BONNE PRESS1 Vrouw RÜSlÜÊlüÖDï] NAAI MACH IENEN G. Doolaeghe-Dehuyssere, Burgerstand der Stad Poperinghe. van den 7 tot den 2! dezer maand, West-Nieuwkerke. Yerschillige tijdingen. BREUKEN. RIJSELSTRAAT, 47, TPER. VELOCIPEDEN Poil de Bretagne a vendre. FORMAT RAISIN Onze zegepraal! Ondanks al bet geweld, ondanks al de loopingen, ondanks al de krachten der gees telijken met den invloed van het oude ge meentebestuur samengespand zijn de vijf onafhankelijke kandidaten met 81 stemmen meerderheid gekozen. D'heer dokt.oor Devos bekomt 51 stem meer derheid op mijnheer Berten, de meest be- voordeeligde der katholieken en 235 stem men meerderheid op notaris Lava de minst bevoordeeligde der katholieken. M. Verscheure bekomt slechts 21 stem men min dan burgemeester Berten. Ry- ckewaert het heerschap der hoppeschaal Vanderheyde het hoofd der katholieke partij zijn door de mand gevallen De zegepraal is dus volledig. Eere aan de kiezers van Poperinghe die na 25 jaren onder het juk te zijn gebleven eindelijk een bewijs van vrijheidszucht hebben gegeven! Eere aan de liberale kiezers die hand in hand met onze jonge volksgezinde partij hebben gestreven, en voor d'eerste maal het stadhuis hebben binnengestormd. Onze zegepraal had nog grooter geweest indien de demokraten met eene volledige lijst waren opgekomen, (dit is tot bij vier jaren verschoven) want geheel den gemeen teraad zou buiten zijn gevlogen. Het is ook te betreuren dat de twee schepenen de heeren: V. D. Berghe en Van Merris nog aan het bewind blijven en alzoo de taak on zer vijf gekozene vrienden vermoeilijken maar die heerschappen moeten niet fier zijn, want het is publiek gekend dat zij gekozen zijn dank aan liberale stemmen die op hun verloren zijn gegaan. D lieer schepsne Vandenberghe heeft, in de gansche stad de liberale stemmen gaan afbedelen, wij ken nen menige onzer vrienden die uit medelijden voor hem hebben gestemd. Ziedaar van waar het hondertal stemmen komt die hij meer heeft dan doktoor Vanderheyde en Lava, anders, vloog hij ook de deur uit. Wij vreezen dat die liberalen het zullen beklagenmet M. Vandenberghe op het stad huis zijn groote veranderingen onmogelijk, zonder M. Vandenberghe was het schepen- collegie om zeep en dit zou misschien wel het ontslag van burgemeester Berten ver oorzaakt hebben. Nu toch, vrienden, de slag is geslegen, de zegepraal is aan ons! Nu hebben wij len minste raadsleden in den gemeenteraad die vrienden zijn; nu weten onze partijgenoten wien aanspreken indien zij het eene of het andere van het stadsbestuur te bekomen hebben; Dat is al iets gewonnen daarbij hebben wij het betrouwen dat onze geko zenen niet zullen te kort blijven aan de be loften die zij door hun manifest aan de kie zers gedaan hebben, wij hebben betrouwen dat zij hun kiesprogramma niet zullen te kort blijvenzoo zullen zij immer op de ondersteuning der liberale partij mogen rekenen. Hij is dwazer dan boos Velen onzer medeburgers zijn verleden zondag verontwaardigd geweest over den handel en wandel van zekeren geestelijk bijgenaamdStouten Karei. Ja wij heb ben zelfs zijn gedrag hooren afkeuren door menige katholieken. Zulke kerel is niet waardig het priesterskleed te dragen; bij strekt tot oneer van den godsdienst, en de geestelijke overheid draagt eene groote verantwoordelijkheid indien zij deze ver waande kerel niet tot meer eerbied weet te roepen. Ja, iedereen sprak schande, wanneer zondag laatst bovengemelde dienaar des heeren als een bezetene, van het eene kies- bureel naar het andere liep, gedurende ge heel den morgen, de hoogmis mede'oegrepen. Hij vloog de kiezers te keer op straat, bijzonderlijk de ouderlingen, alsof bij met geweld hunne stem wilde veroveren. Men heeft hem zelfs in eene liberale herberg binnen gezien alwaar bij een arme ouder ling beschonk dien hij reeds op zijne manier had l'éeren stemmen. Wij vragen aan alle deftige personeD, zoowel liberalen a-ls katholieken of zulk gedrag niet onwaardig is voor een priester? of zijne plaats in de kerk niet was in de goddelijke diensten lijk al andere priesters? Wat meer is, dezelfde kapelhaan wierd ook nog betrapt, terwijl bij bezig was de affiches der nieuwe kandidaten van de muren af te scheuren. Dit geschiedde in vollen dag zondag morgend aan het stern - bureelvan het vredegerecht. Welnu, mijnheer de Deken, wat zegt gij van uwen onderdaan? Verstandige men- schen zullen vinden dat gij u honderdmaal meer zou moeten bedroeven over de daden van uwen kapeihaan dan over het gedrag van M. Verscheure lijk gij in uwen. kies- brief zegt. Er bestaat eene wet die zulks verbied, die zulks straft, maar voor zulke kerel vinden wij dat het nog te veel eer zou zijn een proces aan te doen. Wat hem toe komt is alleenlijk de verachting. De katholieke partij moet waarlijk niet bollen met zulken kiesdraver, recht uit gesproken, zijne dwaasheden (want hij is dwazer dan boos) hebben meer bijge- biacht om de vijf onafhankelijkheden te doen zegepralen dan al de kiesprogrammen en affichen te samen. Dat weet nu ook M. Vanderheyde! Karei uw zweerd is roestig! (Copij van dit artikel wordt naar het bisdom gestuurd.) Poperinghe, 19 November 1895. D. 0. h). Mijnheer de Teken Muys, Karei den Stou ten en zijnen broeder Allerheiligen, Jultje Driukebier'en zijn kameraad Funsje Dukker- nootje, brilletje Vanoverlege en zijn Arnbs- broeder Gruisblomine, en al andere ziek in de beurs kiesdravers krooteters en Com pagnie. Laten met razernij, tanden geknars en bitter gehuil weten, dat vijf hunner oude versletens jaknikkers na bediend te zijn ge weest van eene Kolosale klopping of te Buis. erbarmelijk en pitoijabel bezweken zijn op Zondag 17 November 1895 ten gevolge eener overeting van Pooten en Ooren De pleizierige uitvaart heeft onmiddelijk plaats gehad, gezien den uiterst ver gevor derden staat van ontbinding des kadavers. De vrienden en kennissen van de bende uit den Cirkel welke bij vergetelheid geene doodskrart zouden ontvangen hebben wor den vriendelijk verzocht hunne trannen met die van Andere verblijdende te mengen en uit te roepen. Dat hunne schim nu maar in vrede ruste en wij hopen dat in 1900 nog vier slachtof fers zullen bijkomen (1604 jaren aflaat) R. I. P. Ongeluk. De genaamde Petrus Botee kwam ve- leden zondag morgend, rond II ure uit de herberg De Haan, op de Groote Markt, toen hij opeens uitgleed en zijn been brak. Het slachtoffer werd oogenblikkelijk naar het gasthuis overgebracht. digheden aangenomen en hem tot 15 jaar gevang veroordeel]. GE BOORT EN. Mannelijk 5. Vrouwelijk 8. HUWELIJKEN. Jules Vermeulen, dienstbode en Louise Billiau, landbouwster, beide te Poperinghe. Edouard Denecker metser te Marquette en Eugenie Saevel dienstmeid te Poperinghe. Julien Moerman dienstknecht en Helena Ber- quim werkster te Poperinghe. Sterfgevalleu. Pentewynck Hortense 62 jaar, kantwerk ster ecbtgenoole van Edouard Braband'ts Meessenstraat.Lebbe Rosalia 33 jaar land bouwster echtgenoote van Lené Vandewyn- ckel Wijk B. Kinderen beneden de 7 jaar. Mannelijk geslacht, 1. Vrouwelijk id. 3. De zaak der misdaad van Nieuwkerke is Woensdag voor het assisenhof geëindigd. In den loop der debatten toonde Julie De- roo eene terugstootende onverschilligheid en loochende alle medeplichtigheid aan de mis daad. Haar medeplichtige en haar zoon heb ben volledige bekentenissen gedaan en be vestigden dat Julie Deroo ben tot de moord had aangezet en aan de uitvoering ervan een werkzaam deel genomen had. De jury beeft op de gestelde vragen van moord bevestigend geantwoord. Bijgevolg werden Julie Deroo en Vermote tot de dood straf veroordeeld. Wat den zoon Chrisüaens betreft, het hof heeft, ten aanzien van zijuen jeugdigen ouderdom, verzachtende omstan- Men beweert dat de kanker in het aan gezicht ongeneesbaar is. Wij ontvangen eenen brief die het tegenovergestelde be wijst: Se iert t vee jaren leed ik aan kanker der lip. Vruchteloos had ik mij aan verscheidene geneesheeren vertrouwd: mijn toestand verslechtte. En nochtans was eene maand behandeling in het Gesticht Vtin- delincx, 122, Gallaitstraat, te Brussel, vol doende om mij ten volle te genezen. Deze merkwaardige genezing is tot heden in goe den stand gebleven. Alle ziekten die bet gevolg zijn van bloed- bederf, worden er met bijval behandeld, zooals klieren in den .'.als, gez wellen, won den van allen aard, huidziekten, enz. Wageneer, Landbouwingenieur 55, Vanderiindenslraat, Schaerbeek. De raadplegingen hebben plaats in het gesticht, van 11 tot 1 uur, dinsdag en vrij dag uitgezonderd. Diefstal van twee millioen en half frank, (te Brussel) Nadere bijzonderheden M. Alfons De Hennin behoorde sedert 23 jaren tot het persooneel van de Société Gé nérale. Hij leefde zeer afzonderd. Het zijn de goudmijnen welke vooral het verschrikkelijk deficit veroorzaakt hebben. Het publiek zal geen nadeel ondergaan door deze financieele ramp. De Société Gé nérale blijft verantwoordelijk. Welnu, haar laatste bilan getuigt een kapitaal van 32,804,000 frank en meer dan 55 millioen reservefonds. M. De Hennin, de hem opgelegde storting van onderhalf millioen niet kunnende doen inde Nationale Bank, bekende zijne ont vreemdingen en zijne beursspekulaties. Hij beloofde de geldelijke tusschenkomst zijner familie; in dit geval zou zich verge noegd hebben met hem af te stellen. M. de Hennin vluchte echter naar Parijs, zooals wij reeds melden. Hij werd achtervolgd door eenen agent van de Société Générale en het parket, ver wittigd telegrafeerde naar de Openbare Vei ligheid van Parijs. De uiilevering zal op het einde dezer week plaats hebben. M. Alfons De Hennin trouwde over een 15 tal jaren met eene franscbe gravin. Hij heeft een dochterken van 13 jaren. Mevr. de Hennin heeft nooit iets geweten van de rampzalige speculitiën haars mans. Zij ligt thans zeer ziek te bed. De vader van M. de Hennin was vroeger voorzitter van het beroepshof van Brussel zijne moeder leeft nog en is thans 86 jaren oud. Alfons de Hennin heeft vier broeders, waar van er thans drie ziek zijn, De familieleden hebben te zamen besloten 1 millioen 400,000 frank te storten, in de kas der Société Générale om de eer van liunue naam te redden. Het gerecht zal echter zijnen loop volgen. Spoedige en grondige genezing in gewone gevallen. Zekere voldoening en onmidde- lijke verzachting in de ergste gevallen. Onmiddelijke stilstand en genezing der ver zakkingen en verplaatsing der baarmoeder Speciale vergadering van toestellen om de misvormingen van bet lichaam te voor komen of te genezen, alsook voor kunstma tige ledematen, volgens de beste voorschrif ten; het inzetten van kunstoogen. Het huis bestaat sedert 1849 en heeft 200 belooningen verkregen in al de tentoonstel- ingen. Er is voortdurend eene dame bij de inrich ting aanwezig. Spreekuren van 8 tot 4 ure. WAERSEGERS, Breukmeester, 35, Groenplaats, 35, Antwerpen. HONDSTRAAT TE YPEREN, heeft de eer het publiek bekend te maken dat men bij haar ten allen tijde alle slacht van plulmge- dierte, Jkonijsieai en wild kan bekomen, aan zeer ge nadige prijzen. viin alle stelsels De beste en de goedkoopste zijn te bekomen bij Baar zijn ook Enaeische marken laatste stelsels (Cader 98.) dikke ttibsns aan te. SIÖ.ÖO voor mannen en vrouwen. "V^XJ"EISr ITSTQ-JATsTGk Al de toébehoorten zijn daar te verkrijgen aan zeer genadige prijzen. Let wel op het adres RUSELSÏRAAT, 47, YPEREN. 5* 1 g. B B De Chocolade des bonnes fvlères is de beste en voedzaamste. De 1/2 kilo 1.60 en 2 fr. Gouden MedalieInternationale ten toonstelling van gezondheidsleer en redding te Ostende 1888. Zilveren Medalie Groote internationale Wedstrijd te Brussel 1888. Gouden Medalie: Internationale tentoonstelling Tunis. RHUMATISM, HEUPJÏCHT, JICHT, ENZ. Onfeilbaar genezen, in weinig tijd door j het gebruik van en de breiwol Poil de Breiagne. Volgens de wet neergelegd. Gepatenteerd produkt, gemakkelijk in 't gebruiken en door de geneesheeren aanbe volen. Algemeen dépot voor België: bij ELISA VAN HOUTRIVE, N° 130, S1 Andries bij Brugge, en te koop in alle steden van 't land. GEENE WANHOOP HEER VRAAGT DE OU LÏOM OCCA8ÏOM. CONDITIONS FAVGRAÖLES s'adresser au bureau du journal. H W o td ra w P3 P o *-i p o M o s to UT •"S Cl P' cd" Ui 2- w <1 09 co crc Q 00 w to 12 O *--1 01 o O O O O O a o o o o o o o o o O i—1 .00 to Ü1 O O o O 00 UT 00 O O O O O CR O 01 O O O O O O CD B CO to ►U. o O vu -4 O O O O O O O >£*000000 COCOOTOO^OH-' ÜI UT O P P P P P O CO O O O to O m O O UT O O SS pl O CD O p *-i O cn O 51 O CD cr O CD - cr CD oo O UT Vaste en verzekerde genezing der drooge 'of vochtige' gezwellen, verouderde puisten, melkkor- sten, krevelingen, schurft meel- fëf achtige vellekens, puistjes, bers- ten, baardziekten en alle andere velziekten door het wonderbaar geneesmiddel der apotheek De WalvischTTÖ, Diepestraat, Antwerpen. - (Geene kostelooze kosten meer! In geval van mis lukking geeft men het geld weder). De halve pot fr. 0,75. De groote pot 1.25; mits 10 cent. meer dan den aangeduiden prijs, nu ontvangt men het ge neesmiddel vrachtvrij met de post. «t

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1895 | | pagina 3