CHRISTOFLE isi - BRUXELLES LET OP PAQUES-FLEURIES. VERSCHILLIGE TIJDINGEN. ONDERVINDING LEERT ORFEVRERIE 31 MEDAILLES D OR 5 DIPLiD'HONNEUR w Le cinquantenaire liberal. Bibliographie. Stenograpliie (Snelschrijfkunst.) De Gracieuse Exigerle nom surchaque pièce DEPOT CENTRAL Rue SA Jean. 2 w A TIRLEMONT, Programme des fêtes qui auront lieu le ler Mai pro chain, a 1'occasion de notre cinquantenaire prochain. A midi. A la Grand'Place, Concert. A une beure. Grande manifestation libérale. A cinq heures. Concert par la société royale des Beaux-Arts. Feu d'artiflce Japonais. A cinq heures et demie. Banquet a la salle St. Georges. A 8 heures. Illumination et concert. A 9 I/2henres. Grand feu d'artiflce tiré par M. H. Caes, artiflcier du Roi. "Vifile d'Osteaide. Samedi 9 Avril, a 8 heures, au théatre, Soirée Théatrale par la section drama- tique du Cercle Coecilia. Dimanche 10 Avril, a midi, Concert a la Grand'Place par le 3e de ligne. A 5 heures, au Pare Léopold, Concert par l'harmonie communale d'Euterpe. A 7 3/4 heures, au Kursal, Concert de PAcadémie de musique, avec Ie con cours deMne Claessens et M. Georges Bulcke. Après le Concert, Bal. A 8 heures, au Théatre, OSTENDE-KERMÈS Revue-Opérette en 5 actes, avec le concours de Mesdemoiselles Eugenie Gauthier, des Nouveautés de Paris et 1'Alcazar de Bruxel les, Pierrard, Derfeuille et Degrelle, de Bruxelles. Lundi 11 Avril, a 10 1/2 heures du ma- tin, Cortège despêeheurs, avec Ie con cours des sociétés de la ville. Distribution des primes a l'Hótel de Ville. A midi, a la Grand'Place, Concert par la Philharmonie Ostendaise. A 5 heures, au Kursaal, Concert pat' l'har- morue communale d'Euterpe. A 8 h. dusoir, au Théatre, par le Cercle Cceciha, Représentation dramatique. Mavdi 12_ Avril, a midi, au Kursaal, Concert-Promenade par la musique du 3e de ligne, avec audition d'orgue par M. L. Vilain. A 8 heures, au Kursaal, Concert par le Cercle Miry, avec le concours de Mme Scaron. A 10 heures, Bal. Jeudi '14 Avril, a 8 heures, au Thé&tre, Ostende-Kermès, Revue-opérette en 5 actes (scènes-nouvelles). Samedi 16 Avril, a 9 heures du soir, a la Grand'Place, Concert par la musique de la Garde Civique. Dimanche 17 Avril, a, midi, a la Grand' Place, Concert par l'harmonie communale d'Euterpe. A midi, Cortège des Sauveteurs. Inauguration du drapeuu, Inauguration du dispensaire, Réception a l'Hótel de Ville. A 3 1/2 heures, au Pare Léopold, Concert par rharmonie communale d Euterpe. A 8 heures du soir, au Kursaal, Séance de Preslidigilalion, de Transmission, de Üe- vinalion de la pensée, Ombres diverses, etc. Entrée gratuite. A 8 heures, au Théatre, dernière repré sentation de Ostende-Kermès. A 10 heures, au Kursaal, Bal. Lundi IS Avril, a 8 heures, au Kursaal, Soirée Dramatique et Musicale, avec le concours de Mademoiselle Hennebert. A 10 heures Bal. Wat er in de wereld bier gedron ken wordt. De jaarlijksche opbrengst van bier in de wereld is 200,000 hectoliters. Daarvan brengen de volgende landen op Duitschland 56,800.000 heet. (dus bijna een derde; Groot Brittanje 54,000,000 heet.; de Vereenigde Staten 37,000,000 heet.; Oosten- rijk-Hongarië 15.000.000 heet; België 12 miljoen heet.; Frankrijk 9 1/2 miljoen heet.; en Rusland 4 1/2 miljoen heet. Al is Belgie toch niet groot Voor 't gersten zijn we niet in nood! Het vreemd goed, pale-ale en stout. Vöor uwen tijd maakt dat u oud De 8eukelaer's Biscuits zijn de besie DeBeukelaer'sChocolade is de lekkerste De Beukeiaers Cacao is de fijnste. Tegen brandwonden. Ieder, die met vuur omgaat, kan het on danks alle voorzichtigheid toch overkomen, dat hij zich niet alleen de vingers brandt, maar soms ernstige brandwonden oploopt. Een zeer merkdadig middel tegen derge lijke kwetsuren is een niet te zwakke oplos sing van keukenzout in water, een middel, dat men bijna altijd en overal bij de hand heeft. Vingers, handen en armen worden in de oplossing gedoopt; bij brandwonden in't aangezicht of aan andere lichaamsdeelen worden zoutwateromslagen aangewend. LEON ZANGERS, gediplomeerd leeraar te Turnhout, geeft grondig onderricht in de voornaamste steden van vlaamsch België. Cursuslessen twee maal per week duur van den cursus drie maanden prijs 10 franken per maand, bij vooruitbetaling. Lessen per correspondentie tegen 25 fr. voor den geheelen cursus, bij vooruitbeta ling, gemakkelijk, en eenvoudig aan te leeren stelsel. Men wende zich aan bovenstaand adres. Aux SOURDS. Une dame opulente, qui a été guérle de sa surdité et de bourdon- nements d'oreilie par les Tympans artifieiels de Dr. Nicholson, a reinis a son institut la somme de 25,000 francs afin que toutes les personnes sourdes qui n'on pas les moyens de se procurer les Tympas puissent les avoir gratuitement. S'adresser a A. T. I1ALE, Secrétaire, 25, Richmond St., St. Lukes, Londres, E. C. Het beste geïllustreerd Neder- landsch modeblad. Tijdens een bezoek bij Mevrouw V...., overal om haren opschik en hare kleedij ge roemd, vroeg haar eene vriendin .- Welke toovernijmf geeft U de heerlijke gedachten die U in zake van opschik bestie ren? Voor elke aangelegenheid waarbij de vrouw bekoorlijk schitteren moet, vindt gij iets aantrekkelijks, iets bijzonders dat elkers oog op u vestigt. Mevrouw V...., glimlachte en vroeg met een zekere zweem van voldoening: In wat overtreft mijne kleedij die der andere dames, In goeden smaak, sierlijkheid en snede? was het antwoord. Mijn geheim bekoort u dan waarlijk, lachte Mevrouw V.... nochtans staat de too- vergodin die ik voor mijne modellen raad pleeg U zoo goed als mij ten dienste. Voorwaar? Wel zeker, haar naam is De Gra cieuse. Abonnementsprijs: Gewoon Abonnement Voor 3 maanden. fr. 2,50 6 5,00 ljaar 10.00 Met gekleurde plaat Voor 3 maanden fr. 4.00 Voor 1 jaar 16 00 Zich te bevragen bij de Belgische Boek handelmaatschappij, 16, Treurenberg, Brus sel, ofwel ten bureele van ons blad. - 3 GRANDS PR IX S k H tt w co N Om alle misslag te vermijden, de chirur gijn tandmeester Maurice Meier van Kortrijk heeft de eer zijne talrijke kalanten alsook de personen die begeeren hem te i raadplegen, ter kennis te brengen dat er een nieuwen tandmeester die dezelfde naam draagt en met wion hij geenszins in handels betrekking is, naar Yper komt, twee huizen van zijne woonst. Hij verzoekt hun zich wel te verzekeren indien zij bij den ouden tandmeester zijn Maurice Meier te Kortrijk die te Yperen te raadplegen is sedert II<41: SfctïS* bij Mevr. We Van Kemmel? Groote Markt, 5, (gesloten huis) Maandag, Don derdag cn Zaterdag van 9 tot 4 ure. Hij heeft nog broeder, nog zoon, nog bloedverwant belast met het verlegenwoor- 'i digen van zijn huis. Association libérale de Forest avec une Société de musique. Maatschappij Helpt n Zelve vrn Antwerpen. Association libérale de Bruges. Studenten maatschappij 'T zal wel gaan van Gent. Association libérale d'Aerschot. Société de fanfares Le Cercle d'Aerschot. Association libérale d'Etterbeek. Association libérale d'Eecloo. Association des Marqun- vins de Bruxelles. Cercle libéral de Dison. Avant-garde libérale et ses sections de Malines De Koninklijke Harmonie maatschappij van Diest. Cercle progressiste de Louvain. Li berale Volkslievenden bond van Leuven. «Liberale Voorwacht» van Leuven. Tooneel- maatschappij Voorwaarts van Leuven. Association progressiste de l'arrondissement de Maeseyck. Association libérale de l'arrondisse- ment de Tournay, Association libérale de Ver- viers. Cercle des libéraux unis d'Hougaerde. Koormaatschappij Concordia van Diest. L'union libérale de Nivelles. Cercle libéral «du Rabot de Gand. Maatschappij Lust tot Vermaak van Antwerpen. Association libé rale d'Anvers. Jonge liberale Wacht van Antwerpen. Maatschappij De Breidels Zonen van Mechelen. Maatschappij Nut en Ver maak van St. Traiden. Maatschappij Elfde Liberale Wijk van Mechelen. De liberale Voorwacht van Ivessel-Loo. Fanfarenmaat- schappij De Weergalm der Bergen van Kessel- Loo. Associalion libérale de Diest. Asso ciation eantonale de St. Trond. Association de l'union libérale de Liège. Collége échevinal de la ville de Huy. Liberale Volksvereeniging van Antwerpen. Association libérale de Lou vain. Bond der Vlaamsche progressisten van Luik. Union libérale ouvrière de St. Gilles. L'aillance libérale de Bruxelles. De liberale Bond der 9eWijk» van Mechelen. Fanfares d'Houtain l'Ev^que. Union libérale de Namur. «i Liberale Wijclub 't Zonneken van Aalst. De liberale volksgezinde vereeniging van Deynze. L'union libérale ouvrière de Molenbeek St. Jean. Association libérale de Léau.Fanfares de Léau. Jeune garde libérale progressiste de Huy. Cercle de propagande anti-cléricale de Tournay. Association libérale et constitu- tionnelle d'Ypres. Concorde libérale ouvrière de Bruxelles. Cercle libéral du Nord de Liége. Association libérale de l'arrondissement de Has- selt. Laurent's vereeniging de Vrijheidsliefde van Gent. De jonge tooneelliefhebbers van Leu ven. La Blauwputoise de Kessel-Loo. Asso ciation libérale de Tongres. Cercle libéral des Etudiants de Gembloux. Tooneelmaatschappij De Vreugd des Winters van Diest. Maat schappij Hulp en arbeid van Diest. Liberale strijdersbond 4de wijk van Antwerpen. Les libé raux unis de Hannut. Liberale werkmanskring Vooruitgang door het werk van Aalst met mu ziek, Club gymnastique d'Alost. Liberale trompetterselub van Aalst. De Baakelaro vrien den van Mechelen. -- Cercle libéral de Baume. Cercle progressiste de Blankenberghe -- Letter- en tooneelmaatschappij Melponia van Leuven. Association libérale de Schaerheek. -- Association libérale progressiste de l'arrondissement de Liège. Maatschappij Vlamingen vooruit van Leuven. Liberale vlaamsche bond van Brugge. Libe rale strijdersbond der le wijk van Antwerpen. Maatschappij De Oude Roos van Leuven. -- Cer cle libéral progressiste d'Herstal. -- Conseil géné- ral du parti libéral progressiste beige. -- Fanfaren des bonds van de oud leerlingen der gemeentescho len van Leuven. - De zangafdeeling van de oud leerlingen der gemeentescholen van Leuven. As sociation libérale de Gembloux. -- Société de fan fares de Gembloux. - De vereenigde Werklieden van Leuven. -- Eendracht en Broedermin van Kessel-Loo. - Jan Von Beers'kring van Ant werpen. - Association libérale de Deynze. - De Demerzonen van Aei schot. Société dés étu- diants libéraux unis de l'université de Liege. - Cercle progressiste de Jupille. -- Maatschappij «De Vooruitgang van Antwerpen. -- Association libé rale de Jodoigne. -- Les Echos de la Ghète de Jodoigne. -- Cercle des ótudiants libéraux de l'uni versité de Bruxelles. - Association libérale de Bruxelles. -- Liberale Volksvereeniging 4° Wijk van Antwerpen. - Liberale Voorwacht van Oosten de. -- Vrije kiezersbond van Oostende. Union li berale ouvrière de St. Josse-ten-Node. -- De libe rale Zuiderdokvrienden van Antwerpen. -- So ciété libérale des Etudiants Brasseurs de l'univer sité de Gand.--Association libérale de Houdeng- Goegnies. -- Liberale Volksbond 6® wijk van Me chelen. Association libérale de Koekelberghs. Cercle de propagande libérale de Tongres. Har monie Euterpe d'Ostende. De liberale t olks- kring van Lier. Fanfarenmaatschappij De boerenjongens van Schaffen. Association libé rale de Charleroi. Association libérale canlonale de Bruxelles. Association libérale de Molenbeek St. Jean. - Ligue libérale de Bruxelles. Asso ciation libérale de Cureghem-Anderlecht. Libe rale associatie van Willebroeck. Vereenigde vrienden van Willebroeck. Harmonie Ste Cécile van Willebroeck. Fanfaren Eendracht van Willebroeck. Vooruit Doelboog» maatschappij van Willebroeck. Turnkring Kracht en Zwier van Willebroeck. Witte Gilde van Wille broeck. -- Fanfarenmaatschappij Vooruit en Recht van Muijsen. Liberale zangkring van Beethoven van Antwerpen. Jeune garde de l'as- sociation libérale de Bruxelles. Vient de paraitre le numéro d'Avril de la Revue générale. Le fascicule s'ouvre par une magnifique étude sur l'AUemagne, de M. Urn. Verlant, illustrée de 11 phototypies. Citons parmi les principaux ar ticles La Rassie et la France, de M. Ch. Woeste; La "Politique catholique en Belgique, de M. J. Hoyois; des souvenirs sur l'affaire Dreyfus, sur Cyrano de Belgerac et sur Léon Ollé Laprane, trois actualités intéressantes. Des chroniques sociale littéraire et bibliographi- que terminent eet intéressant fascicule. La Revue générale parait mensueilementon s'abonne a la Société beige de librairie, 16, rue Treu- renberg, Bruxelles. Par an12 fr. La Revue sociale catholique (N° du 1 avril 1898) présente comme sommaire: un article sur une re vue catholique de droit, récemment lancée dans le public, revue de même format et do mème prix que la Revue sociale catholiqne visant princi- palement la vulgarisation du droit. M. de la Yallée Poussm continue son étude, dont la première partie a été trés remarquóe, sur la propriété paysanne en Belgique. M. A. Rousseau donne d'intéressants détails sur les allocations de subsides a la prévoyance (Mutualité et Retraite) par le conseil provincial du Rainaut. M. Renri Francotte, professeur a l'Université de Liége, pu- blie une étude sur 1'assurance libre du bétail en Belgiqueorganisation, résultats. Sous le titre Un économiste catholique beige M.M. Damoi seauxcommissaire d'arrondissement ct Soignies, apprécie l'ceuure et en particulier le dernier vo lume Premiers principes de l'économie politique de M. Ch. Pórin. La chronique sociale s'occupe d'un récent projet franqais sur le crédit agricole. Faits et documents. Bibliographie. La Revue sociale catholique parait mensueile ment a la Société beige de Librairie16, Treuren- berg, Bruxelleset eoüte par an5 fr. Alvorens er eene proefneming van gedaan te hebben kan niemand het overgroot voordeel kennen van Scott's Emulsie op de gewone traanolie. De meest bebloemde taal zou u niet met meer zekerheid kunnen overtuigen dan uwe persoon lijke ondervinding, maar wij mogen met de grootste gegrondheid verzekeren, dat indien gij traanolie noodig hebt om uw gestel le voeden en te regelen, gij deze olie, onder den gemak- kelijksten en doelmatigsten vorm, in de Scott's Emulsie vinden zult. Deze toebereiding verwijdertde moeie- lijkheid welke de verteringsorganen beproeven bij 't innemen van de gewone olie en zij is zoo smakelijk, !|||fedatdemeest tengere ïHpersonen haar mei het grootste gemak innemen. Behalve de traan olie, behelst de Scott's Emulsie nog hypophosphieten van kalk en soda, die van overgroote waarde zijn, en werkelijk tot de vertering der olie helpen. In den volgenden blief geeft een heer zijne, oordeelvelling over de Scott's Emulsie, die hij gebruikte, aangezien het hem onmogelijk was gewone traanolie te verdragen. St-Jean-Ligoure (H"-Vienne), Frankrijk, 8 Mei 1897. Mijnheer, Door eene algemeene verzwakking en eene ziekte der ingewanden aangetast, ten gevolge mijn verblijf in 't onderwijs, te Tunis, had ik gebruik gemaakt van een hoop geneesmiddelen, die niet de minste verbetering in mijnen toestand brachten. Daar ik de walgende traanolie niet verdragen kon, nam ik uwe Scott's Emulsie, die ik met veel gemak verteerde en toeeigende, en thans heb ik eene bloeiende gezondheid. Aanvaardt, Mijnheer, de uitdrukking mijner innigste erkentelijkheid. (Geteekend), Valéry, toegevoegd ouderwijzer. De Scott's Emulsie vindt men in alle goede apotheken. Algemeen dépotCh. Delacre en Cie, Apothekers, Brussel. VAIilillY ET mm H Cd o p to CR 05 TJ CD W P3 P O CfQ 35 3Q O CR CO O O O O O O O O O O O O O O O O O Of O O O O W O O O O CR "o O O "o O O O O O O O O O O O O O to CO O O O C5 O CJt O OT O O O O O O O O O O O ET p f3 N p c-t- O Q* p ►s 00 00

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 3