Courses au Polygone-veld COURSES MILITAIRES CONCERT CHAMPÉTRE Dansfeest tot Poperinghe, Lood naar werken. Akademie Yan Antwerpen. Poperinghe. 1 FRANC aller et retour. Hippodrome de Zonnebeke. Ville de Poperinghe. gelegenheid der prijsuitreiking aan dt maat schappijen die verleden winu-r deel hadden genomen aan den tooneehvedsirijd, door de Jonge wacht van Yperen uitgeschreven. Het schijnt dat verscheidene maatschappijen niet tevreden waren over de beslissing welke de Jury had genomen, en dat zij poogden te be wijzen dat zij recht hadden te protesteeren maar Brouwers, (de schoolopziener, de vader van Ju-Jules), die scheen alles naar zijn ge dacht geregeld te hebben, wilde hun het woord niet laten en vandaar ontstond er een geharrewar dat al het gerucht en het leven van de blauwe kousen niet verdooven kon. Aangezien zij tot zwijgen gedwongen wa ren door Brouwers, lieten acht maatschap pijen een protest drukken tegen de handel wijze van den Jury en zij werden in de stad uitgedeeld. Daarin wordt gezegd dat de Jury leden op de hoogte hunner taak niet waren en dat zij hunne waardeering niet aanvaard den. Wij weten niet tot hoeverre die protesta- tiës gegrond zijn, maar wij spreken er slechts van om te zeggen wat aanleiding heeft ge geven tot de schermutseling in den k. k. 'S avonds rond 5 ure, was men niet weinig verwonderd eene massa volk voor het ka tholiek gebouw te zien stil houden. Men sprak van niets min dan van gebroken beenen, vergoten bloed en zelfs van dooden, een 7 September onder vrienden. Maar de ge- zegdens waren zeer overdreven en het ging er op verre na zoo schuw niet als men zeg gen wilde. Alles bepaalde zich bij eenige muilpeeren en schoppen onder de ruggraat en het aan de deur smijten van een der Baus. Is het niet vernederend voor Baus aan de deur gezet te worden, gelijk de gemeenste kerel der wereld, hij die de verwaandheid heeft zich onmisbaar te gelooven, hij die zich overal wil opdringen, die wil van den man maken, die over alles en in alles wil meester spelen, die wil doen zien dat hij de vriend is onzer meesters en die het waar lijk is, is het niet vernederend, zoggen wij; den k. k. buiten te vliegen en het stof uit zijne kleederen geklopt te worden door zijne eigene vrienden? Zenuwachtig, zooals de Baus zijn, kunnen zij nu liet voorbeeld volgen van hunnen ge- buurman, die acht-en-veertig uren lang li beraal geweest is, en die gedurende twee dagen en twee nachten niet opgehouden heeft zijne wraak uit te oefenen op de kleri- kalen omdat zijn zoon geen vrederechter be noemd werd l)c 2in Opsteller van het Journal d'Ypres, de vuige slang die iedereen met zijn venijn bezwaddert en zijne tegenstrevers uitmaakt voor hetgeen hij zelf is, Carcasson, indien ik hem bij zijnen naam moet noemen, komt het loon zijner eerloosheid en lasteringen te ont vangen. Hei hof van beroep beeft tiet vonnis bekrachtigd dat de ieclitbauk van Yperen iiad uitgesproken en den zedepreker van het Journal d' Ypres wegens laster en eerschen ding veroordeeld tot 200 fr. schade en in tresten, tot 400 fr. voor het inlijven van het vonnis in de dagbladen en tot al de kosten. Dat komt er van als men, door dweep zucht verblind, denkt te mogen lasteren en eerrooven alwie uiet vat zijne denkwijze is en dit zal die galachtige personnage loeren wat water in zijne gal te mengen. Niet lang geleden heeft diezelfde Carcasson zich nogmaals blootgesteld aan onaange naamheden en het is dank aan de tussehen- komst van eenige zijner tegenstrevers (die medelijden hadden met zijn arm persoontje) dat hij er heelhuids van afgekomen is. Zal het - Kieuwsblad nu nog de liberale gazetten uitmaken voor lasterbladen, zullen de papen dezelve nog uitgeven voor slecht, en ze verbieden te lezen? Zij ten minste wor den niet vervolgd, zij lasteren noch eerroo ven en zoeken niet het volk te misleiden door leugens en bedrog. Dat de schrijver van 't Nieuwsblad zich daaraan spiegele en zoo lichtzinnig geene beschuldigingen meer uitbrake tegen de libe ralen, want hij zou wel kunnen van 't zelfde laken eenen broek krijgen. Er is reeds iets dat onder de assciie ligt te smeulen, het zou mogen wenschen dat het niet in brand kwa aie. Nu 't ware wel besteed, lasteraars kunnen niet genoeg gestraft worden. Wij zijn gelukkig aan onze lezers te kun nen mededeelen, de uitslagen bekomen in den laatsten prijskamp, door onzen stads genoot en vriend M. Emile Bendel, gewezen leerling onzer akademie aan wie ons kalote- bestuur eenig hulpgeld weigerde om zijne studie te kunnen voortzetten. Niet te min heeft Bendei bewezen dat hij moed en bloed in d'aderen bezat, en indien hij arme dagen moest doorzien hij toch op de baan van voor uitgang en kunst wilde voortgaan, en inder daad hij is er in gelukt, en zal later die voorstaanders van kunst eenen fijnen bril op hunnen neus zetten Op 35 medekampers bekwam M. E. Ben- dels de volgende plaatsen. Teekenkunst, uitmuntendheid 4n Historie van kunst 3n Anatomie (geraamte) ln id. (spieren) 3n Historie1" Kleedsels4n Letterkunde 2n Algemeene uitmuntendheid 4n Dagelijksche teekening. 4n Dat mag wel een schitterend begin ge noemd worden, daar hij het zonder iemands hulp reeds zoover gebracht heeft. Wij wenschen den jongen artiest veel ge luk, het is een parel te meer aan de kroon der Yperscbe kunstenaren. Woensdag 11. is onze vriend Emile Brun- faut voor de vierde maal naar de Congo vertrokken. Wij wenschen hem goede gezondheid, veel geluk en eene goede terugkomst. Waar zou men eene kaloot vinden met zooveel karakter en moed! Neen geen één, alhoewel zij altijd bereid zijn zulke mannen te lasteren. Zij rekenen te veel op de rechtveerdigheid gods, en daar zij met niets dan met valsch- lieid, bedrog en leugentaal omgaan zouden zij allen in den kabiljauwkelder moeten. CORRESPONDENTIEN in de i>tts Monteberg. Kemmel. BURGERSTAND. van den 30 Juni tot den 7 Juli 1893 Geboorten. Mannelijk geslacht 5. Vrouwelijk id. 6. Huwelijken. Hessel Henri, herbergier en De Groote Eu- génie, dienstmeid. Kinders beneden de 1 jaren. Mannelijk 0. Vrouwelijk 1. Un omnibus partira de ia tête d'argent. DIMANCHE 9 JUILLET a une heure. PRIX PAR PERSONNE DI&1ANCHE 9 JUILLET a 2 1/2 heures GRANDES organisés par MM. les Officiers et Sous-Offi ciers de l'École d'Équitation. 1° Prix d'ouverture (Tally-Ho). Dis tance 1800 rnètres. Course pour officiers. 2° Prix des débutants. Distance 1200 mètres. Course pour Sous-officiers. 3° Prix des maïtres d'école. Distance 1400 mètres. Chevaux pur sang. Officiers. 4° Prix de la butte. Distance 1400 mè tres. Chevaux pur sang. Officiers. 5° Prix de 1'Arsenal (Haies). Distance 1800 mètres. Sous-officiers. 6° Prix du Polygone (Haies). Distance 1800 mètres. Chevaux d'armes. Officiers. La musique de Zonnebeke sous la direction de M. E. IVVEiNS se fera entendre pendant les courses. ENTREE LIBRE. THLYMDAG. VOOR RIJWIELEN OP ZONDAG 6 AUGUSTS 1393, om 3 ure namiddag, OP HET 1200 franken prijs. Programma der Koersen. 1° Championnat d'Ypres, voor de Yperliu- gen alleen 1650 meters. 6 prijzen 100 frs. 2° Internationale pour vétérans: 3500 me ters. 4 prijzen100 fr. 3° Internationale de vitesse: 2000 meters 5 prijzen200 fr. 4 Nationale: 2500 meters. 5 prijzen 105 fr. 5° Grande course internationale de fond 20000 meters. 8 prijzen .- 500 fr. 6 Consolation 2o00 meters. 5 Driizc n - 100 frs. 7° Course d'honneur, voor deze alleen die tn de voorgaande koersen prijs behaald heb ben, 1650 meters. 3 prijzen: 95 fr. De inschrijvingen moeten genomen zijn bil den schrijver FOL-DE BREYNE te Yper voor den 3aen Augusti 1893 De reis der Philharmonie naar Tourcoing. Wij ontvangen een breedvoerig verslag over de reis welke dit uitgelezen muziek naar Tourcoing (Frankrijk) komt te doen doch daar dit ons te laat werd opgezonden kunnen wij het slechts btj acht dagen over nemen. Laat ons nogtans melden dat de reis ten allen opzichte goed is afgeloopen en aan de Philharmonie middel heeft gegeven een nieuw en welverdiend succes bij haar reeds zoo roemrijk verleden te hoogsten. Op de vleiendste wijze werd zij in de fran- sche stad door de stadsoverheid en de bevol king onthaald. Nog den klerikalen tooneelwedstrijd der k. k. Wacht van Yperen. Reeds hebben wij onze lezers den onver- wachten uitslag laten kennen, hoe men on ze Roeijsche Barbaristen met de andere maatschappijen die niet als congregatiën in gericht zijn uit de prijzen heeft gelaten; maar zoo wij komen te vernemen heeft onze puike tooneelmaatschappij zich précies door de Sussen Wacht van Yper niet op de voeten laten trappen, en aangaande gemelden uit slag heeft zij met vele andere maatschappijen de klerikalen een krachtdadig protest toe gezonden waarbij zij de beoordeeling der Jury niet aanneemt en als nietig aanziet. Bravo men kon de jesuitische streken der Ypersche jappers niet beter beantwoorden Bericht. Er wordt aan de landbouwers en kooplie den in verkens kenbaar gemaakt dat er op den tweeden vrijdag van iedere maand, ter plaats genaamd Kleine Markt, eenen zwij- nenmarkt z»l gehouden worden, die zal be ginnen ten 7 uren 's morgens, te rekenen van 1 April tot 1 October, en ten 8 uren 's morgens gedurende al de andere maanden van het jaar om te eindigen drij uren na zijnen aanvang. Deze gelegenheid wordt te baat genomen omteiaten weten dat de vier jaarlijksche feesten plaats hebben als volgt De Paaschfeest op den laatsten Woensdag van April. De Kermisfeest op den Dinsdag der Ker- misweek de welke altijd begint den eersten Zondag na den 28 Juli, dus dit jaar den 9' Juli. De Oogstfeest op den 30 Augusti. En do Baefmisfeest op den vierden Dinsdag van Oktober. SOCIÉTÉ PHSLHARfVIONIQUE. grasjd donné sous la direction de M. Van Elslande LE LUNDI 10 JUILLET 1893, a 6 heures du soir, dans le Jardin de la Société PROGRAMME: heures BAL. Kr zal van de kermisdagen in den ROYAL Groote Markt, dij H. Ooghe, een aangenaam orkis- ter zijn met trommels en groskis voortkomende van de fabrieke Cavioli van Parijs. Onmogelijke Concurrentie. Si vous avez aimé, sot vous avez soulfert, Imprudent n est ce pas qu'on vous fut infidèle Auriez-vous done souffert si cettte ame cruelle Vous eut aimé toujours d'un éternel amour0.10 Èïes yeux ont vu, la nuit, un ange au teint vermeil, ?>utour de irioi planter pour charmer mon sommeil, Hout-a-coup sur mon front l'ange étendit son aile, Eumectée aux flots purs de la source éternelle i-l me disait alors sans crainte et sans détour t~e bonheur que nous donne un ineffable amour, Cans eet être divin je crus te voir toi rnêine, Kt je te répondis O mon ange, je t'aime. 0.50 O. S. jongen het zal u leeren Met zoo een meisje te verkeeren En gaat aan haar huis niet Want zij toont daar hare liefde niet Het kan toch al niet baten Dat gij een cadeau doet makeD Dat gij denkt te zijn uw liefde min Die u nochtans niet en bemin. 0.10 Omdat men in de boulangerie économique van den l.utsepot niet borg, zal den wilde man achter hen niet tuiten, hij zou varen gelijk veel. 0.10 Omdat den klakpotter beter verve zoude ge bruiken, de deuren zullen dan aan de han den en kleederen niet plakken. 0.15 Omdat de inwoners van den hutsepot geen zaak hebben met gemeene menschen, vagen zij hunne hotten aan den schrijver van de boulangerie économique. 0.15 Omdat A. D. hem op zijn best niet meer zou kleeden om schoone te zijn bij R. 0.10 Omdat M. zoo blijde is van te mogen terug- keeren in haar oud gebuurte. 0.10 L. geeft liever zelf uwe brieven, A. G. de bulte is te goed gekend. 0,10 B. dut K. moeste zien dat gij teekens maakt enz. 0.10 G. had geenen tijd, ze moest dinsdag avond en/.. 0.10 Den sehoonen lavabos heeft zondag naar Oostende geweest. 0.10 Van sedert dat zij kennis heeft met A. S. zij is opgezet gelijk eenen rauwen ajuin. 0.10 J. wat zegt gij van zulk volk zwijgt jongman ik ben ervan uitgescheid. 0.10 Indien A. S. wiste hoe hij enz. 0,10 M. R. is eenen gaai paré des plumes du Paon etc. 0.10 Omdat de langen G. staat te loeren tegen dat den ouden enz. 0.10 Omdat hij nog niet dik genoeg is enz. 0.10 Omdat L. zoo mager wordt enz. 0.10 Omdat hij geen schoone rekkertjes enz. 0.10 Omdat Mad. uit de chicoreifabriek enz. 0.10 Omdat er eene goede voedstervrouw noodig is enz. 0.10 Omdat den blikken M. D. zoo kontent was van 't muziek dat hij gekregen heeft van V. D. 't muziek zal hij krijgen maar 't meisje dat is wat anders. 0.10 Moest Kotje en zjjnen secretaris de pen wat beter handhaven, hun schrijver ware mis schien van eenig belang, hunne pen in plaats van gekruind is dubbel gesplet. 0.30 In den Pberg moet men het bosch niet ingaan, zonder vrees mag men handelen enin het huis. 0,20 Voor de reiskosten der bazin per train plai- sir naar Oostende. 0,10 Omdat zij geen bain meer zou nemen zonder zwemkleed aan. 0.10 Daar Kotje gij kant nu weer gaan 't huis wachten het zeewater heeft alles gezuiverd. 0.20 Als de baas in zijn bed is zou Pieter beter gaan slapen dan op te blijven met de bazin. 0.20 Salut en de kost, tot Zondag. 0.10 Pierre n'ayant pas l'habitude n'osait pas tirer un coup de carabine au Tivoli. 0.10 Paree que Lambert est toujours fatigué Mel,e F.... se plaint de lui. 0.10 Omdat Rose B., Boer B. uitgehaald heeft om naar Olytte kermis te gaan. 0,10 Omdat zij in plaats van door het Klyttebosch te gaan, een anderen weg zouden nemen. 0,10 Paree que Madame sans-gène niet meer zou loopen pour embrasser C. 0.10 O verlï.j dens. 1» PARTIE. 1. Entr'acte et Coeur des Fian- cailles de Lohengrin. (R. Wagner) 2. Concerto, exécuté par 10 cla- rinettes a l'unisson. (G. Wettge). 3. Reu Wien, Valse Célébre. (Johann Strauss) 4. Le dernier j our de la Terreur Symphonie Dramatique. (H. Litolff) 2mo PARTIE. 1. Ronde Bohémienne. (Benjamin Godard) 2. Le CidTranscription Bril- lante. Massenet). 3. Duo Concertant pour 2 gran- des flütes. Solistes: MM. Van Elslande et Huys Cam. arr. (Van Elslande) 4. Rhapsodie Rongroise n° 2. (Franz Liszt). En eas de mauvais temps la Fete Musicale se donnera dans la salie. X. B. Le Concert sera Lerminé avant 9 h» afin de permettre aux étrangers de rentrer par le der nier train.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1893 | | pagina 2