1Nieuwsblad over die zaak eenen brief lezen 1 Maar ik zou geern een voorstel doen, zou de man die in 't Weekblad zulke stoute artikels schrijft op Kemmel hem durven kenbaar makenik ben bereid om al mijne artikels te teekenen Allons, briefwisselaar van 't Weekblad uw masker af! daarmee wordt de brief naar 't Nieuwsblad gesloten. Uit dat einde verstaan wij dat die brief- maker wenscht ons te kennen. Waarom wordt hij zoo in eenmaal met onz' persoon ingenomen? Wat geeft het hem dat wij Pier, of Kós of Cies of anders heeten Dat één persoon alleen of verscheidenen de handel wijze van den pastor en dezes travanten aan 't daglicht brengen? Dat wij te Kemmel of elders verblijven? Wat kan hem dat alles maken? Om wel ken reden moet hij ons kennen? Dat hij dat zegge en zoo hij een gegronde reden inbrengt, dan zullen wij hem volgaar ne van dienste zijn. Wij vragen geenszins dat hij zijne artikels naamteekene: wij zouden toch nooit letten op zijnen naam, maar wel op zijn schrijven. Om zijne konijnen niet gestolen te worden, verzon C. V. eenen list. Hij maakte eene touw Yast, met het eene einde aan de deur van zijn konijnenhok, het andere bond hij aan een zijner armen, wanneer hij zich 's avonds te bed legde. Korte dagen geleden, werd hij 's nachts wakker getrokken. In allerhaast sprong hij uit zijn bed, spoedde zich naar zijne konijn tjes en gelukte er in twee dieven op de vlucht te drijven, die zijne beestjes een ontijdig bezoek aflegden. Gelukkig over den goeden uitval van zijnen list en denkende dat de dierijes voor het overige van den nacht niet het minste gevaar meer hepen gestolen te worden, keerde hij terug naar zijn bed, zon der opnieuw de voorzorg te nemen de koord vast te maken. Die nalatigheid was hem schadelijk: de dieven, die er oprekenden, kwamen terug en 's morgens waren de lieve konijntjes gaan wandelen. C. V. weet nu bij ondervinding dat half werk slecht werk is. Een zeer droevig ongeluk kon hier voor vallen. De vrouw van J. P..., landbouwer, kwam uit hare slaapkamer met haar klein kind op den arm en eene petrollamp in de hand. De keldervalluik waarover zij moest stappen, stond open, en zoo tuimelde zij met kind en petrollamp in den kelder. Gelukkig schaadde niets noch aan haar, noch aan haar kleintje. Verledene week heeft men tegen de Bam- beke brug, in 't water der vaart rechtstaan de, hot lijk ontdekt van eene nog jonge vrouw. Niemand heeft hare persoonlijkheid kunnen vaststellen. Men zegde eerstens wel dat het eene vrouw van Beveren (Rousbrug- ge) was, maar men kreeg algauw de over tuiging dat men den bal misgeslagen had. De onbekende is vrijdag, zonder door iemand berkend te zijn geweest, begraven geworden. Donderdag morgend was gansch ons dorpje op sprieten. De spuiten waren gehaald en het gerucht liep dat er vuur was in de bakkerij van Aug. Deheegher. De menigte was gclukkiglijk in min dan een halfuur tijds, hel vuur meester. De schade is maar gering. De bakker had wat houtskool in de bak kerij uitgegoten, die niet goed uitgedoofd waren, en deze hadden den brand veroor zaakt. Had zulks binst den nacht plaats gegrepen, het ongeluk had onberekenbare gevolgen kunnen hebben. Met eene uitgaaf van drie franken Marlanwelz (Henegouwen),20 Maart 1888. Sedert vele maanden leed ik aan maag- zeer; ik heb uwe Zwitsersche Pillen Hertzog genomen en na drie weken bevond ik mij reeds veel beter; twee doozen aan 1 fr. 50 waren voldoende om mij gansch te herstel len. Ik machtig u zulks,ruchtbaar te, maken. (Handteeken gewettigd). Séraphine Delvaux. Aan M. Pelerin, apotheker, Schildknaap straat, Brussel. De heer Bernaard De Vriendt, een zeer bekwaam decoratie- en wapenschilder, en vroeger een der beste tooneelspelers van het gezelschap Broedermin en Taalijver, is te Gent overleden in den ouderdom van 03 jaar. De heer B. De Vriendt heeft een too- neelstuk geschreven, onder den titel De Bastaard. De gepensionneerde 'luitenant-gene raal baron Goetlials is zondag te Brussel overleden. Hij was oud-aide-de-camp des konings, oud-minister van oorlog en groot lint der Leopoldsorde. Winterreizen, IJ Excursion komt een nieuw stelsel van afzonderlijke of persoonlijke reizen in te huldigen naar de Pyreneën, het Zuiden van Frankrijk, Italië, Spanje, Algerië en Tunesië, aan de meest voordeelige voorwaarden. Het bestuur gelast zich aan hare klanten alle reisbiljetten te bezorgen, zoowel recht- streoksche als voor omreizen. Onafhankelijk van den reiskoepon, kan de reiziger eene overeenkomst aangaan, aan vasten prijs, om zich hotel en andere ver blijfkosten te verzekeren, geleiders, rijtui gen, gondels, de ingang in museums, kerken en andere merkwaardigheden. De reiziger zal zelf den duur zijner reis bepalen en kunnen verlengen volgens zijn goeddunken. L'Excursion kondigt ons terzelfdertijd zijne toekomende gezamentlijke reizen aan voor den Carnaval van Niza, Romen en Napels, alsook zijne groote reizen naar Palestina, Spanje, Algerië en Tunesië. Het omstandig programma dezer reizen wordt kosteloos gestuurd aan alle personen die er de aanvraag van doen aan M. Ch. Parmentier, bestuurder der Excursion, 109 Boulevard Anspacb, te Brussel. Le ^Mouvement antiesclavagiste, revue mensuelle, internationale, illustrée, paraltra a partir du 15 de ce mois. IL sera imprimé et illuslré avec grand luxe. II com- prendra 32 pages grand in octavo, parmi lesquelles seront intercalées des cartes ou des gravures. Le prix d'abounement par an est de 5 francs, le port en sus pour l'étranger. Cette revue qui n'aura aucune nuance exclusive soit politique soit religieuse, sera publiée sous la seulo reaponsabflité d'un co mité de rédaclion dont le secretaire est M. Louis Delrner. Voici la lisle £des correspondants. Pour l'étranger: d'Angletaire, M. Ch. H. Allen, secrétaire de la Société antiesclavagiste britauique et étrangêre d'Allernagne, le doeteur Cardauxs, directeur de la Keilnische Volkszeitungde France, Mgr Brincat; d'Autriche, le prince Frédéric de Werde; de Hollande, M. J.-W. Brouwers, et d'Espagne, M. J. Mané y Flaquez, directeur du Dario di Barcelona. En province: d'Anvers, le doeteur Auguste Suieders de Liége, M. Godefroid Kurth; profésseur a FUniversi'é de Liég'é de Tour na!, le lieutenant général de Formanoir de Gand, M. Albert Solvynsde Bruges, M. Neut: d'Arlon, M. Michaëlis. Outre ses correspondants, la Revue compte de nombreux et importants collaborateurs parmi lesquels: M. Jules Simon, M. le lieu tenant Wissmau, M. lecapitaine Storms, M. Régnald Heyn, MM. Descamps-David et Gilbert, professeurs a FUniversité de^ Lou- vain, le R. P. Roelens, procureur général du Haut-Congo, M. Alfred Ducarme, etc., etc. MM. Armand Lynen, Van Esse, de Keyser Léon Dardenne, Ileyn, Canedi, Dujardin, etc. I sont chargés des illustrations du Mouve ment-, M. Em. Buschern, de l'lnstitut carto- graphique militaire de la Carnbre, s'occupera des cartes et des planches. Par suite d'un arrangement fait avec M. Jules Lagaë, notre dernier grand prix de Rome, tous les abonnés du Mouvement an tiesclavagiste auront droit a une prime artistique antièrement gratuite d'une valeur réelle de vingt francs, qui consistera en un médaillon représentant le cardinal Lavigerie et qui aura environ cinquante centimètres de circonférence. Nous engageons trés vivement nos abonnés a encourager cette oeuvre nouvelle et, vu les conditions exceptionnelles, a s'abonner au Mouvement antiesclavagiste. Ils peuvent le faire en s'adressant par écrit, rue Mon- tagne aux Herbes Potagères, 4, a Bruxelles. tS P3 M s 19,50 15,00 15,75 20,25 19,50 8,00 300,00 15,400 2,000 500 1,400 1,000 6.0C0 13,400 19,50 14,75 15,00 19,00 19,00 8,00 300,00 11,800 3,200 1,000 1,100 3,300 1,000 11,025 fcf w cd e> Tarwe Rogge Haver Erwten Boontjes Aardappels Boter AVEC ÉPHÉMÉRIDES EN FRANCAIS ET EN FLAMAND. AVEC CONTItE-POïDS, en parfait étai de conservation. S'adresser au Bureau du Journal. ten huize geteekend, n1'35, staande in de Bakkerstraat, te Yper op Maandag 7 Januari 1889, om 1 ure nammiddag, Bestaande narnenllijk in Gereed geld en verhoog van 10 door het ambt van den Deurwaarder HOUT, Uixmuidestraat, 8, te Yper. NATUURLIJKE BORDEAUXWIJN Vrachtvrij en zonder tolkosten in alle spoorwegstations van Belgie besteld zich bevragen aan Mi. SlïlLLiïGr 49, Cours Balguerie-Stutemberg49 BORDEAUX Het huis aanvaardt vertegenwoordigers met com missie en bezoldiging, doch slechts zulke welke eene pratijk en voortreffelijke inlichtingen bezitten. Op aanvraag wordt d.e algemeene naamlijst gezonden. GROOT GEMAK VAN BETALING TEN BUREELE VAN DIT BLAD eeeen kunnende goed fransch en vlaamsch lezen en schrijven. FORTE DE MÈNIN. - (HOORNWERK). de 5,000 kilos dL'£U*£ides émaillés a des prix incrovables de bon marché 50% AU DESSOUS DU PRIX DEFACTURE quelques jours seulernent, d'Articles Emaillés N'oublies pas l'adresse Porte de Menin. Hoorn werl Conditions avantageuses pour mar vhands et colporteurs. ENTRÉE LIBRE. Ouvert tous les jours depuis 8 h. <x midi el de 1 a 5 heures du soir. Les Dimanches de 8 h. a midi. FABRIEK VAN KUNSTBOTER m P7 H 00 GO GO 05 .O CD O 05 P C2 O co GO a a middenprijs per 100 kilo Verkochtte kwantiteit middenprijs per 100 kil. Verkochtte Kwantiteit si W UM GltAWD CHOIX EM FJESS, VAN Ouderwetsclie kleerkassen in eiken hout en an dere, kommoden, buffet, stijl Louis XV, coulisse en andere tafels, stoelen, plooizetel, ledelsanten, nachttafels, oude schilderijen, naaimachien, filter met staan, ijsslcde, schragen, kuipen, zinken bui zen, leeren, te beginnen van 6 tot 36 sporten, alsook eene dubbele leer, alle slach van meubelmakers alaam, draaibank met al het noodig alaam, zoo goed als nieuw, vijlstaak, veel iepen-, eiken-, populieren- en deelen bard, brandhout, het keu- kengerief en veel andere voorwerpen te lang om te melden. BIJ ontleding gewaarborgd Het Okshoofd van 225 lit. te huis Het Okshoofd van 225 lit. te huis Par suite de cessation d'assooration, et voulant liquider dans la plus bref délai, on vendra a des prix incrovables de bon marché, 5,000 kilos consistant principalement en ustensiles de cuisine, tels quemarmites, casseroles, bouilioires, poëlons, cafétières, etc. etc., dont l'énumération serait trop longue. Les personnes soucieuses de leurs intéréts vou- dront profiter de cette occasion avantageuse pour renouvelera bon marché leurs ustensiles de cuisine d'une soliditó 'garantie et atouteépreuve. Que l'on ne perde pas de vue que la liquidation ne durera que quelques jours seulernent. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ 2£E£aEEE*ÖE5£ E2. 55ECÏ£ te ENSIVAL (België)

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1889 | | pagina 3