COURSES CYPRES Grand Concert Ohampêtre GUÉRISON A MÉDITER. Dimanche 12 Juin, ler Avis. 2m"Avis. 3me Avis. 300 franks prijzen. De Maatschappij Oud-Pompiers Ghijverinchove. Barbaarsche vermaken. Poperinghe. Ville de Poperinghe. Burgerstand der Stad Poperinghe. Dieften met inbraak te Thourout. L'ECOLE D'EQUITATION. 2 heures de relevêe. Longueur de la piste: 800 m. environ. it". de prix. 1° Course au trot monté pour chevaux de 3me série. 350 francs, dont 200 au premier, 100 au second et 50 au troisième. Entrée ir. 17,50, moitié forfait. Poids 70 kilos. Distance 3000 mètres minimum. 2° Course-au trot atlelé pour chevaux de 2me série, 400 francs, dont 250 au premier, 100 au second et 50 au troisième. Entrée 20 francs, moitié forfait, poids 100 kilos. Distance 3000 métres minimum. 3° Course hors série au trot monlé et attelé 300 francs, dont 150 au premier, 100 au second et 50 au troisième. Entrée fr. 15, Poids 70 et 100 kilos. Distance 3000 mètres minimum. 4e Course au trol attelé pour chevaux de 1® série, 650 francs dont 350 au premier, 150 au second, 100 au troisième et 50 au 4me. Entrée fr. 30, moitié forfait. Distance 4000 mètres minimum. Clöture des engagements le Lundi 6 Juin, a huit heures du soir, au secrétariat du Trotting Club, Hötel du Damier, Courtrai. Les Commissaires A. Brunfaut; J. Onraet-Parret Nys- sens, Ss Lieutenant, Instructeur a l'Ecole d'Equitation. La commission du sport hippique a l'hon- neur de porter a la connaissance du public, que l'Ecole d'Equitation prêtera son concours a la fète du 12 Juin, elle commencera a 2 heures par le travail d'ensembie qui aura élé exécuté au Concours hippique de Bruxel- les. Les courses au trot monté et attelé commenceront A 3 heures précises pour se terminer a 4 1/2 heures. L'Ecole d'Equitation terminera la fêle par un concours hippique. La commission du sport hippique a l'hon- neur d'informer le public qu'elle acceptera jusqu'au 5 Juin, k midi précis, au café du sultan, grand'place a Ypres, les soumission cachelées pour la location du buffet prin cipal, a établir, aux frais du plus haut sou- missionnaire, dans l'enceinte du pesage. Les personnes qui désirent se faire inscrire comme Membres Protecteurs (10 francs, carte de familie habitant sous le même toit) sont priées de s'adresser jusqu'au 5 Juin inclusivement chez Monsieur Auguste Brun- faut, rue de Lille, ou chez Monsieur Louis Yandoorne, place Yan den Peereboom a Ypres. Après cette date les inscriptions ne seront plus regues. GROÖTE volkenrechtelij kesnelwielrij der sprij skamp Met genoegen vernemen wij dat onze moe dige snelwielr ijdersmaatschappij De Yper- sche Rapid-Club met medewerking van het stadsbestuur een grooten prijskamp uit schrijft voor wielrijders. Hij zal plaats hebben op Zondag 19 Juni aanstaande, op het minneplein. Het publiek zal vrijen iugang hebben op het plein. Voor de tribunen voorbehoudene plaatsen zullen te bekomen zijn aan len 3 fr. bij de leden der Rapid-Club. Plakbrieven en programmas zullen later alle inlichtingen bekend maken. zal zich Zondag 5 Juni naar Bergues (Frank rijk) begeven, alwaar zij door de stadsover heid uitgenoodigd is, deel te nemen aan de feesten ter gelegenheid der kermis. De leden der maatschappij die wenschen deel te nemen aan deze reis, worden ver zocht zich te doen inschrijven in het lokaal De Zalm waar zij alle inlichtingen kun nen bekomen. Vertrek uit Yperen 6.23. Aankomst te Bergen 9.20. Vertrek uit Bergen 6.46. Aankomst te Yperen 9.35. Prijs voor reiskaart, gaan en keeren 2ae klas 4.35 fr. De lijst zal gesloten worden donderdag 2 Juni ten 9 ure 's avonds. Oproep tot liefdadigheid Zondag 22 Mei, om 1/2 ure nanoen is een brand uitgeborsten te Ghijverinchove, op het gehucht Het fort en heeft er zeven werk manswoningen gansch vernield; aan blus- schen viel niet te denken en het is met moei te dat een en ander huisgerief is kunnen ge red worden. Niets was verzekerd. Tengevolge dezer ramp zijn zeven huisge zinnen, waarvan een met zeven kleine kin deren, zonder kleederen, zonder huisgerief, zondergeld, zonder eten, de bitterste ar moede ten prooi, op straat gesteld Een komiteit gevormd tot leniging dezer ellende, doet een 'warmen oproep aan alle milddadige personen, overtuigd dat eene milde almoes niet beter kan geplaatst wor den. Alle giften met dankbaarheid aanvaard kunnen gestort worden aan M. Decae, bur gemeester te Ghijverinchove. Met genoegen vernemen wij dat de heeren G. Mailliard en K. Deweerdt, bekroonden in den prijskamp te Thourout, hunne 'mede hulp zullen verleenen tct het geven eener weldadigheidsfeest, ten voordeele der uitge- branden, welke op 26 Juni, te Ghijverin chove zal plaats hebben. Aan de muren onzer stad zien wij groote plakbrieven van Roubaix aankondigende: Courses de 48 heures consécutivesAcht en veertig naeenvolgende uren loopstrijd met den velo! Is dit geen moordenaarsspel. 10.000 franks prijs zijn er uitgeschreven. In latere tijden als de menschheid wat meer ontwikkeld zal zijn, zullen zulke waagspelen als barbaarsch voorgesteld worden. En zeggen dat dit geen overblijfsel is van vroegere tijden, maar eene moderne uitvin ding. Men maakt maatschappijen tot be scherming der dieren, en menlaat ongestraft dejeugd zich overgeven aan halsbrekerijen die de ergste gevolgen kunnen hebben. Hoeveel! helaas! zijner niet die hun leven aan dit spel gelaten hebben 11 BURGERSTAND. van den 20 tot den 27 Mei 1898 Mannel. geslacht 3. Vrouwelijk id. 4. Huwelijken. Ilarteel Auguste, bakker, en Willems Marie, zonder beroep. Ylaemynck Valère, barbier, en Raes Mathilde, naaister. Overlij dens. Verbeke Désiré, 88 jaar, zonder beroep, echtg. van Baillieul Marie, St Jacobsbuiten. Desmet Emma, 14 jaar, weeze, Bolstraat. Huyghebaert Theodore, 68 jaar, zonder beroep, echtgenoot van Grimmonpré Pau line, Tempelstraat. Gaevel Alexandre, 77 jaar, zonder beroep, weduwenaar van d'Hoop Amelie, Rijselstraat Knockaert Zéverine, 67 jaar, winkelier ster, echtgenoote van Dezwaene Charles, Mondstraat. Einders beneden de 7 jaar. Mannelijk geslacht, 1. Vrouwelijk id. 3. De bureelen van het stadhuis zullen ge sloten zijn Maandag 30 Mei voor de aange vingen van geboorten en sterfgevallen. GROOTE BOLLING. Op Zondag 29n Mei, zal er in d'herberg bewoond door August Questroy, Gerre- waarstraat te Poperinghe, eene schoone HESP te verhollen zijn. Elk zeg het voort. SOCIÉTÉ PHILHARMONIQUE donnésous la direction de M. Eugène Van Elslande LE DIMANCHE 29 MAI 1898, a 4 heures du soir. 1. Marche Militaire avec Trompettes et Tambours (Van Elslande). 2. Ouverture de Guillaume Tell. (Rossini). 3. Transcription de l'Opéra Sigurd de Reyer. (Van Elslande). 4. Solo pour Flüte par M. Van Elslande, 1» Prix avec grande dis tinction du Conservatoire Royal de Bruxelles. (Van Elslande). 5. Fantaisie sur les huguenots. (Meyerbeer) 6. Jeanne d'Arc Ouverture. (Verdi). 7. Entrée des Dieux au Walhalla (OrduRhin). (R. Wagner). 8. Les Nurenbourgeois, Grande Val se. (Orlamunder). (Ces morceaux seront exécutés le 30 MAI, au Concert de Bienfaisance de Béthune). O En cas de mauvais temps cette Fête Musicale sera donnée dans la salie des Con certs de la Société. van den 19 tot den 23 dezer maand. GE BOORTEN. Mannelijk 2. Vrouwelijk 4. HUWELIJKEN. René Teinperville, daglooner te Stavele en Leontine Vanloot, kantwerkster te Poperin ghe. Emile Persoone, dienstbodeen Emi- liana Verbeke, dienstmeid, beide te Pope ringhe. STERFGEVALLEN. Duron Zenobie, 64 jaar, herbergierster, echtgenoote van Henri Verfaillie, Veurne- straat. Butaye Cornelis 78 jaar, zonder beroep, weduwaar van Rosalie Sohier, Boeschepestraat Kinderen beneden de 7 jaar. Mannelijk i. vrouwelijk. 2. Onze gewoonlijke zoo rustige stad was donderdag, in den vroegen morgend, in verslagenheid bij het vernemen dat men in zes huizen ter stede binnengedrongen was bij middel van braak. Overal is men op dezelfde manier te werk gegaan. Ter herberg het Brouwershuis, bewoond door Charles Vanmassenhove, waar de blin den open waren en het venster niet kon op schuiven, hebben kwaaddoeners eene ruit verbrijzeld en zijn langs daar binnen gedron gen. In de schenkplaats hebben zij uit de tooglade, die niet gesloten was, eenige stui vers gestolen in een nabijgelegene kamer openden zij eene kleerkas met den sleutel die er op stak, waaruit een beursken met 26 a 27 frank ontvreemd is, behoorende aan de St-Jozef s gilde waarvan de zoon des huizes schatbewaarder is; ook werd er een pupiter opengebroken en 175 frank in gang baar en 25 frank in vreemde geldspeciën gestolen; daarenboven zijn er zes billiard- billen ter waarde van 100 frank ontvreemd en een zakboekje zonder waarde. Bij Charles Logghe-Decock, winkelier op de markt, werd er een vensterblinde open- gepraamd en het venster opgeschoven. In de voorkamer werden de schoven der kas open gebroken en er twee ridiculen, aan de doch ters toebehoorende, uit genomen waarvan een gescheurd om te zien of er geen geld of andere waard m in staken. In den winkel is uit de tooglade eene som van vier of vijf frank verdwenen. Vervolgens begaven zich de dieven naar eene andere kamer op het gelijkvloers en in de kelder waar alles on aangeroerd is gebleven. Bij den heer De Boom, ontvanger van het enregistrement en der domeinen, werden de vensterluiken opengepraamd en men had reeds begonnen kappen aan het mastiek van eene ruit; dan werd het venster opgeschoven en in de bureelen werden de lessenaars ge opend en er alles onder tot boven geworpen en eene som van 44 frank 53 ontvreemd. Dan gingen de dieven in het salon waar hun niets aanstond, en vervolgens in de eetplaats waar zij gepoogd hebben eene kas open te breken waar geld in verborgen was. In de afspanning den Haan heeft men een venster opgeschoven. In eene kamer werd het schof eener kas opengebroken en de inhoud bleef onaangeroerdin een andere kas werden al de schoven uitgetrokken, en men vermoedt dat eenige servietten zijn ontvreemduit de tooglade is wat kleingeld verdwenen; in 't kamertje nevens de schenk plaats waren de dieven ook binnengedron gen, daar hebben zij eenige flesschen likeu ren en eenige eiers buit gemaakteen doosje met juweelen lieten zij onaangeroerd. In de bovengemelde woningen hadden de kwaaddoeners de voordeur geopend, zeker lijk uit voorzorg om te kunnen vluchten in geval van verrassing. Bij den heer Fridolin Bartholomeus zyn de blinden ook opengebroken en het venster opgeschoven na wat oDder te boven gewor pen en doorzocht te hebben zijn ze onver richter zaak vertrokken. In den Karpel bij de wed. Strubbe, was Le 19 février 1897, un pharmacien de Paris re- cevait d'un malade la lettre suivante II y a quel- ques années, j'ai attrapé un refroidissement, a la suite duquel il m'est venu un fort rhume que j'ai négligé et qui a dégénéré en un mauvais catarrhe. Aujourd'hui, je suis atteint d'une bronehite affreu ss. Je ne puis respirera mon aise, car je suis trés opjmessé. J'ai l'estomac plein de glaires etjene puis pas dormir. J'ai, tous les jours, la poitrine grasse. Je tousse et je crache chaque matin, pen dant deux heures de temps, avant que les glaires puissent se détacherc'est su rtout pendant l'hiver que je souffre. Cela me donne envie de vomir et cependant je ne vomis pas. J'ai essayé bien des re- mèdes, des tisanes, des sirops; rien ne m'a fait du bien. Le módecin m'a dit que je devenais asthma- tique. Je n'ai pas d'appétit et n'ai plus goüt a rien. Je lis dans mon journal le récit des guórisons obtenues avec votre Goudron dans les cas sembla- avec le bienveillant concours de bles au mien. Veuillez done m'envoyer un flacon de véritable Goudron Guyot. Je veux espérer qu'il me soulagera. SignéFranqois Martinet, 14, rue de l'Abbaye, Paris, Après avoir essayé du véritable Goudron Guyot, M. Martinet éciit de nouveau Paris, 15 mai 1897. Mon bien cher monsieur Guyot, j'ai employé le flacon que vous m'avez enyoyé, en le prenant a tous mes repas, ainsi qu'il est preserit, soit une cuillerée a café de goudron par chaque verre que je buvais. Déjè, après ce premier flacon, je trou- vais une amélioration remarquable dans mon état. Je crachai plus facilement les glaires qui m'ob- struaient 1 estomat. L'appétit me revint un peu et je pus dormir quelques heures sans être gêné dans la respiration. Je contiauai l'usage du Goudron Guyot et, après trois flacons, les accè* de tous qui m épuisaient disparurent. J'ai maintenant un bon appétit. Je ne crache plus de glaires et les forces me sont complètement revenues. 3da klas 3 fr. Je vous remercie extrêmement d'avoir inventé le Goudron Guyot, et je ne peut que recommander votre remède a toutes les personnes qui souffrent de bronchites et catarrhes comme j'en souffrais. Signé Frangois Martinet. L'usage du Goudron Guyot A tous les repas, A j la dose indiquée dans la lettre ci-dessus, suffit, en effet, pour guérir en peu de temps le rhume le plus opiniatre et la bronehite la plus invétérée. On arrive même parfois A enrayer et a guérir la i phtisie déja bien déclarée, car le goudron arrête la décomposition des tubercules du poumon, en tnant les mauvais microbes, causes de cette dé composition. C'est simple et vrai. Le moindre rhume, si on le négligé, peut dégé- nérer en bronehite. Aussi, ne saurait-on trop re commander aux malades d'enrayer le mal dés Ie début par l'usage du Goudron. En présence des guérisons-nombreuses, dans des cas désespérés, obtenues depuis trente ans par le Goudron Guyot, des concurrents cherchent par- Geboorten. (Ancienne Musique des Sapeurs-Pompiers) dans les jardins de la Société fois A vendre leur produit aux lieu et place du produit véritable, en trompant le malade A son détriment. C'est qu'en effets certains fabricants emploient des goudrons de qualité inférieure, qui coütent quelquefois un peu moins cher, mais qui ne guérissent pas. 11 est done absolument nécessaire, pour obtenir la guérison de vos bronchites, catarrhes, vieux rhumes négligés, et a fortiori de l'asthme et de Ia phtisie, de bien demander dans les pharmacies du Goudron Guyot; ét, afin d'óviter foute erreur il faut regarder l'étiquette. Elle doit porter le nom'de Guyot imprimé en gros caractères, et sa signature en trois couleurs, violet, vert, rouge, et en biais. Prix du Goudron Guyot: 2 fr. le flacon. P. S. Les personnes qui ne peuvent se faire au gout de l'eau de goudron pourront remplacer son usage par celui des Capsules Guyot au eou dron de Norwege pur, en prenant 2 ou 3 capsmles avant chaque repas. Elles obtiendront les mêmes effets salutaires et une guérison aussi certaine Prix: 2 fr. 50 le flacon de 60 capsules, ce qui re' met le traitement A moins de 20 centimes par jour. j

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 2