B OOMEN MEUBELS, zware gevelde SPARREN eiken en beuken BOOMEN ZÊUE ALLËWAERT De Braad Een nieuw slachtoffer. Sterfgeval. Koninklijk besluit. Franscb Theater. Les Boussigneul Liberale Bekwaamheidskiezers. Stemrechtbond. Maatschappij Burgerwacht w VERSCHILLENDE TIJDINGEN. Burgerlijke Godshuizen VERKOOPING te ZILLEBEKE op Donderdag 18 Februari 1892, en Donderdag 25 derzelfde maand TE YPRE Winkelgerieven en Koopwaren, Burgerlijke Godshuizen VERKOOPING 13S koopen 19 koopen op Woensdag 10 Februari 1892 BERICHT. Burgerstand der stad Poperinghe. verschrikte en ging eensklaps op hol. Spijts al de krachtdadige pogingen van den ge leider, vloog het gespan in volle vaart voort en ging regelrecht en onvermijdelijk in eene vitrien te recht komen, waren de heeren Ha- geman en D. Lapiere, bride officiers aan de rijschool alhier, niei daar geweest om zich koelbloedig voor het hollende dier te werpen en het na veel moeite in te houden. Dank aan hunne koenheid zijn er geene groote on gelukken te betreuren. Hopen wij dat die daad van moed en zelf opoffering niet onbeloond blijven zal, des te meer omdat de eerste maal niet is dat die heeren zich door dergelijke daad onderschei den. Zondag, rond 8 ure 's avonds, riep de brandklok de pompiers onder de wapens. Een brand was uitgeborsten buiten de Rij- selpoort, omtrent het Berdelen Kot, in een wagenhuis. Het duurde niet lang eer het houten gebouw in laaie vlammen stond, en geheel vernield werd vóór de aankomst der pompiers, die ofschoon zij zich gespoed had den, niets dan de overblijfselen van den brand konden bestatigen. Wij moeten hulde brengen aan den iever van eenige leden van het nieuw pompiers korps en wij betreuren het zooveel niet te mogen zeggen van dezen die liever bleven soupeeren in de herberg dan te gaan waar hunnen dienst hen riep. Andere nog verlaten hunne woning als zij weten dat alles gedaan is. Maar de algemeene indruk, als men die rekruiten voor het vuur ziet, is dat men zich gelukkig mag achten maar eenen brand om te lachen gehad te hebben. Pe iever is zeer loffelijk, maar men moet daarenboven de koelbloedigheid bezitten en andere hoedanig heden die zoodanig schenen te ontbreken dat men zich afvraagt of men ze ooit bezitten zal. Er waren ook eenige mannen die in den wijngaard des Heeren gewandeld hadden en diensvolgens weinig in staat waren eenige hulp te bieden, indien de zaak der moeite waard was geweest. (Nu 't was Zondag ook 1) Voor deze maal was er maar half kwaad bij, maar dit zou zich niet meer mogen voor doen in ernstige omstandigheden zouden de gevolgen schrikkelijk zijn en op wien zou de verantwoordelijkheid vallen? Moet men zich nog verwonderen, als men ziet, dat zoo vele personen, die eertijds gerust leefden nu eene verzekering nemen tegen den brand? De heer Karei Monteyne, veldwachter, in den dienst der stad voor het landelijk ge deelte, komt afgezet te worden en is vervan gen door Pieter Demerlie, gewezen politie agent. Monteyne deed den dienst van den omtrek sedert 30 jaren. Nooit heeft men eene ern stige klacht te zijnen laste weten in te bren gen. Zijn gedrag was immer goed, zijne rechtschapenheid onberispelijk. Wij denken nochtans dat de veldwachter een klein ge brek had, misschien is hij een weinig libe raal. Pan wordt alles uitgelegd en 't is het eenige middel om de onmenschelijke handel wijze te verklaren, waarvan hij het voor werp komt te zijn. Want 30 jaren goeden dienst zien beloonen met eene afzetting, kan natuurlijk op de rekening van een te grooten iever voor de klerikale partij niet gelegd worden. En, zou de benaming van Pieter Demerlie veroorzaakt zijn door dien iever welken Ka- rel Monteyne niet bezat? 't Is nog niet lang geleden dat Demerlie zijn ontslag als politie agent gaf; men moet dus er uit besluiten dat hij niet veel lust had voor dezen dienst en weinig bekwaam was hem behoorlijk te ver vullen. En de plaats die hij verlaten heeft was veel gemakkelijker dan deze die hij nu zal bekleeden. Monteyne, die een zeer geschikt mensch is, kent den omtrek van Yperen op zijnen duim, en hij was alom geacht en bemind. Men betaalde hem 300 fr. voor dezen dienst en Demerlie zal er 1100 trekken. Veronder stellen wij nu dat de dienst vier maal beter gedaan zij dan te voren, iets waaraan meni geen twijfelen zal, het is niet min waar dat men een ouden dienaar, wien men veel ach ting verschuldigd was, het brood uit den mond heeft getrokken, hetgene een bewijs is van de menschlievendheid onzer meesters en van de wijze waarop zij getrouw blijven aan hun programma Gelijkheid en verdraagzaamheid voor allen Een heel smartelijk verlies is de heer Voorzitter van 't Willems-Fonds, deze week komen in den diepsten rouw dompelen. Mevrouw Felicie De Coone echtgenoote van den heer Polydoor Vermeulen, gemeente raadslid, is in onze stad, in den ouderdom van 44 jaren, bezweken na eenige dagen lijdens aan die gevloekte ziekte, die sinds eenige weken de menschen in de vier hoeken des lands wegmaaien komt. Dat onverwacht overlijden, dompelt eene famielje reeds sedert eenige jaren zoo zeer beproefd in al wat zij het dierbaarst bezit, in den smartelijksten rouw, en berooft onzen Gemeenteraadsheer van eene zachtmoedige en beminnende gezellin, hare kinderen van eene bezorgde en teedere moeder, slavin harer genegenheid en harer moederlijke be zorgdheid eene geheele famielje van al wat oene vrouw aan zelfopoffering en verkleefd heid bezitten kan. Mevrouw Vermeulen was eene goedhar tige. edelmoedige vrouw, die het goede met zedigheid wist te doen en die rondom haar al de schatten harer goedheid mildelijk rond strooide, Zij was gelukkig en vond aan den huise- 1 ijken haard het loon van een bestaan, dat gansch gewijd was aan het bewerken van het heil der haren. De dood heeft haar getroffen, helaas 1 als zij nog lange jaren had kunnen genieten van die rustige, onbewolkte dagen, die men enkel in den schoot van het huiselijk leven vindt, wanneer men er uitrust, na eene wel begrepeneen welgekwetene taak. Wij bekla gen hen die achterblijven en wij nemen in nig deel in hunne smart en hunne treurnis. De begraving had Vrijdag voormiddag plaats. Groot en talloos was de menigte, die toe gestroomd was om eene laatste hulde te brengen aan die edele vrouw bij uitmuntend heid aan die bevallige, minzame en openhar tige vriendin, die veel te vroeg helaas aan de genegenheid van echtgenoot, kinderen, bloedverwanten en vrienden door den onver- biddelijken werdontrukt werd. Dat de aarde haar licht zij en dat zij in het ander leven het loon ontvange van zoo veel deugd, menschlievendheid en edelmoe digheid Bij Koninklijk besluit, is het mandaat ver nieuwd van den heer Boedt, als lid der be sturende Commissie van de celgevangenis van IJperen. Froidure Robert 25 25 25 25 25 125 Deweerdt Ch. 25 2o 20 20 25 115 Legon Emile 25 20 25 25 20 115 Boedt Leon 25 25 25 25 15 115 Vermeulen II. 20 20 20 25 25 110 Ligy Albert 20 20 20 25 25 110 Mailliard Gust. 20 25 20 20 25 110 Massclieleyn Alp 25 15 25 25 20 110 Van lermeersch 20 25 20 25 20 110 Gaimant Arth. 25 20 20 25 20 110 ter bevordering van het onderwijs door aanschouwing Yperen. Donderdag 11 Februari, ten 8 ure 's avonds voordracht met oxyhydrisch licht. Onderwerp Reisherinneringen uit de Alpen De Gletsehers en hunne gevaren. Weten schappelijke voordracht door den heer V. De Deyne. Namens het bestuur, Eug. Veulemans. Zooals wij het reeds aangekondigd hebben in ons laatste nl' is hel Zaterdag 6° Februari dat MmB Saignard en de artisten van S4 Omer eene luisterlijke vertooning komen geven bestaande in het geestig stuk IV IIV I C H E comédie zangspel in 3 bedrijven, en van comédie zangspel in 3 bedrijven. De naam van Mm" Saignard is voldoende, om ons aan eene puike vertooning te mogen verwachten. Orde der vertooning 7 1/2 - MINICHE 10 ure LES BOUSIGNEUL. Opening der bureelen ten 7 ure om ten 7 1/2 te beginnen. Prijzen der plaatsen la pl. 2 fr. 50 2" 1 fr. 25 3® 50 centiemen. Men kan voorop kaarten bekomen bij Th. Degroote Vandenpeereboomplaats. Zondag, 7 Februari, om 6 ure 's avonds, algemeene vergadering in het gewoon lokaal Zilveren Hoofd, Rijselstraat. Morgen Zondag, 7 Februari 1892, om 6 ure, algemeene vergadering in het gewoon lokaal Zilveren Hoofd. DAGORDE Bijzondere mededeelingen. Voordracht. De leden der maatschappij Bekwaamheids kiezers worden tot deze vergadering uitge- noodigd. YPEREN. Schieting van 4 Februari BURGERSTAND. van den 29 Januari tot den 5 Februari 1892. Geboorten. Mannelijk geslacht 8. Vrouwelijk id. 4. Cd w ra W ta 5 Sf B 88 5* a o g 5- *8 g. a K W W H N H a Als gij Zwitsersche Pillen koopt, eisebt wel dat zij van Parijs komen, uit het fabriek van A. Hertzog, apoteker. Neemt er geene anderen (24) DER STAD YPEREN. 1£>1 koopen extraschoone en zware EIKEN, BEUKEN en ABEELEN bij het Hooghe, ten 1 ure namiddag van SI li o o p e n in de Reblooten- en in den Grasbosch ook ten 1 ure van lö koopen in den Braambosch, kleineVoornbosch en groote Netelaere. De afgekapte taillie liggende in den Braambosch zal in rameien ver kocht worden. De Notaris Butaye te Yperen is met deze verkooping belast. Achtervolgens de wet op de bankbreuken. KOOPDAG ten huize en winkel, staande in de Dixmude straat, N° 5, bewoond en gebruikt door Al fred Cornells-Dieryck, Op Donderdag 11 Februari 1892, om 9 ure 's morgens, van Bestaande namentlijk in VAN YPEREN. dienstig voor alle slach van werken WYT8CHAETE in de bosschen genaamd Alderelst en Huiker bij de herberg De Sterkte om 12 ure 's middags, door 't ambt van den Notaris BUTAYE te Yperen. woonachtig in de Rijselstraat te YPEREN, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat zij zich ten huize begeeft om allerhande STRIJKWERK te verrichten. Zeer genadige prilzen. Chocolat Baron Antwerpen is overal gevraagd. van den 28 tot den 4 dezer maand Huwelijksaanko7idigingen. Descornez Constant en Hauspie Marie, beide te Poperinghe. Peperstraete Henri, en Ulriche Emma, beide wonende te Pope ringhe. Vandermeersch René, woonende te Poperinghe, en Sidonie Ackaert, wonende te Watou. GEBOORTEN. Mannelijk. 5 Vrouwelijk. 2 HUWELIJKEN. Lambrecht Eduardus en Verscbeure Ma rie beide wonende te Poperinghe. STERFGEVALLEN. Carton Justine oud 70 jaren, ongehuwd, Priesterstraat. Devos Maria, oud 75 jaren weduwe van Carolus Timperman, Priester straat. Roy Barbara, oud 87 jaren, we duwe van Cesar Hauwen, O. L. V. Kruis straat. Scherrier Louise, oud 45 jaren, echtgenoote van Charles Degroote, Potte- straat. Kinders beneden de 7 jaren. Mannelijk. 2 1 Vrouwelijk. 1 4 Huwelijken. Janesens Louis, dienstknecht, en Depuydt Marie, dienstmeid. Cérolum Louis, coiffeerder, en Markey Philima, zonder beroep. Overlijden». Blomme Amelia, 82 jaar, kantwerkster, weduwe ran Seminet Joannus, Lange Meersch, 14. Sanctorum Louis, 67 jaar, herbergier, echtgenoot van Verhaeghe Julia, Padewingstraat, 17. Zwaenepoel Desiderius, 39 jaar, zonder beroep, echtg. van Wyckhuyse Prudencia, Lange Meersch. Bollingier Bruno, 50 jaar, kloeffekapper, echtge nootvan Pannekouke Julia, Meenenstraat, 5. De Bouck Florencia, 58 jaar, zonder beroep, we duwe van Mahieu Pieter, Houtmarkstraat, 24. Santy Zenaïda, 56 jaar, kantwerkster, ongehuwd, Lange Thouroutstraat, 13. Vandenbulcke, Virgenia, 75 jaar, kantwerkster •chtgenoote van Cuidde Leonard, Doorgangstr., 17. Lorrain Jacques, 90 jaar, zonder beroep, wedu- waar van Dingel Fortunea, Meenenstraat, 5. Duflou Josephina, 83 jaar, zonder beroep, wedu we van Demey Josephus, S4 Janshospitaalstraat, 6. Panne Adelaïda, 77 jaar, zonder beroep, weduwe van Deweer Pieter, weduwenstraat, 2. Desaedeleir Maria, 17 jaar, kleermaakster, onge huwd, Blauwe Leliestraat, 13. Dael Leonia, 53 jaar, zonder beroep, ongehuwd, Boterstraat, 91. Vanbeylen Karei, 52 jaar, smid, echtgenoot van Dumoulin Florencia, Meenenstraat, 5. Vanhaverbeke Rosalia, 85 jaar, kloosterlinge, Rijselstraat, 93. Geldhof Amelia, 58 jaar, kantwerkster, weduwe van Vandersyppe August, S4 Jacobs-buiten. Werrebrouck Melania, 75 jaar, kantwerkster, echtgenoote van Hessel Pieter, Tempelstraat, 18. Vermeulen Hortensia, 64 jaar, kantwerkster, on gehuwd, Boterstraat, 91. Vermeulen Melania, 71 jaar, huishoudster, wed van Vanbecelaere Pieter, Lange Thouroutstr, 33. Plancque Sophia. 72 jaar, zonder beroep, echtge noote van Declein Edouardus, Dixmudestraat. 74. Decoene Felicia, 44 jaar, zonder beroep, echtge noote van Vermeulen Polidorus, Dixmudestraat 78, Baert Basilius, 73 jaar, daglooner, echtgenoot van Sohier Rosalia, Mondstraat. 14. Kinderen beneden de 7 jaar Mannelijk geslacht 6. Vrouwelijk id. 2. fel S" *1 CO CD K> C5* o g f? p (D b 1 CD H— 03 CJQ CD CJQ CD tO K> >- O 00 oi - - IQ k—H-J ÜT w w O O O O O O *0 CR CO co O O O O O O O O H H W O O (O O co O <1 O CD O W CO O O 00 0 O O O O O co M O O g O O O co O W W H H M 'J M rfk oc O H o 5 h o bi bi m O lO O CR Q to o ST O cv Q- PT CC o <x> a> Q. O. o co O B i-3 co' CO S3 C DP 00 o to a> er -3 cr to oo to M «H VAN MEUBELS, Ledekanten met ressorts, Matrassen, Sargien en verdere Beddegoederen Nacht-, Ronde-, Vierkante- en Kolisse Tafels La vabo, Kleerkassen, Kommoden, Secretaire, Zete^ Stoelen, Cuisinière en andere Stoven, Pendule, Kinkeys, Spiegels, Kaders, Posturen, Naaima- chien, Volière, Stoors, Yzer-, Koper-, Gleisch- en Glaswerk, het Keukengerief en verdere voorwer pen ten dage der verkooping aan te bieden. VVIMil'ilAiEHIKF. Toogen, Ban ken, Balance, Gewichten, Vitrienen, Koffiemolen, Bakken, Bokalen, enz. KOOPWARE1V. Groote hoeveelheid Suikerien, Engelsche Bonbons, Chocoladen, Krui- dekoeke, Chicorei, Zeep, groote hoeveelheid Mena- gie Borstels, Kinderspeeltuigen en vele ledige Dozen, Kisten en Flesschen. Met den gereeden gelde en verhoog van 10 o/o door het ambt van den deurwaarder Alphonse Hof, te Ypre. Elk zegge het voorts. VAN EN VAN TE STKIJKTSER,

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1892 | | pagina 3