Liberale Bekwaamheidskiezers-Bond. Liberale Associatie van Yperen. Stemrechtbond van Ieperen. OPENBARE MEETING Willems-Fonds. Kaartiüg. Fransch Tooneel. Vlaamsche Ster. Zesde algemeene Tentoonstelling Heden 9 October, om 6 1/2 ure 's avonds stipt, algemeene maandelijk- sche vergadering in het lokaal Zil veren Hoofd. Denzelfden avond, ten 8 ure in het nieuw lokaal Café de la Bourse, ALGEMEENE VERGADERING. Geene andere uitnoodigingsbriefjes zullen er gezonden worden. ZONDAG 16 OCTOBER, om 3 uren namid dag in het Zilveren Hoofd, Rijselstraat. Een spreker uit Brussel zal het woord voeren. Burgers en werklieden, kiezers en niet kiezers, zijn even gelijk uitgenoodigd. Dagorde POLITIEKEN TOESTAND IN BELGIE INGANG VRIJ. Binnen eenige dagen zal de commissie, ge last met het hestudeeren der wijzigingen, welke aan sommige artikels der Grondwet zullen toegebracht worden te Brussel bijeen komen en haar werk voortzetten. Het is noodzakelijk dat het volk van leper en andere plaatsen vergadere en beslisse welk zijne wenschen zijn nopens die hervormingen. Dus allen die het wel meenen met de toe komst van het belgische volk, met de rust, vrede en voorspoed van elkeen naar de mee ting. En dat het er storme. Het publiek wordt verwittigd, dat de bi bliotheek van het Willems-Fonds kosteloos opengesteld wordt, te beginnen van Zondag 8 October, in het nieuw lokaal Café de la Bourse, Cartonstraat. De kaarting die moest plaats hebben op Zondag 9en October, bij Valère Gilon, De- haarnestraat, nr9, is uitgesteld op Zondag 16 October. Wij vernemen met genoegen dat er Woens dag aanstaande eene luisterlijke fransche vertooning zal gegeven worden door de wel gekende tooneeltroep van M, FONTENEL- LE, en bestaande in MARTYRE, Drama in 5 bedrijven door MM. d'Ennery en Tarbé. Daar dezen troep sedert jaren hier ge kend is, geen twijfel of de zaal zal als ge woonte te klein zijn. Het is op Zondag 23 October, dat de Maat schappij de Vlaamsche Ster hare eerste ver tooning geeft van het tooneeljaar 1892-93. Het programma bestaat uit de stukken 'S AVONDS IN DE MANE, ZIELEKETENS, EEN LIEDJE VAN MOEDER, De personen die begeren zich te laten in schrijven 't voor persoonlijke of familiekaar- ten, begeven zich bij den heer K. Deweerdt, ontvanger der Maatschappij, alwaar de lijs ten van inschrijving berustende zijn. der Hofbouwmaatschappij van het Arrondissement Yperen, Wij hebben met de grootste voldoening de tentoonstelling gaan bewonderen, welke bier Zondag 11. door de Hofbouwmaatschappij van Yperen geopend werd, en wij mogen zeg gen dat wij in onze verwachting niet zijn be drogen geweest. Eene groote hoeveelheid kostbare sieraad planten, bloeiende planten, afgesneden'bloemen, fruit, groensels en vruch ten streelden er het oog en deden de lekker bekken het water in den mond komen. De prachtige zaal Delbeke was in een winterhof van zeldzame schoonheid herschapen, terwijl de noordzaal een reusachtigen moestuin ver beeldde. Tusschen beide spreidden zich de fruiten en de afgesnedene bloemen ten toon en gaven aan het geheele het schilderachtig ste uitzicht. Het ware ons onmogelijk uit te weiden over al de voorwerpen die men er aantrof, alleenlijk zullen wij zeggen dat de inrich tingscommissie onze beste gelukwenschen verdient zoowel voor den vooruitgang dien de Maatschappij gedaan heeft als voor de kennis die zij heeft aan den dag gelegd in het schikken der verschillende voortbreng selen. Iedereen herinnert zich nog wat de eerste tentoonstellingen dezer Maatschappij waren en niemand zal ontkennen dat zij sedert hare inrichting een reuzenstap gedaan heeft en voortaan mag rekenen onder de beste inge richte maatschappijen des lands. Wij wen schen er den heer Voorzitter Van Winsen en den heer Secretaris EugVeulemans hartelijk geluk over. Moed en volharding hebben hen het doel doen bereiken dat zij beoogden, en wij durven hen een schitteren den uitslag voorspellen. De hulpgelden die de Maatschappij bekomen heeft van Staat, Pro vincie en Stadsbestuur, zijn een doorslaande bewijs dat hare pogingen gewaardeerd zijn en wij durven de hoop koesteren dat zij im mer in ai hare ondernemingen zal onder steund worden, in evenredigheid der be- angrijkheid die zij zal aanbieden. Samenstelling van den jurij M. V. Belvel, voorzitter der Hofbouw maatschappij van Armentiers. -- Voorzitter van den jurij. M. V. Bouckenooghe, der Koninklijke tui nen van Kew (Engeland). Secretaris. M. Ferdin. Parent, hofbouwkundige te Haubourdin (Frankrijk), Lid. M. Jaak Dubuisson, voorzitter der Maat schappij Moes- en Fruiteelt, te Rousselare, Lid. M. Meersseman, leeraar van Landbouw kunde, te Thourout. M. D. Titeca, afgevaardigde der Land- bouwmaatschappij van Kemmel, Lid. Uitslag der prijskampen. Eerste Afdeeling. SIERAAD-PLANTEN. Tweede Afdeeling BLOEIENDE PLANTEN in pot gekweekt. Derde Afdeeling. AFGESNEDEN BLOEMEN. Vierde afdeeling. A. FRUIT. B. KWEEKERIJEN. Vijfde Afdeeling. GROENSELS. Zesde Afdeeling. VERSCHILLENDE PRIJSKAMPEN. Voorwerpen tentoongesteld buiten prijs kamp. De heer R. Vanderplancke van Meenen, bekomt 3 vergulde en 4 zilveren eermetalen voor kurken voorwerpen met levende bloe men versierd en dienende voor hofsieraden. De beer N. VanWinsen, hovenier bij den beer Ridder G. de Stuers, bekomt een ver guld eermetaal en de gelukwenschen van den jurij, voor zijne verzamelidg sieiaadplanten. De beer Daeninck, hovenier bij den heer rechter Dusillion, een zilveren eermetaal voor zijne ananassen. De juffers Lamerand, te Ploegsteert, een verguld eermetaal voor eene verzameling peren. De heer M. Appels, hovenier bij M. Pb. Vandenberghe, brouwer te Yperen, een Blijspel met zang in één bedrijf door II. Van Peene. Tooneelspel in één bedrijf door Nestor de Tière. Blijspel met zang in één bedrijf door Jan Roeland. 1® Prijskamp. De schoonste en belangrijkste ver zameling Sieraad-planten uit de warme en gema tigde serre; ten minste 50 soorten. 1. PrysVerguld eermetaal, en premie van 25 fr. M. Gelein-Spotbeen, hovenier Yperen. 2. Prijs: Verguld eermetaal; M. Helleputte, hof- hovenier, Rousselare. 3. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Vanderplancke, hovenier, Meenen. 2® Prijskamk. De schoonste verzameling Sieraad- planten uit de koude serre; ten minste 50 soorten. 1. Prijs: Verguld eermetaal; Niet toegewezen. 2. Zilveren M. Vanderplancke, hovenier te Meenen. 3® Prijskamp. De schoonste verzameling Serre- planten met gekleurde of gevlekte bladeren; ten minste 20 soorten. 1. Prijs: Verguld eermetaal; M. Appels, hovenier bij M. Vandenberghe, Yperen. 2. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Daeninck, hove nier bij M. Dusillion, rechter te Yperen. 3. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Gelein-Spotbeen, hovenier, Yperen. 4® Prijskamp. De schoonste verzameling Palmen ten minste 15 punten. 1. PrijsVerguld eermetaal; M. Appels, hovenier bij M. Vandenberghe. 2. PrijsZilveren eermetaalM. Gelein-Spotbeen, hovenier te Yperen. 5" Prijskamp: De schoonste verzameling Varens uit de koude en warme serre. 1. PrijsVerguld eermetaalM. Appels, hovenier bij M. Vandenberghe, Yperen. 2. Prijs: Zilveren eermetaal, M. Gelein-Spotbeen, hovenier, Yperen. 6e Prijskamp. De schoonste verzameling Begonia rex; ten minste 30 variëteiten. 1. Prijs: Vergald eermetaal; M. Gelein Spotbeen, hovenier te Yperen. 2. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Daeninck, hove nier bij M. Dusillion, rechter, te Yperen. 7* Prijskamp. De schoonste verzameling Coleus. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M. H. Cram, hove nier bij M. Surmont de Volsberghe. 2. Prijs: Bronzen eermetaal; M. Gelein-Spotbeen, hovenier, te Yperen. 9® Prijskamp. Het schoonste lot Phormium's ten minste 4 variëteiten. 1. Prijs: Verguld eermetaal; M. H. Cram, hove nier bij M. Surmont de Volsberghe. 2. Prijs: Zilveren eermetaalM. Vanderplancke, hovenier, Meenen. 10® Prijskamp. Het schoonste koppel Laurier- zoomen. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M. H. Cram, hove nier bij M. Surmont de Volsberghe. 13ePrijskamp. De schoonste verzameling Sieraad- planten die door hunnen gemakkelijken groei het best geschikt zijn als Kamer-planten; ten minste 15 soorten. 1, Prijs; Verguld eermetaal, M. Vanderplancke, hovenier te Meenen. 2. Prijs: Zilveren eermetaal; M. L. Daeninck, voornoemd. 3. Prijs: Bronzen eermetaal; M. Gelein-Spotbeen, voornoemd. 14° Prijskamp. Voor de plant, merkwaardig door zijne goede teelt. EenigenprijsZilveren eermet. M. N. Van Win sen, hov. bij M. Ridder de Stuers, te Zillebeke. 15® Prijskamp. De schoonste verzameling bloei ende planten uit de serre; ten minste 50 soorten. 1. PrijsVerguld eermetaal, en premie van 25 frs. L. Daeninck, voornoemd. 2. Prijs: Verguld eermetaal; M. Vanderplancke, voornoemd. 3. Prijs. Zilveren eermetaal; M. Gelein-Spotbeen, voornoemd. 18" Prijskamp. De schoonste verzameling Knol- Begonia's (enkele en dubbele). 1. Prijs; Verguld eermetaal; M. Henri Cram, voornoemd. 2. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Gelein-Spotbeen, voornoemd. 20® Prijskamp. De schoonste verzameling Penar- gonium zonale (Geranium)ten minste 50 planten. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M. L. Daeninck, voornoemd. 2. Prijs: Bronzen eermetaal; M. H, Cram, voor noemd. 25® Prijskamp. De schoonste verzameling Anje lieren. 1. Prijs. Zilveren eermetaal; M. L. Daeninck, voornoemd. 27® Prijskamp. De schoonste verzameling Reine Margueriten; ten minste 50 planten. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M, Th. Herreman, hovenier te Yperen. 28® Prijskamp. De schoonste verzameling Dahlia's in potten gekweekt. 1. Prijs: Verguld eermetaal; niet toegewezen. 2. PrijsZilveren eermetaal; M. Gelein-Spotbeen, voornoemd. 29® Prijskamp. De schoonste verzameling Chry santhemen. 1. Prijs. Zilveren eermetaal met gelukwenschen van den Jury, L. Daeninck, voornoemd. 30® Prijskamp. De schoonst bloeiende plant. Eenige prijsZilveren eermetaal. M. L. Daeninck- voornoemd. 31® Prijskamp. De schoonste verzameling afge sneden bloemen met de juiste benamingten min ste 100 variëteiten. 1. Prijs: Verguld eermetaal; niet toegewezen. 2. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Gelein-Spotbeen, voornoemd. 32® Prijskamp. De schoonste verzameling Dahlia's met dubbele bloemen; ten minste 50 bloemen. 1. Prijs Zilveren eermetaal; M. Honoré Masure, hovenier bij M. G. de Vinck, Zillebeke. 2. Prijs: Bronzen eermetaal; M. Pieter Douche, hovenier te Yperen (Potijze). 33® Prijskamp. De schoonste verzameling Dahlia's met enkele bloementen minste 50 bloemen. 1. Prijs Zilveren eermetaalM. Honoré Masure, voornoemd. 2. Prijs: Bronzen eermetaal; M. Aug. Delanglez, hovenier te Tourkoenje. 37e Prijskamp. Voor de 2 schoonste graven in natuurlijke bloemen. 1. Prijs: Zilveren eerm.M. Appels, voornoemd. 38e Prijskamp. De schoonst® Tafelversiering in afgesneden bloemen; 2 einden en 1 middenstuk. 1. Prijs: Verguld eermetaal; M. Gelein-Spotbeen, voornoemd. 39® Prijskamp. De drie schoonste boeketten in levende bloemen: 1 feest-, 1 huwelijks- en 1 tafel- bouket. 1. Prijs: Verguld eermetaal; M. Gelein-Spotbeen, voornoemd. 41® Prijskamp. De schoonste Rouwkroon in le vende bloemen en bladeren. 1. Prijs: Verguld eermetaal; M. Vanderplancke, voornoemd. 42® Prijskamp. Voor de beste keuze van Peren in verscheidenheden, met juiste benaming. 1. PrijsVerguld eermetaal; met premie van 15 fr. M. L. Desmedt, Rousselare. 2. Prijs: Verguld eermetaal; M. Ch. Casier, ho venier, Rumbeke. 43® Prijskamp. De schoonste en beste Boomgaard- peren, in 12 verscheidenheden, geschikt voor den handel. 1. Prijs Verguld eermetaal; M. Leonard Van- daale, Rousselare. 44® Prijskamp. De schoonste en beste verzame ling Tafelperen, in 25 verscheidenheden. 1. Prijs: Verguid eermetaal; M. Honoré Masure, voornoemd. 2. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Gustaaf Wer- brouck, Rousselare. 45® Prijskamp. Voor de beste keuze van Appels, in 40 verscheidenheden, met juiste benaming. 1. Prijs: Verguld eermetaal; en premie van 15 fr. M. Jaak Moerman, Rousselare. 2. Prijs: Verguld eermetaal; M. Gelein-Spotbeen, hovenier, Yperen. 47® Prijskamp. De schoonste en beste verzameling Tafelappels, in 20 verscheidenheden. 1. Prijs: Verguld eermetaal; met gelukwenschen van den Jury, M. K. Casier, hovenier, Rumbeite. 50® Prijskamp. De schoonste verzameling' Druiven onder glas gekweekt. 1. Prijs: Verguld eermetaal; M. Ed. Proidure, liefhebber, Yperen. 2. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Gustaaf Wer brouck, Rousselare. 51® Prijskamp. De schoonste verzameling Drui ven in de volle lucht geteelt. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Ivo Declercq,, liefhebber, Rousselare. 2. Prijs: Bronzen eermetaalM. Honoré Masure voornoemd. 52® Prijskamp. Voor de schoonste en zwaarste Druiventros. Eenigen prijs Zilveren eermetaal; M. Honoré Masure, voornoemd. 55® Prijskamp. Voor de schoonste Dessert-ver siering in fruit. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Ed. Froidure voornoemd. 56e Prijskamp. De schoonste verzameling Fruit- boomen in potten gekweekt en met vruchten be laden. 1. Prijs: verguld eermetaalniet toegewezen. 2. Prijs: Zilveren eermetaal M. Ed. Froidure voornoemd. 57® Prijskamp. Voor de schoonste verzameling jonge Fruitboomen uit de kweekerij. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M.Aug. Bailleul, boomkweeker, te Yperen. 59® Prijskamp. Tusschen groenseliers. Voor de schoonste verzameling Groensels van allerlei soort. 1. Prijs: Verguld eermetaalen premie van 25 fr». M. Th. Herreman, voornoemd. 2. Prijs Verguld eermetaal; Aristide Huybrecht, groenselier te Mouveaux (Frankrijk). 60® Prijskamp. Tusschen liefhebbers en hoveniers van liefhebbers. Voor de schoonste verzameling Groensels van allerlei soort. 1PrysVerguld eermetaalen premie van 10 frs M. H. Cram, voornoemd. 2. Prijs: Verguld eermetaal; M. N. Vanwinsen voornoemd. 61® Prijskamp. Voor de schoonste en volledigste verzameling Kooien. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M. H. Cram, voor noemd. 62® Prijskamp. Voor de schoonste en volledigste verzameling Wortelgewassen als wortels, rapen, suikerijen, enz. 1. PrijsZilveren eermetaal; M. Ed. Begein, lief hebber, Boesinghe. 2. Prijs: Bronzen eermetaal; M. Bril-Verfaillie, koopman, Langemarck. 63® Prijskamp. Voor de schoonste en volledigste verzameling bolgewassen als ajuinen, sjalotten, enz. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Ed. Beghein, voornoemd. 64® Prijskamp. Voor de schoonste en grootste Pompoen, Kawoarde of andere Cucurbitacée. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M. H. Masure, voornoemd. 2. PrijsBronzen eermetaal; M. Ed. Beghein, voornoemd, 65® Prijskamp. Voor de schoonste verzameling Peulvruchten, als Erwten, Boonen, enz. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Ed. Begein, voornoemd. 70® Prijskamp. Voor de schoonsteen beste ver zameling Aardappelen. 1. Prijs: Verguld eermetaal; M. Ed. Beghein, voornoemd. 73° Prijskamp. Voor den schoonsten Bloemen- hanger (Suspension). 1. Prijs Zilveren eermetaal; M. Vanderplancke, voornoemd. 77® Prijskamp. Voor de schoonste verzameling porceleinen Potten en Vazen ter veisiering van zalen, serren en hoven. 1. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Em. Gillis, koop man, Yperen. 2. Prijs: Bronzen eermetaal; M. Alph. Deherdt, Rousselare. 81® Prijskamp. Voor het best geteekende Plan van een Lusthof, ter groote van 3 hectaren, met vijver, groensel- en fruithof. 1. Prijs: Verguld eermetaal; niet toegewezen. 2. Prijs: Zilveren eermetaal; M. Pieter Poot, te Poperinghe. 1. Prijs Verguld eermetaal; niet toegewezen. 2. Prijs Zilveren eermetaal; M. Lahousse, on derwijzer, Yperen. 84® Prijskamp. De beste schilderijen, enz. Plan ten, Bloemen of Vruchten verbeeldende; door den tentoonstel'.er geschilderd. 1. Prijs: Verguld eermetaal; M. Lahousse, on derwijzer, te Yperen.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1892 | | pagina 2