COURSES D'YPRES Courses vam Y pereiv Dimanche 12 Juin, 300 franks prijzen. STADSNIEUWS. Een prachtig huwelijk. Duivenliefhebberij. Avis. Reizen met 50 °/0 afslag Buurttram. VERKOOPINGEN Staatsblad van 5 Juni 1898. Poperinghe. hunne onroerende fortuin van 1 mil liard 15 millioen vermeerderd. Dit is het tiende der waarde van den onroerenden eigendom van het land Maandag 11. werd in onze stad, te midden eenen grooten toeloop van volk, het huwe lijk gevierd van Jonkvrouw Bertha Merghe- lynck, dochter van onzen sympathieken Distrikt-Kommissaris, met den Wel Edelen heer Conrad Baron vari der Bruggen van Wyngene. De getuigen der bruid waren de wel edele heeren Léopold Merghelynck, secretaris van het gezantschap Z. M. den Koning der Bel gen, te Belgrade (Serbië) en Emiel Ridder Hynderick de Theulegoet, raadsheer bij het Verbrekingshof van België; voor den brui degom, de weledele heeren Fernand, Baron van der Bruggen, Burgemeester van Wyn gene, en Maurits Baron van der Bruggen, lid der wetgevende Kamers. De huwelijks inzegening geschiedde in de hoofdkerk van St. Maartens ten 11 1]2 ure en werd aan de jonge echtgenooten gegeven door den heer Deken. Een talrijk en edel gevolg vergezelde het jeugdige paar by deze plechtigheid. Daaron der bemerkten wij M. en Mevr. de Codt- HynderickM. den Graaf en Mevr. de Gra vin Marnix de St# Aldegonde; M. den Baron en Mevr. de Barones Mazeman de Couthove; M. den markies d'Ennetières; M. den Graaf en Mevr. de Gravin de l'Aubespin; M. en Mevr.de Thibaut de Boesinghe M. den Ba ron en Mevr. de Barones de Vinck; Mevr11 de Baronessen de Coninck de Merckem. Na de kerkelijke plechtigheid, begaven zich de genoodigden naar het kasteel van M. en Mevr. Merghelynck, gelegen op het gehuchte De Potyze, waar de inwoners het jeugdige bruidspaar een schitterend onthaal hadden voorbereid. Het ganschegehucht was in feest; men zag er niets dan vaandels en wimpels, bloe men en groen, festoenen, opschriften en jaarschriften, waarvan wij hier eenige staal tjes laten volgen. A LIRE PAR CEUX QUI SOUFFRENT Allen, rijken en armen hadden gewedijverd om de versiering zoo prachtig mogelijk te maken. Verscheidene zegebogen (wel 6 of 7) waren opgericht geweest en geheel den weg leverde het zicht op van eene bekoorlijke warande. Het uitmuntend muziek der Oud-Pompiers is het jonge bruidspaar eene prachtige sere nade komen geven. Wij bieden den heer Baron en Mevr. de Barones van der Bruggen-Merghelynck on- ze| rechtzinnigste wenschen van geluk en voorspoed, en aan Mr en Mevr. Merghelynck onze hartelijkste gelukwenschen. Met genoegen vernemen wij dat de heeren Messeyne en C. Bagein een schitterenden bijval komen te behalen in de prijsvlucht van Brussel. 800 franks prijzen hebbe n zij behaald Alhoewel deze liefhebbers door onze Ypersche maatschappijen uitgesloten zijn,om rede van hun al te groot succès, hebben deze heeren niettemin moed genoeg om hunne goede soort van duiven op den vreemde te doen bewonderen. ProfiGiat, Heeren Messeyne en C. Bagein, wij wenschen u telkenmale zulken bijval wanneer gij medekampt.j het strekt tot eere der Ypersche duivenkwekerij. Vroeger tijd waren er prijzen behaald in de Mane.... schijn, maar bij uis zulks het geval niet, recht voor de vuist dat is uwe leus, en zoo moet het zijn. LECOLE D'EQUITATION. 2 heures de relevée. Longueur de la piste: 800 m. environ, S200 f i». de prïx. 1° Course au trot monté pour chevaux de 3me série, 350 francs, dont 200 au premier, 100 au second et 50 au troisième. Entrée lr. 17,50, moitié forfait. Poids 70 kilos. Distance 3000 mètres minimum. 2° Course au trot attelé pour chevaux de 2me série, 400 francs, dont 250 au premier, 100 au second et 50 au troisième. Entrée 20 francs, moitié forfait, poids 100 kilos. Distance 3000 métres minimum. 3° Course hors série au trot monté et attelé 300 francs, dont 150 au premier, 100 au second et 50 au troisième. Entrée fr. 15, Poids 70 et 100 kilos. Distance 3000 mètres minimum. 4e Course au trot attelé pour chevaux de 1' série, 650 francs dont 350 au premier, 150 au second, 100 au troisième et 50 au 4me. Entrée fr. 30, moitié forfait. Distance 4000 mètres minimum. Cloture des engagements le Lundi 6 Juin, a huit heures du soir, au secrétariat du Trotting Club, Hótel du Damier, Courtrai. Les Commissaires A. Brunfaut J. Onraet-Parret Nys- sens, Ss Lieutenant, Instructeur a l'Ecole d'Equitation. La commission du sport hippique a l'hon- neur de porter a la connaissance du public, que l'Ecole d'Equitation prêtera son concours a la fète du 12 Juin, elle commencera a 2 heures par le travail d'ensemble qui aura été exécuté au Concours hippique de Bruxel- les. Les courses au trot monté et attelé commenceront k 3 heures précises pour se terminer a 4 1/2 heures. L'Ecole d'Equitation terminera la fète par un concours hippique. Naamlooze Yzemegmaatschappij van West-Vlaanderen. op Zondag 12 Juni 1898. Er zullen kaartjes, gaan-keerens gegeven worden voor Yperen, van de hieronder aangeduide statiën met 50 o/o afslag 26cl. Kortrijk fr. 2-60 2-00 1-30 Wevelghem 2-10 1-60 1-10 Meenen 1-70 1-30 0-90 Wervicq 1-30 1-00 0-70 Komen •1-00 0-80 0-50 Houthem 0-80 0-60 0-40 Hazebrouck 3-00 2-00 1-40 Caestre 2-30 1-70 1-10 Godewaersvelde 1-90 1-40 1-00 Abeele 1-30 1-00 0-70 Poperinghe 0-90 0-70 0-50 Roeslaere 1-80 1-40 0-90 Moorslede 1-10 0-80 0-60 Zonnebeke 0-70 0-60 0-40 Deze briefjes zullen geldig zijn voor het vertrek van Kortrijk ten 12,35 van Haze- brouck ten 1 ure 42 Roeselaere 1.35» Vertrek uit Yperen voor Kortrijk ten 7.38 voor Hazebrouk ten 6.24 voor Roeselaere ten 6.23. GROOTE volkenrechtelijkesnelwielrijdersprijskamp. Met genoegen vernemen wij dat onze moe dige snelwielrijdersmaatschappijDe Yper sche Rapid-Club met medewerking van het stadsbestuur een grooten prijskamp uit schrijft voor wielrijders. Hij zal plaats hebben op Zondag 19 Juni aanstaande, op het minneplein. Het publiek zal vrijen ingang hebben op het plein. Voor de tribunen voorbehoudene plaatsen zullen te bekomen zijn aan 1 en 3 fr. bij de leden der Rapid-Club. Plakbrieven en programmas zullen later alle inlichtingen bekend maken. Alea jacta est, het lot is geworpen den ijzerweg met dubbel spoor van Yperen naar Diksmuide is dus opgevouwen, omdat de minister er niet van hooren wil en liever een buurttram van Poperinghe op Diksmuide aanleggen ziet. Hoewel al wie belaag had bij het aanleggen van dien lang gevraagden ijzerweg alles in het werk stelde om hem te bekomen, toch blijft Pater Boum koppig als de ezel van Belaan. Heel het zuidwesten van onze provintie heeft veel te verwachten van eene breede spoorbaan die rechtstreeksche gemeenschap met de zee en met Noord-Frankrijk ver schaffen zou. Maar, vaarwel bron van wel vaart voor onze streek: de heer minister wil dat niet en hij is de baas. De toekomst en de weelde van onze gouwen kunnen bij hem niet opwegen tegen zijne grillen. En nu, goedzakkige Westvlamingen, stemt met beide handen voor de japperszij zullen u wel vóór elke kiezing suiker aan den baard strijken, vele beloften en rotte appelen ophangen, maaruwe belangen waar nemen en eens de tanden toonen als het er op aankomt die belangen te doen zegepralen, dat niet, ziet ge, daar zijn zij niet rap ge noeg voor. Met zulke felle kleppers als onze vertegenwoordigers zullen wij altijd gescho ren zijn zonder zeep en eeuwig in 't zetelke gezet worden Veurne-Aiubacht, Nieuwpoort, Dik smuide en zelfs Oostende, hebben, zoowel als wij, er alle belang bij die spoorbaan te zien tot stand komen. Welnu laat ons eens allen de handen ineenslaan en van dien ijzerweg een kieskwestie maken. Het Staatsbestuur steunt er zich op dat wij als nederige slaven, toch onze stem spijts alles aan de kadodders geven. Laat ons eens door eene kranige hou- diDg toonen, dat, zoo men ons immer alles stelselmatig weigeren blijft, wij wel tij dens de naaste kiezingen eene verrassing op zak zouden kunnen hebben die onze kop- pigaards scheel zouden doen opkijken. Wij moeten krachtvol ons deel eischen in de werken, die uitgevoerd wordenwij betalen zoowel en zooveel als die streken, welke met gunsten overladen zijn, terwijl wij niets verkrijgen kunnen. Die schreuwende onrechtvaardigheid heeft reeds te lang geduurd, 't Wordt tijd dat wij ook een brokje van de koek krijgen. Als wij het maar eendrachtig willen, wij zullen het gauw verkrijgen al moest het lelieblank maagdompje uit de Wetsfraat er de geelzucht van krijgen. Woensdag 15 Juni, om I ure namid dag, verkooping van meubels bij de weduwe Hincourt, Tempelstraat, deurwaarder M. Yanderschueren. Donderdag 16 Juni, om 9 ure 's mor gens verkooping van wijnen, ten huize van L, Dupont, Hondstraat, deurwaarder M. A. Hof. Dinsdag 21 Juni,om 10 ure 's morgens verkooping van Meubel, ten huize van Mej. Doncher overleden, Boterstraat, notaris M. Lauwers BURGERSTAND. van den 3 tot den 10 Juni 1898. Geboorten. Mannel. geslacht 3. Vrouwelijk id. 4. Unwell j ken. Edele heer Gonraad Baron van der Brug gen, zonder beroep, en Juffer Bertha Merghelynck, zonder beroep. Overlij dene. Kinderen beneden de 7 jaar. Mannelijk 3. vrouwelijk. 1. Nijverheidschool. Worden aanvaard met voorloopige aanstelling, de benoemingen van M. A Flamant als leeraar in modelee- ring en nijverheidsteekenkunde, en van M. E. Ferrant als leeraar in doorzichtkunde. In den nacht tusschen zondag en maandag werden in de herberg Den Kalkzak, bijna al de kleederen gestolen, alsoook een boter- pot, eieren en vleesch. De dieven namen ook het geweer mede van den herbergier, die deel maakt van het pompierskorps. Denzelfden nacht poogden dieven in te breken bij den landbouwer Tilly, op den steenweg van Westvleteren. De schelmen <ini»r<' Lange en gelukkige jaren, Gezondheid en welvaren, Dat wenschen U, weledel Paar Hier man en vrouw oprecht te gaar. Hommage respectueux aux jeunes époux! Auxjeunes mariés Nos souhaits de bonheur et de santé Aux souhaits mille fois répétés Nous ne pouvons qu'ajouterAimés. Amis des grands, soutiens du déshérité Tous leur souhaitent longue vie et félicité Honneur auxjeunes époux Qu'y-a-t-il de plus doux. Toute petite nous l'avons vue, Aujourd'hui elle sera disparue Que sa nouvelle demeure Lui donne le vrai bonheur. Aux jeunes époux Au seuil d'une nouvelle vie Chacun de nous se réjouit De les voir ensemble heureux Ce sont nos meilleurs vceux. A deux coeurs épris 11 n'y aqu'un cri Soyez heureux Tous les deux Au départ comme 4 l'arrivée Nous ne pouvons que les féliciter Tous veulent rivaliser Que font-ils? répéter Soyez heureux Tous les deux. de BRONCH1TES, CATARRHES VIEUX RHUMES NÉGLIGÉS Un rhume négligé ou mal traité finit souvent par dégénérer en bronchite, quand il ne se transferase pas en phtisie puimonaire; parfois, les quintes de- viennent si fréquentes et si violentes que toute la constitution en est ébranléele sommeil est presque impossible, le pouls est fébrile; la moindre impres sion de froid redouble les souffrances. Trop sou vent, il se forme des tubercules qui, en se multi- pliant, obstruent les poumons; lorsqu'ils viennent 4 suppurer,ils sont le foyer de la désorganisation qüe Cet hYMen saCré Volls solt DoUX Chers nobLes époUX L'union vient du ciel habiter ici-bas Elle embellit la vie et survit au trépas. ChersépoUX, Van DerBrUggen-MergheLYnCK, toüs noUs falsons Iel Les VceUX poUr Votre pros- pérlté, Votre honneUr, Votre Jole, Votre bon- heür. avec le bienveillant concours de des cellules du poumon et y occasionnent de larges pertes de substance, que l'ondésigne sous le nom de cavernes. Le malade est pris d'une langueur sans souffrance, d'une mélancolie continuelle. Ses crachats, d'abord blancs, spumeux et nacrés, virent de plus en plus vers une coloration de mauvais augure et, 4 la dernière période, ils sont d'un gris verdatre. Son existence n'est plus qu'une lente agonie et s'éteint en pleine connaissance. On ne saurait done trep prendre garde a un rhu me qui traine en langueur, encore plus a un com mencement de bronchite. II faut arrêter le mal avant qu'il dégénéré en affection plus grave, et le plus sfir est de I'enrayer dés le debut. Une cuillerée a café de Goudron de Guyot, mé- langée 4 chaque verre d'eau ou de la boisson que l'on a coutume de prendre 4 ses repas, suffit, le le CL. 3eCL. H n 11 11 rt n n 11 n ii plus souvent, pour guérir en peu de temps le rhu me le plus opiniatre et la bronchite la plus invété- rée. On peut même arriver ainsi 4 enrayer et 4 guérir la phtisie déj4 bien déclarée. Dans ce cas le Goudron arrête la décomposition des tubercules et, la nature aidant, la guérison est souvent plus rapide qu'on aurait osé l'espérer. C'est simple et vrai. Prix du Goudron Guyot: 2 fr. le flacon. Ce medicament se trouve dans toutes les phar macies. Pour les localités dans le voisinage des- quelles il n'existe aucun pharmacien, il suffira d'écrire a la fabrique du Goudron Guyot, 19, rue Jacob, 4 Paris, en envoyant le montant en timbres- poste de ce que l'on désire, et l'envoi sera faitimmé- diatement franco. Un autre avantage de cette medication et qui a bien son importance, c'est la modicité de son prix. Si l'on considère que chaque flacon de Goudron Guyot contient la quantité de goudron nécessaire pour préparer 12 415 litres d'eau ou de boisson, on reconnaitra, en supposant que l'on boive un litre d'eau par jour, que le prix du traitement est de 10 a 15 centimes par jour. II est évident que 1» ques tion de prix n'a pas contribué, moinsque 1'efBcacité du produit, 4 rendre populaire l'emploi du Goudron de Guyot. P. S. Les personnes qui ne peuvent se faire au goüt de l'eau de goudron pourront remplacer son usage par celui des Capsules Guyot au goudron de Norwége pur, en prenant 2 ou 3 capsules avant chaque repas. Elles obtiendront ainsi les mêmes effets salutaires et une guérison aussi certaine. Prix; 2 fr. 50 le flacon.de 60 capsules,

Het weekblad van Ijperen (1886-1906) | 1898 | | pagina 2