De Theater Michelo. De Oirk Vandermeulen, Wat wil dat zeggen? Gouden bruiloft. Tentoonstelling. Nachtfeest. Op de Markt. Ongeluk Société des Anciens Pompiers. Maatschappij der Oud-Pompiers. Burgerstand der Stad Poperinghe. van den 1 tot den 8 dezer maand, De lieer Antonius en zijne agentie van advertenties. VERSCHILLENDE TIJDINGEN. school. l)e klove tusschen armen en rijken zal grooter worden dan ooit en daardoor zal het socialismus, dat de regeering nu wil tegenwerken winnen. Met hare schoolwet wil de regee ring Belgie geheel aan de geestelijk heid overleveren en zijnen vooruit gang knakken. Zult gij dat toelaten, liberalen van alle tinten, weike gij ook zijn moogt? Hopen wij dat eene krachtige pro- testatie door gansch het land zal op gaan'tegen de verdrukkers. Alle ver deeldheid moet ophouden wanneer het de redding van het onderwijs, het geluk van ons vaderland geldt. Indien de toekomst ooit kommervol geweest is, zal het wel nu zijn. Alle wettelijke middelen moeten gebruikt worden om den aanslag tegen het openbaar onderwijs en de gewetens vrijheid te verijdelen. Handen in elkaar, liberalen, en vergeten wij alle verdeeldheid om ons krachtdadig tegen het schandelijk wetsontwerp Schollaert te verzetten. X. Antwerpen 17 Juli 1895. Zaterdag 11. heeft Burgemeester Surmont, in den naam van 't sche pencol legfè aan den gemeenteraad eene toelaag gevraagd van (ranken voor de waterwerken. Moet men daaruit besluiten dat men zich deerlijk misrekend heeft in het opmaken aan het bestek? Of wil men den toegewezen aanne mer een cadeautje doen? Mysterie! Het Nieuwsblad zal ons misschien des aangaande willen inlichten. Dinsdag laatst van 's morgens vroeg stak de gansche wijk van Sint Pieters in haar beste pak, vlaggen wapperden aan de ge vels; praalbogen, jaarschriften, groen en veelkleurige versiersels gaven aan de straat een zeer bevallig aanzien. En dit alles was ter eere der echtelingen Wenes die hun gul den bruiloft vierden. Al de geburen hadden gedaan wat zij vermochten om dat feest luister bij te zetten en te doen wellukken. M. Stoffel, die altijd gereed is om dienst te bewijzen, had paarden en rijtuigen ter beschikking der gelukkige ouderlingen ge steld. Eerst reden zij, muziek aan 't hoofd, ge volgd door heel de familie, naar 't stadhuis, waar hun door de stad den eere wijn en een geschenk van 65 fr. aangeboden werd. De heer schepen dienstdoende Burgemees ter heeft na het aflezen van den trouwakt van 1845 eenige schoone woorden tot de jubilarissen gericht. Toen de plechtigheid ten einde was, reden zij naar de Sint Pieterskerk, waar eene mis ter hunner meening gezongen werd. S'avonds waren de huizen verlicht. In den morgend gaven eenige muziekliefhebbers de gelukkige helden van 't feest eene serenade. Het was een aandoenlijk feest, voorzeker zullen die brave ouderlingen in wier oog menige traan van geluk en aandoening bjonk, nooit gelukkiger stonden beleefd hebben. Wij bieden hun op onze beurt onze beste gelukwenschen aan; ook aan de inrichters van het feest. D. De kunstkring Strijd naar Lauweren biedt onze bevolking, ter gelegenheid van Tuindag eene schoone tentoonstelling aan, in de blauwe zaal van het stadhuis, kunst- gilden uit Biugge, Kortrijk en Rceselare, vele gekende kunstenaren uit Antwerpen, Gent, Brussel en Yperen hebben hunne me dewerking verleend, en nevens de produkten onzer beginnelingen, die niet te versmaden zijn; bewonderen wij een tal werken van gevierde meesters en befaamde kunstenaren. De personen die er nog niet geweest zijn, moeten zich haasten daar de sluiting plaats heeft op donderdag 15 dezer ten 6 ure 's avonds. Ingangsprijs 50 centiemen. Op Donderdag 15 Oogst ten 6 ure 's avonds geven de vereenigde muziekanten der maat schappij Oud-Pompiers een luisterlijk nachtfeest, in den hof der Citadelle buiten de meenenpoort. Het schoon feest van ver leden jaar welke deze heeren gaven, is bui tengewoon wel gelukt en het is te hopen dat de zalen te klein zullen zijn daar dit feest zeer aantrekkelijk zal zijn. Schoon muziek, verlichting van den hof, groot vuurwerk, en daarna danspartij. Ingangprijs: heer en dame 1 fr. Dame alleen 50 c. Op ons feestplein is er dees jaar maar bitter weinig dat tot tijdverdrijf dienen kan en geschikt is om het volk binnen onze muren te houden. Nu, onbeduidende feesten kunnen ook niet veel barakken aanlokken. Eenige, echter, hoeveel nederig van omvang en uitgestrektheid zijn toch een bezoek over waard, op de eerste plaats komt. Eene barak, waar een troepje goed ge drilde kunstenaars heel mooie verfooningen geven en den meesten bijval inoogsten. On der andere evenwichtsoefeningen, echt be- wonderenswaard, dan de snelle werkzaam heden, de duivelhoeden, de vermakelijke gedaanteveranderingen, uitgelezen clowns, jongelerie, Japoneesche werken, eene kluch tige pantomine, en nog een aantal verma kelijkheden. Verder hebben wij niet groot maar gemakkelijk ingericht en volkomen op de hoogte der taak welke hij op zijne schouders laadde. De oefeningen in het paardrijden zijn er niet talrijk, doch zij zijn des te meer verzorgd en heel knap uit gevoerd. De oefeningen op de trapeziums zijn ver rukkend, De vaste baren wekken ieders bewondering, de oefeningen in evenwicht op stoelen en ladders zijn heel puik en flink uitgevoerd. Le clowns zijn geestige kwasten, meester in hun vak, August is waardig zijnen naam te dragen daarbij zeer goed in zijn vak. Wie eenige vermakelijke uren wil door brengen heeft daar veelvuldige gelegenheid. Ook de pantomine doet tranen lachen. De prijzen ter ieders voldoening. le plaats 1 fr. 2de pl. 50 c. 3d" pl. 30 c. Nog heeft men velociden, draaimolen, eene friture, panorama's en wonderheden. Is de hoeveelheid er niet, de degelijkheid is er te echter. Dinsdag morgend, in de Rijselstraat werd een knaapje door eene kar met eenen muil bespannen, om geworpen met het ongeluk kig gevolg dat een wiel over zijn beentje liep. Het kind had, gelukkiglijk geen erg leed bekomen. De eerste zorgen werden ge geven door M. E. Cremers apotheker Rijsel straat alhier. AVIS. Le concert annoncé pour le 11 courant, la Citadelle, n'aura pas lieu. BERICHT. Het concert aangekondigd voor Zondag 11 dezer, in de Citadelle, zal geen plaats hebben. AT 18. Le soussigné Houtekier Cyrille, Cabare tier, rue de Dixmude Ypres, a l'honneur de se recommander au public en qualité d'affl- cheur et de crieur public patenté. Les soins et la promptitude arec lesquels il exécutera tous les ordres regus, lui font espérer une bonne Clientèle. Houtekier Cyrille, Aux Amis Réunis. Rue de Dixmude BERICHT. De ondergeteekende Houtekier Cyril, her bergier, Dixmudestraat, Ieperen, heeft de eer zich het publiek aan te bevelen in hoe danigheid van gepatenteerde openbare aan plakker en roeper. De zorgen en den spoed met dewelke hij de ontvangene orders zal uitvoeren, doen hem eene goede cliëntschap verhopen. Houtekier Cyrille, In de Vereenigde Vrienden, Dixmudestraat. BURGERSTAND. van den 2 tot den 9 Oogst 1895. Geboorten. Mannelijk geslacht, 7. Vrouwelijk id. 7. Huweli j lten Vanheule, Eugenius, zadelmaker en Huge- baert, Alexia, naaister. Kerrinckx, Emilius, kleermaker en Hof, Clementina, huishoudster. Leire, Alois, daglooner en Aernout, Emma, dagloonster. Coffyn, Auguste, daglooner en Kerrinckx, Leonia, kantwerkster. Tegethoff, Alfons, goudsmid en Moinié, Ernestina, dienstmeid. Talon, René, daglooner en Cnockaert, Maria, kantwerkster. Riviere, Auguste, daglooner en Verstraete, Maria, dagloonster. O ven-li j tlens Deweerdt, Rosalia, 72 jaren, huishoudster, echtgenoote van Degrave, Pieter, Rozen straat. Vandevyver, Maurits, 26 jaren, zonder beroep, ongehuwd, St. Jans buiten. Cherché Virginia, 79 jaren, zonder beroep, weduwe van Ossieur, Edward, Rijselstraat. Kinderen beneden de 7 jaar. Mannelijk geslacht, i. Vrouwelijk id. 2. GE BOORT EN. Mannelijk 1. Vrouwelijk 4. Sterfgevallen. Werquin Severin 80 jaar landbouwer echtgenoot van Theresia Lemahieu Wijk L. Sohier Louis 68 jaar, winkelier, echt genoot van Leonie Hauwen Crombeekstraat. Kinderen beneden de 7 jaar. Mannelijk geslacht 2. Vrouwelijk id. 3. Uit Brugge wordt aan een blad geschreven Een mansklooster heeft een nieuwen truk gevonden om duiten te kloppen. Van St-Antonius heeft men een agent van annoncen gemaakt. Wanneer men iets wil bekomen heeft men maar een briefje, met zijn naam en woonst, in den offerblok te steken, mits eenige pen ningen te geven ter intentie van dien heilige. Den Dinsdag van iedere week, binst de mis, worden al die reklamen, luidop afgele zen. De mensshen staan te lachen net gelijk in de komedie, met hetgeen er afgelezen wordt. Ziehier eenige ingediende vragen: Antonius. Eene jonge dochter verlangt te trouwen. Antonius. Iemand verlangt dat een zijner actiën, zou mogen uitkomen op honderd dui zend franken. Antonius, iemand verlangt zijn huis te zien verhurtn. Antonius. Iemand die een wissel te betalen heeft, verlangt geld te krijgen. Antonius. Een longman vei langt werk te krijgen. Antonius. Omdat alles wel zou mogen af- loopen voor mij in het... kinderbed!!! Het moet zijn dat zij veel trok hebben, dat die benren goed duiten kloppen, want on langs hebben zij eenige huizen gekocht, om hun klooster te vergrooten, terwijl de men- schen, die sedert tal van jaren er woonden, mogen verhuizen. O verlichte XlX'eeuw Onzen Tijd. Niemand zal het mij betwisten, I)at wij zijn in d'eeuw van licht Waar ons ouders niets van wisten, Dat wordt thans maar staat verricht. Thans lacht men met d'oude wetten, Maar die zich verheffen kan, Met elkeen een neus te zetten, Dien noemt men een knappe man. Die wilt door de wereld komen, Die moet liegen onbevreesd Maskers dragen zonder schroomen, Nooit beschaamd zijn of bedeesd Hij die charlatan kan spelen, Rolt in geld, in roem en eer Ja, ik ken er zoo al velen Schitterend als groote heer. Men moet kunnen mede bassen, Met den politieken boel, Maar goed weten op te passen Dat men schiet zijn eigen doel Dan krijgt men van d'hooge bazen, Postjes, lintjes voor zijn buit Laat de sukkelaars dan razen, Men lacht ze maar vierkant uit. Elk die vecht thans om de brokken, Elk wilt 't dichtste bij den pot, En die meest kan grijpen, slokken Dien, zegt men, heeft 't beste lot Kwam grootmoeder hier heden, Zij zou zuchten bij dien strijd Vroeger waren 't andre zeden. Maar 't was ook den ouden tijd Barbierke. 't Kan waar zijn. Twee dames spreken over een derde dame in de zaal aanwezig. Hoe vindt ge Clemence! Zij beweert maar 30 jaar oud te zijn Dat kan waar zijnze is misschien op haar 15e jaar geboren. Zoo iets zegt men dan toch? Nu. hoe bevalt de vogel u, dien ik u ter geschenk gegeven heb? Hij was 'n beetje taai. Wat hebt ge hem opgegeten. Dat dier kon spreken. Ja? Waarom heeft hij dat dan niet gezeid Een adreskaart. Ziehier een adres kaart op bristol gedrukt, welke bewijst dat sommige Israëlieten eene algemeene kennis hebben LEVI ROBOAM JACOB ZOON Mozes IsraëlstraatJodenhoek, 34, Amsterdam. Koopman in sigaren en lekkernijen, groenten, zuurkool, kaas, oud ijzer en kruinoot, Doet boodschappen voor de buren, snijdt de tongen aan vogeltjes en den staart aan honden en katten, Is tamelijk wel ervaren in het snijden der eksteroogen, Zijne vrouw houdt school voor kinderen en leert meisjes naaien, Plaatst bloedzuigers, leest brieven voor ongeleerden. Practische symboliek. A. Gij draagt, zoo ik zie, een rouwband rond uwen hoed. Mag ik u vragen, wien gij betreurt? B. Den beklagenswaardigen toestand van mijn cylinder. Nieuw geneesmiddel. De apothe ker komt bij zijnen leerling met eene doos welke met Kinderpulver Pulvus Infan- tium officinalis gevuld is: Zeg eens, jonge man, hoeverre staat het met uw Latijn? Lees eens, hoe heet dat Leerling (het opschrift spellendePulv. Infant, offlc. ApothekerWelnu, hoe heet dat? Leerling-. Pulveriseerend Infanterie officier! v Een middel. Een heer die op een appartement woont, gaat bij eenen apothe ker en vertelt hem, dat hij van geheele nachten geen oog kan toe doen, dat zijne kamer vergeven is van de vuiligheid. Kunt gij mij geen middel geven om mij daarvan te ontslagen. De apotheker overdenkt; ziet in zijn grootboek en zegt vervolgens s Er is een onfeilbaar middel: verand«rt van appartement. Wilt gij ontlast zijn van ratten en muizen? Niets is gemakkelijker; na ge- caaagamiim mi ihmi nwuw im ui'i i iwramKaiwirjBSiiaMaMi«cntama

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1895 | | pagina 2