EXPOSITION HUIS 0.SCHIPPERGES bij Em. Deweerdt-Borry, Wedstrijd voor Wielrijders C H A S S E Succursaal te YPEREN; Rijselstraat, 24 Y1LLE D YPRES. A l'occasion de la Kermesse ayec TOMBOLA OUYERTE Dü 6 Aü 30 AOÜT 1893 Burgerstand der stad Poperinghe Kemmel, Moord te Gheluvelt. VERSCHILLENDE TIJDINGEN. Hospices Civils Location publique Groote Verviersche Verwerij VERWERIJ YAN ZIJDEN MET DEN TENDEUR DR00GE GEPERFECTIONEERDE KUISCHING SPECIALITEIT VAN WERK. SNELHEID. MATIGHEID YAN PRIJZEN. stukken weten zij, onder zijne kundige lei ding, te vertolken op eene wijze, waarover de moeilijksten hunne tevredenheid luidop laten blijken. Ook heeft het talloos publiek, dat zich daar door die aangename en zoet- luidende toonen liet in verrukking brengen, zijne salvo's niet gespaard en die kundige bestuurder en ijvervolle muzikanten telken male dapper toegejuicht. Het was een heel aantrekkelijk, genotvol feest, dat aar allen opperbest beviel Jam mer genoeg dat een paar ongevalien, dat genot eenigzins zijn komen storen. Zeggen wij daarom niettemin hartelijk dank aan de heeren inrichters en aan hen allen, die tot het wellukken medewerkten. HOTEL DE VILLE. SALLE BLEUE. GRANDE de la ville, des artistes de Ja ville, et des plus grands artistes étrangers, 1« Prix DE ROfiïE, etc. organise par la Société STRIJD NA&R LAUWEREN. TOT YPER OP ZONDAG 6n OOGST 1893. BELANGRIJK BERICHT. Van heden af kan eenieder ingangs- kaarten bij al de leden der Commissie bekomen. De kinders beneden de 11 jaar betalen halve prijzen. Het getal voorbehoudene plaatsen zal be paald zijn. PRIJZEN 1° Aangewezen voorbehoudene plaats (Stoe len) fr. 2,00 2° Voorbehoudene plaats (Stoelen en ban ken) fr. 1,00 3° Voorbehoudene plaats (rechtstaande) 0,50 Buffet. Op het koerseplein zullen 4 drink- zalen bij aanbesteding aanveerd zijn, waarvan eene in de voorbehoudene plaatsen en drie in het publiek. Alle inlichtingen zullen volgeerne gegeven worden door M. Fraipont, gemeente-ontvanger Rijselstraat, alle dagen van 10 tot 12 uren 's morgens, de Zondagen en Maandagen uitgeno men, tot 22 Juli aanstaande. CORRESPONDENTIEN in de t>aas Kemmel. Monteberg. BURGERSTAND. van den 7 tot den 14 Juli 1893 4iet»ooi-ten. Mannelijk geslacht 2. Vrouwelijk id. 5. voirïïj dens. Louwyck Justine, 71 jaren kantwerkster, ongehuwd, Beestemarkt. Goene Marie, 34 jaren, zonder beroep, echtgenopte van Vandromme Henri, St. Ja cobs buiten. Rabau Albertioe, 9 jaren, schoolierster, Bukkerstraat. Mahieu Pierre, 51 jaren, boschvvachter, echtgenoot van Degryse Silvie, St. Pieters- buiten. Garrein Marie, 21 jaren, kleermaakster, ongehuwd, St. Jacobsbuiten. Cofïyn Louis, 71 jaren, daglooner, echtge noot van Vandenputte Marie, Meenestraat. Debruyne Marie, 17 jaren, zonder beroep, ongehuwd, St. Chnstoff'elstraat. Dekerker Victor, 2L jaren, soldaat bij bet regiment van den trein, ongehuwd, Vleesch- bou werstraat. Kinders beneden de 7 jaren. Mannelijk 1. Vrouwelijk 0. van den 8 tot den 13 dezer maand HUWELIJKSAANKONDIGINGEN. Camrnille Lammey, schoenmaker en He- lene Clays dienstmeid, beide te Poperinghe. Ilonoré Quagebeur landbouwer, en Maria Vercruysse landbouwster, beide te Poperin ghe. Jerome Quagebeur landbouwer te Poperin ghe, e n Renilde Parent, zonder beroep te Boeschepe. Karei Kesteman landbouwer, en Lucie Re- cour dienstmeid, beide te Poperinghe. GEBOORTEN. Mannelijk 4 Vrouwelijk 3 H U W E L IJ K E N. Aloïse Elabau scbildersgast, en Emma De- saegher kantwerkster, beide te Poperinghe. Alphonse Bruynooghe, bijzonderen en Ju lia Danneel werkster, beide te Poperinghe. Gustave Thoor schoenmaker, en Irma De Creus, kieerinaaksier, beide te Poperinghe. René Labeye dienstbode en Stephanie De- vynck kantwerkster, beide te Poperinghe. STERFGEVALLEN. Vuylsteke Julie oud 77 jaren rentenierster echtgenoote van Jean Toussaint, Gasthuis straat. Therry Firuiin oud 9 1/2 jaren wa teringstraat. Decock Julie oud 63 jaren, werkvrouw, ongehuwd St. Michielstraat. Bruneel Benoit oud 61 jaren, schoenmaker, weduwenaar van Barbara Dehaene Wijk C. Kinderen ïvenietlen «Ie jaren Manenlijk geslacht 2. Vrouwelijk id. 2 Hoepsasa Op ons Kemmeltje! Jan zoekt alles en ziet alles; laaist zag hij den orgel blazer ineen portaal; dibbeN... L loopen naar de kapelle, om vergiffenis te vragen aan O. L. V. voor de zonden dat zij te zamen be dreven, in de warande al frezen rukken. Maar O. L. V. kent geene onbevlekte ont- van6enissen, en daarmede zijn ze niet aan hoord geweest. Heilige maagd, badde ik toch onbevlekt gebleven tot ziens in de notentijd Sedert Carnaval, heeft Hoepsasa de ge woonte van op de daken te gaan, ja ook som tijds gesmeten, en als hij aan het venster kan geraken waar er eene jonga dochter slaapt, loert hij alles af. Ja, eenige dagen ge leden was hij langs den kant van den berg, aan het venster van schoone Louise en zag daar eenen zuiveren geest, M.... K...., mar- chand de jambons et de fromages, placeur de chanteuses au faubourg de la montagne, tous les Dimanches op haar kamer, maar den zui veren geest viel haast dood. Den kop van Hoepsasa was gezien en E... K... speelde niet meer en zette zich. Ook is den zuiveren geest geern in het dui ster. Maar E... K..., zuiveren geest, wat gaat gij doen met twee dikke Ja, nog zes maanden, Hoepsasa zegt dat het onnoodig zal zijn voor E... K... nog een schaap-gigot te geven aan schoone Louise voor de soupé want Hoepsasa zal eene soupé geven met het vleesch die hij bachten zijne ooren te vele draagt Tot in de soupé, Louisetje en kamaraden. Zondag avond vond Claeys dat zijne zuster wat te lang uitbleef en hij ging, met een dikken stok gewapend, haar opzoeken. Hij vond ze, in gezelschap van T... gezellig pra tend. Zijn stok ophalen en T den schedel verbrijzelen duurde slechts eene seconde. Het slachtoffer bleef voor dood liggen. Voor bijgangers hebben hem opgeraapt en naar zijne woonst gedragen, waar hij dins 'ag den geest gaf, na zijnen moordenaar te hebben kunnen aanklagen. Deze werd dan ook aan gehouden. Het slachtoffer is een jongeling van 18 jaren oud. Eenvoudige schaapherder geduren de veertig jaren. Mevrouw Maria Anna Halls is te Ward- ley, in Engeland, en haar man bewoont het graafschap Rutland sedert meer dan veertig jaren. Hij is schaapherder en men mag met zekerheid zeggen dat in gansch de streek die Wardley omringt, niemand beter gekend is dan Jan Halls, In het verhalen der bijzon derheden van deze genezing kunnen wij niets beters doen dan het woord te geven aan on zen schrijver die ze van Jan Halls zelf houdt; Gedurende meer dan achttien jaren heeft mijne vrouw aan rhuinatism geleden. Meer malen waren hare handen, voeten, elleboo- gen en knieen zoodanig gezwollen dat zij twee tot driemaal hunne gewone dikte be reikten, tot dus verre dat het haar gansch onmogelijk was te gaan en zich aan te klee- denzij was volkomen lam. Da gewrichten waren op zekere oogenblikken zoo stijf dat zij dezelfde niet bewegen kon. Gedurende dien tijdverloop leed zij als eene martelares en binst die lange jaren is zij nooit geheel van de pyn verlost gweest. Verscheidene ge neesmiddelen zijn haar aanbevolen geworden; zij heeft ze allen beproefd zonder ooit de minste verzachting te ondervinden. Onze doctor zegde dat zij ongeneesbaar was en wij hadden alle hoop opgegeven zij had reeds zoo lang geleden dat zij gansch ontmoe digd was. Docli korten tijd voor Kerstdag lazen wij in een nieuwsblad een artikel van de Magazijne of Chemistry and Medecine, van Londen, dat de bijzonderheden mede deelde van de wonderbare genezing, door het gebruik der St. Jacobs Olie, van M. Ed ward Evans, wiens geval veel betrek had met de ziekte mijner vrouw. Onmiddelijk dus namen wij onzen toevlucht tot dit genees middel. Wij hebben het eerst op de handen der zieke aangewend; zij waren sedert verschei dene jaren vreeselijk vervormd. Vóór dat de inhoud der eerste liesch gansch verbruikt was, was de opgezwollenheid tot onze groot ste verwondering en tot onze uiterste vreug de verdwenen en hare verkrenkte handen hadden hunne natuurlijke vormen wederge- vonden. Zij heeft dan zelf met dit kostbaar geneesmiddel de gewrichten en de voeien kunnen bestrijken, en hoe wonderbaar het ook schijnen moge zijn de opgezwollenheid en de pij oen, die tot dan toe aan alle ver pleging wederspannig waren geweest, be ginnen verdwijnen; en vooraleer de eerste fleech van het geneesmiddel ledig was, zijn de pijn en de stijfheid waarvan mijne vrouw sedert twiutig jaren aangetast was, als bij tooverslag weggebleven. Zij heeft het gebruik barer handen en voeten teruggevonden. Nu kan zij gaan en haar huishouden oppassen zooals vroegerte meer nu slaapt zij goed gedurende den nacht hetgeen haar gansch vreemd was sedert ver scheidene jaren. Zij is volkomen verlicht van hare pijn en geheel genezen, en dit met eene enkele flesch St. Jacobs Olie. Ik zeg het u ronduitIk geloof niet dat dit geneesmiddel zijnsgelijke heeft in de wereld. Het heeft het geluk en het huiselijk welvaren in mijne woonstede teruggebracht; ik raad aan al de genen aan die lijden het te beproeven. Me vrouw Halls heeft persoonlijk alles bevestigd wat haren man gezegd had. Zij kan niet genoeg dit wonderbaar geneesmiddel aan prijzen dat haar gered heeft door hare pijnen te doen verdwijnen. Prijs: 3 fr. 50 de flesch bij de apothekers, Verzending tegen postmandaat dezer som gericht tot de Pharmacie Anglaise van Charles Delacre, Brussel. (5) Men beweert dat de kanker in het aange zicht ongeneesbaar is. Wij ontvangen eenen brief die het tegenovergestelde bewijst: Sedert twee jaren leed ik aan kanker der lip. Vruchteloos had ik mij aan verscheidene geneesheeren vertrouwd: mijn toestand ver slechtte. En nochtans was eene maand be handeling in het gesticht Windelincx, 122, Gailaitstraat, te Brussel, voldoende om mij ten voile te genezen. Deze merkwaardige genezing is tot heden in goeden stand ge bleven. Alle ziekten die het gevolg zijn van bloed- belerf, worden er met bijval behandeld, zooals klieren in den hals, gezwellen, won den van allen aard, huidziekten, enz. Wageneer, Landbouwingenieur 55, Vanderlindenstraat, Schaerbeek. De raadgevingen hebben plaats in het ge- ticht, van 11 tot 1 uur, dijnsdag en vrijdag, uitgezonderd. DE LA sur 1190 hectares 43 ares 77 cs de ex ROIS divisés en 35 lots, LE MARD! 1 A0UT 1893, a 9 heures du matin, en la salie des séances de la commission des dits Hospices, rue de Lille 38, par le no- taire PAUL LAUWERS. La location se fera pour 9 années a partir du ler Janvier 1894. Le cahier des charges et le plans des lots sont déposés au secretariat des Hospices. Zonder concurrent in België voor de VERWERIJ en APPRET van katoe nen, wollen en zijden. Oaj zonder» Zwart voos* Houw. DRUKKEN OP STOFFEN Succursalen in al de grootste steden van 't land. sa jeBxaixma AVEC LE BIENVEILLANT CONCOURS ■I lllllll—IllllllI i3— Na-tu pas entendu cette nuit, dans tes songes, Une céleste voix qui te disait tout bas Ton printemps est éclos, ne orois pas aux. mensonges Ton amant n'y croit pas 1 Et lorsque ce matin, en ouvrant tes paupiéres, Tu chassais de ton front les réves séducteurs, N'as-tu pas murmuré quelques douces prières En répandant des pleurs. ASamediJ. 0-15 Nieuwe aanslagen op de ojoojS katholieke fanfare 1° De chef van den chef der chefs reisde, als gepensionneerd zijnde, sedert 2 jaren met eene krijgskaart en betaalde hal ven prijs op al de spoorwegen van het land. Het bestier der ijzerenwegen van West- Vlaanderen is op het speur der zeuiing ge komen en heeft de zaak in handen gegeven van moeder Justitie. 0.15 2° Zondag laatst toen de fanfareu met hare medalie van verstkomende de statie verliet om haar saoons geheel den nacht in Yper te gaan vieren hebben deugnieten kanon-, schoten gelost in hare rangen. Gelukkig- lijk werd niemand gehinderd van al de re delijke en onredelijke fanfaristen die zelfs hunnen sabel niet getrokken hebben om hun te verdedigen. Zulke sterke mannen noemt men leeuwen 0.15 Omdat de zaal der Oude Pompiers wel opge- bouwen is. 0.10 Omdat de zaal op St. Jacobs Kerkhof vroe ger begonnen is en dat dit kl®osterveel later zal opgemaakt zijn. 0.10 Omdat den timmerman uit de Sterresiraat eenen trap gemaakt heeft, als hij gedaan was, waren er twee marschen te weinig. 0.10 Omdat den blikken geen zoo kwaad meer zou zijn als hij in den strijd staat want allicht staat hij er in met zijn snare dat hij gehad heeft aan zijn vioole te Comen. 0.10 Gustje, Gustje, proficiat. Gij verdient eene décoratie voor u schoon opstellen in het Weekblad; gij zoudt beter terugkeeren naar V. dan te loopen naar de Botermarkt. 0.15 In plaats van zich te moeien met enz. 0.10 Omdat de meid van madame koesteel t tegen niemand mag spreken, die schoone dalia is benauwd dat de meid uit de boulangene éeonomique zoude klappen. u-io Omdat P. V. beter zou letten geen 10 telloor- fjes patatfrut meer betalen te Thuyndag gelijk hij te Kattefeest gedaan heeft, en dan nog mogen kijken eten. 0.10 Te Wytschaete is het dansen verboden voor het vrouwvolk, maar ringsteken al op den schoot van den cavalier zitten dat is toe gelaten. 0.20 In het eerste waren de vrouwen bevreesd voor den pastoor, maar daar hij de ring- steking opende, wilden al de vrouwen van 't dorp opde kar zitten. 0.20 O, zonde! Zonde! wat zal er nog al te Wyt schaete gebeuren. 0.20 Omdat Berten hem laat opmaken van Mees ter is hij kwaad; stelt u jongen, gij zijt niet te goed, het is droef om eene ziekte er van te krijgen. 0.20 Omdat Meester de reis naar Rijsel van B. en P. niet meer zou afraden. 0,10 Als B. en P. een kamer zullen huren Meester zal hem niet moeten betalen. 0.10 Omdat Meester te katholiek is zou hij zijn slecht argentijnsch geld willen offeren voor het bekeeren der zondaars. 0.20 Voor zijn verhaal van de twee maal IS valsche gepraat in de zaak der hesp. 0.10 Omdat hij zonder uitstel zijne redevoering zou gaan aanplakken aan de muren van het huis waar hij vermaak had met de bazin te zien vallen van dronkenschap. 0.30 Voor de reis van Kotje, zondag 11. naar Yper. 0.10 Omdat hij een naaste maal de Mondstraat niet meer zou opgaan. 0.10 Omdat hij hem een stuk in zijnen kraag ge dronken heeft in het R. L. 0,10 Omdat hij het meisje niet meer zou doen drinken tot dat zij zat is. 0.10 Daar meisje, overziet de bus van eenige we ken van hier en gij zult uwen kliënt ieeren kennen. 0.20 Charlouitje, het is beter traag te zijn, dan te rap gelijk gij, want den apotheker is kos telijk. 0.20 Charlouitje, goesting hebben op hesp en geen krijgen is lastig hé. 0.20 Omdat schijnheilig Charlouitje tweemaal per week zit te blameeren bij den paster. 0.10 Omdat hij van ieder bemind wordt maar over al de deur tegen zijnen neus krijgt. 0.10 «raggromgaa-.* .-««vu j-gawcirz xaaan ft WÜV/SPtrXSUiX.SÜCa ii«h

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1893 | | pagina 3