NAAIMACHIENEN 6. Doolaeghe-Dehuyssere, Vrouw ROSALIE IGODT MEUBELEN THE CONTINENTAL CATADURA COMPANY Zegt het over. Aan de Gemeentekiezers die in den vreemde wonen. Onze Stadsscholen. BERICHT. Morgen Zondag om 3 ure namiddag uitstapje van 't muziek der Oud- Pompiers. Vergadering om 2 1/2 ure in 't lokaal Be Zalm Maatschappij Burgerwacht Schieting van 31 November 1835. West-Nieuwkerke. Wjtschaete. Poperinghe. Burgerstand der Stad Poperinghe. van tien 24 tot den 31 dezer maand. I a w RIJSELSTRAAT, 47, ÏPER. VELOGIPEDEN Poil de Bretague Bij rechtsmacht MELKKOE! Op Zaterdag 9" November 1895. Bégustation de vins garant is purs a 010 Ie grand verre ling, aan wien het bestuur der godshuizen maar 3 fr. te maande, als onderstand wil verleenen, de zaal verlaten heeft vóór het einde der zitting. De man is gerust op zijnen stoel blijven zitten, waar hij van eersten af plaats had genomen. 3° Het is een leugen dat er in de verga deringen der liberale Associatie niets dan fransch gesproken wordt, de heeren Brun- faut, Harteel, Lapiere, Dechièvre en vooral Vermeulen spreken er niets dan vlaamsch. 4' Het is een leugen, dat eene menigte toehoorders de zaal hebben verlaten vóór het einde der zitting. De waarheid is dat meer dan 300 personen hebben moeten bui ten blijven bij gebrek aan plaats. 5» Het is een leugen dat liberalen, die bet muziek volgden, den heer Caestecker, kle rikale kandidaat, zouden uitgejouwd en be dreigd hebben. Zulk proper werkje laten wij aan de kalotea over, die ruimschoots den naam van stohslagers hebben weten te verdienen. Wat nu het getal personen aangaat die het muziek volgden, dit willen wij niet weer leggen, geheel Yper is daar getuige van. Welnu, als men tot zulke lafhartige uit vluchtsels zijnen toevlucht moet nemen om zijn gemoed te koelen, moet men niet wei nig met de poepers zitten. Van nu tot de kiezing, niettegenstaande al de baatzuchtige loocheningen, zullen wij alle weken zeggen aan de werklieden en kleine burgers, die tot nu toe voor hunne kinderen de gunst van het kosteloos onder wijs genoten hebben Medeburgers, Set op! Indien de kle rikale n tegen alle verwachting, moes ten op het stadhuis blijven, zij zullen een schoolgeld opleggen voor al dezen van u die een minimum van 15 frs. belastingen betalen. Dit is onvermijdelijk 't Is voor hen eene noodzakelijkheid. De klerikalen zullen in Yperen doen wat zij in andere steden aankondigen, waar zij op dit oogenblik een hatelijkeu strijd voeren tegen het kosteloos onderwijs. Zij zullen in Yperen doen wat zij te Brug ge, te Kortrijk, te Lokeren, enz. gedaan hebben. Zij zullen doen wat het belang hunner dompersscholen van hen vergt, die zooveel meer hulpgeld zullen ontvangen als zij meer leerlingen zullen bevatten. Zij zullen doen wat hunne groote hoofd mannen Scholiaert en Woeste in volle Ka mer verklaard hebben logiek en gepast te zijn. Kiezers, werklieden en kleine bur gers, opgepast Er zijn twee punten in de gemeentekies wet op welke het noodig is aan te dringen. Het eerste betreft de verplichting te gaan stemmen, (art. 62 der wet.) Het tweede punt is dit, welk aan de kie zers, die op den dag der kiezing niet meer wonen in de gemeente waar zij in de kie zerslijst geschreven zijn, om zich naar de stembus te begeven en voor den terugkeer, de kostelooze reis verleent op de lijnen van den Staats ijzerenweg, aan de voorwaarden bij koninklijk besluit te bepalen, van af de naaste statie van hun verblijf, tot de naaste statie der plaats waar zij hun stemrecht moeten uitoefenen, (art. 63 der wet.) Onze lezers zullen met genoegen vernemen dat onze goede stadsscholen, spijts al het ge loop van de hemeldragonders en andere god zalige zeeverlappen evengoed bevolkt zijn als de vorige jaren. Zelfs is de bevolking nog toegenomen uit wat de zwartjes doet kij ken als capucienen met een scherpen doorn in den voet. Al hun geloop, al hun geweld, al hun po gen is dus wel water in zee dragen geweest en dat verheugd ons dus te meer, omdat het een geheel goed voorteeken is voor de aan staande kiezingen. GaimantArth. 25 25 25 25 25 125 Ligy Albert 25 20 25 25 25 120 Minnekeer Ange 25 25 25 25 20 120 Vermeulen H. 25 25 25 25 20 120 Vantholl H. 20 25 25 20 25 115 Legon Eraile 20 20 25 25 20 110 Op Maandag 4 November verschijnen voor het hof van assisen te Brugge vrouw Deroo, haar zoon en een derde persoon beticht van beraamde moord gepleegd te hebben te West- Nieuwkerke op hunnen man en vader. Er zijn 16 getuigen opgeroepen. Een zeer aardige zaak werd Dinsdag voor de boetstraffelijke rechtbank te Yperen op geroepen. Ziehier de feiten dier zaak: Den eersten Oogst 1895 hadden twee goede gebu- ren, beide landbouwers te Wytschaete kal vers geleverd naar Nieuwkerke. Op den goeden uitval dezer leveringen had den zij een weinig te diep in 't glas gekeken om kort te zijn, onze twee boeren zijn samen naar huis gekomen, hun buitje vol genever. De een heeft den andere medegeleid naar zijne woonst en ze zijn samen gaan slapen. Later zijn onze kameraden in twist gekomen en aan 't vechten gegaan. De eene heeft zoo veel lappen gekregen dat hij voor dood lag en is ervan zes weken bed legerig geweest, zoo blijkt uit de verkla ring gedaan voor de rechtbank door M. Eegroo geneesheer. Voor die feiten heeft een bezoek van 't parket plaats gehad. De rechtbank besloot dat de twee boerkeus in staat van dronkenschap waren, beide oor zaak zijn van de feiten, bijgevolg dat er in deze zaak verzachtende omstandigheden be staan. Zij heeft den plichtige maar veroor deeld in eene geldboete van 200 fr. Daarenboven werd hij ook veroordeeld tot eene vergoeding aan de burgerlijke partij begroot op 244 fr. De andere is veroordeeld tot eene geldboete van 26 fr. en de andere helft der proceskosten. Poperinghe 28» October 1895. L'Avenir de Courtrai, geeft een verslag van het luisterrijk concert dat do koor maat schappij de -Melophilesden 20 october 1.1. gaf met de medewerking van Mevr. Bosman, M. Noté en de Philharmonie van Poperinghe. Na den welverdienden bijval gemeld te hebben van de twee merkwaardige kunst zangers van het Opera van Parijs, zegt de Avenir Om het programma op te luisteren had de heer Jules van Merris, den welbekende kunstminnaar die sedert zoovele jaren voor zitter is, de beroemde Philharmonie ter be schikking der Melophilesgesteld. Als wij zeggen beroemdeoverdrijven wij geenszins. De wedstrijden van Rijssel, Beauvais en Denain, benevens oneindig veel andere bij vallen zijn daar om zulks te bevestigen. Het vaandel is geladen met eeremetalen, palmen en kroonen die de reuzenrscbreden melden met dewelke die maatschappij in de muziek kunst voortstapte. Het programma was overeerlijk samen gesteld. Rossini, Benjamin Godard, Litolf, Deslibes, drukten de verschillige bewegingen der he- dendaagsche muziekkunst uit. Waarom die stukken afzonderlijk ont leden! Laat ons zeggen dat de Philharmoni# aan elk dezer, de juiste geeisebte uitdruk king wist te geven en in alle zich ais een der beste muzieken van Belgie getoond heeft. Den samenhang en tucht zijn bewonde renswaardig. De invallen zijn onberispelijk en men gevoelt dat den bestuurder zijne mannen in de band houdt. M. Eugeen Van Elslande, sedert lang be stuurder der Philharmonie,- is niet alleen de merkwaardige fluitist dien wij in de voor gaande concerten der Mc-lophiles bewonderd hebben, het is nog een der zeldzame orkest meesters die gedurig met hart en ziel aan de muziekale ontwikkeling en vooruitgang der Philharmonie werkt. De gewoonlijke toehoorders der concerten door de Jubilaire maatschappij gegeven zullen zich lang net concert van zondag her inneren. Niet alleen stelde M. van Merris zijn be faamd muziek ten dienste der Melophiles maar gaf nog miid in de schaal der arme van Kortrijk.Na ieder stuk scheen aan de ovasies en handgeklap geen eind te zullen komen. Na de Ronde Bohémienne van B. Godard, overhandigde M. Roné van den Berghe voor zitter der Mélophileseene vergulden kroon aan M. van Merris, en M. Centner se cretariseen prachtige lauwertak aan M. Van Elslande. Die vriendelijke verassing is warm toegejuicht geweest door talrijk publiek. Eere en dank dus aan de talentvolle Phil harmonie van Poperinghe. GE BOORT EN. Mannelijk 2. Vrouwelijk 4. HUWELIJKEN. Henri Denecker strooidekker en Juliana Gesquière naaister. Henri Guiilebert schoenmaker, en Rachel Lefever werkster. René Lahaye werkman en Emma Haeze- brouck kantwerkster. Henri Debyser schilder en Hortense Clabau kantwerkster. Henri Vandevoorde dienstbode en Floren ce Haghebaert werkster. Sterfgevallen. Catrycke Franciscus SI jaar landbouwer echtg. van Melanie Baelde Wijk L.,Mel- sens Maria 20 jaar ongehuwd rondleurster, Pottestraat. Rommens Stephanie 74 jaar ongehuwd zonder beroep Schaalstraat. Vermeulen Cornelis 73 jaar, timmerman, echtg. van Melanie Papegaey, Wijk K. Turkery Louise 39 jaar kleermaakster, echtgenoote van Aluïse Gruwier Boescheep- straat. Kinderen beneden de 7 jaar. Mannelijk geslacht, 2. Vrouwelijk id. 1. 5f hj B De Chocolade des bonnes ftlères is de beste en voedzaamste. De 1/2 kilo 1.60 en 2 fr. van alle stelsels - De beste en de goedkoopste >jn te bekomen bij Daar zijn ook Engelsche marken laatste stelsels (Cader 98.) dikke tubens aan Ir». 0.€M> voor ma nnen en vrouwen. NPuPIJ-jETsT IIST Gr-A-JNT C3-. Al de loebehoorlen tim daar-lp-verkrijgen aan zeer genadige prijzen. Let wel op het adres RIJSELSTRAAT. 47, YPEREN. HONDSTRAAT TE YPEREN, heeft de eer het publiek bekend te maken dat men bij haar ten allen tijde alle slacht van 53! liiïïl <1 ierte, konijnen en wild kan bekomen, aan zeer ge nadige prijzen. Gouden Medalie: Internationale ten toonstelling van gezondheidsleer en redding te Ostende 1888. Zilveren Medalie Groote internationale Wedstrijd te Brussel 1888. Gouden MedalieInternationale tentoonstelling Tunis. RHUMATISM, HEUPJICHT, JICHT, ENZ. Onfeilbaar genezen, in weinig lijd door liet gebruik van en de brei wei Poii de Bretagne. Volgens de wet neergelegd. Gepatenteerd produkt, gemakkelijk in 't gebruiken en door de geneesheeren aanbe volen. Algemeen dépot voor België: bij ELISA VAN HOTJTRIVE, N° 130, S' Andries bij Brugge, en te koop in alle steden van 't land. VRAAGT DB BOUGIlou i OPENBARE VERKQ0PIMQ VAN Herbepggerief, en eene goede TE YÏ»Eït9 ten huize van Isidore Bartier, Lange Thouroutstraat. om 9 ure 's morgens. De koei zal verkocht worden op de Groote Markt te Yper, bij het Hotel De Zon. Gereed geld zonder verhoog, door het ambt van den Deurwaarder Van der Schueren te Yper. La The Continental Catadura Company demande dépositaires pour la vente de tous ses vies, tels que Bordeaux, Porto, Madère, Banyuls, Vermouth, etc., aux prix uniforme de fr. 0.10 le grand verre. Conditions trés avantd- geuses. La préférence sera accordée a des personnes déjè. établies. Béfé- rences exigées. Ecrire 89, rue de Wauthier Laeken-Bruxelles. Vaste en verzekerde ^genezing der drooge of vochtige gezwellen, verouderde puisten, melkkor- sten, krevelingen, schurft meel achtige vellekens, puistjes, bers ten, baardziekten en alle andere velziekten door het wonderbaar geneesmiddel der apotheek De "Walvisch 10, Diepestraat, Antwerpen. (Geene kostelooze kosten meer! In geval van mis lukking geeft men het geld weder). De halve pot fr. 0,75. De groote pot 1.25; mits 10 cent. meer dan den aangeduiden prijs, nu ontvangt men het ge neesmiddel vrachtvrij met de post. "•opo >"S p O P tO O Q- p er. T3 CD T3 C/a 2- w 09 5 CD (JQ CD 3 CO vfx W 1 O O O O O -3 OT O O O O O O <1 O O O O O CO to CJT Ca o 1— O co co O O O O O CJT O OT O O o O O O CO W en CO O o or to O -J O O O O O O O O O O O O O COWüfOOHHH O OO CT P P i° 5° P o o o o o o -u O O CU O ÜI O >o 3 £- I-1 p. O CD O B w F O ts to O O o" er CD to 3 O CD er 00 O ÜT «MM»

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1895 | | pagina 3