Huis W" HENRI BEELE Maison V' HENRI BEELE 25 Jaarig Jubelgeest. Poperinghe. Kiezers van Poperinghe Burgerstand der Stad Poperinghe. Belgische muntstukken van 2 cent. VERSCHILLENDE TIJDINGEN. BREUKEN den heer Dokter Dalmote, te zien hoezeer hij bemind en hooggeschat is door allen, die hem kennen, te zien dat hij niets dan vrien den telt en te zien dat allen zich om hem te vieren opofferingen getroosten tot zelfs de armsten, en dezen het eerst, omdat zij best nog het gouden hart van den goeden doktor konden naar waarde schatten. Bij die der geburen der duizenden vrienden sturen wij hier den heer Dalmote onze har telijke heilwenschen en hopen hem nog lan ge jaren diensten aan allen te zien bewijzen. Lang leve de goede dokterXaverius Dalmote Zondag jl. vierde de Koormaatschappij De Werkerslier, hare 25e verjaring. Het mag onder alle opzichten een heel puik jubelfeest heeten dat opperbest gelukt is. Een achttal volksmaatschappijen met de Harmonie der Oud-Pompiers voorop, alle rond hare ba nieren geschaard kwamen de Werkerslier om 10 1/2 ure voormiddag ten hare lokale afhalen, vormde zich in stoet en doortrokken tussehenjeene sijmpathieke menigte de bijzon derste straten der stad. Aan het lokaal terug gekeerd trad men binnen en aan allen werd den eorewija aangeboden. De heer Ern. Baeyen, Voorzitter der Lier, richtte tot alien een gemoedelijk dankwoord en maakte tevens, in een bondige schets het, historiek van de Werkerslier, terwijl hij weest op het nut van dergelijke volksmaat schappijen en op de broederlijkheid, die tus- schen al de volksmaatschappijen hoeft te herschen. De heeren P, Vermeulen, Voorzit ter der stedelijke Willems-Fonds afdeeling en J. Ducorney Voorzitter der Vlaamsche Ster, gaven beurtelinks de verkleefdheid te kennen hunner wederzijdsche Maatschappij en aan de Lier en deden in gloedvolle ter men wenschen ten voordeele der feestvie- ender Maatschappij. Nu kwam men aan de uitreiking der he rinneringsmetalen aan de deelnemende maatschappijen, 's Avonds greep er een vriendenmaal plaats, waar allen eer aan deden. Alles was lekker en wel opgedischt en daarbij overgoten met een fijn glaasje. Het lokaal was prachtig versierd en gevel luisterlijk verlicht. Eenige vrienden muziek liefhebbers brachten le feestvierders eene verrukkelijke serenade, die veel volk uit lokte. Men maakt verder muziek en men zong dat het klonk. Heel den avond heerschteer volop vreugde, vermaak en gul genot. Jam mer genoeg dat zulke onvergetelijke stonden zoo ras vervlogen zijn. Het was om 't kort te maken een heugelijk feest dat tijdvak maken zal in dejaarboeken der Werkerslier. Wij sturen een wel ge meend goedheid tot die brave werkers. CORRESPONDENTIEN. in de tins Kemmel. BURGERSTAND. van den 28 September tot den 5 October 1894. Geboorten. Mannelijk geslacht, 8. Vrouwelijk id. 4. Huweüij ken. Lannoote Charles, brouwersgast en Van- holine Emma, dagloonster. Caenepeel Ferdinand, landbouwer, en Gikiere Madeleine, dienstmeid. O verïïj dons. Dausy Victorin, 66 jaren, werkman, we duwenaar van D'hellem Marie Meenestraat. Eeckhout Lydie, 19 jaren, dienstmeid ongehuwd Sint Nikolaasstraat. Backelandt Charles, 66 jaren, landbouwer echtgenoot van Lemahieu Amélie, St. Pie- tersbuiten. Kinderen beneden de jaren Mannelijk geslacht 0. Vrouwelijk id. 1. De liberale kiesvergaderïng van Zondag. Acht tot negen honderd personen woon den Zondag de kiesvergadering bij in het lokaal der Philharmonie Hondstraat. De liberale kandidaten voor het arrondisse ment in de kiezing van 14" October de hee ren A. Brunfaut en P. Vermeulen hebben er het woord gevoerd en den meesten bijval bekomen. Na hun heeft de heer E. Nolf advokaat tot Yper in eene prachtige rede voering het kiesprogramma der liberale partij uitgelegt, en even als de heeren kan didaten een warm onthaal genoten. Jam mer nogtans dal buiten den heer Vermeulen de andere heeren sprekers de vlaamsche taal niet hebben gebezigt, de vergadering had er nog bij gewonnen. Nu zij mag alles zins een succes genoemd worden voor de liberale partij en als een gunstig voortee ken aanzien worden voor den uitslag der toekomende kiezing. Nooit werd in Poperinghe een talrijker publiek in eene kiesvergadering bijeen ver zameld het is een bewijs dat ons volk het klerikale juk moede is, en het zal het op 14" October nog beter bewijzen met te stemmen als een man voor de liberale kandidaten. In de laatste gemeentekiezing hebt gij aan de klerikale partij in Poperinghe een duchtige klopping toegebracht volgens de bekentenis zelfs van een der hoofdleiders in den K. K. Kring. Welnu, in de aanstaande kamerkiezing op 14n October verwachten wij niet min van u. Deze kiezing is nog be langrijker dan de andere, het belang van geheel het arrondissement hangt er van af. De liberale kandidaten zijn wel is waar geen onzer stadsgenooten, maar zij kennen beter de belangen van handel, landbouw en nijverheid dan de klerikale kleppers die ons vertegenwoordigen wat mogen wij immers van M. Berten verwachten die nooit zijn mond opent in den kamer en daarom den eeuwigen zwijger wordt genoemd. Poperingnaars, Zondag 14n October allen naar de stembus voor de heeren A. 6RUNFAUT, CHARLES LELEUP, P0LYD0RE VERMEULEN. van den 27 tot den 4 dezer maand. ÖEBOORT EN. Mannelijk 6 Vrouwelijk 3 HUWELIJKEN. Emile Truant werkman en Julia Verhae- ghe kantwerkster beide te Poperinghe. STERFGEVALLEN. Lemarre Pieter oud 86 jaren hoppezakker echtgenoot van Joanna Patfoort; Meessen- straat. Kinderen beneden de 1 jaren Mannelijk 1. Vrouwelijk 2. De Monileur van Maandag deelt de vol gende stukken mede In verschelde gedeelten van het land wordt er geklaagd over de al te groote hoe veelheid belgische stukken van 2 centiemen en over de moeilijkheden, welke hieruit voor den handel voortspruiten. Om dezen toestand te verhelpen heeft de Regeering besloten in de Staatskassen te ontvangen, de wegens al te grooten invloed in omloop zijnde stukken van 2 centiemen welke des wegens door sommige handelaars en nijveraars, in overdrevene hoeveelheid verzameld zijn geworden. Van 5 tot 25 October eerstkomende, zal te dien einde de Nationale Bank, handelende als Staatskassier, ontvangen ten kantore voor muntruiling gevestigd in het park van het Jubbeljaar, te Brussel, al de belgische munt stukken van 2 centiemen welke bij sommen vertegenwoordigende minstens 200 fr., af gegeven of toegezonden zullen worden. Zij zal de tegenwaarde aan de afgevers of ver zenders in gangbare belgische munt betalen. De ruiling moet gebeuren volgens de in het hiernakomend reglement aangeduide voorwaarden. Er dient te worden opgemerkt dat er geene spraak is de stukken van 2 centiemen te ontmunten, maar enkel die uit den om loop te trekken, welke er in al te grooten overvloed zijn. Om het doel niet voorbij te gaan, zijn de houders dus verzocht geene stukken van 2 centiemen te ruilen dan die, welke zij voor hunne dagelijksche verhan delingen niet weten te gebruiken. Brussel, den 20 September 1894. De Minister van Geldwezen. P. DE SMET DE NAEYER. Onze briefwisselaar uit Turnhout schrijft ons: Wij hebben hier eene zeer merk waardige genezing van den kanker, die kwaal die men tot hiertoe als ongeneesbaar aanzag. Wij willen spreken van Juff. The resa de Vlaming, van het begijnhof te Turn hout, in weinigen tijd en zonder operatie, in het Gesticht Windelincx, 122, Gallaitstraat- Brussel, volkomen genezen van eenen kan ker aan de borst. Sedert .hare genezing, nu reeds eenige jaren geleden, en die ik mede deel alleen op hare aanvraag, is hare ge zondheid uitstekend gebleven. Dergelijke feiten moeten bekend gemaakt worden. Zeggen wij ten slotte dat de raadplegingen plaats hebben in het Gesticht, van 11 tot 1 uur, dijnsdag en vrijdag uitgezonderd, en dat men er ook alle ziekten behandelt die uit bloedbederf voortspruiten. Verachterde leerlingen. De ouders, die kinderen hebben door de natuur misdeeld, en aan zenuwlijden, enz., onderhevig zijn, weten soms diet waar deze te plaatsen. Zij zullen gelukkig zijn te ver nemen dat voor deze kinderen een bijzonder gesticht bestaat te Brussel, 165, steenweg van Tervueren. Prospekius op aanvraag. Wereldtentoonstelling Loterij. De datum bepaald voor de29 en 3e Trekkin gen der reeks A, overeenstemmende met het feest der plechtige uitreiking der onderschei dingen, zijn de trekkingen acht dagen- ver schoven en zullen dus, onwederroepelijk en zonder nieuwen uitstel, plaats vinden op 8n, 9" en 10" October toekomende. Kiezers. De verhouding tusscben vlaamsche en waalsche kiezers in Belgie, gelijk die door de nieuwe kieswet is gewor den, wordt als volgd medegedeeld in een overzicht der Indépendance Beige Wat het aantal kiezers betreft zijn de Vlamingen in de meerderheid: 611,660 tegen 594,343 Walen. Onder de Walen zijn echter de meeste kiezers met meer dan ééne stem, en zoo zijn, wat het aantal stemmen betreft] de Walen in de meerderheid, namelijk 948,206 tegen 926,738 vlaamsche. Spoedige en grondige genezing in gewone gevallen. Zekere voldoening en onmidde- lijke verzachting in de ergste gevallen. Onmiddelijke stilstand en genezing der ver zakkingen en verplaatsing der baarmoeder. Speciale vervaardiging van toestellen om de misvormingen van hei lichaam te voor komen of te genezen, alsook voor kunstma tige ledematen, volgens de beste voorschrif ten het inzetten van kunstoogen. Het huis bestaat sedert 1849 en heeft 200 belooningen verkregen in al de tentoonstel- ingen. Er is voortdurend eene dame bij de in richting aanwezig. Spreekuren van 8 tot 4 ure. WAERSEGERS, Breukmeester, 35, Groenplaats, 35, Antwerpen. De chocolade des bonnes mères is de kloekste en teert de bestie aan 1,60 en 2 den 1/2. kilo MRffR'R zal kosteloos aan hen IHb Jib allen die aangetast zijn door eene velziekte darters, eczéma's, steen zweertjes, jeukte, weerkomende longeront stekingen, borst- en maagziekten, jicht en breuken, een onfeilbaar middel om zich snel te genezen,zooals het heel en gansch geweest is na veel te hebben geleden en te vergeefs alle voorgeschrevene geneesmiddelen be proefd te hebben. Dat aanbod, waarvan men de menschlie- vendheid waardeeren zal, is het gevolg van eenen wensch. Schrijven per brie? of postkaart aan den heer Vincent, 8, Victor Hugoplaats te Gre- nobel, die gratis en vrachtvrij per keerenden post antwoorden, en de gevraagde inlichtin gen zenden zal. cd >- to t?a a pa 5f OPGELET Fabriek van Sreimachienen. d'Haenens-Gathier, GESSXIOHET VOOR VERiCHTEROE LEERLINGEN. Aan zenuwziekte en vallende ziekte onder hevig, 165, Chaussée .de Ternueren, Brussel. Prosp. op aanvraag. RIJSELSTRAAT YPERNE. Sedert ln September verandering van woonst, zelfde straat ti° öO. RUE DE LILLE YPRES. Depuis Ie ler Septembre, change ment de domicile même rue n° eo, Rattenvergif °P "w land, huis, schuur, zolder, kelder, door de ratten, ge- eenioA a! dlt 7ergi? van de Chemi en Techni fabriek van Rotterdam. Vernietigd binnen eenige dagen dit zoo schadelijk ongediert. Verkocht in blikken doozen van 0,50 fr. 1 fr. 2 fr. /n I!|P°sitaris voor België:/. Bergman, Antwerpen. Verkocht bij E Gremers Lercït? Waasten. 6n' Bossaert-Costenoble te Langhemarck. - Vander mar- Degene die René in den Strijd heeft doen zetton moet geëten hebben ezeltabeletten want wij hebben gezien hoe het staat, hij kan dichten gelijk een strondsoldaat. En in plaats Charles van dat overal rond te ver tellen zorg nu maar voor uwe kleine ge zellen. Oh dienen Gaai, GaaieGaaie 1 0.20 René zat in den put en Karei stond er bij wie van de twee was den besten. 0.10 René want hij rook acht dagen nadien nog aan eau de cologne, pouach 0.10 De meiden zegden het ook. 0.10 Als M. nog medegaat met het kalotenmuziek moet hij hem niet meer duiken. 0.10 Zij wisten algelijk dat hij met 't muziek geëten heeft. 0.10 Hij zou willen zeggen dat hij allengskens liberaal zal komen, och heere toch. 0.10 Omdat L. tandjes algauwzouden genezenzijn. 0.10 't Is liefdezeen meisje, patiëntie. 0.10 Jules Jules past op of Zaterdag moet gij in de bus. 0.10 Voor het liedje van de papen gezongen door eene blauwe koes. 0.10 Voor de redevoering van kalote S. bij Levi- nes, 't was wel. 0.20 De kalotjes en kregen er niet weinig van. 0.10 Hij heeft het gezegd dat het in de bus moest staan, daar zij het verdienen, door hunne schoone handelwijze, ten zijnen opzichte. 0.10 Zulke verklaringen, door eene kaloot in te genwoordigheid van twijfelachtigen doet deugd voor de liberale partij. 0.25 De waarheid en daarbij eenen grooten Roe- selaarsehen doet deugd. 0.10 Langen N... ziet dat gij beter een akkoord maakt met E. van toekske als gij u wilt op wandelen begeven naar Nieuwkerke kermis. '0.10 N. gij zijt toch maar eenen onnoozelaar van te trachten achter deze herbergmeid zij en is toch voor u niet bereid. 0.10 Moest het de kerke Politie weten, dat gij zulke toeren kan uitmeten, gij zoudt voor zeker eene schrobbe krijgen als gij gaat achter zijne dochter D. Zoonu N.... als gij nu nog naar de eene of andere kermis wilt gaan met eene meid ziet dat gij u, van in het begin beter bereid want met al deze vieze zaken gij zoudt wel kunnen uw iiefD. kwijt geraken: 0.10 0.30 o SO o sa O sr o 5> P. 9> T3 at CD zn 09 CD 09 CD CJC CO O O O CO Ü1 Ol -1 O O O O O O O co O O O O O Ob fc—I J I— JO o 00 <1 CO bO pi "(O O O O OT O O CROOOOOOO a> ar cjt »-J O O O CO O O O CO o O O 4^ »-■ 00 oi g at O O O O O O CO 10 p° O Gb O OO o O H- •4 O O O O O O O CJT V» o ai o O p ZL E O cv K> co co 10 CD 00 O pr -a 3. P-i Oj >_J <t> o O T3 pv 3: ZO u> Gb O O O" CD OO O htx Koopt de meuwe gebreveteerde Ilreima- ctiïeii D'SIaenens. Zij kaa door een kind bewerkt worden. Schaadt niet aan de gezondheid en laat toe kousen in allen aard, vrouwenlijven, onderbroeken, mansvesten en kinderkleedjes, enz. te bereiden. Gent, 21, KDIPERSKAAI Gent. 21.

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1894 | | pagina 3